logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Mark Andy: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 164
Mark Andy: Scott Warhover o nowych rozwiązaniach, nad którymi pracuje firma

Firma Mark Andy – dostarczająca kompleksowe rozwiązania dla branży etykietowej, uwzględniające m.in. maszyny, materiały eksploatacyjne, a także usługi serwisowe i konsultingowe - od lat bacznie śledzi rozwój tego rynku i dominujące na nim trendy. Obserwacje te pozwalają jej tak dopasowywać swoją ofertę, by zaspakajać w jak największym stopniu jego zmieniające się potrzeby. O nowych rozwiązaniach technologicznych, nad którymi pracuje firma, a które mają zapewnić jej utrzymanie pozycji rynkowego leadera mówi Scott Warhover, VP Engineering w firmie Mark Andy.

06.09.2023 | przeczytano: 378 razy
Mark Andy o technologii RFID i jej przyszłości podczas V Kongresu Przemysłu Opakowań

26 września firma Mark Andy podczas V Kongresu Przemysłu Opakowań przedstawi jego uczestnikom swoją wizję rozwoju RFID, opierając ją na doświadczeniach użytkowników, potrzeb i zmian zachodzących na rynku opakowań i etykiet oraz innowacyjnych zastosowaniach tej technologii. Wydarzenie odbywać się będzie podczas Międzynarodowych Targów Technik Pakowania i Etykietowania Taropak w Poznaniu.  

05.09.2023 | przeczytano: 273 razy
Norwegia: maszyna Mark Andy Digital Series w drukarni Ellco Etikett

Pierwsza w Norwegii maszyna hybrydowa Mark Andy Digital Series (wyposażona w zespoły cyfrowe i fleksograficzne) rozpocznie niebawem pracę w drukarni Ellco Etikett w Gjelleråsen k. Oslo. Zastąpi ona starszą maszynę tonerową stosowaną w tym zakładzie, co wpłynie – jak przewiduje Christian Egedius, dyrektor zarządzający drukarni - na większą wydajność i elastyczność w jej działalności.

12.07.2023 | przeczytano: 504 razy
Interket instaluje kolejną maszynę fleksograficzną Mark Andy Evolution Series

Interket – europejska grupa poligraficzna specjalizująca się w produkcji etykietowej, posiadająca drukarnie w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii i Szwecji, zakupiła w ostatnim czasie kolejną maszynę fleksograficzną Mark Andy Evolution Series E5, tym razem z myślą o zakładzie w Helsingborgu (zlokalizowanych w ostatnim z wymienionych krajów). Wyposażona w sześć zespołów drukujących na wstędze o szerokości 330 mm, zwiększy ona znacząco – jak zapewnia Stefan Gustafsson, dyrektor zarządzający szwedzkiej drukarni Interket – jej potencjał wytwórczy, zastępując dwie wcześniej stosowane tu maszyny.

07.07.2023 | przeczytano: 370 razy
Mark Andy na Labelexpo Europe 2023: rozwiązania dla drukarń etykietowych

Mark Andy zaprasza na swoje stoisko (numer 4C45) podczas targów Labelexpo Europe 2023, które odbywać się będą w Brukseli w dniach 11-14 września br. Firma podkreśla, że od wprowadzenia przez nią na rynek pierwszej maszyny fleksograficznej w 1951 roku, stała się najbardziej doświadczonym w skali świata producentem maszyn dedykowanych produkcji etykietowej, stale wychodzącym naprzeciw zmieniającym się potrzebom rynkowym. Zgodnie z przyświecającym jej działalności hasłem Total Solutions Partner, stara się być wszechstronnym, oferującym kompleksową obsługę partnerem dla drukarń specjalizujących się w tego typu asortymencie i wspierać je w osiąganiu sukcesów rynkowych.

05.07.2023 | przeczytano: 528 razy
Daymark Labels rozwija działalność dzięki maszynom Mark Andy

Brytyjska drukarnia Daymark Labels z Hartlebury odnotowała w ostatnich 12 miesiącach  znaczne wzrosty zarówno pod względem wolumenu realizowanej produkcji jak i zyskowności. Jest to m.in. rezultat wdrożenia – wiosną 2022 roku – dwóch maszyn wąskowstęgowych Mark Andy: fleksograficznej Evolution Series E5 i hybrydowej Digital Pro 3.

29.06.2023 | przeczytano: 401 razy
Rozwiązania Mark Andy i Rotoflex zwiększają potencjał produkcyjny Queen City Printing

Queen City Printing to jeden z czołowych w stanie Ohio (USA) dostawców usług poligraficznych realizowanych w technikach offsetowej, fleksograficznej i cyfrowej, a przy tym specjalizujących się w niszowej produkcji. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa jest możliwy m.in. inwestycjom w najnowsze rozwiązania technologiczne, w tym maszyny drukujące Mark Andy i przewijarki Rotoflex.

27.06.2023 | przeczytano: 414 razy
Papierowe worki z firmy Baginco z technologią Mark Andy

Baginco International to jedna z tych firm, które w swojej działalności starają się znaleźć niszę rynkową i w niej specjalizować. Stały się dla niej wysokiej jakości worki papierowe, dedykowane specjalistycznym aplikacjom, uwzględniające personalizowane serie danego produktu. Są one wytwarzane przy zastosowaniu rozwiązań Mark Andy, bazujących na technice fleksograficznej.

21.06.2023 | przeczytano: 482 razy
Tidland RD Autoscore: Mark Andy i Maxcess z umową dotyczącą druku fleksograficznego

Mark Andy poinformował o podpisaniu umowy OEM z Maxcess International. Na jej podstawie w ofercie Mark Andy znajdzie się niedawno wprowadzone na rynek przez drugą z firm rozwiązanie dedykowane drukarniom fleksograficznym, bazującym na technologii wąskowstęgowej – Tidland RD AutoScore. Porozumienie zakłada, że przez określony czas Mark Andy będzie preferowanym integratorem ww. rozwiązania w produkowanych przez siebie, nowych maszynach fleksograficznych.

19.06.2023 | przeczytano: 531 razy
Rozwiązania technologiczne Mark Andy w firmie Custom Labels

Firma Custom Labels zdecydowała się na kolejną inwestycję w technologię Mark Andy z myślą o swoim zakładzie produkcyjnym w Fairfield w stanie New Jersey (USA). Już wcześniej pracowała z powodzeniem na maszynach fleksograficznych tego producenta, ale – poszukując innowacyjnych rozwiązań stymulujących jej dalszy rozwój – zdecydowała się w ostatnim czasie na zakup maszyny hybrydowej Mark Andy Digital Series HD.

16.06.2023 | przeczytano: 359 razy
Mark Andy i Lemu Group nawiązują współpracę

Firmy Mark Andy i Lemu Group poinformowały o nawiązaniu współpracy technologicznej. Jej celem jest zaoferowanie użytkownikom maszyn fleksograficznych i hybrydowych Mark Andy, zwiększonej automatyzacji i szerszych możliwości wykańczania prac w trybie inline.

12.06.2023 | przeczytano: 380 razy
Mark Andy: Sukces warsztatów nt. niskiej migracji

Ponad 120 osób z kilkunastu krajów świata wzięło udział w pierwszej edycji specjalistycznych warsztatów poświęconych tematyce niskiej migracji (LM) w druku opakowań i etykiet. Wydarzenie zostało zorganizowane przez firmę Mark Andy w jej warszawskim Centrum Technologicznym i było połączone z pierwszym, oficjalnym pokazem nowej maszyny fleksograficznej w jej ofercie – PRO Series. Partnerami spotkania były firmy: J.S. Hamilton – akredytowane laboratorium badawcze zajmujące się m.in. branżą opakowań, a także Siegwerk – producent farb graficznych, GEW – dostawca systemów utrwalania oraz UPM-Raflatac – producent podłoży m.in. do druku wąskowstęgowego. Uczestnicy wzięli udział w prezentacjach dedykowanych tematyce LM oraz w pokazach trzech maszyn Mark Andy, w tym – premierowej, reprezentującej nową linię rozwiązań fleksograficznych PRO Series. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również zamykająca oba dni warsztatów sesja pytań i odpowiedzi.

07.06.2023 | przeczytano: 471 razy
Mark Andy Print Products: stała rozbudowa portfolio produktowego

Mark Andy Print Products (MAPP) to stworzony przed dziesięcioma latami strategiczny odział Mark Andy oferujący – w zamyśle kierownictwa firmy – kompleksowe rozwiązania dla branży etykietowej, uwzględniające m.in. sprzęt, materiały eksploatacyjne, a także usługi serwisowe i konsultingowe. Jak podkreśla północnoamerykański producent, MAPP jest obecnie najszybciej rozwijającą się jego częścią, której portfolio jest sukcesywnie rozbudowywane. Jego działaniami kierują: Dave Telken – na obszarze USA i Andy Clarke – w Wielkiej Brytanii.

24.05.2023 | przeczytano: 525 razy
Maszyny fleksograficzne Mark Andy Performance Series w Bluestone Label Company

W drukarni etykietowej BlueStone Label Company w Morristown (Tennessee, USA) trwa montaż dwóch nowych maszyn fleksograficznych Mark Andy Performance Series P7. Wdrożenie jest częścią ambitnego programu inwestycyjnego realizowanego przez tę dynamicznie rozwijającą się firmę, która w ciągu ostatnich pięciu lat zwiększyła swoją sprzedaż z 700 tys. do 14 mln USD rocznie.

23.05.2023 | przeczytano: 488 razy
Mark Andy wprowadza maszyny fleksograficzne Pro Series

Firma Mark Andy poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej linii maszyn fleksograficznych – PRO Series. Bazują one na sprawdzonej we wcześniejszych modelach tego producenta koncepcji napędów serwo, a ich projekt ma zoptymalizować procesy jednoprzebiegowej produkcji etykiet samoprzylepnych. Jak zapewnia Mark Andy, nową maszynę cechują wyjątkowo niskie koszty eksploatacyjne i niezawodność konstrukcyjna. Posiada wbudowany system monitorowania produkcji – sMArt link i oferuje szereg funkcji, mających zredukować koszty związane z jej użytkowaniem oraz zwiększyć marże dotyczące produkcji. Maszynę będzie można zobaczyć w pracy na wrześniowych targach Labelexpo Europe w Brukseli, a jej pierwszy publiczny pokaz będzie miał miejsce podczas nadchodzących warsztatów nt. niskiej migracji (LM), jakie odbędą się w warszawskim Centrum Technologicznym Mark Andy w dniach 23-24 maja.

19.05.2023 | przeczytano: 414 razy
Mark Andy podsumowuje swoją obecność na premierowej edycji targów Labelexpo Mexico

Firma Mark Andy była jednym z wystawców premierowej edycji targów Labelexpo Mexico. Wydarzenie przyciągnęło wielu gości, głównie z Ameryki Łacińskiej. Stało się bowiem okazją do promowania różnych rozwiązań technologicznych z oferty Mark Andy (na stoisku pracowała tonerowa maszyna Digital Pro 3) oraz rozmów na temat nowych kontraktów z drukarniami z regionu LATAM, w którym firma odnotowuje w ostatnich latach duże sukcesy rynkowe. Szczególne zainteresowanie wzbudzały jej nowości w dziedzinie rozwiązań hybrydowych, których liczba instalacji sukcesywnie tu rośnie. Na stoisku, poza przedstawicielami Mark Andy z północnoamerykańskiej centrali i oddziału LATAM, byli też obecni jej partnerzy biznesowi z Meksyku, Brazylii i innych krajów regionu.

16.05.2023 | przeczytano: 373 razy
Uczestnicy Konferencji Fleksografów w Centrum Technologicznym Mark Andy

Drugi kwartał br. to dla polskiego oddziału Mark Andy okres licznych spotkań branżowych w jej warszawskim Centrum Technologicznym. W ślad za Open House skierowanym do studentów i uczniów kierunków poligraficznych, gościli w nim uczestnicy Konferencji Fleksografów. Wydarzenie, zorganizowane przez Polską Izbę Fleksografów, odbywało się w dniach 24-26 kwietnia w Ożarowie Mazowieckim k. Warszawy, zaś firma Mark Andy była jego partnerem technologicznym.

11.05.2023 | przeczytano: 462 razy
Studenci i uczniowie kierunków poligraficznych w Centrum Technologicznym Mark Andy

Spotkania firmy Mark Andy, skierowane do młodych adeptów sztuki poligraficznej, stały się już tradycją. 21 kwietnia br. zorganizowane zostało kolejne z nich. Tym razem w Centrum Technologicznym Mark Andy w Warszawie gościło ponad 100 osób, reprezentujących pięć placówek edukacyjnych: Zakład Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej, Instytut Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej oraz Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu, Zespół Szkół Zawodowych im. J. Lelewela w Poznaniu i Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka w Zgierzu. Uczniowie, studenci i ich opiekunowie wzięli udział w pokazach trzech maszyn: fleksograficznej Evolution Series E5 oraz hybrydowych Digital Series HD i Digital Pro 3. Do ich dyspozycji były również liczne próbki etykiet i opakowań wydrukowanych w różnych technologiach, w tym przygotowane w trybie „print on demand” etykiety uwzględniające zdjęcia wykonane „na żywo” podczas spotkania. Przedstawiciele firmy Mark Andy odpowiedzieli na wiele pytań dotyczących poszczególnych maszyn, ich możliwości, ale też rynku etykiet i opakowań w perspektywie podjęcia w nim pracy.

28.04.2023 | przeczytano: 881 razy
Mark Andy: Maszyna Digital Pro 3 w BP Solutions

Drukarnia BP Solutions, z siedzibą w Asheville (Karolina Północna, USA), jest od niedawna użytkownikiem pierwszej w jej historii maszyny do drukowania etykiet, bazującej na technologii cyfrowej – Digital Pro 3. Jak ocenia Scott Cotten, prezes firmy, w kontekście realizowanej tu produkcji rozwiązanie Mark Andy okazało się najlepszym spośród dostępnych na rynku maszyn.  

19.04.2023 | przeczytano: 641 razy
Maszyna fleksograficzna Mark Andy Evolution Series E5 w drukarni Cupsz

Nowa maszyna fleksograficzna Mark Andy Evolution Series E5, drukująca farbami wodnymi, to najnowsza inwestycja drukarni CUPSZ z Tilburga (Holandia). Założona w 2014 roku firma, której właścicielami są dwaj bracia – Daan i Michiel Willemsz, od lat specjalizuje się produkcji kubków do kawy, dostarczanych do licznych klientów z krajów Beneluksu, Niemiec i Francji. W ostatnim czasie jej asortyment został wzbogacony o jednorazowe pojemniki kartonowe, oferowane pod nazwą BOWLSZ.

12.04.2023 | przeczytano: 595 razy
„Low migration” - warsztaty Mark Andy

Coraz bardziej rygorystyczne prawo, jakie wdrażane jest w ostatnim czasie, coraz większe wymagania producentów żywności, kosmetyków, farmaceutyków i ich klientów, a dodatkowo duże zmiany legislacyjne, jakie będą wprowadzane w niedalekiej przyszłości sprawiają, że zjawisko dotyczące niskiej migracji (low migration – LM) w produkcji opakowań i etykiet do żywności, napojów, chemii, kosmetyków, leków staje się obecnie ważnym problemem. Naprzeciw tym wyzwaniom wychodzi firma Mark Andy, organizując po raz kolejny warsztaty, tym razem dedykowane właśnie kwestii LM. Odbędą się one w Centrum Demonstracyjnym firmy w Warszawie w dniach 23-24 maja br.

05.04.2023 | przeczytano: 514 razy
Sun Chemical sponsorem konferencji Polskiej Izby Fleksografów

W dniach 24-26 kwietnia br. w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim k. Warszawy odbędzie się Konferencja Fleksografów 2023. Firma Sun Chemical - która od wielu lat aktywnie wspiera różne inicjatywy branżowe, w tym organizowane przez Polską Izbę Fleksografów (PIF) - będzie kolejny już raz Platynowym Sponsorem tego wydarzenia. Jej przedstawiciele wygłoszą też dwa referaty, które w dużej mierze dotyczyć będą utrzymywania wydajności drukarń w zmieniającym się świecie. Rejestracja na konferencję odbywa się na stronach Polskiej Izby Fleksografów.

03.04.2023 | przeczytano: 553 razy
Prezentacja Mark Andy na Konferencji Fleksografów 2023

Z myślą o uczestnikach kolejnej Konferencji Fleksografów, organizowanej przez Polską Izbę Fleksografów (PIF) w Ożarowie Mazowieckim k. Warszawy, firma Mark Andy przygotowała ciekawą i zupełnie inną w formule -  w kontekście tego wydarzenia – propozycję. Trzeciego dnia spotkania tj. 26 kwietnia zaprasza na specjalną wizytę w jej warszawskim Centrum Demonstracyjnym. Zaprezentuje tam trzy maszyny ze swojej oferty - fleksograficzną Evolution Series E5 (z systemami suszenia farb UV, LED oraz wodnych), a także – hybrydowe Digital Series HD (bazującą na inkjecie) oraz tonerową Digital Pro 3. Spotkanie ma być w założeniu również dobrą okazją do rozmów o rozwoju i problemach branży poligraficznej czy przyszłości druku etykiet. Uczestnicy będą mogli również porozmawiać z ekspertami Mark Andy, prowadzącymi prezentację.

31.03.2023 | przeczytano: 779 razy
Mark Andy wprowadza Prowrx Label Suite

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rosnącej grupy drukarń wykorzystujących w swojej działalności maszyny hybrydowe Mark Andy, firma stworzyła własne, natywne narzędzie do impozycji - ProWORX. Jest ono dedykowane produkcji realizowanej w jej urządzeniach, wykorzystujących cyfrową technologię drukowania i konwencjonalne metody uszlachetniania. Będąc rozszerzeniem Adobe Creative Cloude, program ten – jak zapewnia Mark Andy – umożliwia właściwe przygotowanie prac i  rozmieszczenie użytków (zarówno w kontekście procesu drukowania jak i dalszej obróbki), przyczyniając się do wydajniejszej i bardziej proekologicznej produkcji.

23.03.2023 | przeczytano: 726 razy
Labelexpo Southeast Asia 2023: technologie Mark Andy na stoisku Aldus Group

Targi Labelexpo Southeast Asia 2023, odbywające się w Bangkoku (Tajlandia) w dniach 11-13 lutego br., były kolejnym wydarzeniem z cyklu Labelexpo Global Series, zorganizowanym przez Tarsus Group. W wystawie wzięło udział ponad 170 wystawców, wśród nich – Aldus Group. Firma od wielu lat pozostaje autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań Mark Andy w regionie Australii i Azji Pacyficznej. Na stoisku byli też obecni przedstawiciele Crosslink – autoryzowanego dealera Mark Andy w Japonii. Podczas trzydniowego wydarzenia, które miało prawdziwie międzynarodowy charakter, promowali oni wspólnie rozwiązania z oferty Mark Andy – cyfrowe/hybrydowe i fleksograficzne maszyny drukujące oraz przewijarki/krajarki. Zainteresowanie nimi ze strony zwiedzających stoisko Aldus Group było bardzo duże, zarówno ze strony obecnych jak i potencjalnych użytkowników maszyn Mark Andy.  

02.03.2023 | przeczytano: 957 razy
Mark Andy spogląda w przyszłość

Jason Desai – CEO firmy o planach, spojrzeniu na rynek i zachodzące na nim zmiany

10.02.2023 | przeczytano: 519 razy
Berkshire Labels: kolejna maszyna fleksograficzna Mark Andy Performance Series

Berkshire Labels zakupiła, z myślą o swoim zakładzie produkcyjnym w Hungerford, kolejną maszynę fleksograficzną Mark Andy. Nowa Performance Series P7E to jedna z pięciu użytkowanych tu obecnie maszyn tego producenta. Wcześniejsze inwestycje w rozwiązania Mark Andy brytyjska drukarnia zrealizowała w 2019 roku, gdy – w związku z planami dotyczącymi zadrukowywaniu podłoży foliowych – pojawiły się tu Performance Series P7E oraz Performance Series P9E. Jak podaje kierownictwo firmy, wkrótce po wdrożeniu najnowszej maszyny, Berkshire Labels odnotował najlepszy – pod względem sprzedaży – miesiąc w swojej historii.

17.01.2023 | przeczytano: 915 razy
Hybrydy Mark Andy – doświadczenia użytkowników, trendy rynkowe

Spadające nakłady etykiet, rosnąca liczba różnego rodzaju wersji danego produktu, potrzeba rozwoju nowych wzorów opakowań i etykiet oraz renowacji lub dywersyfikacji starych, coraz krótsze czasy realizacji zleceń i silna presja w zakresie poprawy parametrów jakościowych, a także coraz większa liczba zakładów produkcyjnych czy wytwórni różnego rodzaju asortymentu, które potrzebują etykiet w mniejszych nakładach – wszystko to wpływa na wybór technologii, w której zlecenia dotyczące ich drukowania należy (czytaj: opłaca się!) realizować. Coraz więcej drukarń na całym świecie dostrzega ten fakt i inwestuje w maszyny hybrydowe Mark Andy lub przygląda się tej technologii, planując inwestycje w nią w niedalekiej przyszłości. Drukarnie, które zdecydowały się na ten krok, wyliczają zalety tych inwestycji, inne je widzą i czekają na właściwy dla siebie moment, by wdrożyć tę technologię w swoich zakładach. Tymczasem wiele z firm inwestuje już w drugie i kolejne urządzenia hybrydowe Mark Andy, co potwierdza, że rozwiązania tego typu stają się odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku.

11.01.2023 | przeczytano: 632 razy
Labelexpo India 2022: promocja rozwiązań Mark Andy na stoisku Flexo Image Graphics

W dniach 10-13 listopada br. na terenach wystawienniczych India Expo Center w Greater Noida (na przedmieściach Delhi) odbyła się kolejna edycja targów Labelexpo India, dedykowanych specjalistom z branży druku wąskowstęgowego z regionu azjatyckiego. Wśród ponad 250 wystawców znalazła się firma First Image Graphics, będąca od 2000 roku wyłącznym dystrybutorem Mark Andy i Rotoflex w Indiach i w wybranych krajach z nimi sąsiadujących. Jak podają organizatorzy, wystawa – zorganizowana po czteroletniej przerwie spowodowanej ograniczeniami pandemicznymi – była rekordowa w całej historii Labelexpo India. Targi przyciągnęły ok. 12 tys. zwiedzających, co oznacza ponad 20% wzrost w porównaniu z jej poprzednią edycją.

20.12.2022 | przeczytano: 495 razy
„Polska hybrydowa” – o wdrożeniach maszyn hybrydowych Mark Andy w Polsce

Kiedy wiele lat temu na rynku pojawiły się maszyny cyfrowe, początkowo postrzegane były jako zagrożenie dla tradycyjnych technik drukowania. Jednak zmiany rynkowe, rozwój technologii, a także odkrywanie jej zalet sprawiły, że obecnie coraz częściej stanowią one uzupełnienie konwencjonalnych metod poligraficznych. Wiele drukarń offsetowych i fleksograficznych, myśląc o rozwoju i chcąc spełnić oczekiwania klientów, w niedługim czasie zakupiło jedną bądź nawet kilka maszyn cyfrowych. Od kilku lat podobny proces obserwujemy w kontekście rozwiązań hybrydowych. Firma Mark Andy, posiadająca w swojej ofercie tego typu maszyny (uwzględniające różne techniki drukowania i wykańczania), odnotowuje znaczące wzrosty w zakresie ich sprzedaży rok do roku. Co więcej – coraz więcej drukarń decyduje się na zakup kolejnej maszyny hybrydowej z jej oferty, co świadczy o dojrzałości, elastyczności i wszechstronności tej technologii. W Polsce Mark Andy odnotowuje w tym zakresie szczególne sukcesy. Niemal 30 zainstalowanych maszyn hybrydowych tego dostawcy w naszym kraju to wynik, który stawia go na 1. miejscu w zakresie liczby rozwiązań tego typu wdrożonych w rodzimych drukarniach. Jednocześnie to znaczący procent zainstalowanych maszyn hybrydowych w całej Europie, co jest powodem dużej satysfakcji dla polskiego oddziału Mark Andy.  

15.12.2022 | przeczytano: 406 razy
Wiking Graf – o tym jak być zdobywcą z rozwiązaniami Mark Andy

Evolution Series E5 z oferty Mark Andy to kolejne rozwiązanie tego dostawcy, które zakupiła drukarnia Wiking Graf. Maszyna rozpocznie już wkrótce pracę w jej niedawno otwartym, nowoczesnym zakładzie produkcyjnym na przedmieściach Łodzi. Znalazły się w nim najwyższej klasy rozwiązania, na których opiera się obsługa klientów z dominującego w przypadku Wiking Graf sektora farmaceutycznego. Jak podkreśla Marek Jakubowski – właściciel i prezes zarządu drukarni, są to wymagający klienci, oczekujący najwyższej jakości usług, również w odniesieniu do technologii, na jakiej opiera się produkcję. Stąd należąca do niego firma w obszarze związanym z drukiem fleksograficznym od kilkunastu lat bazuje na rozwiązaniach Mark Andy. Łódzka drukarnia zakupiła wcześniej trzy inne maszyny tego producenta, z których pierwsza została tu dostarczona w 2008 roku (i pracuje do dzisiaj).  Pozytywne doświadczenia z Mark Andy zadecydowały o niedawnym zakupie kolejnej maszyny fleksograficznej tego dostawcy.

12.12.2022 | przeczytano: 773 razy
Wytrzymałe etykiety z technologią Mark Andy – w odpowiedzi na zmiany klimatyczne

Podstawowe funkcje etykiet to dekorowanie produktu i dostarczanie konsumentom informacji na jego temat: od półek supermarketu, poprzez apteki czy systemy logistyczne, po różne sektory transportu. Dlatego tak ważna jest możliwość wykorzystania ich w różnych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Zdaniem firmy Mark Andy, rosnące oczekiwania, a wręcz wymagania względem odporności i wytrzymałości etykiet (chociażby wobec zachodzących obecnie zmian klimatycznych), staje się coraz bardziej powszechnym problemem na różnych rynkach i w każdym zakątku globu. Przykładem są producenci z krajów, które muszą obecnie zmagać się z upałami na poziomie ponad 30, a nawet 40 stopni. Zwracają oni obecnie coraz częściej uwagę na wytrzymałość etykiety. Te zaś wymagają specjalistycznego sprzętu, zarówno w kontekście drukowania jak i uszlachetniania. W ofercie Mark Andy od wielu lat znajdują się maszyny, pozwalające na wdrożenie tych procesów, także w trybie jednoprzebiegowym, i wykonanie etykiet spełniających rosnące oczekiwania konsumentów i właścicieli marek.

23.11.2022 | przeczytano: 557 razy
Mark Andy, PC Print i Emipak partnerami spotkania Polskiej Izby Fleksografów

Polska Izba Fleksografów wraz z partnerami – firmami Mark Andy, Emipak (przedstawicielem BST w naszym kraju) i PC Print – zorganizowała szkolenie dedykowane specjalistom z branży fleksograficznej, zaangażowanym w techniczne aspekty produkcji. Wydarzenie odbywało się w dniach 26 i 27 października br. w Warszawie w dwóch odsłonach. Pierwszego dnia miało ono charakter teoretyczny, drugiego – w warszawskim Centrum Technologicznym Mark Andy – typowo warsztatowy. Wzięli w nim udział operatorzy maszyn i drukarze, technologowie, ale także menedżerowie produkcji, pracownicy przygotowalni i przedstawiciele działów handlowych. Mogli oni tu z jednej strony uzyskać czysto teoretyczne informacje, ale szczególnie ciekawą propozycją organizatorów były warsztaty, podczas których przygotowywano i drukowano wspólnie z uczestnikami prace na maszynach fleksograficznych i hybrydowych Mark Andy (uwzględniających różne technologie drukowania i uszlachetniania). Goście otrzymali więc przy tej okazji sporą dawkę wiedzy praktycznej, potrzebnej w ich codziennej pracy. Wartością dodaną wydarzenia – jak podkreślali jego uczestnicy – była również możliwość wymiany doświadczeń i aspekt integracyjny – m.in. podczas wspólnej kolacji wieńczącej pierwszy dzień spotkania.

18.11.2022 | przeczytano: 551 razy
Label Tech inwestuje w maszynę fleksograficzną Mark Andy Evolution Series E5

Świętująca w tym roku 30-lecie istnienia firma Label Tech – jedna z największych niezależnych drukarń etykietowych w Irlandii, wdrożyła właśnie w swoim zakładzie Dublinie drugą maszynę fleksograficzną Mark Andy Evolution Series E5. Dołączyła ona do dwóch innych rozwiązań Mark Andy użytkowanych przez to przedsiębiorstwo – identycznie skonfigurowanej E5, pracującej tu od października 2020 roku, oraz Mark Andy 2200 Series.

27.10.2022 | przeczytano: 813 razy
Druga maszyna hybrydowa Mark Andy w firmie MD Labels

Drukarnia MD Labels z Kalisza zakupiła drugą maszynę hybrydową firmy Mark Andy – tym razem zdecydowała się na model Digital Series HD. Już od momentu instalacji, jej właściciele widzą zalety zrealizowanej inwestycji. Była ona odpowiedzią na potrzeby tego rozwijającego się przedsiębiorstwa – rosnącą liczbę klientów, coraz większą dywersyfikację zleceń, w tym coraz więcej różnych wzorów tej samej etykiety, a także oczekiwania jak najszybszej realizacji zamówień i ich wysokiej jakości. Jak podkreślają właściciele MD Labels, maszyna Digital Series HD rozwiązała wszystkie te problemy. Pracuje obok zainstalowanej tu niespełna 5 lat temu Digital Series, która była jedną z pierwszych tego typu maszyn w naszym kraju. Właściciele firmy dodają, że obie inwestycje (zrealizowane obok innych zakupów), niezawodny partner jakim przez lata okazała się firma Mark Andy i jej serwis, a także pomysł na biznes i elastyczność wobec klientów składają się na sukcesy rynkowe MD Labels.

21.10.2022 | przeczytano: 807 razy
Mark Andy i cyfrowa transformacja etykiet na targach Labelexpo Americas 2022

Cyfrowa transformacja etykiet była nieformalnym mottem przewodnim, przyświecającym firmie Mark Andy na targach Labelexpo Americas 2022, odbywających się – po czteroletniej przerwie – w Chicago. Hasło to stało się niezwykle aktualne w kontekście zaprezentowanych przez nią rozwiązań: trzech cyfrowych maszyn hybrydowych. Wśród nich znalazły się –  po raz pierwszy – zupełnie nowy model Digital Pro MAX, bazujący na technice tonerowej oraz dwa rozwiązania inkjetowe: Digital Series HD i Digital Series iQ. Ważną tegoroczną premierą Mark Andy, również promowaną na targach, było oprogramowanie sMArt link – system monitorowania procesu wytwórczego w czasie rzeczywistym, zaprojektowany z myślą o optymalizacji maszyn wykorzystywanych do drukowania etykiet i opakowań. Wśród rozwiązań sprzętowych, pokazywanych na stoisku, były też m.in. rozwiązania marki Rotoflex, w tym nowy model AT4 – przewijarka typu turret, skonfigurowana z myślą o wykańczaniu etykiet w trybie in-line bądź off-line.

14.10.2022 | przeczytano: 1099 razy
Commerce Label inwestuje w hybrydową maszynę Mark Andy Digital Series iQ

Commerce Label, Inc. (CLI) z Plymouth w stanie Minnesota (USA) to kolejna firma, jaka zdecydowała się na inwestycję w hybrydową maszynę z oferty Mark Andy – Digital Series iQ. Jak twierdzi Dave Warner, dyrektor generalny drukarni, ruch ten był podyktowany koniecznością zwiększenia wydajności i wolumenu realizowanych prac, jak też specyfiką i zróżnicowaniem produkcji tego zakładu.

10.10.2022 | przeczytano: 548 razy
Century Printing & Packaging instaluje hybrydową maszynę Mark Andy Digital Series iQ

Century Printing & Packaging (CP&P) – rodzinna drukarnia etykietowa z siedzibą w Greer (Karolina Południowa, USA) to kolejny użytkownik nowej maszyny hybrydowej Mark Andy – Digital Series iQ. To innowacyjne rozwiązanie łączy w sobie technologię serwo znaną z serii maszyn fleksograficznych Evolution Series i cyfrowy moduł drukujący w technologii inkjet UV – Domino N610i. Mark Andy promuje maszynę jako optymalną dla średniej wielkości drukarń etykietowych, w przypadku których – jak podkreśla producent – szczególnie sprawdza się jej wysoka prędkość, jakość i wydajność.

05.10.2022 | przeczytano: 866 razy
Oprogramowanie Smart firmy Mark Andy: większa wydajność wąskowstęgowej maszyny drukującej

W ostatnim czasie oferta firmy Mark Andy została rozbudowana o przełomowe – jak podkreśla producent – rozwiązanie software’owe. To dedykowane produkcji wąskowstęgowej oprogramowanie sMArt link – system monitorowania procesu wytwórczego w czasie rzeczywistym, zaprojektowany z myślą o optymalizacji maszyn wykorzystywanych do drukowania etykiet i opakowań. Na podstawie uzyskiwanych informacji operator bądź menedżer produkcji ma bieżący wgląd w status realizowanej pracy, co pozwala mu podejmować natychmiastowe decyzje, a w efekcie – ograniczać straty materiałowe i zwiększać wydajność produkcji. Nowa propozycja Mark Andy po raz pierwszy będzie prezentowana szerokiej publiczności podczas zbliżających się targów Labelexpo Americas 2022 (odbywających się w dniach 13-15 września w Chicago), na których firma zaprezentuje swoją ofertę na stoisku 319.

29.08.2022 | przeczytano: 848 razy
Arti-Bau ponownie inwestuje w maszynę Digital Series Mark Andy

W 2017 roku firma Arti-Bau ze Ślęzy k. Wrocławia stała się pierwszym w Europie użytkownikiem hybrydowej maszyny Mark Andy Digital Series. Zakup ten był – jak podkreśla Monika Stefańska, właścicielka drukarni – milowym krokiem w rozwoju przedsiębiorstwa. Umożliwił bowiem realizowanie wysoko przetworzonych, zaawansowanych i bogato uszlachetnionych etykiet, m.in. wielowarstwowych typu peel-off, w których firma się z czasem wyspecjalizowała. Po kilku latach, z uwagi na dynamiczny wzrost zamówień i konieczność zwiększenia mocy produkcyjnych, kierownictwo Arti-Bau sięgnęło po raz drugi po rozwiązanie Mark Andy. W lutym br. w nowej siedzibie drukarni rozpoczęła pracę nowa, wysokowydajna maszyna hybrydowa Digital Series HD, wyposażona w liczne opcje dodatkowe.

23.08.2022 | przeczytano: 981 razy
Hybrydowa maszyna Digital Series iQ w drukarni Pro Label

Północnoamerykańska drukarnia etykietowa Pro Label jest pierwszym na świecie użytkownikiem hybrydowej maszyny drukującej Mark Andy Digital Series iQ. To bazujące na platformie serwo Evolution Series, zostało zaprojektowane przez Mark Andy wspólnie z firmą Domino, będącą dostawcą znajdującego tu zastosowanie modułu inkjetowego N610i. Jak podkreślają partnerzy, w efekcie stworzono rozwiązanie, łączące w sobie funkcjonalność sprawdzonych technik fleksograficznej i cyfrowej, wykorzystywanych przez obie firmy w swoich maszynach.

15.08.2022 | przeczytano: 881 razy

Technologia identyfikacji produktów za pomocą fal radiowych (RFID) – zwłaszcza wobec wyzwań, jakie obecnie stawia rynek, na którym brakuje pracowników, konsumenci poszukują miejsc z jak najszybszą obsługą, a firmy – oszczędności na każdym etapie produkcji – staje się alternatywą, którą coraz więcej przedsiębiorstw nie tylko rozważa, ale także wdraża w swoich zakładach. Handel, ale także magazyny, hotele, a nawet ośrodki medyczne i wiele innych korzystają ze znanej od wielu lat, ale wciąż nie do końca rozpowszechnionej technologii RFID. Mark Andy dostrzega te trendy i oferuje rozwiązania, które są odpowiedzią na te potrzeby rynku i konsumentów. Co więcej, można je wdrożyć w prosty sposób, np. poprzez zastosowanie etykiety z tagiem RFID, wydrukowanej na maszynie tego amerykańskiego producenta.

27.07.2022 | przeczytano: 747 razy
Essentra Packaging z Lublina i maszyna hybrydowa Mark Andy

W firmie Essentra Packaging z Lublina, należącej do międzynarodowej grupy Essentra, pracuje od niedawna pierwsza historii tego zakładu hybrydowa maszyna drukująca. Spośród dostępnych ofert rynkowych zdecydowała się ona na rozwiązanie Mark Andy - Digital Series HD. Oprócz zastosowanej w niej zaawansowanej technologii, kierownictwo Essentra Packaging dostrzegło przy okazji tego wdrożenia pozytywny aspekt współpracy z jej dostawcą. Jak zapewnia Piotr Skałecki – dyrektor zakładu w Essentra Packaging, implementacja maszyny przebiegła zgodnie z planem, pracownicy obsługujący urządzenie zostali odpowiednio przeszkoleni, a firma Mark Andy na każdym etapie służyła swoją wiedzą i doświadczeniem. Dlatego jego zdaniem korzyści z tego zakupu były tu widoczne niemal od pierwszych dni użytkowania maszyny. Znacząco, bo o 80% skrócił się czas prób i zużycia materiałów dla zróżnicowanych zleceń. Firma w zauważalnym stopniu zredukowała też powstające przy tym odpady, a proces zatwierdzania prac – jak podkreśla kierownictwo drukarni – może odbywać się obecnie przy znaczącej redukcji kosztów.

25.07.2022 | przeczytano: 1066 razy
Labelexpo Americas 2022: cyfrowa transformacja według Mark Andy

Firma Mark Andy przekazała pierwsze szersze informacje na temat jej obecności podczas targów Labelexpo Americas, które odbędą się w dniach 13-15 września br. w Chicago. Zaprezentuje na nich m.in. nową maszynę tonerową, wykorzystującą moduł drukujący Konica Minolta AL400. Wśród promowanych przez Mark Andy rozwiązań znajdą się również nowości z zakresu druku fleksograficznego, wykańczania i uszlachetniania oraz sterowania workflow i automatyzacji produkcji etykietowej. Firma chce tym samym skoncentrować się na kwestiach związanych z zachodzącą na rynku transformacją cyfrową oraz podkrelić kompleksowość swojej oferty.

14.07.2022 | przeczytano: 676 razy
Digital Days 2022: prezentacje cyfrowych i hybrydowych rozwiązań Mark Andy

W dniach 22-23 czerwca br. firma Mark Andy zorganizowała kolejne w tym roku wydarzenie skierowane do jej klientów. Tym razem wzięli w niej udział przedstawiciele branży etykietowej z Ameryki Północnej. Dwudniowe Digital Days (Dni Druku Cyfrowego), odbywające się w siedzibie Mark Andy w Chesterfield (USA), stały się okazją do zaprezentowania – podczas pracy „na żywo”- trzech maszyn cyfrowych/hybrydowych z jej oferty: Digital Series HD, Digital Series iQ oraz Digital Pro 3. Zaproszeni goście zwiedzili też Mark Andy Print Products – dział zajmujący się dostawą materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych. Podczas wydarzenia zaanonsowano udział Mark Andy w targach Labelexpo Americas, jakie odbędą się w Chicago we wrześniu br.

13.07.2022 | przeczytano: 1097 razy
Mark Andy na Kongresie Etykiety Samoprzylepne 2022

Firma Mark Andy wsparła merytorycznie kolejną w tym roku imprezę branżową. Tym razem był to, odbywający się w dniach 9-10 czerwca br.,  Kongres Etykiety Samoprzylepne 2022, organizowany w ramach Akademii Wiedzy przez wydawnictwo Polski Drukarz. Prezentacja przygotowana przez firmę, zatytułowana „Rynek beauty a technologia hybrydowa”, dotyczyła możliwości, jakie oferuje Mark Andy w zakresie potrzeb i oczekiwań tego właśnie sektora gospodarki. Do udziału w swojej prezentacji firma zaprosiła jednego ze swoich klientów – Essentra Packaging z Lublina. Jest ona od niedawna użytkownikiem maszyny Digital Series HD. Dzięki temu uczestnicy kongresu mogli usłyszeć o jej doświadczeniach z tym hybrydowym rozwiązaniem Mark Andy, także  w kontekście obsługi klientów z rynku beauty.  

01.07.2022 | przeczytano: 565 razy
Hybrydowa maszyna Mark Andy Digital Pro 3 w drukarni Emmedue

Zakup rolowej maszyny hybrydowej, pracującej w technice tonerowej  – Mark Andy Digital Pro 3 – otworzył przed włoską firmą Emmedue Srl nowy rozdział w jej historii. Od lat specjalizuje się ona w produkcji etykiet, w tym samoprzylepnych obsługując głównie klientów z lokalnego, włoskiego rynku. Inwestycja w nową maszynę, bazującą na technologii cyfrowej, umożliwi jej ekspansję na rynki zagraniczne, głównie do sąsiedniej Szwajcarii. Jak twierdzi Maurizio Maffioli – właściciel firmy, druk cyfrowy jest obecnie integralną i niezbędną częścią każdej chcącej się rozwijać drukarni etykietowej. Pozwala bowiem obsługiwać klientów, którzy – oprócz prac realizowanych w maszynach fleksograficznych czy offsetowych – chcą zlecać także niskie nakłady z personalizowanym tekstem i grafiką. Jak dodaje, maszyna Digital Pro 3 stała się w przypadku Emmedue idealną odpowiedzią na tego rodzaju potrzeby.

28.06.2022 | przeczytano: 627 razy
Mark Andy i „potęga druku hybrydowego” (i fleksograficznego): Open House w Warszawie

Niemal 250 osób wzięło udział w dwudniowym Open House, zorganizowanym pod hasłem „Siła druku hybrydowego” przez firmę Mark Andy w jej warszawskim centrum demonstracyjnym. Klienci z całego świata, obecni na miejscu, jak też online, mieli okazję obejrzeć w pracy wybrane rozwiązania z jej oferty. Flagowy model hybrydowy Mark Andy – Digital Series HD został zaprezentowany zdalnie – podczas produkcji w firmie Essentra Packaging, będącej od niedawna jego użytkownikiem. Uczestnicy Open House obejrzeli też podczas pracy trzy zainstalowane w warszawskim centrum demonstracyjnym maszyny – tonerową Digital Pro 3 oraz fleksograficzną Evolution Series E3, a także Digital Series iQ. Spotkanie było pierwszą w Europie prezentacją tego ostatniego rozwiązania, powstałego we współpracy z firmą Domino, wyposażonego w moduł  Distorun firmy Kurz do uszlachetniania druków. Firma zaanonsowała też nowe oprogramowanie automatyzujące produkcję etykietową – sMArt Link. Pierwszy dzień spotkania zwieńczyła wspólna, uroczysta kolacja (urozmaicona m.in. pokazem laserowym i oprawą muzyczną), podczas której wyemitowane zostało specjalne wystąpienie, wygłoszone do uczestników Open House przez Jasona Desai – współwłaściciela firmy Mark Andy.

22.06.2022 | przeczytano: 997 razy
Drukarnia Label Leaders z RPA z nową maszyną fleksograficzną Mark Andy Evolution Series E5

Label Leaders z Geroge (RPA) to przykład firmy, która zbudowała swój biznes bazując na wieloletniej współpracy z Mark Andy. W ostatnim czasie w jej hali produkcyjnej rozpoczęło pracę kolejne, szóste już rozwiązanie tego amerykańskiego producenta – maszyna fleksograficzna Evolution Series E5. Za jej dostawę i wdrożenie odpowiadała firma Sarepco, od ponad trzech dekad reprezentująca Mark Andy w regionie Afryki południowej i środkowej.   

16.06.2022 | przeczytano: 596 razy
Dystrybutorzy firmy Mark Andy z całego świata spotkali się w Warszawie

W dniach 11-12 maja br. w Warszawie odbyło się spotkanie firmy Mark Andy z jej autoryzowanymi dystrybutorami z różnych stron świata (Europy, Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej), połączone z prezentacjami kilku maszyn wąskowstęgowych z jej oferty. Było to drugie w ostatnim czasie wydarzenie typu Open House, zorganizowane przez Mark Andy Europe w jej polskim centrum pokazowym. Nieco wcześniej firma zaprosiła na specjalne prezentacje studentów kierunków poligraficznych oraz ich opiekunów. Natomiast w dniach 31 maja – 1 czerwca br. w tym samym miejscu odbędzie się forum „The Power of Hybrid Forum” („Siła druku hybrydowego”) skierowane do obecnych i potencjalnych klientów Mark Andy. Rejestracji na spotkanie można dokonać na stronie http://info.markandy.com/openhouse-poland-2022.

23.05.2022 | przeczytano: 534 razy
1 2 3
Strona 1/4 (artykułów: 164)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764