logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

ekologia: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 301
Kampania #PlantHealth4Life powraca

Zaczyna się drugi rok kampanii #PlantHealth4Life. Jej celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej zdrowia roślin wśród mieszkańców Europy i wzbudzenie w nich poczucia zbiorowej odpowiedzialności za ich wspólne dobro. Głównym jej hasłem jest wezwanie: „Dbaj o zdrowie roślin, chroń życie”. Kampania prowadzona jest przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), Komisję Europejską (KE) i 22 organizacje partnerskie działające w poszczególnych państwach członkowskich Unii Europejskiej. W tym roku działania kampanii realizowane będą również w Polsce!

15.05.2024 | Z rynku | przeczytano: 484 razy
Kręci Nas Recykling - Oponeo.pl podsumowuje kampanię

W czasie kampanii Kręci Nas Recykling – między 21 marca a 22 kwietnia, na terenie całego kraju zorganizowanych zostało ponad 70 akcji sprzątania terenów zielonych. Objęły one parki, lasy, a nawet rzeki. Sprzątane były zalegające odpady, w tym także porzucone stare opony. W działania zaangażowało się niemal 3000 wolontariuszy, dzięki którym możemy żyć w czystszym i zdrowszym otoczeniu. W projekcie uczestniczyli także kierowcy, którzy przy okazji wiosennej wymiany opon na nowe mogli pozostawić zużyte ogumienie w serwisach biorących udział w akcji.

26.04.2024 | Z rynku | przeczytano: 285 razy
Dzień Ziemi: Ptaszek Staszek o Raporcie ESG Carlsberg

Carlsberg Polska już po raz ósmy zaprezentował roczny bilans działań w obszarze zrównoważonego rozwoju. By mówić ciekawie o skomplikowanych projektach i budować zaangażowanie wokół odpowiedzialnościowych działań firmy, w komunikacji raportu zastosowano obrazkowy język humoru, który przyciąga uwagę i intryguje.

22.04.2024 | Z rynku | przeczytano: 380 razy

W tegoroczny Dzień Ziemi wystartuje akcja #WPŁYWOWI: innowacyjny spławik i aplikacja sprawią, że każdy będzie mógł łatwo i szybko zadbać o polskie rzeki i jeziora poprzez sprawdzenie ich czystości. Pomysł powstał we współpracy Banku BNP Paribas z agencjami Havas Creative Network i Publicis Worldwide Poland, przy wsparciu merytorycznym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i P olskiego Związku Wędkarskiego oraz we współpracy z e-Gminy Nowoczesna Teleinformatyka, Expert oraz Onet.

22.04.2024 | Z rynku | przeczytano: 186 razy
Zagrożone gatunki w 3D: kampania LG na Times Square

Zapowiadając nadejście Dnia Ziemi 2024, firma LG Electronics, zaprezentowała dziś trójwymiarowy anamorficzny obraz na billboardzie na Times Square w Nowym Jorku, zwracając uwagę na wrażliwe i zagrożone gatunki zwierząt. Seria LG Endangered Species Series, która będzie trwała przez cały 2024 r., obejmuje współpracę z Discovery Education i National Wildlife Federation, która koncentruje się na edukacji uczniów szkół podstawowych i średnich w zakresie inicjatyw ochrony przyrody.

20.04.2024 | Z rynku | przeczytano: 302 razy
Zielony Onet - nowa platforma dla ekologicznie świadomych

Ringier Axel Springer Polska uruchamia serwis internetowy, który ma na celu dostarczanie bieżących informacji w tematach związanych z ekologią, klimatem oraz szeroko rozumianą przyrodą. Zielony Onet jest bazą wiedzy na temat środowiska naturalnego, oferując użytkownikom szeroki wachlarz treści – od reportaży i artykułów po raporty i analizy najnowszych badań naukowych.

20.04.2024 | Świat mediów | przeczytano: 511 razy
Onet z 4. edycją akcji Niech Żyje Planeta

Najnowsza edycja Niech Żyje Planeta jest podporządkowana czterem żywiołom - powietrzu, wodzie, ziemi i ogniowi. Każda z tych czterech kampanii tematycznych realizowanych w ramach akcji jest zaplanowana na 2 lub 3 miesiące i będzie zakończona raportem w formie online. Ważnym motywem Niech Żyje Planeta jest niezmiennie ekologia, czyli promocja dbania o środowisko przy równoczesnym dbaniu o domowe budżety, która była także myślą przewodnią drugiej edycji projektu.

20.04.2024 | Świat mediów | przeczytano: 281 razy
Zostań Aquaphorianinem – kampania reklamowa Aquaphor

Międzynarodowy koncern AQUAPHOR, producent filtrów do wody z zakładami produkcyjnymi w Estonii (UE) , coraz silniej działa na polskim rynku, kreując potrzeby filtracji wody, a także promując zmiany na lepsze. Ściśle łączy się to z misją firmy, którą jest zapewnienie czystej wody wszystkim mieszkańcom naszej planety poprzez zmianę wody na lepszą – czystą, zdrową i bezpieczną. Nowa kampania marki prowadzona jest pod hasłem „Zostań Aquaphorianinem” i bezpośrednio nawiązuje do misji AQUAPHOR.

19.04.2024 | Z rynku | przeczytano: 384 razy

Wspólnie z ekspertami z Fundacji Climate Strategies Poland przeprowadziliśmy szczegółowe badanie śladu węglowego Gali EFFIE Awards Poland 2023. Badanie to obejmowało trzy dni wydarzenia (dzień przed i dzień po) oraz uczestników gali, co pozwoliło uwzględnić różnorodne aspekty emisji związane z ich udziałem.

15.04.2024 | Konkursy | przeczytano: 651 razy
Arlon Vital - wylewane folie i laminaty bez PVC

W marcu 2024 roku Arlon wprowadził na rynek gamę wylewanych produktów Premium bez PVC o nazwie VITAL. Do grupy tych produktów zalicza się DPF V9700 oraz odpowiadający jej laminat z serii V3370. Gama Vital firmy Arlon na nowo definiuje pojęcie Premium. Produkty te zostały stworzone z dbałością o planetę oraz aby pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu.

14.04.2024 | Z rynku | przeczytano: 335 razy
1 2 3 4 5
Strona 3/31 (artykułów: 301)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764