logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Stora Enso: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 468
Rethink - nowa tożsamość korporacyjna Stora Enso

Wiosną ubiegłego roku firma Stora Enso zainicjowała proces zmian w strukturach koncernu, przebiegający pod nazwą Rethink. W listopadzie 2010 o jego wdrożeniu poinformowano pracowników, obecnie zaś projekt Rethink jest prezentowany na zewnątrz. Najbardziej widocznym jego przejawem jest nowa tożsamość korporacyjna Stora Enso, m.in. nowe logo koncernu.

09.05.2011 | Z rynku | przeczytano: 6530 razy
Druk cyfrowy i opakowania Stora Enso do produktów luksusowych

Koncern Stora Enso wciąż podejmuje nowe działania, zmieniające dotychczasowy wygląd i kształt opakowań kartonowych do wyrobów luksusowych i kosmetycznych. Jednym z nich jest rozstrzygnięty w ostatnim czasie konkurs „Recreate Packaging 2012”, skierowany do studentów projektowania z wybranych uczelni i akademii sztuk pięknych z całego świata. Nagrodzone w nim prace zostaną zaprezentowane na stoisku Stora Enso podczas zbliżających się targów Luxe Pack 2012 w Monako, na których firma będzie też promować swoje innowacyjne rozwiązania w zakresie opakowań do kosmetyków, bazujące na cyfrowej technologii drukowania.

23.10.2012 | Świat poligrafii | przeczytano: 5949 razy
Stora Enso promuje kartony opakowaniowe do wyrobów alkoholowych

Konsumenci szampana, koniaku czy wytrawnych gatunków wina należą do tej grupy odbiorców, która zwraca szczególną uwagę na wygląd i efekty dotykowe opakowania chroniącego butelkę. Z myślą o nich w dniach 6-8 grudnia we francuskim mieście Cognac odbywała się wystawa VS Pack. Jako czołowy dostawca najwyższej klasy opakowań do wyrobów luksusowych, opartych na materiałach biodegradowalnych, firma Stora Enso zaprezentowała podczas tego wydarzenia produkowane przez siebie kartony, pozwalające na odpowiednią ochronę i promocję najlepszych win oraz innych trunków.

11.12.2011 | Świat poligrafii | przeczytano: 5477 razy
Wady papieru a błędy offsetu zwojowego: Relacja

Odwieczny spór drukarzy i papierników o przyczyny wadliwej produkcji poligraficznej zdaje się nie znajdować swojego końca. Drukarze bardzo często za wady i błędy obwiniają papier, zaś papiernicy upatrują tych przyczyn w złym przygotowaniu papieru do procesu drukowania, bądź złym jego zadrukowaniu lub wadliwej obróbce wykończeniowej druku.

27.03.2015 | Świat poligrafii | przeczytano: 5334 razy
Nova Group i oliwa Monini

Agencja Nova Group przygotowała polską wersję spotu telewizyjnego dla włoskiego producenta oliwy z oliwek extra virgin, firmy Monini S.p.A.

10.05.2007 | Z rynku | przeczytano: 5199 razy
Konkurs na najlepszą okładkę roku rozstrzygnięty

26 kwietnia na Zamku Królewskim w Warszawie po raz kolejny odbyła się uroczysta Gala Finałowa Konkursu Izby Wydawców Pracy na Prasową Okładkę Roku GrandFront 2005.

27.04.2006 | Konkursy | przeczytano: 4972 razy
 Papiery powlekane MediaPrint w ofercie Europapier-Impap

Chcąc sprostać oczekiwaniom Klientów oraz pragnąc zapewnić jak najwyższy standard świadczonych usług i dostarczanych towarów, firma Europapier-Impap zdecydowała o kluczowych zmianach w asortymencie działu Printing.

17.01.2013 | Świat poligrafii | przeczytano: 4524 razy
Ekologiczne opakowania typu DBS firmy Stora Enso podbijają rynek

Od pewnego czasu koncern Stora Enso promuje opakowania kartonowe typu DBS, umożliwiające m.in. przejście na proekologiczną działalność wielu firm z różnych branż.

06.03.2008 | Świat poligrafii | przeczytano: 4383 razy

Z początkiem stycznia w firmie Stora Enso Polska rozpoczął się proces restrukturyzacyjny, będący częścią kompleksowego programu wdrażanego we wszystkich oddziałach tego skandynawskiego koncernu. Zakłada on m.in. decentralizację działań związanych ze sprzedażą produktów wytwarzanych przez Stora Enso. Stora Enso Polska w nowych strukturach ma zacząć działać z dniem 1 lipca 2010 roku.

24.01.2010 | Świat poligrafii | przeczytano: 4138 razy
Stora Enso inwestuje 30 mln euro w papiernię Sachsen

Koncern Stora Enso poinformował o przeznaczeniu 30 mln euro na inwestycje w rozwój i prace modernizacyjne w swojej papierni zlokalizowanej w niemieckim mieście Sachsen. Projekt, którego zakończenie zaplanowane jest na drugi kwartał 2012 roku, ma poprawić jakość papieru wytwarzanego w tym zakładzie oraz zwiększyć konkurencyjność fabryki na coraz bardziej wymagającym europejskim rynku podłoży gazetowych.

13.12.2010 | Świat poligrafii | przeczytano: 4063 razy
Karton Performa Bright: kolejna nowość w ofercie firmy Stora Enso

Początek nowego roku to w firmie Stora Enso okres licznych premier w zakresie wytwarzanych przez nią kartonów i produktów opakowaniowych. Na targach ProSweets 2010, odbywających się w Kolonii w dniach 31 stycznia – 3 lutego, skandynawski koncern zaprezentował Performa Bright, nowy karton stosowany przy produkcji opakowań do czekolady i innych wyrobów cukierniczych.

14.02.2010 | Świat poligrafii | przeczytano: 3885 razy
Stora Enso i Neste Oil uruchamiają pokazowy zakład produkcji biopaliw

Firmy Stora Enso i Neste Oil poinformowały o oficjalnym uruchomieniu w połowie czerwca pokazowego zakładu produkcyjnego w papierni Varkaus, w którym – przy wykorzystaniu odpadów przemysłu leśnego – wytwarzane są biopaliwa w technologii BtL („biomass to liquids”).

25.06.2009 | Świat poligrafii | przeczytano: 3568 razy
Doskonalszy karton opakowaniowy CKB od Stora Enso

Koncern Stora Enso poinformował o wprowadzeniu na rynek nowej wersji kartonu opakowaniowego CKB. Produkowany w zakładach w szwedzkim Skoghall i wzbogacony o nową, polietylenową powłokę wykonaną z surowców odnawialnych, karton CKB stanowi kolejne potwierdzenie zaangażowania skandynawskiego producenta w działania zgodne z polityką zrównoważonego rozwoju.

31.10.2012 | Świat poligrafii | przeczytano: 3502 razy
XXXI Poligraficzne Konfrontacje: Wady papieru, błędy druku i wykańczania

Od „zawsze” drukarze i papiernicy nie mogą znaleźć wspólnego języka przy ocenie wadliwej produkcji poligraficznej, szczególnie wykonanej techniką offsetową. Drukarze bardzo często za wady i błędy obwiniają papier, zaś papiernicy upatrują tych przyczyn w złym przygotowaniu papieru do drukowania, bądź źle jego zadrukowaniu, lub źle wykończonym druku. Praktyka dowodzi, że jedni i drudzy nie są bez winy.

09.03.2015 | Świat poligrafii | przeczytano: 3383 razy
Stora Enso wprowadza nową wersję kartonu Ensocoat

Koncern Stora Enso poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty nowej wersji kartonu Ensocoat, oferującej – jak zapewnia producent – lepszą białość, jasność, gładkość oraz unikalne właściwości pod względem zadrukowywania po obu stronach.

07.02.2010 | Świat poligrafii | przeczytano: 3380 razy
Ekologiczne opakowania Stora Enso dla nowych produktów firmy Atria

Atria - fiński producent wędlin i porcjowanych produktów mięsnych - wprowadził nowy rodzaj opakowań, bazujących na stworzonym przez Stora Enso rozwiązaniu DeLight Solution i wykorzystujących odnawialny karton dedykowany dla opakowań dostosowanych do zmiennych temperatur. Jak wynika z badań konsumenckich przeprowadzonych przez firmę Atria, spotkało się ono z pozytywnym przyjęciem ze strony klientów.

01.06.2011 | Świat poligrafii | przeczytano: 3306 razy
Stora Enso na IFRA Expo 2011: nowe papiery publikacyjne i książkowe

Targi IFRA Expo to od wielu lat żelazny punkt w kalendarzu imprez wystawienniczych, w których bierze udział Stora Enso. Podobnie było w tym roku w Wiedniu, gdzie w dniach 10-12 października odbywała się kolejna edycja tej najważniejszej imprezy dla branży wydawniczej. Firma tradycyjnie wykorzystała ją do spotkania ze swoimi klientami (także z Polski) oraz do promocji nowych podłoży drukowych ze swojej oferty, dedykowanych na rynki gazetowy, publikacyjny oraz dziełowy.

28.10.2011 | Świat poligrafii | przeczytano: 3209 razy
Stora Enso otwiera w Warszawie Centrum Obsługi Klienta działu Renewable Packaging

W grudniu ub.r. w strukturach firmy Stora Enso Polska powstało międzynarodowe Centrum Obsługi Klienta, współpracujące z klientami z Europy Środkowo-Wschodniej z segmentu Renewable Packaging. Jego działaniami kieruje Piotr Kuzebski – dyrektor zarządzający Stora Enso Polska, odpowiedzialny także za segment opakowań kartonowych Stora Enso w tej części Europy. W związku ze znacznym zwiększeniem kompetencji oraz koniecznością zatrudnienia dodatkowych osób, firma Stora Enso Polska przeniosła się do nowej siedziby u zbiegu ulic Grzybowskiej i Karolkowej na warszawskiej Woli.

28.01.2014 | Świat poligrafii | przeczytano: 3038 razy
Piotr Kuzebski członkiem Pathfinders Shadow Management Team w Stora Enso

Koncern Stora Enso poinformował o powołaniu do życia 12-osobowego zespołu Pathfinders Shadow Management Team, który – funkcjonując w ramach grupy – będzie wspierał i doradzał prezesowi koncernu jak też całemu zarządowi w procesie jego przekształcania w przedsiębiorstwo, opierające swoją działalność na innowacyjnych materiałach odnawialnych. Członkowie zespołu, nazywani w skrócie Pathfinders, będą się koncentrować na dwóch zagadnieniach: innowacyjności i odpowiedzialności globalnej. Wśród nich znalazł się m.in. Piotr Kuzebski – dyrektor zarządzający Stora Enso Polska i regionalny szef sprzedaży w dziale opakowań Stora Enso.

02.12.2011 | Świat poligrafii | przeczytano: 2948 razy
Microsoft Windows 7 w opakowaniach kartonowych firmy Stora Enso

Pod koniec 2008 roku firma Microsoft poszukiwała producenta kartonów pudełkowych z myślą o planowanej wkrótce premierze rynkowej systemu operacyjnego Windows 7. Swoją szansę dostrzegła w tym irlandzka drukarnia Mediaware Digital Ltd, która zaproponowała wykonanie opakowań przy wykorzystaniu cyfrowej linii produkcyjnej Gallop stworzonej wspólnie przez firmy Stora Enso i Xerox.

15.07.2010 | Świat poligrafii | przeczytano: 2860 razy
1 2 3
Strona 1/24 (artykułów: 468)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764