logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Koenig : najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 221
Koenig & Bauer: wywiad z Filipem Krajewskim, MMP Neupack Polska

MM Packaging to jedna z największych na świecie grup poligraficznych, działająca w 64 lokalizacjach i specjalizująca się w produkcji opakowań na bazie tektury litej. Jest częścią austriackiego koncernu Mayr-Melnhof, który – poza działalnością w obszarze opakowań – zajmuje się też produkcją kartonu. Grupa jest obecna również w naszym kraju, gdzie dysponuje kilkoma zakładami produkcyjnymi, specjalizującymi się w różnego rodzaju asortymencie. W jej skład wchodzą m.in. dwie drukarnie MMP Neupack Polska, zlokalizowane w Bydgoszczy.

07.12.2023 | przeczytano: 75 razy
Inwestycje poligraficzne: Monika Siemion z Deutsche Leasing Polska

Pomimo licznych zawirowań na globalnych rynkach, przekładających się także na sytuację gospodarczą w Polsce, rodzime drukarnie nie ustają w inwestycjach, również w zakresie sprzętu. Jak wynika z danych Związku Polskiego Leasingu za 1. półrocze 2023 roku, w okresie tym należące do ww. organizacji firmy sfinansowały zakupy na maszyny i urządzenia poligraficzne w kwocie 341 mln zł – w ujęciu rok do roku oznacza to wzrost o ok. 12%. Całkowita wartość aktywnego portfela branży leasingowej wyniosła ponad 196 mld zł i była wyższa od wartości kredytów udzielonych przez banki (167 mld zł). Prognozy ZPL na cały rok 2023 są równie optymistyczne – po raz pierwszy w historii łączna kwota udzielonego polskim przedsiębiorstwom przez branżę leasingową finansowania ma przekroczyć 100 mld zł. Jedną z firm członkowskich stowarzyszenia od początku jego istnienia pozostaje Deutsche Leasing Polska. O jej ofercie, rozwoju i prognozach rynkowych, także w kontekście branży poligraficznej ( w tym sprzedaży maszyn Koenig & Bauer), mówi Monika Siemion, kierująca tu działem sprzedaży.

14.11.2023 | przeczytano: 360 razy
Ekspansja firmy Saica dzięki maszynom Koenig & Bauer Celmacch

Grupa Saica intensywnie inwestuje w maszyny do obróbki tektury falistej firmy Koenig & Bauer Celmacch. Począwszy od lata 2024 r. stopniowo rozpocznie produkcję łącznie sześć nowych maszyn. Cztery maszyny o najwyższej klasie wydajności ChromaCUT X Pro zostaną zainstalowane w Anglii, Portugalii, Francji i Włoszech, a dwie kolejne maszyny o wysokiej wydajności typu Chroma HighTech zostaną dostarczone do hiszpańskich zakładów firmy.

24.10.2023 | przeczytano: 396 razy
Koenig & Bauer prezentuje maszynę fleksograficzną XD Pro CI

Łącząc prawie 50-letnie doświadczenie na rynku fleksograficznym z Włoch ze światowej sławy technologią z Niemiec, firma Koenig & Bauer zaprezentowała nową generację drukujących maszyn fleksograficznych XD Pro CI, która to wyznacza nowe standardy w zakresie niezawodności, płynności procesów i wydajności.

10.10.2023 | przeczytano: 347 razy
14. maszyna marki Nilpeter w drukarni Natalii

Podczas zakończonych niedawno targów Labelexpo Europe 2023 drukarnia etykiet i opakowań giętkich Natalii Sp. z o.o. zakontraktowała nową, 26-calową maszynę fleksograficzną Nilpeter FA-26, wyposażoną w jedenaście zespołów. Będzie to już 14. rozwiązanie tego duńskiego producenta, jakie trafi do zakładu Natalii w podpoznańskiej Rokietnicy. Dostawcą rozwiązania będzie firma Koenig & Bauer (CEE), która od kilku lat jest wyłącznym dystrybutorem marki Nilpeter na polskim rynku. Dostawa i montaż maszyny przewidziane są na 3. kwartał 2024 r. Pojawi się tu ona w szczególnym dla drukarni Natalii roku – 40-lecia jej obecności na polskim rynku poligraficznym.

29.09.2023 | przeczytano: 609 razy
Kolejne rozwiązanie Koenig & Bauer w zakładach Technopol Group

Technopol Group to dynamicznie rozwijająca się, polska grupa zakładów poligraficznych i przetwórczych, specjalizujących się w produkcji opakowań kartonowych i tekturowych. Należą do niej cztery drukarnie: dwie w Ostrowie Wielkopolskim oraz w Krotoszynie i Żyrardowie. Z myślą o jednej z drukarń ostrowskich, wykonującej przede wszystkim opakowania z tektury falistej, została niedawno zakontraktowana nowa składarko-sklejarka Omega Allpro 165 firmy Koenig & Bauer. To kolejne już rozwiązanie tego niemieckiego producenta zakupione przez Technopol Group. Maszyna, zainstalowana w sierpniu br., została natychmiast obłożona produkcją, znacząco zwiększając potencjał wytwórczy tej firmy w zakresie opakowań tekturowych.

21.09.2023 | przeczytano: 497 razy
Nowy moduł firmy Koenig & Bauer optymalizuje proces druku na blasze

Jako oferent rozwiązań do druku na blasze firma Koenig & Bauer MetalPrint prezentuje jedną ze swoich najnowszych innowacji: system, który dzięki specjalnemu biegowi arkuszy blachy umożliwia ich obustronną kontrolę inline.

19.09.2023 | przeczytano: 407 razy
Michael Kretschmer, premier Saksonii, odwiedza firmę Koenig & Bauer w Radebeul

W dniu 23 sierpnia Michael Kretschmer, premier Saksonii, odwiedził fabrykę firmy Koenig & Bauer w Radebeul. W przededniu 125. rocznicy założenia przedsiębiorstwa, które powstało jako Dresdner Schnellpressenfabrik, premier uzyskał informacje dotyczące najnowszych osiągnięć i aktualnych wyzwań stojących przed firmami zajmującymi się produkcją maszyn drukujących.

04.09.2023 | przeczytano: 343 razy
Royalpack kupuje wielkoformatową sztancę Koenig & Bauer Ipress 145 K PRO

Royalpack ze Słonego k. Zielonej Góry to rodzinna firma specjalizująca się w opakowaniach papierowych wykonanych z wytwarzanej we własnym zakresie tektury falistej. Zadrukowywane są tu one m.in. na wielkoformatowej maszynie offsetowej Koenig & Bauer Rapida 164-6+L ALV3. Niedawno kierownictwo Royalpack – w osobach Andrzeja Tatara i jego syna Piotra – podjęło strategiczną decyzję dotyczącą rozpoczęcia produkcji opakowań wykonanych z tektury litej. Z myślą o tego typu asortymencie zakontraktowana została tu pierwsza w Polsce płaska sztanca Koenig & Bauer Ipress 145 K PRO. Urządzenie będzie dostarczone w 4. kwartale br., a jego wdrożenie zaplanowano na styczeń 2024 r. Szefowie Royalpack zakładają, że opakowania z tektury litej, m.in. z uwagi na globalny trend proekologiczny w wielu branżach (np. spożywczej), wkrótce staną się drugim, ważnym segmentem w jej ofercie.

21.08.2023 | przeczytano: 490 razy
Maszyna fleksograficzna Chroma High Tech w firmie Serwach

Rodzinna firma Serwach z Goleniowa zakontraktowała w ostatnim czasie nową, 5-kolorową maszynę fleksograficzną Chroma High Tech marki Koenig & Bauer Celmacch. Wyposażona w pięć zespołów drukujących i liczne opcje automatyzujące pracę, zostanie tu dostarczona w 4. kwartale br. znacząco – co podkreśla Piotr Serwach, właściciel przedsiębiorstwa – zwiększając potencjał wytwórczy firmy w obszarze opakowań z tektury falistej. Będzie zarazem kolejnym rozwiązaniem Koenig & Bauer, jakie rozpocznie pracę w tej dynamicznie rozwijającej się drukarni opakowaniowej. Maszyna stanowi istotny element realizowanego przez Serwach długoletniego planu inwestycyjnego, uwzględniającego systematyczne zwiększanie powierzchni produkcyjnej i stopniową modernizację parku sprzętowego.

28.07.2023 | przeczytano: 839 razy
Koenig & Bauer współpracuje z Hubergroup Print Solutions

Firma Koenig & Bauer podpisała umowę o współpracy ze specjalistą w dziedzinie farb drukarskich, firmą hubergroup Print Solutions. Obejmuje ona współpracę w zakresie konwencjonalnych farb przeznaczonych specjalnie do arkuszowych maszyn offsetowych Rapida.

10.07.2023 | przeczytano: 617 razy
Koenig & Bauer dostawcą technologii offsetu arkuszowego w formacie jumbo do firmy Rondo

Firma Rondo Ganahl AG inwestuje 36 milionów euro w swój zakład w St. Ruprecht w Styrii i otwiera jedno z najnowocześniejszych centrów druku opakowań z tektury falistej w Europie. Centrum wyposażone zostało między innymi w nową offsetową arkuszową maszynę drukującą Rapida 164 z sześcioma zespołami drukującymi, wieżą lakierującą i przedłużeniem wykładania.

26.06.2023 | przeczytano: 660 razy
Koenig & Bauer dostawcą technologii offsetu arkuszowego do firmy Rondo

Firma Rondo Ganahl AG inwestuje 36 milionów euro w swój zakład w St. Ruprecht w Styrii i otwiera jedno z najnowocześniejszych centrów druku opakowań z tektury falistej w Europie. Centrum wyposażone zostało między innymi w nową offsetową arkuszową maszynę drukującą Rapida 164 z sześcioma zespołami drukującymi, wieżą lakierującą i przedłużeniem wykładania.

19.06.2023 | przeczytano: 558 razy
Media Meeting CEE - Wuerzburg 2023

W 2022 roku koncern Koenig & Bauer wypracował 1,2 miliarda euro przychodu – o 100 milionów więcej niż w 2021 r. Konsekwentnie realizuje wprowadzoną półtora roku temu strategię „Exceeding Print” poprzez cyfryzację, indywidualizację i zrównoważony rozwój, a także skutecznie identyfikuje obszary o wysokim potencjale wzrostu i nie waha się w nie inwestować. Środkowoeuropejski oddział Koenig & Bauer kolejny rok z rzędu plasuje się na podium najlepszych przedstawicielstw.

29.05.2023 | przeczytano: 661 razy
SEE i Koenig & Bauer uzgadniają strategiczne partnerstwo

Firmy Sealed Air Corporation (NYSE: SEE) oraz Koenig & Bauer AG (XETRA: SKB) rozszerzają swoje strategiczne partnerstwo w segmencie cyfrowych maszyn drukujących, co zostało uzgodnione przez obie strony we wspólnym liście intencyjnym. Celem partnerstwa jest znaczne rozszerzenie możliwości w zakresie projektowania opakowań poprzez rozwój najnowocześniejszych technologii druku cyfrowego, urządzeń i usług. Rozwiązania opracowane przez SEE i Koenig & Bauer będą skalowalne i sprawią, że materiały drukowane cyfrowo będą dostępne znacznie szybciej. Dzięki temu właściciele marek będą mogli promować swoje produkty, angażując się w kontakt z konsumentami poprzez cyfrowo wzbogacone opakowania.

22.05.2023 | przeczytano: 530 razy
Druk cyfrowy z Koenig & Bauer RotaJET 130 w Grafica Veneta

Grafica Veneta, przedsiębiorstwo wiodące w dziedzinie druku książek, w swojej cyfrowej przyszłości stawia na cyfrową maszynę drukującą typu „single – pass” RotaJET firmy Koenig & Bauer.

09.05.2023 | przeczytano: 457 razy
Koenig & Bauer Analytics na targach Hannover Messe 2023

Firma Koenig & Bauer codziennie ma do czynienia z dużymi ilościami cennych danych. Nie jest więc zaskoczeniem, że gdy przyszło do wyboru innowacyjnego partnera do zarządzania i przetwarzania tych danych, koncern zdecydował się na Google Cloud. Dzięki dużemu naciskowi kładzionemu na przemysł produkcyjny i dedykowanym rozwiązaniom branżowym ten dostawca usług w chmurze ma być ważnym elementem przygotowania świata druku i opakowań na nadejście przyszłości.

09.05.2023 | przeczytano: 520 razy
Koenig & Bauer na targach Print China: podsumowanie

Od 11 kwietnia firma Koenig & Bauer jest obecna na 5. Międzynarodowych Targach Technologii Druku w Chinach (Print China 2023) w Guangdong, prezentując się na stoisku o powierzchni ponad 1000 m2. Otwarte, bogato i nowocześnie wyposażone stoisko jest jednym z najchętniej odwiedzanych na targach, przykuwając uwagę specjalistów już od pierwszego dnia.

24.04.2023 | przeczytano: 518 razy
Wysokie kompetencje w produkcji opakowań składanych - Open House Iberica

W dniach 21-24 marca firma Koenig & Bauer Iberica otworzyła swoje drzwi dla zainteresowanych i klientów z branży produkcji pudełek składanych w nowym zakładzie produkcyjnym w Gavà (Barcelona). Ponad 90 specjalistów z 15 krajów przyjęło zaproszenie na Dni Technologii pod hasłem: "Transforming Your Post-Press with Koenig & Bauer", w tym liczna grupa z Polski. Zaproszeni mieli okazję jako jedni z pierwszych zobaczyć na żywo nowy zakład specjalisty w dziedzinie sztancowania Grupy Koenig & Bauer, do którego to firma wprowadziła się w ubiegłym roku. Odwiedzający ujrzeli na własne oczy nowoczesne otoczenie i doświadczyli nowych procesów wdrożonych w celu optymalizacji produkcji sztanc płaskich.

07.04.2023 | przeczytano: 626 razy
Nowe rozwiązanie firmy Koenig & Bauer Celmacch

Firma Koenig & Bauer Celmacch będzie w przyszłości oferowała firmom z sektora zajmującego się obróbką tektury falistej nową opcję druku wewnętrznego i zewnętrznego w jednym przejściu produkcyjnym. Druk dwustronny w jednym przejściu nie tylko umożliwia znaczny wzrost wydajności, ale także przynosi znaczną redukcję kosztów produkcji.

07.04.2023 | przeczytano: 615 razy
Wielki format dla firmy Offset Print & Packaging

Pierwsza w Wielkiej Brytanii maszyna nowej generacji Koenig & Bauer Rapida 145 została już dostarczona i jest obecnie instalowana w firmie Offset Print & Packaging w Aylesford, Kent. Ta wielkoformatowa maszyna będzie piątą instalacją Koenig & Bauer dla firmy specjalizującej się w produkcji opakowań na zamówienie i zdecydowanie największą z dotychczasowych inwestycji.

31.03.2023 | przeczytano: 621 razy
Technologia offsetu arkuszowego dla Edelmann Group w zakładzie w Norderstedt

Latem ubiegłego roku w firmie Edelmann Norderstedt została oddana do użytku półformatowa maszyna Rapida 76 (format papieru do 605 x 720 mm). Na decyzji dotyczącej inwestycji w sześciokolorową maszynę drukującą z wieżą lakierującą oraz przedłużeniem wykładania zaważyły nowoczesne możliwości produkcyjne urządzenia. Nowa wysokowydajna maszyna rozszerzyła portfolio firmy o produkty uszlachetniane za pomocą technologii UV w procesie in-line. Tym samym firma zwiększyła swoje możliwości produkcyjne i stała się oferentem powłok lakierowanych UV.

17.03.2023 | przeczytano: 958 razy
Koenig & Bauer Celmacch na targach CCE International 2023

Wśród wystawców zbliżających się targów CCE International w Monachium (14-16 marca) znajdzie się po raz pierwszy – powstała w lipcu ub.r. – firma Koenig & Bauer Celmacch. Na stoisku nr 2710 będzie promować swoje bogate portfolio z zakresu rozwiązań do zadrukowywania i sztancowania tektury falistej. Z myślą o zwiedzających z naszego kraju, na stoisku będą przedstawiciele Koenig & Bauer (CEE).

08.03.2023 | przeczytano: 545 razy
7. Open House SPC Koenig & Bauer Durst: podsumowanie

Wysokowydajna produkcja, wszechstronność możliwych zleceń, elastyczność wielkości nakładów i efektywność kosztów operacyjnych. To tylko niektóre z korzyści płynących z zastosowania druku cyfrowego w produkcji opakowań z tektury falistej, które zostały przedstawione na 7. Open House SPC Koenig & Bauer Durst, który odbył się w lutym w Durst Innovation Center East w Lienz w Austrii.

03.03.2023 | przeczytano: 1309 razy
Cepak inwestuje w sztancę rotacyjną Koenig & Bauer ChromaCUT X Pro

Brytyjskie przedsiębiorstwo Cepac znane jest w branży ze swojej pionierskiej pracy i siły innowacji. Firma chce w dalszym ciągu pozostawać liderem w swojej dziedzinie i w związku z tym podjęła decyzję o inwestycji w urządzenie ChromaCUT X Pro produkcji firmy Koenig & Bauer. - Przekonały nas odbyte w dużej ilości, intensywne dyskusje; wirtualne pokazy pracy maszyny ChromaCUT X Pro na żywo oraz wizyta w zakładzie, w którym pracuje już zainstalowane urządzenie tego typu. Postanowiliśmy zainwestować w maszynę firmy Koenig & Bauer - mówi Steve Moss, Dyrektor Zarządzający w firmie Cepac. - Firma Koenig & Bauer podziela nasze innowacyjne ukierunkowanie, a dzięki urządzeniu ChromaCUT X Pro możemy przenieść oferowane przez nas naszym klientom możliwości na nowy poziom.

09.02.2023 | przeczytano: 605 razy
Maszyna Nilpeter zakupiona przez MM Packaging

Austriacka firma MM Packaging zakupiła do swojego zakładu w Dublinie (Irlandia) nową, 8-kolorową fleksograficzną maszynę drukującą FA-17, która może pracować z różnymi rodzajami podłoży. Nowy nabytek to pierwsze urządzenie firmy Nilpeter w tej lokalizacji.

09.02.2023 | przeczytano: 606 razy
Colours Factory: inwestycja w nową składarko-sklejarkę Omega Allpro 90 marki Koenig & Bauer

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu swoich klientów, oczekujących kompleksowej obsługi w zakresie materiałów promocyjnych i sprzedażowych, drukarnia Colours Factory rozbudowała w ostatnim czasie swoją ofertę o wysokonakładowe opakowania klejone, wykonane z kartonu i tektury. Firma poczyniła również niezbędne inwestycje z tym związane – jednym z jej kluczowych zakupów była nowa składarko-sklejarka. Po przeanalizowaniu dostępnych ofert rynkowych, kierownictwo Colours Factory zdecydowało się na rozwiązanie firmy Koenig & Bauer. W efekcie rozpoczęła tu pracę maszyna Omega Allpro 90, która – jak podkreśla Marek Kruszka, dyrektor ds. produkcji – zautomatyzowała i znacząco usprawniła proces opakowań kartonowych i tekturowych.

16.12.2022 | przeczytano: 484 razy
Colours Factory: inwestycja w nową składarko-sklejarkę Omega Allpro 90 marki Koenig & Bauer

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu swoich klientów, oczekujących kompleksowej obsługi w zakresie materiałów promocyjnych i sprzedażowych, drukarnia Colours Factory rozbudowała w ostatnim czasie swoją ofertę o wysokonakładowe opakowania klejone, wykonane z kartonu i tektury. Firma poczyniła również niezbędne inwestycje z tym związane – jednym z jej kluczowych zakupów była nowa składarko-sklejarka. Po przeanalizowaniu dostępnych ofert rynkowych, kierownictwo Colours Factory zdecydowało się na rozwiązanie firmy Koenig & Bauer. W efekcie rozpoczęła  tu pracę maszyna Omega Allpro 90, która – jak podkreśla Marek Kruszka, dyrektor ds. produkcji – zautomatyzowała i znacząco usprawniła proces opakowań kartonowych i tekturowych.  

13.12.2022 | przeczytano: 601 razy

Mimo niespokojnej sytuacji gospodarczej koncern Koenig & Bauer dzięki dobremu udanemu kwartałowi znajduje się na ścieżce wzrostu. Podobnie jak wiele przedsiębiorstw produkcyjnych, Koenig & Bauer wciąż znajduje się w sytuacji, w której z jednej strony ma do czynienia z wysokim portfelem zamówień, a z drugiej z wpływem wielu negatywnych czynników zewnętrznych, głównie po stronie zaopatrzenia.

25.11.2022 | przeczytano: 564 razy
Koenig & Bauer robi istotny krok w kierunku intensyfikacji działań w obszarze zrównoważonego rozwoju

Firma Koenig & Bauer konsekwentnie realizuje swoją inicjatywę zrównoważonego rozwoju poprzez rozbudowę własnych, zielonych źródeł energii w swojej siedzibie w Würzburgu. W ramach strategii koncernu o nazwie Exceeding Print producent maszyn drukujących pracuje nad osiągnięciem całkowitej neutralności CO2 w swoich zakładach produkcyjnych do 2030 roku. Ogromna inwestycja w systemy fotowoltaiczne pozwoli firmie Koenig & Bauer pokrywać w przyszłości część swojego zapotrzebowania na energię elektryczną na miejscu, w sposób całkowicie zgodny z polityką zrównoważonego rozwoju. Oprócz przyczyniania się do ochrony klimatu zaletą tego typu rozwiązań jest również zwiększenie samowystarczalności energetycznej. Pierwsza instalacja już produkuje, a w najbliższych miesiącach pojawią się kolejne instalacje fotowoltaiczne i solarne.

21.10.2022 | przeczytano: 464 razy
Koenig & Bauer przyznaje nagrody Green Dot Award 2022

Firma Koenig & Bauer na uroczystej imprezie odbywającej się podczas szczytu Executive Summits w Würzburgu przyznała nagrodę Green Dot Award 2022. Tegorocznym zwycięzcą został Andres Kull, CEO firmy Kroonpress w Tartu (Estonia). Frauke Oeding-Blumenberg, Dyrektor Zarządzająca firmy oeding print z Braunschweig oraz Fabrice Peltier, ekspert w dziedzinie eko-projektowania opakowań z Combloux (Francja) cieszyli się z faktu, że znaleźli się w pierwszej trójce najlepszych. Dr Andreas Pleßke, CEO Koenig & Bauer powiedział: "Z naszej globalnej sieci sprzedaży i serwisu otrzymaliśmy wiele inspiracji typu Best-Practice z innowacyjnymi projektami zrównoważonego rozwoju pochodzącymi od wizjonerskich liderów. Udowadniają one, że nasza branża jest bardzo zaangażowana i zdeterminowana w rozwiązywaniu tego trudnego tematu przyszłości. Nasz globalny zespół kierowniczy stanął przed trudnym zadaniem wyboru "najlepszego z najlepszych" spośród tych znakomitych propozycji."

21.10.2022 | przeczytano: 560 razy
HP prezentuje maszynę HP Pagewide T700i do produkcji opakowań papierowych

Na targach Corrugated Week 2022 firma HP zaprezentowała nową maszynę do druku cyfrowego HP PageWide T700i  o szerokości 1,7 m. Maszyna ta pomoże producentom osiągnąć większą wydajność operacyjną zarówno w wysokonakładowej produkcji linerów tektury falistej, jak i opakowań kartonowych.

12.10.2022 | przeczytano: 560 razy
Efektywność energetyczna dla branży poligraficznej

Koenig & Bauer wprowadza na rynek dedykowane dla branży rozwiązanie przeznaczone do całościowego zarządzania energią.

06.10.2022 | przeczytano: 386 razy
Koenig & Bauer Celmacch: Zbliżenie zakończone sukcesem

Dzięki oficjalnej urzędowej zgodzie na bezpośrednie inwestycje zagraniczne (FDI) we Włoszech, ogłoszone 22 lipca 2022 r. partnerstwo i nabycie przez niemiecką firmę Koenig & Bauer AG 49 procent udziałów we włoskiej Celmacch Group S.r.l. zostało właśnie oficjalnie zakończone.

23.09.2022 | przeczytano: 1067 razy
O rozwiązaniach Koenig & Bauer dedykowanych produkcji opakowań tekturowych podczas konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”

Oferta firmy Koenig & Bauer jest sukcesywnie rozbudowywana o kolejne rozwiązania dedykowane branży opakowań tekturowych. Są wśród nich zarówno maszyny drukujące w technikach offsetowej, fleksograficznej i cyfrowej, jak też maszyny introligatorskie: składarko-sklejarki oraz sztance. Im właśnie była poświęcona prezentacja Pawła Krasowskiego – Product & Marketing Managera w firmie Koenig & Bauer (CEE) podczas konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”. Spotkanie, organizowane dorocznie przez wydawnictwo Polski Drukarz, odbyło się w dniach 9-10 września br. w Szczyrku. Firma Koenig & Bauer po raz kolejny znalazła się w gronie jego współorganizatorów.

22.09.2022 | przeczytano: 702 razy
Rapida 106 X w Drukarni Gutenberg z Linz

Drukarnia Gutenberg z Linz zainwestowała w przyszłość, kupując offsetową maszynę arkuszową Rapida 106 X. Tym samym firma nie tylko ustanowiła rekord, ale także znacznie zwiększyła wydajność produkcji własnej.

12.08.2022 | przeczytano: 892 razy

Firma Koenig & Bauer, producent maszyn drukujących oferujący najszersze portfolio produktów w branży, oraz firma Celmacch Group S.r.l., jeden z wiodących producentów maszyn fleksograficznych typu High Board Line oraz rotacyjnych maszyn sztancujących przeznaczonych do obróbki tektury falistej, podpisały umowę, która kładzie podwaliny pod wspólny dalszy rozwój i sprzedaż produktów na wzrastającym rynku tektury falistej. Firma Koenig & Bauer kontynuuje w ten sposób swoją udaną strategię zwiększania portfolio oferowanych produktów, która jest częścią DNA firmy. W przyszłości firma Celmacch będzie prowadzić działalność handlową pod nazwą Koenig & Bauer Celmacch S.r.l.

12.08.2022 | przeczytano: 691 razy
Rotajet: Dysze 851.968 dla perfekcyjnego obrazu druku

Pudełka składane, opakowania elastyczne, dekory, książki i wiele innych: maszyna RotaJET może zadrukować wszystkie te materiały. Wysokowydajna maszyna do przemysłowego druku cyfrowego bazuje na modułowej platformie i może być wykorzystywana do szerokiego zakresu zastosowań. Urządzenie typu single-pass w imponujący sposób łączy tradycję i innowacyjność firmy Koenig & Bauer z jej ponad 200-letnią historię.

12.08.2022 | przeczytano: 1071 razy
Firma Koenig & Bauer uniezależnia się od gazu pochodzącego z rurociągów

W obliczu grożącego niedoboru gazu firma Koenig & Bauer w ostatnich miesiącach pracowała intensywnie nad uniezależnieniem się od gazu pochodzącego z rurociągów. Dzięki temu od końca lipca 2022 roku gaz technologiczny, który wcześniej był niezbędny do prowadzenia procesów produkcyjnych, może zostać całkowicie zastąpiony. W największych zakładach produkcyjnych do 01.09.2022 r. nastąpi zmiana paliwa niezbędnego do celów zaopatrzenia w energię cieplną.

05.08.2022 | przeczytano: 800 razy
90 procent banknotów na całym świecie pochodzi ze Szwajcarii

Zdecydowana większość banknotów na świecie powstaje dzięki szwajcarskiej technologii. Podobnie jak specjalne farby produkowane przez SICPA, zaawansowane technicznie maszyny drukujące, słynne " Banknotenbretter " oraz wszystkie rozwiązania z nimi związane (produkcja form drukowych, projektowanie, kontrola jakości itp.) są opracowywane przez firmę Koenig & Bauer Banknote Solutions (K&B Banknote Solutions) w Lozannie i oddawane do dyspozycji bankom centralnym i prywatnym drukarniom do produkcji ich banknotów. Przedsiębiorstwo świętuje w tym roku 70-lecie istnienia i swojej obecności w Lozannie.

01.07.2022 | przeczytano: 911 razy
Opinia o urządzeniu FA-26: Wkraczanie w przyszłość jeszcze nigdy nie wyglądało tak obiecująco

Maszyna FA-26 firmy Nilpeter jest wynikiem połączenia nowej technologii z przyjaznym dla użytkownika designem, dzięki czemu powstało efektywne centrum obróbcze, które minimalizuje czasy przestojów i ilości odpadów, oferując jednocześnie maksymalną wydajność. Przejrzyste, zrównoważone rozwiązanie.

01.07.2022 | przeczytano: 874 razy
Elastyczne szczegółowe planowanie dzięki narzędziu Job Optimiser firmy Koenig & Bauer

Inteligentne planowanie produkcji jest dziś elementem całkowicie niezbędnym w nowoczesnych drukarniach, ponieważ klienci wymagają coraz większej różnorodności produktów, szybkich dostaw i niższych cen. Elastyczne planowanie i procesy są nieodzowne na drodze do Drukarni 4.0; tak, aby móc w krótkim czasie reagować na zmieniające się wymagania klientów i zapewnić sobie przewagę konkurencyjną na rynku.

17.06.2022 | przeczytano: 430 razy
Koenig & Bauer Durst poszerza portfolio o maszynę Delta SPC 130 Flexline Eco+

Podczas ostatniego spotkania SPC Open House, firma Koenig & Bauer Durst zaprezentowała nową maszynę cyfrową Delta SPC 130 FlexLine Eco+. Model ten oferuje producentom opakowań tektury falistej nowe możliwości w zakresie cyfrowej produkcji.

14.06.2022 | przeczytano: 927 razy
Spotkanie przedstawicieli drukarń oraz przetwórców tektury już w Maju

LFP Industrial Solutions zaprasza przedstawicieli drukarń oraz przetwórców tektury falistej na Open House SPC Koenig & Bauer Durst.

19.04.2022 | przeczytano: 964 razy
Spotkanie prasowe Koenig & Bauer (CEE) w Radebeul

Setki sprzedanych maszyn, dziesiątki nowo pozyskanych klientów, trzy główne nagrody dla „Przedstawicielstwa roku”, systematyczna rozbudowa portfolio firmy (w zakresie druku offsetowego, fleksograficznego i cyfrowego oraz rozwiązań postpress), stałe wzmacnianie struktur handlowych i serwisowych, aktywny udział w wydarzeniach branżowych – to najkrótsze podsumowanie działalności Koenig & Bauer (CEE) na przestrzeni minionych dziesięciu lat. Przedstawicielstwo niemieckiego producenta, obsługujące region Polski, Czech i Słowacji, stale też umacnia w nim swoje udziały rynkowe w obszarze arkuszowych maszyn offsetowych oraz introligatorskich. W roku 2021 wyniosły one – jak przekazała firma podczas specjalnego „jubileuszowego” spotkania prasowego, zorganizowanego w siedzibie Koenig & Bauer w Radebeul – 40% w przypadku arkuszowych maszyn offsetowych i 20% – rozwiązań postpress. Poza uzyskaniem informacji podsumowujących działalność Koenig & Bauer (CEE) w minionej dekadzie oraz prezentujących obecne portfolio niemieckiego producenta, dziennikarze z Polski, Czech i Słowacji mieli okazję zwiedzić jedno z trzech uruchomionych niedawno Centrów Kompetencji (dedykowanego produkcji opakowań) oraz hali montażowej maszyn arkuszowych z serii Rapida.

11.04.2022 | przeczytano: 734 razy
Pionierski duch sukcesu w cyfrowej przyszłości druku dekoracyjnego

Czasami potrzebny jest pionierski duch, odwaga, właściwy instynkt oraz silny i innowacyjny partner u boku. Tak właśnie stało się w firmie Interprint GmbH z Arnsbergu, która jako pierwsza zainwestowała w przemysłowe, szerokoformatowe atramentowe rozwiązania do druku cyfrowego typu single pass firmy Koenig & Bauer. I ta odwaga się opłaciła - w tym roku firma zajmująca się drukiem dekoracyjnym uruchomiła swoją trzecią już maszynę RotaJET.

08.04.2022 | przeczytano: 860 razy
Inwestycja w pierwszą w Polsce maszynę nowej generacji Rapida 105 firmy Koenig & Bauer

Drukarnia AMK Group Rękawek, Kondraciuk Sp.j. realizuje projekt inwestycyjny (częściowo finansowany ze środków unijnych), związany z wprowadzeniem na rynek wysoko przetworzonych opakowań, zabezpieczonych przed podrabianiem. Wykorzystywana w nim będzie opracowana we własnym zakresie technologia, bazująca na specjalnych komponentach i dodatkach stosowanych podczas procesu produkcji, chroniących finalny produkt i gwarantujących jego oryginalność. Opakowania będą drukowane na nowej, wyłonionej w przetargu arkuszowej maszynie offsetowej. Jej wyposażenie kontrolujące procesy druku i uszlachetniania jest – jak podkreśla kierownictwo AMK Group – jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie.

06.04.2022 | przeczytano: 822 razy
100 lat offsetu arkuszowego z Radebeul

Wraz z nadejściem lata 2022 r. firma Koenig & Bauer będzie świętować bardzo szczególną rocznicę: minie 100 lat od chwili, w której w Radebeul rozpoczęła się produkcja offsetowych maszyn arkuszowych. Fakt, że do tego doszło i że była drezdeńska fabryka maszyn tak wcześnie postawiła na ten młody wówczas jeszcze proces druku, to historia odwagi, wizji i zachwytu technologią.

01.04.2022 | przeczytano: 1060 razy
Open House SPC firmy Koenig & Bauer Durst

Podczas trzeciej edycji Open House SPC firmy Koenig & Bauer Durst skupiono się na takich tematach, jak rosnące ceny papieru i słaba dostępność surowców, innowacje techniczne oraz kwestii, w jaki sposób właściciele marek napędzają produkcję cyfrową na rynku tektury falistej.

01.04.2022 | przeczytano: 675 razy

Świat się stale zmienia, to nic nowego. Nowością jest jednak rosnące tempo, w jakim zmiany te zachodzą i stają się odczuwalne. Procesy społeczne i gospodarcze stają się coraz bardziej dynamiczne, zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i we wzajemnych relacjach. I choć może się to wydawać paradoksalne, pandemia koronawirusa działa jak katalizator złożonych i globalnych zjawisk, które determinują i zmieniają życie w XXI wieku. Kiedy w ciągu ostatnich dwóch lat z powodu pandemii mieliśmy do czynienia z całkowitym zastojem zarówno dla jednostek, jak i dla przemysłu i handlu; to struktury i czynniki społeczne i ekonomiczne ulegały tym szybszym zmianom. Ta interakcja jest szczególnie widoczna, gdy przyjrzymy się megatrendom związanym z łącznością, tzw. nową pracą i cyfryzacją. O ile przed wybuchem epidemii COVID-19 alternatywne modele pracy, takie jak home office czy praca mobilna, w większości przypadków były jeszcze wyjątkiem, o tyle najpóźniej wraz z pierwszymi lockdownami wszyscy, których warunki pracy na to pozwalały, nagle znaleźli się w swoich domowych biurach.

25.03.2022 | przeczytano: 530 razy
1 2 3
Strona 1/5 (artykułów: 221)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764