logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

MKiDN: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 39
Likwidacja wszystkich 17 rozgłośni regionalnych PR wpisana w KRS

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że w wyniku złożonej przez likwidatora skargi na czynność referendarza, Sąd Rejonowy Lublin Wschód w składzie sędziego zawodowego postanowił wpisać do rejestru przedsiębiorców otwarcie likwidacji spółki Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Lublinie „Radio Lublin” S.A. w likwidacji.

15.02.2024 | przeczytano: 519 razy
Otwarcie likwidacji PAP wpisane do KRS

Warszawski sąd rejestrowy wpisał do rejestru przedsiębiorców KRS likwidację spółki Polska Agencja Prasowa S.A. w likwidacji. W tej chwili wpisanych do rejestru jest już kilkanaście spółek realizujących misję mediów publicznych, w których otwarta została likwidacja.

29.01.2024 | przeczytano: 476 razy
Sąd oddalił wniosek Michała Adamczyka kwestionujący powołanie nowych władz TVP

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że Sąd Okręgowy w Warszawie XX Wydział Gospodarczy oddalił wniosek Michała Adamczyka o zabezpieczenie, kwestionujący uchwały Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Telewizji Polskiej S.A. (obecnie w likwidacji) o odwołaniu poprzednich i powołaniu nowych władz Spółki.

25.01.2024 | przeczytano: 534 razy
Sąd odrzucił skargę KRRiT na ustanowienie likwidatora Radia Katowice

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje, że sprawa wpisu do rejestru przedsiębiorców otwarcia likwidacji spółek prowadzących misję mediów publicznych po raz pierwszy została zweryfikowana przez sąd (w składzie sędziego zawodowego).

25.01.2024 | przeczytano: 501 razy
Likwidator TVP S.A. wezwał byłych szefów TAI do zapłaty odszkodowania

We wtorek, 23 stycznia br., likwidator TVP S.A. w likwidacji Daniel Gorgosz skierował do Michała Adamczyka, Samuela Pereiry oraz Marcina Tulickiego przedsądowe wezwanie do zapłaty odszkodowania w wysokości ponad 1,3 mln zł wraz z odsetkami w terminie 14 dni. Należność stanowi równowartość szkody, jaką TVP S.A. w likwidacji poniosła w związku z brakiem możliwości wykonania świadczeń reklamowych oraz sponsorskich w dniach 20-29 grudnia 2023 r. na antenach TVP Info oraz TVP3 w wyniku bezprawnych działań podjętych wspólnie przez byłych szefów TAI.

24.01.2024 | przeczytano: 266 razy
MKiDN w sprawie wpisu w KRS odnośnie władz TVP w likwidacji

Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie odmowy dokonania wpisu likwidacji TVP do Krajowego Rejestru Sądowego przez Warszawski Sąd Rejestrowy.

22.01.2024 | przeczytano: 470 razy
MKiDN w sprawie wpisu w KRS odnośnie władz Polskiego Radia S.A. w likwidacji

Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie odmowy dokonania wpisu likwidacji Polskiego Radia do Krajowego Rejestru Sądowego przez Warszawski Sąd Rejestrowy.

22.01.2024 | przeczytano: 230 razy
Komunikat MKiDN: Wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest wadliwy

Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu MKiDN dotyczącego wyroku wydanego przez Trybunał Konstytucyjny w sprawie ogłoszonej przez ministerstwo likwidacji spółek tworzących media publiczne. TK orzekł, że decyzje ministra Bratłomieja Sienkiewicza nie wywołują skutków prawnych, a określone przepisy na które się powoływał, są niezgodne z Konstytucją.

18.01.2024 | przeczytano: 347 razy
Stanowisko KRRiT w sprawie postawienia spółek mediów publicznych w stan likwidacji

Poniżej prezentujemy pełną treść stanowiska podpisanego przez czterech z pięciu członków KRRiT w sprawie decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o rozwiązaniu spółek mediów publicznych i postawieniu ich w stan likwidacji. Pod dokumentem nie podpisał się  dr hab. Tadeusz Kowalski - członek KRRiT powołany w 2022 r. przez Senat RP.

28.12.2023 | przeczytano: 803 razy
Sytuacja w mediach publicznych. RPO pisze do MKiDN

Poniżej publikujemy treść pisma skierowanego przez Rzecznika Praw Obywatelskich Marcina Więcka do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomieja Sienkiewicza.

28.12.2023 | przeczytano: 490 razy
List otwarty pracowników TVP w sprawie sytuacji w mediach publicznych

Poniżej udostępniamy pełną treść listu otwartego byłych i obecnych pracowników TVP dotyczącego sytuacji w mediach publicznych.

27.12.2023 | przeczytano: 1039 razy
Komunikat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W związku z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych podjąłem decyzję o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji Prasowej S.A.

27.12.2023 | przeczytano: 563 razy

To, że TVP nadaje w święta jest normalne, ale to, że politycy w tym czasie okupują jej siedzibę, nie działająca Rada Nadzorcza powołuje nowego prezesa a Rada Mediów Narodowych zwołuje swoje posiedzenie – na pewno normalne nie jest. To pucz przegranej władzy w obronie swojego aparatu propagandy.

26.12.2023 | przeczytano: 631 razy
Oświadczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego reprezentującego Skarb Państwa - właściciela 100%% akcji w spółce Telewizja Polska S.A.

Niniejszym, jako reprezentujący Skarb Państwa, który posiada 100% akcji w kapitale zakładowym spółki pod firmą Telewizja Polska S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”), oświadczam, że w związku z odwołaniem w dniu 19 grudnia 2023 roku przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki („WZA”) poprzedniej Rady Nadzorczej Spółki oraz powołaniem w tym dniu przez WZA nowej Rady Nadzorczej Spółki, wszelkie czynności odwołanej przez WZA Rady Nadzorczej są nieważne z mocy prawa. Zatem uchwała odwołanej Rady Nadzorczej Spółki z 24 grudnia 2023 roku nr 148/X/2023 o delegowaniu członka odwołanej Rady Nadzorczej (Pana Macieja Łopińskiego) na stanowisko prezesa Zarządu Spółki, jest prawnie bezskuteczna, ponieważ została podjęta przez organ nieistniejący.

25.12.2023 | przeczytano: 431 razy
Stanowisko KRRiT w sprawie bezprawnego przejęcia mediów publicznych

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stwierdza, że działanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wbrew literalnemu brzmieniu przepisów ustawy o radiofonii i telewizji (art. 27 i 28) oraz ustawy o Radzie Mediów Narodowych (art. 2 ust. 1), dotyczących powoływania i odwoływania składów osobowych organów jednostek publicznej radiofonii i telewizji jest rażącym przekroczeniem uprawnień.

20.12.2023 | przeczytano: 560 razy
Minister KiDN odwołał władze mediów publicznych i PAP

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa, posiadającego 100% akcji w Spółkach, działając na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych odwołał 19 grudnia 2023 roku dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. i Rady Nadzorcze. Minister powołał nowe Rady Nadzorcze ww. Spółek, które powołały nowe Zarządy Spółek.

20.12.2023 | przeczytano: 479 razy
Filmowcy domagają się ustawowych tantiem z internetu

W środę, 7 czerwca 2023 roku mijają dwa lata, odkąd upłynął termin wdrożenia unijnej dyrektywy ws. prawa autorskiego. Mimo tego opóźnienia, projekt ustawy, który miałby zapewnić filmowcom m.in. długo oczekiwane tantiemy z internetu, wciąż nie doczekał się nawet prezentacji w Sejmie - skarżą się przedstawiciele organizacji zrzeszających twórców filmowych w Polsce.

12.06.2023 | przeczytano: 453 razy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego informuje: Rządowe Centrum Legislacji opublikowało zaktualizowany projekt Ustawy o artystach zawodowych. To zakończenie procesu kilkumiesięcznych prac legislacyjnych obejmujących m.in. konsultacje publiczne oraz uzgodnienia międzyresortowe. Ustawa cywilizuje warunki pracy artystycznej oraz zapewnia najsłabiej zarabiającym twórcom minimum bezpieczeństwa socjalnego w postaci dostępu do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych. Podczas prac nad projektem rozpatrzone zostały wszystkie uwagi zgłaszane m.in. przez instytucje, związki zawodowe, organizacje zrzeszające artystów oraz osoby prywatne. W ramach konsultacji przeprowadzono też rozmowy z przedstawicielami producentów i importerów sprzętu elektronicznego.

01.07.2022 | przeczytano: 388 razy (komentarzy: 1)
Orzeł uratowany? Ustawa o symbolach państwowych do grubej poprawki!

Czy Orzeł uniknie opadającej powieki i pozłacanych nóg? Po fali krytyki, Ministerstwo Kultury rezygnuje z części kontrowersyjnych rozwiązań w nowelizacji przepisów o symbolach państwowych. Nadal jednak forsuje zmiany w narodowym hymnie.

01.02.2022 | przeczytano: 1301 razy

Zgodnie z informacją zamieszczoną 22 października na stronie MKiDN, jeszcze w grudniu ustawa o uprawnieniach artysty zawodowego zostanie wpisana do rządowego wykazu prac legislacyjnych.

04.12.2020 | przeczytano: 543 razy

W dniu swojego święta wiele muzeów mogło ponownie otworzyć drzwi dla zwiedzających, jednak tylko przy spełnieniu wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym samym dniu ruszyła także akcja społeczno-informacyjna #pewniewmuzeum. Inicjatywa zakłada wspólne, edukacyjne działania muzeów w całej Polsce, mające na celu propagowanie nowych zasadach zwiedzania. Ideą kampanii jest, aby goście muzeów czuli się w nich pewnie – stąd nazwa projektu: #pewniewmuzeum. Akcję zainicjowało Muzeum Polskiej Wódki, a wspiera ją lokalnie Warszawska Organizacja Turystyczna.

25.05.2020 | przeczytano: 606 razy

Minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński przedstawił reprezentantom stowarzyszeń twórczych skalę i zakres działań pomocowych dla ludzi kultury przygotowanych zarówno przez ministerstwo, jak i rząd w ramach ogólnych narzędzi osłonowych dla polskiej gospodarki. Podczas spotkania Zespołu Antykryzysowego przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego dyskutowano o ewentualnym rozszerzeniu zakresu wsparcia oraz zmianach w ramach już funkcjonujących rozwiązań.

04.05.2020 | przeczytano: 499 razy
Niepodległa - Kronika życzliwości w czasach kryzysu

Biuro Programu „Niepodległa” uruchamia nowy projekt zapraszający Polaków do dzielenia się pozytywnymi doświadczeniami z czasów epidemii koronawirusa, które pokazują, że działając razem możemy przezwyciężyć wszystkie przeciwności. Każdy, kto spotkał się z życzliwością, z inicjatywami zachęcającymi innych do okazania dobroci serca lub sam organizuje podobne przedsięwzięcia, może zgłosić takie działanie na stronie www.niepodlegla.gov.pl w zakładce wydarzenia. Kronika stanie się nie tylko internetowym pamiętnikiem szlachetnych inicjatyw, ale też użytecznym narzędziem. Osobom i instytucjom potrzebującym pomocy w czasie narodowej kwarantanny pozwoli na proste wyszukanie wsparcia w ich miastach i gminach.

27.03.2020 | przeczytano: 567 razy
Wrocławski Manhattan w Nowym JorkuZobacz fotorelację

Wystawa wybitnej architektki polskiego modernizmu, Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak po raz pierwszy zostanie zaprezentowana poza Polską. Przez trzy miesiące w znanej i cenionej galerii Center for Architecture w Nowym Jorku, będzie można zobaczyć projekty i rysunki autorki. Nie zabraknie archiwalnych i współczesnych fotografii, filmów oraz modeli najciekawszych obiektów – zarówno zrealizowanych, jak i tych, które na zawsze pozostały jedynie koncepcją.

26.02.2019 | przeczytano: 963 razy
Konkurs na identyfikację dla Instytutu Muzyki i Tańca

STGU zaprasza do wzięcia udziału w dwuetapowym konkursie na wykonanie identyfikacji dla Instytutu Muzyki i Tańca (wkrótce: Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca).

07.01.2019 | przeczytano: 825 razy
Ministerstwo Kultury broni wartości: Wstydliwy finał konkursu

Zawstydzającym skandalem zakończył się konkurs na kartkę świąteczną zorganizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które odcięło się od tego przedsięwzięcia ulegając fali hejtu i krytyki.

31.12.2018 | przeczytano: 1774 razy
„Bez/Granicznie” – nowa wystawa na placu Europejskim

Fundacja Sztuka w Mieście zaprasza na nową wystawę w plenerowej galerii Art Walk na placu Europejskim. Od 8 grudnia do końca lutego będzie tam można oglądać ekspozycję zatytułowaną „Bez/Granicznie” będącą wypowiedzią młodych uczestników i obserwatorów życia społecznego na ważne tematy.

03.12.2018 | przeczytano: 461 razy
Ustawa o symbolach państwowych RP: List otwarty STGU do MKiDN

W imieniu Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej chcieliśmy, po raz kolejny, wyrazić swoje zaniepokojenie sposobem przeprowadzenia postępowania ws. sporządzenia załączników graficznych do ustawy o symbolach państwowych RP.

19.11.2018 | przeczytano: 944 razy
MKiDN: Planujemy uporządkowanie, a nie zmianę symboli narodowych

Nie będzie zmian w symbolach narodowych – poinformowało MKiDN w oświadczeniu dotyczącym projektu Ustawy o symbolach państwowych Rzeczypospolitej Polskiej

03.08.2018 | przeczytano: 3390 razy (komentarzy: 52)
Orzeł i flaga do poprawki: Rząd szykuje zmiany godła i kolorystyki

Jak informuje „Rzeczpospolita” Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego planuje nowelizację ustawy o godle, barwach i hymnie. Prace prowadzone są w tajemnicy – nieoficjalnie wiadomo, że mają zostać wprowadzone w życie na stulecie niepodległości.

19.06.2018 | przeczytano: 2446 razy (komentarzy: 8)
Dobra Zmiana w podatkach dla twórców na potem

Rząd robi krok w tył w sprawie odliczania od podatku 50. proc. kosztów uzyskania przychodu przez twórców. Jak powiedział w czwartek na antenie Polsat News Jarosław Sellin, możliwe to będzie dopiero od 2019 roku - a nie jak obiecywano, od roku przyszłego.

13.10.2017 | przeczytano: 1158 razy
Niepodległa: Logotyp 100-lecia odzyskania niepodległości wybrany

Narodowe Centrum Kultury, na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej, zorganizowało konkurs na oficjalny logotyp i identyfikację wizualną obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. Zwycięską koncepcję przygotowała agencja FUTU Creative.

18.11.2016 | przeczytano: 2045 razy (komentarzy: 9)
Europejska Unia Nadawców pisze do premier Szydło

Europejska Unia Nadawców (EBU), zrzeszająca europejskich nadawców publicznych skierowała do premier Beaty Szydło list otwarty, w którym wyraziła zaniepokojenie rządowymi planami zmian w mediach publicznych w Polsce.

29.12.2015 | przeczytano: 3722 razy
Sebastian Frąckiewicz. Żeby było ładnie

"Żeby było ładnie. Rozmowy o boomie i kryzysie street artu w Polsce" Sebastiana Frąckiewicza to pierwszy w Polsce zbiór obszernych rozmów z polskimi twórcami street artu i murali.

10.07.2015 | przeczytano: 2531 razy

Konferencja Stowarzyszenia Autorów ZAiKS zorganizowana w piątek 27 lutego 2015 r. postawiła pytanie "Wielkie koncerny przeciw twórcom, czyli o co chodzi w akcji 'Nie płacę za pałace'" - w kontekście ataków przypuszczanych przez Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego ZIPSEE, reprezentujący wielkie koncerny z branży RTV i IT, takie jak: Samsung, LG, Nokia, Panasonic, Philips, Sony, Xerox, Canon, Sharp, Konica Minolta, JVC Polska, Komputronik i inne.

27.02.2015 | przeczytano: 1412 razy
Rzecznik Praw Obywatelskich o ACTA: mętne i groźne

Rzecznik Praw Obywatelskich zaprezentował stanowisko w sprawie możliwych skutków związania się Polski umową ACTA dla praw i wolności człowieka i obywatela. RPO ocenił, że ratyfikacja umowy mogłaby wywrzeć niekorzystny wpływ na poziom ochrony praw i wolności obywatelskich w Polsce.

21.02.2012 | przeczytano: 1221 razy

W ostatnich dniach minister Zdrojewski oraz niektórzy posłowie koalicji rządzącej wielokrotnie zapewniali, że zarzuty o brak jawności procesu negocjacyjnego ACTA są nieprawdziwe a krytyka procesu konsultacji społecznych bezpodstawna. Ponadto w wypowiedziach dla mediów pojawiły się też zapewnienia, że odbyły się konsultacje z organizacjami pozarządowymi, a Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie otrzymało żadnych uwag sugerujących kontrowersyjność tej umowy.

06.02.2012 | przeczytano: 1058 razy
ACTA konsultowano... ale tylko z jedną stroną

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego stoi na stanowisku, że dokument ACTA został ujawniony w Polsce i skonsultowany ze społeczeństwem, a raczej z kilkunastoma organizacjami zrzeszającymi twórców. Okazuje się, że MKiDN do konsultacji w sprawie ACTA wybrało stowarzyszenia twórców i wydawców oraz główne stacje telewizyjne...

25.01.2012 | przeczytano: 1931 razy (komentarzy: 1)

Jak dowiadujemy się z opinii Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, objęcie aparatów cyfrowych i drukarek opłatą reprograficzną jest niezgodne z prawem UE i polskim.

23.08.2010 | przeczytano: 5224 razy
1
Strona 1/1 (artykułów: 39)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764