logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Polska Press: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 138
Legnica zwycięzcą plebiscytu miast Świeć się z Energą

Emocjonująca walka o tytuł Świetlnej Stolicy Polski rozegrała się pomiędzy Legnicą a Chełmem. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnęła Legnica, choć do ostatniej chwili trwała zaciętą walka z Chełmem. Mimo wszystko najbardziej zmobilizowani okazali się sympatycy miasta z Dolnego Śląska, którzy oddali ponad 45 tys. głosów, wyprzedzając chełmian jedynie o ponad 2, 6 tys. głosów. Na trzecim stopniu podium uplasowały się Starachowice. W ramach akcji Energi z Grupy ORLEN tradycyjnie każdy z 16 finalistów otrzyma sprzęt AGD na cele dobroczynne, do Legnicy trafi pomoc o wartości aż 50 tys. zł.

04.02.2024 | Konkursy | przeczytano: 1195 razy
Plebiscyt Świeć się z Energą ma już 15 lat

Plebiscyt Świeć się z Energą zachęca, by doceniać świąteczne dekoracje rozświetlające polskie miejscowości i jednocześnie nieść pomoc potrzebującym. Tegoroczną edycję zainaugurowano w Grudziądzu podczas Jarmarku Św. Mikołaja. W ramach dorocznego plebiscytu miasta rywalizują w szczytnym celu. Jest nim energooszczędny sprzęt od Energi z Grupy ORLEN dla domów dziecka czy placówek opiekujących się osobami bezdomnymi lub seniorami. Projektowi towarzyszy konkurs fotograficzny z nagrodami.

12.12.2023 | Z rynku | przeczytano: 555 razy
Narzędzia marketingowe i SEO: promocje na Black Week

Narzędzia, które pomagają automatyzować działania SEO czy content marketingowe, planowanie publikacji w social mediach czy monitorowanie mediów to „must have” w pracy marketera. Bez nich przypominamy statek bez żagli – możemy jedynie dryfować na digitalowym morzu, ale marne szanse, że dopłyniemy do celu. Dlatego w tak gorącym, Black Week’owym okresie warto zapolować na promocje od największych. Jakie zniżki szykują dla marketerów WhitePress, Senuto, Brand24, NEWSPOINT, NapoleonCat, DevaGroup czy Freshmail? Zestawienie najbardziej interesujących rabatów i terminów ich obowiązywania znajdziecie poniżej.

23.11.2023 | Z rynku | przeczytano: 707 razy

Nowa grupa komunikacji marketingowej – Creative Brand Stories – skupia trzy agencje o specjalizacjach obejmujących komplementarne obszary komunikacji marketingowej. Jej celem jest dostarczanie marketerom kompleksowych rozwiązań w ramach experiential marketingu. Creative Brand Stories integruje w sobie kompetencje firm: Bossa Nova Events – od ponad 16 lat działającej w obszarze event marketingu, Box of Stories – branded gifts agency oferującej kreatywne wysyłki, powstałej w okresie pandemii, oraz Eco Stories – specjalizującej się w kreowaniu ekologicznych wydarzeń i inicjatyw.

22.09.2023 | Z rynku | przeczytano: 493 razy
Rozpoczyna działalność Związek Pracodawców Wydawców Cyfrowych

Z inicjatywy prezesów Grupy WP, Ringier Axel Springer Polska, Agory i Interii powstał Związek Pracodawców Wydawców Cyfrowych. Jego głównym zadaniem jest wspólna praca dla rozwoju mediów internetowych oraz reprezentowanie wydawców w procesie tworzenia regulacji prawnych. Prezesem związku został Maciej Kossowski.  

22.09.2023 | Świat mediów | przeczytano: 651 razy
Co o branży fashion piszą w polskich mediach?

Przy okazji 20. edycji Gali Polskiej Mody, PSMM Monitoring & More, wieloletni partner wydarzenia, przygotował analizę medialności polskich projektantów oraz najważniejszych tematów z branży modowej. Który z kreatorów polskiej mody cieszył się największą popularnością i jakie tematy przykuły uwagę mediów i internautów?

31.05.2023 | Świat mediów | przeczytano: 975 razy
Maciej Maciejowski Chief Technology Officer Home.pl

Maciej Maciejowski obejmuje stanowisko Chief Technology Officer (CTO) w home.pl. Jest ekspertem w zakresie technologii i managerem z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Do jego głównych zadań należeć będzie zarządzanie strategią rozwoju technologicznego spółki, opieka nad infrastrukturą home.pl, koordynacja działań IT oraz zadania z obszarów R&D.

21.02.2023 | Świat mediów | przeczytano: 510 razy

Grupa PMPG kontynuuje horyzontalny rozwój serwisu wprost.pl. Strategia na rok 2023 zakłada koncentrację wydawcy zarówno na bieżących tematach polityczno-gospodarczych, jak i tematyce zdrowotnej czy lifestylowej. Kluczowy w tym obszarze jest segment zdrowia i odżywiania. Uruchomiony w drugiej połowie 2022 roku serwis dom.wprost.pl jest najnowszą domeną tematyczną wydawcy, która również zdobywa coraz więcej zaangażowanych użytkowników. Pojawienie się w strukturach nowego stanowiska jest związane nie tylko z usprawnieniem bieżącego zarządzania operacyjną pracą redakcji, ale planami rozwojowymi na 2023r.

06.02.2023 | Świat mediów | przeczytano: 1033 razy
Katarzyna Chmielewska-Walas Content Team Leaderem w K2 Precise

Katarzyna Chmielewska-Walas dołączyła do K2 Precise (Grupa K2) na stanowisko Content Team Leadera. Będzie odpowiedzialna za rozbudowę i rozwój zespołu oraz tworzenie jakościowych i dedykowanych treści dla klientów.

27.10.2022 | Z rynku | przeczytano: 447 razy
Tomasz Krawczyk wiceprezesem Time S.A.

Zarząd TIME S.A. dotychczas występował w trzyosobowym w składzie: Katarzyna Białek - prezes, oraz wiceprezesi Michał Hejka i Piotr Cichocki. Nowy wiceprezes zarządza pionem wydawniczym.

03.10.2022 | Świat mediów | przeczytano: 559 razy
Marta Jaskuła przechodzi z Polska Press do Httpool

Pracę w Httpool Polska rozpoczyna Marta Jaskuła, która wzmacnia zespół Snapchata. Obejmuje stanowisko Snapchat Client Partner, podlegać będzie Annie Stanisławskiej, Sales Lead.

25.04.2022 | Z rynku | przeczytano: 792 razy
Firmy członkowskie IAB Polska na pomoc Ukrainie - lista inicjatyw

Oczy i myśli wszystkich z nas skierowane są teraz na wschód. W astronomicznym tempie pojawiają się działania pomocowe płynące od firm członkowskich IAB Polska. Ich mnogość i różnorodność zrobiła na nas takie wrażenie, że postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu i stworzyć listę inicjatyw, która będzie na bieżąco aktualizowana. Są to zbiórki, udogodnienia dla obywateli Ukrainy, kampanie informacyjne itd. z których każdy może skorzystać.

05.03.2022 | Z rynku | przeczytano: 1042 razy
RMF FM otwiera ranking najbardziej opiniotwórczych mediów w styczniu 2022

Jak wynika z najnowszego raportu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce, ranking główny za styczeń 2022 otwiera stacja radiowa RMF FM cytowana niemalże 3,4 tys. razy. Miejsce drugie należy do portalu Onet z liczbą 2,7 tys. wzmianek w innych mediach, a podium zamyka Wirtualna Polska z wynikiem 2,3 tys. cytowań. Do TOP 15 ze wzrostami aż o siedemdziesiąt i pięćdziesiąt sześć miejsc awansowały kolejno miesięcznik Perspektywy i tygodnik Sieci.

04.03.2022 | Świat mediów | przeczytano: 1759 razy
Pomiar efektywności komunikacji marketingowej w mediach cyfrowych

Publikacja „Leksykon: Pomiar efektywności komunikacji cyfrowej”, stworzona przez Grupę Roboczą Badania IAB Polska, to kompendium wiedzy na temat sposobów badania użytkowników internetu. Systematyzuje zagadnienia związane z pomiarem efektywności komunikacji online w sposób użyteczny w codziennej pracy. Zawiera artykuły eksperckie, opisy technik i wskaźników badawczych oraz listę firm, które prowadzą takie badania. Druga edycja Leksykonu będzie przydatna zarówno ekspertom marketingu, jak również osobom zainteresowanym branżą internetową.

11.02.2022 | Nowości wydawnicze | przeczytano: 817 razy
Marcin Kasprzyk dołącza do Time S.A.

Marcin Kasprzyk, związany od niemal 22 lat z Polska Press Grupa, przeszedł do Time S.A., obejmując funkcję online managera.

02.02.2022 | Świat mediów | przeczytano: 846 razy
Zdjęcia o największej dobrej energii w Świeć się z Energą wybrane

Świeć się z Energą to nie tylko emocjonujący plebiscyt miast, ale również doroczny konkurs dla miłośników fotografowania świąt i świetlistych dekoracji. W tegorocznej edycji zabawy uczestnicy przesłali ponad 3200 zdjęć, pokazujących piękno Polski i naszych domów w tym wyjątkowym okresie. Dla autorów najciekawszych prac przygotowano atrakcyjne nagrody.

01.02.2022 | Konkursy | przeczytano: 983 razy

Eksperci Grupy Roboczej Audiowideo IAB Polska przygotowali wspólną publikację "Poradnik reklamy audio wideo". Porusza on m.in. takie zagadnienia jak: podział, typy i formaty, pomiar i modele rozliczeniowe reklamy wideo online, czy Programmatic Video.

29.01.2022 | Nowości wydawnicze | przeczytano: 726 razy
Onet najbardziej opiniotwórczym medium 2021 roku

Najbardziej opiniotwórczym medium 2021 roku jest Onet, na który dziennikarze innych redakcji powoływali się prawie 51 tys. razy. Z wynikiem niemal 45 tys. cytowań na miejscu drugim uplasowała się stacja RMF FM, a podium ze wzrostem o dwa oczka w porównaniu do roku 2020 zamyka redakcja WP, mając ponad 43 tys. wzmianek w innych tytułach mediowych – podaje Instytut Monitorowania Mediów, IMM.

28.01.2022 | Świat mediów | przeczytano: 1036 razy
Trzebiatów wygrywa 13. edycję plebiscytu miast Świeć się z Energą

Trzebiatów uzyskał blisko 130 000 głosów w finałowej rundzie i wygrał doroczny plebiscyt Świeć się z Energą. Tuż za nim uplasowały się Ostrów Wielkopolski i Bielsko-Biała. W trwającej na przełomie grudnia 2021 i stycznia 2022 zabawie, internauci wybierali najpiękniej rozświetlone miasta spośród 266 miejscowości z całej Polski. W 13. edycji konkursu zainicjowanego przez Energę z Grupy ORLEN, obok symbolicznych tytułów Świetlnej Stolicy Polski oraz mistrzów regionów, do 16 wyróżnionych w plebiscycie miast trafi pomoc o łącznej wartości 200 000 zł.

26.01.2022 | Konkursy | przeczytano: 974 razy
Trwa finał Świeć się z Energą

Już tylko cztery dni dzielą nas od zakończenia głosowania w finale 13. edycji ogólnopolskiego plebiscytu miast Świeć się z Energą. Spośród 266 miejscowości zgłoszonych do zabawy, z finałowej 16. wyłonione zostanie miasto o najpiękniejszych świetlnych dekoracjach. Rywalizacja o tytuł i charytatywne nagrody jest niezwykle zacięta. Na czele rankingu znajdują się Trzebiatów i Ostrów Wielkopolski. Wszystko jeszcze może jednak ulec zmianie - różnice nie są wielkie, a liderom po piętach depczą między innymi Bielsko-Biała, Brzesko, Radom i Gdynia.

21.01.2022 | Konkursy | przeczytano: 1261 razy
Znamy mistrzów wojewódzkich, zdobywców nagród Świeć się z Energą

Zakończył się regionalny etap plebiscytu Świeć się z Energą, w którym internauci oddali łącznie prawie 508 tys. głosów i wybrali 16 najpiękniej świątecznie oświetlonych miast w całej Polsce. W dorocznej akcji Energi z Grupy ORLEN każda z miejscowości już wygrała i zdobyła na dobroczynne cele warte 10 000 zł zestawy energooszczędnych sprzętów. Przed nami finałowa walka o tytuł „Świetlnej stolicy Polski” i dodatkową pulę nagród, w tym instalację fotowoltaiczną. Swój finisz będzie też miał konkurs mistrzów świątecznej fotografii.

13.01.2022 | Konkursy | przeczytano: 1059 razy

Według najnowszych wyników badania Mediapanel (Gemius/PBI), Onet zdobył pierwsze miejsce wśród stron głównych portali – sama strona główna Onetu w minionym miesiącu zyskała 13,51 mln użytkowników. Serwis Onet Sport odwiedziło 8,18 mln internautów, co w grudniu 2021 r. dało mu pozycję lidera wśród sportowych serwisów internetowych. Status lidera w swoich kategoriach mają też Medonet.pl, Business Insider Polska, Plejada.pl oraz Onet Podróże.

07.01.2022 | Świat mediów | przeczytano: 578 razy
Jacek Makowski Dyrektorem do spraw Rozwoju Rynku

Jacek Makowski dołączył do struktur Gemius Polska z początkiem grudnia 2021. Do jego najważniejszych zadań należeć będzie rozwój działalności spółki na polskim rynku, szczególnie w segmencie największych nadawców telewizyjnych i radiowych oraz wydawców internetowych.

17.12.2021 | Świat mediów | przeczytano: 496 razy
Tomasz Krawczyk dołącza do Grupy ZPR Media

Nowe stanowisko Dyrektora ds. Rozwoju TIME S.A. obejmuje Tomasz Krawczyk. Będzie odpowiadał za rozwój cyfrowej strategii.  

03.12.2021 | Świat mediów | przeczytano: 430 razy
Marcin Mindykowski w zespole trójmiejskiej „Gazety Wyborczej”

W listopadzie 2021 r. do zespołu „Gazety Wyborczej” w Trójmieście dołączył Marcin Mindykowski. W redakcji kierowanej przez Grzegorza Kubickiego zajmie się przede wszystkim kulturą.

22.11.2021 | Świat mediów | przeczytano: 383 razy

5 listopada 2021 roku największa polska firma oferująca analizy i monitoring mediów – Instytut Monitorowania Mediów podpisała umowę licencyjną ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy i Wydawców Repropol. Uzgodnienia między podmiotami regulują też rozliczenia z okresu przed podpisaniem umowy.

19.11.2021 | Świat mediów | przeczytano: 900 razy
Dominika Lankosz dyrektorem Działu Badań i Analiz

Od 1 listopada br. stanowisko dyrektora Działu Badań i Analiz w Polska Press Grupie objęła Dominika Lankosz. Rafał Arciszewski, dotychczasowy dyrektor Działu Badań i Analiz, podjął decyzję o odejściu z firmy. W Polska Press pozostanie do końca br.

05.11.2021 | Świat mediów | przeczytano: 410 razy
Money.pl rozwija zespół

Money.pl stawia na rozwój zespołu. W najbliższym czasie do redakcji dołączy kilkoro specjalistów z obszaru finansów, biznesu i prawa. Transfery zapewnią dalszy, prężny rozwój serwisu, który przybliża użytkownikom informacje biznesowe z kraju i ze świata, notowania giełdowe, kursy walut i wskaźniki gospodarcze.

05.11.2021 | Świat mediów | przeczytano: 785 razy

Od 15 października Dariusz Kołacz objął stanowisko Prezesa Oddziału Śląsk Polska Press. Dotychczas pełniący tę funkcję Karol Wlazło pozostał Dyrektorem Dystrybucji.

05.11.2021 | Świat mediów | przeczytano: 343 razy
Adam Godlewski kierownikiem Działu Sport Polska Press Grupy

Od 1 listopada br. stanowisko kierownika Działu Sport w Polska Press Grupie objął Adam Godlewski. Dotychczas zajmujący to stanowisko Robert Zieliński objął funkcję wydawcy Działu Sport.

05.11.2021 | Świat mediów | przeczytano: 536 razy
RMF FM liderem wśród opiniotwórczych mediów września 2021

Ranking główny raportu IMM pt. „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce” za wrzesień 2021 otwiera redakcja stacji RMF FM z wynikiem 4,7 tys. powołań. Miejsce drugie zajął portal WP z niewiele niższą liczbą odniesień – 4,2 tys. Podium zamyka Onet, na którego informacje inni dziennikarze w kraju powoływali się ponad 3,4 tys. razy. Natomiast najwyższy wzrost w liczbie cytowań odnotowało Radio Zet z wynikiem o prawie 300% wyższym niż w sierpniu br.

29.10.2021 | Świat mediów | przeczytano: 1118 razy
Dominika Nosal Senior Account Executive w Walk PR

Dominika Nosal dołączyła do agencji Walk PR na stanowisko Senior Account Executive w dziale komunikacji brandowej.

19.10.2021 | Z rynku | przeczytano: 803 razy

Od 1 października 2021 roku p.o. redaktora naczelnego „Gazety Wrocławskiej” został Artur Matyszczyk. Dotychczasowa redaktor naczelna, Alicja Giedroyć-Skiba, rozstaje się z firmą za porozumieniem stron.

15.10.2021 | Świat mediów | przeczytano: 636 razy

Branżowy portal Wirtualnemedia.pl opublikował opracowanie danych z badania Mediapanel w sierpniu br. Naszemiasto.pl jest liderem, jeśli chodzi o serwisy regionalne.

15.10.2021 | Świat mediów | przeczytano: 466 razy
Fundacja Gazety Wyborczej uruchamia Program Dziennikarstwa Śledczego - „Prawda ma taką moc”

Od 20 września 2021 r. dziennikarze śledczy z całej Polski mogą się ubiegać o granty na swoje projekty w ramach Programu Dziennikarstwa Śledczego stworzonego przez Fundację Gazety Wyborczej. To pierwszy w kraju i Europie Środkowo-Wschodniej program pomocy w finansowaniu dziennikarstwa śledczego. Jest otwarty dla wszystkich specjalizujących się w tej dziedzinie dziennikarstwa. Fundacja Gazety Wyborczej zaprasza do Programu hasłem „Prawda ma taką moc” oraz „Nie byłoby tematu, gdyby nie śledztwo dziennikarskie”.

21.09.2021 | Świat mediów | przeczytano: 904 razy

Kolejne organizacje postanowiły włączyć się w realizację inicjatyw IAA Polska. Do Stowarzyszenia dołączają serwis społecznościowy TikTok, wydawca prasy i serwisów online’owych Polska Press oraz operator programu lojalnościowego Payback.

17.09.2021 | Z rynku | przeczytano: 559 razy
Przemysław Szymańczyk redaktorem naczelnym „Głosu Dziennika Pomorza”

Od 1 września 2021 roku redaktorem naczelnym „Głosu Dziennika Pomorza” zostaje Przemysław Szymańczyk. Dotychczasowy redaktor naczelny, Marcin Stefanowski, pozostaje w redakcji i będzie pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego w „Głosie Koszalińskim”.

03.09.2021 | Świat mediów | przeczytano: 677 razy
Piotr Kotomski redaktorem naczelnym serwisu Polskatimes.pl

Od 1 września 2021 roku redaktorem naczelnym serwisu polskatimes.pl zostaje Piotr Kotomski. Wojciech Rogacin pozostaje redaktorem naczelnym papierowego wydania „Polski Metropolii Warszawskiej” oraz kieruje Agencją Informacyjną Polska Press. Zakres jego obowiązków został rozszerzony o prace nad projektami dotyczącymi rozwoju „Polski Metropolii Warszawskiej”.

03.09.2021 | Świat mediów | przeczytano: 604 razy
Dariusz Kołacz prezesem Oddziału Polska Press w Lublinie

Od 1 sierpnia br. stanowisko prezesa Oddziału Polska Press w Lublinie obejmuje Dariusz Kołacz. Joanna Parczyńska podjęła decyzję o odejściu z firmy.

06.08.2021 | Świat mediów | przeczytano: 474 razy
Reklama audio online w pigułce: poradnik Grupy Roboczej Audiowideo IAB Polska

Grupa Robocza Audiowideo, działająca w strukturach IAB Polska, przygotowała publikację „Poradnik Reklamy Audio Online”. Według badania Mediapanel serwisy związane z audio w styczniu 2021 roku odwiedziło aż 16,4 mln realnych użytkowników, co stanowi niemal 50% polskich internautów. Poradnik przygotowany przez ekspertów rynkowych odpowiada na wątpliwości dotyczące prowadzenia skutecznych działań reklamowych w tym segmencie rynku.

06.08.2021 | Z rynku | przeczytano: 434 razy

Z początkiem sierpnia Jędrzej Nowak obejmie stanowisko Head of Video w Time SA. Jego zastępcą zostaje Jan Ciszecki.

02.08.2021 | Świat mediów | przeczytano: 449 razy
Aleksandra Majewska Dyrektorem Finansowym (CFO) Polska Press Grupy

Od lipca br. stanowisko Dyrektora Finansowego Polska Press Grupy obejmuje Aleksandra Majewska.

23.07.2021 | Świat mediów | przeczytano: 491 razy
Adam Jakuć redaktorem naczelnym „Gazety Współczesnej” i „Kuriera Porannego”

Od 14 lipca br. redaktorem naczelnym „Gazety Współczesnej” i „Kuriera Porannego” zostaje Adam Jakuć. Jarosław Jabłoński rozstaje się z wydawnictwem za porozumieniem stron.

16.07.2021 | Świat mediów | przeczytano: 882 razy

Od 15 lipca br. stanowisko prezesa Odziału Polska Press w Poznaniu obejmuje Paweł Napieralski. Marek Rodwald odchodzi z firmy za porozumieniem stron.

16.07.2021 | Świat mediów | przeczytano: 425 razy
Polska Press Grupa startuje z akcją „Stop pijanym kierowcom”

Media Polska Press Grupy ruszają z akcją "Stop pijanym kierowcom" mającą na celu uświadamianie społeczeństwa oraz uwrażliwienie polityków w kwestii zmian prawnych, by powstrzymać tragedie spowodowane przez pijanych kierowców.

08.07.2021 | Świat mediów | przeczytano: 414 razy

Od 1 lipca 2021 r. Wojciech Kozak zostaje dyrektorem ds. rozwoju online (obecnie dział rozwoju redakcyjnego). Tomasz Krawczyk, dotychczasowy dyrektor działu rozwoju, postanowił rozstać się z firmą.

02.07.2021 | Świat mediów | przeczytano: 242 razy
Nowi wydawcy strony głównej Gazeta.pl

Do zespołu Gazeta.pl dołączyło dwóch nowych wydawców strony głównej. W połowie czerwca br. współpracę z portalem rozpoczął Michał Sikorski, a od początku lipca pracę w Gazeta.pl zacznie Andrzej Brzuszkiewicz.

30.06.2021 | Świat mediów | przeczytano: 534 razy

Od 1 lipca 2021 roku prezesem Oddziału Polska Press w Krakowie zostaje Grzegorz Nowosielski. Małgorzata Cetera-Bulka podjęła decyzję o odejściu z firmy.

25.06.2021 | Świat mediów | przeczytano: 452 razy

Od 1 lipca 2021 roku nowym redaktorem naczelnym „Dziennika Bałtyckiego” zostaje Artur Kiełbasiński. Mariusz Szmidka rozstaje się z wydawnictwem za porozumieniem stron.

25.06.2021 | Świat mediów | przeczytano: 333 razy

14 czerwca 2021 roku do Zarządu spółki Polska Press Sp. z o.o. dołączyli Maciej Kossowski i Miłosz Szulc, którzy obejmą stanowiska członków Zarządu.

18.06.2021 | Świat mediów | przeczytano: 400 razy
1 2 3
Strona 1/3 (artykułów: 138)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764