logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Koenig : najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 220
Offsetowa maszyna arkuszowa KBA Rapida 105 w zakładach Koenig & Bauer AG

W ostatnich dniach listopada, tuż po światowej premierze na targach All in Print China w Szanghaju i na pięć miesięcy przed targami drupa 2012, firma Koenig & Bauer AG oficjalnie przedstawiła na rynku europejskim nową wersję pełnoformatowej maszyny KBA Rapida 105. W tym celu do jej siedziby w Radebeul zaproszono grono klientów z Polski, Czech, Rosji, Francji, Włoch, Belgii i Niemiec, którzy wzięli udział w prezentacjach tej wszechstronnej maszyny, oferującej wiele funkcji znanych ze sztandarowego modelu KBA w klasie B1 – Rapida 106.

11.12.2011 | przeczytano: 8601 razy
Studenci z Łodzi z w zakładach Koenig & Bauer AG w Radebeul

W dniach 5-7 grudnia grupa studentów Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej odwiedziła zakłady maszyn arkuszowych firmy Koenig & Bauer AG w Radebeul. Była to kolejna inicjatywa podjęta przez KBA w ramach niedawno rozpoczętej, ścisłej współpracy pomiędzy niemieckim producentem i łódzką uczelnią. Przed dwoma miesiącami w Łodzi odbyła się konferencja techniczna prezentująca od strony teoretycznej rozwiązania KBA; tym razem studenci IPiP PŁ mieli okazję zapoznać się z nimi na żywo.

13.12.2011 | przeczytano: 8155 razy
Bydgoszcz: maszyna KBA Rapida 105-5+L w Drukarni Color-Print

W ostatnim czasie do grona polskich użytkowników arkuszowych maszyn offsetowych Koenig & Bauer dołączyła Drukarnia Color-Print z Bydgoszczy. Jej park sprzętowy powiększył się o nową, pełnoformatową maszynę KBA Rapida 105-5+L, wyposażoną w pięć zespołów drukujących i wieżę lakierującą. Ze względu na niestandardową konfigurację, pozwalającą m.in. na drukowanie farbami UV, jest ona wykorzystywana do produkcji opakowań oraz innych zleceń wymagających technologii UV.

27.09.2013 | przeczytano: 6557 razy
Maszyny KBA Rapida 106 w drukarni Offset Druk

Rzeszowska firma Offset Druk to jeden z najlepiej wyposażonych i najnowocześniejszych zakładów poligraficznych na Podkarpaciu. W skład jej parku sprzętowego wchodzą m.in. dwie wysokowydajne maszyny arkuszowe KBA Rapida 106, posiadające liczne systemy kontrolno-pomiarowe oraz funkcje usprawniające ich pracę. Jak zapewnia kierownictwo drukarni – podsumowując inwestycję w technologię Koenig & Bauer – znacząco przyczyniła się ona do rozwoju firmy. Drukarnia weszła m.in. na rynek opakowań, odnotowując na nim coraz większe sukcesy.

19.12.2013 | przeczytano: 5172 razy
Wielkoformatowa KBA Rapida 145-5+L ALV3 w drukarni Granpak

W ostatnim czasie w drukarni Granpak z Andrychowa rozpoczęła pracę wielkoformatowa arkuszowa maszyna offsetowa KBA Rapida 145-5+L ALV3, wyposażona w pięć zespołów drukujących i wieżę lakierującą. To kolejne rozwiązanie technologiczne marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydowała się ta dynamicznie rozwijająca się firma. Przed dwoma laty zakupiła ona pełnoformatową maszynę KBA Rapida 105-6+L ALV2. Dzięki nowej inwestycji jej potencjał znaczącą się zwiększył, umożliwiając sprawną i terminową obsługę klientów w zakresie produkcji opakowań kartonowych.

17.03.2016 | przeczytano: 4749 razy
Drukarnia DTL inwestuje w szóstą maszynę arkuszową Koenig & Bauer

Sytuacja na polskim rynku poligraficznym powoduje, że coraz więcej drukarń – dotychczas realizujących prace z zakresu szeroko pojętego akcydensu – decyduje się na ukierunkowanie profilu swojej produkcji. Jedną z najczęściej wybieranych specjalizacji są opakowania, wykonywane przede wszystkim – z uwagi na istniejący park maszynowy – w technice offsetu arkuszowego.

30.07.2014 | przeczytano: 4408 razy
KBA Rapida 145  W drukarni Karton-Pak

Drukarnia Karton-Pak SA z Nowej Soli, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości opakowań kartonowych do produktów spożywczych, to pierwszy w Polsce użytkownik nowej wielkoformatowej maszyny arkuszowej KBA Rapida 145. Maszyna ta miała swoją oficjalną premierę na majowych targach drupa 2012, przed którymi pracowała – w ramach programu pilotażowego – u wybranych klientów firmy KBA. Drukarnia Karton-Pak, wieloletni użytkownik maszyn KBA, znalazła się w elitarnym gronie zakładów poligraficznych objętych ww. programem.

17.07.2012 | przeczytano: 4394 razy
maszyna KBA Rapida 105-6+L ALV2 w drukarni Granpak

W połowie lutego w firmie Granpak z Andrychowa rozpoczęła pracę nowa, pełnoformatowa maszyna offsetowa KBA Rapida 105-6+L ALV2, wyposażona m.in. w sześć zespołów drukujących, wieżę lakierującą oraz liczne systemy kontrolno-pomiarowe. Stanowi ona część kompleksowego planu inwestycyjnego tej prężnie rozwijającej się drukarni i ma służyć przede wszystkim do produkcji wysoko przetworzonych opakowań kartonowych.

05.03.2014 | przeczytano: 4262 razy
Współpraca KBA CEE i Mondi Paper z Zakładem Technologii Poligraficznych IMiP PW

W połowie października br. w siedzibie Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechatroniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej miało miejsce spotkanie kierownictwa tej placówki z przedstawicielami KBA CEE i Mondi Paper Sales. Podczas spotkania podjęta została decyzja o nawiązaniu ścisłej współpracy dydaktyczno-naukowej pomiędzy ZTP i obiema firmami. Jej pierwszym krokiem była listopadowa wizyta grupy studentów warszawskiej uczelni w zakładach papierniczych Mondi SCP a.s. w słowackim Ružomberoku. Kolejnym będzie wyjazd do zakładów produkcyjnych Koenig & Bauer w niemieckim Radebeul, zaplanowany na połowę przyszłego roku.

06.12.2013 | przeczytano: 3784 razy
Prezentacja maszyny KBA Genius 52 UV na Dniu Otwartym drukarni ViperPrint

Od pewnego czasu w ofercie firmy KBA-Polska znajduje się ćwierćformatowa maszyna KBA Genius 52 UV, bazująca na technologii offsetu bezwodnego. W ostatnich miesiącach jej nabywcą została drukarnia ViperPrint z Częstochowy. Maszyna pracuje tu od czerwca br., a z jej możliwościami mogli zapoznać się uczestnicy Dnia Otwartego, zorganizowanego niedawno z myślą o klientach przez ten prężnie rozwijający się zakład poligraficzny.

28.09.2010 | przeczytano: 3698 razy
1 2 3
Strona 1/22 (artykułów: 220)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764