logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso: najczęściej komentowane

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 467
Stora Enso udoskonala karton Tambrite

Koncern Stora Enso poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty udoskonalonej wersji kartonu Tambrite, który – jak wynika z raportu firmy badawczej Opticom – jest na rynku europejskim najbardziej wartościowym kartonem bazującym na włóknach pierwotnych.

04.10.2012 | Świat poligrafii | przeczytano: 2326 razy (komentarzy: 2)

Bioróżnorodność w naturze i przyjazne dla klimatu procesy pozyskiwania drewna to – jak podkreśla Stora Enso – podstawa jej działań w kierunku tworzenia i rozwijania odnawialnych materiałów i rozwiązań. Już jakiś czas temu firma przyjęła ambitne cele środowiskowe, zgodnie z którymi do 2030 planuje o połowę zredukować emisję gazów cieplarnianych związanych z jej działalnością, jak też osiągnąć pozytywny wpływ netto na bioróżnorodność poprzez zwiększenie różnorodności gatunków, siedlisk i krajobrazów. Na początku stycznia br. Stora Enso zaprezentowała podsumowanie działań środowiskowych, zrealizowanych w 2023 w Finlandii i Szwecji, ze szczególnym uwzględnieniem tamtejszych obszarów leśnych i procesów związanych z dostawami drewna.

11.01.2024 | Świat poligrafii | przeczytano: 1007 razy
Stora Enso inwestuje w papiernię Veitsiluoto

Koncern Stora Enso zainwestuje 25 mln euro w unowocześnienie linii produkcyjnych zakładu Veitsiluoto, przeznaczonych do wytwarzania i konfekcjonowania papierów biurowych. Projekt, który rozpocznie się w czerwcu i ma zostać zakończony w ciągu roku, zakłada zakup nowego urządzenia do cięcia papieru na arkusze, dwóch linii pakujących oraz wybudowanie nowej hali produkcyjnej.

28.05.2007 | Świat poligrafii | przeczytano: 1033 razy

Stora Enso poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą NXP Semiconductors, która ma na celu stworzenie „inteligentnych” rozwiązań w obszarze opakowań. To jeden z elementów realizowanej przez skandynawski koncern strategii dynamicznego rozwoju w tym segmencie rynkowym. W związku z powyższym pod koniec br. w Helsinkach zostanie otwarte dedykowane Centrum Innowacji. Pierwsze „inteligentne” rozwiązania są już komercyjnie dostępne – stworzono je z myślą o opakowaniach wykorzystujących celulozę mikrofibrylowaną (MFC).

09.06.2015 | Świat poligrafii | przeczytano: 1097 razy
Stora Enso wprowadza na karton New Natura z warstwą MFC

Stora Enso poinformowała o wzbogaceniu nowego kartonu – New Natura, przeznaczonego na rynek opakowań do napojów, o warstwę wykonaną z celulozy mikrofibrylowanej (MFC). Jak podkreśla producent, zwiększa ona jego wytrzymałość i redukuje wagę opakowania. Dotychczas była ona stosowana w kartonach na mleko; obecnie jest oferowana pozostałym klientom Stora Enso, poszukującym rozwiązań umożliwiających produkcję opakowań lżejszych, a zarazem proekologicznych. 

05.08.2019 | Świat poligrafii | przeczytano: 723 razy
Stora Enso planuje zakończenie produkcji realizowanej na jednej z maszyn papierniczych w zakładach Anjala

Stora Enso poinformowała o planach skonsolidowania realizowanej przez firmę produkcji papierów książkowych i całkowitym wyłączeniu jednej z dwóch wytwarzających je maszyn, pracujących w zakładach Anjala (Finlandia). Firma rozpocznie też negocjacje pracownicze dotyczące wszystkich osób zatrudnionych w zintegrowanej fabryce Anjalankoski (w skład której wchodzi m.in. papiernia Anjala).

13.04.2023 | Świat poligrafii | przeczytano: 813 razy
Nowa taca gazoszczelna Stora Enso i AR Packaging

Grupa AR Packaging wprowadziła na rynek nową tacę gazoszczelną, bazującą na technologii stworzonej wspólnie ze Stora Enso. Jest to część innowacyjnego opakowanie do chłodzonej żywności, wykonana ze sprasowanego kartonu.

16.05.2019 | Świat poligrafii | przeczytano: 811 razy
Pięć nagród Worldstar dla rozwiązań opakowaniowych firmy Stora Enso

Stora Enso otrzymała pięć nagród (w czterech różnych kategoriach) w najnowszej edycji konkursu WorldStar, organizowanego dorocznie przez Światową Organizację Opakowań. Jak podkreśla firma, wszystkie wyróżnione projekty opakowań są proekologiczne i zostały wykonane z odnawialnych materiałów bazujących na włóknach drzewnych.

24.01.2022 | Świat poligrafii | przeczytano: 1431 razy

W dniach 24-30 kwietnia firma Stora Enso obchodziła Safety Week („Tydzień Bezpieczeństwa”), mający zwracać uwagę na problematykę bezpieczeństwa i zdrowia w miejscu pracy. W jego ramach odbyły się spotkania warsztatowe poświęcone tej tematyce, wręczone zostały też specjalne nagrody, m.in. dla jej dostawców, którzy w przykładny sposób dbają o bezpieczeństwo swoich pracowników – Supplier Safety Awards. W tym roku otrzymały je firmy Lämpösulku Oy z Finlandii oraz Polimex Energetyka z Polski. Safety Week organizowany jest w związku z przypadającym na 28 kwietnia Światowym Dniem Bezpieczeństwa i Ochrony w Miejscu Pracy (proklamowanym w 2003 roku przez Międzynarodową Organizację Pracy).

09.05.2023 | Świat poligrafii | przeczytano: 434 razy
Stora Enso po targach Drupa 2012

Koncern Stora Enso tradycyjnie już znalazł się wśród wystawców zakończonych niedawno targów drupa 2012. Poza własnym stoiskiem, które miało charakter informacyjny i służyło do spotkań z klientami z całego świata, firma była obecna ze swoimi rozwiązaniami i materiałami w wielu innych pawilonach. Wielu producentów maszyn offsetowych i cyfrowych korzystało z dostarczonych przez Stora Enso podłoży drukowych podczas targowych prezentacji swojego sprzętu. Dwaj z nich – HP i Xerox – promowali jednocześnie rozwiązania dedykowane dla rynku opakowań, których skandynawski koncern jest współtwórcą. Z myślą o klientach z naszego kraju na firmowym stoisku byli obecni przedstawiciele firmy Stora Enso Polska.

23.05.2012 | Świat poligrafii | przeczytano: 1790 razy
1 2 3
Strona 1/47 (artykułów: 467)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764