logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

POSperita: najczęściej komentowane

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 23
Trunki luksusowo opakowane: Pomysły na POS

Napoje alkoholowe, w szczególności te „z wyższej półki” wyróżniają się często pięknymi opakowaniami. Producenci alkoholi nie od dziś stawiają również na „oprawkę” zewnętrzną, a więc opakowania i inne materiały POS promujące ich marki. Oto kilka przykładów na dobry pomysł na POS i tego jak mogą wyglądać displaye z trunkami.

03.03.2018 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 3214 razy (komentarzy: 33)
Ekologiczne ekspozytory

Rzućmy okiem na kolejną grupę trendów, które z pewnością wpłyną na materiały point-of-sale, a w tym ekspozytory reklamowe na całym świecie. Wielu z was może to pomóc w produkcji własnych POS, wielu może zaaplikuje trendy do innych dziedzin handlu i reklamy. Wszystkie chwyty dozwolone, byle było skutecznie i efektownie. I oczywiście zielono, ale o tym dopiero w poście.

17.12.2017 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 3114 razy (komentarzy: 1)
Marketing ultrafioletowy: Druk UV w produkcji materiałów POS

Promieniowanie ultrafioletowe kojarzy się pewnie większości z nas z nabieraniem latem pięknego, złocistego koloru skóry, czyli opalaniem. Jak się okazuje, można je wykorzystywać jeszcze w wielu innych dziedzinach, takich jak chociażby druk UV. Niezliczona liczba zalet drukowania "ultrafioletowego", w tym wytrzymałość, wysoka jakość czy uniwersalność, może sprawić, że już niedługo stanie się ono standardem w dziedzinie druku komercyjnego. W ostatnim wpisie opowiedzieliśmy wam nieco o tym, czym charakteryzować się powinny materiały point of sale. Dziś natomiast skupimy się na tym, w jaki sposób je przygotować i dlaczego warto wykorzystać do tego druk UV. Do dzieła!

11.10.2017 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 1191 razy
Pięć warunków skuteczności POS

POS czyli Point of Sale to materiały i narzędzia reklamowe wspierające sprzedaż. Należą one do działań BTL (ang. below the line), co oznacza, że nie są prezentowane w środkach masowego przekazu. POS to nośnik informacji, przyjmujący różne formy – od stojaków na ulotki przez podświetlane reklamy (tzw. lightboxy) po infokioski, czyli interaktywne boxy wyposażone w ekran dotykowy. Wszystko po to, żeby przyciągnąć wzrok klienta, skupić jego uwagę na displayu (bo tak również nazywamy POS) i w efekcie końcowym, nakłonić go do dokonania zakupu. Tylko jak to zrobić?

30.08.2017 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 991 razy
Display reklamowy tematem I edycji konkursu Posperita Awards

Firma Posperita, producent i ekspert na rynku POSów, zaprasza do wzięcia udziału w  Konkursie „Posperita Awards”, na zaprojektowanie najbardziej skutecznego i kreatywnego narzędzia sprzedaży w postaci display’a reklamowego.

15.05.2013 | Konkursy | przeczytano: 1087 razy
Materiały POS i displaye po niemiecku

Tak, jak obiecywaliśmy, powracamy z kolejnym postem na temat realizacji POS, czyli krótka analiza kilku przykładów tego, w jaki sposób mogą wyglądać materiały wspierające sprzedaż. Tym razem nie będziemy podróżować za ocean, a jedynie za naszą zachodnią granicę.

02.11.2017 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 2426 razy
Jak displaye POS i SRP pomagają sprostać nawykom klienta?

Wirtualne planogramy, pokazujące rozmieszczenie towarów na półce vs. realne plany klienta przychodzącego na zakupy. Dylematy sprzedawców: atakować – nie atakować, przeszkadzać – nie przeszkadzać? Czy lista zakupów może być zagrożeniem? Postanowiliśmy zasugerować rozwiązanie tych kwestii za pomocą… materiałów POS i SRP.

24.11.2017 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 1042 razy
5 na 5, czyli displaye, które sprzedają!

W ostatnim wpisie powiedzieliśmy wam, czym właściwie są materiały POS, a w tym displaye. Dzisiaj skupimy się na tym, co zrobić, aby były one skuteczne, przynosiły zyski i – co ważne – nie irytowały.

24.09.2017 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 980 razy
Nie tylko tektura: Nietypowe materiały w slużbie POS

Karton, czy tektura to podstawowe materiały jakimi cieszy się produkcja materiałów POS. Kreatywni projektanci mogą z nich wręcz stworzyć dzieła sztuki. Nowym trendem jest nie tylko wykorzystanie tych wspomnianych, ale też wykorzystywanie innych substratów, takich jak lekkie płyty piankowe (kapa), drewno, metal, dibond, plexi, tworzywo sztuczne, czy płyty pvc. Z tej ostatniej można stworzyć nieprzeciętne ekspozytory, podajniki np. na leki, tacki (traye), czy human standy. Doskonały efekt daje bezpośredni zadruk tych materiałów, bez potrzeby foliowania, czy kaszerowania. Wystarczy trwały, odporny i bezpieczny druk UV.

15.01.2018 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 3533 razy
OOH magazine: Badanie POS Impact

W styczniu w EXPO XXI Warszawa odbyło się spotkanie inaugurujące pierwsze w Polsce badanie rynku POS. OOH magazine zaprosił do współpracy przy tworzeniu ankiety czołowych dostawców rynku POS.

10.04.2017 | Z rynku | przeczytano: 762 razy
1 2 3
Strona 1/3 (artykułów: 23)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764