logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

cenzura: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 55
Wirus z jajami

CASE STUDY | Wirus z jajami

W ciągu pięciu dni wielkanocną kartkę apeiro obejrzało ponad 600 000 unikalnych użytkowników. To znaczący wynik nie tylko wśród polskich kampanii wirusowych.

04.05.2008 | przeczytano: 9118 razy

W kilka tygodni po wystąpieniu min. Środy, na której wniosek Krajowa Rady Radiofonii i Telewizji sprawdza jak w reklamach pokazywana jest kobieta, przyszedł czas na męskie pośladki. Pod lupę pójdzie reklama paneli podłogowych Kronopolu.

06.06.2005 | przeczytano: 7700 razy (komentarzy: 2)
Spot „Gazety Polskiej Codziennie”, którego nie pokażą telewizjeZobacz wideo

Redakcja "Gazety Polskiej Codziennie" udostępniła kontrowersyjny spot, którego emisji odmówiły TVP, TVN i - jak się dowiadujemy - ostatecznie także Polsat. Stacje tłumaczyły decyzję naruszeniem prawa wyborczego. Zobaczcie sami i oceńcie - czy to już cenzura w reklamie, jak chciała reżyserka reklam, Ewa Stankiewicz?

06.09.2011 | przeczytano: 3178 razy
Ścieżką przez zaskoczenie czyli ambient marketing

Nuda to słowo, które w języku marketingowca nie ma racji bytu. Liczy się bowiem to co oryginalne i niestandardowe. Właśnie na tym gruncie wyrósł ambient marketing - pojęcie obecne w branży już od kilkunastu lat, a wciąż nie do końca zdefiniowane.

19.02.2014 | przeczytano: 2772 razy
Stankiewicz: Cenzura już dotarła do reklamy

Cenzura już dotarła do reklamy. Nawet za pieniądze nie można przekazać wolnościowych treści – stwierdziła cytowana przez portal Niezalezna.pl Ewa Stankiewicz, reżyserka spotu „Gazety Polskiej Codziennie”, którego wyemitowania odmówiła właśnie TVP.

02.09.2011 | przeczytano: 2718 razy

Z mediów społecznościowych korzysta 70% internautów, czyli 14 milionów Polaków – w tym 5,6 miliona robi to codziennie. Jest to ogromna grupa konsumentów, która na bieżąco wyraża swoje opinie i preferencje. Mimo to, tylko połowa firm regularnie sprawdza co o niej szepczą internauci, jak wynika z badań Kompasu Social Media. Dla tej i dla drugiej połowy, zespół Kompasu opracował receptę na wyłowienie cennych danych z szumu informacyjnego - audyt mediów społecznościowych.

04.07.2011 | przeczytano: 1738 razy
Autocenzura w „Sukcesie”: Jakubas wyjaśnia, dziennikarze odchodzą

Zbigniew Jakubas, prezes spółki wydającej miesięcznik Sukces, wyraził ubolewanie w związku z sytuacją jaka powstała wokół magazynu. Wczoraj z pracy zrezygnowali kolejni dziennikarze, w tym zastępcy redaktor naczelnej.

31.03.2006 | przeczytano: 1693 razy
Pegaz zdjęty z anteny. Cenzura w TVP czy problem techniczny?

We środę nie ukazał się na antenie TVP1 kolejny odcinek „Pegaza”, poświęcony spektaklowi „Hymn”. Twórcy przedstawienia opowiadającego o podziale społeczeństwa na „KOD-owców” i „PIS-owców” zarzucają państwowej telewizji cenzurę. Według telewizji chodziło o względy techniczne.

08.04.2016 | przeczytano: 1558 razy
Czy polski rząd pójdzie na wojnę z Facebookiem?

Nie milkną echa usunięcia przez administratorów Facebooka stron organizacji prawicowych. Czystka dotknęła m.in. profile Marszu Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego i Ruchu Narodowego. Głos w sprawie zabrała minister cyfryzacji Anna Streżyńska oraz wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

02.11.2016 | przeczytano: 1326 razy (komentarzy: 76)
Social media po chińsku

LinkedIn postanowił przetestować wersję chińską swojego serwisu. Sprofilowanie usługi w kraju, gdzie kilkaset milionów ludzi korzysta z internetu, jest szansą na ogromny wzrost popularności tego portalu. Krok ten jest tym bardziej uzasadniony, że w Chinach zablokowane są serwisy konkurencyjne dla LinkedIn, a więc Facebook i Twitter.

25.02.2014 | przeczytano: 1280 razy
„ACTA 2”: Jak zagłosują polscy europosłowie?

Dziś w Parlamencie Europejskim odbędzie się głosowanie w sprawie dyrektywy o prawie autorskim, która m.in. wprowadza obowiązek filtrowania internetowych treści zamieszczanych przez użytkowników. Europosłowie zdecydują, czy wersja wypracowana przez Komisję Prawną (JURI) zostanie przyjęta jako oficjalne stanowisko Parlamentu w trójstronnych negocjacjach z Radą i Komisją. Jeśli europosłowie postanowią nie przyznać Komisji JURI mandatu negocjacyjnego, debata o ostatecznym kształcie dyrektywy będzie musiała się odbyć na posiedzeniu plenarnym Parlamentu.

05.07.2018 | przeczytano: 1236 razy
Olbrzymia kara dla TVN za... relację spod Sejmu

Podczas posiedzenia 7 grudnia 2017 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji upoważniła Przewodniczącego do wydania decyzji o nałożeniu kary pieniężnej dla Spółki TVN SA z siedzibą w Warszawie w wysokości 1 479 000 zł.

11.12.2017 | przeczytano: 1161 razy (komentarzy: 1)
Scrabble & Need for Street - akcja ambientowaZobacz fotorelację

Festiwal Need for Street przenosi Scrabble, najpopularniejszą grę słowną na świecie, do przestrzeni miejskiej. Dzięki wyjątkowej akcji ambientowej, z warszawskich ulic i popularnych lokali przemawiają do nas znajome płytki z literami.

15.06.2012 | przeczytano: 1074 razy
Ocenzurowana kampania Visual Communication

W kwietniu rozpoczęła się kampania wizerunkowa magazynu VISUAL COMMUNICATION pod hasłem „Mam już roczek”. Jej celem jest podkreślenie ustabilizowanej pozycji marki oraz promocja najnowszego numeru, który już jest w sprzedaży.

19.04.2007 | przeczytano: 1036 razy
Reklama książki o Macierewiczu zablokowana przez TVP. „Przekaz nieobiektywny”Zobacz wideo

Jak poinformowało wydawnictwo Arbitor, nakładem którego ukazała się książka Tomasza Piątka "Macierewicz i jego tajemnice" , TVP odmówiła wyemitowania reklamy książki na swojej antenie powołując się na brak obiektywności przekazu.

02.09.2017 | przeczytano: 859 razy (komentarzy: 2)

Większość polityków prowadzi konta nieprofesjonalnie i kopiuje treści z innych mediów, natomiast dziennikarze pozyskują newsy na potrzeby codziennej pracy zawodowej – pokazują badania portalu Twitter przeprowadzone przez studentkę kulturoznawstwa w SWPS.

07.02.2013 | przeczytano: 783 razy

W dobie niemal codziennych relacji telewizyjnych z sali sądowej, czy posiedzeń komisji śledczych trudno sobie wyobrazić przekaz bez zdjęć i materiałów video. Warto w tym kontekście zadać pytanie o zasady dotyczące fotografowania osób uczestniczących w tego typu wydarzeniach. Portal Fotoprawo.pl przytacza przepisy prawne, o których powinien pamiętać każdy fotograf relacjonujący wydarzenia z sali sądowej.

28.07.2017 | przeczytano: 773 razy
Cenzura prewencyjna w PAP: protest pod Polską Agencję Prasową

W dniu 12.01.2020 pod Polską Agencją Prasową odbył się protest gromadzący kilkadziesiąt różnych organizacji i środowisk dotkniętych cenzurą prewencyjną.

17.01.2020 | przeczytano: 768 razy
Będzie kolejny rozdział wojny rządu z Facebookiem o skrajną prawicę?

Kiedy w 2016 r. Facebook usunął profile Marszu Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej, ONR i Ruchu Narodowego, reakcje obozu rządzącego były zdecydowane. Patryk Jaki grzmiał, że "woła to o pomstę do nieba" i że "na to absolutnie nie można się zgodzić". Minęły dwa lata, a z Facebooka ponownie znikają profile ONR i Narodowego Odrodzenia Polski (NOP).  Jak rząd zareaguje tym razem?

28.04.2018 | przeczytano: 766 razy (komentarzy: 44)
Departament Stanu USA reaguje na karę dla TVN: „Ogromne zaniepokojenie”

Na wtorkowej konferencji prasowej w Departamencie Stanu USA jego rzeczniczka odniosła się do kary nałożonej przez KRRiT za zeszłoroczną relację spod Sejmu w TVN24. "Jesteśmy ogromnie zaniepokojeni kierunkiem, w jakim zdaje się zmierzać Polska" - stwierdziła Heather Nauert podkreślając, że wolne i niezależne media są jednym z głównych filarów demokratycznego państwa.

13.12.2017 | przeczytano: 764 razy
1 2 3
Strona 1/3 (artykułów: 55)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764