logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

ACTA: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 61
Europa coraz bliżej wspólnego rynku cyfrowego

– Jednolity rynek cyfrowy wymaga jeszcze bardzo wielu reguł ujednolicających prawo w Unii Europejskiej – mówi europosłanka Róża Thun. Jak podkreśla, ważnym krokiem w tym kierunku było zniesienie roamingu i geoblokowania na terenie UE, a rok temu została przyjęta nowa dyrektywa dotycząca praw autorskich, tzw. ACTA2. W tej chwili toczą się wstępne prace nad Kodeksem usług cyfrowych, który będzie jednym z fundamentów dla wspólnego rynku cyfrowego. Silna wspólna polityka cyfrowa ma pomóc Europie ograniczyć dominację tzw. bigtechów.

07.02.2020 | przeczytano: 383 razy
O Artykule 13 podczas konferencji „Media przyszłości”

Prezentacja Konrada Dobrowolskiego, adwokata z kancelarii PwC Legal rozpocznie panel dyskusyjny „Wpływ nowych regulacji prawnych na sektor mediów”, który odbędzie się podczas organizowanej przez PAP konferencji „Media przyszłości” (4 grudnia 2019 r.). Dobrowolski poprowadzi również warsztaty na temat praw autorskich w kontekście ACTA2.

22.11.2019 | przeczytano: 255 razy
Mamy dwa lata na wdrożenie unijnej dyrektywy o prawach autorskich

W ciągu dwóch najbliższych lat państwa członkowskie Unii Europejskiej muszą wdrożyć dyrektywę o ochronie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Przyjęta w połowie kwietnia regulacja wprowadza wiele zmian w zasadach publikowania treści w internecie oraz wzmacnia pozycję twórców względem globalnych koncernów, takich jak Facebook, YouTube czy Google. Ekspert kancelarii Gekko Taxens ocenia, że powody do zadowolenia będą mieć m.in. wydawcy, dziennikarze, twórcy czy artyści. W mniejszym stopniu natomiast operatorzy serwisów internetowych, dla których przyjęcie dyrektywy oznacza wzrost odpowiedzialności i dodatkowe obowiązki.

03.06.2019 | przeczytano: 595 razy
Parlament Europejski zagłosował za Artykułem 13

Europarlament większością 348 do 247 przegłosował kontrowersyjny projekt dyrektywy o prawie autorskim. Imiennych wyników głosowań jeszcze nie znamy, jednak zarówno PiS, jak i PO deklarowały głosowanie przeciwko dyrektywie. 

26.03.2019 | przeczytano: 340 razy
Centrum Cyfrowe: Żółte światło dla europejskiej reformy prawa autorskiego

Jeszcze parę dni temu wszystko wskazywało na to, że koniec reformy prawa autorskiego to tylko kwestia tygodni – ostatnie posiedzenie w ramach trialogu zaplanowane było na 21 stycznia. Tego dnia miała zostać wypracowana ostateczna wersja Dyrektywy przez przedstawicieli Komisji Europejskiej, Rady Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, która później miała być już tylko głosowana przez Parlament Europejski na posiedzeniu plenarnym. Tak jednak się nie stało – trialog 21 stycznia został odwołany.

30.01.2019 | przeczytano: 768 razy
Razem dla Kultury: Artyści i dziennikarze wspierają „artykuł 13.”

Na stronie razemdlakultury.eu opublikowano manifest podpisany przez grupę twórców wspierających unijną dyrektywę dotyczącą praw autorskich. Inicjatywa jest elementem kampanii Razem Dla Kultury mającej wyjaśnić zapisy i rozwiać obawy wobec słynnego „artykułu 13”.

30.01.2019 | przeczytano: 780 razy
Przed nami drugi Internet ASAP open i krakowski Fuck-up Festival

We wtorek 22 stycznia o godz. 18:30 w krakowskim Klubie Kwadrat odbędzie się po raz drugi Internet ASAP open*. Wydarzenie jest skierowane do studentów, pasjonatów oraz pracowników działów marketingu i public relations.

15.01.2019 | przeczytano: 335 razy
Fundacja Panoptykon o „ACTA 2”: Artykuł 13 w pytaniach i odpowiedziach

W ostatnich dniach narasta szum informacyjny wokół unijnej dyrektywy o prawie autorskim. Sztuczną histerię rozkręcają szczególnie politycy, którzy mając w pamięci siłę, z jaką poprzednia sprawa ACTA zmobilizowała opinię publiczną, usiłują zbić własny kapitał podgrzewając emocje związane z „ACTA 2”. Rozpowszechniane są różnego rodzaju "apele" oparte często na kłamstwach i przeinaczeniach... Realnych zagrożeń jednak nie brakuje. Gdzie leży sedno sprawy? Postanowiliśmy sięgnąć do analizy Fundacji Panoptykon, śledzącej wnikliwie prace nad nowymi regulacjami od samego początku.

16.09.2018 | przeczytano: 1499 razy

Ministerstwo Cyfryzacji od 2016 roku współpracowało z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które jest gospodarzem inicjatywy ze strony polskiej, nad wypracowaniem polskiego stanowiska w sprawie dyrektywy o prawie autorskim.

13.09.2018 | przeczytano: 372 razy (komentarzy: 3)
Kontrowersje związane z „ACTA 2” wracają

Unijna reforma prawa autorskiego, zwana ACTA2, wraca pod obrady na najbliższej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego 12 września. Europosłowie po licznych apelach, protestach i tysiącach petycji odrzucili pierwszą wersję projektu dyrektywy. Eksperci przestrzegają, że w aktualnym kształcie zagraża ona interesom internautów, biznesu, branży nowych technologii, a nawet samych wydawców. Koalicja polskich przedsiębiorców i organizacji pozarządowych wystosowała do eurodeputowanych list, w którym apeluje o zmiany w projekcie. Jego przyjęcie może oznaczać koniec internetu, jaki znamy.

10.09.2018 | przeczytano: 560 razy
„ACTA 2”: Jak zagłosują polscy europosłowie?

Dziś w Parlamencie Europejskim odbędzie się głosowanie w sprawie dyrektywy o prawie autorskim, która m.in. wprowadza obowiązek filtrowania internetowych treści zamieszczanych przez użytkowników. Europosłowie zdecydują, czy wersja wypracowana przez Komisję Prawną (JURI) zostanie przyjęta jako oficjalne stanowisko Parlamentu w trójstronnych negocjacjach z Radą i Komisją. Jeśli europosłowie postanowią nie przyznać Komisji JURI mandatu negocjacyjnego, debata o ostatecznym kształcie dyrektywy będzie musiała się odbyć na posiedzeniu plenarnym Parlamentu.

05.07.2018 | przeczytano: 1259 razy
Co zostało po San Escobar?

W przeszłości, wcale nie tak odległej, rekordy wyświetleń w internecie biła lista dowodów na to, że Albania nie istnieje. Z małej sprawy, temat z czasem zrobił się większy — argumentów przytaczanych w sieci wciąż przybywało.

15.02.2017 | przeczytano: 1317 razy
Atak hakerski na stronę „Wsieci”: Komunikat wydawcy

Strona internetowa tygodnika „wSieci” została w piątek wieczorem zaatakowana przez hakerów. By chronić dane na stronie i użytkowników strony podjęliśmy decyzję o jej czasowym wyłączeniu. Atak przypisała sobie (na Twitterze) hakerska  grupa Cyber Justice Team, nie ukrywając, że w ten sposób walczy z naszym tygodnikiem. To reakcja na szeroko komentowaną okładkę „wSieci” z 15 lutego, która nawiązuje do napaści dokonanych przez imigrantów  w Niemczech.

21.02.2016 | przeczytano: 661 razy
Globalne sieci reklamowe będą walczyć z piractwem

Rząd USA rozpoczął kolejną krucjatę przeciwko naruszeniom monopolu prawnoautorskiego amerykańskich firm. Oczywiście, nie chodzi o walkę z Internetem, ale o promowanie innowacji, wspieranie wzrostu gospodarczego, tworzenie miejsc pracy i zachowanie globalnej konkurencyjności USA. Jak Obama zamierza to osiągnąć? Tym razem nie poprzez międzynarodowe, wiążące porozumienie (pamiętamy ACTA), ale samoregulację sieci reklamowych.

19.07.2013 | przeczytano: 1414 razy
Luty na Facebooku wg Sotrendera

Serce i Rozum broni tytułu największej polskiej strony na Facebooku, a Kuba Wojewódzki wraca do fanów. Akcje charytatywne pojawiają się w rankingu najlepszych postów. Sotrender prezentuje najnowszy raport, pełen ciekawych i jak zawsze najświeższych danych przedstawionych na 259 stronach raportu z 33 kategoriami stron komentowanych przez 29 ekspertów.

08.03.2013 | przeczytano: 992 razy

W roku 2012 przez czołową dwudziestkę zestawień Megapanelu przewinęło się w sumie 28 grup i witryn. Nie zabrakło niespodzianek, spektakularnych awansów i bolesnych porażek. Przedstawiciele najważniejszych graczy w polskim internecie zgodnie przyznają, że rok był trudny - sytuacja gospodarcza nie pomagała w prowadzeniu biznesu. I choć dynamika internetowego handlu i reklamy nadal ma trend wzrostowy, to jednak nie jest już tak wielki, jak przez kilka lat wcześniej. Internetowa branża w Polsce w przyszłość patrzy z optymizmem. Czy uzasadnionym? Portal interaktywnie.com postanowił to sprawdzić.

01.03.2013 | przeczytano: 1507 razy
Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji: drugie ACTA?

Wchodząca dziś w życie nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji w znacznej mierze dotyczy nadawców usług audiowizualnych na żądanie, nakładając na nich wiele obowiązków i ograniczeń. Według Marka Skrobackiego, eksperta w dziedzinie prawa medialnego z Kancelarii MDDP Sobońska, Olkiewicz i Wspólnicy – są to wprowadzane „tylnymi drzwiami” regulacje podobne do ACTA.

28.02.2013 | przeczytano: 1976 razy
Tusk o ACTA: Rząd odrobił lekcję

- Ustępstwo ws. ACTA uważam za jedną z sensowniejszych rzeczy, jaką zrobiłem w ostatnich miesiącach - powiedział Donald Tusk podczas sesji otwierającej Kongres Wolności w Internecie.

13.02.2013 | przeczytano: 718 razy
Panoptykon: „Czysty Internet” - wyciek ujawnia plany arbitralnego cenzurowania sieci

Projekt „Czysty Internet” ma służyć zwalczaniu terroryzmu dzięki tzw. dobrowolnym środkom kontrolowania tego, co robią użytkownicy sieci. Wewnętrzny dokument, który właśnie wyciekł, ujawnia szczegóły tego niebezpiecznego przedsięwzięcia i zaprzecza wielu wcześniejszym zapewnieniom. Projekt jest finansowany przez Komisję Europejską i, nie bez powodu, cieszy się dużym zainteresowaniem firm oferujących technologie filtrowania treści. Równocześnie wiele rządów zdecydowało się zwiększyć dofinansowanie dla projektów, które mają na celu rozwój takich technologii. 

24.09.2012 | przeczytano: 1723 razy
Xxlstock.com - więcej niż bank zdjęć

Pierwsza w Polsce platforma łącząca twórców i odbiorców dzieł cyfrowych takich jak fotografie, grafiki, książki i muzyka, wzbudza coraz większe zainteresowanie. XXLSTOCK.COM to miejsce w którym każdy młody artysta może zaprezentować swoje prace w unikalnej formie showroom’u, a także osiągnąć zyski z ich sprzedaży i promocji.

14.08.2012 | przeczytano: 1638 razy

W związku z wprowadzeniem do naszej oferty produktów firmy MACTAC wprowadzamy promocje na folię i laminat wylewany do aplikacji samochodowych.

09.08.2012 | przeczytano: 2067 razy
Chomikuj.pl: pracujemy nad legalną ofertą

Chomikuj.pl prowadzi rozmowy z kilkoma wydawcami, by stworzyć bogatą ofertę dla internautów. To odpowiedź na zarzuty, że portal sprzyja piractwu. – Są setki wydawców, którzy zamiast robić szum w mediach spokojnie korzystają z naszych narzędzi – mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Piotr Hałasiewicz, rzecznik serwisu.

27.07.2012 | przeczytano: 2656 razy (komentarzy: 4)
Liga Obrony Internetu zorganizuje walkę o sieciowe wolności

ACTA, PIPA, SOPA - miarka się przebrała. Koniec partyzantki i przypadkowych zrywów w obronie internetowych wolności. Powstała właśnie Liga Obrony Internetu (Internet Defense League) ma nadać walce z internetową cenzurą i ograniczeniami formę zorganizowaną, pozwalającą skuteczniej uświadamiać politykom zagrożenia wynikające z podejmowanych przez nich decyzji.

21.07.2012 | przeczytano: 1223 razy
Prawa autorskie i Internet oczami Chomikuj.pl

W ślad za informacją o planach wystąpienia przez kilkunastu wydawców zrzeszonych w Polskiej Izbie Książki z pozwem zbiorowym przeciwko serwisowi Chomikuj.pl, publikujemy komentarz prezentujący stanowisko tego serwisu w kwestiach będących przedmiotem sporu. Dotyczy on głównie zakresu odpowiedzialności wydawcy internetowego za treści generowane przez użytkowników. To jedna z tych spraw, które budziły najwięcej kontrowersji podczas dyskusji o ACTA. Oto co na ten temat mówią twórcy Chomikuj.pl:

13.07.2012 | przeczytano: 2446 razy (komentarzy: 3)
Polska Izba Książki kontra Chomikuj.pl

Polskiej Izbie Książki udało się zebrać kilkanaście firm potrzebnych do złożenia pozwu zbiorowego przeciwko serwisowi Chomikuj.pl - informuje Rzeczpospolita. Wydawcy protestujący przeciwko praktyce udostępniania przez Chomikuj.pl skanów wydawnictw za niewielką opłatą manipulacyjną nie będą domagać rekompensat, ale zażądają raczej zamknięcia portalu w obecnej formule.

13.07.2012 | przeczytano: 1948 razy
PE: ACTA do kosza!

Parlament Europejski nie wyraził zgody na podpisanie przez Unię Europejską umowy w sprawie zwalczania obrotu towarami podrabianymi (ACTA). Przepisy tej umowy nie mogą zatem obowiązywać na terytorium UE. To pierwszy przypadek, kiedy Parlament Europejski wykorzystuje swoje uprawnienia zapisane w Traktacie z Lizbony do odrzucenia międzynarodowej umowy handlowej.

05.07.2012 | przeczytano: 1021 razy

W Polsce nie ma praktycznie internauty, który nie styka się z internetowymi filmami. Czterech na pięciu wideo w sieci ogląda regularnie, a prawie połowa gotowa jest za takie oglądanie zapłacić. Rosnąca popularność przyciąga reklamodawców. Bo reklama jest tu wyjątkowo skuteczna - pisze Interaktywnie.com w nowym raporcie.

21.06.2012 | przeczytano: 721 razy
Dziś Parlament Europejski zdecyduje o dalszym losie ACTA

Międzynarodowe porozumienie ACTA wciąż budzi emocje. Dziś o jego losie zdecyduje komisja ds. handlu międzynarodowego w Parlamencie Europejskim. - Zobaczymy, jak będzie decyzja w Europie - podkreśla Igor Ostrowski, wiceminister administracji i cyfryzacji. - Ale trzeba powoli, w ramach konsultacji, wypracowywać nowy model regulacji.

21.06.2012 | przeczytano: 2042 razy
PIRP: NIE dla Jednolitego Patentu

Jeszcze jest czas, nie możemy go zmarnować. Nie powtarzajmy błędów z ACTA! - apeluje Polska Izba Rzeczników Patentowych, protestując przeciwko planom wprowadzenia jednolitego patentu europejskiego, który faworyzować ma wielkie, międzynarodowe koncerny, stawiając na przegranej pozycji polskie firmy. Poniżej publikujemy tekst oświadczenia PIRP w tej sprawie.

29.05.2012 | przeczytano: 2518 razy
Zwycięzcy Grand Press Photo 2012 w Galerii Signs.plZobacz fotorelację

W środę 16 maja w warszawskim Palladium przy ul. Złotej 9 rozstrzygnięto ósmą edycję konkursu Grand Press Photo 2012. Autorem Zdjęcia Roku został Maksymilian Rigamonti (Newsweek Polska), który otrzymał nagrodę w wysokości 10 tys. zł za zdjęcie przedstawiające prace ekshumacyjne polskich oficerów na cmentarzu w Bykowni. Nagrodzone prace prezentujemy na stronach Galerii Signs.pl.

20.05.2012 | przeczytano: 1430 razy

Od marca 2012 roku GREY group rozpoczął działania mające na celu jeszcze silniejsze niż dotychczas powiązanie wszystkich elementów komunikacji ze sferą Digital – już na poziomie tworzenia strategii. Rdzeniem tych działań ma być nowa struktura, powstała z agencji interaktywnej Argonauts.

23.03.2012 | przeczytano: 1264 razy
„Nie” dla ACTA przesądzone?

- Na tym etapie dalsza dyskusja o ACTA nie ma sensu - uważa Igor Ostrowski, wiceminister administracji i cyfryzacji. Umowa wymaga ratyfikacji przez wszystkie 27 państw UE. Stanowiska takich państw, jak Polska, Słowacja, Czechy czy Niemcy mogą przekreślić szanse na jej wejście w życie.

09.03.2012 | przeczytano: 2394 razy

Łakomym kąskiem dla cyberprzestępców są sklepy internetowe. Atakujący może przechwycić dane klientów, informacje o płatnościach czy numery kart kredytowych. Nie jest trudno wyobrazić sobie sytuację, w której przestępca podmienia numer konta, na który klienci wpłacają pieniądze za zakupiony towar. A jak to wygląda na polskim rynku?

07.03.2012 | przeczytano: 956 razy
Arboradio: bezpłatny podcast o marketingu online

ARBOradio to nowa inicjatywa ARBOinteractive. Podcasty mają na celu dostarczenie słuchaczom opinii i komentarzy na bieżące tematy związane z branżą internetową. Do każdego z nich zaproszeni są goście specjalni – przedstawiciele największych firm w branży, liderzy opinii, eksperci.

06.03.2012 | przeczytano: 772 razy

Sąd Apelacyjny potwierdził decyzję Prezes UOKiK – ZAiKS oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich zawarły porozumienie ograniczające konkurencję. Utrzymana została również kara finansowa nałożona na spółki – łącznie 1,25 mln zł.

03.03.2012 | przeczytano: 1099 razy (komentarzy: 1)
Upadek tvscreen.pl, czyli ratuj się kto może...

Ostatnio głośno się w sieci zrobiło o bankructwie wrocławskiej spółki Digital Partners, właściciela serwisu tvscreen.pl. Większość czytelników przyjmuje te rewelacje z zaskoczeniem, słysząc o tvscreen.pl po raz pierwszy i zadając sobie pytanie: skąd w mediach tyle szumu o serwisie, który stawiał sobie za cel zdobycie 20 tys. użytkowników?

26.02.2012 | przeczytano: 3554 razy (komentarzy: 17)
KE odsyła ACTA do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości

Jak poinformował komisarz do spraw handlu Karel De Gucht, Komisja Europejska zdecydowała się odesłać umowę ACTA do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Komisja chce poprosić ETS o sprawdzenie zgodności ACTA zgodna fundamentalnymi swobodami i prawami obowiązującymi w Unii Europejskiej, takimi jak jak wolność wypowiedzi, dostęp do informacji czy ochrona danych.

22.02.2012 | przeczytano: 870 razy

Co czwarty polski internauta nie chroni swojego komputera. Nic zatem dziwnego, że na mapie cyberprzestępczości jesteśmy wyraźnie powyżej światowej średniej. Działania internetowych oszustów, złodziei i wandali kosztowały nas tylko w ubiegłym roku 13 miliardów złotych. Ten rok może być jeszcze gorszy - pisze Interaktywnie.com w najnowszym raporcie o bezpieczeństwie w sieci.

22.02.2012 | przeczytano: 719 razy
Rzecznik Praw Obywatelskich o ACTA: mętne i groźne

Rzecznik Praw Obywatelskich zaprezentował stanowisko w sprawie możliwych skutków związania się Polski umową ACTA dla praw i wolności człowieka i obywatela. RPO ocenił, że ratyfikacja umowy mogłaby wywrzeć niekorzystny wpływ na poziom ochrony praw i wolności obywatelskich w Polsce.

21.02.2012 | przeczytano: 1036 razy
Tusk jednak za odrzuceniem ACTAZobacz wideo

W piątek Donald Tusk zadeklarował podjęcie działań mających na celu odrzucenie umowy ACTA na forum europejskim. Wcześniej rozmawiał w tej sprawie z posłami do Parlamentu Europejskiego.

17.02.2012 | przeczytano: 792 razy

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i związana z nim kampania telefonii komórkowej Play były, obok afery z ACTA, najważniejszym tematem na stronach Facebooka w styczniu. Według raportu CatNapoleon.com, zrealizowanym pod patronatem Wirtualnemedia.pl, kampania GREY group z udziałem WOŚP pomogła fan page’owi Play w przekroczeniu liczby 500 tys. fanów. Istotnym wyznacznikiem dla powodzenia strony Play był też wzrost liczby aktywnych fanów o ponad 200%!

10.02.2012 | przeczytano: 909 razy
Infografika: Polska chmura wsparciem w proteście przeciw ACTA

Czarne strony setek witryn www, dziesiątki tysięcy internautów angażujących się w akcję, setki publikacji - tak polski internet protestuje przeciw podpisaniu ACTA przez polski rząd. Rozgłos medialny wokół projektu powoduje gwałtowny wzrost ruchu w serwisach biorących w nim udział, m.in. Wykop.pl, który koordynuje całą akcję. Aby uniknąć przeciążenia strony w najbardziej gorących momentach, serwis przekierowuje część ruchu na serwery w chmurze e24cloud.com.

09.02.2012 | przeczytano: 3562 razy

W ostatnich dniach minister Zdrojewski oraz niektórzy posłowie koalicji rządzącej wielokrotnie zapewniali, że zarzuty o brak jawności procesu negocjacyjnego ACTA są nieprawdziwe a krytyka procesu konsultacji społecznych bezpodstawna. Ponadto w wypowiedziach dla mediów pojawiły się też zapewnienia, że odbyły się konsultacje z organizacjami pozarządowymi, a Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie otrzymało żadnych uwag sugerujących kontrowersyjność tej umowy.

06.02.2012 | przeczytano: 917 razy
Przeciek: Dear President Buzek, podpisujcie ACTA bez zbędnych pytań!

Jak wynika z ujawnionego właśnie przecieku, organizacje reprezentujące przemysł zainteresowany wprowadzeniem przepisów ACTA apelowały do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka o szybkie podpisanie porozumienia bez zasięgania opinii Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Zdaniem reprezentantów przemysłu sprawdzanie zgodności ACTA z prawem unijnym grozi... opóźnieniem podpisania porozumienia!

06.02.2012 | przeczytano: 1855 razy (komentarzy: 2)
ACTA: organizacje społeczne nie chcą rozmawiać z Tuskiem „na salonach”

Na stronie fundacji Panoptykon opublikowano oświadczenie Improwizowanego Kongresu Wolnego Internetu w sprawie debaty o ACTA z udziałem Donalda Tuska. Dziękując za zaproszenie do dyskusji autorzy wyjaśniają dlaczego nie zamierzają osobiście pojawić się na spotkaniu w kancelarii premiera.

05.02.2012 | przeczytano: 984 razy
Rozgoryczony premier „zawiesza ratyfikację” ACTA

– Podjąłem definitywną decyzję o zawieszeniu procesu ratyfikacji umowy ACTA – poinformował na piątkowej konferencji prasowej Donald Tusk. Premier dodał, że jest rozgoryczony na urzędników, bo włożył dużo energii w to, aby kwestie wolności w internecie były przedmiotem nieustannego dialogu.

03.02.2012 | przeczytano: 926 razy (komentarzy: 1)
Piotr Waglowski o ACTA i złotym piaskuZobacz wideo

Fragment audycji "Oburzeni" w radiu TOKFM, w czasie której red. Tomasz Kwaśniewski rozmawia z Piotrem Waglowskim na temat sytuacji związanej z niepokojami społecznymi po podpisaniu przez polski rząd umowy ACTA.

03.02.2012 | przeczytano: 1817 razy
Prezydent o ACTA: stanowczo oddzielić odpowiedzialność...

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w czwartek z ministrami: sprawiedliwości, administracji i cyfryzacji, kultury oraz Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Rozmowa, w której wzięli też udział ministrowie w Kancelarii Prezydenta dotyczyła umowy ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement).

02.02.2012 | przeczytano: 942 razy
Sprawdź kto tak naprawdę zarobi na ACTA?

Mają wyłączne prawo do Kubusia Puchatka, królewny Śnieżki, czy hrabiego Drakuli. To im trzeba zapłacić za nagranie Happy Birthday. To oni nie chcą darmowego udostępniania muzyki i filmów w sieci. Dlaczego?

01.02.2012 | przeczytano: 2759 razy
Prezydent pyta o ACTA

Prezydent Bronisław Komorowski zwrócił się do Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Ireny Lipowicz o zajęcie stanowiska, czy ratyfikacja umowy ACTA nie wpłynie na ograniczenie praw obywatelskich.

01.02.2012 | przeczytano: 643 razy
1 2
Strona 1/2 (artykułów: 61)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764