logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sotrender: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 81
Jak szukać pomysłu na komunikację lokalnych firm w mediach społecznościowych?

Na mapie Polski pojawia się coraz więcej lokalnych punktów gastronomicznych, sklepów oraz punktów usługowych należących zarówno do wielkich sieci, jak i tych mniejszych, prywatnych lub rodzinnych biznesów. Każdemu z tych miejsc przyświeca jednak ten sam cel – jak najefektywniej dotrzeć do klientów ze swoją ofertą.

03.09.2019 | przeczytano: 311 razy
Kto cię namierzył: Kampania badająca reklamę polityczną na Facebooku

Wraz ze startem kampanii wyborczej ruszyła kampania fundacji Panoptykon i ePaństwo „Kto cię namierzył”. Jej inicjatorzy zwracają uwagę na problem jawności działań propagandowych prowadzonych na Facebooku oraz związanych z nimi możliwości manipulacji. Zachęcają też użytkowników Facebooka do korzystania z wtyczki „Kto cię namierzył” i sprawdzania, kto chce wpłynąć na ich decyzje wyborcze.

13.08.2019 | przeczytano: 792 razy
Ogłoszono Jury konkursu Złote Spinacze 2019

Przewodniczącą Jury XVII edycji konkursu jest Magdalena Brzezińska z Grupy Żywiec. Przewodniczącymi poszczególnych grup jurorskich są: Klara Banaszewska z Grayling Poland, Magdalena Budziszewska z Costa Coffee Polska, Zbigniew Gajewski z THINKTANK Ośrodek dialogu i analiz oraz Monika Kaczmarek-Śliwińska dr hab. Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

06.08.2019 | przeczytano: 844 razy

NOIZZ FOOD znalazł się na wiodącej pozycji wśród formatów wideo w swojej kategorii. Według wyników raportu CrowdTangle, 120 mln użytkowników wyświetliło materiały wideo NOIZZ FOOD w II kwartale 2019 r.

08.07.2019 | przeczytano: 238 razy
Płeć, e-mail i hobby - te dane osobowe ujawniamy najchętniej

Trzy czwarte użytkowników internetu nie wypisuje się z subskrypcji newsletterów i SMS-ów, o ile wcześniej wyrazili na nią zgodę - wynika z nowego raportu SMSAPI o komunikacji marek z klientami. Badanie pokazuje też, że chętnie udostępniamy firmom informacje o sobie, aby otrzymywać lepiej dopasowane oferty. Jednak niektórych danych osobowych wciąż wolimy pilnie strzec.

08.03.2019 | przeczytano: 176 razy
Jakiej komunikacji z markami chcą klienci?

Jesteśmy gotowi na dojrzałe relacje. Potrafimy zdradzić markom numer telefonu oraz wpuścić je do swoich mediów społecznościowych. W zamian chcemy być traktowani serio, dostawać spersonalizowane oferty, nie spam. Raport “Komunikacja Marki - Oczekiwania Konsumenta” podpowiada firmom, czego powinny jak najszybciej nauczyć się o swoich klientach.

24.01.2019 | przeczytano: 315 razy
Social Customer Care – jego rola i znaczenie

Coraz częściej mówi się o braku lojalności klientów oraz zmianie roli social media. Nie chodzi już tylko o budowanie społeczności, ale o prowadzenie działań zasięgowych. Należy więc zastanowić się, jaką formę powinny przyjąć nasze działania i w jakim kierunku będzie rozwijać się Social Customer Care.

19.09.2018 | przeczytano: 357 razy

ING Bank Śląski jako pierwszy bank w Polsce zbudował społeczność ponad 100 tys. subskrybentów na swoim kanale w serwisie YouTube. Bank plasuje się również w TOP10 firm różnych branż w Polsce, które mogą się pochwalić największą społecznością na tym kanale.

10.08.2018 | przeczytano: 327 razy
Semilac i Deezee łączą siły we wspólnym aliansie marketingowym

DeeZee.pl, lider sklepów internetowych oferujących kobiece obuwie, oraz Semilac, producent lakierów hybrydowych numer 1 w Polsce*, nawiązują współpracę i tworzą zintegrowaną kampanię digitalową skierowaną do kobiet. Obie marki odnoszą ogromne sukcesy angażując swoją społeczność w social media, dlatego cross-promocja pozwoliła na umocnienie silnej pozycji brandów i poszerzenie grupy docelowej.

02.08.2018 | przeczytano: 605 razy
Podwójny sukces promocyjny SGGW

Anna Kiryjow z Biura Prasowego SGGW została wybrana na Prezeskę Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich "PRom", a ubiegłoroczna kampania promocyjna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego prowadzona pod hasłem "SGGW - sukces z natury" otrzymała wyróżnienie podczas XXXI konferencji Stowarzyszenia "PRom". Obydwa te osiagnięcia świadczą o wysokiej pozycji SGGW w środowisku osób zajmujących się zawodowo promocją polskich uczelni. Tegoroczne wyróżnienie jest kolejnym sukcesem Biura Promocji i Biura Prasowego SGGW. W 2016 roku główną nagrodę otrzymała kampania "200 lat tradycji SGGW".

18.06.2018 | przeczytano: 281 razy
Semilac - Społeczność kluczem do bycia love brandem

Nie ma idealnej recepty na to, jak marka powinna działać w social media.  Na pewno kluczowa jest dobra strategia: odpowiednio dobrany, wysokiej jakości content, regularność publikowania i dobre pomysły. Nie można zapomnieć też o najważniejszym czynniku, dla którego jesteśmy obecni w social media – społeczność.

10.05.2018 | przeczytano: 1679 razy
Huawei angażuje na Instagramie

Huawei jest najbardziej aktywizującą marką technologiczną na polskim Instagramie. Według danych Sotrender, w marcu 2018 roku profil huaweimobilepl zaangażował ponad 22 tysiące fanów. Huawei umocnił też swoją pozycję w rankingu firm technologicznych komunikujących się z fanami na Facebooku i obecnie zajmuje już drugie miejsce.

04.05.2018 | przeczytano: 596 razy
Shake Hands wygrywa przetarg na obsługę marki Tikkurila

SHAKE HANDS wygrała przetarg i obroniła budżet na obsługę marki Tikkurila w mediach społecznościowych. Tikkurila, producent wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni, współpracuje z SHAKE HANDS od 2014 roku. Agencja odpowiedzialna jest za doradztwo strategiczne i kompleksowe budowanie wizerunku marki w social media.

23.04.2018 | przeczytano: 235 razy

ING Bank Śląski jako pierwszy bank i piąta marka w Polsce przekroczył 100 mln wyświetleń filmów w serwisie YouTube. Bank jest też najpopularniejszy w swojej kategorii pod względem liczby subskrybentów obserwujących profil.

20.04.2018 | przeczytano: 269 razy

Oficjalny kanał TVN w serwisie YouTube – tvnpl – ma już milion subskrybentów. Tym samym jest pierwszym kanałem firmowym, który dołączył do elitarnego grona twórców posiadających złoty przycisk play. To także najchętniej oglądany kanał nadawcy telewizyjnego na polskim YouTube.

13.04.2018 | przeczytano: 347 razy
Synergia sprawdza się już 10 lat – Synertime obchodzi urodziny

Warszawska agencja Public Relations Synertime obchodzi właśnie swoje 10-lecie. Jest to moment podsumowań, radości z osiągniętych sukcesów, ale także czas tworzenia ambitnych planów na następne lata!

06.12.2017 | przeczytano: 530 razy

W pierwszym półroczu 2017 roku wydatki na reklamę cyfrową wyniosły 1,86 mld zł, o 133 mln zł więcej niż rok wcześniej w porównywalnym okresie, co przełożyło się na dynamikę wzrostu na poziomie 8 proc. Kluczowy wpływ na tempo rozwojowe miały: wideo online, serwisy społecznościowe oraz programmatic. W świetle obecnej koniunktury zatrzymały się wydatki na tradycyjną reklamę graficzną oraz mobile.

06.11.2017 | przeczytano: 464 razy
Siódma edycja Iab Internet Week za nami

Skuteczność kampanii online, wpływ content marketingu na zwiększenie sprzedaży, najlepsze praktyki w zakresie marketing automation to przykłady tematów jesiennej edycji IAB Internet Week, w której wzięło udział 814 uczestników.470x307

09.10.2017 | przeczytano: 349 razy
Pokolenie digital natives – co je wyróżnia i jak się z nim komunikować

Z roku na rok młodzi ludzie stają się coraz bardziej świadomymi konsumentami, wiedzą czego chcą, a co absolutnie nie wpisuje się w ich preferencje. Millenialsi i Pokolenie Z są bardzo ważną grupą docelową dla wielu marek z branż: beauty, fashion, rozrywkowej oraz IT. Mają też ogromny wpływ na decyzje zakupowe swoich rodziców. Efektywne dotarcie i zaangażowanie tej grupy to wyzwanie dla marketerów. DDOB – platforma zrzeszająca influencerów, jedna ze spółek grupy AdNext, podpowiada jak mu sprostać.

03.08.2017 | przeczytano: 738 razy
Teen marketing – jak komunikować się z pokoleniem digital natives?

DDOB (Daily Dose of Beauty) platforma społecznościowa dla influencerów zrzeszająca ponad 12 tysięcy młodych liderów opinii: blogerów, youtuberów i instagramowiczów – przedstawicieli Pokolenia Z i Millenialsów – jedna ze spółek z grupy AdNext – wydała pierwszy w Polsce kompleksowy e-book o teen marketingu. Publikacja to praktyczny poradnik, w którym praktycy i eksperci oraz sami zainteresowani radzą, jak komunikować się z tą grupą. To lektura nie tylko dla marketerów, ale także osób śledzących najnowsze trendy w marketingu.

06.06.2017 | przeczytano: 1335 razy (komentarzy: 13)
Facebook testuje Assistant Bot dla administratorów stron

Niektórzy administratorzy zgodzili się na zmiany w ustawieniach swoich witryn na Facebooku. Włączyli asystenta Messengera, który ma im pomóc w lepszej obsłudze stron.

05.06.2017 | przeczytano: 411 razy

O tym jak budować skuteczny marketing w obliczu globalnych zmian będzie dyskutowało ponad tysiąc uczestników Forum IAB 2017, które odbędzie się w dniach 7-8 czerwca w Warszawie. Wśród międzynarodowych ekspertów branży znajdzie się Alexander Nix – założyciel Cambridge Analytica. Jakie wnioski płyną z doświadczeń doradcy Donalda Trumpa?

01.06.2017 | przeczytano: 511 razy
Marketing w obliczu globalnych zmian: Agenda Forum IAB 2017

Czego polscy marketerzy nie uczą się od Donalda Trumpa? Upadek autorytetów, czyli co po influencerach? Co mają wspólnego fioletowa krowa, czarne łabędzie i błękitne oceany? Co naprawdę robią w sieci milenialsi, a co pokolenie X? Startupizacja korporacji – realny scenariusz czy pobożne życzenie? Jak zmienić „papierową” firmę w cyfrowego lwa? BOTY – rozwiązanie z przyszłością, czy bańka, która wkrótce pęknie? To przykłady tematów blisko 60 prelekcji i wystąpień jedenastej edycji FORUM IAB Polska, które odbędzie się dniach 7-8 czerwca w Warszawie.

01.05.2017 | przeczytano: 442 razy
VI edycja IAB Internet Week - darmowe warsztaty

3 kwietnia rusza VI edycja IAB Internet Week – cyklu darmowych, cieszących się olbrzymim zainteresowaniem warsztatów dla marketerów, które organizuje IAB Polska. Nasi eksperci  zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie reklamy i komunikacji internetowej, które skutecznie wspomogą marketing w firmie. Zapisy już ruszyły.

07.03.2017 | przeczytano: 290 razy
No - spa aktywna w Social Media

NO-SPA dociera do swojej grupy docelowej nie tylko za pośrednictwem tradycyjnych środków przekazu. Z uwagi, iż coraz bardziej istotna staje się komunikacja w Social Media, oprócz FanPage na Facebooku i kanału na YouTube, markę od niedawna można znaleźć także na platformach Instagram i Pinterest. NO-SPA jako jedna z nielicznych marek z kategorii OTC prowadzi tak szeroką komunikację w mediach społecznościowych.

14.02.2017 | przeczytano: 400 razy

W grudniu ubiegłego roku na Twitterze pojawiło się blisko 500 wzmianek dotyczących Poczty – kolejna w zestawieniu firma miała ich o prawie 100 mniej. Według ostatnich raportów przygotowanych przez Sotrender, narzędzie do analizowania działań w mediach społecznościowych, Poczta Polska jest jednym z aktywniejszych podmiotów w kategorii „Finanse”.

09.02.2017 | przeczytano: 371 razy
Suzuki i Communication Unlimited wysuwają się na prowadzenie w social media

Fanpage Suzuki, który prowadzony jest przez agencję Communication Unlimited, został doceniony przez fanów w mediach społecznościowych, a raport Sotrendera to potwierdza.

08.02.2017 | przeczytano: 398 razy
Kobiety i mężczyźni – jacy są w Internecie?

Dlaczego więcej kobiet niż mężczyzn korzysta z Pinteresta? I dlaczego haterami są najczęściej mężczyźni? W mediach społecznościowych można odnaleźć wiele przykładów fascynujących zachowań związanych z płcią.

25.11.2016 | przeczytano: 923 razy
Rzeszowskie samorządy stawiają na promocję

Badania marketingowe tematem VI Kongresu Innowacyjnego Marketingu w Samorządach

07.11.2016 | przeczytano: 777 razy
Cannes Lions Creative PR po raz 6.

Jak odkryć potrzeby konsumentów i zbudować na nich skuteczną kampanię marketingową? Jak je zbadać i stworzyć wiarygodny insight? Odpowiedzi na te pytania przyniesie najbliższa edycja Cannes Lions Creative PR Meeting.

05.10.2016 | przeczytano: 303 razy
spot dla Galerii Bałtyckiej

Case study dotyczące realizacji spotu „Nie musisz chodzić z psem na zakupy, ale warto wiedzieć, że możesz” dla Galerii Bałtyckiej w Gdańsku.

26.09.2016 | przeczytano: 642 razy

ING Bank Śląski zajął pierwsze miejsce wśród polskich banków pod względem liczby wyświetleń filmów oraz subskrybentów w serwisie YouTube - wynika  z raportu YouTube Trends, przygotowanego przez firmę Sotrender.

16.08.2016 | przeczytano: 512 razy

Kanał Uniwersytetu SWPS na YouTube jest najpopularniejszym i najlepiej ocenianym kanałem uczelnianym w Polsce zdaniem widzów, jak i ekspertów z branży marketingu. W czerwcu liczba wyświetleń opublikowanych przez Uniwersytet SWPS materiałów edukacyjnych i naukowych przekroczyła milion.

30.06.2016 | przeczytano: 471 razy

Eskadra wygrała postępowanie na aktualizację strategii zarządzania marką Gorzów Wielkopolski.

23.06.2016 | przeczytano: 464 razy
Gdzie są ojcowie w Internecie?

Chociaż zdecydowana większość odwiedzających fanpage marek dziecięcych to kobiety, ojców również można znaleźć w wielu miejscach. Zarówno w charakterze twórców, jak i obserwatorów. 

23.06.2016 | przeczytano: 363 razy
Case Study: Tydzień Gry o Tron - akcja Inea

Ponad 1300 zgłoszeń konkursowych, ponad pół miliona zasięgu, 3500 reakcji i blisko 1000 nowych fanów marki - to efekt działań komunikacyjnych w kanałach social media operatora multimedialnego INEA. Fanów zaangażowała akcja #TydzieńGryoTron zorganizowana w związku z premierą nowego sezonu Gry o tron w HBO.

24.05.2016 | przeczytano: 1153 razy
Młodzi bogowie i ich dzieci w kampanii Prudential

W piątek wystartowała najnowsza kampania reklamowa firmy Prudential. Ubezpieczyciel ponownie nawiązuje do konceptu młodych bogów i zachęca w swoich spotach do refleksji nad finansową przyszłością dzieci.

04.04.2016 | przeczytano: 2184 razy
Negatywny wizerunek ubezpieczycieli w mediach społecznościowych

W mediach społecznościowych aż 40% opinii o ubezpieczycielach komunikacyjnych jest negatywnych, a zaledwie 17% pozytywnych - wynika z raportu przygotowanego przez porównywarkę ubezpieczeń mfind.pl wspólnie z Brand24 oraz Sotrender. Kto radzi sobie najlepiej, a kto najgorzej w bezlitosnym świecie social media?

02.02.2016 | przeczytano: 1326 razy

Fanpage Radia ESKA na Facebooku zgromadził rekordowe 2 miliony fanów. Żadna inna polska stacja radiowa nie cieszy się tak dużą popularnością. W związku z tym redakcja rozgłośni przygotowała dla 2-milionowego fana wiele niespodzianek.

10.11.2015 | przeczytano: 442 razy (komentarzy: 1)

W poniedziałek w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki, podczas konferencji Bitspiration rozdano najbardziej prestiżowe nagrody dla młodych, innowacyjnych startupów technologicznych o globalnym potencjale – Aulery 2015. Jury złożone z branżowych praktyków i inwestorów nagrodziło statuetkami firmy: SEMSTORM, Growbots oraz Ifinity.

26.06.2015 | przeczytano: 1279 razy

Sotrender opublikował kolejne wydanie wydanie raportu Fanpage Trends, podsumowującego najważniejsze wydarzenia na Facebooku w Polsce w minionym miesiącu. W maju, jak nie trudno się domyślić, głośnym echem na Facebooku odbiły się wybory prezydenckie. Nie zabrało również emocji sportowych. Co jeszcze wydarzyło się na Facebooku w ostatnich tygodniach?

11.06.2015 | przeczytano: 846 razy

W lutym użytkownicy YouTube najchętniej oglądali filmy PROSTOTV i Step Records, dwóch popularnych wytwórni hiphopowych. SA Wardęga nowy rok rozpoczyna z trochę słabszymi wynikami, 12 mln wyświetleń kanału w lutym dało mu zaledwie szóstą pozycję na liście. Wardęga może pocieszyć się tym, że nikt nie jest w stanie mu zagrozić w rankingu pod względem liczby subskrybentów. W ciągu minionego miesiąca kanał najpopularniejszego polskiego youtubera zasubskrybowało aż 82 tys. internautów. 
Co jeszcze działo się na YouTube w lutym?

13.03.2015 | przeczytano: 713 razy

Luty na Facebooku w Polsce minął bez większych zaskoczeń. Administratorzy stron nawiązywali w postach do wzbudzających emocje bieżących wydarzeń, a tych w lutym nie brakowało. Cała Polska żyła w minionym miesiącu rozdaniem Oscarów, jednak jak się okazuje, „Ida” na Facebooku przegrała z walentynkami.

13.03.2015 | przeczytano: 628 razy

Luty na Twitterze upłynął pod znakiem muzyki, rozdania Oskarów oraz rozpędzającej się kampanii prezydenckiej. Choć politycy wykazywali się wzmożoną aktywnością, idol nastolatek, Dawid Kwiatkowski pozostał najbardziej angażującym użytkownikiem portalu i kolejny raz zmienił swoją nazwę użytkownika. W lutowym wydaniu raportu Twitter Trends debiutuje nowa kategoria – Stacje Radiowe, umożliwiająca sprawdzenie, która rozgłośnia jest najaktywniejsza nie tylko w eterze, ale i w internecie.

13.03.2015 | przeczytano: 584 razy

Cały świat żyje zbliżającą się wielkimi krokami Oskarową galą. Kto w tym roku zdobędzie tytuł najlepszego aktora i aktorki? Które filmy zostaną ocenione najwyżej? Oficjalnych laureatów Nagród Akademii Filmowej poznamy dopiero w niedzielę, już teraz jednak możemy przekonać się, kto otrzymałby Oscara, gdyby decyzję podejmować mieli użytkownicy mediów społecznościowych.

20.02.2015 | przeczytano: 586 razy
Konferencja „Wideo w sieci” już za nami

Jaka jest dziś rola wideo online w komunikacji marketingowej? Jakie są możliwości związane z tym kanałem dotarcia do konsumentów i dlaczego warto w niego inwestować? Jak będzie wyglądał rozwój wideo w sieci w Polsce? Na te i inne pytania odpowiadali prelegenci zorganizowanej przez magazyn „Brief” konferencji „Wideo w sieci”, która odbyła się 28 stycznia w Warszawie. 

30.01.2015 | przeczytano: 879 razy
Konferencja “Wideo w sieci”

“Wideo w sieci” to pierwsza w Polsce skierowana do biznesu konferencja, prezentująca korzyści z wykorzystania wideo online w komunikacji marketingowej.

22.01.2015 | przeczytano: 1287 razy

Listopadowe wydania opublikowanych przez Sotrender raportów Fanpage, Twitter oraz YouTube Trends dobitnie pokazują, że każdy z tych serwisów rządzi się własnymi prawami i… własną tematyką. Podczas gdy Facebook zdominowały emocje związane z walką Artura Szpilki, Twitter ciągle ogłuszony był echem wyborów samorządowych, a na YouTube… panował jesienny zastój. Co jeszcze działo się w listopadzie w najpopularniejszych mediach społecznościowych w Polsce?

08.12.2014 | przeczytano: 733 razy
Bayer – światowy sukces polskich fanpage’y

Bayer Health Care to producent leków, preparatów do pielęgnacji zwierząt oraz środków do ochrony przed pasożytami. Celem działań było utworzenie aktywnej platformy do komunikacji z właścicielami psów i kotów, która pozwoli na szerzenie wiedzy o pielęgnacji i zdrowiu tych zwierząt. Nauka poprzez zabawę to zasada, która przyświecała nam od początku. Oprócz treści edukacyjnych opisujemy ciekawostki dotyczące psów oraz kotów, popularyzujemy opiekę nad tymi zwierzętami oraz bawimy się i żartujemy razem z fanami czworonogów.

13.11.2014 | przeczytano: 1395 razy
Pizza Dominium vs Social Media

Historia Dominium S.A. rozpoczęła się w 1993 roku, kiedy został otwarty pierwszy lokal znajdujący się przy ulicy Złotej w Warszawie. Pizzerie tej sieci były zupełną nowością na polskim rynku, dzięki czemu marka szybko zyskała statut lidera. Jest ona również jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się sieci lokali typu casual dining w Europie.

28.10.2014 | przeczytano: 1870 razy
1 2
Strona 1/2 (artykułów: 81)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764