logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gazeta.pl: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 580

Marta Danielewicz z poznańskiej redakcji „Gazety Wyborczej” otrzymała nagrodę Pióro Odpowiedzialności w kategorii Artykuł tematyczny. Dziennikarz Gazeta.pl Dominik Szczepański został wyróżniony w kategorii Artykuł prasowy. Gala wręczenia nagród, przyznawanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odbyła się w środę, 25 maja br.

27.05.2022 | przeczytano: 317 razy

10 projektów marek i spółek Grupy Agora z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu trafiło do 20. edycji największego w Polsce przeglądu działań CSR przygotowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Agora już piąty rok z rzędu jest w czołówce krajowych firm pod względem liczby zgłoszonych do publikacji praktyk na rzecz zaangażowania społecznego i ochrony środowiska. Raport „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2021. Dobre Praktyki”, który został opublikowany 25 maja 2022 r., łącznie prezentuje blisko 1680 projektów.

27.05.2022 | przeczytano: 350 razy

Gazeta.pl zaprasza na premierę nowego formatu wideo stworzonego z myślą o młodych odbiorcach. W sobotę, 28 maja br. na stronie głównej portalu pojawi się cykl wideo „Dlaczego?”, który w przystępny sposób objaśni widzom interesujące zagadnienia wybrane na podstawie najpopularniejszych pytań z internetowych wyszukiwarek. Scenariusz każdego odcinka programu będzie konsultowany z naukowcami z Politechniki Gdańskiej.

26.05.2022 | przeczytano: 278 razy
Gazeta.pl udostępnia kalkulator pracy wykonywanej w domu

Redakcja Gazeta.pl angażuje się w walkę o prawa kobiet, wspiera równouprawnienie płci i nie boi się poruszać ważnych społecznie zagadnień. Zbliżający się Dzień Matki stał się dla dziennikarzy portalu pretekstem do rozpoczęcia dyskusji na temat wartości pracy opiekuńczej – opieki nad domem, dziećmi i osobami starszymi, czyli zajęć wykonywanych głównie przez kobiety. W czwartek, 26 maja br. na stronie niewidzialnyetat.pl opublikowany zostanie specjalny kalkulator, który pozwoli wyliczyć stawkę za taką właśnie pracę oraz pokazać rząd wielkości tego pomijanego w gospodarce „niewidzialnego etatu”.

25.05.2022 | przeczytano: 2631 razy

Gazeta.pl powraca z niezwykle popularnym wśród reklamodawców projektem „Reklama dla klimatu”, którego celem jest promowanie proekologicznych postaw przedsiębiorców. Podobnie jak podczas poprzedniej edycji, aby pokazać swój projekt na stronie głównej portalu, trzeba będzie zapłacić przynajmniej tysiąc złotych, które zostaną przekazane Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze. Akcja rozpocznie się w piątek, 13 maja br. i potrwa do 28 sierpnia br.

10.05.2022 | przeczytano: 175 razy

Radio TOK FM rozpoczęło nową kampanię wizerunkową, w której podkreśla unikalność i wagę podejmowanych przez redakcję tematów. Reklamy stacji z hasłem "Mówimy o tym, co ważne", zachęcające do słuchania programów TOK FM także w aplikacji mobilnej i na tokfm.pl, od początku maja 2022 r. można zobaczyć w prasie, internecie, kinach oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej w wybranych polskich miastach.

09.05.2022 | przeczytano: 246 razy
Nowe wydawczynie strony głównej Gazeta.pl

Magdalena Rudnik awansowała w strukturach Gazeta.pl, obejmując stanowisko zastępczyni szefowej wydawców strony głównej. Do zespołu portalu dołączyły także dwie nowe wydawczynie – Elwira Krzyżanowska i Ewa Koszowska.

05.05.2022 | przeczytano: 467 razy

Redakcja Weekend.Gazeta.pl chce szukać i szkolić młodych reporterów i reporterki. Serwis ogłosił właśnie nabór do projektu „Polska Stories”, w ramach którego dziesięciu autorów weźmie udział w spotkaniach doskonalących warsztat dziennikarski pod okiem reportażystki Olgi Gitkiewicz, a następnie opublikuje własne teksty na stronie głównej Gazeta.pl.

28.04.2022 | przeczytano: 224 razy
Po Stronie Kobiet

Równość i jawność wynagrodzeń, więcej kobiet na wyższych stanowiskach, takie same szanse zawodowe jak w przypadku mężczyzn, dbałość, by kreatywność i kompetencje nie miały płci – to tylko niektóre konieczne zmiany, które kobiety wskazały w badaniu #PoStronieKobiet, kiedy zapytaliśmy, jak wyobrażają sobie polską branżę reklamy i marketingu w 2030 roku.

27.04.2022 | przeczytano: 639 razy (komentarzy: 4)

Zaledwie 20 proc. kobiet pracujących w branży komunikacji marketingowej nie spotyka się z dyskryminacją ze względu na swoją płeć. Znaczące, bo mężczyzn, którzy nie zetknęli się  z dyskryminacją kobiet jest aż 63 proc. Taki i wiele innych zaskakujących wniosków przyniosło pierwsze badanie dotyczącego równości w polskiej reklamie i marketingu #PoStronieKobiet? Premiera raportu jeszcze w kwietniu.

25.04.2022 | przeczytano: 421 razy

Gazeta.pl razem z Koalicją Klimatyczną została nominowana w konkursie dziennikarskim Covering Climate Now – globalnej koalicji mediów piszących nt. zmian klimatu. Portal znalazł się w gronie finalistów w kategorii Innowacje za akcję „Alarm dla klimatu".

22.04.2022 | przeczytano: 343 razy
„Nie karm Putina” – wspólna akcja Gazeta.pl i Miasto Jest Nasze

Gazeta.pl wspólnie z serwisem Ukrayina.pl oraz stowarzyszeniem Miasto Jest Nasze stworzyła akcję „Nie karm Putina", w której znalazły się podpowiedzi, jak za pomocą ekologii można przyczynić się do zmniejszenia zysków Rosji z handlu ropą. W ramach prowadzonych działań na łamach Gazeta.pl i Ukrayina.pl opublikowane zostaną eksperckie materiały, a na ulicach największych polskich miast pojawią się plakaty promujące akcję.

19.04.2022 | przeczytano: 426 razy
Uliana Vitiuk na czele serwisu Ukrayina.pl

Uliana Vitiuk, szefowa ogólnoukraińskiego „Expressu” i Expres.online, została redaktorką naczelną Ukrayina.pl. To serwis dla osób przyjeżdżających do Polski z Ukrainy stworzony przez zespół portalu Gazeta.pl i rozwijany wspólnie z redakcją „Expressu”.

12.04.2022 | przeczytano: 305 razy
Rocketjobs.pl w kolejnych spotach kampanii o Generacji Z pokazuje jak młodzi ludzie postrzegają równość w pracy

Rocketjobs.pl wyemitowało kolejne spoty w ramach kampanii o Generacji Z. Tym razem twórcy portalu pracy przyszłości nawiązują odważną, skłaniającą do refleksji dyskusję na temat dyskryminacji kobiet i osób LGBT w środowisku pracy. Poprzednie dwa video na YT obejrzało ponad 300 tys. widzów.  Inicjatywie towarzyszy duża kampania bannerowa w Gazeta.pl.

04.04.2022 | przeczytano: 530 razy (komentarzy: 1)
Wirtualna Polska wzmacnia WP Magazyn

Wirtualna Polska sukcesywnie powiększa redakcję WP Magazynu. Od 1 kwietnia wzmocni ją Paweł Figurski, a od początku lipca także Bianka Mikołajewska. Kilka tygodni temu do zespołu dołączyła Tatiana Kolesnychenko.

31.03.2022 | przeczytano: 424 razy
RMF FM kolejny raz liderem rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów

Według najnowszego raportu Instytutu Monitorowania Mediów (IMM) najbardziej opiniotwórczym medium lutego 2022 jest stacja RMF FM z wynikiem prawie 2,4 tys. cytowań w innych mediach. Na drugim miejscu znalazł się portal Onet, na którego informacje inne redakcje w kraju powoływały się 2,2 tys. razy, a podium zamyka Wirtualna Polska z liczbą 2 tys. wzmianek w innych tytułach. Wzrost o jedenaście pozycji i tym samym powrót do rankingu ogólnego zyskuje Polskie Radio 24 (1,2 tys.).

24.03.2022 | przeczytano: 808 razy

Rozpoczęta 24 lutego br. agresja Rosji na Ukrainę sprawiła, że miliony osób zostały zmuszone, by uciekać ze swoich domów. Z tymi, którzy dotarli szczęśliwie do Polski porozmawiała na granicy polsko-ukraińskiej Nina Cieślińska z redakcji Gazeta.pl. Efekt tych poruszających spotkań będzie można w najbliższych dniach obejrzeć w formie krótkich wideoreportaży na Gazeta.pl i Ukrayina.pl.  

22.03.2022 | przeczytano: 436 razy

Od dziś, 11 marca br. działa serwis Ukrayina.pl stworzony przez zespół portalu Gazeta.pl we współpracy z redakcją ogólnoukraińskiego „Expressu”. Użytkownicy znajdą w nim zarówno artykuły o bieżącej sytuacji w Ukrainie, jaki i dział z materiałami poradnikowymi dla obywateli tego kraju, którzy uciekli przed wojną do Polski. Wszystkie treści w serwisie publikowane są w języku ukraińskim.

11.03.2022 | przeczytano: 298 razy

Autorką poradnika jest Wiktoria Beczek, koordynatorka treści ds. różnorodności i inkluzywności w Gazeta.pl. Publikacja zajmuje się kliszami narracyjnymi przypisywanymi kobietom oraz feminatywami czy wymagającymi zmiany medialnymi zwrotami. Porusza też kwestię zbyt małego udziału kobiet w tworzeniu materiałów eksperckich. Dodatkowo, poradnik uczula piszących m.in. na konieczność dodawania do materiałów o przemocy wobec kobiet informacji o miejscach i instytucjach, w których mogą one szukać pomocy.  

11.03.2022 | przeczytano: 198 razy

8 marca br. – w Dzień Kobiet ruszył specjalny Fundusz Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy pt. „Cześć Dziewczyny!”, stworzony przez Kulczyk Foundation. Gromadzone w nim środki przeznaczone zostaną na długofalową pomoc dla wszystkich kobiet i ich rodzin, które muszą odnaleźć się w Polsce po wyjeździe z kraju objętego wojną. Partnerami medialnymi akcji zostali m.in. „Gazeta Wyborcza”, „Wysokie Obcasy”, Gazeta.pl, Radio TOK FM oraz Wydawnictwo Agora.  

11.03.2022 | przeczytano: 215 razy
1 2 3 4 5
Strona 3/29 (artykułów: 580)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764