logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Koenig : najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 143
Stec Karton inwestuje w nową wielkoformatową maszynę offsetową KBA Rapida 164-6+L ALV2

W ostatnim czasie w drukarni Stec Karton z Człuchowa rozpoczęła pracę nowa maszyna arkuszowa KBA Rapida 164-6+L ALV2. Służy ona przede wszystkim do produkcji wielokolorowych opakowań kartonowych, także z opcją uszlachetniania. Inwestycja pozwoliła na znaczące skrócenie czasu realizowanych przez firmę zleceń.

07.11.2014 | przeczytano: 1468 razy
Drukarnia Vacat po raz kolejny inwestuje w technologię Koenig & Bauer

W maju br. park sprzętowy drukarni Vacat wzbogaciła półformatowa arkuszowa maszyna offsetowa Rapida 75PRO-5+L ALV2, dostarczona przez KBA CEE. To kolejne już zaawansowane rozwiązanie marki Koenig & Bauer pracujące w tym krakowskim zakładzie poligraficznym. Maszyna znacząco zwiększyła jego możliwości, przede wszystkim w zakresie produkcji opakowań kartonowych, w których drukarnia się specjalizuje.

20.08.2018 | przeczytano: 1447 razy

Koncern Koenig & Bauer AG (KBA) poinformował o swoich wynikach finansowych za rok 2010. W porównaniu z rokiem 2009, firma odnotowała w roku ubiegłym wyraźny wzrost przychodów ze sprzedaży (o 12,3% do poziomu 1,179 mld euro), zysku przed opodatkowaniem (15,3 mln euro) i nowych zamówień na maszyny drukujące, który wyniósł aż 45,4%. Kierownictwo KBA zakłada, że rok bieżący także przyniesie umiarkowany wzrost sprzedaży i zysków. Warto dodać, że w marcu niemiecki koncern zapowiedział rozszerzenie swojego portfolio produktowego o rozwiązania, dedykowane dla rynku druku cyfrowego.

04.04.2011 | przeczytano: 1369 razy
Rapida 106-8+L SW4 SPC ALV2 w firmie Vilpol

„Inwestycją roku 2018” nazwano w firmie Vilpol najnowszy nabytek tego działającego od ponad ćwierćwiecza podwarszawskiego zakładu poligraficznego – 8-kolorową maszynę offsetową z systemem odwracania arkusza Rapida 106-8+L SW4 SPC ALV2, dostarczoną przez Koenig & Bauer. To pierwsza tego typu konfiguracja z serii Rapida w Polsce – zastosowana w niej zaawansowana technologia druku i uszlachetniania pozwoliła – jak zapewnia kierownictwo drukarni – na zastąpienie, także pod względem wydajności, trzech innych maszyn (w formatach B2 i B1). Realizowane są w niej przede wszystkim wysokojakościowe wydawnictwa książkowe, systemy POS oraz opakowania kartonowe – prace te stanowią obecnie większość zleceń wykonywanych przez Vilpol. Maszyna została częściowo sfinansowana ze środków unijnych w ramach projektu „Wdrożenie nowej gamy produktów z nadrukowanymi elementami elektroluminescencyjnymi będących efektem prac badawczych”.

18.07.2018 | przeczytano: 1342 razy
„Feeling good with KBA”: spotkanie prasowe firmy KBA CEE

8 stycznia w warszawskim hotelu Hyatt Regency odbyło się tradycyjne już, doroczne spotkanie firmy KBA CEE z przedstawicielami polskich mediów. Stanowiło ono okazję do podsumowania działalności spółki w ostatnich dwunastu miesiącach oraz do przedstawienia jej planów na rok 2014. Firma zaanonsowała m.in. nową kampanię promocyjną, przebiegającą pod hasłem „Feeling good with KBA”.

10.01.2014 | przeczytano: 1340 razy
Spółdzielnia Wega użytkownikiem arkuszowej maszyny KBA Rapida 105

W ostatnim czasie do grona polskich użytkowników maszyn z rodziny KBA Rapida dołączyła Spółdzielnia Pracy Opakowań Drukowanych Wega z Połczyna-Zdroju. We wrześniu rozpoczęła tu pracę 5-kolorowa, pełnoformatowa KBA Rapida 105. Maszyna wykorzystywana jest przede wszystkim do zadrukowywania opakowań na bazie tektury litej. Jak zapewnia prezes spółdzielni, Wiktor Wojciechowski, wydajność maszyny pozwala wykonać dotychczas realizowane zlecenia w czasie o połowę krótszym.

13.11.2014 | przeczytano: 1339 razy
Studenci ZPT w zakładach Koenig & Bauer AG w Radebeul

W dniach 25-27 maja br. grupa studentów Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej wzięła udział w zorganizowanym przez KBA CEE wyjeździe, obejmującym wizytę w zakładach produkcyjnych Koenig & Bauer AG w Radebeul oraz u klientów firmy z Polski i z Niemiec. Był to kolejny – po jesiennym zwiedzaniu słowackiej fabryki Mondi SCP a.s. – efekt współpracy dydaktyczno-naukowej, nawiązanej w ub.r. pomiędzy ZTP oraz firmami KBA CEE i Mondi Paper Sales.

28.05.2014 | przeczytano: 1338 razy
Druga wielkoformatowa KBA Rapida w Universal Display Solutions

W ostatnim czasie w firmie Universal Display Solutions (UDS), specjalizującej się w produkcji wysokoprzetworzonych produktów na bazie kartonu i tektury, rozpoczęła pracę wielkoformatowa arkuszowa maszyna offsetowa KBA Rapida 164-6+L ALV2. Dołączyła ona do zainstalowanej tu trzy lata wcześniej maszyny KBA Rapida 162a-5+L ALV2, zwiększając moce produkcyjne UDS w zakresie druku offsetowego o ponad 100%.

29.03.2016 | przeczytano: 1335 razy
Stora Enso i branżowe konkursy dla projektantów opakowań

Początek marca br. to czas rozstrzygnięć w skierowanych do projektantów opakowań konkursach branżowych, w które od wielu lat zaangażowana jest Stora Enso. 5 marca w Poznaniu miała miejsce uroczysta gala finałowa Art of Packaging – 12. edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepsze opakowanie roku, organizowanego przez wydawnictwo European Media Group. Stora Enso znalazła się wśród głównych partnerów tego wydarzenia. Dwa dni później ogłoszona została lista finalistów Recreate Packaging 2018 – międzynarodowego konkursu dla studentów i projektantów opakowań, którego inicjatorem i organizatorem jest skandynawski koncern. Stora Enso ogłosiła też zwycięzców Nagrody Publiczności, wskazanych na podstawie głosowania internetowego w tym konkursie. Zostały nimi Klaudia Rajca i Martyna Matuszkiewicz – studentki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu za projekt „Smart Snack”.

29.03.2018 | przeczytano: 1311 razy
Wyniki finansowe Koenig & Bauer AG za 2. kwartał 2013: 10 mln euro zysku przed opodatkowaniem

Firma Koenig & Bauer AG (KBA) poinformowała o wynikach finansowych za 2. kwartał br. i za 1 półrocze 2013. W porównaniu ze stanem na koniec marca br., po sześciu miesiącach tego roku odnotowano znaczący wzrost przychodów, wynikający w dużej mierze ze zwiększonego wolumenu zamówień na offsetowe maszyny arkuszowe. W 2. kwartale br. niemiecki producent zmagał się z brakiem ożywienia na rynku maszyn zwojowych i specjalistycznych, co jednak nie wpłynęło negatywnie na właściwą płynność finansową i globalne wyniki. Firma nadal realizuje strategiczne cele, mające zabezpieczyć jej przyszłość. Kierownictwo Koenig & Bauer zakłada, że 2013 rok firma zakończy z podobnym zyskiem EBIT jak poprzedni.

12.08.2013 | przeczytano: 1293 razy
1 2 3 4 5
Strona 3/15 (artykułów: 143)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764