logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Akademia Nikona: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 82
Fotografia beauty i portret w Akademii Nikona

Podczas nowych warsztatów Akademii Nikona z fotografii beauty oraz portretu charakterystycznego uczestnicy pod okiem Michała Korty poznać mają w teorii i w praktyce techniki wykorzystywane w profesjonalnej fotografii portretowej.

11.02.2011 | Z rynku | przeczytano: 6086 razy
Warsztaty fotograficzne Akademii Nikona w bazie F-16

Akademia Nikona zaprasza na ekstremalne warsztaty fotografii lotniczej, które odbędą się już 6. i 7. marca 2012 r. w Łasku koło Łodzi. Gwiazdą najbliższej edycji warsztatów będzie ponownie chluba polskiego lotnictwa - myśliwiec F-16. Podczas dwudniowego szkolenia, wszyscy zafascynowani lotnictwem adepci fotografii będą mieli okazję poznać ten najsłynniejszy z samolotów bojowych, sprawdzić swoje umiejętności fotograficzne i na własnej skórze poczuć klimat panujący w bazie. Chętnych poszerzyć swoje doświadczenie fotograficzne w prawdziwie bojowych warunkach zapraszamy do zapisów na stronie www.akademianikona.pl.

26.01.2012 | Z rynku | przeczytano: 3531 razy
Od obiektywów, aż po drony  – czyli filmowanie lustrzanką cyfrową wg Szerokiego Kadru

Kompresja, ISO, liczba klatek na sekundę, rozdzielczość, próbkowanie koloru, przysłona... Rozpoczynając przygodę z filmowaniem, można łatwo się pogubić w gąszczu terminów. A to dopiero początek… O ile nagrywanie wideo aparatami kompaktowymi jest dość prostą czynnością, to „kręcenie” lustrzankami cyfrowymi rządzi się swoimi prawami. W tym wypadku nie wystarczy zarejestrować film na karcie. Dodatkowo musimy opanować sztukę nagrywania dźwięku oraz montażu, który często bywa trudniejszy niż obróbka zdjęć. O niełatwej sztuce filmowania lustrzanką cyfrową, w ramach poradnika Szerokiego Kadru, opowiada Krystian Bielatowicz – wykładowca Akademii Nikona.

05.11.2014 | Z rynku | przeczytano: 2242 razy
Fotografia ślubna, czyli sztuka i biznes - warsztaty Akademii Nikona

Warsztaty z fotografii ślubnej przeznaczone dla entuzjastów fotografii oraz wszystkich chcących poznać tę dziedzinę od podstaw to nowa propozycja w jesiennej ofercie Akademii Nikona.

02.09.2010 | Z rynku | przeczytano: 2195 razy
 Fotografowanie pejzażu zimowego: poradnik

Zimowy świat, choć uśpiony, bywa zaskakujący w swej urodzie, chwilami wręcz abstrakcyjnie piękny. Zimowa eksploracja nawet najbliższej okolicy może przynieść wiele nadspodziewanie interesujących efektów... Jednak by ta przygoda była w pełni przyjemną należy się doń odpowiednio przygotować. W świat zimowej fotografii wprowadza Piotr Chara, fotograf, przyrodnik i regionalista współpracujący z Akademią Nikona oraz Szerokim Kadrem.

20.02.2013 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 2116 razy
Sylwestrowe warsztaty Akademii Nikona

Akademia Nikona proponuje spędzenie ostatnich dni grudnia w malowniczych plenerach Kotliny Kłodzkiej, na warsztatach fotografii podróżniczej. Jest to wyjątkowa okazja na połączenie dobrej zabawy z możliwością rozwinięcia swoich fotograficznych zainteresowań.

05.11.2012 | Z rynku | przeczytano: 2106 razy (komentarzy: 1)
Fotografowanie F-16 z Akademią Nikona

8-9 marca 2011 r. w ramach Akademii Nikona odbędą się warsztaty z fotografii lotniczej, których elementem będzie wizyta w bazie lotniczej.

22.12.2010 | Z rynku | przeczytano: 1915 razy (komentarzy: 1)
 10 rad jak nie popełniać fotograficznych błędów

Letnie miesiące sprzyjają wyjazdom z aparatem. Ekscytacja związana z odkrywaniem nowych miejsc oraz chęć udokumentowania każdego kroku sprawia, że zamiast świadomie fotografować często zaczynamy „produkować” zdjęcia, nie zwracając uwagi ich jakość. Aby pomóc zatrzymać na zdjęciach najpiękniejsze wakacyjne chwile wraz z Akademią Nikona przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże uniknąć najczęściej popełnianych błędów fotograficznych.

21.07.2014 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 1913 razy
Akademia Nikona gra z WOŚP

Już po raz trzeci Akademia Nikona wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W czasie 21. finału będzie można wylicytować wyjątkowe przedmioty przekazane przez wykładowców Akademii. Wśród prac przekazanych na aukcję znalazł się - unikalny portret Sławomira Mrożka z autografem słynnego dramatopisarza oraz niezwykłe ujęcie ptaków autorstwa Pawła Chary, fotografie zrobione przez Michała Leję i Anitę Andrzejewską, albumy ze zdjęciami fotografów, a także voucher na zajęcia Akademii Nikona o wartości 1500zł.

11.01.2013 | Z rynku | przeczytano: 1549 razy
Obraz utajony, czyli fotografia, która powstaje w ciemności

Ciemnia, papier, stykówki i negatywy... Akademia Nikona przypomina wszystkim amatorom i profesjonalnym fotografom, że „staroświeckie” wywoływanie fotografii niesie ze sobą tajemnicę i szczególny urok niespodzianki niedostępny w cyfrowym świecie, a własnoręcznie wykonane odbitki mają niepowtarzalny klimat. Już w marcu Akademia zaprasza na wyjątkowy kurs tradycyjnej techniki srebrowej, który przyda się również posiadaczom „cyfrówek”.

24.01.2017 | Z rynku | przeczytano: 1522 razy
1 2 3
Strona 1/9 (artykułów: 82)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764