logo
Polska reklama i poligrafiaPolska reklama i poligrafia

Wiadomości i artykuły: wybór redakcji

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 2464
RIP - co to jest i co warto o nim wiedzieć?

Tajemnicze słówko "RIP" słyszał chyba każdy, kto ma do czynienia z grafiką komputerową. Największe szanse na spotkanie z RIPem pojawiają wtedy, gdy możliwości własnej drukarki przestają wystarczać i musimy wydrukować pracę na urządzeniu bardziej skomplikowanym. Co to jest RIP i co grafik oddający pracę do punku usługowego powinien o nim wiedzieć?

25.04.2002 | przeczytano: 119941 razy (komentarzy: 5)
CorelDRAW – pułapki na początkujących

Większość małych drukarni do obróbki zdjęć i montażu używa Photoshopa w połączeniu z programem CorelDRAW. Corel uważany jest przez profesjonalistów za program amatorski, służący jedynie do domowego projektowania wizytówek. Ich opinia nie do końca jest sprawiedliwa, a program CorelDRAW służy wielu grafikom i operatorom DTP do składu publikacji i montażu. Oczywiście, muszą oni w umiejętny sposób omijać niedoskonałości programu, aby wydrukowany materiał zgodny był z projektem. Warto więc przybliżyć niektóre zagrożenia i pułapki czekające na początkujących operatorów DTP.

18.06.2007 | przeczytano: 106740 razy (komentarzy: 9)
Podstawy druku offsetowego

Offset jest techniką druku płaskiego, tzn. że elementy drukujące i niedrukujące matrycy znajdują się na tej samej wysokości. W technice tej wykorzystuje się zjawisko wzajemnego odpychania się czynnika drukującego - tłuszczu i niedrukującego - wody.

20.12.2004 | przeczytano: 102984 razy (komentarzy: 5)
Slogan reklamowy, czyli „najdroższe zdanie świata”

O astronomicznych honorariach dla copywriterów za napisanie "jednego zdania" krążą legendy. Rzeczywiście, gdyby przeliczać słowa na pieniądze, najbardziej opłaca się właśnie pisanie haseł reklamowych. Szkoda tylko, że zapotrzebowanie na nie jest stosunkowo małe. No i naprawdę niełatwo jest w tej dziedzinie zabłysnąć.

09.10.2005 | przeczytano: 101482 razy (komentarzy: 1)
Co warto wiedzieć o kolorach RAL?

O palecie kolorów RAL słyszał każdy twórca reklamy, jednak w jaki sposób korzystać z niej w praktyce? Jaki wzornik jest mi potrzebny? Czy pokazuje on pełną paletę RAL? Czy można znaleźć kolor RAL odpowiadający kolorowi Pantone lub zestawieniu CMYK? Jak pokazać go w serwisie WWW?

11.07.2005 | przeczytano: 86131 razy
Podstawy wizualizacji 3D – fotorealistyczne wnętrze cz. I

W poniższym tekście postaram się nieco przybliżyć proces tworzenia fotorealistycznego wnętrza w najbardziej popularnym, a zarazem bardzo potężnym narzędziu do tworzenia grafiki 3d jakim jest 3ds max . Końcowy etap prac spróbuje ułatwić stosując plugin wspomagający rendering o nazwie v-ray. Oba produkty są dostępne w wersjach trial na stronach producentów (www.autodesk.com , www.chaosgroup.com) Zapraszam wiec do świata 3d, wirtualnej krainy w której stajemy się absolutnymi władcami a jedyne ograniczenia wyznaczają nam granice naszej wyobraźni.

27.05.2006 | przeczytano: 63952 razy (komentarzy: 1)

Posiadanie kosztownego oprogramowania do cięcia nie jest warunkiem uruchomienia plotera. Przygotowując pracę do cięcia "bezpośrednio" z Corela trzeba jednak nieco zweryfikować swoje przyzwyczajenia, związane najczęściej z przygotowaniem prac na użytek poligrafii.

05.02.2001 | przeczytano: 62174 razy (komentarzy: 13)
RGB-CMYK - zamieniać, czy nie?

Problemy towarzyszące zamianom przestrzeni barwnych opisujących kolorystykę pracy wynikają z faktu, że zakresy skali barw tworzących każdą z nich nie pokrywają się. W efekcie nie tylko modyfikujemy, ale także tracimy część informacji o kolorze. Jak - i na których etapach pracy dokonywać konwersji, aby stracić jak najmniej?

15.10.2003 | przeczytano: 59600 razy (komentarzy: 1)
Czy potrzebny mi Distiller?

Format PDF stał się standardem w elektronicznej wymianie dokumentów. Jego zastosowania nie ograniczają się do publikacji elektronicznych. Dzięki redukcji objętości, uniwersalnemu charakterowi i szybkiemu podglądowi jest on także popularnym narzędziem wymiany prac pomiędzy różnymi programami, w tym przesyłania prac do naświetlania lub druku - np. przez internet. Acrobat Distiller - oryginalne oprogramowanie generujące pliki PDF - jest jednak stosunkowo kosztowny. Wielu początkujących grafików zadaje sobie pytanie, czy można się bez niego obejść?

15.11.2002 | przeczytano: 50592 razy (komentarzy: 8)
Rozdzielczość w druku wielkoformatowym

Nasz niedawny artykuł poświęcony RIPom wzbudził sporo kontrowersji. Niektórzy koledzy żądali jego usunięcia zarzucając nam, że agitujemy za zawyżaniem rozdzielczości prac przygotowywanych do druku na ploterze. Spróbujemy uporządkować pojęcia związane z rozdzielczością w druku wielkoformatowym ink-jet i wyjaśnić narosłe wokół tego tematu nieporozumienia.

15.07.2002 | przeczytano: 46447 razy (komentarzy: 3)
Lepki problem - usuwamy starą folię

Problem usuwania folii kilkakrotnie pojawiał się w dyskusjach na naszym serwerze. Zobaczmy jak się to robi w Ameryce - Butch Anton z Sign Business magazine opowiada o swoich doświadczeniach z usuwaniem starej grafiki z samochodów.

28.04.2001 | przeczytano: 46248 razy (komentarzy: 1)
Nieoczekiwana zmiana pól (semantycznych)

Reklamowe porady językowe: Nieoczekiwana zmiana pól (semantycznych)

Motto: "Ani IXI, ani OMO nie wypierze tak jak ZOMO"! - hasło z okresu stanu wojennego

Jedną z metod konstruowania haseł reklamowych jest wykorzystanie pól semantycznych jakiegoś wyrazu lub określenia (a nawet kontekstu kulturowego) i zbudowanie na tej podstawie ciągu skojarzeń, który ma spowodować lepsze zapamiętanie sloganu i w związku z tym podnieść jego skuteczność. Napisało mi się niechcący zdanie "długie, mądre i zawiłe", więc postaram się w paru słowach wyjaśnić.

21.03.2005 | przeczytano: 44153 razy (komentarzy: 4)
Artykuły z cyklu Reklamowe porady językowe
Cyfrowi malarze, czyli jak zmienić zwykłe zdjęcie w dzieło sztuki

Chcielibyście biegle posługiwać się rozmaitymi technikami malarskimi, ale nie wiecie jak to zrobić? Niniejszy tutorial przedstawi Wam, jak począwszy od zwykłej fotografii, za pomocą programu Adobe Photoshop uzyskać obrazy malowane kredą, techniką olejną czy akwarelą. Ten krok do przodu w stosunku do korzystania z domyślnych filtrów artystycznych sprawi, że zmienicie się w prawdziwych malarzy cyfrowych.

04.04.2006 | przeczytano: 43934 razy
Tworzenie wyciągów barwnych w Photoshopie

Jak w programie Photoshop ustawiać opcje separacji barwnej? Jakie wybrać opcje użyteczne do pracy nad przygotowywaniem obrazów na potrzeby druku? Jak przygotować z pomocą Photoshopa profil rozbarwień do wykorzystania w innych programach?

01.12.2004 | przeczytano: 43382 razy
Lomografia, Lomography, Łomografia...

Świat cyfrówek, nowych technologii, Internetu… Czy znajduje się w nim jeszcze miejsce na zwykły aparat analogowy? Czy jest w stanie, taki właśnie sprzęt jeszcze kogoś zainteresować? Oczywiście, ze tak! Za sprawą małego, kompaktowego aparatu, rodem z czasów ZSRR wielu jego użytkowników zmieniło swój punkt widzenia na otaczający ich świat.

24.02.2006 | przeczytano: 43162 razy

Częste pytania o kalibrację monitora w Photoshopie, Corelu lub innym programie, można by skwitować krótką odpowiedzią: wybiórcza kalibracja prowadzona w jednym z programów nie ma sensu. Jest to proces, który ma zapewnić kontrolę kolorystyczną na każdym etapie pracy nad obrazem. Zajmijmy się jednak Photoshopem 6 i zobaczmy jak poradzić sobie z kalibracją na użytek druku w tradycyjnej drukarni.

12.03.2001 | przeczytano: 41720 razy (komentarzy: 10)
Realistyczny portret - digital painting

Obraz malowany cyfrowo wcale nie musi wyglądać plastikowo. W tutorialu tym postaram się pokazać, jak namalować realistycznie wyglądający portret, wykorzystując Photoshopa, jak używać pędzli teksturowych oraz jak zorganizować sobie pracę z programem, by była jak najbardziej efektywna. Niezbędny jest do tego tablet oraz pewna doza praktyki i cierpliwości. Za wzór posłuży mi zdjęcie Davida Gahana, wokalisty Depeche Mode.

21.09.2008 | przeczytano: 41669 razy
Mit okaleczonego mężczyzny w reklamie

W każdym społeczeństwie istnieją stereotypy przyczyniające się do zubożenia kultury i sprzyjające powstawaniu antagonizmów. Trzeba wiele odwagi lub desperacji aby im się przeciwstawić. Odwagi - ponieważ walka z nimi grozi najczęściej przykrymi konsekwencjami, łagodzonymi czasem przez satysfakcję jaką daje niezależność od konwenansów, zaś desperacji - bo walka z rządzącymi kulturą stereotypami to walka samotna.

21.05.2005 | przeczytano: 41386 razy (komentarzy: 4)
Sposoby na efektowny layout WWW

Jest wiele różnych rodzajów layoutów. Właściwie tyle ile branż handlowych, usługowych oraz ludzkich zainteresowań, które z grubsza możemy poddać pewnym klasyfikacjom. W tym artykule chcielibyśmy przedstawić luźny zbiór różnego rodzaju sposobów i rozwiązań stworzonych na potrzeby prostych, jak i złożonych projektów WWW. Program - Photoshop CS4 Poziom - Łatwy

31.07.2010 | przeczytano: 39752 razy (komentarzy: 9)
Świat reklamy, reklama jako świat

Gdy wychodzimy z domu, otaczają nas niemal z każdej strony. Znajdują się na plakatach, bilbordach przyklejonych do ścian budynków bądź specjalnie utworzonych do tego miejsc. Majestatycznie spoglądające na nas postacie zawsze zadbane, kolorowe, wypielęgnowane, uśmiechnięte i nie mogące pozwolić sobie na jakąkolwiek skazę.

15.09.2004 | przeczytano: 38232 razy (komentarzy: 3)
Podstawy wizualizacji 3D – fotorealistyczne wnętrze cz. II

Witam w drugiej części tutorialu poświeconego tworzeniu fotorealistycznego wnętrza w 3ds Max. Udało nam się już zrobić ściany podłogę i generalnie zarysować pomieszczenie ciągle jednak przypomina ono surowy stan budowy. Tym razem skupimy się na bardziej zaawansowanym modelowaniu i postaramy się zapełnić nasze wnętrze meblami oraz elementami dekoracyjnymi, które nadadzą mu odpowiedni charakter. Udzielę tez kilu wskazówek dotyczących optymalizowania sceny by nawet przy skomplikowanych projektach zachować komfort pracy.

28.08.2006 | przeczytano: 36511 razy
Folia na folię - kilka pomysłów na ploter tnący

Rick Williams dzieli się pomysłami na wykonanie atrakcyjnego liternictwa przy wykorzystaniu techniki nakładania folii. Nie wszystkie z pokazanych tu, typowo amerykańskich rozwiązań, muszą budzić entuzjazm od strony plastycznej. Oparte są jednak na znanych każdemu sztuczkach technicznych i dowodzą, że dysponując jedynie ploterem tnącym nie jesteśmy skazani na banalne wycinanie standardowych liter.

24.09.2002 | przeczytano: 35530 razy (komentarzy: 16)
Porównanie laserów CO2Zobacz fotorelację

Dlaczego różnice cen laserów CO2 sięgają kilkuset procent? Dwukrotnie większa powierzchnia, ta sama moc a cztery razy taniej! Czy warto płacić więcej? Informacje, które można wyszukać w sieci, to głównie materiały marketingowe, rozpływające się nad zaletami własnego produktu. Komentarze użytkowników, też nie odpowiadają na pytanie o różnice, dotyczą raczej doświadczeń z urządzeniami z „jednej półki”.

14.12.2010 | przeczytano: 35039 razy (komentarzy: 3)
Najwyższy stopień przymiotnika

Reklamowe porady językowe: Najwyższy stopień przymiotnika

Motto: „I jeszcze dłużej, i jeszcze raz, sto lat, sto lat niech żyje nam...” (cytat z „kultowej” piosenki naszych rodziców)

Kiedy chodziłem do szkoły uczono mnie, że przymiotnik ma – oprócz formy podstawowej – dwie gradacje, czyli stopień wyższy i najwyższy. Prawdę tę podawano jako aksjomat językowy, sugerując jednocześnie, że pewne przymiotniki stopnie wyższe tworzą przy pomocy konstrukcji prostych, inne zaś – przy pomocy konstrukcji złożonych. Niektóre zaś przymiotniki – jak na przykład „ludowy”, „etniczny”, czy „cywilizacyjny” – stopniowaniu nie podlegają. I koniec filozofii.

20.10.2004 | przeczytano: 35035 razy (komentarzy: 11)
Artykuły z cyklu Reklamowe porady językowe
Atramenty CMYK+

W ostatnim czasie podczas rozmów z właścicielami i pracownikami drukarń wielkoformatowych często słyszę takie stwierdzenie: „Kupiliśmy maszynę drukującą 6-cio kolorową (np. CMYKcm czyli z kolorami "light"), gdyż bardzo zależy nam na dużych możliwościach kolorystycznych maszyny” (???). Podobnie, sprzedający takie urządzenia handlowcy reklamują je jako te, które dadzą nam specjalny, szerszy gammut barwny. Nic bardziej mylnego. Więc jak to jest naprawdę z tymi „specjalnymi” zestawami kolorów w maszynach wielkoformatowych?

14.05.2009 | przeczytano: 32524 razy

Jak ocenić skuteczność tablicy reklamowej, bannera, reklamy świetlnej? Amatorskie rozwiązania łatwo jest odróżnić od profesjonalnych projektów po tym, że nie są tworzone z myślą o ich funkcji, ale schlebiają raczej gustowi autora i jego zapędom dekoratorskim.

04.02.2001 | przeczytano: 28846 razy (komentarzy: 17)
Życie przerosło reklamę

Reklamowe porady językowe: Życie przerosło reklamę

Motto: Kiedy dwoje mówi to samo, to to nie jest to samo...

Wiele jest przykładów haseł reklamowych (czy też cytatów z reklam), którym życie nadało inny, nowy i nieoczekiwany dla twórcy sens. Przy czym trzeba zaznaczyć, że nie zawsze samo życie ośmiesza lub przekształca hasło reklamowe – czasami czyni to zawistna, złośliwa i bezlitosna konkurencja.

20.12.2004 | przeczytano: 28698 razy (komentarzy: 1)
Artykuły z cyklu Reklamowe porady językowe
Subiektywny słownik terminów wykrojnikowych

ABC opakowań kartonowych i wykrojników (3): Subiektywny słownik terminów wykrojnikowych

Wyjątkowość nazewnictwa związanego z technologią wycinania bierze się po części stąd, że jest ona stosunkowo leciwa. Nie podam konkretnej daty użycia pierwszego na świecie wykrojnika – wystarczy, że za tak zwanej „komuny” już się ich w Polsce używało. Tymczasem ani terminologia związana z wykrojnikiem introligatorskim, ani nawet sama technologia, nie były nigdy szczególnie popularnym tematem publikacji. Trochę jak w wypadku sztuki rękodzielniczej - wiedza i nazewnictwo przekazywane były i są głównie drogą ustną.

02.08.2011 | przeczytano: 27259 razy (komentarzy: 9)
Czego unikać rysując wykrojnik?

ABC opakowań kartonowych i wykrojników (1): Czego unikać rysując wykrojnik?

Przeglądając sieć, a także statystyki oglądalności naszej strony internetowej, zauważyłem, że całkiem sporo ludzi szuka informacji dotyczących projektowania wykrojników. To natchnęło mnie do napisania szerzej na ten temat.

07.07.2011 | przeczytano: 26783 razy (komentarzy: 8)
Drewno i Mechaniczna Pomarańcza

Spośród wszystkich rodzajów szyldów jakie miałem okazję wykonywać, najbardziej cenię sobie realizacje w naturalnym drewnie. Aby odsłonić całą jego urodę - układ słojów, kolory, strukturę - przy wykonywaniu grafiki stosuję technikę piaskowania.

20.03.2003 | przeczytano: 26003 razy (komentarzy: 1)
Rastry w druku wielkoformatowym

Nie istnieje możliwość regulowania miejscowego nasycenia farby drukarskiej, atramentu czy tonera. Bez zmiany koloru czynnika barwiącego nie da się uzyskać rozjaśnienia wybranej partii obrazu. Sposób na to znaleźli już dawno graficy - obraz należy podzielić na małe fragmenty i przy pomocy wielkości lub gęstości tych małych cząstek regulować jasność. Cząstki te, mogące przyjmować różne kształty, tworzą na wydrukowanym obrazie raster.

22.03.2002 | przeczytano: 25889 razy
Druk inkjet atramentami UV – technologia, maszyny, zalety i wady

W ostatnich tygodniach obserwujemy zwiększone zainteresowanie technologią UV ze strony firm planujących zakup plotera. Pomysł kupna maszyny UV właśnie teraz wydaje się jak najbardziej uzasadniony. W czasach kryzysu inwestycje w stosowane dotychczas technologie mogą nie wystarczyć. Warto wówczas postawić na rozwiązania nowatorskie, na szukanie nowych rynków i proponowanie klientom nowych produktów.

23.01.2009 | przeczytano: 24982 razy (komentarzy: 3)

Kampania reklamowa Inteligo dotarła na strony głównych polskich portali - Onetu i Wirtualnej Polski. Logo i kolorystyka Inteligo opanowały całkowicie ich interfejsy. Uderzenie było mocne. W tym huku najwyraźniej nie zauważono, że oba portale wylądowały daleko poza delikatną granicą tego, co nazywamy etyką w reklamie.

15.05.2001 | przeczytano: 24438 razy (komentarzy: 16)

Co ciekawego można powiedzieć o amerykańskich szyldach ? Czym - oprócz treści - różnią się od szyldów wykonywanych w Polsce? Przede wszystkim różni je wzornictwo (design). Od szyldów prostych, po perfekcyjnie wypracowane, nierzadko ocierające się o kicz, ale często na swój sposób "ładne", cieszące oko ciekawym zestawem kolorów czy choćby trafioną kompozycją.

04.09.2001 | przeczytano: 23337 razy (komentarzy: 1)
Opodatkowanie twórców: Graficy i copywriterzy wyłączeni z ulgi?

Zmianę wprowadza ustawa z 27 października 2017 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Nowelizacja została podpisana przez prezydenta 22 listopada br., a nowe regulacje dotyczące preferencyjnego opodatkowania twórców zaczną obowiązywać już z początkiem 2018 r.

26.11.2017 | przeczytano: 21878 razy (komentarzy: 14)
Produkcję pudełka zacznij od początku

ABC opakowań kartonowych i wykrojników (4): Produkcję pudełka zacznij od początku

Ta zasada okazuje się oczywista tylko z pozoru. Trudno o niej pamiętać gdy „akont” stoi nad głową i tupie - wówczas jedyna oczywista sprawa to konieczność „wyrobienia się” w terminie. Mimo wszystko warto jednak rozpocząć wycenę i produkcję wyrobu poligraficznego pod nazwą „opakowanie kartonowe” od początku - czyli od planu.

15.09.2011 | przeczytano: 21712 razy (komentarzy: 1)
Lodzik w Photoshopie - przygotowanie ilustracji na opakowanie

Wiele produktów, które widzimy na co dzień w sklepach, hipermarketach i kioskach ma piękne i kolorowe opakowania. Zwróćcie jednak uwagę, że wiele z nich, nie korzysta ze zdjęć, tylko z rysunków produktów. Dlaczego? Są one bardziej kolorowe, bardziej dopracowane, cieplejsze, bardziej miękkie i przyjemniejsze dla oka. W tym tutorialu, pokażę Wam, jak zrobić taką ilustrację, aby dobrze wyglądała i można ją było wykorzystać do projektu opakowania.

15.07.2008 | przeczytano: 21122 razy

Jak ocenić wytrzymałość a pośrednio i trwałość banerów? Zagadnienie ciekawe z punktu widzenia zleceniodawcy jak i drukarza.

13.09.2010 | przeczytano: 20785 razy
Lip sync, czyli gadająca głowa z Flasha CS4

W tym tutorialu Łukasz Przystalski przedstawi podstawowe informacje na temat animacji ruchu ust. Animacje tego typu można wykorzystać podczas tworzenia jakiejkolwiek animacji, w której zechcemy, aby nasz bohater przemówił. Taka animacja może być później wykorzystana na potrzeby internetu, można również użyć jej do stworzenia np. kartki urodzinowej.

12.07.2010 | przeczytano: 19864 razy
Apolonia czy Arogancja?

Poruszeni kontrowersjami wokół kroju Apolonia postanowiliśmy zamieścić w Signs.pl ciekawy komentarz opublikowany pierwotnie na stronach STGU. Zaskakująca jest łatwość z jaką autor projektu uzyskał wsparcie ze strony autorytetów, w tym części grona naukowego krakowskiej ASP. Jednak najbardziej szokująca wydaje się błyskawiczna kariera medialna dr. Tomasza Wełny, który w relacjach dziennikarskich urósł do roli autora "pierwszej polskiej czcionki"... Zapraszamy do lektury i dyskusji:

31.08.2011 | przeczytano: 19092 razy (komentarzy: 9)
Projekt graficzny z punktu widzenia... drukarza

Graficy lubią narzekać na drukarzy choć nie zawsze zdają sobie sprawę, że ci drudzy nie pozostają im dłużni. Tym razem oddajemy głos drukarzom. Zobaczmy co można ich zdaniem zrobić już na etapie projektowania, aby ułatwić pracę drukarni i uchronić się przed niespodziankami technicznymi i cenowymi.

14.02.2006 | przeczytano: 18660 razy (komentarzy: 4)
Najlepsza reklama prasowa AD 2008

Reklama prasowa okiem WSR (2): Najlepsza reklama prasowa AD 2008

Popularne w wielu dziedzinach życia jest podsumowywanie mijającego roku w formie różnorodnych konkursów. Rzecz jasna swoje konkursy ma także branża reklamowa. Na polskim rynku komunikacji marketingowej jest ich naprawdę sporo, ale wszystkie maja tę wadę, że są rozstrzygane z dużym opóźnieniem – najczęściej dopiero po kilku miesiącach od zakończenia roku.

15.02.2009 | przeczytano: 18278 razy
Artykuły z cyklu Reklama prasowa okiem WSR
PZU prezentuje nowe logoZobacz fotorelację

PZU odświeża swoją markę, wprowadzając nowe logo i identyfikację wizualną. Modernizacja wizerunku ma być znakiem zmian, jakie zachodzą w firmie w ostatnich latach i jeden z elementów strategii PZU na lata 2012-2014. Wprowadzeniu nowej identyfikacji towarzyszyć będzie kampania reklamowa, podkreślająca przeobrażenia, jakie nastąpiły w PZU oraz nową jakość obsługi klientów.

10.05.2012 | przeczytano: 18220 razy (komentarzy: 11)
Identyfikacja wizualna: Jak nas widzą?

Każda nowoczesna firma powinna mieć precyzyjnie określoną tożsamość oraz poprawnie wdrożony system identyfikacji wizualnej. Niesie to za sobą wymierne korzyści. Jakość plastyczna oznakowania wzbudza zaufanie do firmy u klientów i kontrahentów, a czytelność elementów tożsamości wizualnej i ich charakterystyczne cechy odwzorowują się bezpośrednio w efektach akcji promocyjno -reklamowych.

13.03.2003 | przeczytano: 18115 razy
Przegląd materiałów: rodzaje tworzyw

Tworzywa sztuczne w grafice przestrzennej (1): Przegląd materiałów: rodzaje tworzyw

Rynek tworzyw sztucznych jest bardzo rozległy i bardzo dynamicznie się rozwija. Nie sposób wymienić tu całej dostępnej oferty tworzyw mogących znaleźć zastosowanie w konstruowaniu elementów trójwymiarowych dlatego skupię się na tych najłatwiej dostępnych, które w trakcie swojej długoletniej praktyki miałem okazję użyć.

01.09.2010 | przeczytano: 18102 razy
Jak drukować na foliach unikając niespodzianek?

Mając do wyboru kilka folii samoprzylepnych do druku solwentowego z „wyższej półki”, trudno jednoznacznie wskazać najlepszą spośród nich. Każda z nich wymaga innych parametrów druku, które determinowane są przez: grubość folii, rodzaj winylu, papieru podłożowego, typu i przeznaczenia materiału etc.

16.10.2007 | przeczytano: 16483 razy
Wakacyjne fotografowanie zabytków

Chcąc podczas wakacji sfotografować interesującą nas rzecz, bardzo często musimy wyjść naprzeciw niesprzyjającym nam czynnikom, takim jak tłum ludzi kręcący się wokół eksponatu, nieodpowiednia pogoda czy wreszcie słaba ekspozycja obiektu.

12.12.2009 | przeczytano: 16209 razy
Drukarka na nitkę – technika haftu w reklamie

Technika odwzorowania wzorów graficznych za pomocą wielobarwnych nici jest stosowana od tysięcy lat. Wielobarwny obraz można uzyskać stosując metody tkackie, dziewiarskie lub wyszywania, czyli haftu. O ile techniki tkackie i dziewiarskie tworzenia wzoru mogą być zastosowane tylko w trakcie wytwarzania materiałów o tyle haft można wykonywać na gotowych już tkaninach, dzianinach, skórach itp. jak również na gotowych ubiorach.

06.11.2006 | przeczytano: 16023 razy
PARS PRO TOTO, czyli marka doskonale upozycjonowana

Motto: Kto odkrył dziurę ozonową? Radziecki uczony, Piotr Ozonow. A kto wynalazł konserwy rybne? Inny radziecki uczony – Puszkin...

O pozycjonowaniu marek napisano już wiele książek; ja sam jestem autorem jednej z nich. I od zawsze w tych książkach stoi jak wół napisane, że nakład finansowy na pozycjonowanie marki stanowi stały wydatek firmy będącej tejże marki właścicielem i jest praktycznie niekończącą się inwestycją (czyli tym, co reklamowe „tygrysy” lubią najbardziej). Ale – ku zmartwieniu speców od marketingu – jest jednak kres pozycjonowania; można zaobserwować niekiedy taką sytuację, gdy przestaje być konieczne ponoszenie dodatkowych kosztów na stałe pozycjonowanie marki, ponieważ ta zajęła już pozycję najwyższą; zaczęła funkcjonować niezależnie w języku potocznym.

23.11.2004 | przeczytano: 15764 razy (komentarzy: 5)
Ulotki proste

Przygotowanie prac i plików do druku (1): Ulotki proste

Roz­po­czy­namy zapo­wia­dany już wcze­śniej nowy cykl felie­to­nów, pod wspól­nym tytu­łem „Jak przy­go­to­wać pliki do druku”, poświę­cony omó­wie­niu naj­czę­ściej zama­wia­nych wyro­bów poligraficznych.

10.07.2012 | przeczytano: 15696 razy (komentarzy: 3)
1 2 3
Strona 1/50 (artykułów: 2464)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764