logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

projektowanie graficzne: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 63
Łódź: Zmiana pola widzenia. Grafika użytkowa w okresie awangardyZobacz fotorelację

Nowoczesne projektowanie graficzne i unowocześnienie druku to idee wypracowane w kręgu międzywojennej awangardy. Sformowanie zasad tworzenia komunikatów wizualnych miało pomóc w upowszechnieniu nowej sztuki i oswojeniu z nią szerokiego grona odbiorców.

29.07.2014 | przeczytano: 1822 razy
Wszystko już było: o identyfikacji wizualnej 4. Targów Wiedzy GraficznejZobacz fotorelację

Piotrek BDSN Okrasa. Grafik-projektant, dyrektor artystyczny Progressivo Studio w Łodzi. Absolwent wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Autor projektów graficznych i indetyfikacji wizualnych m.in. dla: Łódź Design Fesival, Fotofestival w Łodzi, Funacja FutureInFashion, Ad Days Festival. W Progressivo studio, wraz z zespołem, specjalizuje się tworzeniu spójnego wizerunku marki – jej koncepcji merytorycznej i identyfikacji wizualnej,  ale także w grafice wydawniczej, typografii oraz projektowaniu opakowań. Współpracował z STGU jako autor identyfikacji wizualnej 4. Targów Wiedzy Graficznej.

18.06.2014 | przeczytano: 3209 razy
Kalisz: Plakaty Władysław Pluta

Do 11 maja w Galerii w Hallu CKiS, Kalisz trwa wystawa plakatów Prof. Władysława Pluty, członka honorowego STGU.

02.05.2014 | przeczytano: 831 razy
Koniec z darmową promocją na Facebooku

Liczba artykułów o tym, jak poradzić sobie z EdgeRankiem codziennie staje się coraz większa. Dodawać jeden post dziennie, a może więcej? Która forma ma największy zasięg – wideo, foto czy tekst? Jakie treści lepiej angażują, a tym samym zwiększają organic reach? Odpowiedź jest prosta – trzeba zacząć płacić.

11.04.2014 | przeczytano: 761 razy
Goście Targów Wiedzy Graficznej 2013Zobacz fotorelację

W sobotę światowe gwiazdy designu, najlepsi polscy projektanci, przedstawiciele biznesu, polityki, kultury, wielbiciele trendów spotkają się 26 i 27 października na Targach Wiedzy Graficznej w Warszawie. Przedstawiamy sylwetki i prace zaproszonych gości.

25.10.2013 | przeczytano: 3104 razy
Zbliżają się Targi Wiedzy Graficznej

Światowe gwiazdy designu, najlepsi polscy projektanci, przedstawiciele biznesu, polityki, kultury, wielbiciele trendów spotkają się 26 i 27 października na Targach Wiedzy Graficznej w Warszawie. Imprezę odwiedzą znakomici goście. Po raz pierwszy do Polski przyjedzie David Carson, legenda projektowania graficznego z USA, Tom Dorresteijn z holenderskiego studia Dumbar (które zaprojektowało m.in. identyfikację państwową Holandii), Steven Cook z międzynarodowego zespołu Edenspikkerman czy Dimitri Nieuwenhuizen z multidyscyplinarnego studia LUST.

19.09.2013 | przeczytano: 1203 razy
Radosław Drzazga w San Markos

Kolejna osoba dołączyła do zespołu kreacji San Markos. Radosław Drzazga objął stanowisko Digital Art Directora i będzie odpowiedzialny za tworzenie konceptów i projektowanie graficzne rozwiązań łączących kanały off i online. Stanowisko to wpasowuje się w crossmediowy charakter kampanii tworzonych w agencji.

11.07.2013 | przeczytano: 959 razy
4. Plaster: festiwal plakatu i typografii w Toruniu

4. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Plakatu i Typografii Plaster to konfrontacja nowoczesnej i poszukującej typografii z plakatem, który jest niepokorny i wymyka się tradycyjnym schematom projektowym. Typografia w plakacie to surowe akcenty kolorystyczne – ekspresja podziałów kompozycyjnych plakatu doskonale równoważy zawarty w nim rytm liter, słów i zdań. Układy typograficzne występujące w identyfikacji wizualnej, projektach książek, katalogów dynamicznie współbrzmią z różnorodną, wielowymiarową warstwą graficzną.

20.05.2013 | przeczytano: 1036 razy
Projekt Roku - Polski Konkurs Graficzny STGU 2012

Czy grafika to tylko reklama, a może dizajn to forma sztuki? Czemu służy projektowanie? Na czym polega odpowiedzialność dizajnerów? Czy polska szkoła plakatu umarła? Czy rodzimy dizajn ma swój własny styl? Do czego w ogóle potrzebujemy projektantów? – te i inne pytania stawiają projekt konkursu „Projekt Roku” organizowany przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej.

01.10.2012 | przeczytano: 1541 razy

Wall Design to pierwszy tak duży konkurs organizowany przez nowego na polskim rynku operatora komórkowego - Virgin Mobile Polska. Jest on skierowany do tych spośród sympatyków marki, których pasją jest malarstwo, rysunek oraz projektowanie graficzne.

17.09.2012 | przeczytano: 1227 razy
2 3 4 5 6
Strona 4/7 (artykułów: 63)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764