logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Publicis Groupe: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 313
UFO, lewitujący ciągnik i niewyjaśnione zjawiska w kampanii Żubr

Marka Żubr Kompanii Piwowarskiej, w swojej największej tegorocznej kampanii 360° postawiła na zaskakującą historię. O takiej sytuacji nie szumiała jeszcze puszcza. W różnych miejscach w kraju zaczął się pojawiać Niezidentyfikowany Obiekt Latający. Relacje świadków potwierdzały jedno: czegoś szuka. Podejmuje próby wzniesienia różnych obiektów i stworzeń.

15.04.2024 | przeczytano: 147 razy (komentarzy: 1)
Rośnie akceptacja treści reklamowych w podcastach [RAPORT cz. 2]

W Polsce stale przybywa słuchaczy podcastów. Nie może więc dziwić, że coraz częściej korzystają z tego medium reklamodawcy. Wzmożoną aktywność komunikacyjną zauważają słuchacze - jednocześnie nie zniechęca to ich do słuchania internetowych publikacji dźwiękowych. Co więcej, akceptacja dla reklam nadal rośnie. To kolejne wnioski płynące z piątej edycji badania „Słuchacz podcastów w Polsce”, którą przygotowała Grupa Eurozet we współpracy z Publicis Groupe.

14.04.2024 | przeczytano: 82 razy
Marka osobista lidera w branży komunikacji marketingowej - warsztaty

Uczestnicy programu liderskiego IAA Polska Marketing Masterminds wzięli udział w warsztatach budowania marki osobistej, przygotowanych przez Antal – Partnera programu, wspierającego rekrutację uczestników. Podczas warsztatów poprowadzonych przez ekspertki Antal – Marylę Aftanasiuk-Lisiecką oraz Agnieszkę Niebutkowską - finaliści programu poznali zasady budowania marki osobistej i kształtowania własnego wizerunku, zarówno w realnym otoczeniu biznesowym jak i w mediach społecznościowych.

12.04.2024 | przeczytano: 221 razy
Patrycja Bednarek przechodzi z Empiku do Performics

Patrycja Bednarek zasila szeregi agencji marketingu efektywnościowego Performics, należącej do Publicis Groupe i obejmuje stanowisko Head of Marketing Automation. Do jej głównych zadań będzie należało tworzenie oferty biznesowej w obszarach CRM i marketing automation oraz rozwój nowych produktów narzędziowych i technologicznych.

10.04.2024 | przeczytano: 327 razy
Wzrost słuchalności podcastów [RAPORT cz. 1]

W Polsce, podobnie jak na świecie, utrzymuje się rosnący trend popularności podcastów. W 2023 roku już blisko 10 mln polskich internautów słucha treści słownych audio przynajmniej raz w miesiącu – wynika z piątej edycji badania „Słuchacz podcastów w Polsce” przygotowanego cyklicznie przez Grupę Eurozet we współpracy z Publicis Groupe. Raport pozwala na bieżąco obserwować rozwój podcastów w naszym kraju.

09.04.2024 | przeczytano: 249 razy
Grupa Lux Med wybiera Starcom

Agencja mediowa Starcom, należąca do Publicis Groupe, wygrywa przetarg na obsługę mediową Grupy LUX MED – lidera rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce.

08.04.2024 | przeczytano: 286 razy
Czarne psy w nowym świetle. Kampania Schroniska na Paluchu

W Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych (4 kwietnia) rusza kampania Schroniska na Paluchu im. Jana Lityńskiego, która ma zwrócić uwagę podświadome ludzkie bariery związane z adopcją psów z czarnym umaszczeniem.

02.04.2024 | przeczytano: 269 razy
Artykuły z cyklu Portfolio
Spark Foundry rzuca wyzwanie technologiczne klientom

Agencja mediowa Spark Foundry, należąca do Publicis Groupe, tworzy Growth Team, którego głównym zadaniem jest wsparcie klientów w rozwoju dojrzałości cyfrowej, czyli wzrost biznesu w oparciu o strategię innowacji i rozwiązania Data & Tech. Zespołem pokieruje Michał Pyc, nominowany na stanowisko Growth Directora.

20.03.2024 | przeczytano: 392 razy
Zenith obsłuży Spotify w Polsce

Globalna platforma streamingowa Spotify rostrzygnęła przetarg mediowy. Polsce obsługą budżetów zajmie się agencja mediowa Zenith, należąca do Publicis Groupe.

14.03.2024 | przeczytano: 478 razy
Dominik Wałęga na nowym stanowisku w Performance Media

Do zespołu agencji Performance Media dołączył Dominik Wałęga, który obejmie nowo utworzone stanowisko Media & E-commerce Directora. Będzie odpowiadał m.in. za budowanie strategii rozwoju produktów mediowych i rozwój nowych projektów analitycznych.

14.03.2024 | przeczytano: 343 razy
Publicis Groupe wzmacnia zespół Investment & Trading

Katarzyna Cycoń - Kościówko i Krzysztof Wus, dołączyli do zespołu Investment & Trading, zajmującego się realizacją strategii handlowych i inwestycyjnych dla klientów agencji mediowych Publicis Groupe oraz analityką biznesową w obszarze mediów i reklamy.

13.03.2024 | przeczytano: 293 razy
Rynek reklamy wzrósł o 7%% w 2023 r.

Szacowana wartość rynku reklamowego netto wyniosła w 2023 roku blisko 12 mld zł i w porównaniu do roku poprzedniego, była wyższa o 7%. Jak wynika z najnowszego Raportu o Rynku Reklamy, opublikowanego przez Publicis Groupe Polska, inwestycje reklamowe rosły w reklamie internetowej, telewizyjnej, radiowej, reklamie zewnętrznej, kinie oraz w dziennikach, zmalały zaś w magazynach.

23.02.2024 | przeczytano: 891 razy
Nowy Chief Technology Officer w Publicis Groupe

Marek Lenz objął nowo utworzone stanowisko Chief Technology Officera w Publicis Groupe. W tej roli odpowiadał będzie za rozwój wewnętrznych systemów i narzędzi służących automatyzacji i optymalizacji pracy, a także tworzenie oraz udoskonalanie usług i produktów technologicznych oferowanych Klientom Grupy.

21.02.2024 | przeczytano: 493 razy
Electrolux głównym partnerem Masterchef Nastolatki

Electrolux, producent sprzętu gospodarstwa domowego, jest głównym sponsorem programu „MasterChef Nastolatki”– nowej wersji popularnego kulinarnego talent-show. Za koncepcję i lokowanie produktów marki odpowiedzialna jest agencja digitalowo-contentowa LiquidThread. Za strategiczne planowanie i zakup mediów odpowiada Zenith. Obie agencje należą do Publicis Groupe.

20.02.2024 | przeczytano: 513 razy

Marka Plusssz - znana z szerokiej gamy produktów spółki „POLSKI LEK” Sp. z o.o. należącej do Grupy Maspex jednej z największych w branży FMCG w Europie Środkowo – Wschodniej - nawiązała współpracę z wybitnymi polskimi sportowcami: siatkarzem Wilfredo Leonem oraz uprawiającą wspinaczkę sportową Aleksandrą Mirosław. Marka Plusssz chce promować aktywność fizyczną wśród Polaków i wspierać ich sportowe cele. Partnerstwo z Ambasadorami wpisuje się w cykl kampanii taktycznych marki, którym przyświeca ta myśl.

15.02.2024 | przeczytano: 599 razy
Jak wzrósł w 2023 r. rynek reklamy telewizyjnej?

Publicis Groupe opublikowała analizę tendenencji na rynku reklamy telewizyjnej w 2023 r. Po czterech kwartałach br. wydatki na reklamę telewizyjną wzrosły o 3,3%, a w czwartym kwartale wzrost ten wyniósł rok do roku 0,4%.

07.02.2024 | przeczytano: 451 razy
Dwa Szybkie Żubry po raz dziewiąty

W poniedziałek, 5 lutego startuje szeroka komunikacja flagowej promocji marki Żubr – „Dwa Szybkie Żubry”. Loteria potrwa do 31 lipca 2024 r. Do wygrania jest 8 milionów piw.

05.02.2024 | przeczytano: 429 razy
Artykuły z cyklu Portfolio
Awans w strukturach Growth Team Zenith

Elżbieta Tusień awansowała na stanowisko Head of Content Strategy w zespole Growth Team agencji mediowej Zenith (Publicis Groupe). Wraz ze swoim zespołem odpowiedzialna jest za planowanie i realizację kompleksowych strategii i aktywacji z zakresu marketingu treści i doświadczeń dla kluczowych klientów Agencji.

24.01.2024 | przeczytano: 514 razy
Starcom wygrywa przetarg mediowy Bausch Health i Bausch & Lomb

Agencja mediowa Starcom, należąca do Publicis Groupe, kontynuuje wieloletnią współpracę z Bausch Health Poland i Bausch & Lomb Poland. Do zadań Starcomu należy strategiczne doradztwo, planowanie i zakup mediów. Umowa została podpisana na 2 lata.

24.01.2024 | przeczytano: 384 razy

Agencja mediowa Starcom, należąca do Publicis Groupe, kontynuuje wieloletnią współpracę z Totalizatorem Sportowym. Na mocy rozstrzygniętego postępowania przetargowego Starcom pozostaje jedną z dwóch agencji, która będzie zajmować się strategią mediową Totalizatora Sportowego oraz planowaniem i zakupem mediów do jego kampanii.

15.01.2024 | przeczytano: 414 razy
Zenith wygrywa przetarg mediowy Glovo

Agencja mediowa Zenith, należąca do Publicis Groupe, rozpoczyna współpracę z Glovo – platformą łączącą restauracje, sklepy, kurierów i użytkowników. W ramach zawartej umowy, Zenith będzie odpowiadał za strategiczne planowanie i zakup kampanii w mediach szeroko zasięgowych.

13.01.2024 | przeczytano: 410 razy
Fundacja K.I.D.S. i Publicis: Empatyczna Sztuczna Inteligencja na Święta

Z okazji zbliżających się świąt, Fundacja K.I.D.S., wspólnie z Publicis Groupe prezentuje nowy, wspólny projekt. Po raz kolejny udowadniają, jakie znaczenie mają emocje, które potrafią wiele zmienić i przynieść wiele dobra. Zwieńczeniem całego roku pracy fundacji jest specjalny projekt kartki świątecznej w wyjątkowym wydaniu - opartej na eAI, czyli Emocjonalnej Sztucznej Inteligencji – autorskiej propozycji wykorzystania AI. eAI to generator projektów kartek świątecznych oparty o sztuczną inteligencję, w który zaangażowali się również mali pacjenci z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Projekt ma charakter charytatywny i ma na celu wsparcie działań fundacji K.I.D.S.

23.12.2023 | przeczytano: 512 razy

Agencja mediowa Starcom, należąca do Publicis Groupe, kontynuuje wieloletnią współpracę ze Storck Polska, należącą do międzynarodowej Grupy Storck, będącej producentem słodyczy i właścicielem marek tj. Toffifee, Merci, Nimm2, Mamba, Werther’s Original czy Knoppers. Decyzja została podjęta w drodze przetargu.

15.12.2023 | przeczytano: 442 razy
Agencja Publicis Consultants nowym członkiem ZFPR

Grono członków Związku Firm PR powiększyło się o agencję Publicis Consultants. To trzydziesta siódma firma, która zdecydowała się dołączyć do ZFPR, by współpracować na rzecz kształtowania profesjonalnego środowiska public relations w Polsce.

14.12.2023 | przeczytano: 574 razy
Zenith ponownie z Obi

Agencja mediowa Zenith, należąca do Publicis Groupe, wygrywa wieloatapowy przetarg mediowy na obsługę marki OBI w Polsce. Czas trwania umowy oraz lista podmiotów biorących udział w przetargu nie została ujawniona.

08.12.2023 | przeczytano: 404 razy

Marka HONOR rozpoczęła działania w digitalu, ogłaszając uruchomienie polskich profili w mediach społecznościowych. Od 7 grudnia fani marki będą mogli ją obserwować na Facebooku oraz Instagramie.

07.12.2023 | przeczytano: 475 razy
Wspólny raport o handlu detalicznym Publicis Groupe CEE i GWI

Publicis Groupe CEE rozpoczęła ścisłą współpracę z GWI - globalną platformą badań konsumenckich. W rezultacie powstało unikatowe studium zachowań konsumenckich w krajach Europy Środkowo-Wschodniej - raport o trendach w handlu detalicznym „Jesteś tym, co kupujesz”. Źródłem dla tego opracowania jest badanie przeprowadzone przez firmę GWI. Raport zawiera dane od użytkowników internetu w wieku 16 - 64 lat z Bułgarii, Czech, Węgier, Polski i Rumunii. Globalna edycja raportu obejmuje aż 52 rynki, powstała na podstawie ponad 950 tysięcy wywiadów rocznie i reprezentuje 2,7 miliarda użytkowniczek i użytkowników internetu.

06.12.2023 | przeczytano: 451 razy

Agencja mediowa Starcom, należąca do Publicis Groupe, wygrywa przetarg mediowy i tym samym rozpoczyna współpracę z Amnesty International Polska – organizacją pozarządową działającą w obronie praw człowieka.

30.11.2023 | przeczytano: 317 razy
Rynek reklamy wzrósł po trzech kwartałach 2023

Wartość rynku reklamowego wyniosła w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku blisko 8,3 mld zł i była wyższa o 7,1 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ub.r. Jak wynika z najnowszego Raportu o Rynku Reklamy, opublikowanego przez Publicis Groupe Polska, inwestycje rosły w reklamie internetowej, telewizyjnej, radiowej, w outdoorze, kinie oraz w dziennikach, zmalały zaś w magazynach.

25.11.2023 | przeczytano: 1194 razy
Liquidthread i Publicis Leon z działaniami branded content dla Corega

Agencja LiquidThread i zespół Publicis Leon (Publicis Groupe) przygotowały kampanię dla marki Corega, należącej do Haleon. Główną rolę w serii odcinków „Czas na lepsze” odgrywają wybrani w drodze castingu konsumenci, którzy spełniają swoje marzenia, zachęcając tym innych do zmian.

25.11.2023 | przeczytano: 641 razy
Artykuły z cyklu Portfolio

Publicis Groupe uzyskało certyfikację wszystkich głównych narzędzi Google w obszarze Google Marketing Platform, dołączając tym samym do wąskiego grona najbardziej zaawansowanych partnerów tej platformy.

21.11.2023 | przeczytano: 441 razy
„Podaruj Wigilię” - agencja Ancymony dla Stowarzyszenia mali bracia Ubogich

Świąteczna kampania Stowarzyszenia mali bracia Ubogich zachęca do zwrócenia uwagi na los samotnych starszych osób. Za realizację tegorocznej wzruszającej akcji odpowiadają agencja Ancymony, Lemon Film oraz Starcom. 

20.11.2023 | przeczytano: 480 razy
Artykuły z cyklu Portfolio
Publicis Groupe ponownie z certyfikatem Friendly Workplace

Redakcja serwisu MarkaPracodawcy.pl ponownie wyróżniła Publicis Groupe godłem i certyfikatem Friendly Workplace, przyznawanym firmom, które w szczególny sposób dbają o pracowników, rozwijając nowoczesną i przyjazną politykę personalną.

13.11.2023 | przeczytano: 352 razy
Publicis Groupe wprowadza kodeks z zasadami współpracy dla influencerów

Publicis Groupe aktualizuje zasady współpracy z twórcami internetowymi. Do wszystkich nowych umów z influencerami dołączany jest kodeks wartości i zasad, które każdy twórca powinien zaakceptować i respektować, aby móc nawiązać współpracę reklamową z klientami i markami, reprezentowanymi przez agencje należące do grupy.

07.11.2023 | przeczytano: 413 razy
Publicis Groupe. Inwestycje reklamowe w telewizji rosną

Warszawa, 6 listopada 2023 r. - Publicis Groupe opublikowało podsumowanie rynku reklamy telewizyjnej po dziewięciu miesiącach 2023 r. Po trzech kwartałach br. dynamika rynku reklamy telewizyjnej wzrosła o 4,6%. W trzecim kwartale wzrost ten wyniósł rok do roku 5,8%.

06.11.2023 | przeczytano: 440 razy
Apel Romów przed siedzibami Google, Mety i Netflixa

W kraju, w którym wreszcie coraz głośniej i odważniej mówimy o równości i tolerancji, wciąż istnieją grupy etniczne traktowane stereotypowo i krzywdząco. Należą do nich między innymi Romowie, których w Polsce, według różnych i nie do końca precyzyjnych źródeł, jest od kilkunastu do 30 000. Publicis Worldwide Poland postanowił rozpocząć społeczną dyskusję na ten temat i oddaje głos Romom w przestrzeni miejskiej.

03.11.2023 | przeczytano: 1011 razy (komentarzy: 42)
Recma: Publicis Groupe liderem rynku mediowego

Międzynarodowa firma audytorska RECMA opublikowała kolejną edycję najważniejszego raportu o rynku agencji mediowych w Polsce - RECMA Qualitative Evaluation. W badaniu obejmującym blisko dwadzieścia kluczowych parametrów, część mediowa Publicis Groupe (Starcom, Zenith, Spark Foundry), jest zdecydowanym liderem, z 17 pkt. przewagi na drugą w zestawieniu GroupM (WPP).

03.11.2023 | przeczytano: 508 razy
Uczestnicy II edycji programu liderskiego IAA Polska Marketing Masterminds

IAA Polska zakończyło kilkuetapowy proces selekcji do dwuletniego, bezpłatnego programu liderskiego Marketing Masterminds. Podczas inauguracji poznaliśmy 13 najlepszych z najlepszych – przyszłych liderów branży komunikacji marketingowej. Z przemową motywacyjną wystąpił Cezary Stypułkowski, Prezes mBank. To już druga edycja programu, którego celem jest znalezienie i wszechstronne wsparcie w rozwoju marketingowych talentów.

31.10.2023 | przeczytano: 600 razy
Anna Domoń Senior awansuje w Liquidthread

Anna Domoń jest związana z agencją LiquidThread od 2019 roku, w której zaczynała jako Integrated Communication Executive. Dwa lata później, obejmując stanowisko Integrated Communication Managerki, zbudowała 6-osobowy zespół, którego procesy zostały specjalnie dopasowane pod konkretne biznesowe wyzwania Klientów agencji.

18.10.2023 | przeczytano: 742 razy
Bartłomiej Trośniak awansuje na Business Directora

Bartłomiej Trośniak, dotychczasowy Senior Business Integration Manager w agencji marketingu efektywnościowego Performics, awansuje na stanowisko Business Directora.

18.09.2023 | przeczytano: 653 razy

Do podcastów przekonuje się coraz więcej polskich słuchaczy. Jest to również format, który stale zwiększa swoją popularność wśród reklamodawców. Wyniki badania „Słuchacz podcastów w Polsce 2022”, stworzonego przez Grupę Eurozet* po raz kolejny pokazały wysoki poziom akceptacji treści reklamowych pojawiających się w seriach podcastowych.

11.09.2023 | przeczytano: 345 razy
Spółka Proxi.cloud z nowym marketing managerem

Dr Nikodem Sarna został Marketing Managerem w firmie technologicznej Proxi.cloud, będącej liderem w dziedzinie geolokalizacji, monitoringu ruchu w sklepach oraz geobehawioralnego kierowania reklam w Polsce. Nowymi technologiami w marketingu zajmuje się od początku swojej kariery, czyli od 10 lat, w tym również naukowo. Jego praca akademicka w obszarach sztucznej inteligencji stanowi mocny atut dla spółki. Wdrażanie rozwiązań opartych o AI będzie jednym z istotnych zadań nowego managera, ale nie najważniejszym. Głównym obowiązkiem ma być opracowanie, a następnie egzekwowanie i ewaluowanie strategii marketingowej. To wszystko jeszcze bardziej wzmocni już silną pozycję marki Proxi.cloud na krajowym rynku.

28.08.2023 | przeczytano: 577 razy
Rynek reklamy rośnie o 6,7 proc. po drugim kwartale 2023 r.

Wartość rynku reklamowego wyniosła w pierwszym półroczu 2023 roku przeszło 5,6 mld zł i była większa od wartości z ubiegłego roku o 6,7 proc. Jak wynika z najnowszego Raportu o Rynku Reklamy, opublikowanego przez Publicis Groupe Polska, inwestycje reklamowe rosły w reklamie internetowej, telewizyjnej, radiowej, w outdoorze i kinie, zmalały zaś w prasie.

28.08.2023 | przeczytano: 660 razy
Bryska stworzyła piosenkę i teledysk dla ING w projekcie dla młodych

ING nawiązał współpracę z bryską w ramach kolejnej odsłony kampanii dla nastolatków, tworzonej wspólnie z Visa. Tym razem motywem przewodnim jest ważna dla młodych muzyka. Na potrzeby projektu - bryska, znana wokalistka, nagrała utwór i teledysk pt. „Miasto tętni”.

21.08.2023 | przeczytano: 598 razy
Performics tworzy SEM Center of Excellence dla Publicis Groupe

Po 8 latach w SalesTube, Michał Jagodziński dołącza do Performicsa, agencji marketingu efektywnościowego należącej do Publicis Groupe. Na stanowisku SEM Directora będzie zarządzał zespołem SEM.

11.08.2023 | przeczytano: 625 razy
Rośnie dynamika wydatków reklamowych w TV

Publicis Groupe publikuje wyniki Raportu o Rynku Reklamy dla pierwszego półrocza 2023 roku, dotyczące rynku telewizyjnego. W drugim kwartale 2023 r. rynek reklamy telewizyjnej kontynuował pozytywną tendecję z pierwszego, a dynamika inwestycji reklamowych jeszcze przyspieszyła - w okresie od kwietnia do czerwca rynek reklamy tv wzrósł o 4,3%, podczas gdy w pierwszym kwartale analitycy Publicis Groupe estymowali wzrost rynku na 4,0%. Tym samym w pierwszym półroczu 2023 r. rynek reklamy TV wzrósł o 4,1%.

07.08.2023 | przeczytano: 336 razy
Branża reklamowa – mniej zleceń od klientów, więcej długów

Branża reklamowa rośnie, ale tylko pozornie. Wydatki marek na promocję zwiększą się w tym roku jedynie o 1,7 proc. Klienci tną budżety na promocję, a agencje próbują utrzymać płynność finansową. Według danych Krajowego Rejestru Długów firmy z branży kreatywnej mają ponad 118,6 mln zł długów, ale kontrahenci są im winni jeszcze więcej, bo niemal 126 mln zł.

07.08.2023 | przeczytano: 532 razy (komentarzy: 3)
Zenith wzmacnia zespół Strategii Mediowej i Innowacji

Na czele zespołu stanie Kamil Kołak, od lipca pełniący podwójną funkcję Media Strategy & Innovation Directora oraz Product Development Leada w Zenith Growth Team. Raportować będzie bezpośrednio do Staszka Miczela, Head of Growth Zenith.

04.08.2023 | przeczytano: 509 razy
Emil Wiśniewski Client Growth Partnerem w Liquidthread

Emil Wiśniewski objął nowo utworzone stanowisko Client Growth Partnera w agencji LiquidThread (Publicis Groupe). Do jego głównych obowiązków będzie należało rozwijanie i wdrażanie strategii wzrostu dla kluczowych Klientów agencji oraz dbałość o najwyższą jakość oferowanych usług.

03.07.2023 | przeczytano: 921 razy

Norbert Kałużny, obejmie nowo utworzone stanowisko Creative Commerce Strategy Directora w Publicis Groupe i będzie wspierał ekspertów agencji mediowych i kreatywnych Grupy w strategicznym planowaniu i wdrażaniu nowych rozwiązań commerce’owych, budujących biznes klientów.

16.06.2023 | przeczytano: 469 razy
1 2 3
Strona 1/7 (artykułów: 313)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764