logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Koenig : najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 222
Koenig & Bauer: wywiad z Grzegorzem Łajcą, Grupa Akomex

Gdy w 2021 roku w drukarni Akomex rozpoczynała pracę siedmiokolorowa maszyna Rapida 106-7+LTTL SPC ALV3 produkcji Koenig & Bauer, firma wkraczała w etap strategicznych zmian. Składająca się z trzech zakładów (Akomex w Starogardzie Gdańskim, DrukPak w Aleksandrowie Kujawskim i PlanoPack w Ikast w Danii) grupa przeszła gruntowną reorganizację i integrację m.in. pod względem handlowym. Rok 2022 przyniósł tu także znaczące inwestycje sprzętowe m.in. w dwie kolejne, tym razem 6-kolorowe maszyny Rapida, również w formacie B1. Grupa Akomex, specjalizująca się od wielu lat w obsłudze klientów z segmentów spożywczego i farmaceutycznego, zdywersyfikowała swoje portfolio w tym obszarze, oferując m.in. swoje własne rozwiązania opakowaniowe, uwzględniające rosnące oczekiwania klientów i konsumentów. O zmianach w firmie, jej obecnej sytuacji i planach na przyszłość, jak też pełnym wyzwań roku 2023 mówi Grzegorz Łajca – prezes zarządu.

09.12.2023 | przeczytano: 82 razy
Koenig & Bauer: wywiad z Filipem Krajewskim, MMP Neupack Polska

MM Packaging to jedna z największych na świecie grup poligraficznych, działająca w 64 lokalizacjach i specjalizująca się w produkcji opakowań na bazie tektury litej. Jest częścią austriackiego koncernu Mayr-Melnhof, który – poza działalnością w obszarze opakowań – zajmuje się też produkcją kartonu. Grupa jest obecna również w naszym kraju, gdzie dysponuje kilkoma zakładami produkcyjnymi, specjalizującymi się w różnego rodzaju asortymencie. W jej skład wchodzą m.in. dwie drukarnie MMP Neupack Polska, zlokalizowane w Bydgoszczy.

07.12.2023 | przeczytano: 119 razy
Inwestycje poligraficzne: Monika Siemion z Deutsche Leasing Polska

Pomimo licznych zawirowań na globalnych rynkach, przekładających się także na sytuację gospodarczą w Polsce, rodzime drukarnie nie ustają w inwestycjach, również w zakresie sprzętu. Jak wynika z danych Związku Polskiego Leasingu za 1. półrocze 2023 roku, w okresie tym należące do ww. organizacji firmy sfinansowały zakupy na maszyny i urządzenia poligraficzne w kwocie 341 mln zł – w ujęciu rok do roku oznacza to wzrost o ok. 12%. Całkowita wartość aktywnego portfela branży leasingowej wyniosła ponad 196 mld zł i była wyższa od wartości kredytów udzielonych przez banki (167 mld zł). Prognozy ZPL na cały rok 2023 są równie optymistyczne – po raz pierwszy w historii łączna kwota udzielonego polskim przedsiębiorstwom przez branżę leasingową finansowania ma przekroczyć 100 mld zł. Jedną z firm członkowskich stowarzyszenia od początku jego istnienia pozostaje Deutsche Leasing Polska. O jej ofercie, rozwoju i prognozach rynkowych, także w kontekście branży poligraficznej ( w tym sprzedaży maszyn Koenig & Bauer), mówi Monika Siemion, kierująca tu działem sprzedaży.

14.11.2023 | przeczytano: 366 razy
Ekspansja firmy Saica dzięki maszynom Koenig & Bauer Celmacch

Grupa Saica intensywnie inwestuje w maszyny do obróbki tektury falistej firmy Koenig & Bauer Celmacch. Począwszy od lata 2024 r. stopniowo rozpocznie produkcję łącznie sześć nowych maszyn. Cztery maszyny o najwyższej klasie wydajności ChromaCUT X Pro zostaną zainstalowane w Anglii, Portugalii, Francji i Włoszech, a dwie kolejne maszyny o wysokiej wydajności typu Chroma HighTech zostaną dostarczone do hiszpańskich zakładów firmy.

24.10.2023 | przeczytano: 399 razy
Koenig & Bauer prezentuje maszynę fleksograficzną XD Pro CI

Łącząc prawie 50-letnie doświadczenie na rynku fleksograficznym z Włoch ze światowej sławy technologią z Niemiec, firma Koenig & Bauer zaprezentowała nową generację drukujących maszyn fleksograficznych XD Pro CI, która to wyznacza nowe standardy w zakresie niezawodności, płynności procesów i wydajności.

10.10.2023 | przeczytano: 350 razy
1 2 3
Strona 1/45 (artykułów: 222)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764