logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowa Era: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 13
Wydawcy czasopism dla dzieci nie czują konkurencji ze strony mediów elektronicznych

W dobie wszechobecnych smartfonów i gier wideo prasa dziecięca nie czuje się zagrożona. – Czasopisma pełnią zupełnie inną funkcję – używanie papieru, czytanie, wypełnianie okienek, rysowanie to kompetencje potrzebne na pewnym etapie rozwoju dziecka – mówi Małgorzata Węgrzecka, redaktorka naczelna „Świerszczyka”. Magazyn dla najmłodszych, obecny na rynku od 1945 roku, sprzedaje się dziś w kilkukrotnie wyższym nakładzie niż jeszcze dwie dekady temu. Tradycyjnie publikuje ciekawe historie i opowiadania, łamigłówki i komiksy, ale idzie też z duchem czasu, zamieszczając na platformie online materiały interaktywne dla prenumeratorów. Na rynku niewiele jest jednak podobnych wydawnictw.

02.06.2023 | przeczytano: 235 razy
Historia z czułkami, czyli 78 urodziny magazynu dla dzieci „Świerszczyk”

Ikona polskiego czasopisma dla dzieci, „Świerszczyk”, w tym roku świętuje 78 lat obecności na rynku. Od momentu swojego debiutu w 1945 roku magazyn zdobył serca dzieci i ich rodziców, stając się nieodłącznym elementem dzieciństwa wielu pokoleń. Przez lata na jego łamach publikowali najwybitniejsi twórcy literatury dziecięcej i najlepsi polscy ilustratorzy m.in. Wanda Chotomska, Stanisław Grochowiak, Ludwik Jerzy Kern, Maria Kownacka, Danuta Wawiłow, Bohdan Butenko, Jerzy Flisak, Józef Wilkoń, Grzegorz Wasowski. Z okazji kolejnych urodzin redakcja „Świerszczyka” prezentuje najciekawsze okładki z ośmiu dekad istnienia pisma.

19.05.2023 | przeczytano: 491 razy
Magazyn dla dzieci „Świerszczyk” z nową ofertą reklamową

Magazyn „Świerszczyk” to czasopismo literacko-edukacyjne skierowane do dzieci w wieku 5-9 lat, stworzone w duchu nauki przez zabawę. Różnorodne formy literackie harmonijnie koegzystują tutaj z aktywnościami z dziedziny matematyki. Od 2005 roku magazyn jest publikowany przez wydawnictwo edukacyjne Nowa Era. W 2023 roku dostępna jest nowa oferta reklamowa czasopisma.

22.03.2023 | przeczytano: 735 razy

Dobiegł końca zapoczątkowany w marcu br. cykl bezpłatnych seansów familijnych w języku ukraińskim skierowany do rodzin licznie przybyłych z objętą wojną Ukrainy. Inicjatywie od samego początku przyświecał jeden cel: dać szansę uchodźcom z Ukrainy na oderwanie się od brutalnej rzeczywistości wojny. Dzięki staraniom zespołu sieci kin Helios udało się przekształcić tę inicjatywę w czteromiesięczny cykl repertuarowy, który umożliwił Ukraińcom przebywającym w Polsce łatwy dostęp do kinowej przestrzeni rozrywki i kultury.

18.07.2022 | przeczytano: 482 razy
Najważniejsze trendy w druku 3D na 2022

Przerwane łańcuchy dostaw w ostatnich latach dla wielu firm były ogromnym wyzwaniem –  szczęśliwie druk 3D może pomóc tę sytuację rozwiązać. Co więcej, w  czasach coraz większej troski o środowisko druk 3D staje się  jednym z ważnych narzędzi, które pomagają zadbać o minimalizację zużycia zasobów naturalnych i obniżenie emisji CO2.   Co jeszcze? O najnowszych trendach w druku 3D opowiada Emilio Juárez, wiceprezes EMEA sekcji druku 3D w HP Inc.

25.01.2022 | przeczytano: 1736 razy
1 2 3
Strona 1/3 (artykułów: 13)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764