logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso: najczęściej komentowane

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 468

Stora Enso poinformowała, że produkowane przez nią kartony graficzne Ensocoat i Chromocard uzyskały unijny certyfikat EU Ecolabel. Stanowi on potwierdzenie, że oba podłoża spełniają proekologiczne kryteria Komisji Europejskiej stawiane wobec wprowadzanych na rynek podłoży do drukowania i kopiowania.

29.05.2014 | Świat poligrafii | przeczytano: 1201 razy

Koncern Stora Enso poinformował o wynikach finansowych za 3. kwartał br. Firma zanotowała w nim 14% wzrost zysku operacyjnego EBIT, do poziomu 210 mln euro. Był to bardzo dobry kwartał zwłaszcza dla działu Renewable Packaging, w którego przypadku zysk operacyjny EBIT wzrósł aż o 30%. Pozostałe działy poprawiły (Biomaterials) bądź też utrzymały (Building & Living i Printing & Reading) wyniki podobne do ubiegłorocznych. Współczynnik przepływów gotówkowych wyniósł w 3. kwartale br. 7,5% (przy 5,4% przed rokiem), zaś ich wartość z działalności operacyjnej zamknęła się kwotą 257 mln euro. Biorąc pod uwagę pierwsze trzy kwartały br., sprzedaż Stora Enso wyniosła 7,661 mld euro, zaś zysk operacyjny 601 mln euro (436 mln euro w analogicznym okresie ub.r.).

28.10.2014 | Świat poligrafii | przeczytano: 829 razy
Tetra Pak z drugą edycją kampanii środowiskowej „Wybierz naturę. Wybierz karton”

Ruszyła druga odsłona kampanii Tetra Pak „Wybierz naturę. Wybierz karton”. W zeszłorocznej edycji firma ogłosiła swój cel stworzenia najbardziej zrównoważonego opakowania na żywność na świecie. Teraz prezentuje między innymi związane z tym postępy, najważniejsze innowacje oraz współprace.

20.06.2022 | Świat poligrafii | przeczytano: 501 razy

Koncern Stora Enso poinformował o planach całkowitego zatrzymania w listopadzie br. produkującej 195 tys. ton papieru gazetowego rocznie maszyny w niemieckich zakładach Maxau. Decyzja ta jest spowodowana słabymi prognozami rynkowymi w zakresie sprzedaży papieru gazetowego w Europie oraz ponoszonymi przez firmę wysokimi kosztami produkcyjnymi. W ostatnim czasie ceny sprzedaży tego podłoża w znaczącym stopniu spadły, przy jednoczesnej podwyżce kosztów związanych z pozyskaniem papieru makulaturowego i drewna. W efekcie Stora Enso nie widzi w najbliższym czasie możliwości prowadzenia zyskownej działalności w zakresie produkcji papieru gazetowego w zakładach Maxau.

13.09.2010 | Świat poligrafii | przeczytano: 1022 razy
De Jong Packaging Group – nowy członek rodziny Stora Enso

6 stycznia br. po uzyskaniu niezbędnych zgód i zakończeniu konsultacji pracowniczych, holenderska firma De Jong Packaging Group, stała się oficjalnie częścią Stora Enso. Za sprawą tego przejęcia nordycki koncern zamierza znacząco wzmocnić swoją pozycję na europejskim rynku opakowań z tektury falistej. Jest też ono zbieżne z długofalową strategią Stora Enso, uwzględniającą dalsze wzrosty przychodów ze sprzedaży materiałów dedykowanych produkcji opakowań odnawialnych w Europie i systematyczne zwiększanie udziałów rynkowych w tym segmencie. Kierownictwo koncernu podkreśla, że tym samym jego działalność w obszarze odnawialnych rozwiązań opakowaniowych wchodzi w nowy etap.

11.01.2023 | Świat poligrafii | przeczytano: 763 razy

Drugi raz z rzędu Stora Enso uzyskała tytuł Supplier Engagement Leader, przyznawany za zaangażowanie w przeciwdziałanie globalnemu ociepleniu ze strony CDP – organizacji non-profit, zajmującej się problematyką zrównoważonego rozwoju w wymiarze globalnym i wspierającej przedsięwzięcia z nią związane.  

07.03.2022 | Świat poligrafii | przeczytano: 537 razy
Opakowanie wykonane na bazie kartonu CKB firmy Stora Enso

Opakowanie „Slaktarens Hemlighet” („Tajemnica rzeźnika”) wykonane na bazie stworzonego przez Stora Enso kartonu CKB otrzymało nagrodę Matverk za rok 2017, przyznawaną przez szwedzkich producentów żywności. Jury konkursowe doceniło je za naturalny wygląd i szczególne walory dotykowe.

12.06.2017 | Świat poligrafii | przeczytano: 1228 razy
Proekologiczne rozwiązanie Stora Enso w firmie Picadeli

Picadeli – firma specjalizująca się w daniach sałatkowych na wynos - zastąpiła w ostatnim czasie stosowane dotychczas jednorazowe wieczka plastikowe ich odpowiednikami, wykonanymi z włókien formowalnych. Rozwiązanie to, stworzone wspólnie ze Stora Enso, jest wolne od tworzyw sztucznych, odnawialne, odzyskiwalne i biodegradowalne, pozwalając firmie Picadeli na redukcję ilości plastikowych odpadów (o ok. 120 ton rocznie.

03.11.2022 | Świat poligrafii | przeczytano: 947 razy
Stora Enso na targach FachPack 2013

Nadchodzące targi FachPack 2013, organizowane w Norymberdze w dniach 24-26 września, będą dla firmy Stora Enso okazją do prezentacji jej najnowszych rozwiązań i produktów z dziedziny  papierów specjalnych i kartonów opakowaniowych. Z ofertą skandynawskiego koncernu będzie można zapoznać się odwiedzając stoisko 337 w pawilonie 7A.

20.09.2013 | Świat poligrafii | przeczytano: 1493 razy

Koncern Stora Enso uzyskał najlepszy wynik spośród wszystkich firm z branży leśnej i papierniczej uwzględnionych w najnowszym europejskim rankingu Dow Jones STOXX Sustainability Index. Skandynawski producent znalazł się na tej prestiżowej liście już dziesiąty rok z rzędu. W tym roku firma Stora Enso została także uwzględniona w zestawieniu DJSI World Index.

14.09.2010 | Świat poligrafii | przeczytano: 950 razy
1 2 3 4 5
Strona 3/47 (artykułów: 468)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764