logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

cenzura: najczęściej komentowane

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 104
Wybory 2019. Facebook decyduje

Podczas gdy Fundacja Panoptykon bada rolę Facebooka w kampanii wyborczej, niektórzy politycy na własnej skórze odczuwają problemy związane z arbitralnymi decyzjami firmy. Jeden z kandydatów startujący w jesiennych wyborach parlamentarnych twierdzi, że otrzymał zakaz publikacji postów do 8 listopada, inny – ze względu na ograniczanie możliwości wykupienia reklam – zdecydował się pozwać firmę. Politycy zderzają się właśnie z problemem, który zdiagnozowaliśmy, rozpoczynając precedensową sprawę SIN vs Facebook: to internetowy gigant decyduje, co zobaczymy na jego ścianie, a czego nie. Przy czym robi to w sposób arbitralny i nieprzejrzysty, czyli – inaczej mówiąc – wedle własnego widzimisię.

06.10.2019 | przeczytano: 1454 razy (komentarzy: 88)
Czy polski rząd pójdzie na wojnę z Facebookiem?

Nie milkną echa usunięcia przez administratorów Facebooka stron organizacji prawicowych. Czystka dotknęła m.in. profile Marszu Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego i Ruchu Narodowego. Głos w sprawie zabrała minister cyfryzacji Anna Streżyńska oraz wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

02.11.2016 | przeczytano: 1980 razy (komentarzy: 75)
Deklaracja redaktorek i redaktorów naczelnych w obronie niezależności mediów

Jako redaktorki i redaktorzy naczelni największych polskich mediów stajemy w obronie ich niezależności i deklarujemy nasze niepodważalne przywiązanie dla wartości dziennikarskich, takich jak obiektywizm, rzetelność i uczciwość dziennikarska.

28.06.2023 | przeczytano: 1070 razy (komentarzy: 46)
Będzie kolejny rozdział wojny rządu z Facebookiem o skrajną prawicę?

Kiedy w 2016 r. Facebook usunął profile Marszu Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej, ONR i Ruchu Narodowego, reakcje obozu rządzącego były zdecydowane. Patryk Jaki grzmiał, że "woła to o pomstę do nieba" i że "na to absolutnie nie można się zgodzić". Minęły dwa lata, a z Facebooka ponownie znikają profile ONR i Narodowego Odrodzenia Polski (NOP).  Jak rząd zareaguje tym razem?

28.04.2018 | przeczytano: 1219 razy (komentarzy: 43)
Oświadczenie IAB Polska w sprawie rządowego projektu dotyczącego podatku od przychodów reklamowych

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska z dużym niepokojem przyjmuje założenia projektu ustawy o dodatkowych przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów.

05.02.2021 | przeczytano: 1039 razy (komentarzy: 39)
Armagedon w „Trójce” vol. 2 - utwór Kazika wywołał lawinę

Do długiej listy nazwisk, które znikły z anteny radiowej „Trójki” w marcu i kwietniu tego roku, dołączają następne. Wydaje się, że afera z anulowaniem 1998. notowania Listy Przebojów Trójki, w którym pierwsze miejsce zajął utwór Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”, przelała ostatecznie czarę goryczy. Z rozgłośnią pożegnali się właśnie Marek Niedźwiedzki, Hirek Wrona, Marcin Kydryński, Wojciech Mazolewski i Agnieszka Szydłowska.

18.05.2020 | przeczytano: 1705 razy (komentarzy: 30)
Blisko 70%% Polaków nie chce nałożenia nowego podatku na media

Niemal siedmiu na dziesięciu Polaków nie popiera nałożenia na media dodatkowego podatku. Patrząc na wiek respondentów, widać, że najwięcej oponentów jest w grupie mającej od 18 do 22 lat. Przedstawiona koncepcja nie podoba się głównie osobom, które żyją w miastach liczących 100-199 tys. i ponad 500 tys. mieszkańców. Zdaniem prawie 65% badanych, koncerny medialne dobrze zrobiły, że w proteście wyłączyły swoje programy i strony internetowe.

16.02.2021 | przeczytano: 774 razy (komentarzy: 23)
A tymczasem w Rosji... Kreml blokuje Linkedin

Władymir Władimirowicz Putin pokazał, że nie żartuje. Rosyjskie władze zablokowały właśnie dostęp do serwisu LinkedIn, który nie podporządkował się wprowadzonemu w zeszłym roku przepisowi, obligującemu zagraniczne serwisy internetowe do przechowywania danych osobowych rosyjskich obywateli wyłącznie na rosyjskich serwerach.

18.11.2016 | przeczytano: 1097 razy (komentarzy: 22)
Armagedon w „Trójce” - przegląd strat

W zalewie informacji prasowych dotyczących wirusa giną doniesienia dotyczące dramatycznej sytuacji w Programie III Polskiego Radia. W ostatnim czasie z anteny znikają kolejne osoby stanowiące filar redakcyjnego zespołu. Znalazły się wśród nich takie ikony radiowej Trójki jak Wojciech Mann czy Jan Chojnacki.

26.03.2020 | przeczytano: 1647 razy (komentarzy: 21)
Unia Europejska chce walczyć z prywatną cenzurą w internecie

Prywatna cenzura w wykonaniu portali społecznościowych, czyli m.in. usuwanie profili przez Facebooka, może utrudniać działalność organizacjom społecznym, artystom, politykom czy dziennikarzom. Procesy sądowe zapowiada były prezydent USA Donald Trump, ale nie on jedyny chce walczyć z prywatną cenzurą. Unia Europejska pracuje nad nowym prawem, które ma zapewnić większą przejrzystość decyzji moderacyjnych oraz możliwość ich kwestionowania, także przed sądem.

02.08.2021 | przeczytano: 1204 razy (komentarzy: 18)
Bloger wywalczył w Strasburgu prawo do wolności słowa. Po 10 latach

Dziesięć lat temu Sąd Okręgowy w Tarnowie uznał za bezprawne prowadzenie bloga, na którym czytelnicy mogli zamieszczać swoje komentarze bez wcześniejszej rejestracji. Zdaniem sądu umożliwiło to publikację zniesławiającego komentarza przez anonimowego internautę. Europejski Trybunał Praw Człowieka stwierdził właśnie w wyroku Jezior p. Polsce, że doszło w tej sprawie do naruszenia wolności słowa w sieci. Jednocześnie Strasburg dołożył kolejną cegiełkę do bardzo aktualnej dzisiaj dyskusji o reformie zasad odpowiedzialności administratorów portali za treści publikowane przez ich użytkowników.

11.06.2020 | przeczytano: 1178 razy (komentarzy: 15)
KRRiT w ostatniej chwili uchyla karę dla TVN

We środę wieczorem, tuż przed upływem terminu złożenia odwołania od decyzji KRRiT, jej przewodniczący Witold Kołodziejski uchylił decyzję o karze nałożonej na Grupę TVN za relację z wydarzeń w Sejmie z grudnia 2016.

11.01.2018 | przeczytano: 982 razy (komentarzy: 13)
List otwarty do władz Rzeczypospolitej Polskiej i liderów ugrupowań politycznych

Zwracamy się w sprawie zapowiadanego nowego, dodatkowego obciążenia mediów działających na polskim rynku, myląco nazywanego „składką”, wprowadzaną pod pretekstem Covid-19.

10.02.2021 | przeczytano: 829 razy (komentarzy: 10)
Rząd szykuje centralny rejestr stron zakazanych

Resort finansów, Komisja Nadzoru Finansowego, Główny Inspektor Sanitarny i Ministerstwo Infrastruktury – wiele wskazuje na to, że te cztery podmioty będą niebawem zarządzać blokowanie niezgodnych z prawem stron internetowych. W zaciszu gabinetów zapadać będą decyzje o niedostępności stron i wpisywaniu ich do „centralnego rejestru”. A potem urzędnicy sprawdzą, czy mimo to nie dostaliśmy się na zakazaną stronę.

17.07.2018 | przeczytano: 1056 razy (komentarzy: 8)
Podatkiem w reklamę, czyli kowal zawinił...

1,6 zł mld rocznie. Tyle chce uszczknąć z reklamowego tortu Solidarna Polska, proponując objęcie mediów podatkiem od reklam. „Media są słabsze, więc nie będą stawiały dużego oporu” – mówi „Dziennikowi Gazecie Prawnej” rozmówca z ugrupowania Zbigniewa Ziobry.

09.09.2020 | przeczytano: 758 razy (komentarzy: 3)
Czego branżę PR uczy współpraca Lorda Kruszwila i samorządu województwa podlaskiego?

Influencer marketing to jedna z mocniej rozwijającej się w ostatnich latach gałęzi marketingu, korzystają z tego narzedzia także PR-owcy. Po wsparcie do twórców zwracają się nie tylko marki komercyjne (od tych globalnych np. Coca-Cola, po mniejsze lokalne np. restauracje i zakłady usługowe), ale też stowarzyszenia, fundacje instytucje pożytku publicznego (np. WOŚP czy Szlachetna Paczka), organizacje turystyczne czy samorządy.

28.01.2020 | przeczytano: 1163 razy (komentarzy: 2)

W kilka tygodni po wystąpieniu min. Środy, na której wniosek Krajowa Rady Radiofonii i Telewizji sprawdza jak w reklamach pokazywana jest kobieta, przyszedł czas na męskie pośladki. Pod lupę pójdzie reklama paneli podłogowych Kronopolu.

06.06.2005 | przeczytano: 8466 razy (komentarzy: 2)
Reklama książki o Macierewiczu zablokowana przez TVP. „Przekaz nieobiektywny”Zobacz wideo

Jak poinformowało wydawnictwo Arbitor, nakładem którego ukazała się książka Tomasza Piątka "Macierewicz i jego tajemnice" , TVP odmówiła wyemitowania reklamy książki na swojej antenie powołując się na brak obiektywności przekazu.

02.09.2017 | przeczytano: 1364 razy (komentarzy: 1)
Ustawa o wolności słowa? Raczej ustawa inwigilacyjna 2.0!

Zamiast obiecywanej wolności słowa w Internecie ogłoszony z hukiem projekt ustawy ministra Ziobry wprowadza inwigilację i cenzurę. Zamiast ograniczać władzę platform internetowych i umożliwiać Polkom i Polakom swobodne wyrażanie poglądów w sieci – przyznaje nowe możliwości służbom, które będą mogły na masową skalę sprawdzać, co robimy on-line, i proponuje ochronę tylko wybranych poglądów oraz grup, które dziś czują się dyskryminowane na Facebooku lub YouTubie. Wyjaśniamy, co znalazło się w projekcie i dlaczego nazywamy go ustawą inwigilacyjną 2.0.

05.02.2021 | przeczytano: 1526 razy (komentarzy: 1)
Nie będzie centralnego rejestru zakazanych stron www

Ministerstwo Cyfryzacji odstąpiło od pomysłu utworzenia centralnego rejestru domen zakazanych. Rejestr miał pozwalać na blokowanie nielegalnych stron www np. takich, poprzez które handluje się dopalaczami. 

25.07.2018 | przeczytano: 859 razy (komentarzy: 1)
Olbrzymia kara dla TVN za... relację spod Sejmu

Podczas posiedzenia 7 grudnia 2017 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji upoważniła Przewodniczącego do wydania decyzji o nałożeniu kary pieniężnej dla Spółki TVN SA z siedzibą w Warszawie w wysokości 1 479 000 zł.

11.12.2017 | przeczytano: 1847 razy
„ACTA 2”: Jak zagłosują polscy europosłowie?

Dziś w Parlamencie Europejskim odbędzie się głosowanie w sprawie dyrektywy o prawie autorskim, która m.in. wprowadza obowiązek filtrowania internetowych treści zamieszczanych przez użytkowników. Europosłowie zdecydują, czy wersja wypracowana przez Komisję Prawną (JURI) zostanie przyjęta jako oficjalne stanowisko Parlamentu w trójstronnych negocjacjach z Radą i Komisją. Jeśli europosłowie postanowią nie przyznać Komisji JURI mandatu negocjacyjnego, debata o ostatecznym kształcie dyrektywy będzie musiała się odbyć na posiedzeniu plenarnym Parlamentu.

05.07.2018 | przeczytano: 1548 razy
NIK: TVP – Bizancjum za publiczne pieniądze. Wyniki kontroli

Naruszenie zasad legalności, rzetelności, celowości lub gospodarności stwierdziła w wydatkach Telewizji Polskiej SA Najwyższa Izba Kontroli. Skala nieprawidłowości, ich wymiar finansowy, jak również charakter, który wskazuje na to, że takie działania mogą się powtórzyć nie pozwala NIK na wystawienie państwowej stacji pozytywnej oceny w objętym kontrolą zakresie. Nieprzestrzeganie przez TVP SA zasad wydawania pieniędzy ma tym większe znaczenie, że jest ona finansowana w głównej mierze ze środków publicznych. W latach 2021-2022 ich udział w przychodach stacji ze sprzedaży wynosił ponad 60%.

10.10.2023 | przeczytano: 688 razy
Kogo nie zablokuje Facebook? SIN wygrywa pierwsze starcie w sądzie

Facebook nie może usuwać treści publikowanych w jego portalach przez Społeczną Inicjatywę Narkopolityki – przynajmniej do czasu zakończenia procesu sądowego, który organizacja wspierana przez Panoptykon wytoczyła przeciwko internetowemu gigantowi. A jeżeli SIN wygra, Facebook będzie musiał przywrócić poprzednie konto organizacji, które nagle i bez wyjaśnień skasował w 2018 roku, chociaż – jak twierdzą aktywiści – nie naruszono żadnych zasad.

08.07.2021 | przeczytano: 753 razy

W obronie stacji TVN 28 lipca 2021 r. powstał list otwarty, pod którym podpisało się do tej pory ponad 200 dziennikarzy, w tym redaktorzy naczelni "Gazety Wyborczej", "Newsweeka", "Polityki", OKO.press, "Press" oraz "Rzeczpospolitej".

30.07.2021 | przeczytano: 1504 razy

Książka kontrowersyjnego byłego księdza Jacka Międlara była wystawiona w sieci Empik. - Zawiesiliśmy jej sprzedaż - mówi dla money.pl rzeczniczka prasowa sieci Monika Marianowicz.

18.11.2018 | przeczytano: 485 razy
TVP zrobi wyjątek dla wdowy: nie pozwie Magdaleny Adamowicz

Telewizja Polska zapowiedziała, że w drodze wyjątku nie pozwie Magdaleny Adamowicz - wdowy po Pawle Adamowiczu, która oskarżyła TVP o przyczynienie się do śmierci męża.

25.01.2019 | przeczytano: 783 razy
SAR oraz IAA Polska wzywają rząd do zaniechania prac nad nową daniną od przychodów reklamowych

Środowisko branży komunikacji marketingowej z niepokojem obserwuje inicjatywę objęcia działalności reklamowej dodatkowym podatkiem.

10.02.2021 | przeczytano: 445 razy
Cięcie zasięgów: Jak Facebook udaje, że (nie)walczy z deepfake'ami

„Wyobraźcie to sobie przez chwilę: jeden człowiek posiadający całkowitą kontrolę nad skradzionymi danymi miliardów ludzi, wszystkimi ich sekretami, życiem, przyszłością…” – mówi Mark Zuckerberg na sfałszowanym nagraniu, które opublikował na portalu brytyjski artysta Bill Posters jako część promocji projektu „Spectre” *. Posters swoim materiałem chce zwrócić uwagę na to, jaką władzą dysponuje Facebook dzięki gromadzonym przez siebie danym. Jednak więcej kontrowersji niż samo nagranie wzbudziła reakcja Facebooka na kolejnego głośnego deepfake’a.

24.06.2019 | przeczytano: 724 razy
Departament Stanu USA reaguje na karę dla TVN: „Ogromne zaniepokojenie”

Na wtorkowej konferencji prasowej w Departamencie Stanu USA jego rzeczniczka odniosła się do kary nałożonej przez KRRiT za zeszłoroczną relację spod Sejmu w TVN24. "Jesteśmy ogromnie zaniepokojeni kierunkiem, w jakim zdaje się zmierzać Polska" - stwierdziła Heather Nauert podkreślając, że wolne i niezależne media są jednym z głównych filarów demokratycznego państwa.

13.12.2017 | przeczytano: 1099 razy
Rada Etyki Mediów: Adamowicz obiektem oszczerstw ze strony TVP

Zamordowany prezydent Gdańska Paweł Adamowicz był na antenie publicznej telewizji obiektem oszczerstw, ale nie miał tam prawa do obrony - orzekła Rada Etyki Mediów. Publikujemy całe oświadczenie REM w tej sprawie, zamieszczone na stronach Związku Miast Polskich.

13.02.2019 | przeczytano: 520 razy
Oświadczenie organizacji pozarządowych ws. podatku medialnego

Nie ma prawa do informacji, kiedy ogranicza się jej rozpowszechnianie. Dlatego wyrażamy naszą solidarność z dziennikarzami i dziennikarkami, których działalność może zostać znacząco ograniczona na skutek wprowadzenia tzw. podatku medialnego.

11.02.2021 | przeczytano: 382 razy
Oświadczenie Rady Press Club Polska w sprawie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego wobec dziennikarza TVN24

Skandaliczna wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego pod adresem dziennikarza telewizji TVN24, jakoby ten był „przedstawicielem Kremla” jest nie tylko głęboko obraźliwa, ale stanowi także kolejne świadectwo skrajnej arogancji władzy. Żadna ekwilibrystyka słowna nie osłabia siły tej obelgi.

28.05.2023 | przeczytano: 821 razy
Oświadczenie TVN24 w sprawie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego

W związku z wypowiedzą Jarosława Kaczyńskiego, który nazwał dziennikarza usiłującego zadać mu pytanie "przedstawicielem Kremla", redakcja TVN24 wydała oświadczenie.

28.05.2023 | przeczytano: 700 razy
Stanowisko ZFPR w sprawie planowanego podatku od przychodów z reklamy i protestu wydawców

ZFPR zdecydowanie popiera protest przeciwko kolejnemu obciążeniu podatkowemu, jakie proponuje wprowadzić obecnie rząd. To, czego cała branża szeroko rozumianej komunikacji po roku funkcjonowania w pandemii potrzebuje, to stabilizacja finansowa dla powrotu na ścieżkę wzrostu. Wbrew zapewnieniom autorów propozycji nowej regulacji, nie tylko nie wpłynie ona na poprawę koniunktury, ale pogłębi recesję. Nie mamy bowiem wątpliwości, że nowy podatek dla części mediów i innych podmiotów, których dotknie, będzie oznaczał wyrok śmierci oraz spowoduje konsekwentną reakcję łańcuchową dla znaczącej liczby pozostałych uczestników tego rynku.

11.02.2021 | przeczytano: 288 razy

Z mediów społecznościowych korzysta 70% internautów, czyli 14 milionów Polaków – w tym 5,6 miliona robi to codziennie. Jest to ogromna grupa konsumentów, która na bieżąco wyraża swoje opinie i preferencje. Mimo to, tylko połowa firm regularnie sprawdza co o niej szepczą internauci, jak wynika z badań Kompasu Social Media. Dla tej i dla drugiej połowy, zespół Kompasu opracował receptę na wyłowienie cennych danych z szumu informacyjnego - audyt mediów społecznościowych.

04.07.2011 | przeczytano: 1945 razy
Artur Andrus i Robert Kantereit odchodzą z „Trójki”

Artur Andrus i Robert Kantereit zostali zmuszeni do odejścia z Programu III Polskiego Radia. Zarząd stacji nie wyraził zgody na ich współpracę z TVN24.

02.11.2017 | przeczytano: 1339 razy
Medioznawca: KRRiT nie wypełnia swojej roli. Jej skład jest monopartyjny

– Doświadczenie pokazało, że na przestrzeni lat składy KRRiT bywały różne, ale nigdy nie były tak monopartyjne jak obecnie – mówi prof. Tadeusz Kowalski, medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego. Jak ocenia, KRRiT w obecnym składzie nie wypełnia swojej konstytucyjnej roli, a pomysł przejęcia od amerykańskiego koncernu medialnego Discovery udziałów w grupie TVN przez jedną ze spółek Skarbu Państwa doprowadziłby do czarnego scenariusza i stworzenia rządowej tuby propagandowej.

02.08.2021 | przeczytano: 954 razy
Podatek od reklamy: oświadczenie Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy

Związek Stowarzyszeń Rada Reklamy z dużym niepokojem przyjmuje założenia projektu ustawy o dodatkowych przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów.

11.02.2021 | przeczytano: 394 razy
Akcja „Media bez wyboru” jednoczy redakcje z całej Polski

W protest wobec projektu wprowadzenia podatku od reklam dla mediów zaangażowali się dziennikarze z całego kraju. Oprócz wielu serwisów internetowych, stacji telewizyjnych i radiowych swoje poparcie dla akcji „Media bez wyboru” wyrazili również wydawcy prasy. 30 dzienników opublikowało wczoraj na pierwszych stronach swoich gazet hasło przewodnie sprzeciwu lub list otwarty do władz Rzeczypospolitej Polskiej i liderów ugrupowań politycznych. Samo działanie tytułów prasowych to dotarcie na poziomie 1,2 mln kontaktów z przekazem - podaje Instytut Monitorowania Mediów IMM.

11.02.2021 | przeczytano: 586 razy
Wirus z jajami

CASE STUDY | Wirus z jajami

W ciągu pięciu dni wielkanocną kartkę apeiro obejrzało ponad 600 000 unikalnych użytkowników. To znaczący wynik nie tylko wśród polskich kampanii wirusowych.

04.05.2008 | przeczytano: 10404 razy
Agora, WP, RASP i Newsweek przed sąd za Opole: Oświadczenie TVP

W związku z pojawiającymi się w prasie i uporczywie powtarzanymi w mediach informacjami, jakoby w TVP funkcjonowała cenzura artystów występujących w Festiwalu Opole 2017, TVP oświadcza, że takie twierdzenia są nieprawdziwe i naruszają dobre imię Spółki.

22.05.2017 | przeczytano: 556 razy
Fake newsy stworzone przez sztuczną inteligencję trudne do rozpoznania

Sztuczna inteligencja jest w stanie coraz lepiej imitować teksty pisane przez ludzi, a nawet tworzyć takie, które są łatwiejsze do zrozumienia – dowodzą naukowcy z Uniwersytetu Zuryskiego. Co istotne odbiorcy nie są w stanie odróżnić informacji tworzonych przez sztuczną inteligencję. Zarówno te prawdziwe, jak i fałszywe wydają im się bardziej wiarygodne niż te pisane przez ludzi. Rodzi to obawy o wykorzystanie sztucznej inteligencji do szerzenia dezinformacji.

22.09.2023 | przeczytano: 631 razy
„Cyfrowi drapieżnicy” atakują wolne media

U nas wciąż głośno o propagandzie w mediach, czystkach kadrowych i ściganiu dziennikarzy w sądach. A jak wygląda cenzura w dobie nowoczesnych technologii? To zorganizowane kampanie hejterskie przeciwko dziennikarzom, rozsiewanie na ich temat dezinformacji i ujawnienie intymnych informacji w sieci, śledzenie ich telefonów za pomocą narzędzi hakerskich czy blokowanie stron internetowych niewygodnych mediów.

16.04.2020 | przeczytano: 723 razy
Polsat tnie tematy polityczne w Superstacji. Eliza Michalik rezygnuje

Koniec z poruszaniem tematów politycznych Superstacji. Według dziennikarzy decyzja ma związek z problemami biznesowymi Zygmunta Solorza. O zakończeniu współpracy z należącą do Polsatu telewizją poinformowała Eliza Michalik.

06.06.2019 | przeczytano: 1061 razy
Ringier Axel Springier Polska bierze udział w akcji „Media bez wyboru”

Ponad 40 firm medialnych w Polsce połączyło siły we wspólnej inicjatywie, mającej na celu pokazanie jak mógłby wyglądać świat bez niezależnych mediów po wprowadzeniu w życie nowego obciążenia finansowego, które spowoduje znaczące ograniczenie możliwości rozwojowe wielu firm.

12.02.2021 | przeczytano: 435 razy
Podatek od reklamy: apel IAB Polska do firm z branży medialnej

IAB Polska solidaryzuje się z protestem mediów pod hasłem „media bez wyboru”, ponieważ używanie epidemii jako pretekstu do wprowadzenia kolejnej, wyjątkowo dotkliwej i trwałej daniny solidarnościowej, która nie zostanie zniwelowana wraz z końcem pandemii COVID-19, budzi nasz zdecydowany sprzeciw.

12.02.2021 | przeczytano: 593 razy
Ocenzurowana kampania Visual Communication

W kwietniu rozpoczęła się kampania wizerunkowa magazynu VISUAL COMMUNICATION pod hasłem „Mam już roczek”. Jej celem jest podkreślenie ustabilizowanej pozycji marki oraz promocja najnowszego numeru, który już jest w sprzedaży.

19.04.2007 | przeczytano: 1179 razy
Podatek od reklamy: oświadczenie Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej OOH

Polski rząd zamierza wprowadzić podatek od przychodów reklamowych. Dotyczyć ma również branży reklamy zewnętrznej OOH, która w wyniku pandemii Covid-19 poniosła w minionym roku ogromne straty. Przychody reklamy OOH zmniejszyły się w 2020 roku o blisko 40%, a w samym tylko drugim kwartale ubiegłego roku spadły o ponad 71%. Reklama OOH jest medium, które w wyniku pandemii ucierpiało najbardziej. Początek 2021 nie odbiega od dramatycznej sytuacji roku ubiegłego. Już dzisiaj szacujemy, że ewentualne doprowadzenie branży OOH do stanu sprzed pandemii potrwa minimum 3 lata, zakładając możliwie szybki powrót do normalności.

12.02.2021 | przeczytano: 686 razy
Wolność słowa a zniesławienie

W świetle tegorocznych wyborów, a także w związku z ostatnią aferą w świecie polskich youtuberów, ostatnie dni to czas pełen emocji, wymiany poglądów, gorących debat, sporów w przestrzeni publicznej. W takim momencie często przekraczane są granice dobrego smaku a wolność słowa zamieniona na zniewagę... Kiedy jednak mamy do czynienia ze zniesławieniem, o które można spodziewać się oskarżenia?

15.10.2023 | przeczytano: 788 razy
1 2 3
Strona 1/3 (artykułów: 104)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764