logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Fundacja DKMS: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 32
Akcja „Dorzuć misie” na meczu reprezentacji Polski

W poniedziałek, 10 czerwca na Stadion Narodowy w Warszawie podczas meczu Polska-Turcja zawita akcja “Dorzuć misie” organizowana przez STS oficjalnego sponsora reprezentacji Polski w piłce nożnej. Polega ona na przyniesieniu przez kibiców maskotek, które po gwizdku kończącym spotkanie wylądują na murawie stadionu. Beneficjentem czerwcowej akcji jest Fundacja DKMS, której Fundacja STS przekaże gwarantowane 10 000 zł, a za każdego rzuconego pluszaka zapłaci dodatkowo 1 zł. Jest to wyjątkowa i rzadko spotykana akcja, organizowana na tak dużą skalę, której inicjatorem jest sponsor reprezentacji narodowej.

05.06.2024 | Z rynku | przeczytano: 463 razy

Agencja mediowa Starcom, należąca do Publicis Groupe, wygrywa przetarg mediowy i tym samym rozpoczyna współpracę z Amnesty International Polska – organizacją pozarządową działającą w obronie praw człowieka.

30.11.2023 | Z rynku | przeczytano: 379 razy
Pustoszejące miasta i znikający dawcy szpiku w kampanii Fundacji DKMS

Fundacja DKMS zainaugurowała listopadową kampanię pod hasłem „15 za 15”. Akcja, w której biorą udział popularni influencerzy, ma zachęcić nowe osoby do rejestrowania się w bazie dawców szpiku.

09.11.2023 | Z rynku | przeczytano: 585 razy
8 edycja kampanii społecznej „Dni Krwi Pępowinowej 2028”

W listopadzie 2023 roku Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) oraz Fundacja DKMS wspólnie uruchamiają wyjątkową akcję. Jej głównym celem jest nie tylko zwiększenie bazy zarejestrowanych Dawców szpiku i pozyskanie próbek krwi pępowinowej do banku publicznego, ale także podniesienie świadomości społecznej o kluczowej roli komórek macierzystych w leczeniu chorób hematologicznych, onkologicznych i metabolicznych. Ta inicjatywa to także apel o solidarność i aktywne wspieranie walki z chorobami układu krwiotwórczego w Polsce.

02.11.2023 | Z rynku | przeczytano: 341 razy
Start nowej kampanii Fundacji DKMS: „Kiedy dorosnę…”

W Polsce co roku diagnozuje się około 1100-1200 nowych przypadków nowotworów u dzieci, a blisko 40 proc. stawianych diagnoz to schorzenia układu krwiotwórczego, w tym białaczki i chłoniaki. Choroba zmienia codzienność małych pacjentów, ale nie sprawia, że przestają marzyć i snuć plany na przyszłość. Celem nowej kampanii fundraisingowej Fundacji DKMS pod hasłem: „Kiedy dorosnę…” jest wsparcie dzieci w walce z nowotworami krwi i zapewnienie im szansy na spełnianie marzeń oraz aspiracji w już zdrowym, dorosłym życiu. 

25.10.2023 | Z rynku | przeczytano: 781 razy
Olga Chełchowska na stanowisku Client Service Director w Walk Creative

Olga Chełchowska objęła stanowisko Client Service Director w agencji Walk Creative. Z Grupą Walk związana jest od 10 lat. Poprzednio zajmowała stanowisko Account Director w Walk Creative.

13.10.2023 | Z rynku | przeczytano: 638 razy

Agencja Walk Creative wygrała przetarg na przygotowanie nowej kampanii społecznej dla Fundacji DKMS - organizacji non-profit, zajmującej się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego. Misja fundacji koncentruje się na znalezieniu dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych lub szpiku.

10.08.2023 | Z rynku | przeczytano: 470 razy
STS oddał głos kibicom Lecha. Wygrały Cukierasy

Nie Fundacja DKMS i nie Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, a poznańskie CukierAsy wygrały głosowanie fanów Kolejorza i to ich logo znajdzie się na froncie koszulek Lecha podczas wyjazdowego meczu z Hapoelem Beer Sheva 13 października. Z inicjatywą akcji wyszedł STS – największy bukmacher w Polsce, a zarazem sponsor strategiczny Lecha. Zgodnie z prawem izraelskim, jego logo nie mogło znaleźć się na strojach lechitów.

27.09.2022 | Z rynku | przeczytano: 688 razy
Ruszyła tegoroczna edycja PR Wings

Od dziś do 31 lipca 2022 można przesyłać zgłoszenia do  nowej edycji Konkursu PR Wings (Skrzydła PR), w którym co roku wyłaniane i nagradzane są najbardziej efektywne, kreatywne i innowacyjne projekty oraz zjawiska z zakresu szeroko rozumianej komunikacji i public relations. W konkursie, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Agencji Public Relations (SAPR), mogą wziąć udział wszystkie podmioty komunikujące się w Polsce publicznie i chcące zwrócić uwagę na szczególne osiągnięcia komunikacyjne. PR Wings jest tak skonstruowany, by z jednej strony wyróżniać się dużą dostępnością, a z drugiej – wysoką wiarygodnością procesu wyłaniania zwycięzców i najlepszych projektów.

01.06.2022 | Konkursy | przeczytano: 1043 razy

Agencje mediowe Starcom i Performics, należące do Publicis Groupe, wygrywają w przetargu mediowym Fundacji DKMS – międzynarodowej organizacji non-profit zajmującej się walką z nowotworami krwi, edukacją na temat idei dawstwa szpiku, rejestracją Dawców oraz wsparciem pacjentów.

27.05.2022 | Z rynku | przeczytano: 417 razy
#Cicheżyczenia w świątecznym spocie Fundacji DKMS

Każdy z nas o czymś marzy. Czasami w pędzie codzienności zapominamy, jak ważne są nasze życzenia – nie tylko te, które składamy naszym najbliższym, ale i te ciche, wypowiadane, kiedy nikt nie słyszy. Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym przypominamy sobie o tym, co jest naprawdę ważne. Dla 5-letniej Marysi ze Szczecina to możliwość spędzenia kolejnych świąt z rodziną. To wszystko dzięki nieznajomemu Świętemu Mikołajowi, czyli Dawcy szpiku, który dwa lata temu podarował jej szansę na powrót do zdrowia. W świątecznym filmie Fundacji DKMS to właśnie Marysia jest najważniejszą bohaterką. Czego życzy wszystkim Pacjentom?

16.12.2021 | Z rynku | przeczytano: 724 razy
Są już zwycięzcy pierwszej edycji PR Wings

Znamy zwycięzców pierwszej edycji PR Wings - nowego konkursu w branży public relations. Na uroczystej gali podczas Kongresu Profesjonalistów w Rzeszowie 16 września wręczono statuetki zwycięzcom w 12 kategoriach, 25 wyróżnień oraz jedną Nagrodę Specjalną od społeczności Stowarzyszenia Agencji Public Relations (SAPR) - Organizatora konkursu. Także po raz pierwszy została przyznana wyjątkowa Nagroda im. Andrzeja Stolarczyka, którą od teraz co roku nagradzana będzie osoba o wybitnych zasługach dla całej branży Public Relations w Polsce.

20.09.2021 | Konkursy | przeczytano: 949 razy

Bluerank przygotował koncepcję kampanii oraz odpowiada za jej przeprowadzenie. Celem jest obalenie mitu, który utrwala nieprawdziwe informacje na temat dawstwa szpiku kostnego.Ponad połowa Polaków sądzi, że metodą pobrania szpiku jest… punkcja kręgosłupa. Takie są wyniki badania IMAS International dla Fundacji DKMS „Znajomość fundacji działających w obszarze zdrowia, wizerunek Fundacji DKMS w Polsce i rejestracja potencjalnych dawców szpiku”.

14.09.2021 | Z rynku | przeczytano: 407 razy
Znamy nominowanych pierwszej edycji PR Wings

Niezależne Jury składające się z 27 cenionych ekspertów komunikacji spoza SAPR, w pierwszym etapie głosowania dokonało wyboru projektów nominowanych do nagród głównych w pierwszej edycji Konkursu PR Wings organizowanego przez Stowarzyszenie Agencji Public Relations. Znamy zatem nominowanych w 12 kategoriach konkursowych. Podobnego wyboru dokonało Jury Nagrody Specjalnej SAPR złożone z przedstawicieli agencji członkowskich, które wybiera jednego zwycięzcę spośród wszystkich projektów zgłoszonych do Konkursu. Przed jurorami obu tych gremiów ostatnia część zadania, głosowanie i wybór laureatów. Ogłoszenie wyników nastąpi 16 września 2021 r. na gali podczas Kongresu Profesjonalistów Public Relations w Rzeszowie.

07.09.2021 | Konkursy | przeczytano: 1217 razy
Rusza kampania Fundacji DKMS stworzona przez Eskadrę

16 sierpnia ruszyła nowa kampania Fundacji DKMS promująca ideę dawstwa szpiku. Główną bohaterką jest Hania, która żyje dzięki dawcy szpiku. Za przeprowadzenie akcji promocyjnej odpowiada krakowska agencja Eskadra, która zajęła się kompleksową obsługą kampanii. W ramach wygranego przetargu Eskadra przygotowała m.in. koncepcję kreatywną i materiały do kampanii online, a także zajęła się produkcją spotu. Kampania obejmuje telewizję, działania digitalowe oraz outdoor.

25.08.2021 | Z rynku | przeczytano: 2328 razy
Artykuły z cyklu Portfolio
80 zgłoszeń w 1. edycji Konkursu PR Wings

Aż 80 zgłoszeń w ciągu zaledwie 35 dni wpłynęło na nowy konkurs public relations o nazwie PR Wings ogłoszony w lipcu przez Stowarzyszenie Agencji Public Relations (SAPR). Obecnie zakończył się etap zgłoszeń i zaczynają się prace niezależnego Jury składającego się z 27 uznanych ekspertów komunikacji spoza SAPR, którzy wyłonią najpierw po trzech nominowanych w każdej z 13 kategorii konkursowych a potem zwycięzców. Ogłoszenie wyników nastąpi 16 września 2021 r. na specjalnej gali podczas Kongresu Profesjonalistów Public Relations w Rzeszowie.

17.08.2021 | Konkursy | przeczytano: 953 razy
Dawcy faktyczni i 10-letnia Hania bohaterami kampanii społecznej Fundacji DKMS

Na szczęście w pomaganiu nie przeszkadza żaden dystans - mówi Hania, bohaterka kampanii społecznej Fundacji DKMS, która dwukrotnie stanęła do walki z białaczką. W trakcie leczenia hematoonkologicznego musiała zmierzyć się również z infekcją Covid-19. Wygrała starcie z trudnymi przeciwnikami, a nowotwór krwi pomógł jej pokonać niespokrewniony Dawcy szpiku. Dzięki niemu Hania żyje. W nowej kampanii Fundacji DKMS udział wzięli również Dawcy faktyczni – osoby, które bezinteresownie podarowały komuś szansę na życie.

16.08.2021 | Z rynku | przeczytano: 1046 razy

28 maja był Światowym Dniem Walki z Nowotworami Krwi i początkiem wielkiej akcji solidarności zapoczątkowanej przez Fundację DKMS #MocniejsiRazem, która uświadamia o trudnej walce z nowotworem krwi oraz ważnej roli drugiego człowieka – „bliźniaka genetycznego”. Do kampanii przyłączyli się media i ambasadorzy. Zachęcając do rejestracji w bankach potencjalnych Dawców szpiku, swoje wsparcie okazali m.in. Rafał Rutkowski z „Comedy Club” oraz Mała Ania znana z „Warsaw Shore”.

04.06.2021 | Z rynku | przeczytano: 333 razy
Akcja edukacyjna Fundacji DKMS

Ich profile instagramowe obserwują setki tysięcy osób. Są różni - zajmują się rozrywką, lifestylem, gamingiem, sportem czy zdrowiem, ale pomimo odmiennych zainteresowań mówią jednym głosem - #JesteśmyZgodni! 15 influencerów zaangażowało się w akcję Fundacji DKMS i na swoich instagramowych profilach edukuje obserwatorów w zakresie idei dawstwa szpiku. Internetowi twórcy pokazują, że warto pomagać innym i można to zrobić w prosty sposób, zostając potencjalnym Dawcą szpiku. Wśród influencerów zaangażowanych w akcję jest Dominik Makowski, znany jako Cyber Marian, który sam zmagał się z chorobą nowotworową krwi.

15.12.2020 | Z rynku | przeczytano: 993 razy
Pierwsza w Polsce Kampania Złotej Wstążki zakończona

Na całym świecie złota wstążka stanowi symbol świadomości nowotworów dzieci i nastolatków. W Polsce, Kampania Złotej Wstążki, w ciągu ostatniego miesiąca dotarła do ponad 5 milionów[1] Polaków – dzięki publikacjom w mediach, wypowiedziom ekspertów, rodziców dzieci chorujących, jak i samych młodych pacjentów. Powstały strona www.zlotawstazka.pl oraz spot TV, radiowy i filmy pokazujące Prawdziwych Bohaterów i ich historie.

05.10.2020 | Z rynku | przeczytano: 1099 razy
Kamil Mirowski nowym szefem działu Digital w agencji Valkea

Z początkiem sierpnia do agencji Valkea dołączył Kamil Mirowski, ekspert w dziedzinie digital marketingu z ponad 12-letnim doświadczeniem. Kamil, jako dyplomowany specjalista ds. marketingu internetowego – ukończył studia podyplomowe na SGH – pracował wcześniej między innymi w Mediach Regionalnych, Naszej Klasie, Agencji Społem, Agencji The Digitals oraz krakowskiej agencji 1000ideas. Od kilku lat zajmuje się kampaniami digitalowymi z zakresu komunikacji biznesowej (sektor B2B), employer brandingowej (budującymi markę pracodawcy) oraz social sellingowymi, czyli wykorzystaniem mediów społecznościowych – z mocnym naciskiem na LinkedIn – do wsparcia sprzedaży.

19.08.2020 | Z rynku | przeczytano: 917 razy
Historie, które uskrzydlają w kampanii promującej dawstwo szpiku

Po sukcesie kampanii edukacyjnej „Vs Życie” portal NOIZZ i Fundacja DKMS kontynuują współpracę, której celem jest popularyzowanie idei dawstwa szpiku. Nowa odsłona kampanii #niesamowiteuczucie oparta jest na historiach Dawców szpiku, którzy dali szansę na życie chorym, potrzebującym przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. W ramach akcji „To #niesamowiteuczucie uratować komuś życie” we Wrocławiu i Warszawie powstały dwa kolorowe murale - autorstwa dwóch znanych artystów. Elementem kampanii jest również spot, z udziałem Dawców – Oli i Kuby, którzy dali szansę na życie Brazylijce i  Amerykaninowi.

23.08.2019 | Z rynku | przeczytano: 921 razy

384 400 km - taki dystans zamierzają pokonać pracownicy eurobanku oraz Grupy Banku Millennium, uprawiając 35 dyscyplin sportowych. Wszystko po to, by zebrane kilometry zamienić na pieniądze, a następnie przeznaczyć je na wsparcie ważnych celów charytatywnych.

09.05.2019 | Z rynku | przeczytano: 438 razy

Fundacja DKMS wspólnie z redakcją NOIZZ przekonują, że nic nie jat tak ważne jak życie, a możliwość jego ratowania najwspanialszym osiągnięciem w nowej kampanii „Vs Życie”. W działania zaangażowali się Kamil Nożyński, Vienio, Karolina Czarnecka, Kamp!, Bartek Mirecki, Robert Karaś oraz Valerjan Romanowski.

25.01.2019 | Świat mediów | przeczytano: 453 razy

Stały i dynamiczny wzrost popularności kanałów społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat czy Pinterest to fakt powszechnie znany. To, co się jednak zmienia, to charakter potrzeb, które użytkownicy chcą zaspokajać. Social media jako narzędzie służące jedynie rozrywce i utrzymywaniu kontaktów ze znajomymi przestały istnieć. Teraz czas na media społecznie odpowiedzialne.

19.12.2017 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 977 razy
Arena Media w specjalnej akcji dla Fundacji DMKS

Havas Media Group, Fundacja DKMS, sklep Many Mornings oraz blogerki Siostry ADiHD przygotowali specjalną kampanię promującą znalezienie dawcy, czyli genetycznego bliźniaka osób cierpiących na białaczkę. W ramach akcji, powstała specjalna, limitowana linia skarpet, które w przewrotny sposób zwracają uwagę na nowotwory krwi.

23.06.2017 | Z rynku | przeczytano: 487 razy
Grupa On Board Think Kong wzmacnia zespół SEO i Content Marketingu

Do zespołu agencji Think Kong dołącza Andrzej Zasowski. Na stanowisku SEO & Content Marketing Team Managera będzie odpowiedzialny za rozwój oferty SEO w Grupie.

04.08.2016 | Z rynku | przeczytano: 718 razy
Biedronka, Fundacja DKMS Polska oraz Paprocki i Brzozowski ponownie dawstwa szpiku

Sieć sklepów Biedronka, projektanci Paprocki&Brzozowski oraz Fundacja DKMS Polska po raz kolejny połączyli siły, aby promować dawstwo szpiku kostnego. Szerzeniu idei służą zaprojektowane specjalnie na tę okazję koce i poduszki, które od 20 lipca br. dostępne będą wyłącznie w sklepach Biedronka.

24.06.2015 | Z rynku | przeczytano: 3938 razy
Startuje kampania Groupon Polska

Rusza kampania Groupon Polska z okazji Świąt Bożego Narodzenia pod hasłem „Zatrać się w dawaniu na Święta”. Na kampanię składać się będą działania w kanałach własnych Groupon online: social mediach, w kanale You Tube oraz na stronie internetowej. W czasie trwania akcji online klienci Groupon również będą mogli zatracić się w dawaniu i zrobić niespodziankę swoim bliskim lub wesprzeć największe fundacje charytatywne w Polsce. Groupon organizuje także świąteczną akcję miejską dla mieszkańców Warszawy.

02.12.2014 | Z rynku | przeczytano: 694 razy

Chociaż luty był krótszy od innych miesięcy i tak sporo wydarzyło się w tym czasie na Facebookowym podwórku. Administratorów profili komercyjnych poniosła fala miłości i w Walentynki opublikowali 20% więcej wpisów niż zwykle, Facebook skończył 10 lat, a do rankingów #FanpageTrends brawurowo wskoczył Kamil Stoch. Co jeszcze w raporcie?

12.03.2014 | Świat mediów | przeczytano: 1126 razy
Groupon Polska i Fundacja DKMS łączą siły w walce z białaczką

Groupon Polska, we współpracy z Fundacją DKMS, przygotował kampanię, w ramach której klienci serwisu w dniach 24 października - 3 listopada br. mogą przekazywać środki na pomoc w rozbudowie bazy dawców szpiku kostnego ratującego chorych przed śmiercią. W Polsce średnio co godzinę kolejny pacjent słyszy od lekarzy diagnozę: białaczka. Wystarczy nawet 10 zł aby przyłączyć się do akcji i wesprzeć walkę z tą śmiertelną chorobą.

30.10.2013 | Z rynku | przeczytano: 767 razy

Sotrender opublikował wrześniowe wydanie raportu Fanpage Trends, który podsumowuje działania marketingowe stron z 40 kategorii. W tym miesiącu raport wzbogacony został o komentarze 55 ekspertów oraz prezentuje zestawienia w trzech nowych kategoriach głównych.

04.10.2013 | Świat mediów | przeczytano: 959 razy
1
Strona 1/1 (artykułów: 32)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764