logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

awatar: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 68
Game Changer realizuje Samsung Galaxy Virtual Vibes

10 lipca br. odbędzie się Samsung Galaxy Virtual Vibes, czyli pierwszy w Polsce Festiwal Muzyczny w metaverse, za którego ideę, przygotowanie oraz realizację odpowiada agencja Game Changer (Group One).  To innowacyjne wydarzenie, którego partnerem tytularnym jest Samsung Galaxy, otwiera nową erę w doświadczeniach muzycznych, łącząc świat realny z wirtualnym. Podczas festiwalu wystąpią: Kizo, Young Leosia, Szpaku, Kacper Blonsky oraz zespół UNMUTE.

09.07.2024 | Z rynku | przeczytano: 244 razy
Artykuły z cyklu Portfolio
Jarosław Czajkowski prezesem Humanverse

Spółka Humanverse, krajowy lider wykorzystywania narzędzi AI do tworzenia autorskich rozwiązań i produktów w dziedzinie produkcji, komunikacji i marketingu stawia na intensywny rozwój swoich kompetencji i poszerzenie portfolio Klientów. Dlatego do Zarządu obok Krzysztofa Kujawskiego dołącza Jarosław Czajkowski. Połączenie kompetencji kreatywnych Krzysztofa i technologicznych Jarosława ma stanowić unikatową propozycję na rynku.

01.07.2024 | Personalia | przeczytano: 465 razy

TikTok chce ugruntować swoją pozycję w świecie reklam w mediach społecznościowych. Proponuje markom, aby wykorzystywały cyfrowe awatary mówiące w wielu językach. Po to, aby ich przekaz był jeszcze bardziej dopasowany do klientów w poszczególnych regionach. Ma być taniej niż w przypadku zatrudniania influencerów czy aktorów z konkretnych krajów. 

24.06.2024 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 195 razy
Wirtualna influencerka zachęca młodych do głosowania

„Oddaj swój głos”, „nie pozwól by ktoś zagłosował za Ciebie”, „to bitwa o kształt Unii Europejskiej” – tak zachęcają do udziału w wyborach do PE aktorzy, influencerzy, celebryci, aktywiści i dziennikarze. Do tego grona dołączyła pierwsza w Polsce wirtualna influencerka – Meta_Queen. Jak sama przyznaje, potrafi niesamowicie wiele, ale tego jednego nie zrobi ani za nas, ani nawet za siebie.

06.06.2024 | Z rynku | przeczytano: 328 razy
Modelki AI czy ambasadorowie marek? Kto jest bardziej skuteczny?

Analiza danych, automatyzacja procesów, personalizacja ofert czy tworzenie contentu to tylko kilka zadań marketingowców, w których coraz częściej wykorzystywana jest sztuczna inteligencja. Używanie narzędzi działających w oparciu o AI pozwala na zwiększenie wydajności zespołu i coraz większą skuteczność kampanii marketingowych. Cyfrowe modelki to przyszłość mediów społecznościowych?

23.05.2024 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 1019 razy
Wirtualny influencer Pepsi w Polsce

Dla Pepsi Max to game over. W najnowszej kampanii marketingowej marka Pepsi oficjalnie żegna Pepsi Max i przedstawia Pepsi Zero graczom. W tym celu stworzono innowacyjną postać Vtubera - Zero, który został wirtualnym ambasadorem marki. Idea aktywacji związana jest z globalnym rebrandingiem, który przyniósł m.in. zmianę Pepsi Max na Pepsi Zero. Kampania prowadzona jest na najpopularniejszej platformie streamingowej, a do jej promocji zaangażowano topowych polskich streamerów.

23.04.2024 | Z rynku | przeczytano: 1218 razy (komentarzy: 20)
Mediaplus: wirtualna influencerka w kampanii elektrycznych BMW

Agencja Mediaplus (Group One), która koordynuje wszystkie działania mediowe w digitalu Grupy BMW w regionie CS oraz zespoły kompetencyjne w tym obszarze, prowadzi komunikację nowego w pełni elektrycznego modelu BMW iX2 oraz nowej wersji BMW X2. W działaniach reklamowych wykorzystana została wirtualna influencerka — Lil Miquela. Premierowa kampania w digitalu realizowana jest w modelu House of Communication we współpracy z agencjami Change Serviceplan, Plan.net TechNest oraz Salestube.  Za przygotowanie materiałów do kampanii odpowiedzialna jest agencja Media.Monks, za działania operacyjne agencja Serviceplan, a za kampanię offline agencja iProspect. 

22.04.2024 | Z rynku | przeczytano: 465 razy (komentarzy: 3)
Vive XR Elite Business Edition - VR dla przedsiębiorstw

HTC VIVE, czołowy gracz w segmencie premium rzeczywistości wirtualnej (VR), ponownie podnosi poprzeczkę w dziedzinie technologii XR dla biznesu i konsumentów. Firma wprowadziła zestaw oprogramowania, który przyczynił się do stworzenia pierwszego działającego systemu VR w warunkach mikrograwitacji.

28.02.2024 | Z rynku | przeczytano: 608 razy
Kaufland w metaversum: Kaufland World na platformie Roblox

Kaufland rozpoczyna kolejną przygodę w wirtualnej przestrzeni – tym razem na platformie Roblox. „Kaufland World” w charakterystycznym kształcie litery „K” jest już dostępny dla użytkowników, którzy mogą m.in. poszukiwać skarbów, przygotowywać zdrowe koktajle i dania oraz zbierać wirtualne owoce i warzywa. Gra zaprojektowana przez sieć ma w rozrywkowy sposób wprowadzić młodych miłośników gier w tematy istotne społecznie, takie jak ograniczenie marnowania żywności i świadome odżywianie.

24.01.2024 | Z rynku | przeczytano: 733 razy

Pokolenie Alfa i Zet jako pierwsze ma styczność z technologiami cyfrowymi od początku swojego życia. Aż 54 proc. dzieci w wieku do 6 lat regularnie korzysta z urządzeń mobilnych. Wraz z ewolucją grupy docelowej zmienić się muszą drogi dotarcia do nich. Jak zaangażować młodych i zainteresować nowymi treściami? Najważniejsze trendy podsumowali eksperci Euvic Digital w raporcie „Młodosmartni, czyli alfabet młodych od Alfy do pokolenia Z”.

09.10.2023 | Świat mediów | przeczytano: 455 razy
Kampania medialna Dassault Systèmes

Firma Dassault Systèmes zaprezentowała awatara Emma Twin, zaprojektowanego, by pokazać jaką rolę odgrywają wirtualne bliźniaki w opiece zdrowotnej i rozwoju innowacji kształtujących przyszłość medycyny.

29.09.2023 | Z rynku | przeczytano: 419 razy
Labcon i Adshares przenoszą kampanię Stowarzyszenia Otwarte Klatki do Decentralandu

Kampania JEDNYM GŁOSEM, którą dla Stowarzyszenia Otwarte Klatki realizuje agencja kreatywna Labcon, dzięki współpracy z ADSHARES została przeniesiona do wirtualnej rzeczywistości - Decentralandu.  Gracze mogą odwiedzić wirtualną fermę i awatary zwierząt hodowlanych, by złożyć podpis pod petycją kierowaną do Ministra Rolnictwa, prowadzoną przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki i Compassion in World Farming Polska. Kolejnym krokiem będzie poszerzenie działań o inne platformy metaversowe, przeprowadzenie kampanii programatycznej w metaversie oraz wyprodukowanie NFT.

23.08.2023 | Z rynku | przeczytano: 510 razy
Rebranding Studia Orka we współpracy z AI

Znane z nieszablonowych decyzji studio ORKA, zaprezentowało nową identyfikację wizualną marki, która została opracowana w bliskiej współpracy ze sztuczną inteligencją (AI) i studiem brandingowym We3. Rebranding jest naturalną konsekwencją nowej strategii rozwoju marki: otwarcia unikalnej, referencyjnej sali kinowej i powołania do życia działu produkcji fabularnej. Ludzie w ORCE, zaciekawieni potencjałem AI, postawili na odważny eksperyment powierzając działania kreacyjne sztucznej inteligencji, co wyznacza trendy oraz nadaje ton na polskim rynku.

13.07.2023 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 1448 razy
#Wamamarketing: sztuczna inteligencja narzędziem marketingu przyszłości

Sztuczna inteligencja to narzędzie, które w niedalekiej przyszłości zrewolucjonizuje działania marketingowe, niezależnie od tego, czy dotyczą one small biznesu, turystyki, e-commerce, czy rozrywki.

26.06.2023 | Z rynku | przeczytano: 1013 razy
Naoko: kolekcja zaprojektowana przez społeczność marki i AI

Premierowy pokaz kolekcji NAOKO AI odbył się w niepowtarzalnej, nowo otwartej przestrzeni Rooftop by Gatsby w Elektrowni Powiśle. Prezentacja powstała przy użyciu sztucznej inteligencji. To pierwsze takie wydarzenie w Polsce, które zwróciło uwagę na ogromną rolę technologii i innowacji w przyszłości branży mody.

23.06.2023 | Z rynku | przeczytano: 1051 razy
Maybelline: Nowa rzeczywistość w przedłużaniu rzęs - surrealistyczny efekt

Maybelline New York rozszerza swoją bestsellerową ofertę tuszy do rzęs, wprowadzając na rynek produkt tak surrealistyczny, że tylko awatar może go ożywić. Nowa maskara Falsies Surreal Extensions została wprowadzona z wykorzystaniem pierwszego w historii firmy Maybelline awatara May, który wystąpi w nadchodzącej kampanii łączącej świat realny i wirtualny u boku globalnej ambasadorki Maybelline Gigi Hadid.

03.03.2023 | Z rynku | przeczytano: 908 razy
Duży potencjał metaverse na potrzeby Customer Experience

93% konsumentów na świecie deklaruje zainteresowanie metaverse, a 51% chce z niego korzystać, kiedy tylko stanie się dostępny. Również firmy są bardzo optymistycznie nastawione do metaverse, bo aż 70% z nich wierzy, że może on poprawić doświadczenia klientów i stać się ich kluczowym wyróżnikiem – wynika z najnowszych badań Capgemini. O olbrzymim potencjale metaverse do komunikacji z markami jest także przekonany Arnaud Bouchard, ekspert ds. strategii cyfrowych w Armatis, która jest jednym z największych outsourcerów obsługi klienta i sprzedaży w Europie.

27.02.2023 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 649 razy
Puma i AC Milan: 8-bitowe stroje stworzone we współpracy z marką Koché

PUMA, AC Milan oraz KOCHÉ przedstawiają kolekcję kapsułową, stworzoną wokół czwartego kompletu meczowego Milanu. Koszulka zawiera pikselową interpretację ikonicznych czerwonych i czarnych pasów klubu.

23.02.2023 | Z rynku | przeczytano: 1317 razy
Coca-Cola wprowadza limitowaną edycję linii Coca-Cola Creations

Coca-Cola Zero Sugar Movement to najnowsza, a zarazem najodważniejsza odsłona smakowa w ramach Coca-Cola® Creations. Projekt związany jest z globalną platformą Creations, za pośrednictwem której marka wprowadza limitowane edycje napojów oraz przygotowuje wyjątkowe projekty i doświadczenia dla swoich odbiorców. W tym roku Coca-Cola do współpracy zaprosiła wyróżniającą się artystkę swojego pokolenia, Rosalíę, a inspiracją wspólnych działań była jej muzyczna transformacja, jakiej dokonała w ciągu ostatnich lat.

13.02.2023 | Z rynku | przeczytano: 1615 razy

Na polskim rynku e-commerce trwa rywalizacja Allegro z Amazonem czy Shopee. Jednak walka o klientów przenosi się też na inne fronty np. do wirtualnych światów, gdzie także rozwija się internetowy handel. Tradycyjny format sprzedaży poprzez stronę internetową wielu markom już nie wystarcza. W nowej cyfrowej rzeczywistości klienci mogą np. testować wirtualne odpowiedniki kupowanych przedmiotów czy, co wydaje się dziś dla wielu ekstrawaganckie, wydać prawdziwe pieniądze na cyfrowe ubrania. Już dziś obroty w handlu w wirtualnych światach przekraczają 2,5 bln dolarów.

08.07.2022 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 834 razy
Realne awatary w „Metaverse” dzięki animacji „Mocap” od EpicVR

EpicVR – doświadczony twórca aplikacji VR/AR oraz producent gier VR tworzy hiperrealistyczne animacje modeli 3D określane żargonowo jako animacje „Mocap”. Technika ta umożliwia kreowanie wiarygodnych awatarów odwzorowujących ludzkie ruchy. Rozwiązanie wykorzystujące technologię motion-capture kładzie też nacisk na realistyczne odwzorowanie ruchów mimicznych twarzy (np. poruszanie gałkami ocznymi, marszczenie czoła, uśmiech). Nowy produkt jest częścią projektu „Innowacyjne samouczące narzędzie ułatwiające projektowanie trybu multiplayer w aplikacjach VR", w ramach którego krakowska firma stworzy narzędzie przeznaczone dla użytkowników „Metaverse”. Na ten cel EpicVR otrzyma w sumie ponad 5 milionów złotych od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

23.05.2022 | Z rynku | przeczytano: 1011 razy

Już w 2021 roku Newzoo[1] w swoim zestawieniu trendów przewidywało, że popularność gier, jako platform społecznościowych i promujących różnego rodzaje aktywności i eventy, będzie jednym z wiodących kierunków w najbliższych latach. Najnowsze dane zebrane przez J.P.Morgan[2] wskazują na rosnące możliwości dla rozwoju metaversum i inwestycji w tym świecie.  Co roku 54 miliardów dolarów  wydawanych jest na dobra wirtualne, w tym „skórki” (dzięki nim gracz może dostosować swoje wyposażenie w rozgrywce) i dodatkowe życia, czyli blisko 2 razy więcej niż na muzykę. Około 60 miliardów wiadomości wysyłanych jest dziennie w grze Roblox. Gra Second Life osiągnęła około 650 milionów dolarów PKB, a w 2020 roku 80 milionów dolarów zostało wypłacone rezydentom gry na różnego rodzaju wirtualne dobra i usługi. Republic Realm nabyło parcelę w grze Decentraland za 913 tysięcy dolarów i tworzy tam dzielnicę handlową inspirowaną japońską dzielnicą Harajuku. Zatem, czym jest metaverse i dlaczego marketerzy powinni tam kierować swoje działania? Na te i inne pytania odpowiadają eksperci z Mobiem Polska.

20.04.2022 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 982 razy
Globalni giganci rejestrują swoje znaki towarowe w metawersum

Koncepcja metawersum zakłada, że za kilka czy kilkanaście lat w wirtualnej rzeczywistości awatary będą np. jeździć samochodami albo nosić ubrania z logo marek, które istnieją realnie, albo składać zamówienia na wynos w cyfrowych restauracjach, z których jedzenie w ciągu kilku godzin zostanie dostarczone pod drzwi w prawdziwym świecie. Większość firm będzie zmuszona zaistnieć w metawersum, żeby utrzymać konkurencyjność, dlatego wiele z nich już teraz zaczyna przywiązywać dużą wagę do ochrony swojej własności intelektualnej i przemysłowej w tym nowym wirtualnym świecie. Na przestrzeni ostatnich miesięcy cały szereg globalnych marek – takich jak Nike, McDonald’s czy L'Oreal – podjął już działania w tym kierunku.

19.04.2022 | Prawo i gospodarka | przeczytano: 588 razy

Od dziś - poniedziałku, 28 marca 2022 r. na Wyborcza.pl i Wyborcza.biz można zobaczyć pierwszy w Polsce wywiad przeprowadzony w Metaverse. Gośćmi Sebastiana Ogórka i Piotra Szostaka byli cyfrowi eksperci i futurolodzy - Maciej Kawecki oraz Aleksandra Przegalińska. Rozmowa jest dostępna dla cyfrowych subskrybentów dziennika w formie wideo, do obejrzenia bez gogli VR.

28.03.2022 | Świat mediów | przeczytano: 485 razy
Nowe technologie odmienią imprezy masowe

Rozwój technologiczny, zmiana przyzwyczajeń, finanse, a nawet kwestie ekologiczne. To tylko część czynników, które powodują zmiany w branży koncertowej. Czas pandemii przyczynił się do niemałej rewolucji, która zostanie z nami na stałe. Koncerty największych gwiazd dostępne "na żywo" poprzez aplikacje streamingowe? To dopiero początek.

03.11.2021 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 907 razy

Zebrania hologramów i awatarów? To już możliwe dzięki nowej technologii, którą oferuje Facebook. Rozwiązania takie powstają jak grzyby pod deszczu, ale eksperci wskazują na wiele barier. Nie tylko ze względu na nadal wysoki koszt, ale też na problem psychologiczny. Pracownicy nie chcą być częścią kreskówki, a zależy im przede wszystkim na łatwej interakcji.

06.10.2021 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 899 razy
4F X RL9 – wirtualna przymierzalnia i pierwsza kolekcja treningowa

4F X RL9, czyli pierwsza wspólna kolekcja treningowa przygotowana we współpracy 4F z ambasadorem marki Robertem Lewandowskim trafiła do sprzedaży 1 października. Dzięki e-przymierzalni online i rozszerzonej rzeczywistości klienci przed zakupem obejrzą ubrania na awatarze Roberta Lewandowskiego - mistrza piłki lub na wirtualnym manekinie w swoim rozmiarze. Najnowsze rozwiązania technologiczne mają nie tylko uatrakcyjnić zakupy, ale także ułatwić odpowiedni wybór rozmiaru.

06.10.2021 | Z rynku | przeczytano: 681 razy
Waldi w Aldi – nowy Brand Hero sieci sklepów spożywczych Aldi

ALDI powołuje do życia postać WALDIEGO - sympatycznego doradcę, bohatera marki, będącego ucieleśnieniem jej wizerunku. Trójwymiarowa postać Waldiego będzie wspomagała zespół moderacji na profilu ALDI na Facebooku. Wzmocni spójny i utrzymany w żartobliwym tonie przekaz zarówno wokół produktów, jak i samej marki.

08.09.2021 | Z rynku | przeczytano: 805 razy
Realistyczna wirtualna kopia bliźniacza jaskini Lascaux od Dassault Systèmes

W miarę ponownego otwierania dla publiczności kolejnych miejsc kultury we Francji, firma Dassault Systèmes, muzeum Cité de l’architecture & du patrimoine oraz regionalna dyrekcja ds. kultury Nowej Akwitanii zapraszają chętnych do skorzystania z doświadczenia VR w skali 1:1. Niezwykle realistyczna wirtualna kopia bliźniacza jaskini Lascaux stanowi immersyjne odtworzenie warunków panujących w jaskini, wierne odczuciom kustoszy i naukowców uprawnionych do odwiedzania tego miejsca.

23.08.2021 | Z rynku | przeczytano: 481 razy
SPi Global zmienia markę na Straive

SPi Global zaprezentował swój nowy awatar pod nazwą Straive (wymawiany tak samo jak słowo „strive” - „strajw” [dążyć]). Po licznych zmianach, jakie zaszły w ostatnich latach, w tym dużych przejęciach, otwarciu nowych strumieni przychodów czy dalszej konsolidacji kluczowych działów przedsiębiorstwa, nowa marka na nowo definiuje propozycję wartości spółki.

16.04.2021 | Z rynku | przeczytano: 564 razy
Polacy chcą zrewolucjonizować proces tworzenia animacji 3D w filmach czy grach

To może być przełom w renderowaniu, czyli automatycznej konwersji modeli szkieletowych na komputerze. Wysokiej jakości animacje są koniecznością w grach wideo czy filmach. Rozwiązania wykorzystywane w wirtualnej czy rozszerzonej rzeczywistości, obrazy generowane komputerowo zajmują dużo czasu, są przy tym drogie. Polacy chcą ułatwić powstawanie awatarów, wykorzystując do tego metodę uczenia się przy niskim poziomie zaawansowania. Z częściowych informacji uda się wówczas wygenerować realistycznie wyglądające wizualizacje.

01.02.2021 | Z rynku | przeczytano: 552 razy
„Let’s pack” – podróż po świecie opakowań z Konica Minolta i maszyną Accuriojet KM-1

„Let’s pack” – to hasło najnowszej kampanii promocyjnej Konica Minolta, prezentującej wszechstronność i szerokie możliwości maszyny inkjetowej AccurioJet KM-1 w zakresie produkcji opakowań wraz z ich uszlachetnieniem na urządzeniu MGI JetVarnish 3D EVO oraz z zastosowaniem aplikacji genARate, wykorzystującej technologię  rozszerzonej rzeczywistości. Ma ona pomóc poszukującym nowych perspektyw w tej dziedzinie, a propozycje w niej zawarte są odpowiedzią na zmieniającą się od wielu lat – wraz z rozwojem sprzedaży samoobsługowej - rolę opakowania, które w największym stopniu sprzedaje obecnie produkt i wpływa na decyzje zakupowe konsumenta, a także jest nośnikiem informacji. To z kolei – jak pokazuje wiele badań - zmusza właścicieli marek, producentów, grafików tworzących opakowania do poszukiwania kreatywnych rozwiązań w tym zakresie. Kampania – jak zapewnia Konica Minolta zapraszając do zapoznania się z zawartymi w niej propozycjami – jest skierowana właśnie do nich.

12.10.2020 | Świat poligrafii | przeczytano: 955 razy
Viki Gabor i Marcin Maciejczak w kampanii Puma RS-2K Internet Exploring

Sportowa marka PUMA prezentuje kampanię najnowszego modelu butów RS-2K Internet Exploring z udziałem Viki Gabor i Marcina Maciejczaka. RS-2K jest połączeniem modowej estetyki z początku lat 2000. z futurystycznymi elementami.

01.09.2020 | Z rynku | przeczytano: 2516 razy
Konica Minolta na targach Remadays Warsaw 2020

„Print Evolution Journey” – pod takim hasłem Konica Minolta prezentowała swoje rozwiązania podczas targów RemaDays Warsaw 2020. Znalazły się wśród nich: nowy w ofercie firmy ploter wielkoformatowy AccurioWide 200, znana już z rynku maszyna do uszlachetniania – MGI Jetvarnish 3DS oraz rozwiązania z obszaru rzeczywistości rozszerzonej – Augmented RealityAR wraz z dedykowaną aplikacją genARate.

20.02.2020 | Świat poligrafii | przeczytano: 1872 razy
Przyszłość reklamy DOOH

Medium DOOH z każdym rokiem zyskuje na wartości. Cyfrowa reklama zewnętrzna rozwija się według prognoz i powinna utrzymać w nadchodzących latach tendencję wzrostową. Co sprawia, że reklamodawcy coraz chętniej decydują się na rozpoczęcie kampanii na cyfrowych ekranach OOH? Komu reklama DOOH zawdzięcza swój sukces?

05.02.2020 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 3527 razy
Introwertycy wolą boty, część z nas bierze je za ludzi

Z chatbotów najczęściej korzystamy podczas zakupów online i przy zgłaszaniu reklamacji – wynika z badania zrealizowanego przez Symetrię UX, wiodącą polską agencję specjalizującą się w projektowaniu doświadczeń użytkownika. Świadomość istnienia tej klasy wirtualnych asystentów jest w społeczeństwie stosunkowo niska. Ze słowem „chatbot” spotkało się zaledwie 34 proc. respondentów, z których tylko 53 proc. weszła w jakąkolwiek interakcję z takim oprogramowaniem.

18.12.2019 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 1060 razy
Społem i Rebrain wspierają kampanię Adoptuj Pszczołę 7 w social media

#adoptujpszczołe7 jest pierwszym projektem realizowanym przez Agencję Społem w ramach współpracy z Fundacją Greenpeace Polska.

10.10.2019 | Z rynku | przeczytano: 468 razy
Maffashion i Żabson grają w grze Sizeer i Adidas Ozweego

Sizeer w pomysłowy i niekonwencjonalny sposób wprowadza do swojej sieci odświeżoną wersję modelu adidas Ozweego. Jak? Za pomocą gry inspirowanej komputerowym hitem z lat 90. Do gry zapraszają animowane awatary Maffashion i Żabsona, z którymi już w realu można wyjechać do Singapuru.

26.09.2019 | Z rynku | przeczytano: 1191 razy

Czy interaktywna mieszana rzeczywistość to przyszłość opowiadania historii? Najnowocześniejsze technologie wykorzystujące VR i rozszerzoną rzeczywistość inspirują nowe formy narracyjne

24.06.2019 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 540 razy

TAURON Dystrybucja, jako pierwsza spółka energetyczna w Polsce, wdrożyła system Wirtualnego Agenta, który wspiera proces przyjmowania i rejestracji zgłoszeń awarii sieci energetycznej. Od połowy 2018 r., oprócz tradycyjnych konsultantów, zgłoszenia na linii alarmowej 991 przyjmuje 500 Wirtualnych Agentów. Pozwala to na jednoczesne przyjmowanie i rejestrowanie kilkuset zgłoszeń telefonicznych.

10.04.2019 | Z rynku | przeczytano: 325 razy
Standout. ISH 2019: Trwa głosowanie na najlepsze stoiska

W ramach sześćdziesiątej dziewiątej edycji StandOUT. architekci współpracujący z portalem Exspace nominowali 66 polskich wystawców ISH 2019. Każdemu stoisku można przydzielić punkty [1-5], gdzie [5] jest najwyższą notą. Głosowanie kończy się 17 marca 2019 roku. Laureatów poznamy 18 marca br.

26.03.2019 | Konkursy | przeczytano: 1407 razy
George - profesjonalny barman pod postacią… chatbota

Zdarza Ci się wpatrywać kilka minut w menu z koktajlami i nie wiedzieć, co zamówić? Nie masz swojego ulubionego drinka, który na wyjściach z przyjaciółmi byłby niczym osobista sygnatura? Chcesz lepiej poznać własne upodobania smakowe, a w dodatku opanować sztukę przygotowywania koktajli? Poznaj George’a, chatbota marki Ballantine‘s, który zostanie Twoim osobistym barmanem.

06.03.2019 | Świat mediów | przeczytano: 1617 razy
Skanery 3D znajdują coraz więcej zastosowań

Najnowszej generacji skanery 3D wykorzystują metodę projekcji wąskopasmowego, strukturalnego światła zielonego. Dzięki skanerom 3D możliwe stało się odwzorowanie w trzech wymiarach obiektów istniejących w rzeczywistości bez dokonywania precyzyjnych pomiarów. Tego typu urządzenia pozwalają na skanowanie pojedynczych przedmiotów, ale i całych hal produkcyjnych. Możliwe jest też skanowanie w 3D jaskiń, wykorzystywanych do budowy metra. Technologia skanowania 3D trafiła już także do smartfonów.

02.05.2018 | Z rynku | przeczytano: 1013 razy
Komunikacja człowieka z komputerem przybiera nowe formy

Obecnie najpopularniejszymi interfejsami wśród użytkowników komputerów wciąż są myszka i klawiatura. Wśród użytkowników smartfonów i tabletów dominuje interfejs dotykowy. Coraz popularniejsze są jednak zupełnie nowe formy komunikacji człowieka z komputerem. Komunikacja głosowa to najbliższa przyszłość, ale na horyzoncie już pojawiają się inne technologie - interfejsy neuronalne i eye tracking. Nowe interfejsy mają nie tylko ułatwić komunikację człowieka z maszyną, ale mogą również wpłynąć na rozwój medycyny.

06.10.2017 | Wywiady i opinie | przeczytano: 1150 razy
Po animacje 2D i 3D coraz częściej sięgają firmy reklamowe

Wirtualne postaci 3D animowane na żywo przez aktora to przyszłość animacji i filmów na żywo. Coraz częściej po taką technologię sięgają firmy w kampaniach reklamowych, przede wszystkim w mediach społecznościowych. Marketerzy szukają nowych form komunikacji, a tradycyjne reklamy tracą na skuteczności. Szacuje się, że do 2022 roku rynek animacji 3D ma być wart ponad 21 mld dolarów. Sam rynek wirtualnych postaci jest bardzo duży i ciągle rośnie.

05.10.2017 | Wywiady i opinie | przeczytano: 935 razy
Microsoft Imagine Cup 2015: Polacy poza podium

Jury w Seattle zdecydowało, że w tym roku pierwsze miejsce w kategorii „Gry” przypadnie logicznej platformówce IzHard, zaprojektowanej przez zespół studentów z Rosji. Z kolei w kategorii „Projekty Społeczne” tryumfował zespół australijskich studentów, z projektem Virtual Dementia Experience. W kategorii „Innowacje” na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna z Brazylii z pomysłem „Clothes for Me”.

01.08.2015 | Konkursy | przeczytano: 1709 razy
S jak Spady

Alfabet Chochlika (2): S jak Spady

SPADY to temat rzeka. Od publikacji pierwszego felietonu im poświęconego minęło już kilka lat, lecz problem jest ciągle aktualny. Brak lub niewłaściwie zastosowanie spadów, pozostaje do dziś najczęstszym błędem plików produkcyjnych przesyłanych do druku. Starzy wyjadacze nie mają raczej z tym większych kłopotów, ale w między czasie wyrosło nam kolejne pokolenie grafików komputerowych i to im właśnie dedykuję dzisiejsze rozważania.

04.06.2015 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 5510 razy
Artykuły z cyklu Alfabet Chochlika
Znamy zwycięzców polskiej edycji Imagine Cup 2015

Po dwóch dniach finałowych prezentacji jury wybrało 3 najlepsze drużyny z Polski, które będą miały szansę reprezentować nasz kraj podczas finałów światowych Imagine Cup. W każdej z trzech kategorii – Games, Innovation i World Citizenship jury wybrało Drużyny Narodowe, które po zakończeniu Finałów Krajowych i będą konkurować w półfinałach światowych online o udział w Światowych Finałach w Seattle, które odbędą się tradycyjnie w lipcu 2015.

12.04.2015 | Konkursy | przeczytano: 1011 razy
Roślinny billboard promuje lasy

Żywy, zielony billboard oraz kwitnąca para „Lovelasów” zachęcają poznaniaków do leśnych spacerów. Niecodzienne reklamy stanęły pod Centrum Kultury Zamek w ramach organizowanej przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu akcji: „Las. Bliżej niż myślisz”. W instalacjach wykorzystano 16 gatunków roślin.

30.05.2014 | Z rynku | przeczytano: 3593 razy
Deligic: Interaktywne video przyszłością kinematografii?

Film interaktywny to treść video, która reaguje na akcje użytkownika i w konsekwencji może być sterowana różnymi metodami jak mysz i klawiatura, urządzenia mobilne lub głos. W filmie interaktywnym fabuła staje się nieliniowa, co oznacza, że wydarzenia mają więcej niż jeden możliwy przebieg oraz istnieje więcej niż jedno zakończenie filmu.

22.03.2013 | Świat mediów | przeczytano: 1541 razy
1 2
Strona 1/2 (artykułów: 68)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764