logo
Polska reklama i poligrafiaPolska reklama i poligrafia

Wiadomości i artykuły: wybór redakcji

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 2465
Logo Muzeum Azji i Pacyfiku wybrane

Nowe logo Muzeum Azji i Pacyfiku, wyłonione w konkursie organizowanym wraz ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej, jest dziełem Katarzyny Bojanowskiej. Zwycięskie logo zostało wybrane spośród prawie 500 nadesłanych propozycji oraz poddane jedynie korekcie kolorystycznej. Autorka otrzyma 4000 zł brutto nagrody.

24.02.2014 | przeczytano: 5664 razy
Malowanie

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (21): Malowanie

Nie ma większego sensu malować bardzo szlachetnych i barwnych powierzchni PMMA lub PVC litego, dlatego malować będziemy głównie elementy wykonane w całości z PVC spienionego, które zazwyczaj ma znacznie gorszą jakość powierzchni.

16.08.2014 | przeczytano: 5634 razy
Nowe oznakowanie polskich radiowozów: Jak i kiedy?

Podczas zakończonych niedawno targów wyposażenia służb Europoltech policja zaprezentowała koncepcję nowego oznakowania radiowozów. Prace prowadzone są w ramach projektu badawczego mającego na celu poprawę widoczności pojazdów i zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz pozostałych uczestników ruchu. Analizą objęte są 4 pojazdy reprezentujące główne rodzaje sprzętu użytkowanego przez Policję.

18.05.2019 | przeczytano: 5599 razy (komentarzy: 2)
Kto jest winny?

Z pamiętnika Chochlika (40): Kto jest winny?

Gdyby udało się wyna­leźć szcze­pionkę na poli­gra­ficz­nego wirusa zwa­nego popu­lar­nie cho­chli­kiem dru­kar­skim, praca zarówno gra­fika jak i dru­ka­rza była by praw­dziwą sie­lanką. Nie­stety, co pewien czas zmu­szany jestem uru­cha­miać pro­ce­dury, przy­go­to­wane spe­cjal­nie na tę cho­chli­kową oko­licz­ność. W efek­cie, zamiast sie­lanki, pomię­dzy uczest­ni­kami dra­matu zwa­nego pro­duk­cją wyrobu poli­gra­ficz­nego docho­dzi okre­sowo do licz­nych spięć i nieporozumień.

27.12.2012 | przeczytano: 5574 razy (komentarzy: 2)
Artykuły z cyklu Z pamiętnika Chochlika
Rybnik: Wywiad z twórcami Systemu Identyfikacji Wizualnej miasta

Niedawno prezentowaliśmy opracowanie Systemu Identyfikacji Wizualnej dla Rybnika. Materiał cieszył się dużym zainteresowaniem - w ciągu tygodnia obejrzano go i przeczytano ponad 700 razy. Zdecydowaliśmy się w związku z tym uzupełnić go o rozmowę Mateusza Michalskiego ze Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej z Marcinem Wolnym i Mirkiem Klisiem, reprezentującymi Studio Otwarte odpowiadające za stworzenie nowego systemu identyfikacji.

18.09.2018 | przeczytano: 5560 razy
Oświadczenie WSR ws. rozbiórki ośrodka z okresu II wojny światowej

Redakcja otrzymała oświadczenie zarządu Warszawskiej Szkoły Reklamy w sprawie rozbiórki ośrodka wybudowanego w czasie II wojny światowej dla żołnierzy niemieckich przez więźniów obozu w Auschwitz. Publikujemy je w oryginalnej formie, jako uzupełnienie doniesienia na temat kontrowersji wokół rozbiórki obiektu, opisanych przez Gazetę Wyborczą.

10.10.2011 | przeczytano: 5536 razy
Sukces Seminarium Wielkoformatowego Atrium i Ikonos

Ogromnym sukcesem zakończyło się Seminarium Wielkoformatowe Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos. 140 uczestników, 10 prelegentów, liczne prezentacje i pokazy oraz muzyczne atrakcje. Tak w skrócie można podsumować to wydarzenie.

07.12.2018 | przeczytano: 5535 razy
Laureaci pierwszej edycji Targów Reklama360

Sąd Konkursowy, pod przewodnictwem Prof. dr hab. Tomasza Matuszewskiego dokonał wyboru Złotych Medalistów MTP. Nagrody przyznano mając na uwadze wysoką jakość prezentowanych produktów, ich design i funkcjonalność.

18.05.2014 | przeczytano: 5472 razy (komentarzy: 1)
Spece od reklamy wśród najbardziej zagrożonych przez alkohol!

Portal BusinessInsider.com opublikował listę zawodów zagrożonych zwiększonym ryzykiem śmierci z powodu alkoholizmu. Po przeanalizowaniu bazy danych National Institute for Occupational Safety and Heath wyłoniono listę 17 najbardziej ryzykownych profesji, wśród których znaleźli się również pracownicy branży reklamowej.

26.10.2011 | przeczytano: 5457 razy (komentarzy: 2)
A cóż to jest książka?

Publikacje książkowe (1): A cóż to jest książka?

Dzisiejszym felietonem rozpoczynamy cykl artykułów poświęconych produktom poligraficznym, które umownie nazwiemy publikacjami książkowymi. Umowność ta wynika z faktu, iż druki o których będzie mowa, trudno w prosty sposób zakwalifikować do konkretnej grupy. Ponieważ zagadnienie jest bardzo szerokie, omówimy przy okazji większość problemów związanych z prawidłowym przygotowywaniem do druku plików produkcyjnych.

03.02.2019 | przeczytano: 5439 razy
Artykuły z cyklu Publikacje książkowe
Targi Poligrafia 2015: Podsumowanie

Jeden czas, jedno miejsce, jedna branża – pomysł na tegoroczną edycję nareszcie wcielony w życie! W dniach 26-29 maja 2015 r. do Poznania zawitało 120 wystawców, 5800 zwiedzających, odbyło się 25 merytorycznych wydarzeń towarzyszących.

03.06.2015 | przeczytano: 5431 razy
Nowe logo Windows 8: Rebranding czy tylko stylizacja?

Microsoft Windows przeprowadza rebranding i po raz kolejny modyfikuje logo swojego produktu. Pojawi się ono wraz z wprowadzeniem ósmej wersji systemu Windows. Co za sobą niesie zmiana logo i dlaczego Microsoft na taki ruch się decyduje?

10.03.2012 | przeczytano: 5425 razy
Sign Painters: Sztuka ręcznie malowanych szyldów powraca!

Wyobraź sobie, że wystawy sklepowe, banery, szyldy zakładów rzemieślniczych i barów, billboardy, a nawet znaki drogowe są ręcznie malowane pędzlem i farbą. Zastępują one szybką i tanią produkcję średniej jakości znaków. To jest możliwe, to może się zacząć od dzisiaj.

08.02.2014 | przeczytano: 5404 razy (komentarzy: 1)
Logo dla Polski: Twórcze napięcie i trzy sprężyny

Na stronie logodlapolski.pl zaprezentowano trzy wersje logo mającego reprezentować nasz kraj, oparte na kreacji Wally Olinsa, znanej nam już z kampanii "Polska. Spring into new". Do stworzonej wówczas propozycji dodano jeszcze dwie wariacje na jej temat, poddając cały zestaw pod publiczne głosowanie.

14.10.2014 | przeczytano: 5375 razy (komentarzy: 10)
S jak Spady

Alfabet Chochlika (2): S jak Spady

SPADY to temat rzeka. Od publikacji pierwszego felietonu im poświęconego minęło już kilka lat, lecz problem jest ciągle aktualny. Brak lub niewłaściwie zastosowanie spadów, pozostaje do dziś najczęstszym błędem plików produkcyjnych przesyłanych do druku. Starzy wyjadacze nie mają raczej z tym większych kłopotów, ale w między czasie wyrosło nam kolejne pokolenie grafików komputerowych i to im właśnie dedykuję dzisiejsze rozważania.

04.06.2015 | przeczytano: 5373 razy
Artykuły z cyklu Alfabet Chochlika
E jak Edycja pdf w Pitstopie

Alfabet Chochlika (7): E jak Edycja pdf w Pitstopie

EDYCJA zamknię­tych pli­ków wyni­ko­wych pdf w celu doko­na­nia w nich zmian i popra­wek, to pro­blem spę­dza­jący sen z powiek zarówno gra­fi­kom pro­du­ku­ją­cym te pliki, jak i oso­bom spraw­dza­ją­cym je w dru­karni. Pierw­szych odstra­sza widmo skła­da­nia wszyst­kiego od początku, dru­gim ręce opa­dają od bez­sku­tecz­nych prób tłu­ma­cze­nia klien­towi, jak usu­nąć błąd u źró­dła. Pró­bu­jemy więc sami  z pro­ble­mem sobie poradzić.

02.01.2016 | przeczytano: 5324 razy
Artykuły z cyklu Alfabet Chochlika
Żywiec przez Z z kreską: nowe opakowanie i identyfikacja wizualnaZobacz fotorelację

Żywiec wprowadza nowe opakowania i odświeża identyfikację wizualną, w tym materiałów pojawiających się w miejscach styku z marką. Zmiany są wynikiem nowej strategii rozwoju Żywca i jego pozycjonowania, którego celem jest zaprezentowanie otwartej, dynamicznej i odważnej wizji marki młodszej grupie konsumentów (25 – 35 lat).

20.03.2013 | przeczytano: 5323 razy
Szyldy inaczej

Portfolio: Szyldy inaczej

Jak odnowić stary szyld i uporządkować przestrzeń? Projekt Re:design szyldów na przykładzie lodziarni, udowadnia, że jest to możliwe i całkiem proste.

29.01.2015 | przeczytano: 5277 razy (komentarzy: 11)
Artykuły z cyklu Portfolio
Wizytówki Multiloft

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Wizytówki Multiloft

W naszym wizytówkowym serialu dziś niewątpliwy hit ostatnich lat, jakim jest technologia Multiloft. Ta swoista składanka kilku rodzajów papierów, robi prawdziwą furorę w przemyśle poligraficznym i jako technologia produkcji wizytówek, zasługuje na szczególne zainteresowanie zarówno ze strony klientów drukarń, jak i projektantów wizytówek.

10.07.2021 | przeczytano: 5266 razy
Identyfikacja wizualna Rybnika

Od maja miasto Rybnik posługuje się nowym Systemem Identyfikacji Wizualnej. Miasto używało na przestrzeni ostatnich lat co najmniej kilku różnych form logo promocyjnych, które powstawały w miarę bieżących potrzeb, bez wspólnego mianownika. Podobnie, bez jednolitego klucza, powstawały różne logotypy miejskich instytucji. Przyczyniało się to do niepotrzebnego mnożenia symboli i powodowało nieład wizualny.

10.09.2018 | przeczytano: 5265 razy (komentarzy: 2)
European Wrap Star 2011 Düsseldorf - relacja

W dniach 13-15 października odbyła się na targach Viscom Düsseldorf trzecia już edycja mistrzostw oklejania samochodów "European Wrap Star 2011". Tym razem główną nagrodą była drukarka wielkoformatowa SII ColorPainter (Seiko instruments GmbH), bon o wartości 1500 Euro od 3M oraz wiele pomniejszych upominków od sponsorów. Łączna pula nagród wyniosła 200 tys. Euro.

26.10.2011 | przeczytano: 5236 razy (komentarzy: 1)
Identyfikacja wizualna Dworca Centralnego: wyniki konkursuZobacz fotorelację

Młode designerki – Aneta Lewandowska i Joanna Fidler-Wieruszewska – zwyciężyły w konkursie na identyfikację wizualną Dworca Centralnego. Ich projekt został wybrany z ponad 250 zgłoszeń nadesłanych z całej Polski. Organizatorami konkursu były PKP S.A. oraz Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej.

23.10.2013 | przeczytano: 5232 razy (komentarzy: 5)
K - jak kalendarze trójdzielne

Alfabet Chochlika (9): K - jak kalendarze trójdzielne

KALENDARZE TRÓJDZIELNE to cią­gle jeden z naj­po­pu­lar­niej­szych typów kalen­da­rzy ścien­nych. Mimo (a może wsku­tek) koniecz­no­ści cią­głego kory­go­wa­nia poło­że­nia okienka i usu­wa­nia „zuży­tych” mie­sięcy, męż­nie opie­rają się dyk­ta­towi kom­pu­te­ry­za­cji, która sku­tecz­nie wyklu­czyła z naszego życia koniecz­ność wie­czor­nego nakrę­ca­nia zega­rów z kukułką i ruskich budzi­ków na sprężynę.

26.08.2017 | przeczytano: 5216 razy
Artykuły z cyklu Alfabet Chochlika
Rzeszów: Grzywna za drastyczne billboardy antyaborcyjne [drastyczne zdjęcia]

2 tys. zł - taką karę wymierzył Sąd Rejonowy w Rzeszowie Mariuszowi Dzierżawskiemu z Fundacji Pro – Prawo do życia odpowiedzialnej za kampanię billboardową „Aborcja zabija” zorganizowaną na terenie Rzeszowa.

04.11.2017 | przeczytano: 5215 razy (komentarzy: 26)
Znamy zwycięskie POS-y w konkursie POS Stars 2019

Za nami 11. edycja konkursu na najlepsze display’e reklamowe. Tegoroczna odsłona przekroczyła rekordową liczbę zgłoszeń, było ich aż 49.

24.09.2019 | przeczytano: 5212 razy
Tusk: ulga dla twórców utrzymana, ale ograniczona

W piątkowym expose premier Donald Tusk rozwiał wątpliwości co do zniesienia przywileju 50-procentowych kosztów uzyskania przychodu dla umów autorskich. Ulga zostanie utrzymana, ale ograniczona wysokością rocznych zarobków. Decyzja stanowi pewne zaskoczenie – większość obserwatorów spodziewała się całkowitego zniesienia ulgi dla twórców.

18.11.2011 | przeczytano: 5192 razy (komentarzy: 1)
Wyroby teczkopodobne

Z pamiętnika Chochlika (3): Wyroby teczkopodobne

W tak zwanych słusznie minionych czasach życie było proste, wręcz prostackie. Poligrafia też. Uwodzenie klientów feerią barw i wymyślnością kształtów, było zarówno technicznie jak i ideologicznie trudne, a praktycznie niepotrzebne. Teczki (bo o nich dziś mowa) kojarzyły się bardziej z tajnymi archiwami SB, niż z podstawowym gadżetem marketingowym. Siermiężne, wiązane w pętelkę, szaro-bure twory, stanowiły nieodzowny atrybut socjalistycznej biurokracji.

15.07.2011 | przeczytano: 5186 razy (komentarzy: 7)
Artykuły z cyklu Z pamiętnika Chochlika
Jastrzębie-Zdrój z nową identyfikacją wizualną i logo

Jastrzębie-Zdrój chce konsekwentnie budować swoją markę. W drugim półroczu 2018 r. w tworzenie systemu identyfikacji wizualnej miasta Jastrzębie-Zdrój wraz z Wydziałem Informacji, Promocji i Rozwoju włączyło się biuro projektowe i brandingowe ZIIJN.

20.01.2019 | przeczytano: 5181 razy
Artykuły z cyklu Portfolio
Targi Remadays 2011 zakończone, nagrody rozdaneZobacz fotorelację

4 lutego, w Warszawie zakończyły się VII Międzynarodowe Dni Reklamy RemaDays 2011. Na ponad 14 tyś. m2 Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego Expo XXI swoją ofertę zaprezentowało ponad 530 wystawców. Targi odwiedziło ok 11 tyś. Zwiedzających. Podczas siódmej edycji świat reklamy prezentował i promował nowe pomysły i rozwiązania.

10.02.2011 | przeczytano: 5170 razy
Wady papieru a błędy offsetu zwojowego: Relacja

Odwieczny spór drukarzy i papierników o przyczyny wadliwej produkcji poligraficznej zdaje się nie znajdować swojego końca. Drukarze bardzo często za wady i błędy obwiniają papier, zaś papiernicy upatrują tych przyczyn w złym przygotowaniu papieru do procesu drukowania, bądź złym jego zadrukowaniu lub wadliwej obróbce wykończeniowej druku.

27.03.2015 | przeczytano: 5159 razy
Nowe otomoto

Portfolio: Nowe otomoto

Serwis motoryzacyjny otomoto.pl przeprowadził rebranding z okazji 10-lecia swojego istnienia. Marka zyskała zupełnie nowe logo oraz identyfikację wizualną. Projekt graficzny wykonało poznańskie studio For brands.

03.05.2015 | przeczytano: 5120 razy (komentarzy: 1)
Artykuły z cyklu Portfolio
Reklama360 wokół tematu wzrostów na polskim rynku reklamowym

Okres od stycznia do marca 2015 roku był czasem wzrostu wartości polskiego rynku reklamy o 2,5 %, czyli o 40,4 mln złotych netto w stosunku do analogicznego okresu w 2014 roku. Na kondycję rynku reklamy zapracowały sektory: handel i produkty farmaceutyczne.

26.06.2015 | przeczytano: 5114 razy
Adidas kłamie w sprawie zniszczenia graffiti na Służewcu?Zobacz wideo

Afera wokół zamalowania na użytek kampanii firmy Adidas prac graficiarzy na murze otaczającym służewiecki tor wyścigów konnych nabiera rumieńców. Wczorajszym zapewnieniom firmy, wg której to sam właściciel zgłosił się z propozycją wykorzystania muru, kłam zadaje dzisiejsze oświadczenie Totalizatora Sportowego.

28.03.2011 | przeczytano: 5097 razy
Efekty specjalne

Publikacje książkowe (6): Efekty specjalne

W dobie gospo­darki ryn­ko­wej, okładka, oprócz funk­cji ochron­nej i infor­ma­cyj­nej, pełni też rolę  mar­ke­tin­gową i jako swo­iste opa­ko­wa­nie pro­duktu, ma za zada­nie wpły­nąć wyglą­dem na decy­zje zaku­powe klienta. Wydawcy i ich pro­jek­tanci dwoją się i troją nad wymy­śla­niem prze­róż­nych efek­tów spe­cjal­nych, któ­rymi zamie­rzają wes­przeć osią­gnię­cie celu sprze­da­żo­wego. Omó­wimy dziś kilka takich zabiegów.

14.04.2019 | przeczytano: 5040 razy
Artykuły z cyklu Publikacje książkowe
Okładki twarde

Publikacje książkowe (4): Okładki twarde

W prze­glą­dzie pod­sta­wo­wych typów okła­dek, nad­szedł czas na crème de la crème okład­ko­wego światka. Przed nami wpraw­dzie jesz­cze grupa okła­dek spe­cjal­nych, ale okładki twarde, o któ­rych będzie dziś mowa, to zde­cy­do­wana elita, wręcz ary­sto­kra­cja wśród opraw. Dla pro­jek­tanta, sta­nowi ona spe­cy­ficzne wyzwa­nie, któ­remu nie spro­sta bez pozna­nia pod­staw tech­no­lo­gii intro­li­ga­tor­skiej sto­so­wa­nej przy jej pro­duk­cji. Ale, nie taki dia­beł straszny…

16.03.2019 | przeczytano: 5026 razy
Artykuły z cyklu Publikacje książkowe
320-centymetrowe plotery Allwin Konica w Atrium

Jak donosi Atrium Centrum Ploterowe, Allwin Konica były najpopularniejszymi maszynami o szerokości 320 cm w ubiegłym roku.

11.01.2011 | przeczytano: 5025 razy
Awantura o kuferek: antykampania Louis Vuitton służy marce?

Skończyło się przyzwolenie na zbiorowy, reklamowy gwałt, dokonywany na Warszawie od 20 lat przez firmy, agencje reklamowe i sieci billboardowe - ostrzegają mieszkańcy Warszawy, zirytowani gigantyczną reklamą sklepu Louis Vuitton, zasłaniająca część elewacji budynku Wolf Bracka. Komentatorzy mówią o katastrofie wizerunkowej, firma nie komentuje zamieszania. Dlaczego?

30.04.2013 | przeczytano: 5013 razy (komentarzy: 1)
170 kampanii walczy o Effie na XV-lecie konkursu

Jubileuszowa, XV edycja Effie Awards cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem agencji komunikacji marketingowej i reklamodawców. Do konkursu nadesłano łącznie 170 prac, które przeszły pozytywnie weryfikację formalną. Obecnie, od 7 lipca, pod przewodnictwem Katarzyny Goli – Dyrektor Generalnej NIVEA na Polskę i kraje Bałtyckie, trwają obrady jury on line, które zakończą się 4 sierpnia. Z kolei 10 września ogłoszone zostaną nominacje poprzedzone zamkniętymi obradami jury.

28.07.2014 | przeczytano: 5012 razy
Dobry plakat?

Polski plakat zawsze wyróżniał się dwiema cechami. Po pierwsze była to wyrafinowana forma, graficzna lub malarska, wyrazisty styl estetyczny, świadomie twórcze podejście do tematu. W pewnym sensie polski plakat był poezją grafiki użytkowej, ponieważ jego wybujała estetycznie forma była głównym nośnikiem treści. Nie zawsze była to forma perfekcyjna i wirtuozerska. Często plakat nawiązywał do sztuki ludowej, jarmarcznej. Mistrz polskiego plakatu, Henryk Tomaszewski powtarzał swoim studentom, że “plakat jest dziwką”.

20.11.2014 | przeczytano: 5007 razy
Projektowanie instalacji podświetleniowej

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (26): Projektowanie instalacji podświetleniowej

Przystępując do projektu instalacji zaczynamy od przyjrzenia się rozmiarom naszych elementów. Zbyt małe rozmiary bądź wąskie i pełne zakrętów przestrzenie wnętrza bryły praktycznie uniemożliwią nam użycie lamp jarzeniowych. Jedynym sposobem aby się o tym przekonać jest wykonanie symulacji układu elementów instalacji w programie do grafiki wektorowej. W tym celu pomocne będą rysunki poszczególnych podzespołów w skali jaką przyjęliśmy w rysunku bazowym. W plikach zapisanych na załączonego do wersji książkowej nośnika optycznego są rysunki w skali 1/1 większości typowych podzespołów, zarówno do podświetleń jarzeniowych jak i diodowych.

04.07.2015 | przeczytano: 4972 razy
Konkurs na logo Muzeum Żołnierzy Wyklętych rozstrzygnięty

Zwycięzcą konkursu na projekt graficzny logo Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce został Marcin Dzbanuszek z Poznania. Komisja zdecydowała się także przyznać wyróżnienie pracy Grzegorza Hańderka z Tychów.

05.03.2014 | przeczytano: 4952 razy
Konkurs na system oznakowania bibliotek

Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) zaprasza do udziału w konkursie „kierunek: biblioteka” na system oznakowania bibliotek w małych miastach i wsiach. Jego celem jest stworzenie uniwersalnego i „łatwego w użyciu” systemu identyfikacji bibliotek w przestrzeni oraz w ich wnętrzach. Wszystko po to, aby każdy mieszkaniec czy przyjezdny mógł łatwo dotrzeć do biblioteki, dowiedzieć się o jej ofercie, a na miejscu odnaleźć potrzebne informacje.

07.12.2011 | przeczytano: 4930 razy
Narzędzia - wycinanie

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (7): Narzędzia - wycinanie

Kontynuując wątek wyposażenia warsztatu w narzędzia przydatne do formowania elementów grafiki przestrzennej pokażemy jak stosunkowo niewielkim kosztem, bazując na ogólnodostępnych produktach, zapewnić sobie instrumentarium do wycinania i rozcinania arkuszy tworzyw sztucznych.

25.03.2013 | przeczytano: 4929 razy (komentarzy: 2)
Projektowanie

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (13): Projektowanie

Projektować niestety musimy wszystko na raz, myśląc zarówno o końcowym efekcie jak i o drodze, która nas do niego doprowadzi. Oznacza to przewidywanie wszystkiego: gabarytów, rodzajów materiału i ich dostępności, sposobów wykonania, wykończenia, montażu, doprowadzenia energii, transportu... a nawet czy zdołamy wynieść nasz wielki element przez ciasne nieco drzwi warsztatu.

01.07.2013 | przeczytano: 4912 razy
Fuck na Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego: Maspex przeprasza I PŁACI

Profil napoju energetycznego Tiger na Instagramie został 1 sierpnia, w Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego okraszony grafiką ze skierowanym ku górze środkowym palcem i hasłem „1 sierpnia dzień pamięci”, oraz „Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie!”. To kolejny po reklamie PGE bulwersujący przypadek nawiązania do Powstania w celach reklamowych.

09.08.2017 | przeczytano: 4899 razy (komentarzy: 21)
Prawa autorskie do flagi, godła, barw narodowych i herbów

Słyszeliście o pościeli patriotycznej? Może chcecie komuś sprezentować (lub zaprojektować) bluzę czy kubek z motywem polskiej flagi lub herbu województwa? Prawo wyraźnie zakazuje umieszczania symboli państwowych – i tylko państwowych – na przedmiotach przeznaczonych do obrotu handlowego. Przynajmniej co do zasady. Czy wiąże się to z prawami autorskimi? Po części tak, mimo że same symbole państwa… nie są objęte ochroną prawa autorskiego. Skomplikowane? Zdecydowanie tak. Dlatego powstał ten artykuł, z którego artyści, publicyści, naukowcy i handlowcy dowiedzą się na jakich zasadach mogą wykorzystywać symbole, od narodowych po lokalne. A więc, jaki znak Twój?

30.12.2019 | przeczytano: 4897 razy
Targowi debiutanci na Remadays 2015

Podczas tegorocznego 11-ego już branżowego wydarzenia RemaDays Warsaw 2015 znaleźć można będzie nie tylko nowe rozwiązania, ale też nowe firmy, które po raz pierwszy w tym roku zaprezentują swoją ofertę. Spośród 600 firm, prawie 100 wystawców stanowi grupa firm która po raz pierwszy wpisała targi RemaDays Warsaw do swojego kalendarza wystawienniczego.

21.01.2015 | przeczytano: 4890 razy (komentarzy: 1)
Laureaci VIDICAL 2011 w WilanowieZobacz fotorelację

3 lutego 2011 r. w Muzeum Plakatu w Wilanowie ogłoszono wyniki oraz wręczono nagrody i wyróżnienia Laureatom VII Międzynarodowego Konkursu Kalendarzy i Kart Świąteczno-Noworocznych VIDICAL 2011. Zwycięskie kalendarze wybrane zostały przez jury w składzie: Stanisław Wieczorek, Waldemar Świerzy, Jerzy Łapiński, Franciszek Maśluszczak oraz Robert Kuczera. Jury przyznało nagrody w kategoriach: kalendarz wieloplanszowy, kalendarz plakatowy, kalendarz zdzierak, kalendarze pozostałe oraz karta świąteczno – noworoczna.

15.02.2011 | przeczytano: 4858 razy
Super Gift: Najlepsze gadżety Festiwalu Marketingu wybrane

Zakończyło się głosowanie na najlepsze artykuły promocyjne prezentowane podczas odbywających się w Warszawie V Targów Reklamy i Poligrafii Reklamowej, towarzyszących Festiwalowi Marketingu i Druku.

30.08.2013 | przeczytano: 4857 razy
Konkurs na logo Solidarnej Polski rozstrzygnięty: zamiast nagrody - zlecenie

Klub Solidarna Polska zaprezentował logo partii, która ma zadebiutować na zbliżającym się kongresie załozycielskim. Wbrew zapowiedziom, zamiast 5 tys. zł nagrody, autor zwycięskiego projektu otrzymał od Solidarnej Polski zamówienie na wykonanie „szerszej wizualizacji”, która będzie zaprezentowana w trakcie kongresu.

22.03.2012 | przeczytano: 4853 razy (komentarzy: 5)
3 4 5 6 7
Strona 5/50 (artykułów: 2465)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764