logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso: najczęściej komentowane

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 468
Stora Enso udoskonala karton Tambrite

Koncern Stora Enso poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty udoskonalonej wersji kartonu Tambrite, który – jak wynika z raportu firmy badawczej Opticom – jest na rynku europejskim najbardziej wartościowym kartonem bazującym na włóknach pierwotnych.

04.10.2012 | Świat poligrafii | przeczytano: 2346 razy (komentarzy: 2)

Bioróżnorodność w naturze i przyjazne dla klimatu procesy pozyskiwania drewna to – jak podkreśla Stora Enso – podstawa jej działań w kierunku tworzenia i rozwijania odnawialnych materiałów i rozwiązań. Już jakiś czas temu firma przyjęła ambitne cele środowiskowe, zgodnie z którymi do 2030 planuje o połowę zredukować emisję gazów cieplarnianych związanych z jej działalnością, jak też osiągnąć pozytywny wpływ netto na bioróżnorodność poprzez zwiększenie różnorodności gatunków, siedlisk i krajobrazów. Na początku stycznia br. Stora Enso zaprezentowała podsumowanie działań środowiskowych, zrealizowanych w 2023 w Finlandii i Szwecji, ze szczególnym uwzględnieniem tamtejszych obszarów leśnych i procesów związanych z dostawami drewna.

11.01.2024 | Świat poligrafii | przeczytano: 1022 razy
Stora Enso inwestuje w papiernię Veitsiluoto

Koncern Stora Enso zainwestuje 25 mln euro w unowocześnienie linii produkcyjnych zakładu Veitsiluoto, przeznaczonych do wytwarzania i konfekcjonowania papierów biurowych. Projekt, który rozpocznie się w czerwcu i ma zostać zakończony w ciągu roku, zakłada zakup nowego urządzenia do cięcia papieru na arkusze, dwóch linii pakujących oraz wybudowanie nowej hali produkcyjnej.

28.05.2007 | Świat poligrafii | przeczytano: 1048 razy

Stora Enso poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą NXP Semiconductors, która ma na celu stworzenie „inteligentnych” rozwiązań w obszarze opakowań. To jeden z elementów realizowanej przez skandynawski koncern strategii dynamicznego rozwoju w tym segmencie rynkowym. W związku z powyższym pod koniec br. w Helsinkach zostanie otwarte dedykowane Centrum Innowacji. Pierwsze „inteligentne” rozwiązania są już komercyjnie dostępne – stworzono je z myślą o opakowaniach wykorzystujących celulozę mikrofibrylowaną (MFC).

09.06.2015 | Świat poligrafii | przeczytano: 1115 razy
Stora Enso wprowadza na karton New Natura z warstwą MFC

Stora Enso poinformowała o wzbogaceniu nowego kartonu – New Natura, przeznaczonego na rynek opakowań do napojów, o warstwę wykonaną z celulozy mikrofibrylowanej (MFC). Jak podkreśla producent, zwiększa ona jego wytrzymałość i redukuje wagę opakowania. Dotychczas była ona stosowana w kartonach na mleko; obecnie jest oferowana pozostałym klientom Stora Enso, poszukującym rozwiązań umożliwiających produkcję opakowań lżejszych, a zarazem proekologicznych. 

05.08.2019 | Świat poligrafii | przeczytano: 739 razy
1 2 3
Strona 1/94 (artykułów: 468)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764