logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

CSR: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 820

W opinii wielu ekspertów w 2024 roku komunikacja korporacyjna przekroczy dotychczasowe granice, otwierając się na nowy rozdział w sposobie interakcji firm z klientami i pracownikami. Według „ICCO World PR Report” dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji (AI), rosnąca rola strategii ESG (Environmental, Social and Governance) oraz powrót programów CSR (Corporate Social Responsibility) składają się na obraz nowej ery w komunikacji firm z otoczeniem. Jednocześnie z raportu agencji doradczej PRCN pt. „Polacy o sztucznej inteligencji” wynika, że blisko 1/4 Polaków doświadczyła już zwolnień spowodowanych wdrożeniem AI w firmach i coraz częściej pracownicy mogą traktować nowe technologie jako zagrożenie na drodze do rozwoju kariery. W odpowiedzi na wyzwania, stawiane przez sztuczną inteligencję całemu rynkowi pracy, bardzo szybko ewoluuje obszar komunikacji korporacyjnej, oferując menedżerom niespotykane dotąd możliwości w zakresie personalizacji komunikacji, wzrostu roli etyki i społecznej odpowiedzialności biznesu.

05.02.2024 | Z rynku | przeczytano: 455 razy
Slodkie z medalem od Ecovadis

Najbardziej zaufana na świecie agencja ratingowa z zakresu zrównoważonego rozwoju – EcoVadis – wyróżniła polskiego producenta słodyczy reklamowych platynowym medalem. SLODKIE znalazło się w elitarnym gronie 1% najlepszych firm na świecie. To uhonorowanie naszych starań na rzecz zaangażowania ekologicznego, społecznego i etyki biznesu – komentuje CEO firmy.

22.01.2024 | Z rynku | przeczytano: 680 razy
Kaufland zachęca do zrównoważonych wyborów zakupowych

Kaufland regularnie podejmuje działania, poprzez które zachęca klientów do zmiany nawyków na bardziej ekologiczne. Przykładem tego jest najnowszy katalog „Dla ludzi i natury”, który uwzględnia zarówno aspekty edukacyjne, jak i zrównoważoną ofertę promocyjną obowiązującą w dniach 18-31 stycznia br. Ponadto sieć po raz kolejny przystąpiła do globalnej akcji Veganuary, w której podkreśla środowiskowe walory produktów wege.

19.01.2024 | Z rynku | przeczytano: 649 razy
Paula Kaliszewicz w zespole Havas Media Network

Od stycznia do zespołu Havas Media Network dołączyła Paula Kaliszewicz, która objęła stanowisko Head of Communication & ESG. Będzie ona odpowiedzialna za działania komunikacyjne i marketingowe agencji wchodzących w skład Grupy Havas Media Network. Paula odpowiadać będzie także za wprowadzenie strategii działań w kierunku zrównoważonego rozwoju, a co za tym idzie, zwiększenie konkurencyjności oferty agencji dla pracowników i klientów.

15.01.2024 | Personalia | przeczytano: 600 razy
Superbet maksymalizuje korzyści ze współpracy z PZN

Pełne atrakcji strefy kibica pod skoczniami, współpraca z animatorami publiczności, Hejt Park z Adamem Małyszem w Kanale Sportowym, współpraca z największym portalem branżowym oraz Jakubem Kotem i konkurs, w którym kibice mogą zgarnąć 150 000 złotych oraz Fiata 500. Superbet, wicelider polskiego rynku bukmacherskiego online oraz sponsor Polskiego Związku Narciarskiego robi wszystko, żeby po PolSKIm Turnieju zasłużyć na notę marzeń – „20” – u fanów skoków narciarskich.

13.01.2024 | Z rynku | przeczytano: 548 razy

Bioróżnorodność w naturze i przyjazne dla klimatu procesy pozyskiwania drewna to – jak podkreśla Stora Enso – podstawa jej działań w kierunku tworzenia i rozwijania odnawialnych materiałów i rozwiązań. Już jakiś czas temu firma przyjęła ambitne cele środowiskowe, zgodnie z którymi do 2030 planuje o połowę zredukować emisję gazów cieplarnianych związanych z jej działalnością, jak też osiągnąć pozytywny wpływ netto na bioróżnorodność poprzez zwiększenie różnorodności gatunków, siedlisk i krajobrazów. Na początku stycznia br. Stora Enso zaprezentowała podsumowanie działań środowiskowych, zrealizowanych w 2023 w Finlandii i Szwecji, ze szczególnym uwzględnieniem tamtejszych obszarów leśnych i procesów związanych z dostawami drewna.

11.01.2024 | Świat poligrafii | przeczytano: 1025 razy
Elektrownia Powiśle podsumowuje kampanię „Prezenty jak z bajki”

Przez cały grudzień Elektrownia Powiśle prowadziła kampanię świąteczną „Prezenty jak z bajki”. Obejmowała ona działania z zakresu OHH & DOOH, digital, public relations, events, social media, performance i influencer marketingu. To pierwsza kampania świąteczna dla Elektrowni Powiśle, w pełni przeprowadzona w formule 360 stopni przez wewnętrzny zespół marketingu White Star Real Estate, właściciela i zarządcy dawnej elektrowni miejskiej pod skrzydłami Jagody Lechowskiej, Dyrektorki Marketingu.

09.01.2024 | Z rynku | przeczytano: 668 razy
Ciśnienie tętnicze #podkontrolą w kampanii Servier: podsumowanie

Co trzecia osoba z nieprawidłowymi wartościami ciśnienia tętniczego, choć tylko 5% deklarowało w wywiadzie, że ma zdiagnozowane nadciśnienie. Zdecydowana większość nie miała świadomości, że ma niewłaściwe wartości ciśnienia tętniczego. Między innymi takie dane prezentuje podsumowanie tegorocznej edycji kampanii społecznej Servier dla Serca, podczas której Mobilna Poradnia Kardiologiczna odwiedziła polskie miasta umożliwiając ich mieszkańcom bezpłatne badania profilaktyczne, w tym również te specjalistyczne jak ECHO serca czy EKG. W kampanię zaangażowali się również twórcy kanału „Najprościej Mówiąc”, którzy przybliżyli różnorodność tematu nadciśnienia tętniczego – od przyczyn występowania, przez zasady profilaktyki i konsekwencje braku odpowiedniej kontroli, po korzyści terapeutyczne, płynące ze współpracy pacjenta z lekarzem w procesie leczenia.

09.01.2024 | Z rynku | przeczytano: 432 razy
Eskarbonka Hochland wspiera WOŚP

Hochland Polska po raz kolejny gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku firma ponownie skorzystała z eSkarbonki, czyli narzędzia pozwalającego na wygodne i bezpieczne zbieranie pieniędzy online. Wirtualna puszka WOŚP jest otwarta dla każdego, kto chce dołożyć swoją cegiełkę do wsparcia tej szlachetnej akcji.

08.01.2024 | Z rynku | przeczytano: 612 razy
Jak zrewidować strategię marketingową, by było w niej więcej ekologii?

3 na 4 Polaków jest zdania, że firmy powinny podejmować działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. W 2024 roku będzie rosła świadomość społeczeństwa w obszarze ESG i CSR. Konsumenci będą wymagać realnie podejmowanych działań przez przedsiębiorców, a także weryfikować, czy nie uprawiają oni zielonego kłamstwa, czyli greenwashingu. Jak zrewidować strategię marketingową, by było w niej więcej ekologii? Eksperci podpowiadają.

29.12.2023 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 825 razy
6. edycja akcji charytatywnej RMF FM na rzecz szczecińskiego hospicjum

Dwa samochody osobowe i sprzęt medyczny otrzymało Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci w Szczecinie – to efekt kolejnej edycji akcji charytatywnej RMF FM „Kaszanka” organizowanej przez waszyngtońskiego korespondenta stacji Pawła Żuchowskiego. Przez 6 lat trwania inicjatywy zebrano ponad 1,2 mln zł.

29.12.2023 | Świat mediów | przeczytano: 476 razy
Świąteczna paczka ze wszystkimi publikacjami 2023 IAB Polska

Pod świąteczną cyfrową choinką nie może zabraknąć prezentu od IAB Polska! Odbierz paczkę ze wszystkimi publikacjami IAB Polska z mijającego roku. Pobierz [70Mb] i korzystaj z digitalowej wiedzy zebranej w jednym miejscu!

27.12.2023 | Z rynku | przeczytano: 908 razy
Podsumowanie roku i trendy na 2024 w PR i marketingu

Stawianie na wysoce skuteczne działania, duża koncentracja wokół AI i niepewność – tak w ogromnym skrócie można zdefiniować to, co działo się w polskiej branży Public Relations i marketingu w mijającym roku. Niemniej inflacja i perturbacje gospodarcze nie załamały rynku. Przeciwnie - coraz więcej firm rozumie słuszność realizowania działań wizerunkowych i sprzedażowych. Jaki był 2023 rok dla PR i marketingu i co będzie na topie w 2024 roku? Sprawdzamy.

22.12.2023 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 1579 razy
Eksperci Canon: czym żyła w 2023 r. branża druku?

W grudniowym odcinku podcastu „Rozmowy o druku” eksperci Canon Polska zaproszeni do rozmowy przez redaktora zarządzającego dziennika Rzeczpospolita, Jeremiego Jędrzejkowskiego, podsumowali najważniejsze wydarzenia w branży druku w mijającym roku. Jaki on był dla wydawców, drukarzy i producentów urządzeń drukarskich? Jakie panowały wśród nich nastroje?

21.12.2023 | Wywiady i opinie | przeczytano: 608 razy
Publicis Consultants wzmacnia dział komunikacji korporacyjnej

Zespół Publicis Consultants powiększył się o dwie ekspertki, które wzmocniły praktykę PR korporacyjnego i B2B. W grudniu do agencji dołączyła Ewelina Wojtysiak-Sowa, która jako Account Director będzie kierować pracą dla kluczowych klientów. Od lipca w Publicis Consultants jest również Elżbieta Pietrzak, która objęła funkcję Senior Account Managerki.

20.12.2023 | Personalia | przeczytano: 1010 razy
Agencja Publicis Consultants nowym członkiem ZFPR

Grono członków Związku Firm PR powiększyło się o agencję Publicis Consultants. To trzydziesta siódma firma, która zdecydowała się dołączyć do ZFPR, by współpracować na rzecz kształtowania profesjonalnego środowiska public relations w Polsce.

14.12.2023 | Z rynku | przeczytano: 677 razy
Złote Spinacze 2023 rozdane!

Znamy zwycięzców 21. edycji konkursu Złote Spinacze organizowanego przez Związek Firm Public Relations. Jury przyznało łącznie 97 nagród – 28 Złotych, 36 Srebrnych oraz 33 Brązowe Spinacze. W tym roku trzy agencje PR zdobyły tytuł „Najlepszego w konkursie” i odebrały podczas Gali Tytanowe Spinacze.

09.12.2023 | Konkursy | przeczytano: 2442 razy
Kampania #mniejplastiku wyróżniona w raporcie „Odpowiedzialni za przyszłość”

Kampania edukacyjna #mniejplastiku została przedstawiona jako jeden z dobrych przykładów działalności biznesu na rzecz środowiska w raporcie „Odpowiedzialni za przyszłość”. 

03.12.2023 | Z rynku | przeczytano: 428 razy
Superbet i Lech: real time branding na stadionie

„Bartek Mrozek TOP” – taki komunikat wyświetlił się na centralnym ekranie LED na stadionie przy Bułgarskiej podczas meczu Lecha z Widzewem kilka sekund po wybronionym przez bramkarza gospodarzy rzucie karnym. O co chodzi? To nowe narzędzie marketingowe sponsora głównego zespołu z Poznania. Firma bukmacherska Superbet jako pierwsza w Polsce wprowadziła do swoich działań brandingowych takie rozwiązanie, które swój debiut miało właśnie podczas niedzielnego meczu ekstraklasy.

02.12.2023 | Z rynku | przeczytano: 530 razy
„Praska Ślizgawka” w świątecznej kampanii Pepsi

Najbardziej wyjątkowe lodowisko na mapie Warszawy – „Praska Ślizgawka Konesera” – już od 2 grudnia zaprasza wszystkich miłośników piruetów do wspólnej zabawy. Partnerem lodowiska po raz kolejny została marka Pepsi. Zimowa atrakcja Centrum Praskiego Koneser będzie dostępna niemal codziennie, od rana do późnego wieczora. Po spełnieniu określonych warunków klienci Konesera skorzystają ze „Ślizgawki” za darmo.

01.12.2023 | Z rynku | przeczytano: 437 razy
1 2 3 4 5
Strona 3/41 (artykułów: 820)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764