logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

CtP: najczęściej komentowane

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 470

HMD Global Sp.z o.o., Justprint Sp.z o.o. oraz Gatex Sp.z o.o. to nowi Członkowie PIAP, którzy wiosną br. zdecydowali się przystąpić do Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych.

30.04.2015 | Z rynku | przeczytano: 885 razy (komentarzy: 5)

Na początku grudnia w warszawskiej siedzibie firmy Cezex została uruchomiona usługowa naświetlarnia CtP. W najbliższych miesiącach kolejne tego typu punkty powstaną w rozsianych po całej Polsce oddziałach firmy.

04.02.2008 | Świat poligrafii | przeczytano: 1738 razy (komentarzy: 1)
Dzień Otwarty w firmie Top-Druk

W czerwcu w firmie Top-Druk w Łomży odbyło się spotkanie branżowe, którego organizatorami były: Agfa Graphics, Derya (polski przedstawiciel Ryobi), Infosystems SA i Siemens Finance Sp. z o.o.

04.07.2014 | Świat poligrafii | przeczytano: 4008 razy (komentarzy: 1)
Agfa Graphics na targach Drupa 2016

17 marca br. w siedzibie Agfa Graphics w Mortsel odbyło się spotkanie prasowe poświęcone obecności firmy na targach drupa 2016. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu dziennikarzy branżowych z całego świata, którzy zapoznali się z nowościami i udoskonaleniami, wprowadzanymi przez belgijskiego producenta rozwiązań dla cyfrowego prepressu, specjalistycznego oprogramowania oraz wielkoformatowego druku inkjetowego.

01.04.2016 | Świat poligrafii | przeczytano: 1516 razy (komentarzy: 1)
Puzzleflow Organizer w drukarni Hetman

Na początku sierpnia w drukarni Hetman z podwarszawskich Reguł uruchomiony został półformatowy system CtP Heidelberg Suprasetter, pozwalający na produkcję płyt niewymagających dalszej obróbki. Integralną część oprogramowania umożliwiającego przygotowanie prac do druku stanowi program do elektronicznego montażu PuzzleFlow Organizer stworzony przez firmę ACCHSH.

10.09.2007 | Świat poligrafii | przeczytano: 6828 razy (komentarzy: 1)

Firma Kodak poinformowała o szczegółach związanych z organizacją 5. dorocznej europejskiej konferencji użytkowników jej rozwiązań zrzeszonych w stowarzyszeniu Graphic Users Association (GUA).

05.07.2009 | Świat poligrafii | przeczytano: 916 razy

Sukcesywnie rośnie liczba polskich drukarń i naświetlarni korzystających z nowoczesnych, proekologicznych rozwiązań CtP, pozwalających na produkcję płyt bezodczynnikowych z rodziny :Azura. Niedawno do tego grona dołączyła firma Foton z Suwałk, w której rozpoczął pracę kompletny system CtP oparty na naświetlarce :Avalon V4 oraz urządzeniu czyszcząco-gumującym :VCF85, sterowany oprogramowaniem :Apogee Prepress 7 Control. Warto dodać, że jest to pierwsza instalacja proekologicznego rodzaju rozwiązania Agfa Graphics w tym zakątku Polski. Kontrakt został sfinalizowany dzięki współpracy Agfa Graphics i jej autoryzowanego dystrybutora – firmy Ref-Graf, która odpowiada też za bieżące dostawy do Fotonu fotopolimerowych płyt :Azura V i innych materiałów eksploatacyjnych.

24.08.2011 | Świat poligrafii | przeczytano: 966 razy

Podczas targów Ipex 2010, jakie odbywały się w Birmingham w dniach 18-25 maja, firma Kodak wprowadziła na rynek szereg innowacyjnych rozwiązań, które mają pomóc jej klientom z branż drukarskiej, opakowaniowej, wydawniczej i marketingowej w przekształcaniu i usprawnianiu swojej działalności. Wśród debiutujących na wystawie nowych produktów znalazły się m.in.: maszyna Prosper 5000XL, płyty termiczne Trillian SP, system produkcji płyt fleksograficznych Flexcel Direct System oraz pakiet usług konsultingowych Print Practice Consultancy.

31.05.2010 | Świat poligrafii | przeczytano: 1345 razy

15 września w Poznaniu odbyły się Drzwi Otwarte poświęcone nowym technologiom i rozwiązaniom firmy Agfa, przede wszystkim bezodczynnikowej płycie termicznej: Azura. Impreza odbyła się w siedzibie firmy Edica, współpracującej z Agfą od wielu lat.

27.09.2005 | Z rynku | przeczytano: 1564 razy
Kodak Prinergy 6: nowa wizja produkcji obszarze prepressu

Sprawne oprogramowanie workflow jest dziś kluczowe dla dostawców usług poligraficznych borykających się z coraz mniejszymi marżami oraz poszukujących sposobów na dywersyfikację swojego portfolio produktów poprzez zaoferowanie wartości dodanej. Tym wyzwaniom ma wyjść naprzeciw Kodak Prinergy Workflow 6 – kolejna generacja jednego z czołowych systemów workflow dla cyfrowej przygotowalni. Dostępny już w wersji rynkowej na całym świecie, reprezentuje on – jak zapewnia Kodak – zupełnie nową wizję produkcji w obszarze prepressu.

19.09.2013 | Świat poligrafii | przeczytano: 2152 razy
Workflow Agfy i maszyny HP Indigo: integracja

Podczas wrześniowych targów Print’05 w Chicago firmy Agfa i Hewlett-Packard poinformowały o wyprodukowaniu interfejsu, który umożliwia zastosowanie systemu workflow :ApogeeX do sterowania cyfrowymi maszynami drukującymi HP Indigo. Nowy moduł pozwala na stworzenie „hybrydowego” systemu workflow, zarządzającego analogowymi i cyfrowymi procesami drukowania.

27.09.2005 | Z rynku | przeczytano: 1013 razy
Instalacja Sakurai  w drukarni Edytor

Drukarnia Edytor z Dzierżoniowa po raz kolejny doceniła współpracę z firmą Fantom Poligrafia. Obok zainstalowanych tu wcześniej urządzeń: systemu CtP Cobalt4 oraz dwukolorowej maszyny drukującej Hamada, Edytor zakupił w ostatnim czasie japońską maszynę offsetową Sakurai 466+L.

30.09.2007 | Świat poligrafii | przeczytano: 4334 razy
Meet Kodak Polska 2009 – za nami

Niemal 120 uczestników, 25 wykładów, około 30 prelegentów, trzy sale wykładowe, dwa dni konferencji – tegoroczna edycja Meet Kodak Polska była zdecydowanie najbardziej udaną spośród tych, które do tej pory się odbyły. Tym razem Kodak zaprosił swoich klientów w dniach 2-3 grudnia br. do hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim.

27.12.2009 | Świat poligrafii | przeczytano: 2062 razy
CtP Agfa Graphics w opolskiej drukarni Pro Media

Stworzona przez Agfa Graphics technologia produkcji bezodczynnikowych płyt gazetowych sukcesywnie podbija polski rynek prasowy. W ostatnim czasie do grona jej użytkowników dołączyła należąca do grupy Media Regionalne opolska drukarnia Pro Media. Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęły tu pracę dwa w pełni zautomatyzowane systemy CtP, składające się z naświetlarek fioletowych Agfa :Advantage N DL i urządzeń czyszcząco-gumujących :VXCF 85. W tych proekologicznych rozwiązaniach z powodzeniem stosowane są bezodczynnikowe płyty fotopolimerowe Agfa :N92-VCF, które już wkrótce zostaną zastąpione przez ich nowszą generację :N94-VCF.

29.03.2012 | Świat poligrafii | przeczytano: 3135 razy
Meet Kodak Polska 2013: relacja

Prezentacja innowacyjnych rozwiązań i technologii, które pozwalają na skuteczniejsze prowadzenie biznesu oraz otwierają przed użytkownikami nowe perspektywy, a także doświadczeń drukarń, które wykorzystują je w codziennej produkcji - to podstawowe tematy siódmej edycji dorocznego spotkania firmy Kodak Polska z jej klientami i wszystkimi zainteresowanymi oferowanymi przez nią rozwiązaniami. Konferencja Meet Kodak Polska, która tym razem odbyła się w dniach 10-11 października w Z-Hotel Business & Spa w podwarszawskim Otwocku, zgromadziła ponad setkę gości z całego kraju.

18.10.2013 | Świat poligrafii | przeczytano: 2184 razy
Kodak na World Publishing Expo 2015: wydajność i ekologia

Podczas zbliżających się targów World Publishing Expo 2015 w Hamburgu firma Kodak zaprezentuje na swoim stoisku (nr 540 w pawilonie 4) szereg rozwiązań, dedykowanych produkcji prasowej. Bazujące na technologiach cyfrowej i konwencjonalnej, podnoszą one efektywność realizowanej przez drukarnie gazetowe działalności oraz wprowadzają do niej elementy personalizacji. Zwiedzający stoisko firmy Kodak przekonają się, w jaki sposób zakłady poligraficzne specjalizujące się w typowej produkcji prasowej, jak również półakcydensowej, wykorzystują jej rozwiązania umożliwiające zwiększenie wydajności, redukcję kosztów oraz wdrażanie polityki zrównoważonego rozwoju. Z myślą o klientach z naszego kraju na stoisku będzie obecny Sławomir Iwanowski, odpowiedzialny w firmie Kodak Polska za segment gazetowy.

01.10.2015 | Świat poligrafii | przeczytano: 1030 razy
Wdrożenie bezprocesowych płyt Agfa Eclipse w drukarni Kandrup

Duńska drukarnia Kandrup była jednym z pierwszych europejskich użytkowników nowych bezprocesowych płyt Eclipse firmy Agfa. Już wkrótce po wdrożeniu odnotowała liczne korzyści związane z wykorzystywaniem tych proekologicznych materiałów eksploatacyjnych w codziennej produkcji: większą czystość maszyny drukującej, wysoki kontrast obrazu czy odporność płyt na zadrapania.

20.01.2021 | Świat poligrafii | przeczytano: 1212 razy
Proma z Hamadą

Pod koniec ubiegłego roku w drukarni Proma z Gdyni zainstalowana została czterokolorowa maszyna drukująca Hamada, pierwsza w Polsce z modułem kopertującym. Jej właściciele – Henryk i Monika Kiełbasińscy oraz Arkadiusz Lech zdecydowali się na jej zakup głównie ze względu na bardzo krótki czas narządu jaki oferuje urządzenie.

15.02.2007 | Świat poligrafii | przeczytano: 4604 razy
System CtP Agfa Graphics dla Zespołu Szkół Poligraficznych w Warszawie

28 kwietnia w warszawskim Zespole Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się uroczystość przekazania do celów dydaktycznych kompletnego systemu CtP firmy Agfa Graphics, pozwalającego na naświetlanie najnowszej generacji bezodczynnikowych form drukowych :Azura TS.

24.05.2009 | Świat poligrafii | przeczytano: 5697 razy
Agfa Graphics z dwiema nagrodami Gold Ink

Agfa Graphics otrzymała dwie prestiżowe nagrody Gold Ink przyznawane przez amerykański branżowy magazyn Printing Impressions. W kategorii „Direct Mail” zwyciężyła specjalna „wideokarta”, poświęcona płytom Azura. Z kolei jednym z najlepszych w swojej kategorii okazał się kalendarz VIP firmy Agfa Graphics na rok 2014.

02.10.2014 | Świat poligrafii | przeczytano: 811 razy
1 2 3
Strona 1/24 (artykułów: 470)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764