logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

ACTA: najczęściej komentowane

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 62
Czy w ACTA chodzi o prawa autorskie?

Zmierzch epoki przemysłowej zapowiadał koniec monopolu na dystrybucję własności intelektualnej. Upowszechnienie dostępu do internetu przyniosło w tej dziedzinie rewolucyjną zmianę: dystrybucja treści stała się możliwa bez udziału nośników, których wytwarzanie i sprzedaż kontroluje biznes oparty o drukarnie, tłocznie płyt, nadajniki i rozbudowane zaplecze logistyczne. W krótkim czasie cała ta machina zaczęła być anachroniczna. Internet pozwolił twórcom na docieranie do odbiorców i fanów z ominięciem pośrednictwa tradycyjnych wydawców.

27.01.2012 | przeczytano: 7299 razy (komentarzy: 21)
Upadek tvscreen.pl, czyli ratuj się kto może...

Ostatnio głośno się w sieci zrobiło o bankructwie wrocławskiej spółki Digital Partners, właściciela serwisu tvscreen.pl. Większość czytelników przyjmuje te rewelacje z zaskoczeniem, słysząc o tvscreen.pl po raz pierwszy i zadając sobie pytanie: skąd w mediach tyle szumu o serwisie, który stawiał sobie za cel zdobycie 20 tys. użytkowników?

26.02.2012 | przeczytano: 4028 razy (komentarzy: 15)
Chomikuj.pl: pracujemy nad legalną ofertą

Chomikuj.pl prowadzi rozmowy z kilkoma wydawcami, by stworzyć bogatą ofertę dla internautów. To odpowiedź na zarzuty, że portal sprzyja piractwu. – Są setki wydawców, którzy zamiast robić szum w mediach spokojnie korzystają z naszych narzędzi – mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Piotr Hałasiewicz, rzecznik serwisu.

27.07.2012 | przeczytano: 3332 razy (komentarzy: 3)

Ministerstwo Cyfryzacji od 2016 roku współpracowało z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które jest gospodarzem inicjatywy ze strony polskiej, nad wypracowaniem polskiego stanowiska w sprawie dyrektywy o prawie autorskim.

13.09.2018 | przeczytano: 589 razy (komentarzy: 2)
Przeciek: Dear President Buzek, podpisujcie ACTA bez zbędnych pytań!

Jak wynika z ujawnionego właśnie przecieku, organizacje reprezentujące przemysł zainteresowany wprowadzeniem przepisów ACTA apelowały do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka o szybkie podpisanie porozumienia bez zasięgania opinii Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Zdaniem reprezentantów przemysłu sprawdzanie zgodności ACTA z prawem unijnym grozi... opóźnieniem podpisania porozumienia!

06.02.2012 | przeczytano: 2064 razy (komentarzy: 2)
Prawa autorskie i Internet oczami Chomikuj.pl

W ślad za informacją o planach wystąpienia przez kilkunastu wydawców zrzeszonych w Polskiej Izbie Książki z pozwem zbiorowym przeciwko serwisowi Chomikuj.pl, publikujemy komentarz prezentujący stanowisko tego serwisu w kwestiach będących przedmiotem sporu. Dotyczy on głównie zakresu odpowiedzialności wydawcy internetowego za treści generowane przez użytkowników. To jedna z tych spraw, które budziły najwięcej kontrowersji podczas dyskusji o ACTA. Oto co na ten temat mówią twórcy Chomikuj.pl:

13.07.2012 | przeczytano: 3240 razy (komentarzy: 2)
Trwa internetowy protest przeciwko ACTA

Od soboty trwają internetowe protesty przeciwko podpisaniu przez polski rząd porozumienia akta, czego skutkiem były m.in. blokady stron rządowych. Część internautów także podawała daty 23 lub 26 stycznia jako czas zorganizowanego blackoutu polskich stron internetowych.

24.01.2012 | przeczytano: 3088 razy (komentarzy: 1)
ACTA konsultowano... ale tylko z jedną stroną

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego stoi na stanowisku, że dokument ACTA został ujawniony w Polsce i skonsultowany ze społeczeństwem, a raczej z kilkunastoma organizacjami zrzeszającymi twórców. Okazuje się, że MKiDN do konsultacji w sprawie ACTA wybrało stowarzyszenia twórców i wydawców oraz główne stacje telewizyjne...

25.01.2012 | przeczytano: 1927 razy (komentarzy: 1)
Rozgoryczony premier „zawiesza ratyfikację” ACTA

– Podjąłem definitywną decyzję o zawieszeniu procesu ratyfikacji umowy ACTA – poinformował na piątkowej konferencji prasowej Donald Tusk. Premier dodał, że jest rozgoryczony na urzędników, bo włożył dużo energii w to, aby kwestie wolności w internecie były przedmiotem nieustannego dialogu.

03.02.2012 | przeczytano: 1037 razy (komentarzy: 1)

Sąd Apelacyjny potwierdził decyzję Prezes UOKiK – ZAiKS oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich zawarły porozumienie ograniczające konkurencję. Utrzymana została również kara finansowa nałożona na spółki – łącznie 1,25 mln zł.

03.03.2012 | przeczytano: 1312 razy (komentarzy: 1)
Arboradio: bezpłatny podcast o marketingu online

ARBOradio to nowa inicjatywa ARBOinteractive. Podcasty mają na celu dostarczenie słuchaczom opinii i komentarzy na bieżące tematy związane z branżą internetową. Do każdego z nich zaproszeni są goście specjalni – przedstawiciele największych firm w branży, liderzy opinii, eksperci.

06.03.2012 | przeczytano: 1005 razy
Mamy dwa lata na wdrożenie unijnej dyrektywy o prawach autorskich

W ciągu dwóch najbliższych lat państwa członkowskie Unii Europejskiej muszą wdrożyć dyrektywę o ochronie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Przyjęta w połowie kwietnia regulacja wprowadza wiele zmian w zasadach publikowania treści w internecie oraz wzmacnia pozycję twórców względem globalnych koncernów, takich jak Facebook, YouTube czy Google. Ekspert kancelarii Gekko Taxens ocenia, że powody do zadowolenia będą mieć m.in. wydawcy, dziennikarze, twórcy czy artyści. W mniejszym stopniu natomiast operatorzy serwisów internetowych, dla których przyjęcie dyrektywy oznacza wzrost odpowiedzialności i dodatkowe obowiązki.

03.06.2019 | przeczytano: 1089 razy

Zakończyła się trwająca od końca lipca faza BETA serwisu www.interacta.pl - platformy umożliwiającej porównanie możliwości i osiągnięć polskich agencji interaktywnych.

08.10.2008 | przeczytano: 1011 razy
„ACTA 2”: Jak zagłosują polscy europosłowie?

Dziś w Parlamencie Europejskim odbędzie się głosowanie w sprawie dyrektywy o prawie autorskim, która m.in. wprowadza obowiązek filtrowania internetowych treści zamieszczanych przez użytkowników. Europosłowie zdecydują, czy wersja wypracowana przez Komisję Prawną (JURI) zostanie przyjęta jako oficjalne stanowisko Parlamentu w trójstronnych negocjacjach z Radą i Komisją. Jeśli europosłowie postanowią nie przyznać Komisji JURI mandatu negocjacyjnego, debata o ostatecznym kształcie dyrektywy będzie musiała się odbyć na posiedzeniu plenarnym Parlamentu.

05.07.2018 | przeczytano: 1548 razy
Infografika: Polska chmura wsparciem w proteście przeciw ACTA

Czarne strony setek witryn www, dziesiątki tysięcy internautów angażujących się w akcję, setki publikacji - tak polski internet protestuje przeciw podpisaniu ACTA przez polski rząd. Rozgłos medialny wokół projektu powoduje gwałtowny wzrost ruchu w serwisach biorących w nim udział, m.in. Wykop.pl, który koordynuje całą akcję. Aby uniknąć przeciążenia strony w najbardziej gorących momentach, serwis przekierowuje część ruchu na serwery w chmurze e24cloud.com.

09.02.2012 | przeczytano: 4034 razy

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i związana z nim kampania telefonii komórkowej Play były, obok afery z ACTA, najważniejszym tematem na stronach Facebooka w styczniu. Według raportu CatNapoleon.com, zrealizowanym pod patronatem Wirtualnemedia.pl, kampania GREY group z udziałem WOŚP pomogła fan page’owi Play w przekroczeniu liczby 500 tys. fanów. Istotnym wyznacznikiem dla powodzenia strony Play był też wzrost liczby aktywnych fanów o ponad 200%!

10.02.2012 | przeczytano: 1092 razy

Łakomym kąskiem dla cyberprzestępców są sklepy internetowe. Atakujący może przechwycić dane klientów, informacje o płatnościach czy numery kart kredytowych. Nie jest trudno wyobrazić sobie sytuację, w której przestępca podmienia numer konta, na który klienci wpłacają pieniądze za zakupiony towar. A jak to wygląda na polskim rynku?

07.03.2012 | przeczytano: 1062 razy
Fundacja Panoptykon o „ACTA 2”: Artykuł 13 w pytaniach i odpowiedziach

W ostatnich dniach narasta szum informacyjny wokół unijnej dyrektywy o prawie autorskim. Sztuczną histerię rozkręcają szczególnie politycy, którzy mając w pamięci siłę, z jaką poprzednia sprawa ACTA zmobilizowała opinię publiczną, usiłują zbić własny kapitał podgrzewając emocje związane z „ACTA 2”. Rozpowszechniane są różnego rodzaju "apele" oparte często na kłamstwach i przeinaczeniach... Realnych zagrożeń jednak nie brakuje. Gdzie leży sedno sprawy? Postanowiliśmy sięgnąć do analizy Fundacji Panoptykon, śledzącej wnikliwie prace nad nowymi regulacjami od samego początku.

16.09.2018 | przeczytano: 1936 razy
Dziś Parlament Europejski zdecyduje o dalszym losie ACTA

Międzynarodowe porozumienie ACTA wciąż budzi emocje. Dziś o jego losie zdecyduje komisja ds. handlu międzynarodowego w Parlamencie Europejskim. - Zobaczymy, jak będzie decyzja w Europie - podkreśla Igor Ostrowski, wiceminister administracji i cyfryzacji. - Ale trzeba powoli, w ramach konsultacji, wypracowywać nowy model regulacji.

21.06.2012 | przeczytano: 2290 razy
Tusk o ACTA: Rząd odrobił lekcję

- Ustępstwo ws. ACTA uważam za jedną z sensowniejszych rzeczy, jaką zrobiłem w ostatnich miesiącach - powiedział Donald Tusk podczas sesji otwierającej Kongres Wolności w Internecie.

13.02.2013 | przeczytano: 920 razy
Liga Obrony Internetu zorganizuje walkę o sieciowe wolności

ACTA, PIPA, SOPA - miarka się przebrała. Koniec partyzantki i przypadkowych zrywów w obronie internetowych wolności. Powstała właśnie Liga Obrony Internetu (Internet Defense League) ma nadać walce z internetową cenzurą i ograniczeniami formę zorganizowaną, pozwalającą skuteczniej uświadamiać politykom zagrożenia wynikające z podejmowanych przez nich decyzji.

21.07.2012 | przeczytano: 1375 razy

W Polsce nie ma praktycznie internauty, który nie styka się z internetowymi filmami. Czterech na pięciu wideo w sieci ogląda regularnie, a prawie połowa gotowa jest za takie oglądanie zapłacić. Rosnąca popularność przyciąga reklamodawców. Bo reklama jest tu wyjątkowo skuteczna - pisze Interaktywnie.com w nowym raporcie.

21.06.2012 | przeczytano: 868 razy

DMA I DSA nie rozpalają tak wyobraźni jak debata nad ACTA. Jednak rozwiązania przyjęte już przez Parlament Europejski zmienią internet – przynajmniej na terenie państw członkowskich wspólnoty. Zmienią się zasady wykorzystywania danych osobowych przez przedsiębiorców, a to m.in. na tym budowały swoją potęgę BIG-TECH’y. Czy nowe rozwiązania wzmogą konkurencję i będą korzystne dla konsumentów? Nawet ci, którym prawo w założeniu ma służyć – mają wątpliwości.

15.02.2022 | przeczytano: 423 razy
O Artykule 13 podczas konferencji „Media przyszłości”

Prezentacja Konrada Dobrowolskiego, adwokata z kancelarii PwC Legal rozpocznie panel dyskusyjny „Wpływ nowych regulacji prawnych na sektor mediów”, który odbędzie się podczas organizowanej przez PAP konferencji „Media przyszłości” (4 grudnia 2019 r.). Dobrowolski poprowadzi również warsztaty na temat praw autorskich w kontekście ACTA2.

22.11.2019 | przeczytano: 475 razy
Europa coraz bliżej wspólnego rynku cyfrowego

– Jednolity rynek cyfrowy wymaga jeszcze bardzo wielu reguł ujednolicających prawo w Unii Europejskiej – mówi europosłanka Róża Thun. Jak podkreśla, ważnym krokiem w tym kierunku było zniesienie roamingu i geoblokowania na terenie UE, a rok temu została przyjęta nowa dyrektywa dotycząca praw autorskich, tzw. ACTA2. W tej chwili toczą się wstępne prace nad Kodeksem usług cyfrowych, który będzie jednym z fundamentów dla wspólnego rynku cyfrowego. Silna wspólna polityka cyfrowa ma pomóc Europie ograniczyć dominację tzw. bigtechów.

07.02.2020 | przeczytano: 921 razy
PIRP: NIE dla Jednolitego Patentu

Jeszcze jest czas, nie możemy go zmarnować. Nie powtarzajmy błędów z ACTA! - apeluje Polska Izba Rzeczników Patentowych, protestując przeciwko planom wprowadzenia jednolitego patentu europejskiego, który faworyzować ma wielkie, międzynarodowe koncerny, stawiając na przegranej pozycji polskie firmy. Poniżej publikujemy tekst oświadczenia PIRP w tej sprawie.

29.05.2012 | przeczytano: 3178 razy
„Nie” dla ACTA przesądzone?

- Na tym etapie dalsza dyskusja o ACTA nie ma sensu - uważa Igor Ostrowski, wiceminister administracji i cyfryzacji. Umowa wymaga ratyfikacji przez wszystkie 27 państw UE. Stanowiska takich państw, jak Polska, Słowacja, Czechy czy Niemcy mogą przekreślić szanse na jej wejście w życie.

09.03.2012 | przeczytano: 2531 razy
Razem dla Kultury: Artyści i dziennikarze wspierają „artykuł 13.”

Na stronie razemdlakultury.eu opublikowano manifest podpisany przez grupę twórców wspierających unijną dyrektywę dotyczącą praw autorskich. Inicjatywa jest elementem kampanii Razem Dla Kultury mającej wyjaśnić zapisy i rozwiać obawy wobec słynnego „artykułu 13”.

30.01.2019 | przeczytano: 1074 razy
Panoptykon: „Czysty Internet” - wyciek ujawnia plany arbitralnego cenzurowania sieci

Projekt „Czysty Internet” ma służyć zwalczaniu terroryzmu dzięki tzw. dobrowolnym środkom kontrolowania tego, co robią użytkownicy sieci. Wewnętrzny dokument, który właśnie wyciekł, ujawnia szczegóły tego niebezpiecznego przedsięwzięcia i zaprzecza wielu wcześniejszym zapewnieniom. Projekt jest finansowany przez Komisję Europejską i, nie bez powodu, cieszy się dużym zainteresowaniem firm oferujących technologie filtrowania treści. Równocześnie wiele rządów zdecydowało się zwiększyć dofinansowanie dla projektów, które mają na celu rozwój takich technologii. 

24.09.2012 | przeczytano: 1958 razy

W sobotę 21 stycznia 2012 roku, przed godziną 19.00 przestała działać strona polskiego Sejmu. Akcja jest najprawdopodobniej protestem przeciw rządowym planom podpisania międzynarodowego porozumienia ACTA, które dotyczy m.in. walki z piractwem.

22.01.2012 | przeczytano: 1133 razy
Centrum Cyfrowe: Żółte światło dla europejskiej reformy prawa autorskiego

Jeszcze parę dni temu wszystko wskazywało na to, że koniec reformy prawa autorskiego to tylko kwestia tygodni – ostatnie posiedzenie w ramach trialogu zaplanowane było na 21 stycznia. Tego dnia miała zostać wypracowana ostateczna wersja Dyrektywy przez przedstawicieli Komisji Europejskiej, Rady Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, która później miała być już tylko głosowana przez Parlament Europejski na posiedzeniu plenarnym. Tak jednak się nie stało – trialog 21 stycznia został odwołany.

30.01.2019 | przeczytano: 1017 razy
Tusk jednak za odrzuceniem ACTAZobacz wideo

W piątek Donald Tusk zadeklarował podjęcie działań mających na celu odrzucenie umowy ACTA na forum europejskim. Wcześniej rozmawiał w tej sprawie z posłami do Parlamentu Europejskiego.

17.02.2012 | przeczytano: 893 razy
ACTA i SOPA - podejmowanie decyzji w erze postopolitycznejZobacz wideo

O co chodzi w całym zamieszaniu związanym z ACTA i SOPA i kto za tym wszystkim stoi? Zdezorientowanym polecamy wywiad, jakiego udzielił Piotr Waglowski w audycji Komentarze radia TOKFM, 19 stycznia 2012 r. Audycję prowadzi Anna Laszuk. Więcej informacji znajdziecie na stronie Piotra Waglowskiego VaGla.pl.

23.01.2012 | przeczytano: 1881 razy
Globalne sieci reklamowe będą walczyć z piractwem

Rząd USA rozpoczął kolejną krucjatę przeciwko naruszeniom monopolu prawnoautorskiego amerykańskich firm. Oczywiście, nie chodzi o walkę z Internetem, ale o promowanie innowacji, wspieranie wzrostu gospodarczego, tworzenie miejsc pracy i zachowanie globalnej konkurencyjności USA. Jak Obama zamierza to osiągnąć? Tym razem nie poprzez międzynarodowe, wiążące porozumienie (pamiętamy ACTA), ale samoregulację sieci reklamowych.

19.07.2013 | przeczytano: 1773 razy

Grupa Allegro, lider branży e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej, apeluje o rozważne i oparte na rzeczowych konsultacjach rozpatrzenie udziału Polski w podpisaniu i ratyfikowaniu ACTA. Grupa jako operator serwisu Allegro.pl - największej platformy transakcyjnej na polskim rynku - wskazuje na bariery i ograniczenia w handlu elektronicznym, który z roku na rok stanowi coraz silniejszą gałąź rodzimej gospodarki.

23.01.2012 | przeczytano: 802 razy
Boni: Polska gotowa podpisać ACTA

Polska ogłasza gotowość podpisania ACTA. Umowa nie wejdzie jednak w życie bez ratyfikowania jej przez polski parlament. Musi to poprzedzić debata. Od przyszłego tygodnia zaczynamy szerokie konsultacje społeczne, w których punkt po punkcie przeczytamy całą umowę ACTA i upewnimy się, że nie ma żadnych niejasności – ogłosili 23 stycznia szef MAC Michał Boni i szef resortu kultury Bogdan Zdrojewski po naradzie u premiera z udziałem przedstawiciela MSZ.

23.01.2012 | przeczytano: 2227 razy
Premier podpisał upoważnienie do przyjęcia ACTA

- Podpisałem upoważnienie dla polskiej ambasador w Japonii do przyjęcia umowy ACTA – poinformował premier 24 stycznia po posiedzeniu rządu.

24.01.2012 | przeczytano: 1010 razy
Parlament Europejski zagłosował za Artykułem 13

Europarlament większością 348 do 247 przegłosował kontrowersyjny projekt dyrektywy o prawie autorskim. Imiennych wyników głosowań jeszcze nie znamy, jednak zarówno PiS, jak i PO deklarowały głosowanie przeciwko dyrektywie. 

26.03.2019 | przeczytano: 611 razy
Rzecznik Praw Obywatelskich o ACTA: mętne i groźne

Rzecznik Praw Obywatelskich zaprezentował stanowisko w sprawie możliwych skutków związania się Polski umową ACTA dla praw i wolności człowieka i obywatela. RPO ocenił, że ratyfikacja umowy mogłaby wywrzeć niekorzystny wpływ na poziom ochrony praw i wolności obywatelskich w Polsce.

21.02.2012 | przeczytano: 1221 razy

Co czwarty polski internauta nie chroni swojego komputera. Nic zatem dziwnego, że na mapie cyberprzestępczości jesteśmy wyraźnie powyżej światowej średniej. Działania internetowych oszustów, złodziei i wandali kosztowały nas tylko w ubiegłym roku 13 miliardów złotych. Ten rok może być jeszcze gorszy - pisze Interaktywnie.com w najnowszym raporcie o bezpieczeństwie w sieci.

22.02.2012 | przeczytano: 840 razy
Przed nami drugi Internet ASAP open i krakowski Fuck-up Festival

We wtorek 22 stycznia o godz. 18:30 w krakowskim Klubie Kwadrat odbędzie się po raz drugi Internet ASAP open*. Wydarzenie jest skierowane do studentów, pasjonatów oraz pracowników działów marketingu i public relations.

15.01.2019 | przeczytano: 567 razy
KE odsyła ACTA do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości

Jak poinformował komisarz do spraw handlu Karel De Gucht, Komisja Europejska zdecydowała się odesłać umowę ACTA do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Komisja chce poprosić ETS o sprawdzenie zgodności ACTA zgodna fundamentalnymi swobodami i prawami obowiązującymi w Unii Europejskiej, takimi jak jak wolność wypowiedzi, dostęp do informacji czy ochrona danych.

22.02.2012 | przeczytano: 1011 razy

800 osób w Katowicach, 1,5 tysiąca w Zielonej Górze, 2000 osób w Częstochowie, 3000 w Szczecinie, 5 tysięcy we Wrocławiu czy nawet 15 tysięcy w Krakowie – tyle osób skrzyknęło się przez portal społecznościowy Facebook w sprawie protestu przeciwko podpisaniu przez Polskę międzynarodowej umowy ACTA.

27.01.2012 | przeczytano: 629 razy
PE: ACTA do kosza!

Parlament Europejski nie wyraził zgody na podpisanie przez Unię Europejską umowy w sprawie zwalczania obrotu towarami podrabianymi (ACTA). Przepisy tej umowy nie mogą zatem obowiązywać na terytorium UE. To pierwszy przypadek, kiedy Parlament Europejski wykorzystuje swoje uprawnienia zapisane w Traktacie z Lizbony do odrzucenia międzynarodowej umowy handlowej.

05.07.2012 | przeczytano: 1226 razy
Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji: drugie ACTA?

Wchodząca dziś w życie nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji w znacznej mierze dotyczy nadawców usług audiowizualnych na żądanie, nakładając na nich wiele obowiązków i ograniczeń. Według Marka Skrobackiego, eksperta w dziedzinie prawa medialnego z Kancelarii MDDP Sobońska, Olkiewicz i Wspólnicy – są to wprowadzane „tylnymi drzwiami” regulacje podobne do ACTA.

28.02.2013 | przeczytano: 2204 razy
Wprost: Facebunt i awantura o ACTA

Tu nie idzie przede wszystkim o Internet, wolność słowa i acta. To manifestacja tego, co młodzi Polacy myślą o polityce i o władzy w Polsce. To – krótko mówiąc – bunt. W najnowszym wydaniu tygodnika WPROST – o co chodzi z ACTA, czyli wojna o Internet, cyfrowi actywiści kontra analogowa władza.

30.01.2012 | przeczytano: 1161 razy
Atak hakerski na stronę „Wsieci”: Komunikat wydawcy

Strona internetowa tygodnika „wSieci” została w piątek wieczorem zaatakowana przez hakerów. By chronić dane na stronie i użytkowników strony podjęliśmy decyzję o jej czasowym wyłączeniu. Atak przypisała sobie (na Twitterze) hakerska  grupa Cyber Justice Team, nie ukrywając, że w ten sposób walczy z naszym tygodnikiem. To reakcja na szeroko komentowaną okładkę „wSieci” z 15 lutego, która nawiązuje do napaści dokonanych przez imigrantów  w Niemczech.

21.02.2016 | przeczytano: 864 razy

W roku 2012 przez czołową dwudziestkę zestawień Megapanelu przewinęło się w sumie 28 grup i witryn. Nie zabrakło niespodzianek, spektakularnych awansów i bolesnych porażek. Przedstawiciele najważniejszych graczy w polskim internecie zgodnie przyznają, że rok był trudny - sytuacja gospodarcza nie pomagała w prowadzeniu biznesu. I choć dynamika internetowego handlu i reklamy nadal ma trend wzrostowy, to jednak nie jest już tak wielki, jak przez kilka lat wcześniej. Internetowa branża w Polsce w przyszłość patrzy z optymizmem. Czy uzasadnionym? Portal interaktywnie.com postanowił to sprawdzić.

01.03.2013 | przeczytano: 1856 razy
Prezydent pyta o ACTA

Prezydent Bronisław Komorowski zwrócił się do Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Ireny Lipowicz o zajęcie stanowiska, czy ratyfikacja umowy ACTA nie wpłynie na ograniczenie praw obywatelskich.

01.02.2012 | przeczytano: 763 razy
Sprawdź kto tak naprawdę zarobi na ACTA?

Mają wyłączne prawo do Kubusia Puchatka, królewny Śnieżki, czy hrabiego Drakuli. To im trzeba zapłacić za nagranie Happy Birthday. To oni nie chcą darmowego udostępniania muzyki i filmów w sieci. Dlaczego?

01.02.2012 | przeczytano: 3283 razy
1 2
Strona 1/2 (artykułów: 62)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764