logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Koenig: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 158
Offsetowa maszyna arkuszowa KBA Rapida 105 w zakładach Koenig & Bauer AG

W ostatnich dniach listopada, tuż po światowej premierze na targach All in Print China w Szanghaju i na pięć miesięcy przed targami drupa 2012, firma Koenig & Bauer AG oficjalnie przedstawiła na rynku europejskim nową wersję pełnoformatowej maszyny KBA Rapida 105. W tym celu do jej siedziby w Radebeul zaproszono grono klientów z Polski, Czech, Rosji, Francji, Włoch, Belgii i Niemiec, którzy wzięli udział w prezentacjach tej wszechstronnej maszyny, oferującej wiele funkcji znanych ze sztandarowego modelu KBA w klasie B1 – Rapida 106.

11.12.2011 | przeczytano: 8094 razy
Studenci z Łodzi z w zakładach Koenig & Bauer AG w Radebeul

W dniach 5-7 grudnia grupa studentów Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej odwiedziła zakłady maszyn arkuszowych firmy Koenig & Bauer AG w Radebeul. Była to kolejna inicjatywa podjęta przez KBA w ramach niedawno rozpoczętej, ścisłej współpracy pomiędzy niemieckim producentem i łódzką uczelnią. Przed dwoma miesiącami w Łodzi odbyła się konferencja techniczna prezentująca od strony teoretycznej rozwiązania KBA; tym razem studenci IPiP PŁ mieli okazję zapoznać się z nimi na żywo.

13.12.2011 | przeczytano: 7591 razy
Bydgoszcz: maszyna KBA Rapida 105-5+L w Drukarni Color-Print

W ostatnim czasie do grona polskich użytkowników arkuszowych maszyn offsetowych Koenig & Bauer dołączyła Drukarnia Color-Print z Bydgoszczy. Jej park sprzętowy powiększył się o nową, pełnoformatową maszynę KBA Rapida 105-5+L, wyposażoną w pięć zespołów drukujących i wieżę lakierującą. Ze względu na niestandardową konfigurację, pozwalającą m.in. na drukowanie farbami UV, jest ona wykorzystywana do produkcji opakowań oraz innych zleceń wymagających technologii UV.

27.09.2013 | przeczytano: 5258 razy
Maszyny KBA Rapida 106 w drukarni Offset Druk

Rzeszowska firma Offset Druk to jeden z najlepiej wyposażonych i najnowocześniejszych zakładów poligraficznych na Podkarpaciu. W skład jej parku sprzętowego wchodzą m.in. dwie wysokowydajne maszyny arkuszowe KBA Rapida 106, posiadające liczne systemy kontrolno-pomiarowe oraz funkcje usprawniające ich pracę. Jak zapewnia kierownictwo drukarni – podsumowując inwestycję w technologię Koenig & Bauer – znacząco przyczyniła się ona do rozwoju firmy. Drukarnia weszła m.in. na rynek opakowań, odnotowując na nim coraz większe sukcesy.

19.12.2013 | przeczytano: 3911 razy
Wielkoformatowa KBA Rapida 145-5+L ALV3 w drukarni Granpak

W ostatnim czasie w drukarni Granpak z Andrychowa rozpoczęła pracę wielkoformatowa arkuszowa maszyna offsetowa KBA Rapida 145-5+L ALV3, wyposażona w pięć zespołów drukujących i wieżę lakierującą. To kolejne rozwiązanie technologiczne marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydowała się ta dynamicznie rozwijająca się firma. Przed dwoma laty zakupiła ona pełnoformatową maszynę KBA Rapida 105-6+L ALV2. Dzięki nowej inwestycji jej potencjał znaczącą się zwiększył, umożliwiając sprawną i terminową obsługę klientów w zakresie produkcji opakowań kartonowych.

17.03.2016 | przeczytano: 3685 razy
KBA Rapida 145  W drukarni Karton-Pak

Drukarnia Karton-Pak SA z Nowej Soli, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości opakowań kartonowych do produktów spożywczych, to pierwszy w Polsce użytkownik nowej wielkoformatowej maszyny arkuszowej KBA Rapida 145. Maszyna ta miała swoją oficjalną premierę na majowych targach drupa 2012, przed którymi pracowała – w ramach programu pilotażowego – u wybranych klientów firmy KBA. Drukarnia Karton-Pak, wieloletni użytkownik maszyn KBA, znalazła się w elitarnym gronie zakładów poligraficznych objętych ww. programem.

17.07.2012 | przeczytano: 3676 razy
Drukarnia DTL inwestuje w szóstą maszynę arkuszową Koenig & Bauer

Sytuacja na polskim rynku poligraficznym powoduje, że coraz więcej drukarń – dotychczas realizujących prace z zakresu szeroko pojętego akcydensu – decyduje się na ukierunkowanie profilu swojej produkcji. Jedną z najczęściej wybieranych specjalizacji są opakowania, wykonywane przede wszystkim – z uwagi na istniejący park maszynowy – w technice offsetu arkuszowego.

30.07.2014 | przeczytano: 3406 razy
Prezentacja maszyny KBA Genius 52 UV na Dniu Otwartym drukarni ViperPrint

Od pewnego czasu w ofercie firmy KBA-Polska znajduje się ćwierćformatowa maszyna KBA Genius 52 UV, bazująca na technologii offsetu bezwodnego. W ostatnich miesiącach jej nabywcą została drukarnia ViperPrint z Częstochowy. Maszyna pracuje tu od czerwca br., a z jej możliwościami mogli zapoznać się uczestnicy Dnia Otwartego, zorganizowanego niedawno z myślą o klientach przez ten prężnie rozwijający się zakład poligraficzny.

28.09.2010 | przeczytano: 3399 razy
Współpraca KBA CEE i Mondi Paper z Zakładem Technologii Poligraficznych IMiP PW

W połowie października br. w siedzibie Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechatroniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej miało miejsce spotkanie kierownictwa tej placówki z przedstawicielami KBA CEE i Mondi Paper Sales. Podczas spotkania podjęta została decyzja o nawiązaniu ścisłej współpracy dydaktyczno-naukowej pomiędzy ZTP i obiema firmami. Jej pierwszym krokiem była listopadowa wizyta grupy studentów warszawskiej uczelni w zakładach papierniczych Mondi SCP a.s. w słowackim Ružomberoku. Kolejnym będzie wyjazd do zakładów produkcyjnych Koenig & Bauer w niemieckim Radebeul, zaplanowany na połowę przyszłego roku.

06.12.2013 | przeczytano: 3277 razy
maszyna KBA Rapida 105-6+L ALV2 w drukarni Granpak

W połowie lutego w firmie Granpak z Andrychowa rozpoczęła pracę nowa, pełnoformatowa maszyna offsetowa KBA Rapida 105-6+L ALV2, wyposażona m.in. w sześć zespołów drukujących, wieżę lakierującą oraz liczne systemy kontrolno-pomiarowe. Stanowi ona część kompleksowego planu inwestycyjnego tej prężnie rozwijającej się drukarni i ma służyć przede wszystkim do produkcji wysoko przetworzonych opakowań kartonowych.

05.03.2014 | przeczytano: 3142 razy

Firmy Koenig & Bauer AG (KBA) i RR Donnelley & Sons Company poinformowały o zawarciu umowy, na mocy której zajmą się wspólnie tworzeniem, produkcją i sprzedażą nowej generacji cyfrowych systemów druku inkjetowego, opartych na technologii piezoelektrycznej i przeznaczonych na rynki: opakowaniowy, druków zabezpieczonych, akcydensowy i gazetowy. Porozumienie zakłada, że KBA – korzystając z licencji firmy RR Donnelley na opracowane przez nią technologie cyfrowego obrazowania (m.in. system Apollo) – będzie je integrować w produkowanych przez siebie maszynach drukujących. Nowa maszyna cyfrowa firmy KBA zostanie po raz pierwszy przedstawiona podczas najbliższych targów drupa w Düsseldorfie, zaplanowanych na maj przyszłego roku. Szczegóły współpracy zostaną opublikowane w późniejszym czasie.

11.03.2011 | przeczytano: 3141 razy
KBA po targach Poligrafia 2011

Firma KBA wzięła udział w tegorocznych targach Poligrafia 2011 w Poznaniu, prezentując dwie maszyny drukujące: konwencjonalną KBA Rapida 75E wyposażoną w pięć zespołów drukujących, wieżę lakierującą i dwa segmenty przedłużonego wykładania oraz bazującą na technologii bezstrefowego offsetu bezwodnego KBA Genius 52UV.

28.04.2011 | przeczytano: 2914 razy
KBA-Polska wyróżniona''KBA Agency of the Year 2010''

Podczas dorocznego spotkania przedstawicieli koncernu Koenig & Bauer AG i jego spółek-córek z całego świata, wręczona została nagroda dla najlepszego przedstawicielstwa KBA w 2010 roku. Prestiżowe wyróżnienie „KBA Agency of the Year 2010” otrzymała firma KBA-Polska Sp. z o.o. w uznaniu za odniesione sukcesy na polskim rynku, realizację planów sprzedaży i udaną integrację „pod jednym dachem” działalności dotychczas prowadzonej przez dwa osobne podmioty: KBA-Polska i KBA-Grafitec. W imieniu KBA-Polska z rąk Helge Hansena – CEO firmy KBA i Ralfa Sammeck – wiceprezesa ds. sprzedaży, marketingu i serwisu w dziale offsetowych maszyn arkuszowych KBA nagrodę odebrał jej prezes – Oliver Becker.

27.01.2011 | przeczytano: 2672 razy
Druga wielkoformatowa maszyna offsetowa KBA Rapida  w drukarni firmy Werner Kenkel

W ostatnim czasie park maszynowy drukarni Werner Kenkel wzbogacił się o drugą wielkoformatową maszynę offsetową firmy Koenig & Bauer – KBA Rapida 145+5+L SPC ALV2. Podobnie jak pracująca tu z powodzeniem od kilku lat KBA Rapida 162a, znajdzie ona zastosowanie przede wszystkim przy zadrukowywaniu powierzchni opakowań z tektury falistej, zwiększając moce produkcyjne drukarni w tym zakresie o ok. 80%. 

09.09.2014 | przeczytano: 2555 razy
Claus Bolza-Schünemann – nowym prezesem KBA,  Axel Kaufmann – wiceprezesem firmy

Firma Koenig & Bauer (KBA) poinformowała o planowanych zmianach w jej zarządzie. Po przeprowadzeniu niemieckiego producenta przez trudne lata kryzysu, z dniem 31 października Helge Hansen – dotychczasowy prezes KBA – przekaże swoje stanowisko na ręce Clausa Bolza-Schünemanna, pełniącego obecnie obowiązki wiceprezesa ds. rozwiązań inżynierskich i produkcji maszyn zwojowych. Decyzja Helge Hansena jest związana z faktem, że zbliża się on do wieku emerytalnego; została w pełni zrozumiana i zaakceptowana przez radę nadzorczą KBA. Jednocześnie w skład zarządu wejdzie dr Axel Kaufmann – obecny dyrektor finansowy firmy.

30.09.2011 | przeczytano: 2430 razy
Arka Druk inwestuje w KBA Rapida 106-7+L ALV3

W ostatnim czasie w firmie Arka Druk z Łap, specjalizującej się w produkcji opakowań klasy premium, rozpoczęła pracę nowa, pełnoformatowa maszyna arkuszowa KBA Rapida 106-7+L ALV3. Jej hybrydowa konfiguracja znacząco rozszerza spektrum dostępnych zastosowań, m.in. o naprzemienne drukowanie farbami UV i konwencjonalnymi, zadrukowywanie podłoży niewsiąkliwych oraz aplikowanie różnych kombinacji lakierów. Zakup ten umożliwił wyjście drukarni na rynki zagraniczne oraz zaoferowanie klientom niedostępnych dotychczas produktów. Równocześnie wdrożony tu został zaawansowany system MIS stworzony przez firmę Cicero Stapro Group, reprezentowaną na polskim rynku przez KBA CEE. Inwestycja została częściowo sfinansowana ze środków unijnych w ramach projektu „Zakup innowacyjnych maszyn drukarskich oraz oprogramowania kluczem do zwiększenia pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstwa Arka Druk”.

14.09.2015 | przeczytano: 2194 razy
Pełnoformatowa KBA Rapida 106-6 LTTL ALV2 w Drukarni Tinta

W ostatnim czasie w Drukarni Tinta z Działdowa rozpoczęła pracę nowa, pełnoformatowa arkuszowa maszyna offsetowa KBA Rapida 106-6 LTTL ALV2, wyposażona w sześć zespołów drukujących i dwie wieże lakierujące. Zwiększyła ona znacząco możliwości tego przedsiębiorstwa w zakresie zadrukowywania podłoży wysokogramaturowych, m.in. do produkcji opakowań. Jest pierwszą w jego historii maszyną w formacie B1, a zarazem pierwszą dostarczoną tu przez firmę KBA CEE.

30.11.2016 | przeczytano: 2028 razy
Kent-pak inwestuje w wielkoformatową maszynę arkuszową Rapida 164-7+L ALV3

Kilka miesięcy temu park sprzętowy firmy Kent-Pak z Bardo k. Kłodzka wzbogaciła pierwsza w jej historii offsetowa maszyna drukująca – wielkoformatowa Rapida 164-7+L ALV3. Pozwoliła ona temu dynamicznie rozwijającemu się przedsiębiorstwu na zadrukowywanie we własnym zakresie wszystkich wytwarzanych tu opakowań kartonowych; wcześniej usługa ta była zlecana na zewnątrz. Siedmiozespołowa maszyna z wieżą lakierującą, wyposażona w dbające o wysoką jakość, liczne systemy kontrolno-pomiarowe, umożliwia też różnorodne uszlachetnianie finalnych wydruków, np. w zakresie lakierowania matowego i UV.

16.03.2018 | przeczytano: 1952 razy
Rapida 105-PRO 5+L ALV 2 w Fabryce Kart Trefl-Kraków

Pod koniec ub.r. firma KBA CEE zrealizowała wdrożenie pierwszej w tej części Europy pełnoformatowej maszyny offsetowej Rapida 105-PRO 5+L ALV2. Jej użytkownikiem stała się Fabryka Kart Trefl-Kraków – największy polski producent kart do gry, a zarazem firma związana z marką Koenig & Bauer od końca lat 80. ubiegłego wieku. Nowa maszyna znacząco zwiększyła potencjał działającej tu drukarni offsetowej, stając się ważnym elementem planu ekspansji Fabryki Kart Trefl-Kraków na rynki całego świata.

17.01.2018 | przeczytano: 1869 razy
KBA RotaJET na Druckforum  i Hunkeler Innovationdays

Podczas ubiegłorocznych targów drupa firma Koenig & Bauer zaprezentowała zwojową maszynę inkjetową KBA RotaJET 76, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem specjalistów z całego świata. To innowacyjne rozwiązanie będzie głównym punktem wieczoru KBA, podczas spotkania branżowego Druckforum, odbywającego się 1 lutego w Filderstadt w Niemczech.

15.01.2013 | przeczytano: 1621 razy
1 2 3
Strona 1/8 (artykułów: 158)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764