logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

POSperita: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 23
Ciekawy display zza oceanu: Przykłady nagród POPAI

Wspominaliśmy już o tym, gdzie powinny być ustawione materiały POS, jak powinny wyglądać ekspozytory reklamowe, aby przyciągnąć klienta oraz jak sprawdzają się w ich produkcji takie techniki jak cyfrowy, w tym druk UV.

26.10.2017 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 4145 razy
Druk wielkoformatowy i produkcja POS: Co grafik wiedzieć powinien? - cz. 1.

Praca grafika wiąże się nie tylko z projektowaniem kreatywnych materiałów reklamowych. Jest on tez odpowiedzialny za przygotowanie pliku do druku. To kwestia niezwykle istotna – zwłaszcza jeśli chodzi o druk wielkoformatowy i produkcję materiałów POS. Nawet najlepszy projekt graficzny w druku może wyjść źle, jeśli grafik nie zastosuje się do wytycznych, a plik trafi do drukarni w nieodpowiednim formacie lub złej rozdzielczości. Dlatego zebraliśmy kilka zasad, którymi każdy grafik powinien się kierować, przygotowując pliki do druku. Taką wiedzę doceni każda drukarnia.

08.02.2017 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 4095 razy
POS i Materiały reklamowe z tektury: Przykłady

Reklama to temat obecny w każdej dziedzinie handlu. Jak się okazuje, również materiały reklamowe z tektury można spotkać właściwie na każdym kroku. A oto kilka przykładów, które mogą zaskoczyć.

01.01.2018 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 3843 razy
Paryska elegancja: Francuskie pomysły na ekspozytor, display i POS

Tym razem zafundujemu Państwu wycieczkę do kolejnego ciekawego miasta. Będzie to podróż nie byle jaka, bo prosto do francuskiej stolicy mody i designu, czyli Paryża. Nawet w pewnym stopniu zajmiemy się modą. Zbadamy, jakiej modzie podlegają materiały POS.

03.12.2017 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 3782 razy
Laureaci I edycji konkursu „POSperita Awards” wyłonieni

Znamy już laureatów „POSperita Awards”, konkursu na najciekawsze i najbardziej skuteczne narzędzie sprzedaży, w postaci display’a reklamowego (POS’a). W Konkursie udział wzięli studenci szkół wyższych z całego kraju. Celem konkursu było promowanie efektywnych rozwiązań marketingowych przy użyciu narzędzia POS i technologii druku cyfrowego. Konkurs trwał półtora miesiąca i adresowany był wyłącznie do studentów. 

01.09.2013 | Konkursy | przeczytano: 3616 razy
Nie tylko tektura: Nietypowe materiały w slużbie POS

Karton, czy tektura to podstawowe materiały jakimi cieszy się produkcja materiałów POS. Kreatywni projektanci mogą z nich wręcz stworzyć dzieła sztuki. Nowym trendem jest nie tylko wykorzystanie tych wspomnianych, ale też wykorzystywanie innych substratów, takich jak lekkie płyty piankowe (kapa), drewno, metal, dibond, plexi, tworzywo sztuczne, czy płyty pvc. Z tej ostatniej można stworzyć nieprzeciętne ekspozytory, podajniki np. na leki, tacki (traye), czy human standy. Doskonały efekt daje bezpośredni zadruk tych materiałów, bez potrzeby foliowania, czy kaszerowania. Wystarczy trwały, odporny i bezpieczny druk UV.

15.01.2018 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 3550 razy
Trunki luksusowo opakowane: Pomysły na POS

Napoje alkoholowe, w szczególności te „z wyższej półki” wyróżniają się często pięknymi opakowaniami. Producenci alkoholi nie od dziś stawiają również na „oprawkę” zewnętrzną, a więc opakowania i inne materiały POS promujące ich marki. Oto kilka przykładów na dobry pomysł na POS i tego jak mogą wyglądać displaye z trunkami.

03.03.2018 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 3232 razy (komentarzy: 33)
Ekologiczne ekspozytory

Rzućmy okiem na kolejną grupę trendów, które z pewnością wpłyną na materiały point-of-sale, a w tym ekspozytory reklamowe na całym świecie. Wielu z was może to pomóc w produkcji własnych POS, wielu może zaaplikuje trendy do innych dziedzin handlu i reklamy. Wszystkie chwyty dozwolone, byle było skutecznie i efektownie. I oczywiście zielono, ale o tym dopiero w poście.

17.12.2017 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 3116 razy (komentarzy: 1)
5 sekund na zakup: Standy reklamowe przyciągające wzrok

Według badań POPAI, globalnej organizacji non-profit zajmującej się branżą marketingu handlowego, tylko 5 % klientów jest lojalnych danej marce. Ponad dwie trzecie konsumentów decyzję o zakupie konkretnego produktu podejmuje na miejscu w sklepie. Kuszą ich obniżki cen, promocje, ciekawość czy najzwyczajniej aktualny nastrój.

27.01.2018 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 3060 razy
Materiały POS i displaye po niemiecku

Tak, jak obiecywaliśmy, powracamy z kolejnym postem na temat realizacji POS, czyli krótka analiza kilku przykładów tego, w jaki sposób mogą wyglądać materiały wspierające sprzedaż. Tym razem nie będziemy podróżować za ocean, a jedynie za naszą zachodnią granicę.

02.11.2017 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 2433 razy
1 2 3
Strona 1/3 (artykułów: 23)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764