logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gutenberg: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 86
360 lat polskiej prasy. Jak zmieniał się druk?

Dokładnie 360 lat temu wydano pierwszą gazetę na ziemiach polskich. Rocznica powstania „Merkuriusza Polskiego” to dobry pretekst do przyjrzenia się, jak na przestrzeni lat ewoluowały techniki druku.

07.04.2021 | przeczytano: 480 razy
Nowa osłona strony Smazymy.com marki Kruszwica

KERRIS Group odpowiada za projekt i wdrożenie odświeżonej wersji strony internetowej Smazymy.com, którą agencja stworzyła dla ZT Kruszwica SA w 2017 roku.

08.03.2021 | przeczytano: 165 razy
Artykuły z cyklu Portfolio
Borys Szyc i Michał Żebrowski ponownie w spocie Mcdonald’s

McDonald’s powraca z kolejną odsłoną kampanii Burgerów Maestro z udziałem gwiazdorskiego duetu – Borysa Szyca i Michała Żebrowskiego. Nowy spot jest kontynuacją historii, w której aktorzy zakładali się, czy istnieje burger przynajmniej tak samo dobry jak ten z ulubionej burgerowni Michała. Zakłady najwyraźniej nie są mocną stroną Żebrowskiego, który ponownie wciela się w filmową kreację sprzed lat i… jeździ na koniu.

27.01.2021 | przeczytano: 373 razy
Świąteczna kampania Mediamarkt zachęca do bycia blisko z rodziną

Na trzy tygodnie przed Bożym Narodzeniem do mediów trafiła nowa kampania MediaMarkt. Wykorzystuje ona symbol litery „M”, łącząc prostotę przekazu z intrygującą tajemniczością. Hasło kampanii „Spełniamy Twoje marzenia” nawiązuje do pozytywnych emocji, towarzyszących nam podczas świąt i szerokich możliwości, jakie dają nowoczesne technologie.

07.12.2020 | przeczytano: 314 razy
Międzynarodowy Dzień Druku: 4 ciekawostki o druku

Z okazji międzynarodowego dnia druku firma Brother przedstawia 4 ciekawe informacje, z branży druku, o których rzadko słyszymy.

22.10.2020 | przeczytano: 661 razy
Borys Szyc, Michał Żebrowski i zakład - nowa kampania Mcdonald’s

Wszystko, czego chcesz od burgera, znajdziesz w McDonald’s. 14 października startuje kolejna kampania promująca linię burgerów Maestro. Tak jak w poprzedniej odsłonie, tym razem również nie zabraknie gwiazdorskiej obsady. W kampanii można zobaczyć Borysa Szyca i Michała Żebrowskiego zakładających się o to, czy istnieje burger przynajmniej tak samo dobry jak ten z ulubionej burgerowni. Przegrany będzie musiał zrobić coś, czego naprawdę nie lubi.

14.10.2020 | przeczytano: 540 razy
Eksperci o druku w przyszłości: Będzie pomostem między światem analogowym a cyfrowym

Hologramy 3D i „mówiące gazety” - czy tak wygląda przyszłość branży druku? Jak przekonują eksperci Canon Polska, w niedalekiej przyszłości druk stanie się częścią cyfrowego ekosystemu.

29.07.2020 | przeczytano: 618 razy
Zenek Martyniuk i kampania Mediamarkt

– Efektywne dotarcie do klientów w branży retailowej, szczególnie elektroniki użytkowej, wymaga niestandardowych środków, tym bardziej jeśli równolegle toczy się kampania wyborcza – mówi Ewelina Piątek z MediaMarkt. To z tego powodu popularny brand zaangażował do letniej kampanii Zenka Martyniuka, który zachęca klientów do zakupów w rytm melodii swojego największego hitu. Akcja z gwiazdorem disco polo wzbudza duże emocje, ale dzięki temu już stała się najbardziej popularną z dotychczasowych kampanii sieci. W ciągu tygodnia od premiery przyciągnęła 2,5 mln unikalnych użytkowników.

24.07.2020 | przeczytano: 789 razy (komentarzy: 4)
„Porządek w projektowaniu” - Jean Ulysses Voelker

W tej książce znajdziecie odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania, a także wiele więcej. Porządek w projektowaniu to zajmujące wprowadzenie do projektowania i komunikacji wizualnej, bogato zilustrowane przykładami i opatrzone praktycznym słowniczkiem.

18.07.2020 | przeczytano: 1007 razy
Zenek Martyniuk gwiazdą najnowszej kampanii Mediamarkt

„Król disco polo” będzie popularyzował nowe technologie i zachęcał do korzystania z bogatej oferty produktów i usług MediaMarkt. Kampanię „Lato z Zenkiem w MediaMarkt” otworzył film teaserowy, który pojawił się pod koniec czerwca br. w mediach społecznościowych.

03.07.2020 | przeczytano: 1106 razy (komentarzy: 1)
„Triumf typografii” Henk Hoeks i Ewan Lentjes

Typografia to coś więcej niż tylko projektowanie krojów pism czy layoutu. Dotyka ważnych dla społeczeństwa kwestii: wolności słowa drukowanego, dyskursu demo­kratycznego. To dzięki sile typografii ów dyskurs przybrał postać gry polegającej na ścieraniu się argumentów i ­kontrargumentów.

20.06.2020 | przeczytano: 863 razy
Super-Pharm przygotował kampanię telewizyjną w warunkach home office

Sieć handlowa Super-Pharm przygotowała kampanię telewizyjną mającą na celu zachęcenie odbiorców do robienia zakupów online i korzystania z darmowej dostawy. Spot powstał w warunkach pracy zdalnej wszystkich zaangażowanych stron.

09.04.2020 | przeczytano: 531 razy

W wyniku wygranego konkursu, agencja Happy Endians stworzy aplikację mobilną dla PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet. Tym samym jest to kolejny produkt, obok niedawno wdrożonych stron internetowych ligi męskiej i żeńskiej, który firma wykona dla spółki zarządzającej najwyższą klasą rozgrywkową piłki ręcznej.

03.04.2020 | przeczytano: 374 razy

Przedstawiamy kolejny głos w dyskusji na temat sposobów ratowania polskich przedsiębiorstw i całych branż. Tym razem w imieniu branży poligraficznej głos zabrało Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga.

27.03.2020 | przeczytano: 366 razy
Dla nowych kadr w poligrafii – współpraca Canon i Politechniki Warszawskiej

Z raportu pt. „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce” wydanego przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga we współpracy z KPMG oraz Uniwersytetem Warszawskim wynika, że w naszym kraju liczba pracowników sektora poligraficznego przekroczyła 50 tysięcy osób. Pod tym względem ustępujemy już tylko największym gospodarkom Europy.

13.11.2019 | przeczytano: 716 razy
Międzynarodowy Dzień Druku: 10 najciekawszych faktów i liczb dotyczących drukowania

Z okazji międzynarodowego dnia druku firma Brother przedstawia 10 liczb, które przedstawiają świat druku z zupełnie innej perspektywy.

22.10.2019 | przeczytano: 831 razy

Z myślą o swoich klientach drukarnia internetowa Chroma.pl rozpoczęła wakacyjną promocję w  programie rabatowym. Wszyscy nowi i obecni uczestnicy programu uzyskają zwrot części wydatków za transakcje, bez względu na wysokość zamówienia.

21.08.2019 | przeczytano: 547 razy
PBKG pisze do premiera. Drukarze chcą zmiany ministerstwa

Kanclerz Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga Jacek Kuśmierczyk zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego z pismem, w którym zwraca uwaga na anachroniczne przyporządkowanie branży drukarskiej kompetencjom ministerstwa kultury i postuluje zmianę polegającą na podporządkowanie przemysłu poligraficznego Ministrowi Inwestycji i Rozwoju lub Przedsiębiorczości i Technologii. Poniżej publikujemy pełną treść listu.

11.07.2019 | przeczytano: 457 razy
Nowy team w 180heartbeats + Jung v Matt

Art director Julia Nowak i copywriter Filip Kurkiewicz dołączyli do działu kreacji agencji 180heartbeats + Jung v Matt.

16.05.2019 | przeczytano: 259 razy

Od czasu wynalezienia ruchomych czcionek przez Gutenberga historia druku to historia ciągłych innowacji. Z czasem technologia stawała się bardziej precyzyjna, tańsza i coraz powszechniejsza. Prawdziwą rewolucję przyniosły lata 90, kiedy to drukarki i skanery masowo trafiły na nasze biurka. Od tamtego czasu innowacyjność jednak nie słabnie, a sektor co roku zaskakuje użytkowników nowymi rozwiązaniami. Czego możemy oczekiwać w przyszłości od dobrze nam znanych skanerów i drukarek?

23.04.2019 | przeczytano: 642 razy
Global Shopper Marketing wzmacnia dział Client Service

Do zespołu Global Shopper Marketing – niezależnej agencji obsługującej największe marki z sektora FMCG – dołączyły Beata Grosicka, Marta Ormicka i Patrycja Przybylska. Objęły one odpowiednio stanowiska: Account Director, Account Manager i Account Executive. Grosicka ostatnio związana była z Gutenberg networks. Ormicka wcześniej pracowała dla NAV agency, a Przybylska w agencji marketingowej Stor9_.

14.03.2019 | przeczytano: 883 razy
Warsztaty typograficzne w Muzeum Drukarstwa

Muzeum Drukarstwa Warszawskiego zaprasza chętnych do udziału w warsztatach typograficznych „Z typografią na TY”, w trakcie których prowadzący Andrzej Zaborowski zapozna uczestników z wyposażeniem Oficyny Drukarskiej – wierszownikami, regałami zecerskimi, czcionkami i przyborami.

17.02.2019 | przeczytano: 419 razy
Nowy team kreatywny w Os3

Do działu kreacji w agencji oS3 dołączył nowy team kreatywny. Julia Nowak (art director) oraz Alek Frydrych (copywriter), którzy będą odpowiedzialni za tworzenie konceptów kreatywnych dla nowych klientów agencji.

30.01.2019 | przeczytano: 427 razy
„Coś do nich mam” - nowa kampania Fundacji Rak’n’Roll

Polki nie badają piersi. Boją się wyniku, ale też wstydzą się swoich cycków* W zmianie nastawienia do tego tematu pomoże im zupełnie nowy produkt – żel dopasowany do każdego kształtu piersi, którego wystarczy użyć raz w roku oraz nowy BOT o nazwie „BOOBlabla” dostępny na Messengerze. Dzięki niemu, Polki w prosty sposób będą mogły umówić się na dofinansowane badanie USG piersi w gabinetach w całej Polsce. W Dzień Zdrowia Piersi Fundacja Rak’n’Roll startuje z nową kampanią „Coś do nich mam!”. Skupia się w niej na potwierdzaniu zdrowia piersi i namawia do dbania o swoje cycki, na takiej samej zasadzie jak w przypadku pielęgnacji paznokci czy cery. Zdaniem organizatorów akcji badanie USG piersi powinno być takim samym kobiecym rytuałem jak wizyta u kosmetyczki.

15.10.2018 | przeczytano: 1280 razy

SISTRADE – Software Consulting, S.A. zaprezentuje najnowsze koncepcje Industry 4.0 i przeprowadzi workshop podczas Packaging Conference we Lwowie, która odbędzie się w dniach 10-14 października.

04.10.2018 | przeczytano: 281 razy
Polskie firmy poligraficzne gonią Zachód pod względem innowacji

Polski rynek poligraficzny należy do największych w Europie. Rośnie wartość produkcji, a motorem napędowym branży są zamówienia zagraniczne. Obecnie eksport stanowi ok. 30 proc. sprzedaży, głównie do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji i krajów skandynawskich. Wielu wydawców z zagranicy decyduje się drukować w Polsce. Mamy dużą przewagę zwłaszcza przy małych zamówieniach i usługach, które wymagają pracy manualnej, ponieważ wygrywamy stosunkowo niskim kosztem pracy. Dodatkowo coraz więcej firm inwestuje w innowacje i zwiększa wydajność. Pod tym względem szybko zbliżamy się do europejskiej czołówki.

11.06.2018 | przeczytano: 457 razy
Druga maszyna z rodziny Kba Rapida w drukarni Wydawnictwa Bernardinum

14 czerwca br. w drukarni Wydawnictwa Bernardinum w Pelplinie miało miejsce uroczyste poświęcenie oddanej niedawno do użytku półformatowej arkuszowej maszyny offsetowej KBA Rapida 75 PRO-4. Dołączyła ona do zainstalowanej tu zaledwie przed trzema laty maszyny KBA Rapida 75-5+L, znacząco zwiększając potencjał produkcyjny tej prężnie działającej drukarni kościelnej.

03.07.2017 | przeczytano: 847 razy
Opakowania kartonowe - konferencja: 5 zaproszeń VIP dla użytkowników Signs.pl

Organizatorzy najbliższej konferencji „Projektowanie i produkcja opakowań kartonowych” zaproponowali dla naszych użytkowników - producentów opakowań kartonowych, przygotowalni, studiów projektowych i agencji reklamowych pięć bezpłatnych zaproszeń VIP dla zainteresowanych, którzy w pierwszej kolejności zgłoszą swój udział.

19.04.2017 | przeczytano: 664 razy
Z cyklu „Innowacyjne Opakowania”: Projektowanie i produkcja opakowań kartonowych

Polski Drukarz – wydawca miesięcznika „Świat DRUKU” organizuje 26 kwietnia 2017 roku VII Konferencję „Innowacyjne opakowania - Projektowanie i produkcja opakowań kartonowych". Konferencja stanowiła będzie forum wymiany doświadczeń pomiędzy dostawcami technologii do produkcji opakowań a drukarniami i ich klientami.

31.03.2017 | przeczytano: 1456 razy
Ruszyła kampania Cafissimo mini

Marka Tchibo rozpoczęła w marcu kampanię promującą Cafissimo mini. Kompaktowy i funkcjonalny ekspres do kawy wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem i dostępny jest w sześciu modnych, neonowych kolorach. Kampania będzie obejmowała działania w Internecie, kinach, prasie oraz centrach handlowych.

08.03.2017 | przeczytano: 452 razy

Jako „brat” technologii druku, Brother składa hołd pionierowi, który rozpoczął drukarską rewolucję. Po wynalezieniu ruchomej czcionki drukarskiej około 1439 roku, wkład Gutenberga w ewolucję drukowanego słowa słusznie zapewnił mu przydomek „ojca” druku. Dziś, ponad 500 lat po jego śmierci, firma wyraża podziw dla osiągnięć tego wielkiego człowieka. Najsłynniejszym dziełem Gutenberga jest „Biblia 42-wierszowa”, pierwsza w Europie książka wydrukowana za pomocą ruchomej czcionki, ceniona za wysoką estetykę i jakość techniczną.

20.02.2017 | przeczytano: 580 razy
Ruszyła kampania nowych kaw Tchibo

Marka Tchibo rozpoczęła  kampanię promującą nowe rodzaje kawy: Barista Espresso i Barista Caffe Crema. Ziarna Tchibo Barista wypala się przy użyciu tradycyjnych bębnowych maszyn prażalniczych. Na uwagę zasługuje także opakowanie i jego zamknięcie – to pierwsze takie rozwiązanie w Polsce.

10.02.2017 | przeczytano: 593 razy
Marcin Poradka wzmacnia dział producencki Deloitte Digital

Do działu producenckiego Deloitte Digital, zarządzanego przez Małgorzatę Pujszo, dołączył Marcin Poradka. Do jego głównych zadań należy nadzór nad powstawaniem materiałów ATL dla klientów agencji.

16.01.2017 | przeczytano: 457 razy
18 Havas Warsaw zatrudnia bota do pisania tekstów

18 Havas Warsaw, wyspecjalizowana w innowacyjnej komunikacji marketingowej jednostka Havas Media Group, wykorzystała sztuczną inteligencję do napisania artykułu o przyszłości mediów. Tekst, stworzony przez bota, mimo prostej formy stawia pytania o przyszłość dziennikarstwa i rolę sztucznej inteligencji w zastępowaniu pracy człowieka.    

14.07.2016 | przeczytano: 556 razy
Relacje z targów 2016 cz.2 - Czas dla PolskiZobacz wideo

Trzeci dzień relacji z targów Drupa 2016. Odcinek poświęcony aktywności polskich przedstawicielstw na targach. Czas dla Polski, Lotos Poligrafia, RMGT.

05.06.2016 | przeczytano: 1920 razy
Artykuły z cyklu drupa TV
Medal „Zasłużony Dla Polskiej Poligrafii” dla prezesa Heidelberg Polska

W dniu 7. maja br. podczas corocznego Balu Polskiej Izby Druku, który odbył się w hotelu The Westin Warsaw, prezes Izby Edward Dreszer odznaczył medalem „Zasłużony Dla Polskiej Poligrafii” Krzysztofa Pindrala, prezesa zarządu Heidelberg Polska. Pozostali odznaczeni tym medalem to Janusz Cymanek, prezes zarządu Michael Huber Polska oraz Włodzimierz Skleniarz, właściciel Drukarni Skleniarz.

20.05.2016 | przeczytano: 816 razy

W kwietniu Magda Garska objęła stanowisko szefa produkcji CUT CUT Production House. Z produkcją telewizyjną związana jest od 14 lat. Karierę rozpoczęła od działu produkcji w agencji PZL. Przez ostatnie 2 lata szefowała konkursowi dla młodych reżyserów Papaya Young Directors, rozwijała również butik kreatywny storystore.

15.04.2016 | przeczytano: 704 razy

W porównaniu z kampaniami reklamowymi, content marketing generuje o 62 proc. mniejsze koszty, a jednocześnie zapewnia 3 razy więcej leadów sprzedażowych. Według 83 proc. marketerów, dobre jakościowo treści mogą pomóc w sprzedaży. Z kolei 81 proc. z nich twierdzi, że pozwolą one zatrzymać klienta oraz służą zwiększeniu jego zaangażowania. Które działania i jakie nowe trendy są najskuteczniejsze w pozyskiwaniu klientów przy wykorzystaniu content marketingu?

04.04.2016 | przeczytano: 455 razy
XXXVI Poligraficzne Konfrontacje: Uszlachetnianie druków

Perfekcyjnie wykonany druk nie jest obecnie podstawowym wymogiem stawianym producentom przez klienta. Opakowania, etykiety, różnego rodzaju akcydensy, okładki książek poddaje się różnym procesom, podnoszącym ich walory estetyczne oraz pozwalające na osiągnięcie wysokiego stopnia zabezpieczenia przed uszkodzeniami poprzez zwiększenie wytrzymałości mechanicznej podłoży, podniesienie odporności mechanicznej powierzchni na ścieranie, czy wreszcie zwiększenie odporności powierzchni na działanie bezpośrednie czynników atmosferycznych jak np. światło słoneczne, wilgoć, woda, itp.

31.03.2016 | przeczytano: 1310 razy
Paweł Kurtycz awansuje w dziale strategii Isobar Polska

Paweł Kurtycz objął funkcję Senior Strategy Plannera w dziale strategii Isobar Polska. Przez ostatnie 2 lata pełnił pracował jako Strategy Planner i realizował projekty cross-mediowe obejmujące zarówno działania ATL, jak i digital. 

20.08.2015 | przeczytano: 470 razy

Skuteczność, Innowacyjność i Kreatywność, to wartości określające misję Stowarzyszenia Komunikacji marketingowej SAR – tak jednogłośnie zadecydowali wczoraj jego członkowie podczas Walnego Zgromadzenia. Omówiono także rolę platformy przetargowej, oficjalnie przyjęto 6 nowych agencji oraz przeprowadzono wybory uzupełniające do Zarządu.

30.06.2015 | przeczytano: 971 razy
Targi Poligrafia 2015: Podsumowanie

Jeden czas, jedno miejsce, jedna branża – pomysł na tegoroczną edycję nareszcie wcielony w życie! W dniach 26-29 maja 2015 r. do Poznania zawitało 120 wystawców, 5800 zwiedzających, odbyło się 25 merytorycznych wydarzeń towarzyszących.

03.06.2015 | przeczytano: 4192 razy

Agencja Gutenberg Networks Warszawa wygrała przetarg Ministerstwa Skarbu Państwa związany ze świadczeniem usług graficznych, copywriterskich i interaktywnych tego resortu.

28.05.2015 | przeczytano: 458 razy
Poligrafia 2015 – nowa formuła, nowe wrażenia

Polska jest jednym z wiodących eksporterów w branży poligraficznej. Ożywienie widać również na targach, które po raz pierwszy odbywają się w nowej formule – tymi słowami otworzył tegoroczną edycję targów POLIGRAFIA Wiceprezes MTP, Tomasz Kobierski.

27.05.2015 | przeczytano: 1678 razy
Poligrafia 2015 – targi dobrze zaprogramowane

Uczestnicy nadchodzącej edycji targów, zachęceni nową ich formułą, mają spore oczekiwania co do wydarzeń towarzyszących. I nie bez powodu. Organizatorzy zapowiadają bowiem treści ściśle skoncentrowane wokół tematów związanych z problematyką branży poligraficznej. 

23.04.2015 | przeczytano: 1443 razy
Majowe targi Poligrafia 2015 pod patronatem Signs.pl

Jakość – to motywacja, cel oraz strategia zbliżającej się edycji Targów POLIGRAFIA, które pozbawione przypadkowych zwiedzających oraz tematycznych rozbieżności skoncentrują się wyłącznie na branży poligraficznej. Rozpoczynamy nową erę druku opartą na innowacyjnych technologiach, nieograniczonych możliwościach i szansach rozwoju w dziedzinach, które do tej pory mogły wydawać się nieosiągalne. Przekonamy się o tym już 26-29 maja 2015 r. 

22.03.2015 | przeczytano: 1829 razy
E-bookowe tajemnice, czyli kilka ciekawostek o książce elektronicznej

Książki elektroniczne podbiły już serca setek tysięcy osób w Polsce i milionów na całym świecie. Ci, którzy mają za sobą pierwsze przygody z e-czytaniem, bez zająknięcia wymieniają zalety e-booków: szybkość i łatwość dostępu, tysiące książek na jednym urządzeniu, wygoda czytania niezależnie od miejsca i czasu. Czy e-książki kryją przed nami jeszcze jakieś tajemnice, sprawdza firma Virtualo prezentując 5 ciekawostek na temat e-booków.

23.02.2015 | przeczytano: 950 razy
Xerox na Remadays 2015

W dniach 4 – 6 lutego 2015 r. na jednych z największych w Europie Środkowej targach branży reklamowej i poligraficznej swoje nowości pokazała firma Xerox
Na RemaDays 2015 zaprezentowano Xerox Versant 2100 oraz system druku wielkoformatowego Xerox Wide Format IJP 2000.

19.02.2015 | przeczytano: 853 razy
Grupa CP DDB tworzy Happy Endians

Od stycznia 2015 r. w ramach Gutenberg Networks Warszawa (Grupa CP DDB) pod nazwą Happy Endians rozpoczęła działalność wyspecjalizowana struktura dedykowana produkcji digital.  

23.01.2015 | przeczytano: 677 razy

Zarząd Grupy CP DDB uznał, że zostały spełnione wszystkie warunki umożliwiające połączenie DDB Warszawa z Tribal DDB. Pierwsza naprawdę zintegrowana agencja na polskim rynku reklamy będzie funkcjonowała pod nazwą DDB &Tribal. Grupą zarządzają partnerzy Paweł Kastory, CEO Grupy CP DDB, Marcin Mroszczak, Creative Chairman Grupy CP DDB, oraz Szymon Gutkowski obejmujący stanowisko Managing Director DDB &Tribal.

19.01.2015 | przeczytano: 699 razy
1 2
Strona 1/2 (artykułów: 86)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764