logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

D: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 54483
Zaślepka Feeo: nowość na rynku gadżetów polskiego producenta

Zaślepka FEEO to silikonowa nakładka na kamerkę laptopa. Zastępuje naklejkę, czy taśmę klejącą. Jest to produkt całkiem nowy na rynku. Wykorzystując  niepokojące zjawisko jakim jest podglądanie przez kamery w laptopach stworzyliśmy rozwiązanie, które nie tylko jest lepszą alternatywą zaklejania kamerki taśmą, ale także jest idealnym nośnikiem reklamy dla firm, które chcą jak najczęściej przypominać odbiorcy o swoim istnieniu.

22.04.2015 | przeczytano: 29532 razy (komentarzy: 2)

Chciałbym się dowiedzieć jaki jest najlepszy i najprostszy program do wycinania na ploterze? Korzystam obecnie z Corela 12. Posiadam system Windows XP i ploter Roland Camm-400.

05.04.2007 | przeczytano: 29526 razy (komentarzy: 1)

Jak ocenić skuteczność tablicy reklamowej, bannera, reklamy świetlnej? Amatorskie rozwiązania łatwo jest odróżnić od profesjonalnych projektów po tym, że nie są tworzone z myślą o ich funkcji, ale schlebiają raczej gustowi autora i jego zapędom dekoratorskim.

04.02.2001 | przeczytano: 28846 razy (komentarzy: 17)
Życie przerosło reklamę

Reklamowe porady językowe: Życie przerosło reklamę

Motto: Kiedy dwoje mówi to samo, to to nie jest to samo...

Wiele jest przykładów haseł reklamowych (czy też cytatów z reklam), którym życie nadało inny, nowy i nieoczekiwany dla twórcy sens. Przy czym trzeba zaznaczyć, że nie zawsze samo życie ośmiesza lub przekształca hasło reklamowe – czasami czyni to zawistna, złośliwa i bezlitosna konkurencja.

20.12.2004 | przeczytano: 28698 razy (komentarzy: 1)
Artykuły z cyklu Reklamowe porady językowe

Rozwijający się polski rynek wystawienniczy i rosnące wymagania klienta dotyczące profesjonalnej obsługi i doradztwa w dziedzinie obsługi targowej powodują, że powstaje coraz więcej firm budujących stoiska. Do przeszłości należy czas, kiedy firmy zajmujące się zabudową targową znajdowały się tylko w tradycyjnych ośrodkach targowych. Odpowiedzią na nowe wymogi rynku są powstające nowe firmy wystawiennicze, które pracują dla lokalnych klientów, przygotowując ich wystąpienia targowe w kraju i za granicą. Kompleksowa obsługa klienta przynosi oczywiste korzyści obu stronom.

04.02.2001 | przeczytano: 27758 razy

Jeżeli musisz złamać powierzchnię kartonu lub tektury przy okazji wykonywania elementów ekspozycyjnych, modeli itp. - zamiast nacinać linię zgięcia zastosuj metodę bigowania znaną drukarzom. Polega ona na zmiażdżeniu linii zgięcia bez naruszania powierzchni.

26.09.2003 | przeczytano: 27350 razy (komentarzy: 6)
Subiektywny słownik terminów wykrojnikowych

ABC opakowań kartonowych i wykrojników (3): Subiektywny słownik terminów wykrojnikowych

Wyjątkowość nazewnictwa związanego z technologią wycinania bierze się po części stąd, że jest ona stosunkowo leciwa. Nie podam konkretnej daty użycia pierwszego na świecie wykrojnika – wystarczy, że za tak zwanej „komuny” już się ich w Polsce używało. Tymczasem ani terminologia związana z wykrojnikiem introligatorskim, ani nawet sama technologia, nie były nigdy szczególnie popularnym tematem publikacji. Trochę jak w wypadku sztuki rękodzielniczej - wiedza i nazewnictwo przekazywane były i są głównie drogą ustną.

02.08.2011 | przeczytano: 27261 razy (komentarzy: 9)
Czego unikać rysując wykrojnik?

ABC opakowań kartonowych i wykrojników (1): Czego unikać rysując wykrojnik?

Przeglądając sieć, a także statystyki oglądalności naszej strony internetowej, zauważyłem, że całkiem sporo ludzi szuka informacji dotyczących projektowania wykrojników. To natchnęło mnie do napisania szerzej na ten temat.

07.07.2011 | przeczytano: 26783 razy (komentarzy: 8)
Drewno i Mechaniczna Pomarańcza

Spośród wszystkich rodzajów szyldów jakie miałem okazję wykonywać, najbardziej cenię sobie realizacje w naturalnym drewnie. Aby odsłonić całą jego urodę - układ słojów, kolory, strukturę - przy wykonywaniu grafiki stosuję technikę piaskowania.

20.03.2003 | przeczytano: 26004 razy (komentarzy: 1)
Rastry w druku wielkoformatowym

Nie istnieje możliwość regulowania miejscowego nasycenia farby drukarskiej, atramentu czy tonera. Bez zmiany koloru czynnika barwiącego nie da się uzyskać rozjaśnienia wybranej partii obrazu. Sposób na to znaleźli już dawno graficy - obraz należy podzielić na małe fragmenty i przy pomocy wielkości lub gęstości tych małych cząstek regulować jasność. Cząstki te, mogące przyjmować różne kształty, tworzą na wydrukowanym obrazie raster.

22.03.2002 | przeczytano: 25890 razy

Znam większość programów graficznych, pracuję na nich od dłuższego czasu. Potrzebuję dowiedzieć się jak przygotować kliszę. Czy istnieją jakieś książki, źródła internetowe, z których mogę czerpać takie informacje?

06.04.2002 | przeczytano: 25743 razy (komentarzy: 4)
Druk inkjet atramentami UV – technologia, maszyny, zalety i wady

W ostatnich tygodniach obserwujemy zwiększone zainteresowanie technologią UV ze strony firm planujących zakup plotera. Pomysł kupna maszyny UV właśnie teraz wydaje się jak najbardziej uzasadniony. W czasach kryzysu inwestycje w stosowane dotychczas technologie mogą nie wystarczyć. Warto wówczas postawić na rozwiązania nowatorskie, na szukanie nowych rynków i proponowanie klientom nowych produktów.

23.01.2009 | przeczytano: 24983 razy (komentarzy: 3)

Kampania reklamowa Inteligo dotarła na strony głównych polskich portali - Onetu i Wirtualnej Polski. Logo i kolorystyka Inteligo opanowały całkowicie ich interfejsy. Uderzenie było mocne. W tym huku najwyraźniej nie zauważono, że oba portale wylądowały daleko poza delikatną granicą tego, co nazywamy etyką w reklamie.

15.05.2001 | przeczytano: 24439 razy (komentarzy: 16)

Czy czysta pliksi zatrzymuje promienie UV i w jakim stopniu w stosunku do szkła?

09.05.2004 | przeczytano: 24329 razy (komentarzy: 5)

Mam problem z przyklejaniem folii ,,One way vision" na samochodach. Ostatnio kleiłam ową folię na tylnej szybie auta i użyłam do tego spryskiwacza z wodą i odrobiną płynu (szamponu bambino) i podgrzewałam folię suszarką. Przykleiło się idealnie. Niestety na drugi dzień klientowi wszystko odeszło od szyby. Czy folię taką można kleić jak zwykłą folię na wodę z płynem, czy tylko ,,na sucho”?

09.12.2005 | przeczytano: 23388 razy (komentarzy: 2)

Co ciekawego można powiedzieć o amerykańskich szyldach ? Czym - oprócz treści - różnią się od szyldów wykonywanych w Polsce? Przede wszystkim różni je wzornictwo (design). Od szyldów prostych, po perfekcyjnie wypracowane, nierzadko ocierające się o kicz, ale często na swój sposób "ładne", cieszące oko ciekawym zestawem kolorów czy choćby trafioną kompozycją.

04.09.2001 | przeczytano: 23339 razy (komentarzy: 1)

W odpowiedzi na pojawiające się na naszym Forum dyskusyjnym pytania prezentujemy prosty przepis na zamianę fotografii w nadający się do wycięcia z folii obiekt wektorowy. Obejdziemy się bez pomocy specjalistycznego oprogramowania, posługując się wyłącznie Photoshopem.

19.11.2002 | przeczytano: 22567 razy
Laminowanie płynne wydruków

Wielu z nas po raz pierwszy spotyka się z laminowaniem płynnym właśnie teraz, w sezonie letnim. Metoda laminacji płynnej jest już znana od długiego czasu, natomiast mało jeszcze w Polsce rozpowszechniona. W związku z coraz liczniej pojawiającymi się pytaniami, chcemy na przykładzie kilku z nich przybliżyć metodę laminacji za pomocą laminatów w płynie.

23.07.2007 | przeczytano: 22115 razy
Opodatkowanie twórców: Graficy i copywriterzy wyłączeni z ulgi?

Zmianę wprowadza ustawa z 27 października 2017 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Nowelizacja została podpisana przez prezydenta 22 listopada br., a nowe regulacje dotyczące preferencyjnego opodatkowania twórców zaczną obowiązywać już z początkiem 2018 r.

26.11.2017 | przeczytano: 21879 razy (komentarzy: 14)

Przestrzeń kolorów CMY – najważniejsza z punktu widzenia poligrafii nazywana jest przestrzenią kolorów podstawowych subtraktywnych, czyli powstałych przez odejmowanie.

13.08.2001 | przeczytano: 21737 razy (komentarzy: 1)
Produkcję pudełka zacznij od początku

ABC opakowań kartonowych i wykrojników (4): Produkcję pudełka zacznij od początku

Ta zasada okazuje się oczywista tylko z pozoru. Trudno o niej pamiętać gdy „akont” stoi nad głową i tupie - wówczas jedyna oczywista sprawa to konieczność „wyrobienia się” w terminie. Mimo wszystko warto jednak rozpocząć wycenę i produkcję wyrobu poligraficznego pod nazwą „opakowanie kartonowe” od początku - czyli od planu.

15.09.2011 | przeczytano: 21716 razy (komentarzy: 1)
Kalendasz.pl - kreator kalendarzy ściennych on-line

kalenDASZ.pl to pierwszy w Polsce serwis umożliwiający samodzielne zaprojektowanie indywidualnego kalendarza ściennego za pomocą strony www.

05.11.2006 | przeczytano: 21380 razy

Po wyklejeniu nawet małej grafiki z folii na karoserii auta powstają małe pęcherzyki powietrza. Co gorsza już nie dają się one sprasować – folia w ich miejscu wydaje się bardzo naciągnięta. Może powinienem zostawić auto na jakiś czas? Do odtłuszczenia polecono mi benzynę ekstrakcyjną i denaturat.

12.06.2006 | przeczytano: 21363 razy (komentarzy: 8)
Poznań: Sala Ziemi - nowe centrum kongresowe na terenie MTP

Międzynarodowe Targi Poznańskie wzbogaciły się o najnowocześniejsze i największe centrum kongresowe w Polsce. Przestrzenny, trzykondygnacyjny obiekt ma 38 sal konferencyjnych i jest dostosowany do organizacji wydarzeń dla 4 000 osób, a jego największym atutem jest sala widowiskowo-koncertowa dla 2 000 osób.

15.11.2012 | przeczytano: 21179 razy
Lodzik w Photoshopie - przygotowanie ilustracji na opakowanie

Wiele produktów, które widzimy na co dzień w sklepach, hipermarketach i kioskach ma piękne i kolorowe opakowania. Zwróćcie jednak uwagę, że wiele z nich, nie korzysta ze zdjęć, tylko z rysunków produktów. Dlaczego? Są one bardziej kolorowe, bardziej dopracowane, cieplejsze, bardziej miękkie i przyjemniejsze dla oka. W tym tutorialu, pokażę Wam, jak zrobić taką ilustrację, aby dobrze wyglądała i można ją było wykorzystać do projektu opakowania.

15.07.2008 | przeczytano: 21123 razy

Jak ocenić wytrzymałość a pośrednio i trwałość banerów? Zagadnienie ciekawe z punktu widzenia zleceniodawcy jak i drukarza.

13.09.2010 | przeczytano: 20786 razy

Czy w procesie flexografii możliwe jest drukowanie zdjęć? Czy 6 kolorów druku w tej technice oznacza 4 kolory CMYK i 2 Pantone? Czy są jakieś specjalne parametry, zakazy i nakazy przy projektowaniu prac pod kątem druku flexograficznego?

27.04.2005 | przeczytano: 20696 razy (komentarzy: 2)

Jaki sprawdzony klej poleciłby pan do przyklejenia plexi do styroduru? Dodam że plexi jest podklejone od spodu folią samoprzylepną, więc tak naprawdę będziemy sklejać folię ze styrodurem.

02.01.2008 | przeczytano: 20197 razy (komentarzy: 6)
Komunikacja biznesowa jako podstawowy element budowy wizerunku

Wizerunek (brand image) marki to inaczej jej osobowość. Produkty, podobnie jak ludzie, mają swoją osobowość, która może poprzez jej upublicznienie ją spopularyzować lub wyeliminować z rynku. Na osobowość produktu składa się kilka elementów: nazwa, opakowanie, cena, styl reklamy a przede wszystkim jej charakter. Reklama, jako narzędzie komunikacji z otoczeniem, powinna służyć wzmocnieniu wizerunku marki. Reklama, poprzez swój jednorodny komunikat, musi rok po roku stanowić konsekwentną projekcję tego samego wizerunku.

29.05.2002 | przeczytano: 20148 razy (komentarzy: 1)

W uzupełnieniu naszego artykułu o konwersji RGB-CMYK, odpowiadamy na powtarzające się w redakcyjnej korespondencji pytanie o wybór właściwej przestrzeni RGB. Niestety krótka odpowiedź musi brzmieć tak: nie istnieje jedna, "właściwa" lub "najlepsza" przestrzeń. Każda z nich ma swoje wady i zalety, każdy wybór oznacza zysk i jednoczesną stratę, dlatego przestrzeń RGB należy wybierać pod kątem charakteru prac oraz konkretnego środowiska pracy.

09.11.2003 | przeczytano: 20106 razy
Lip sync, czyli gadająca głowa z Flasha CS4

W tym tutorialu Łukasz Przystalski przedstawi podstawowe informacje na temat animacji ruchu ust. Animacje tego typu można wykorzystać podczas tworzenia jakiejkolwiek animacji, w której zechcemy, aby nasz bohater przemówił. Taka animacja może być później wykorzystana na potrzeby internetu, można również użyć jej do stworzenia np. kartki urodzinowej.

12.07.2010 | przeczytano: 19865 razy

Planuję kupić ploter o szerokości cięcia 60-70 cm. Chciałbym prosić o poradę jaki ploter wybrać. Służyć będzie zarówno do wycinania drobnych kształtów, jak i do cięcia grubej folii (na plandeki, odblaskowa I i II generacji). Proszę również o praktyczne wyjaśnienie parametrów ploterów.

24.05.2001 | przeczytano: 19730 razy (komentarzy: 9)

Zamówiłem u tego samego dostawcy, w odstępie 3 tygodni, stolarkę aluminiową o tym samym numerze RAL. Obie dostawy znacznie różnią się odcieniem. Poza numerem RAL nie uzgadniałem nic więcej. Dostawca twierdzi że jest to dopuszczalne. Czy ma rację?

27.07.2008 | przeczytano: 19469 razy (komentarzy: 5)
Jak uzyskać dotacje z UE na zakup ploterów i oprogramowania?

Ograniczenia prawne, nie płacący Klienci, wszechobecni i coraz mocniejsi konkurenci, brak środków inwestycyjnych, wysokie koszty kredytów, a w najlepszym przypadku brak „mocy produkcyjnych” - to wszystko przeciwności, z jakimi na co dzień boryka się niejedna firma nie tylko z branży reklamowej.

27.09.2004 | przeczytano: 19331 razy (komentarzy: 1)
Apolonia czy Arogancja?

Poruszeni kontrowersjami wokół kroju Apolonia postanowiliśmy zamieścić w Signs.pl ciekawy komentarz opublikowany pierwotnie na stronach STGU. Zaskakująca jest łatwość z jaką autor projektu uzyskał wsparcie ze strony autorytetów, w tym części grona naukowego krakowskiej ASP. Jednak najbardziej szokująca wydaje się błyskawiczna kariera medialna dr. Tomasza Wełny, który w relacjach dziennikarskich urósł do roli autora "pierwszej polskiej czcionki"... Zapraszamy do lektury i dyskusji:

31.08.2011 | przeczytano: 19093 razy (komentarzy: 9)
5 najważniejszych cech komputera do obróbki foto i wideo

Nie istnieje jeden idealny zestaw podzespołów komputerowych do profesjonalnej obróbki grafiki i wideo. Inne potrzeby i wymagania będzie miała osoba pracująca z Photoshopem, a inne zajmująca się modelami 3D. Dlatego w poniższym poradniku skupiliśmy się na ogólnych zasadach i kryteriach wyboru odpowiednich elementów stacji roboczej.

02.05.2018 | przeczytano: 19059 razy

Podczas pracy przy ploterach grawerujących często spotykamy się z koniecznością pokolorowania (zaczernienia) drobnych znaków. Męczące i czasochłonne wypełnianie tego typu prac przy użyciu strzykawki zajmuje mnóstwo czasu i jest bardzo pracochłonne.

03.06.2003 | przeczytano: 18805 razy (komentarzy: 3)
Jak to się robi, czyli krótki reportaż o haftowaniu

Parafrazując słowa znanej piosenki można śmiało dzisiaj powiedzieć, że haftować każdy może... Obecnie można wykonywać przepiękne hafty łatwo, szybko i przyjemnie. To co przez wieki stanowiło żmudne zajęcie na długie zimowe wieczory teraz można wykonać profesjonalnie już po krótkim przeszkoleniu.

18.05.2007 | przeczytano: 18724 razy
Projekt graficzny z punktu widzenia... drukarza

Graficy lubią narzekać na drukarzy choć nie zawsze zdają sobie sprawę, że ci drudzy nie pozostają im dłużni. Tym razem oddajemy głos drukarzom. Zobaczmy co można ich zdaniem zrobić już na etapie projektowania, aby ułatwić pracę drukarni i uchronić się przed niespodziankami technicznymi i cenowymi.

14.02.2006 | przeczytano: 18660 razy (komentarzy: 4)

Firma Andrzej Mieński z Białegostoku poinformowała o wprowadzeniu do produkcji zasilanej elektrycznie folii Screenlite mającej być odpowiedzią na problem rozpraszania światła przy podświetleniu reklam.

21.02.2001 | przeczytano: 18381 razy (komentarzy: 6)

Chciałem się zapytać czy nie spotkał się Pan z ploterami Masterplot oferowanymi na Allegro po niewiarygodnie niskich cenach, np: 1250 mm szerokość cięcia - 3660 zł brutto. Będzie mi miło otrzymać jakąkolwiek informację dot. tego sprzętu.

31.05.2007 | przeczytano: 18301 razy (komentarzy: 6)
Najlepsza reklama prasowa AD 2008

Reklama prasowa okiem WSR (2): Najlepsza reklama prasowa AD 2008

Popularne w wielu dziedzinach życia jest podsumowywanie mijającego roku w formie różnorodnych konkursów. Rzecz jasna swoje konkursy ma także branża reklamowa. Na polskim rynku komunikacji marketingowej jest ich naprawdę sporo, ale wszystkie maja tę wadę, że są rozstrzygane z dużym opóźnieniem – najczęściej dopiero po kilku miesiącach od zakończenia roku.

15.02.2009 | przeczytano: 18278 razy
Artykuły z cyklu Reklama prasowa okiem WSR

Twórcami nowej identyfikacji wizualnej, koncepcji grafiki informacyjnej oraz systemu wewnętrznej sygnalizacji salonów Empik są projektanci agencji brandingowej Brand Nature Access z Warszawy. Wspólnie z typografem Łukaszem Dziedzicem, wykreowali nowoczesny wizerunek znanej marki.

13.01.2008 | przeczytano: 18257 razy
PZU prezentuje nowe logoZobacz fotorelację

PZU odświeża swoją markę, wprowadzając nowe logo i identyfikację wizualną. Modernizacja wizerunku ma być znakiem zmian, jakie zachodzą w firmie w ostatnich latach i jeden z elementów strategii PZU na lata 2012-2014. Wprowadzeniu nowej identyfikacji towarzyszyć będzie kampania reklamowa, podkreślająca przeobrażenia, jakie nastąpiły w PZU oraz nową jakość obsługi klientów.

10.05.2012 | przeczytano: 18220 razy (komentarzy: 11)
Identyfikacja wizualna: Jak nas widzą?

Każda nowoczesna firma powinna mieć precyzyjnie określoną tożsamość oraz poprawnie wdrożony system identyfikacji wizualnej. Niesie to za sobą wymierne korzyści. Jakość plastyczna oznakowania wzbudza zaufanie do firmy u klientów i kontrahentów, a czytelność elementów tożsamości wizualnej i ich charakterystyczne cechy odwzorowują się bezpośrednio w efektach akcji promocyjno -reklamowych.

13.03.2003 | przeczytano: 18115 razy
Przegląd materiałów: rodzaje tworzyw

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (1): Przegląd materiałów: rodzaje tworzyw

Rynek tworzyw sztucznych jest bardzo rozległy i bardzo dynamicznie się rozwija. Nie sposób wymienić tu całej dostępnej oferty tworzyw mogących znaleźć zastosowanie w konstruowaniu elementów trójwymiarowych dlatego skupię się na tych najłatwiej dostępnych, które w trakcie swojej długoletniej praktyki miałem okazję użyć.

01.09.2010 | przeczytano: 18102 razy
REKLAMAcja - czyli list z prowincji

"Uperfumowane gówno" - tak o reklamie wyraził się kiedyś Oliviero Toscani. Niełatwo wypowiedzieć te słowa komuś, kto od kilkunastu lat pracuje w... branży. Niełatwo, ale oglądając sporą część wysiłków koleżanek i kolegów po fachu - myśl Toscaniego powraca jak nachalny refren disco-polo.

13.10.2005 | przeczytano: 17750 razy (komentarzy: 10)

Reklama na plandekach samochodowych: czy stosować szablony? Jakie są najlepsze farby, technika malowania?

14.04.2006 | przeczytano: 16908 razy (komentarzy: 9)
Moherowe berety: Czy polityka wkracza do reklamy?

Internetowy serwis promujący odzież House to kolejny w ostatnim czasie przykład wykorzystania polityki w reklamie. Aby otrzymać rabat na produkty House trzeba wziąć udział w grze, w trakcie której uczestnicy muszą m.in. walnąć młotkiem radio, co ma ryja i przeczesać moherowy beret. Strona notuje rekordową popularność, a politycy związani z Radiem Maryja grożą pikietowaniem sklepów i usunięciem witryny.

16.12.2005 | przeczytano: 16629 razy (komentarzy: 2)

Planuję zakup plotera tnącego (mój pierwszy ploter). W związku z tym mam następujące pytanie: czy ploterem można ciąć tekturę o gramaturze ok. 250-300 g/m2. W grę wchodzą plotery: Mimaki Cg60st (nacisk 300g), GCC GRC61 (500g), jeli ma Pan jakiekolwiek uwagi na ich temat - będę wdzięczny.
P.S. Dziękuję za odpowiedź na moje poprzednie pytanie dotyczące wyboru plotera (Wybieramy ploter tnący).

15.10.2001 | przeczytano: 16528 razy (komentarzy: 4)
1 2 3 4
Strona 2/1090 (artykułów: 54483)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764