logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Koenig: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 155
Offsetowa maszyna arkuszowa KBA Rapida 105 w zakładach Koenig & Bauer AG

W ostatnich dniach listopada, tuż po światowej premierze na targach All in Print China w Szanghaju i na pięć miesięcy przed targami drupa 2012, firma Koenig & Bauer AG oficjalnie przedstawiła na rynku europejskim nową wersję pełnoformatowej maszyny KBA Rapida 105. W tym celu do jej siedziby w Radebeul zaproszono grono klientów z Polski, Czech, Rosji, Francji, Włoch, Belgii i Niemiec, którzy wzięli udział w prezentacjach tej wszechstronnej maszyny, oferującej wiele funkcji znanych ze sztandarowego modelu KBA w klasie B1 – Rapida 106.

11.12.2011 | przeczytano: 8083 razy
Studenci z Łodzi z w zakładach Koenig & Bauer AG w Radebeul

W dniach 5-7 grudnia grupa studentów Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej odwiedziła zakłady maszyn arkuszowych firmy Koenig & Bauer AG w Radebeul. Była to kolejna inicjatywa podjęta przez KBA w ramach niedawno rozpoczętej, ścisłej współpracy pomiędzy niemieckim producentem i łódzką uczelnią. Przed dwoma miesiącami w Łodzi odbyła się konferencja techniczna prezentująca od strony teoretycznej rozwiązania KBA; tym razem studenci IPiP PŁ mieli okazję zapoznać się z nimi na żywo.

13.12.2011 | przeczytano: 7566 razy
Bydgoszcz: maszyna KBA Rapida 105-5+L w Drukarni Color-Print

W ostatnim czasie do grona polskich użytkowników arkuszowych maszyn offsetowych Koenig & Bauer dołączyła Drukarnia Color-Print z Bydgoszczy. Jej park sprzętowy powiększył się o nową, pełnoformatową maszynę KBA Rapida 105-5+L, wyposażoną w pięć zespołów drukujących i wieżę lakierującą. Ze względu na niestandardową konfigurację, pozwalającą m.in. na drukowanie farbami UV, jest ona wykorzystywana do produkcji opakowań oraz innych zleceń wymagających technologii UV.

27.09.2013 | przeczytano: 5218 razy
Maszyny KBA Rapida 106 w drukarni Offset Druk

Rzeszowska firma Offset Druk to jeden z najlepiej wyposażonych i najnowocześniejszych zakładów poligraficznych na Podkarpaciu. W skład jej parku sprzętowego wchodzą m.in. dwie wysokowydajne maszyny arkuszowe KBA Rapida 106, posiadające liczne systemy kontrolno-pomiarowe oraz funkcje usprawniające ich pracę. Jak zapewnia kierownictwo drukarni – podsumowując inwestycję w technologię Koenig & Bauer – znacząco przyczyniła się ona do rozwoju firmy. Drukarnia weszła m.in. na rynek opakowań, odnotowując na nim coraz większe sukcesy.

19.12.2013 | przeczytano: 3849 razy
KBA Rapida 145  W drukarni Karton-Pak

Drukarnia Karton-Pak SA z Nowej Soli, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości opakowań kartonowych do produktów spożywczych, to pierwszy w Polsce użytkownik nowej wielkoformatowej maszyny arkuszowej KBA Rapida 145. Maszyna ta miała swoją oficjalną premierę na majowych targach drupa 2012, przed którymi pracowała – w ramach programu pilotażowego – u wybranych klientów firmy KBA. Drukarnia Karton-Pak, wieloletni użytkownik maszyn KBA, znalazła się w elitarnym gronie zakładów poligraficznych objętych ww. programem.

17.07.2012 | przeczytano: 3652 razy
Wielkoformatowa KBA Rapida 145-5+L ALV3 w drukarni Granpak

W ostatnim czasie w drukarni Granpak z Andrychowa rozpoczęła pracę wielkoformatowa arkuszowa maszyna offsetowa KBA Rapida 145-5+L ALV3, wyposażona w pięć zespołów drukujących i wieżę lakierującą. To kolejne rozwiązanie technologiczne marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydowała się ta dynamicznie rozwijająca się firma. Przed dwoma laty zakupiła ona pełnoformatową maszynę KBA Rapida 105-6+L ALV2. Dzięki nowej inwestycji jej potencjał znaczącą się zwiększył, umożliwiając sprawną i terminową obsługę klientów w zakresie produkcji opakowań kartonowych.

17.03.2016 | przeczytano: 3597 razy
Prezentacja maszyny KBA Genius 52 UV na Dniu Otwartym drukarni ViperPrint

Od pewnego czasu w ofercie firmy KBA-Polska znajduje się ćwierćformatowa maszyna KBA Genius 52 UV, bazująca na technologii offsetu bezwodnego. W ostatnich miesiącach jej nabywcą została drukarnia ViperPrint z Częstochowy. Maszyna pracuje tu od czerwca br., a z jej możliwościami mogli zapoznać się uczestnicy Dnia Otwartego, zorganizowanego niedawno z myślą o klientach przez ten prężnie rozwijający się zakład poligraficzny.

28.09.2010 | przeczytano: 3385 razy
Drukarnia DTL inwestuje w szóstą maszynę arkuszową Koenig & Bauer

Sytuacja na polskim rynku poligraficznym powoduje, że coraz więcej drukarń – dotychczas realizujących prace z zakresu szeroko pojętego akcydensu – decyduje się na ukierunkowanie profilu swojej produkcji. Jedną z najczęściej wybieranych specjalizacji są opakowania, wykonywane przede wszystkim – z uwagi na istniejący park maszynowy – w technice offsetu arkuszowego.

30.07.2014 | przeczytano: 3365 razy
Współpraca KBA CEE i Mondi Paper z Zakładem Technologii Poligraficznych IMiP PW

W połowie października br. w siedzibie Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechatroniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej miało miejsce spotkanie kierownictwa tej placówki z przedstawicielami KBA CEE i Mondi Paper Sales. Podczas spotkania podjęta została decyzja o nawiązaniu ścisłej współpracy dydaktyczno-naukowej pomiędzy ZTP i obiema firmami. Jej pierwszym krokiem była listopadowa wizyta grupy studentów warszawskiej uczelni w zakładach papierniczych Mondi SCP a.s. w słowackim Ružomberoku. Kolejnym będzie wyjazd do zakładów produkcyjnych Koenig & Bauer w niemieckim Radebeul, zaplanowany na połowę przyszłego roku.

06.12.2013 | przeczytano: 3255 razy

Firmy Koenig & Bauer AG (KBA) i RR Donnelley & Sons Company poinformowały o zawarciu umowy, na mocy której zajmą się wspólnie tworzeniem, produkcją i sprzedażą nowej generacji cyfrowych systemów druku inkjetowego, opartych na technologii piezoelektrycznej i przeznaczonych na rynki: opakowaniowy, druków zabezpieczonych, akcydensowy i gazetowy. Porozumienie zakłada, że KBA – korzystając z licencji firmy RR Donnelley na opracowane przez nią technologie cyfrowego obrazowania (m.in. system Apollo) – będzie je integrować w produkowanych przez siebie maszynach drukujących. Nowa maszyna cyfrowa firmy KBA zostanie po raz pierwszy przedstawiona podczas najbliższych targów drupa w Düsseldorfie, zaplanowanych na maj przyszłego roku. Szczegóły współpracy zostaną opublikowane w późniejszym czasie.

11.03.2011 | przeczytano: 3136 razy
maszyna KBA Rapida 105-6+L ALV2 w drukarni Granpak

W połowie lutego w firmie Granpak z Andrychowa rozpoczęła pracę nowa, pełnoformatowa maszyna offsetowa KBA Rapida 105-6+L ALV2, wyposażona m.in. w sześć zespołów drukujących, wieżę lakierującą oraz liczne systemy kontrolno-pomiarowe. Stanowi ona część kompleksowego planu inwestycyjnego tej prężnie rozwijającej się drukarni i ma służyć przede wszystkim do produkcji wysoko przetworzonych opakowań kartonowych.

05.03.2014 | przeczytano: 3093 razy
KBA po targach Poligrafia 2011

Firma KBA wzięła udział w tegorocznych targach Poligrafia 2011 w Poznaniu, prezentując dwie maszyny drukujące: konwencjonalną KBA Rapida 75E wyposażoną w pięć zespołów drukujących, wieżę lakierującą i dwa segmenty przedłużonego wykładania oraz bazującą na technologii bezstrefowego offsetu bezwodnego KBA Genius 52UV.

28.04.2011 | przeczytano: 2910 razy
KBA-Polska wyróżniona''KBA Agency of the Year 2010''

Podczas dorocznego spotkania przedstawicieli koncernu Koenig & Bauer AG i jego spółek-córek z całego świata, wręczona została nagroda dla najlepszego przedstawicielstwa KBA w 2010 roku. Prestiżowe wyróżnienie „KBA Agency of the Year 2010” otrzymała firma KBA-Polska Sp. z o.o. w uznaniu za odniesione sukcesy na polskim rynku, realizację planów sprzedaży i udaną integrację „pod jednym dachem” działalności dotychczas prowadzonej przez dwa osobne podmioty: KBA-Polska i KBA-Grafitec. W imieniu KBA-Polska z rąk Helge Hansena – CEO firmy KBA i Ralfa Sammeck – wiceprezesa ds. sprzedaży, marketingu i serwisu w dziale offsetowych maszyn arkuszowych KBA nagrodę odebrał jej prezes – Oliver Becker.

27.01.2011 | przeczytano: 2662 razy
Druga wielkoformatowa maszyna offsetowa KBA Rapida  w drukarni firmy Werner Kenkel

W ostatnim czasie park maszynowy drukarni Werner Kenkel wzbogacił się o drugą wielkoformatową maszynę offsetową firmy Koenig & Bauer – KBA Rapida 145+5+L SPC ALV2. Podobnie jak pracująca tu z powodzeniem od kilku lat KBA Rapida 162a, znajdzie ona zastosowanie przede wszystkim przy zadrukowywaniu powierzchni opakowań z tektury falistej, zwiększając moce produkcyjne drukarni w tym zakresie o ok. 80%. 

09.09.2014 | przeczytano: 2532 razy
Claus Bolza-Schünemann – nowym prezesem KBA,  Axel Kaufmann – wiceprezesem firmy

Firma Koenig & Bauer (KBA) poinformowała o planowanych zmianach w jej zarządzie. Po przeprowadzeniu niemieckiego producenta przez trudne lata kryzysu, z dniem 31 października Helge Hansen – dotychczasowy prezes KBA – przekaże swoje stanowisko na ręce Clausa Bolza-Schünemanna, pełniącego obecnie obowiązki wiceprezesa ds. rozwiązań inżynierskich i produkcji maszyn zwojowych. Decyzja Helge Hansena jest związana z faktem, że zbliża się on do wieku emerytalnego; została w pełni zrozumiana i zaakceptowana przez radę nadzorczą KBA. Jednocześnie w skład zarządu wejdzie dr Axel Kaufmann – obecny dyrektor finansowy firmy.

30.09.2011 | przeczytano: 2429 razy
Arka Druk inwestuje w KBA Rapida 106-7+L ALV3

W ostatnim czasie w firmie Arka Druk z Łap, specjalizującej się w produkcji opakowań klasy premium, rozpoczęła pracę nowa, pełnoformatowa maszyna arkuszowa KBA Rapida 106-7+L ALV3. Jej hybrydowa konfiguracja znacząco rozszerza spektrum dostępnych zastosowań, m.in. o naprzemienne drukowanie farbami UV i konwencjonalnymi, zadrukowywanie podłoży niewsiąkliwych oraz aplikowanie różnych kombinacji lakierów. Zakup ten umożliwił wyjście drukarni na rynki zagraniczne oraz zaoferowanie klientom niedostępnych dotychczas produktów. Równocześnie wdrożony tu został zaawansowany system MIS stworzony przez firmę Cicero Stapro Group, reprezentowaną na polskim rynku przez KBA CEE. Inwestycja została częściowo sfinansowana ze środków unijnych w ramach projektu „Zakup innowacyjnych maszyn drukarskich oraz oprogramowania kluczem do zwiększenia pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstwa Arka Druk”.

14.09.2015 | przeczytano: 2170 razy
Pełnoformatowa KBA Rapida 106-6 LTTL ALV2 w Drukarni Tinta

W ostatnim czasie w Drukarni Tinta z Działdowa rozpoczęła pracę nowa, pełnoformatowa arkuszowa maszyna offsetowa KBA Rapida 106-6 LTTL ALV2, wyposażona w sześć zespołów drukujących i dwie wieże lakierujące. Zwiększyła ona znacząco możliwości tego przedsiębiorstwa w zakresie zadrukowywania podłoży wysokogramaturowych, m.in. do produkcji opakowań. Jest pierwszą w jego historii maszyną w formacie B1, a zarazem pierwszą dostarczoną tu przez firmę KBA CEE.

30.11.2016 | przeczytano: 2002 razy
Kent-pak inwestuje w wielkoformatową maszynę arkuszową Rapida 164-7+L ALV3

Kilka miesięcy temu park sprzętowy firmy Kent-Pak z Bardo k. Kłodzka wzbogaciła pierwsza w jej historii offsetowa maszyna drukująca – wielkoformatowa Rapida 164-7+L ALV3. Pozwoliła ona temu dynamicznie rozwijającemu się przedsiębiorstwu na zadrukowywanie we własnym zakresie wszystkich wytwarzanych tu opakowań kartonowych; wcześniej usługa ta była zlecana na zewnątrz. Siedmiozespołowa maszyna z wieżą lakierującą, wyposażona w dbające o wysoką jakość, liczne systemy kontrolno-pomiarowe, umożliwia też różnorodne uszlachetnianie finalnych wydruków, np. w zakresie lakierowania matowego i UV.

16.03.2018 | przeczytano: 1919 razy
Rapida 105-PRO 5+L ALV 2 w Fabryce Kart Trefl-Kraków

Pod koniec ub.r. firma KBA CEE zrealizowała wdrożenie pierwszej w tej części Europy pełnoformatowej maszyny offsetowej Rapida 105-PRO 5+L ALV2. Jej użytkownikiem stała się Fabryka Kart Trefl-Kraków – największy polski producent kart do gry, a zarazem firma związana z marką Koenig & Bauer od końca lat 80. ubiegłego wieku. Nowa maszyna znacząco zwiększyła potencjał działającej tu drukarni offsetowej, stając się ważnym elementem planu ekspansji Fabryki Kart Trefl-Kraków na rynki całego świata.

17.01.2018 | przeczytano: 1840 razy
KBA RotaJET na Druckforum  i Hunkeler Innovationdays

Podczas ubiegłorocznych targów drupa firma Koenig & Bauer zaprezentowała zwojową maszynę inkjetową KBA RotaJET 76, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem specjalistów z całego świata. To innowacyjne rozwiązanie będzie głównym punktem wieczoru KBA, podczas spotkania branżowego Druckforum, odbywającego się 1 lutego w Filderstadt w Niemczech.

15.01.2013 | przeczytano: 1618 razy
Stec Karton inwestuje w nową wielkoformatową maszynę offsetową KBA Rapida 164-6+L ALV2

W ostatnim czasie w drukarni Stec Karton z Człuchowa rozpoczęła pracę nowa maszyna arkuszowa KBA Rapida 164-6+L ALV2. Służy ona przede wszystkim do produkcji wielokolorowych opakowań kartonowych, także z opcją uszlachetniania. Inwestycja pozwoliła na znaczące skrócenie czasu realizowanych przez firmę zleceń.

07.11.2014 | przeczytano: 1516 razy
Drukarnia Vacat po raz kolejny inwestuje w technologię Koenig & Bauer

W maju br. park sprzętowy drukarni Vacat wzbogaciła półformatowa arkuszowa maszyna offsetowa Rapida 75PRO-5+L ALV2, dostarczona przez KBA CEE. To kolejne już zaawansowane rozwiązanie marki Koenig & Bauer pracujące w tym krakowskim zakładzie poligraficznym. Maszyna znacząco zwiększyła jego możliwości, przede wszystkim w zakresie produkcji opakowań kartonowych, w których drukarnia się specjalizuje.

20.08.2018 | przeczytano: 1508 razy
Druga wielkoformatowa KBA Rapida w Universal Display Solutions

W ostatnim czasie w firmie Universal Display Solutions (UDS), specjalizującej się w produkcji wysokoprzetworzonych produktów na bazie kartonu i tektury, rozpoczęła pracę wielkoformatowa arkuszowa maszyna offsetowa KBA Rapida 164-6+L ALV2. Dołączyła ona do zainstalowanej tu trzy lata wcześniej maszyny KBA Rapida 162a-5+L ALV2, zwiększając moce produkcyjne UDS w zakresie druku offsetowego o ponad 100%.

29.03.2016 | przeczytano: 1384 razy

Koncern Koenig & Bauer AG (KBA) poinformował o swoich wynikach finansowych za rok 2010. W porównaniu z rokiem 2009, firma odnotowała w roku ubiegłym wyraźny wzrost przychodów ze sprzedaży (o 12,3% do poziomu 1,179 mld euro), zysku przed opodatkowaniem (15,3 mln euro) i nowych zamówień na maszyny drukujące, który wyniósł aż 45,4%. Kierownictwo KBA zakłada, że rok bieżący także przyniesie umiarkowany wzrost sprzedaży i zysków. Warto dodać, że w marcu niemiecki koncern zapowiedział rozszerzenie swojego portfolio produktowego o rozwiązania, dedykowane dla rynku druku cyfrowego.

04.04.2011 | przeczytano: 1380 razy
Studenci ZPT w zakładach Koenig & Bauer AG w Radebeul

W dniach 25-27 maja br. grupa studentów Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej wzięła udział w zorganizowanym przez KBA CEE wyjeździe, obejmującym wizytę w zakładach produkcyjnych Koenig & Bauer AG w Radebeul oraz u klientów firmy z Polski i z Niemiec. Był to kolejny – po jesiennym zwiedzaniu słowackiej fabryki Mondi SCP a.s. – efekt współpracy dydaktyczno-naukowej, nawiązanej w ub.r. pomiędzy ZTP oraz firmami KBA CEE i Mondi Paper Sales.

28.05.2014 | przeczytano: 1370 razy
Rapida 106-8+L SW4 SPC ALV2 w firmie Vilpol

„Inwestycją roku 2018” nazwano w firmie Vilpol najnowszy nabytek tego działającego od ponad ćwierćwiecza podwarszawskiego zakładu poligraficznego – 8-kolorową maszynę offsetową z systemem odwracania arkusza Rapida 106-8+L SW4 SPC ALV2, dostarczoną przez Koenig & Bauer. To pierwsza tego typu konfiguracja z serii Rapida w Polsce – zastosowana w niej zaawansowana technologia druku i uszlachetniania pozwoliła – jak zapewnia kierownictwo drukarni – na zastąpienie, także pod względem wydajności, trzech innych maszyn (w formatach B2 i B1). Realizowane są w niej przede wszystkim wysokojakościowe wydawnictwa książkowe, systemy POS oraz opakowania kartonowe – prace te stanowią obecnie większość zleceń wykonywanych przez Vilpol. Maszyna została częściowo sfinansowana ze środków unijnych w ramach projektu „Wdrożenie nowej gamy produktów z nadrukowanymi elementami elektroluminescencyjnymi będących efektem prac badawczych”.

18.07.2018 | przeczytano: 1364 razy
KBA Rapida 106 skraca czasy narządzania w drukarni Flyeralarm

Maszyna Rapida 106 wyposażona w osiem zespołów drukujących oraz opcję odwracania arkusza pozwalającą na produkcję 4/4 od kwietnia 2018 pracuje w drukarni Mainfranken w Marktheidenfeld pod Würzburgiem, należącej do firmy FLYERALARM.

26.01.2019 | przeczytano: 1358 razy
Wyniki finansowe Koenig & Bauer AG za 2. kwartał 2013: 10 mln euro zysku przed opodatkowaniem

Firma Koenig & Bauer AG (KBA) poinformowała o wynikach finansowych za 2. kwartał br. i za 1 półrocze 2013. W porównaniu ze stanem na koniec marca br., po sześciu miesiącach tego roku odnotowano znaczący wzrost przychodów, wynikający w dużej mierze ze zwiększonego wolumenu zamówień na offsetowe maszyny arkuszowe. W 2. kwartale br. niemiecki producent zmagał się z brakiem ożywienia na rynku maszyn zwojowych i specjalistycznych, co jednak nie wpłynęło negatywnie na właściwą płynność finansową i globalne wyniki. Firma nadal realizuje strategiczne cele, mające zabezpieczyć jej przyszłość. Kierownictwo Koenig & Bauer zakłada, że 2013 rok firma zakończy z podobnym zyskiem EBIT jak poprzedni.

12.08.2013 | przeczytano: 1352 razy
„Feeling good with KBA”: spotkanie prasowe firmy KBA CEE

8 stycznia w warszawskim hotelu Hyatt Regency odbyło się tradycyjne już, doroczne spotkanie firmy KBA CEE z przedstawicielami polskich mediów. Stanowiło ono okazję do podsumowania działalności spółki w ostatnich dwunastu miesiącach oraz do przedstawienia jej planów na rok 2014. Firma zaanonsowała m.in. nową kampanię promocyjną, przebiegającą pod hasłem „Feeling good with KBA”.

10.01.2014 | przeczytano: 1347 razy
Spółdzielnia Wega użytkownikiem arkuszowej maszyny KBA Rapida 105

W ostatnim czasie do grona polskich użytkowników maszyn z rodziny KBA Rapida dołączyła Spółdzielnia Pracy Opakowań Drukowanych Wega z Połczyna-Zdroju. We wrześniu rozpoczęła tu pracę 5-kolorowa, pełnoformatowa KBA Rapida 105. Maszyna wykorzystywana jest przede wszystkim do zadrukowywania opakowań na bazie tektury litej. Jak zapewnia prezes spółdzielni, Wiktor Wojciechowski, wydajność maszyny pozwala wykonać dotychczas realizowane zlecenia w czasie o połowę krótszym.

13.11.2014 | przeczytano: 1347 razy
Stora Enso i branżowe konkursy dla projektantów opakowań

Początek marca br. to czas rozstrzygnięć w skierowanych do projektantów opakowań konkursach branżowych, w które od wielu lat zaangażowana jest Stora Enso. 5 marca w Poznaniu miała miejsce uroczysta gala finałowa Art of Packaging – 12. edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepsze opakowanie roku, organizowanego przez wydawnictwo European Media Group. Stora Enso znalazła się wśród głównych partnerów tego wydarzenia. Dwa dni później ogłoszona została lista finalistów Recreate Packaging 2018 – międzynarodowego konkursu dla studentów i projektantów opakowań, którego inicjatorem i organizatorem jest skandynawski koncern. Stora Enso ogłosiła też zwycięzców Nagrody Publiczności, wskazanych na podstawie głosowania internetowego w tym konkursie. Zostały nimi Klaudia Rajca i Martyna Matuszkiewicz – studentki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu za projekt „Smart Snack”.

29.03.2018 | przeczytano: 1328 razy

Wraz z początkiem roku drukarnia Intropak Płochocki & Wspólnicy Sp.j. z Celestynowa k. Warszawy rozpoczęła pracę na nowej pełnoformatowej maszynie arkuszowej KBA Rapida 105-6+L ALV2. Wyposażona w sześć zespołów drukujących i wieżę lakierującą, jest ona kolejnym rozwiązaniem marki Koenig & Bauer w bogatej, ponad 40-letniej historii firmy.

31.01.2014 | przeczytano: 1311 razy
Drukarnia DTL po raz kolejny inwestuje w maszynę KBA

Malowniczo położona, tuż u podnóża gór drukarnia DTL z Porąbki k. Bielska-Białej to wieloletni użytkownik maszyn offsetowych produkowanych przez Koenig & Bauer (KBA). Jej ostatnia inwestycja to nietypowo skonfigurowana maszyna KBA Rapida 75-5+L SW2, wyposażona w pięć zespołów drukujących, wieżę lakierującą i system odwracania arkuszy po 2. zespole drukującym. Zastąpiła ona maszynę KBA Performa 66, znacząco zwiększając moce produkcyjne tego zakładu.

04.02.2013 | przeczytano: 1300 razy
17-zespołowa maszyna Koenig & Bauer w zakładzie firmy Amcor w Łodzi

Globalny koncern opakowaniowy Amcor realizując kolejną inwestycję w swoim zakładzie w Łodzi – był nią zakup 17-zespołowej pełnoformatowej maszyny offsetowej firmy Koenig & Bauer – zwiększył elastyczność swojej produkcji i zapewnił klientom z Europy Zachodniej lepszy dostęp do wysokojakościowych opakowań kartonowych. Łódzki zakład, wchodzący w skład dywizji Specialty Cartons i zatrudniający ponad 500 osób, zajmuje się drukowaniem, uszlachetnianiem i przetwarzaniem opakowań kartonowych, obsługując klientów z całego regionu.

01.10.2018 | przeczytano: 1300 razy

Blisko sześćdziesięciu uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym 12 lutego przez firmę KBA-Polska.

22.02.2009 | przeczytano: 1260 razy

W dniach 20-21 czerwca w zakładach produkcyjnych firmy Koenig & Bauer AG w Radebeul k. Drezna odbywały się Dni Otwarte, podczas których po raz pierwszy zaprezentowana została najnowsza wielkoformatowa maszyna offsetowa tego niemieckiego producenta – KBA Rapida 164. W spotkaniu wzięła udział liczna, niemal 40-osobowa grupa klientów z naszego kraju, wśród których znaleźli się przedstawiciele czołowych polskich drukarń wielkoformatowych, pracujących w technice offsetowej. Poza premierowym pokazem maszyny KBA Rapida 164, uczestnicy Dni Otwartych mieli też okazję zobaczyć inne rozwiązania Koenig & Bauer w różnych klasach formatowych, m.in. wprowadzony do sprzedaży na targach drupa 2012 model KBA Rapida 145.

25.06.2013 | przeczytano: 1217 razy

Mark Andy – producent wąskowstęgowych maszyn do zadrukowywania i przetwarzania etykiet oraz opakowań – poinformował o przejęciu firmy Presstek, znanej przede wszystkim z produkcji płyt offsetowych i maszyn, bazujących na technologii DI (direct imaging), a także naświetlarek CTP oraz usług serwisowych i posprzedażowych świadczonych swoim klientom. Tym samym Mark Andy staje się bardzo kompleksowym i wszechstronnym dostawcą różnego rodzaju rozwiązań, skierowanych do szeroko rozumianej branży poligraficznej.

29.03.2018 | przeczytano: 1205 razy
Arkuszowa maszyna offsetowa z rodziny Kba Rapida w drukarni Karton-Pak

22 czerwca br. w Nowej Soli odbyło się uroczyste otwarcie nowego zakładu produkcyjnego firmy Karton-Pak. W wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób: klienci, partnerzy biznesowi, dostawcy pracujących tu rozwiązań technologicznych, główny wykonawca inwestycji, lokalne władze oraz dziennikarze mediów branżowych. Zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić nowoczesny zakład, którego park sprzętowy obejmuje m.in. wielkoformatową 7-kolorową maszynę arkuszową KBA Rapida 145-7+L FAPC ALV3. To już siódme rozwiązanie z serii KBA Rapida, jakie trafiło do firmy Karton-Pak, a zarazem jedenasta maszyna wyprodukowana przez zakłady Koenig & Bauer w Radebeul zainstalowana tu w ponad 30-letniej współpracy obu przedsiębiorstw.

06.07.2017 | przeczytano: 1202 razy
KBA Rapida 75 i KBA Rapida 105 tematem prezentacji w Radebeul

Niemal setka klientów z Polski, Czech i Słowacji wzięła udział w Dniu Otwartym zorganizowanym przez firmę KBA CEE w zakładach Koenig & Bauer AG w Radebeul. Podczas spotkania zaprezentowane zostały dwie nowoczesne maszyny tego niemieckiego producenta: półformatowa KBA Rapida 75 w wersji pięciozespołowej z wieżą lakierującą oraz 8-kolorowa pełnoformatowa KBA Rapida 105 z systemem odwracania arkusza po 4. zespole.

19.04.2013 | przeczytano: 1200 razy
Rapida 105PRO-6+L ALV3 w drukarni Karton-Pak Cieszyn

W sierpniu br. w drukarni Karton-Pak Cieszyn została oficjalnie oddana do użytku nowa, pełnoformatowa arkuszowa maszyna offsetowa Rapida 105PRO-6+L ALV3. Zastąpiła ona inne rozwiązanie marki Koenig & Bauer, z którą ten zakład poligraficzny związany jest od wielu lat. Nowa inwestycja, zrealizowana częściowo ze środków unijnych, znacząco rozszerzyła możliwości drukarni w zakresie produkcji opakowań kartonowych z tektury litej i kaszerowanej, także uszlachetnionych i wysokoprzetworzonych.

27.08.2018 | przeczytano: 1189 razy
Rozwiązania energooszczędne w maszynach KBA Rapida

Offsetowy druk arkuszowy to proces wymagający dużej ilości energii. Dlatego tym bardziej istotne jest tworzenie i rozwijanie energooszczędnych rozwiązań w maszynach drukujących oraz ponowne wykorzystywanie generowanego podczas produkcji ciepła. Firma Koenig & Bauer (KBA) od wielu lat systematycznie wprowadza do swojej oferty tego typu rozwiązania, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i działając w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

01.08.2012 | przeczytano: 1182 razy
Nowa maszyna KBA Rapida 75-5+L w drukarni Wydawnictwa Bernardinum

Z początkiem sierpnia w drukarni Wydawnictwa Bernardinum rozpoczęła pracę nowa, półformatowa, arkuszowa maszyna offsetowa KBA Rapida 75-5+L, wyposażona w pięć zespołów drukujących i wieżę lakierującą. 10 września miało miejsce jej uroczyste poświęcenie i oficjalne oddanie do użytkowania. Maszyna jest pierwszym rozwiązaniem firmy Koenig & Bauer dostarczonym do tutejszej drukarni i ma zwiększyć realizowane przez nią nakłady o 30%.

19.09.2014 | przeczytano: 1165 razy
KBA CEE podsumowuje udany rok 2015

27 stycznia br. w warszawskim hotelu Bristol odbyło się tradycyjne, doroczne spotkanie kierownictwa KBA CEE z przedstawicielami prasy branżowej. Z ramienia firmy wzięli w nim udział: Jan Korenc – prezes zarządu, Grzegorz Szymczykowski – dyrektor ds. sprzedaży i serwisu oraz Paweł Krasowski – Marketing & Administration Manager. Zaprezentowane zostały podczas niego najważniejsze informacje dotyczące sytuacji całego koncernu Koenig & Bauer, jak również KBA CEE - jako jednej z najlepiej prosperujących jego filii w skali całego świata. Nie zabrakło zapowiedzi związanych z rozwiązaniami KBA, przygotowywanymi przez firmę z myślą o targach drupa 2016.

01.02.2016 | przeczytano: 1163 razy
KBA podpisuje kontrakt na dostawę trzech maszyn KBA Rapida 106 z systemem SPC

Pod koniec października drukarnia Albe De Coker z Hoboken k. Antwerpii zakontraktowała w firmie Koenig & Bauer AG (KBA) trzy pełnoformatowe arkuszowe maszyny offsetowe KBA Rapida 106, z których dwie zostaną wyposażone w systemy niezależnych napędów cylindrów płytowych DriveTronic SPC, umożliwiające symultaniczną zmianę wszystkich form drukowych. Maszyny, w których zastosowano najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne dostępne w klasie formatowej B1, zastąpią pięć maszyn innego niemieckiego dostawcy, na których dotychczas opierała się produkcja tej belgijskiej drukarni.

26.11.2010 | przeczytano: 1154 razy
KBA Rapida w polskim zakładzie grupy Van Genechten Packaging

W należącym do międzynarodowej grupy Van Genechten Packaging zakładzie produkcyjnym w Chełmku została uruchomiona nowa pełnoformatowa maszyna offsetowa KBA Rapida 106. Dołączyła ona do pracujących w tej drukarni od pewnego czasu modeli - KBA Rapida 145 i KBA Rapida 142, wykorzystywanych do wielkoformatowej produkcji opakowań kartonowych. Nowa maszyna w formacie B1 umożliwia wykonywanie wysokoprzetworzonych opakowań premium, m.in. z wykorzystaniem farb UV, niestandardowych kombinacji lakierów oraz trudnych w obróbce podłoży drukowych, np. materiałów niewsiąkliwych (folii).

29.09.2015 | przeczytano: 1120 razy
Granpak inwestuje w technologię Koenig & Bauer

W drukarni Granpak z Andrychowa od niedawna pracuje nowa, pełnoformatowa arkuszowa maszyna offsetowa Rapida 106-6+L. To trzecie już rozwiązanie marki Koenig & Bauer dostarczone na przestrzeni ostatnich kilku lat do tego prężnie rozwijającego się przedsiębiorstwa. Maszyna stanowi część projektu inwestycyjnego firmy Granpak, realizowanego pod nazwą  „Innowacyjne opakowanie kartonowe o unikalnych cechach konstrukcyjnych i użytkowych”. Zakup został częściowo sfinansowany ze środków w unijnych w ramach „Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020”.

18.02.2020 | przeczytano: 1110 razy
Kielce: Dzień Otwarty firmy KBA CEE w drukarni Colorpress Art

22 lutego br. w kieleckiej drukarni ColorPress Art odbył się Dzień Otwarty poświęcony pierwszej w Polsce maszynie marki Koenig & Bauer,  wykorzystującej innowacyjną technologię suszenia LED-UV. W spotkaniu wzięło udział ponad 40 osób, w tym przedstawiciele drukarń arkuszowych z różnych regionów Polski. Poza prezentacjami półformatowej maszyny KBA Rapida 75 PRO 5+L ALV3, uwzględniającymi drukowanie zleceń na różnych podłożach (także niewsiąkliwych), mieli oni okazję wysłuchać wystąpień przedstawicieli KBA CEE i partnerów wspierających Dzień Otwarty – firm Akon, Antalis Poland, CMC i AKF Leasing.

27.02.2017 | przeczytano: 1100 razy
Koenig & Bauer AG na World Publishing Expo: mariaż ink-jetu z offsetem

Tradycyjnie już wśród wystawców World Publishing Expo znalazła się firma Koenig & Bauer AG (KBA), która promowała konwencjonalne i cyfrowe rozwiązania ze swojej oferty, dedykowane dla drukarń gazetowych. Ze szczegółami prezentacji targowych zarząd KBA zapoznał dziennikarzy podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w pierwszym dniu targów.

15.10.2013 | przeczytano: 1095 razy
Koenig & Bauer na konferencjach poligraficznych

Firma Koenig & Bauer (CEE) była partnerem dwóch konferencji branżowych - „Inkredible Printing World” oraz „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, zorganizowanych we wrześniu i w październiku br. W pierwszej z nich wzięło udział około 300 przedstawicieli drukarń offsetowych i fleksograficznych (wydarzenie uwzględniało m.in. dwa osobne dedykowane im panele), w drugiej – około 250 osób związanych z branżą druku wąskowstęgowego.

31.10.2018 | przeczytano: 1094 razy
KBA Rapida 75PRO-5+L ALV2 w drukarni Argo-Card

W ostatnim czasie park sprzętowy firmy Argo-Card z Gdańska, specjalizującej się w produkcji kart plastikowych, powiększył się o nową, półformatową, arkuszową maszynę offsetową Rapida 75PRO-5+L ALV2 firmy Koenig & Bauer. Z uwagi na hybrydową konfigurację i zastosowanie w niej technologii UV, służy ona do zadrukowywania zarówno powszechnie wykorzystywanych tu tworzyw sztucznych (m.in. PCV, PET czy PP), jak też w coraz większym stopniu – do produkcji opakowań, bazujących na podłożach kartonowych. To drugie już rozwiązanie marki Koenig & Bauer w historii Argo-Card; od dekady pracuje tu ćwierćformatowa maszyna Genius 52 UV, bazująca na offsecie bezwodnym, dedykowana trudnym w obróbce, niewsiąkliwym podłożom.

24.01.2019 | przeczytano: 1085 razy
1 2 3
Strona 1/4 (artykułów: 155)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764