logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Labelexpo: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 173
Mark Andy: Sukces warsztatów nt. niskiej migracji

Ponad 120 osób z kilkunastu krajów świata wzięło udział w pierwszej edycji specjalistycznych warsztatów poświęconych tematyce niskiej migracji (LM) w druku opakowań i etykiet. Wydarzenie zostało zorganizowane przez firmę Mark Andy w jej warszawskim Centrum Technologicznym i było połączone z pierwszym, oficjalnym pokazem nowej maszyny fleksograficznej w jej ofercie – PRO Series. Partnerami spotkania były firmy: J.S. Hamilton – akredytowane laboratorium badawcze zajmujące się m.in. branżą opakowań, a także Siegwerk – producent farb graficznych, GEW – dostawca systemów utrwalania oraz UPM-Raflatac – producent podłoży m.in. do druku wąskowstęgowego. Uczestnicy wzięli udział w prezentacjach dedykowanych tematyce LM oraz w pokazach trzech maszyn Mark Andy, w tym – premierowej, reprezentującej nową linię rozwiązań fleksograficznych PRO Series. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również zamykająca oba dni warsztatów sesja pytań i odpowiedzi.

07.06.2023 | przeczytano: 631 razy
API Folie Polska na Kongresie Etykiety Samoprzylepne 2023

W dniach 1-2 czerwca br. w hotelu Aquarius Spa w Kołobrzegu odbywać się będzie Kongres Etykiety Samoprzylepne 2023, organizowany przez wydawnictwo Polski Drukarz. Wśród współorganizatorów wydarzenia po raz kolejny znajdzie się firma API Folie Polska. Katarzyna Kozińska – jej dyrektor zarządzająca – wygłosi referat podczas stanowiącej integralną część kongresu 18. Konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”. Wystąpienie zatytułowane „Gra w zielone – świat folii metalizowanych dla etykiet” odbędzie się 1 czerwca o godz. 11.00. Firma będzie też mieć stoisko w ramach towarzyszącej wydarzeniu wystawy technologicznej.

30.05.2023 | przeczytano: 537 razy
Mark Andy wprowadza maszyny fleksograficzne Pro Series

Firma Mark Andy poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej linii maszyn fleksograficznych – PRO Series. Bazują one na sprawdzonej we wcześniejszych modelach tego producenta koncepcji napędów serwo, a ich projekt ma zoptymalizować procesy jednoprzebiegowej produkcji etykiet samoprzylepnych. Jak zapewnia Mark Andy, nową maszynę cechują wyjątkowo niskie koszty eksploatacyjne i niezawodność konstrukcyjna. Posiada wbudowany system monitorowania produkcji – sMArt link i oferuje szereg funkcji, mających zredukować koszty związane z jej użytkowaniem oraz zwiększyć marże dotyczące produkcji. Maszynę będzie można zobaczyć w pracy na wrześniowych targach Labelexpo Europe w Brukseli, a jej pierwszy publiczny pokaz będzie miał miejsce podczas nadchodzących warsztatów nt. niskiej migracji (LM), jakie odbędą się w warszawskim Centrum Technologicznym Mark Andy w dniach 23-24 maja.

19.05.2023 | przeczytano: 572 razy
Mark Andy podsumowuje swoją obecność na premierowej edycji targów Labelexpo Mexico

Firma Mark Andy była jednym z wystawców premierowej edycji targów Labelexpo Mexico. Wydarzenie przyciągnęło wielu gości, głównie z Ameryki Łacińskiej. Stało się bowiem okazją do promowania różnych rozwiązań technologicznych z oferty Mark Andy (na stoisku pracowała tonerowa maszyna Digital Pro 3) oraz rozmów na temat nowych kontraktów z drukarniami z regionu LATAM, w którym firma odnotowuje w ostatnich latach duże sukcesy rynkowe. Szczególne zainteresowanie wzbudzały jej nowości w dziedzinie rozwiązań hybrydowych, których liczba instalacji sukcesywnie tu rośnie. Na stoisku, poza przedstawicielami Mark Andy z północnoamerykańskiej centrali i oddziału LATAM, byli też obecni jej partnerzy biznesowi z Meksyku, Brazylii i innych krajów regionu.

16.05.2023 | przeczytano: 445 razy
Folie metalizowane API Foilmakers do hot stampingu: jakość i ekologia

Minione dni, związane z obchodzonymi w wielu krajach świętami Wielkiej Nocy, stały się okazją do wzmożonych zakupów, wręczania najmłodszym tradycyjnych prezentów „od zajączka” czy też wysyłania rodzinie i znajomym kart z życzeniami. Wiele produktów, jakie w tym okresie trafiały do konsumentów, reprezentuje segment premium, często są one uszlachetnione foliami metalizowanymi. Firma API Foilmakers, jako producent tego rodzaju asortymentu, aplikowanego metodą zarówno cold- jak i hot stampingu, zwróciła przy tej okazji uwagę na właściwy recykling zużytych opakowań, kart oraz innych wyrobów poligraficznych, zawierających folie.

13.04.2023 | przeczytano: 876 razy

Folie wytwarzane przez API Foilmakers spotykają się z uznaniem coraz szerszego grona właścicieli marek oraz drukarń realizujących zamawiane przez nich opakowania i etykiety. Firma oferuje m.in. dedykowaną serię do hot stampingu – MV-Plus. Jak podkreśla API Foilamkers, folie tego typu zwiększają atrakcyjność wizualną i dotykową finalnych aplikacji, wpływając na wyróżnienie się produktu na półce sklepowej i zwiększenie jego szans w kontekście wyborów dokonywanych przez konsumenta. W ostatnim czasie dwie folie metalizowane z serii MV-Plus – 2268 Topaz i 4001 Champagne Gold zostały wykorzystane do wytworzenia etykiety na wino Quercus 22 Barleywine. Warto dodać, że oba produkty znajdują się w stałej ofercie API Folie Polska – lokalnego oddziału API Foilmakers, obsługującego klientów z Polski i wybranych krajów ościennych.

05.04.2023 | przeczytano: 648 razy
Labelexpo Southeast Asia 2023: technologie Mark Andy na stoisku Aldus Group

Targi Labelexpo Southeast Asia 2023, odbywające się w Bangkoku (Tajlandia) w dniach 11-13 lutego br., były kolejnym wydarzeniem z cyklu Labelexpo Global Series, zorganizowanym przez Tarsus Group. W wystawie wzięło udział ponad 170 wystawców, wśród nich – Aldus Group. Firma od wielu lat pozostaje autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań Mark Andy w regionie Australii i Azji Pacyficznej. Na stoisku byli też obecni przedstawiciele Crosslink – autoryzowanego dealera Mark Andy w Japonii. Podczas trzydniowego wydarzenia, które miało prawdziwie międzynarodowy charakter, promowali oni wspólnie rozwiązania z oferty Mark Andy – cyfrowe/hybrydowe i fleksograficzne maszyny drukujące oraz przewijarki/krajarki. Zainteresowanie nimi ze strony zwiedzających stoisko Aldus Group było bardzo duże, zarówno ze strony obecnych jak i potencjalnych użytkowników maszyn Mark Andy.  

02.03.2023 | przeczytano: 1657 razy
Api Foilmakers, działania środowiskowe i „The Green Team”

Firma API Foilmakers - producent wysokojakościowych folii, stosowanych m.in. w branży poligraficznej i opakowaniowej, przykłada dużą wagę do kwestii związanych z ochroną środowiska. Uwzględniają one różne aspekty jej działalności: łańcuch dostaw, procesy wytwórcze, zarządzanie odpadami (także w kontekście możliwie łatwego i sprawnego recyklingu jej produktów), współpracę z klientami oraz obszar badawczo-rozwojowy. Za politykę zrównoważonego rozwoju API Foilmakers odpowiada powołany w ramach jej struktur, dedykowany zespół specjalistów („The Green Team”). Z działaniami firmy, obejmującymi różne kwestie środowiskowe, można zapoznać się odwiedzając specjalną zakładkę na stronie internetowej https://www.apifoilmakers.com/sustainability/

17.02.2023 | przeczytano: 842 razy
Labelexpo India 2022: promocja rozwiązań Mark Andy na stoisku Flexo Image Graphics

W dniach 10-13 listopada br. na terenach wystawienniczych India Expo Center w Greater Noida (na przedmieściach Delhi) odbyła się kolejna edycja targów Labelexpo India, dedykowanych specjalistom z branży druku wąskowstęgowego z regionu azjatyckiego. Wśród ponad 250 wystawców znalazła się firma First Image Graphics, będąca od 2000 roku wyłącznym dystrybutorem Mark Andy i Rotoflex w Indiach i w wybranych krajach z nimi sąsiadujących. Jak podają organizatorzy, wystawa – zorganizowana po czteroletniej przerwie spowodowanej ograniczeniami pandemicznymi – była rekordowa w całej historii Labelexpo India. Targi przyciągnęły ok. 12 tys. zwiedzających, co oznacza ponad 20% wzrost w porównaniu z jej poprzednią edycją.

20.12.2022 | przeczytano: 636 razy
Labelexpo Americas 2022: maszyna HP Indigo V12 do produkcji etykiet

W czasie targów Labelexpo Americas 2022 firma HP po raz pierwszy zaprezentowała branży etykiet i opakowań maszynę do druku cyfrowego HP Indigo V12 oraz HP Indigo 6K, a także szeroką gamę rozwiązań w zakresie zrównoważonych procesów pakowania, automatyzacji i aplikacji.

19.10.2022 | przeczytano: 773 razy
1 2 3 4 5
Strona 3/18 (artykułów: 173)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764