logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

History: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 156

Śmiem twierdzić, że każdy zetknął się w życiu z komiksem – bowiem któż nie zna prześmiewczego Garfielda, tajemniczego Batmana, gapowatego Kaczora Donalda czy niezwykłej pary Asterixa i Obelixa? Komiks towarzyszy nam coraz częściej, ponieważ jego forma idealnie przystaje do szybkich czasów - nie pozwalających na wgłębienie się w literaturę, ale też stwarzających pragnienie poznawania.

30.04.2007 | przeczytano: 11116 razy
Ulica zawsze się spieszy: Sztuka reklamy w przedwojennym Lwowie

Lwów w okresie dwudziestolecia międzywojennego był znaczącym ośrodkiem artystycznym. Wielkomiejski charakter miasta przyczynił się do rozwoju kilku gałęzi przemysłu lekkiego i powstania potężnych firmy handlowo-usługowych, co w konsekwencji doprowadziło także do rozwoju reklamy, chętnie uprawianej przez liczne grono artystów.

17.01.2012 | przeczytano: 8268 razy
Lewitt i Him to szczęśliwe połączenie

Historia Polskiego Projektowania (3): Lewitt i Him to szczęśliwe połączenie

W 1933 roku dwójka kolegów żydowskiego pochodzenia, postanowiła połączyć swoje siły w projektowaniu graficznym, zakładając kolejną artystyczną spółkę na mapie Warszawy. Tym razem o pracę w duecie pokusili się Jan Lewitt i Jerzy Himmelfarb, który w przypadku graficznej twórczości znany był bardziej jako Jerzy Him.

14.02.2013 | przeczytano: 7901 razy (komentarzy: 2)
Duet projektantów

Historia Polskiego Projektowania (8): Duet projektantów

Reklama w duecie. Przydomowe studio Franciszka i Anny Seifertów. Okazuje się, że wspólna praca małżonków przy realizacjach reklamowych jest jak najbardziej możliwa. Przykładem są chociażby przedwojenne realizacje krakowskiego małżeństwa Franciszka i Anny Seifertów. Nie prowadzili oni typowego dla owych czasów studia czy atelier, a pierwsze zlecenia wykonywali najprawdopodobniej w  swoim mieszkaniu przy Alei Słowackiego 8. Dopiero z czasem, w drugim mieszkaniu usytuowanym w Krakowie przy Alei Mickiewicza 47,udało im się stworzyć osobne pomieszczenie, w którym powstawały liczne projekty z zakresu reklamy[1] .

04.08.2014 | przeczytano: 6750 razy
Werdykt - Międzynarodowy Konkurs Kalendarzy Vidical 2009

W dniu 24 stycznia 2009 r. w Muzeum Plakatu w warszawskim Wilanowie odbyło się posiedzenie Jury V Międzynarodowego Konkursu Kalendarzy i Kart Świąteczno-Noworocznych Vidical 2009.

08.02.2009 | przeczytano: 5839 razy
Reaktywacja marki jarzębiak: komentarz

Fabryka Wódek i Nalewek w Kaliszu ogłosiła projekt reaktywacji znaków towarowych oraz marki należących do nieistniejących już Polmosów w Sieradzu i Łodzi. Reaktywowana ma być między innymi marka Jarzębiak. Zarząd firmy z Kalisza twierdzi, że reaktywacja marki produktów ma sens biznesowy.

16.02.2012 | przeczytano: 4067 razy
18. Galeria Plakatu AMS: Wyniki konkursuZobacz fotorelację

Jury przyznało także 6 wyróżnień – w tym wyróżnienie specjalne, które otrzymała Aleksandra Zatorska. Ponadto wyróżnienia zdobyli Stanisław Gajewski,  Szymon Szymankiewicz – za dwie prace, Zofia Joanna Wawrzyniak i Filip Zbrzeźniak. Już wkrótce zwycięskie prace będzie można oglądać na citylightach AMS w całej Polsce.

13.12.2017 | przeczytano: 3959 razy

Najnowsze zdobycze technologiczne w dziedzinie pozyskiwania obrazów cyfrowych, systemów obróbki koloru, drukarek kolorowych i innych fotograficznych urządzeń wejścia/wyjścia, należy ocenić jako niezwykle satysfakcjonujące. Zarówno w uzyskiwanych rozdzielczościach, jak i w zakresie głębi odwzorowania kolorów, zanotowano znaczącą poprawę.

12.07.2004 | przeczytano: 3920 razy
Marcin Usarek wygrywa konkurs na logo Museum Over The BordersZobacz fotorelację

Celem Konkursu było wyłonienie najlepszego projektu Identyfikacji Wizualnej – Logo, pozwalającego na kreowanie wizerunku projektu „MUSEUMS OVER THE BORDERS” realizowanego przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu i Muzeum „Brama Frydlandzka” w Kaliningradzie, który ma wzmacniać współpracę pomiędzy tymi instytucjami, promować wspólne dziedzictwo kulturowe, podkreślać wspólną historię.

28.06.2013 | przeczytano: 3687 razy (komentarzy: 1)
Konkurs na projekt mezuzy dla Muzeum Historii Żydów Polskich

Mezuza to mający wartość symboliczną, historyczną i religijną pojemnik, zawierający zwinięty pergamin z naniesionymi dwoma błogosławieństwami  – fragmentami Tory – umieszczany przy wejściu do żydowskiego domu. Zwycięski projekt przedmiotu będzie zrealizowany i umieszczony przy wejściu głównym Muzeum, na zewnętrznej powierzchni stalowego profilu szklenia.

28.11.2012 | przeczytano: 3567 razy
1 2 3
Strona 1/16 (artykułów: 156)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764