logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

cenzura: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 104
Facebook przegrywa w sądzie: nie może cenzurować, jak chce i kogo chce

Blokując konta i grupy Społecznej Inicjatywy Narkopolityki (SIN), Meta naruszyła dobra osobiste organizacji. Sąd wydał właśnie przełomowy wyrok w sprawie prowadzonej przez Fundację Panoptykon, potwierdzając tym samym, że platformy internetowe nie mogą blokować, jak chcą i kogo chcą. A osoby zablokowane mają prawo do sądu we własnym kraju.

27.03.2024 | przeczytano: 183 razy
Bielmo. Franciszkańska 3: TVN odpowiada KRRiT

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia redakcji TVN w związku z karą nałżoną przez przewodniczącego KRRiT Maciej Świrskiego na stację w związku z emisją reportażu "Bielmo. Franciszkańska 3"  poruszającego problem pedifilii wśród księży.

06.03.2024 | przeczytano: 317 razy
Stanowisko KRRiT w sprawie kary dla TVN za reportaż „Franciszkańska 3”

Po emisji reportażu do Krajowej Rady wpłynęła rekordowa w historii KRRiT liczba skarg. Zarejestrowano 6058 wystąpień (maili, formularzy ze strony internetowej, zgłoszeń przez platformę ePUAP i listów wysyłanych tradycyjną pocztą). Wystąpienia te zawierały 39 613 podpisów obywateli wyrażających swój sprzeciw wobec treści zawartych w audycji.

06.03.2024 | przeczytano: 426 razy
Amerykański fundusz MDIF inwestuje w Wirtualną Polskę

Amerykański Media Development Investment Fund (MDIF), nabył mniejszościowy udział w Wirtualnej Polsce Holding. Inwestycja ma służyć wsparciu w utrzymaniu niezależności mediów należących do WP.

15.10.2023 | przeczytano: 577 razy
Wolność słowa a zniesławienie

W świetle tegorocznych wyborów, a także w związku z ostatnią aferą w świecie polskich youtuberów, ostatnie dni to czas pełen emocji, wymiany poglądów, gorących debat, sporów w przestrzeni publicznej. W takim momencie często przekraczane są granice dobrego smaku a wolność słowa zamieniona na zniewagę... Kiedy jednak mamy do czynienia ze zniesławieniem, o które można spodziewać się oskarżenia?

15.10.2023 | przeczytano: 788 razy
NIK: TVP – Bizancjum za publiczne pieniądze. Wyniki kontroli

Naruszenie zasad legalności, rzetelności, celowości lub gospodarności stwierdziła w wydatkach Telewizji Polskiej SA Najwyższa Izba Kontroli. Skala nieprawidłowości, ich wymiar finansowy, jak również charakter, który wskazuje na to, że takie działania mogą się powtórzyć nie pozwala NIK na wystawienie państwowej stacji pozytywnej oceny w objętym kontrolą zakresie. Nieprzestrzeganie przez TVP SA zasad wydawania pieniędzy ma tym większe znaczenie, że jest ona finansowana w głównej mierze ze środków publicznych. W latach 2021-2022 ich udział w przychodach stacji ze sprzedaży wynosił ponad 60%.

10.10.2023 | przeczytano: 688 razy
Rosyjskie społeczeństwo bardzo podatne na manipulacje Kremla

Większość rosyjskiego społeczeństwa popiera lub milcząco akceptuje rządy Władimira Putina i wojnę prowadzoną w Ukrainie. Co więcej, po inwazji na ten kraj poparcie dla działań Kremla w sondażach opinii publicznej znacząco wzrosło – pokazała ubiegłoroczna analiza Ośrodka Studiów Wschodnich. Ten wzrost poparcia jest jednak efektem prowadzonej na ogromną skalę dezinformacji i rozbudowanej machiny propagandowej, która od początku wojny przedstawia rosyjskiemu społeczeństwu zafałszowany obraz rzeczywistości. Kremlowski reżim nie szczędzi na ten cel pieniędzy, podobnie jak na propagandę nakierowaną na społeczność międzynarodową, również na Polaków. Tutaj jednak nie działa prosta manipulacja, więc Kreml wykorzystuje do tego słabości społeczeństwa i pojawiające się napięcia między Ukraińcami i Polakami.

29.09.2023 | przeczytano: 588 razy
Fake newsy stworzone przez sztuczną inteligencję trudne do rozpoznania

Sztuczna inteligencja jest w stanie coraz lepiej imitować teksty pisane przez ludzi, a nawet tworzyć takie, które są łatwiejsze do zrozumienia – dowodzą naukowcy z Uniwersytetu Zuryskiego. Co istotne odbiorcy nie są w stanie odróżnić informacji tworzonych przez sztuczną inteligencję. Zarówno te prawdziwe, jak i fałszywe wydają im się bardziej wiarygodne niż te pisane przez ludzi. Rodzi to obawy o wykorzystanie sztucznej inteligencji do szerzenia dezinformacji.

22.09.2023 | przeczytano: 631 razy
Oświadczenie Eurozet ws. kary KRRiT: Świrski wykracza poza kompetencje

11 sierpnia br. Przewodniczący KRRiT nałożył na Radio ZET karę finansową za naruszenie art. 18 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji, czyli za emisję przekazów sprzecznych z prawem, z polską racją stanu i poglądów sprzecznych z dobrem społecznym, a konkretnie za przekazy rzekomo dezinformujące opinię publiczną w sprawie okoliczności przejazdu prezydenta Ukrainy przez terytorium Polski.

17.08.2023 | przeczytano: 703 razy
Decyzja KRRiT w sprawie kary dla Eurozet Radio: przekazy dezinformujące

11. sierpnia 2023 r., po przeprowadzeniu postępowania wszczętego z urzędu w sprawie emisji przekazów dezinformujących opinię publiczną na temat okoliczności przejazdu prezydenta Ukrainy przez terytorium Polski, Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski podjął decyzję o ukaraniu spółki Eurozet Radio. Audycja została wyemitowana w programie Radio Zet w dniu 22 grudnia 2022 r., w serwisie informacyjnym o godz. 9:00,

17.08.2023 | przeczytano: 793 razy
Deklaracja redaktorek i redaktorów naczelnych w obronie niezależności mediów

Jako redaktorki i redaktorzy naczelni największych polskich mediów stajemy w obronie ich niezależności i deklarujemy nasze niepodważalne przywiązanie dla wartości dziennikarskich, takich jak obiektywizm, rzetelność i uczciwość dziennikarska.

28.06.2023 | przeczytano: 1070 razy (komentarzy: 46)
Oświadczenie Rady Przedsiębiorczości w sprawie kolejnych ataków na niezależne media

Rada Przedsiębiorczości z oburzeniem odbiera wstrząsające informacje o naciskach wywieranych na wolne media przez przedstawicieli i wysłanników władz rządowych. Redaktorzy naczelni Onet i Wirtualnej Polski ujawnili, że w ostatnim czasie ich spółki medialne otrzymały propozycje zatrudnienia osób związanych z władzą. Osoby te miałyby kontrolować przekaz i dbać o jego zgodność z polityczną linią rządu i partii rządzącej. Ceną odmowy są administracyjne działania represyjne: nieuzasadnione kontrole, próby wymuszonego przejęcia przez spółki skarbu państwa, czy też absurdalne postępowania UOKiK.

27.06.2023 | przeczytano: 879 razy
Oświadczenie TVN24 w sprawie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego

W związku z wypowiedzą Jarosława Kaczyńskiego, który nazwał dziennikarza usiłującego zadać mu pytanie "przedstawicielem Kremla", redakcja TVN24 wydała oświadczenie.

28.05.2023 | przeczytano: 700 razy
Oświadczenie Rady Press Club Polska w sprawie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego wobec dziennikarza TVN24

Skandaliczna wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego pod adresem dziennikarza telewizji TVN24, jakoby ten był „przedstawicielem Kremla” jest nie tylko głęboko obraźliwa, ale stanowi także kolejne świadectwo skrajnej arogancji władzy. Żadna ekwilibrystyka słowna nie osłabia siły tej obelgi.

28.05.2023 | przeczytano: 821 razy

IAB Polska i Rada Programowa Forum IAB 2022 zapraszają do zgłaszania propozycji wystąpień na kolejną edycję konferencji o branży internetowej, która odbędzie się 8-9 czerwca 2022 r. w Warszawie. Temat przewodni Forum IAB 2022 to: „Transformacja na sterydach. Digital kontra pandemia 1:0”. [PLEASE SCROLL DOWN FOR THE ENGLISH VERSION].

11.02.2022 | przeczytano: 675 razy
Oświadczenie Zarządu TVN S.A.

Decyzja Sejmu w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji jest wprost wymierzona w TVN, stanowi także bezprecedensowy atak na wolność słowa i niezależność mediów. Będziemy zdecydowanie i konsekwentnie bronić TVN24 i pozostałych kanałów TVN Grupa Discovery.

13.08.2021 | przeczytano: 837 razy
Szef PE: głosowanie nad „lexTVN” bardzo niepokojące

Głosowanie nad ustawą medialną „lexTVN” w Polsce jest bardzo niepokojące; nie ma wolności bez wolnych mediów – podkreślił w czwartek szef Parlamentu Europejskiego David Sassoli.

13.08.2021 | przeczytano: 817 razy
IAB Polska w sprawie propozycji zmian w ustawie o radiofonii i telewizji

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska wyraża zaniepokojenie proponowanymi zmianami w ustawie z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji, wyrażonymi w projekcie z dnia 7.07.2021 r. ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji (druk sejmowy nr 1389), zwłaszcza odnoszącymi się do zakresu podmiotowego wyrażonego w art. 35.

06.08.2021 | przeczytano: 1181 razy
Medioznawca: KRRiT nie wypełnia swojej roli. Jej skład jest monopartyjny

– Doświadczenie pokazało, że na przestrzeni lat składy KRRiT bywały różne, ale nigdy nie były tak monopartyjne jak obecnie – mówi prof. Tadeusz Kowalski, medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego. Jak ocenia, KRRiT w obecnym składzie nie wypełnia swojej konstytucyjnej roli, a pomysł przejęcia od amerykańskiego koncernu medialnego Discovery udziałów w grupie TVN przez jedną ze spółek Skarbu Państwa doprowadziłby do czarnego scenariusza i stworzenia rządowej tuby propagandowej.

02.08.2021 | przeczytano: 954 razy
Unia Europejska chce walczyć z prywatną cenzurą w internecie

Prywatna cenzura w wykonaniu portali społecznościowych, czyli m.in. usuwanie profili przez Facebooka, może utrudniać działalność organizacjom społecznym, artystom, politykom czy dziennikarzom. Procesy sądowe zapowiada były prezydent USA Donald Trump, ale nie on jedyny chce walczyć z prywatną cenzurą. Unia Europejska pracuje nad nowym prawem, które ma zapewnić większą przejrzystość decyzji moderacyjnych oraz możliwość ich kwestionowania, także przed sądem.

02.08.2021 | przeczytano: 1204 razy (komentarzy: 18)

W obronie stacji TVN 28 lipca 2021 r. powstał list otwarty, pod którym podpisało się do tej pory ponad 200 dziennikarzy, w tym redaktorzy naczelni "Gazety Wyborczej", "Newsweeka", "Polityki", OKO.press, "Press" oraz "Rzeczpospolitej".

30.07.2021 | przeczytano: 1504 razy
Oświadczenie Discovery, Inc. w związku z projektem ustawy medialnej

12 lipca Discovery, Inc. wydał oświadczenie w sprawie inicjatywy legislacyjnej zagrażającej koncesji TVN i TVN 24, z którą wystąpili posłowie PiS. Przytaczamy całość tego oświadczenia w oryginalnej postaci.

17.07.2021 | przeczytano: 829 razy
Izba Wydawców Prasy w sprawie „lex TVN”

16 lipca Zarząd Izby Wydawców Prasy wydał oświadczenie w sprawie inicjatywy legislacyjnej zagrażającej koncesji TVN i TVN 24, z którą wystąpili posłowie PiS. Przytaczamy całość tego oświadczenia w oryginalnej postaci.

17.07.2021 | przeczytano: 920 razy
IGRZ protestuje przeciwko nowelizacji Ustawy o radiofonii i telewizji

9 lipca Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej wydała oświadczenie w sprawie inicjatywy legislacyjnej zagrażającej koncesji TVN i TVN 24, z którą wystąpili posłowie PiS. Przytaczamy całość tego oświadczenia w oryginalnej postaci.

15.07.2021 | przeczytano: 774 razy
Kogo nie zablokuje Facebook? SIN wygrywa pierwsze starcie w sądzie

Facebook nie może usuwać treści publikowanych w jego portalach przez Społeczną Inicjatywę Narkopolityki – przynajmniej do czasu zakończenia procesu sądowego, który organizacja wspierana przez Panoptykon wytoczyła przeciwko internetowemu gigantowi. A jeżeli SIN wygra, Facebook będzie musiał przywrócić poprzednie konto organizacji, które nagle i bez wyjaśnień skasował w 2018 roku, chociaż – jak twierdzą aktywiści – nie naruszono żadnych zasad.

08.07.2021 | przeczytano: 753 razy
Branża erotyczna

Branże regulowane w social media: Branża erotyczna

Na początek warto dokonać pewnego rozróżnienia. W niniejszym artykule skupiamy się na promowaniu branży erotycznej, która koncentruje się na publikowaniu treści erotycznych, a nie treści pornograficznych. Zapraszamy do lektury materiału z najnowszej publikacji Grupy Roboczej Social Media IAB Polska!

15.03.2021 | przeczytano: 2403 razy

Zespół redakcyjny Telex.hu z Węgier otrzymał Nagrodę #AllForJan – wyróżnienie, które jest upamiętnieniem osoby zamordowanego 3 lata temu słowackiego dziennikarza Jána Kuciaka. Gala #AllForJan była częścią konferencji MEDIA for FREEDOM Summit (d. Press Freedom Conference), wydarzenia online organizowanego 25 lutego przez European Magazine Media Association oraz European Newspaper Publishers’ Association.

26.02.2021 | przeczytano: 302 razy
Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej o projekcie ustawy o podatku od reklamy

Do Ministerstwa Finansów

W imieniu branży reklamy zewnętrznej (zwanej dalej OOH) stanowczo sprzeciwiamy się wprowadzeniu podatku od przychodów reklamowych w mediach, w tym od ekspozycji reklamy na nośnikach reklamy zewnętrznej OOH, tzw. składki od reklamy.

19.02.2021 | przeczytano: 917 razy
Sprzeciw SAR oraz IAA Polska wobec wprowadzenia danin od reklamy

Stanowczy sprzeciw Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR oraz IAA Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy wobec wprowadzania danin od reklamy.

16.02.2021 | przeczytano: 507 razy
Blisko 70%% Polaków nie chce nałożenia nowego podatku na media

Niemal siedmiu na dziesięciu Polaków nie popiera nałożenia na media dodatkowego podatku. Patrząc na wiek respondentów, widać, że najwięcej oponentów jest w grupie mającej od 18 do 22 lat. Przedstawiona koncepcja nie podoba się głównie osobom, które żyją w miastach liczących 100-199 tys. i ponad 500 tys. mieszkańców. Zdaniem prawie 65% badanych, koncerny medialne dobrze zrobiły, że w proteście wyłączyły swoje programy i strony internetowe.

16.02.2021 | przeczytano: 774 razy (komentarzy: 23)
Podatek od reklamy: oświadczenie Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej OOH

Polski rząd zamierza wprowadzić podatek od przychodów reklamowych. Dotyczyć ma również branży reklamy zewnętrznej OOH, która w wyniku pandemii Covid-19 poniosła w minionym roku ogromne straty. Przychody reklamy OOH zmniejszyły się w 2020 roku o blisko 40%, a w samym tylko drugim kwartale ubiegłego roku spadły o ponad 71%. Reklama OOH jest medium, które w wyniku pandemii ucierpiało najbardziej. Początek 2021 nie odbiega od dramatycznej sytuacji roku ubiegłego. Już dzisiaj szacujemy, że ewentualne doprowadzenie branży OOH do stanu sprzed pandemii potrwa minimum 3 lata, zakładając możliwie szybki powrót do normalności.

12.02.2021 | przeczytano: 686 razy
Podatek od reklamy: apel IAB Polska do firm z branży medialnej

IAB Polska solidaryzuje się z protestem mediów pod hasłem „media bez wyboru”, ponieważ używanie epidemii jako pretekstu do wprowadzenia kolejnej, wyjątkowo dotkliwej i trwałej daniny solidarnościowej, która nie zostanie zniwelowana wraz z końcem pandemii COVID-19, budzi nasz zdecydowany sprzeciw.

12.02.2021 | przeczytano: 593 razy
Ringier Axel Springier Polska bierze udział w akcji „Media bez wyboru”

Ponad 40 firm medialnych w Polsce połączyło siły we wspólnej inicjatywie, mającej na celu pokazanie jak mógłby wyglądać świat bez niezależnych mediów po wprowadzeniu w życie nowego obciążenia finansowego, które spowoduje znaczące ograniczenie możliwości rozwojowe wielu firm.

12.02.2021 | przeczytano: 435 razy
Akcja „Media bez wyboru” jednoczy redakcje z całej Polski

W protest wobec projektu wprowadzenia podatku od reklam dla mediów zaangażowali się dziennikarze z całego kraju. Oprócz wielu serwisów internetowych, stacji telewizyjnych i radiowych swoje poparcie dla akcji „Media bez wyboru” wyrazili również wydawcy prasy. 30 dzienników opublikowało wczoraj na pierwszych stronach swoich gazet hasło przewodnie sprzeciwu lub list otwarty do władz Rzeczypospolitej Polskiej i liderów ugrupowań politycznych. Samo działanie tytułów prasowych to dotarcie na poziomie 1,2 mln kontaktów z przekazem - podaje Instytut Monitorowania Mediów IMM.

11.02.2021 | przeczytano: 586 razy
Podatek od reklamy: oświadczenie Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy

Związek Stowarzyszeń Rada Reklamy z dużym niepokojem przyjmuje założenia projektu ustawy o dodatkowych przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów.

11.02.2021 | przeczytano: 394 razy
Stanowisko ZFPR w sprawie planowanego podatku od przychodów z reklamy i protestu wydawców

ZFPR zdecydowanie popiera protest przeciwko kolejnemu obciążeniu podatkowemu, jakie proponuje wprowadzić obecnie rząd. To, czego cała branża szeroko rozumianej komunikacji po roku funkcjonowania w pandemii potrzebuje, to stabilizacja finansowa dla powrotu na ścieżkę wzrostu. Wbrew zapewnieniom autorów propozycji nowej regulacji, nie tylko nie wpłynie ona na poprawę koniunktury, ale pogłębi recesję. Nie mamy bowiem wątpliwości, że nowy podatek dla części mediów i innych podmiotów, których dotknie, będzie oznaczał wyrok śmierci oraz spowoduje konsekwentną reakcję łańcuchową dla znaczącej liczby pozostałych uczestników tego rynku.

11.02.2021 | przeczytano: 288 razy
Oświadczenie organizacji pozarządowych ws. podatku medialnego

Nie ma prawa do informacji, kiedy ogranicza się jej rozpowszechnianie. Dlatego wyrażamy naszą solidarność z dziennikarzami i dziennikarkami, których działalność może zostać znacząco ograniczona na skutek wprowadzenia tzw. podatku medialnego.

11.02.2021 | przeczytano: 382 razy
SAR oraz IAA Polska wzywają rząd do zaniechania prac nad nową daniną od przychodów reklamowych

Środowisko branży komunikacji marketingowej z niepokojem obserwuje inicjatywę objęcia działalności reklamowej dodatkowym podatkiem.

10.02.2021 | przeczytano: 445 razy
List otwarty do władz Rzeczypospolitej Polskiej i liderów ugrupowań politycznych

Zwracamy się w sprawie zapowiadanego nowego, dodatkowego obciążenia mediów działających na polskim rynku, myląco nazywanego „składką”, wprowadzaną pod pretekstem Covid-19.

10.02.2021 | przeczytano: 829 razy (komentarzy: 10)
Platformy vs wolność słowa. Rozmowa z Anną Mazgal i Dorotą Głowacką

Co powinno zostawać w sieci, a co z niej znikać? I kto powinien o tym decydować?

06.02.2021 | przeczytano: 917 razy
Oświadczenie IAB Polska w sprawie rządowego projektu dotyczącego podatku od przychodów reklamowych

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska z dużym niepokojem przyjmuje założenia projektu ustawy o dodatkowych przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów.

05.02.2021 | przeczytano: 1039 razy (komentarzy: 39)
Ustawa o wolności słowa? Raczej ustawa inwigilacyjna 2.0!

Zamiast obiecywanej wolności słowa w Internecie ogłoszony z hukiem projekt ustawy ministra Ziobry wprowadza inwigilację i cenzurę. Zamiast ograniczać władzę platform internetowych i umożliwiać Polkom i Polakom swobodne wyrażanie poglądów w sieci – przyznaje nowe możliwości służbom, które będą mogły na masową skalę sprawdzać, co robimy on-line, i proponuje ochronę tylko wybranych poglądów oraz grup, które dziś czują się dyskryminowane na Facebooku lub YouTubie. Wyjaśniamy, co znalazło się w projekcie i dlaczego nazywamy go ustawą inwigilacyjną 2.0.

05.02.2021 | przeczytano: 1526 razy (komentarzy: 1)
Rusza kampania społeczna „#Nieprzesadzam”

Babbel – platforma do nauki języków obcych wraz z fundacją Centrum Praw Kobiet przygotowała specjalną kampanię, mającą na celu zwiększenie świadomości wokół agresji językowej. Akcja związana jest z Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, który obchodzony jest 25. listopada. Ma na celu uświadomienie, że przemoc wobec kobiet to nie tylko przemoc fizyczna. To również zwroty, do których przyzwyczajeni jesteśmy na co dzień, które często dają początek fizycznej agresji. Język nienawiści - to przemoc słowna, od której wszystko się zaczyna. Do akcji zaangażowało się wielu celebrytów, m. in. Anna Wendzikowska.

24.11.2020 | przeczytano: 1861 razy
Podatkiem w reklamę, czyli kowal zawinił...

1,6 zł mld rocznie. Tyle chce uszczknąć z reklamowego tortu Solidarna Polska, proponując objęcie mediów podatkiem od reklam. „Media są słabsze, więc nie będą stawiały dużego oporu” – mówi „Dziennikowi Gazecie Prawnej” rozmówca z ugrupowania Zbigniewa Ziobry.

09.09.2020 | przeczytano: 758 razy (komentarzy: 3)
Bloger wywalczył w Strasburgu prawo do wolności słowa. Po 10 latach

Dziesięć lat temu Sąd Okręgowy w Tarnowie uznał za bezprawne prowadzenie bloga, na którym czytelnicy mogli zamieszczać swoje komentarze bez wcześniejszej rejestracji. Zdaniem sądu umożliwiło to publikację zniesławiającego komentarza przez anonimowego internautę. Europejski Trybunał Praw Człowieka stwierdził właśnie w wyroku Jezior p. Polsce, że doszło w tej sprawie do naruszenia wolności słowa w sieci. Jednocześnie Strasburg dołożył kolejną cegiełkę do bardzo aktualnej dzisiaj dyskusji o reformie zasad odpowiedzialności administratorów portali za treści publikowane przez ich użytkowników.

11.06.2020 | przeczytano: 1178 razy (komentarzy: 15)
Armagedon w „Trójce” vol. 2 - utwór Kazika wywołał lawinę

Do długiej listy nazwisk, które znikły z anteny radiowej „Trójki” w marcu i kwietniu tego roku, dołączają następne. Wydaje się, że afera z anulowaniem 1998. notowania Listy Przebojów Trójki, w którym pierwsze miejsce zajął utwór Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”, przelała ostatecznie czarę goryczy. Z rozgłośnią pożegnali się właśnie Marek Niedźwiedzki, Hirek Wrona, Marcin Kydryński, Wojciech Mazolewski i Agnieszka Szydłowska.

18.05.2020 | przeczytano: 1705 razy (komentarzy: 30)
„Cyfrowi drapieżnicy” atakują wolne media

U nas wciąż głośno o propagandzie w mediach, czystkach kadrowych i ściganiu dziennikarzy w sądach. A jak wygląda cenzura w dobie nowoczesnych technologii? To zorganizowane kampanie hejterskie przeciwko dziennikarzom, rozsiewanie na ich temat dezinformacji i ujawnienie intymnych informacji w sieci, śledzenie ich telefonów za pomocą narzędzi hakerskich czy blokowanie stron internetowych niewygodnych mediów.

16.04.2020 | przeczytano: 723 razy
Armagedon w „Trójce” - przegląd strat

W zalewie informacji prasowych dotyczących wirusa giną doniesienia dotyczące dramatycznej sytuacji w Programie III Polskiego Radia. W ostatnim czasie z anteny znikają kolejne osoby stanowiące filar redakcyjnego zespołu. Znalazły się wśród nich takie ikony radiowej Trójki jak Wojciech Mann czy Jan Chojnacki.

26.03.2020 | przeczytano: 1647 razy (komentarzy: 21)
Czego branżę PR uczy współpraca Lorda Kruszwila i samorządu województwa podlaskiego?

Influencer marketing to jedna z mocniej rozwijającej się w ostatnich latach gałęzi marketingu, korzystają z tego narzedzia także PR-owcy. Po wsparcie do twórców zwracają się nie tylko marki komercyjne (od tych globalnych np. Coca-Cola, po mniejsze lokalne np. restauracje i zakłady usługowe), ale też stowarzyszenia, fundacje instytucje pożytku publicznego (np. WOŚP czy Szlachetna Paczka), organizacje turystyczne czy samorządy.

28.01.2020 | przeczytano: 1163 razy (komentarzy: 2)
Cenzura prewencyjna w PAP: protest pod Polską Agencję Prasową

W dniu 12.01.2020 pod Polską Agencją Prasową odbył się protest gromadzący kilkadziesiąt różnych organizacji i środowisk dotkniętych cenzurą prewencyjną.

17.01.2020 | przeczytano: 1521 razy
1 2 3
Strona 1/3 (artykułów: 104)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764