logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

STGU: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 616
Apolonia czy Arogancja?

Poruszeni kontrowersjami wokół kroju Apolonia postanowiliśmy zamieścić w Signs.pl ciekawy komentarz opublikowany pierwotnie na stronach STGU. Zaskakująca jest łatwość z jaką autor projektu uzyskał wsparcie ze strony autorytetów, w tym części grona naukowego krakowskiej ASP. Jednak najbardziej szokująca wydaje się błyskawiczna kariera medialna dr. Tomasza Wełny, który w relacjach dziennikarskich urósł do roli autora "pierwszej polskiej czcionki"... Zapraszamy do lektury i dyskusji:

31.08.2011 | przeczytano: 19075 razy (komentarzy: 9)
Wykorzystanie muzyki i filmów w materiale wideo

Ile sekund muzyki lub filmu mogę wykorzystać w swoim video nieodpłatnie i bez zgody pierwszego twórcy? Czy w ogóle istnieje taka możliwość?

31.07.2019 | przeczytano: 13180 razy
Cennik projektów graficznych (cz. 2.): Logo, tanio i drogo

Na  wstępie, żeby uniknąć nieporozumień, przypomnę, że niniejszy tekst nie jest cennikiem. To jedynie subiektywnie zinterpretowane wyniki ankiety, które mogą stać się dodatkowym punktem orientacyjnym dla początkujących w zawodzie freelancerów i niewielkich firm. I z tej grupy rekrutowali się nasi respondenci.

26.09.2013 | przeczytano: 11169 razy (komentarzy: 2)
Cennik projektów graficznych: ankieta 2+3D oraz STGU

Ponad dwa lata temu temu w 34. numerze 2+3D opublikowaliśmy dość skomplikowany, ale podobno skuteczny sposób obliczania honorarium za usługi w projektowe 3D, opracowany przez Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych. Od tego czasu zastanawialiśmy się w redakcji, czy w podobny sposób, poddając działaniom matematycznym rozmaite współczynniki wycenianego projektu, udałoby się stworzyć schemat dla grafików.

12.07.2012 | przeczytano: 10715 razy
Powstaje Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej

W dniach 22-23 maja br. w "Laboratorium" Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim w Warszawie odbędzie się spotkanie inauguracyjne Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, któremu towarzyszyć będą wykłady zaproszonych grafików, krytyków i historyków sztuki poświęcone wybranym zagadnieniom z historii oraz współczesnym problemom grafiki użytkowej.

28.04.2004 | przeczytano: 9990 razy (komentarzy: 2)
Biuro Reklama-Mechano

Historia Polskiego Projektowania (4): Biuro Reklama-Mechano

W roku 1924 w Warszawie Henryk Berlewi wraz z poetami – futurystami Stanisławem Bruczem i Aleksandrem Watem założyli Biuro Reklama-Mechano. Reklama – Mechano z jednej strony pełniła funkcję komercyjnego biura projektowego, z drugiej zaś było emocjonalną reakcją Berlewiego na pominięcie jego osoby w zespole organizacyjnym i redakcyjnym nowo powstałej grupy Blok [1].

12.03.2013 | przeczytano: 9524 razy
Czy miasta potrzebują logotypu?

Otrzymaliśmy od Urzędu Miasta Krakowa zapytanie ofertowe dotyczące modyfikacji systemu identyfikacji „KRK”. Postanowiliśmy upublicznić odpowiedź, przedstawiającą nasze stanowisko dot. stanu identyfikacji wizualnej polskiej sfery publicznej – bo chyba nie jesteśmy w nim odosobnieni.

07.03.2014 | przeczytano: 9522 razy (komentarzy: 10)
Nowe logo dla Polski? Co na to projektanci?

Od kilku dni trwa głosowanie na "logo dla Polski". Sprawa ta wzbudziła sporo emocji. Poniżej zamieszczamy komentarz przygotowany przez Pawła Krzywdę, członka Zarządu STGU, współautora m.in. systemu identyfikacji Policji.

17.10.2014 | przeczytano: 8877 razy (komentarzy: 14)
Orzeł przestał być biały

Orzeł przestał być biały... Jak konkretnie wygląda sytuacja z identyfikacją narodową w Polsce i dlaczego jest źle?

15.09.2014 | przeczytano: 8838 razy
Atelier Girs - Barcz

Historia Polskiego Projektowania (6): Atelier Girs - Barcz

Ciekawy przykład reklamowego atelier lat 30. XX wieku stanowi duet Anatol Girs i Bolesław Barcz. Początki wspólnych osiągnięć artystycznych wspomnianych artystów sięgają czasów wspólnie odbytych studiów w Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa w Warszawie. Jednak zanim połączyła ich prawdziwa przyjaźń i trwająca trzynaście lat zawodowa współpraca, obaj panowie znali się jedynie z widzenia, bowiem, jak uważa autor monografii o Anatolu Girsie, Andrzej Klossowski: odmienne wówczas były ich artystyczne zainteresowania [1].

06.05.2013 | przeczytano: 8533 razy
Polska historia dobrego projektowania. Koło Artystów Grafików Reklamowych

Zapotrzebowanie na różnorodne formy reklamy na początku lat 30 XX wieku wpływało ożywczo na rozwój grafiki użytkowej, a wzrastająca liczba artystów uprawiających tę dyscyplinę zrodziła potrzebę zrzeszenia ich w organizację zawodową. W związku z tym w 1933 roku z inicjatywy Edmunda Bartłomiejczyka przy poparciu Polskiego Związku Reklamowego powstało w stolicy Koło Artystów Grafików Reklamowych. Początkowo stowarzyszenie liczyło sobie dwunastu grafików związanych z warszawskim środowiskiem artystycznym, wśród których znaleźli się: Edmund Bartłomiejczyk, Henryk Czerny, Ludwik Gardowski, Zygmunt Glinicki, Tadeusz Gronowski, Edmund John, Jan Mucharski, Stanisław Ostoja – Chrostowski, Adam Półtawski, Henryk Stażewski, Józef Tom i Jerzy Zaruba.

22.11.2011 | przeczytano: 8514 razy
Atelier Reklamy Artystycznej Plakat

Historia Polskiego Projektowania (2): Atelier Reklamy Artystycznej Plakat

Lata 20 XX wieku to okres szczególny w rozwoju polskiej grafiki użytkowej przede wszystkim ze względu na coraz liczniej powstające artystyczne spółki, które coraz chętniej zaczęły zajmować się działalnością reklamową. I tak w 1923 roku znakomity polski grafik Tadeusz Gronowski wraz z Jerzym Gelbardem, Antonim Bormanem i Janem Mucharskim założyli w Warszawie Atelier Reklamy Artystycznej „Plakat”.

13.01.2013 | przeczytano: 8435 razy
Ulica zawsze się spieszy: Sztuka reklamy w przedwojennym Lwowie

Lwów w okresie dwudziestolecia międzywojennego był znaczącym ośrodkiem artystycznym. Wielkomiejski charakter miasta przyczynił się do rozwoju kilku gałęzi przemysłu lekkiego i powstania potężnych firmy handlowo-usługowych, co w konsekwencji doprowadziło także do rozwoju reklamy, chętnie uprawianej przez liczne grono artystów.

17.01.2012 | przeczytano: 8268 razy
 Księga Znaku, jak się w nią wgryźć?

Wielu projektantów pracujących przy tworzeniu znaków firmowych boryka się z problemem, jak stworzyć Księgę Znaku (KZ), która odpowie na wszystkie pytania osób, które będą z niej na co dzień korzystać (marketingowców, brand managerów, innych projektantów, drukarzy, producentów gadżetów reklamowych itp.). Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest Księga Znaku, wyjaśniam, że jest to nic innego, jak instrukcja obsługi logo, stworzona przez autora znaku po to, by ułatwić prawidłowe używanie loga innym.

15.03.2013 | przeczytano: 8262 razy (komentarzy: 3)
Kreatywne duety z Warszawskiej Politechniki

Historia Polskiego Projektowania (5): Kreatywne duety z Warszawskiej Politechniki

Praca w twórczym duecie cieszyła się w latach 30. XX wieku wśród studentów warszawskiej architektury sporym zainteresowaniem. Młodzi adepci sztuki projektowej, poza pracą w architektonicznych biurach, chętnie zajmowali się również grafiką reklamową. Jak słusznie zauważył w 1935 roku Przecław Smolik – Typowym dla ostatnich lat zjawiskiem […] jest fakt, że we współczesnym ruchu artystycznym w Polsce młodzi architekci biorą nie tylko coraz żywszy udział, ale w niektórych dziedzinach produkcji artystycznej kroczą nawet na czele, współzawodnicząc z wybitnym powodzeniem z zawodowymi artystami malarzami i grafikami [1].

15.04.2013 | przeczytano: 8136 razy
Lewitt i Him to szczęśliwe połączenie

Historia Polskiego Projektowania (3): Lewitt i Him to szczęśliwe połączenie

W 1933 roku dwójka kolegów żydowskiego pochodzenia, postanowiła połączyć swoje siły w projektowaniu graficznym, zakładając kolejną artystyczną spółkę na mapie Warszawy. Tym razem o pracę w duecie pokusili się Jan Lewitt i Jerzy Himmelfarb, który w przypadku graficznej twórczości znany był bardziej jako Jerzy Him.

14.02.2013 | przeczytano: 7903 razy (komentarzy: 2)
Śląsk ma własny krój pisma

Śląsk to jedyny region w Polsce, który ma własny i wyjątkowy krój pisma. Powstał on na zamówienie Urzędu Marszałkowskiego Samorządu Województwa Śląskiego, który będzie go wykorzystywał na swoich materiałach promocyjnych.

12.10.2006 | przeczytano: 7461 razy (komentarzy: 1)
Atelier graficzne Mewa

Historia Polskiego Projektowania (1): Atelier graficzne Mewa

W 1933 roku Jadwiga Hładki, Edward Manteuffel i Antoni Wajwód, wieloletni przyjaciele z warszawskiej Szkoły Sztuk Pięknych postanowili założyć atelier graficzne o wdzięcznej nazwie „Mewa”. Nazwa atelier nie była zupełnie przypadkowa i powstała z zestawienia monogramów założycieli nieformalnej spółki – Manteuffla Edwarda i Wajwóda Antoniego. Jadwiga Hładki prawdopodobnie dołączyła do zespołu nieco później o czym świadczy pierwszy, sygnowany logiem „Mewy” plakat artystki, wykonany na konkurs „Państwowa Odznaka Sportowa” w kwietniu 1933 roku.

01.08.2012 | przeczytano: 7040 razy
Opakowanie to wyzwanie

Autorstwo i przymusowa anonimowość, czyli czy projektanci czują się potrzebni? Zanim przystąpimy do subiektywnego przeglądu opakowań, potrzebna jest jeszcze jedna uwaga. Mianowicie, ustalenie autorstwa projektu opakowania popularnego, niedrogiego, ogólnodostępnego produktu graniczy niemal z cudem. Zapewne również dlatego, że firmy istniejące długo na rynku nie są wierne jednej agencji czy studiu projektowemu.

01.08.2014 | przeczytano: 6933 razy
Czy prezydent potrzebuje logo?

Na stronie Prezydenta RP ogłoszono konkurs na: Logo Prezydenta, Kancelarii Prezydenta i Centrum Obsługi Kancelarii. Konkurs wzbudził od razu wątpliwości: czy Prezydent potrzebuje logo i czy zamiast niego nie powinien posługiwać się (prawidłowo wyeksponowanym) herbem państwowym? Jako jeden z pierwszych zwrócił na to uwagę bloger Piotr Waglowski. Jego artykuł jest interesujący również ze względu na komentarze (wśród nich głosy projektantów), a także odnośniki do “oddolnych” inicjatyw takich jak serwisy jakiznaktwoj.pl czy www.orlidom.pl, opublikowanej niedawno pracy dyplomowej na temat identyfikacj wizualnej RP, czy choćby dyskusji wikipedystów przygotowujących wpis dotyczący polskiego herbu (notabene – wzór herbu udostępniany przez Kancelarię Prezydenta zaczerpnięto właśnie z Wikipedii!).

06.11.2011 | przeczytano: 6916 razy (komentarzy: 3)
Jak przeprowadzić rebranding?

Wielu specjalistów z zakresu biznesu, marketingu i budowania marki próbowało opisać i scharakteryzować problem rebrandingu. Nigdzie nie trafiłem jednak na tak dobrze oddające specyfikę tego zagadnienia stwierdzenie, jak to sformułowane przez… Paulo Coelho. Autor ten napisał kiedyś, że „ludzie nieustannie tęsknią za odmianą, a jednocześnie pragną, by wszystko pozostało takie jak dawniej”. Słowa te zostały sformułowane oczywiście w nieco innym kontekście, ale stanowią dobre podsumowanie pierwszego problemu z jakim zmaga się każda organizacja myśląca o rebrandingu.

25.10.2014 | przeczytano: 6888 razy
Duet projektantów

Historia Polskiego Projektowania (8): Duet projektantów

Reklama w duecie. Przydomowe studio Franciszka i Anny Seifertów. Okazuje się, że wspólna praca małżonków przy realizacjach reklamowych jest jak najbardziej możliwa. Przykładem są chociażby przedwojenne realizacje krakowskiego małżeństwa Franciszka i Anny Seifertów. Nie prowadzili oni typowego dla owych czasów studia czy atelier, a pierwsze zlecenia wykonywali najprawdopodobniej w  swoim mieszkaniu przy Alei Słowackiego 8. Dopiero z czasem, w drugim mieszkaniu usytuowanym w Krakowie przy Alei Mickiewicza 47,udało im się stworzyć osobne pomieszczenie, w którym powstawały liczne projekty z zakresu reklamy[1] .

04.08.2014 | przeczytano: 6751 razy
Barwne opakowania potrafią być modne. Polska reklama w nurcie narodowym

Pomimo kryzysu gospodarczego, jaki zapanował w Polsce po I wojnie światowej, rodzimi przedsiębiorcy zdawali sobie sprawę, że również kolorowe opakowania są istotnym elementem w kampanii reklamowej danego produktu. Już na początku XX wieku wśród licznych, reklamowych etykiet zaobserwować możemy wykorzystanie ludowych motywów do celów promocyjnych.

31.05.2013 | przeczytano: 6584 razy
Cover Awarts 2015: Okładki płyt wybraneZobacz fotorelację

W edycji plebiscytu Cover awArts oddano rekordową liczbę głosów - 32686. Sośród 100 okładek wybranych uprzednio przez Decybele Dizajnu i Okladki.net na podstawie nadesłanych wcześniej prawie 300 propozycji, głosujący wybrali 30 projektów, które podobały się najbardziej w minionym roku.

18.01.2016 | przeczytano: 5925 razy
Laureaci konkursu „Postaw na Stojak” wybrani

Spośród rekordowej puli ponad 1700 nadesłanym zgłoszeń stojaków rowerowych jury konkursowe wybrało laureatów w dwóch kategoriach. Nagrodę główną zdobyła Magdalena Falkiewicz, ze swoich rewolucyjnym projektem „Przypinacz” i to do niej trafi 10 000 zł.

18.07.2013 | przeczytano: 5703 razy (komentarzy: 6)
Konkurs na logo Prokuratury Generalnej

Prokuratura Generalna ogłasza konkurs na logo, które stanie się oficjalnym elementem identyfikacji graficznej. Termin nadsyłania prac mija 10 maja, do wygrania jest 6,5 tys. zł. Konkurs adresowany jest do zawodowców zajmujących się projektowaniem graficznym.

11.04.2011 | przeczytano: 5686 razy
Logo Muzeum Azji i Pacyfiku wybrane

Nowe logo Muzeum Azji i Pacyfiku, wyłonione w konkursie organizowanym wraz ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej, jest dziełem Katarzyny Bojanowskiej. Zwycięskie logo zostało wybrane spośród prawie 500 nadesłanych propozycji oraz poddane jedynie korekcie kolorystycznej. Autorka otrzyma 4000 zł brutto nagrody.

24.02.2014 | przeczytano: 5657 razy
Rybnik: Wywiad z twórcami Systemu Identyfikacji Wizualnej miasta

Niedawno prezentowaliśmy opracowanie Systemu Identyfikacji Wizualnej dla Rybnika. Materiał cieszył się dużym zainteresowaniem - w ciągu tygodnia obejrzano go i przeczytano ponad 700 razy. Zdecydowaliśmy się w związku z tym uzupełnić go o rozmowę Mateusza Michalskiego ze Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej z Marcinem Wolnym i Mirkiem Klisiem, reprezentującymi Studio Otwarte odpowiadające za stworzenie nowego systemu identyfikacji.

18.09.2018 | przeczytano: 5546 razy
Street Talent 2013: Jak wygląda Twoja ulica?

Czy jest zielonym miejscem, w którym miasto łączy się z naturą? A może jest brudna i szara niczym zapomniane zakątki warszawskiej Pragi? Albo jest nowoczesną przestrzenią pełną design’u inspirowaną ulicami Tokio? Pokaż nam jak Ty to widzisz!

16.09.2013 | przeczytano: 5539 razy
Sign Painters: Sztuka ręcznie malowanych szyldów powraca!

Wyobraź sobie, że wystawy sklepowe, banery, szyldy zakładów rzemieślniczych i barów, billboardy, a nawet znaki drogowe są ręcznie malowane pędzlem i farbą. Zastępują one szybką i tanią produkcję średniej jakości znaków. To jest możliwe, to może się zacząć od dzisiaj.

08.02.2014 | przeczytano: 5403 razy (komentarzy: 1)
Szyldy inaczej

Portfolio: Szyldy inaczej

Jak odnowić stary szyld i uporządkować przestrzeń? Projekt Re:design szyldów na przykładzie lodziarni, udowadnia, że jest to możliwe i całkiem proste.

29.01.2015 | przeczytano: 5275 razy (komentarzy: 11)
Artykuły z cyklu Portfolio
Identyfikacja wizualna Dworca Centralnego: wyniki konkursuZobacz fotorelację

Młode designerki – Aneta Lewandowska i Joanna Fidler-Wieruszewska – zwyciężyły w konkursie na identyfikację wizualną Dworca Centralnego. Ich projekt został wybrany z ponad 250 zgłoszeń nadesłanych z całej Polski. Organizatorami konkursu były PKP S.A. oraz Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej.

23.10.2013 | przeczytano: 5230 razy (komentarzy: 5)
Nowe otomoto

Portfolio: Nowe otomoto

Serwis motoryzacyjny otomoto.pl przeprowadził rebranding z okazji 10-lecia swojego istnienia. Marka zyskała zupełnie nowe logo oraz identyfikację wizualną. Projekt graficzny wykonało poznańskie studio For brands.

03.05.2015 | przeczytano: 5118 razy (komentarzy: 1)
Artykuły z cyklu Portfolio
Dobry plakat?

Polski plakat zawsze wyróżniał się dwiema cechami. Po pierwsze była to wyrafinowana forma, graficzna lub malarska, wyrazisty styl estetyczny, świadomie twórcze podejście do tematu. W pewnym sensie polski plakat był poezją grafiki użytkowej, ponieważ jego wybujała estetycznie forma była głównym nośnikiem treści. Nie zawsze była to forma perfekcyjna i wirtuozerska. Często plakat nawiązywał do sztuki ludowej, jarmarcznej. Mistrz polskiego plakatu, Henryk Tomaszewski powtarzał swoim studentom, że “plakat jest dziwką”.

20.11.2014 | przeczytano: 5003 razy
Konkurs: Zdrowie seksualne na plakacie

„Seks to zdrowie. Dbajmy o nie!” to hasło rozpoczętego właśnie konkursu na plakat społeczny. Projekt realizowany jest w ramach Ogólnopolskiego Programu Zdrowia Seksualnego. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, a patronat nad nim objęła Fundacja Promocji Zdrowia Seksualnego.

20.04.2008 | przeczytano: 4978 razy (komentarzy: 4)
Konkurs na system oznakowania bibliotek

Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) zaprasza do udziału w konkursie „kierunek: biblioteka” na system oznakowania bibliotek w małych miastach i wsiach. Jego celem jest stworzenie uniwersalnego i „łatwego w użyciu” systemu identyfikacji bibliotek w przestrzeni oraz w ich wnętrzach. Wszystko po to, aby każdy mieszkaniec czy przyjezdny mógł łatwo dotrzeć do biblioteki, dowiedzieć się o jej ofercie, a na miejscu odnaleźć potrzebne informacje.

07.12.2011 | przeczytano: 4928 razy
Narodowy Instytut Dziedzictwa z nową identyfikację wizualną

Narodowy Instytut Dziedzictwa odświeża wizerunek – bazująca na dotychczasowym logotypie nowa identyfikacja wizualna zyskała dynamiczny, żywy i współczesny charakter. Odświeżenie brandingu NID miało na celu zachowanie możliwie wielu dobrych elementów z dotychczasowego logo przy jednoczesnym uporządkowaniu elementów samego znaku, języka graficznego marki i materiałów firmowych.

28.07.2020 | przeczytano: 4788 razy
Artykuły z cyklu Portfolio
Projekt Roku 2012 - zwycięzcy wyłonieni

W piątek, 14 grudnia 2012 poznaliśmy zwycięzców drugiej edycji Projektu Roku. Medale otrzymali: Jerzy Tchórzewski/jeststudio.pl (Etyka), Damian Nowak (Forma), Paweł Kłudkiewicz (Forma), Cyber Kids on Real (Funkcja), Kaja Gliwa (Debiut), Waldek Węgrzyn (Debiut), Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu i Wydawnictwo Morava Books za festiwal Rookie (Wydarzenie), Wydawnictwo „Słowo / Obraz Terytoria” (Autorytet).

17.12.2012 | przeczytano: 4645 razy
Coming Out 2014 - Najlepsze Dyplomy ASP w Warszawie

Już po raz szósty Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie wychodzi ze swoich murów, pokazując to, co ma najbardziej wartościowego – najlepsze prace dyplomowe absolwentów. Wydarzenie jest elementem promocji młodej sztuki i dorocznym, nieformalnym spotkaniem twórców: uznanych artystów – pedagogów oraz absolwentów i studentów warszawskiej ASP.

25.11.2014 | przeczytano: 4631 razy
Rozstrzygnięcie konkursu na logo CSK budzi kontrowersje

Ogłoszono wyniki konkursu na logo Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W internecie zawrzało, przez media przetacza się fala krytyki. Za zwycięską pracę Agata Wrzesińska otrzyma 15 zł oraz umowę na opracowanie pełnej identyfikacji wizualnej na kwotę kolejnych 40 tys. zł.

24.07.2015 | przeczytano: 4606 razy (komentarzy: 38)
Galeria Rusz – nasza sztuka poRUSZa

Właśnie ukazał się album Galeria Rusz – nasza sztuka poRUSZa, który udowadnia, że bilbordy nie służą tylko do reklamowania produktów, ale są nośnikiem wolnego, samodzielnego myślenia.

12.12.2011 | przeczytano: 4572 razy
Jak Czesi zabronili stawiania reklam przy autostradach

Myli się ten, kto sądzi, że prezydencki projekt uchwały o ochronie krajobrazu gładko przejdzie przez sejm i senat. Środowiska antyreklamowe czeka teraz bój o jak najkorzystniejsze brzmienie ustawy. Dlatego zwróciliśmy się do Vojtěcha Razimy ze stowarzyszenia Kverulant z prośbą o podzielenie się czeskimi doświadczeniami z uchwalania zakazu stawiania reklam przy drogach najwyżej kategorii.

22.06.2013 | przeczytano: 4564 razy (komentarzy: 6)
STGU testuje maszyny Oki Pro 9541 i Oki Pro9542

Któż by nie kochał papierów barwionych w masie? Na rynku pojawiają się wciąż kolekcje nowych odcieni i struktur. Jedno pozostaje bez zmian – dylemat, w jaki sposób je zadrukować. STGU przetestowało udostępnione przez OKI Europe możliwości maszyn OKI Pro 9541 i OKI Pro9542, sporządzając próbnik efektów uzyskiwanych w druku na papierach pochodzacych z oferty Antalis.

17.05.2019 | przeczytano: 4542 razy
Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio

Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?

24.06.2019 | przeczytano: 4469 razy (komentarzy: 7)
Zdrowe marki i ekoatmosfera w projektach Brandy Design

W ostatnich latach temat ekologii i zdrowej żywności w Polsce stał się wdzięcznym zagadnieniem dla projektantów, a w finale również dla konsumentów. Rosnące zainteresowanie zdrowym trybem życia, w szczególności samym żywieniem spowodowało, że mieliśmy pełne ręce roboty. Coraz więcej firm zwracało się do nas właśnie z potrzebą przygotowania marek i opakowań dla produktów, które miały być pozycjonowane jako zdrowe, ekologiczne i nowoczesne.

22.12.2014 | przeczytano: 4413 razy
Artykuły z cyklu Portfolio
II Konkurs Graficzny Filharmonii Narodowej

Filharmonia Narodowa we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej ogłasza II Konkurs Graficzny na ujednolicenie wizerunku instytucji.

17.08.2011 | przeczytano: 4394 razy
Find Your way! Blank Studio o wayfindingu

Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś, dlaczego w jednych budynkach czujesz się lepiej niż w innych? Dlaczego jedna przestrzeń pozwala Ci robić zakupy z dużo większą przyjemnością, a pobyt w innej niemal zawsze wiąże się ze stresem? Być może znasz też sytuację, gdy bardzo się spieszysz, a na terenie wielkopowierzchniowego parkingu nie potrafisz znaleźć wcześniej zaparkowanego samochodu. Możesz też pamiętać moment, gdy prawie spóźniłeś/aś się na swój lot, a jednak dzięki przejrzystej organizacji budynku lotniska udało Ci się zdążyć w ostatniej chwili.

01.08.2022 | przeczytano: 4359 razy
Re:design w Gdyni: Nowe szyldy dla rzemieślników

Bez kolorowych kasetonów, bez zaklejania folią szyb – pięć zakładów rzemieślniczych w historycznym centrum Gdyni zyskało nowe szyldy i witryny zaprojektowane przez polskich grafików.

21.12.2015 | przeczytano: 4323 razy (komentarzy: 13)
 Projekt Roku 17/18 - Pełna lista nagród!

Projekt Roku to pierwszy w Polsce konkurs projektowania graficznego, który wykracza poza ocenę estetyczną, poddając refleksji funkcje designu oraz odpowiedzialność społeczną twórców. Konkurs powołany do życia w 2010 corocznie (z wyjątkiem 2015–2016) analizuje najbardziej przełomowe realizacje twórców grafiki użytkowej w Polsce oraz promuje wartości bliskie Stowarzyszeniu Twórców Grafiki Użytkowej.

17.12.2018 | przeczytano: 4310 razy
Konkurs na gadżet dla Muzeum Historii Żydów Polskich: wynikiZobacz fotorelację

Różnorodne, zaprojektowane przez polskich designerów, cztery linie gadżetów będą promowały Muzeum Historii Żydów Polskich. Wyłoniono zwycięzców międzynarodowego konkursu.

30.06.2014 | przeczytano: 4264 razy
1 2 3
Strona 1/13 (artykułów: 616)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764