logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

cytat: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 162
Slogan reklamowy, czyli „najdroższe zdanie świata”

O astronomicznych honorariach dla copywriterów za napisanie "jednego zdania" krążą legendy. Rzeczywiście, gdyby przeliczać słowa na pieniądze, najbardziej opłaca się właśnie pisanie haseł reklamowych. Szkoda tylko, że zapotrzebowanie na nie jest stosunkowo małe. No i naprawdę niełatwo jest w tej dziedzinie zabłysnąć.

09.10.2005 | przeczytano: 101472 razy (komentarzy: 1)
Nieoczekiwana zmiana pól (semantycznych)

Reklamowe porady językowe: Nieoczekiwana zmiana pól (semantycznych)

Motto: "Ani IXI, ani OMO nie wypierze tak jak ZOMO"! - hasło z okresu stanu wojennego

Jedną z metod konstruowania haseł reklamowych jest wykorzystanie pól semantycznych jakiegoś wyrazu lub określenia (a nawet kontekstu kulturowego) i zbudowanie na tej podstawie ciągu skojarzeń, który ma spowodować lepsze zapamiętanie sloganu i w związku z tym podnieść jego skuteczność. Napisało mi się niechcący zdanie "długie, mądre i zawiłe", więc postaram się w paru słowach wyjaśnić.

21.03.2005 | przeczytano: 44141 razy (komentarzy: 4)
Artykuły z cyklu Reklamowe porady językowe
Najwyższy stopień przymiotnika

Reklamowe porady językowe: Najwyższy stopień przymiotnika

Motto: „I jeszcze dłużej, i jeszcze raz, sto lat, sto lat niech żyje nam...” (cytat z „kultowej” piosenki naszych rodziców)

Kiedy chodziłem do szkoły uczono mnie, że przymiotnik ma – oprócz formy podstawowej – dwie gradacje, czyli stopień wyższy i najwyższy. Prawdę tę podawano jako aksjomat językowy, sugerując jednocześnie, że pewne przymiotniki stopnie wyższe tworzą przy pomocy konstrukcji prostych, inne zaś – przy pomocy konstrukcji złożonych. Niektóre zaś przymiotniki – jak na przykład „ludowy”, „etniczny”, czy „cywilizacyjny” – stopniowaniu nie podlegają. I koniec filozofii.

20.10.2004 | przeczytano: 35028 razy (komentarzy: 11)
Artykuły z cyklu Reklamowe porady językowe
Życie przerosło reklamę

Reklamowe porady językowe: Życie przerosło reklamę

Motto: Kiedy dwoje mówi to samo, to to nie jest to samo...

Wiele jest przykładów haseł reklamowych (czy też cytatów z reklam), którym życie nadało inny, nowy i nieoczekiwany dla twórcy sens. Przy czym trzeba zaznaczyć, że nie zawsze samo życie ośmiesza lub przekształca hasło reklamowe – czasami czyni to zawistna, złośliwa i bezlitosna konkurencja.

20.12.2004 | przeczytano: 28680 razy (komentarzy: 1)
Artykuły z cyklu Reklamowe porady językowe
Wykorzystanie muzyki i filmów w materiale wideo

Ile sekund muzyki lub filmu mogę wykorzystać w swoim video nieodpłatnie i bez zgody pierwszego twórcy? Czy w ogóle istnieje taka możliwość?

31.07.2019 | przeczytano: 13180 razy
Manipulacja w treściach reklamowych

Jakim sposobem przykuć uwagę odbiorców, aby zdobyć w nich nowych słuchaczy ? Z której strony „uderzyć”, żeby przebić się wysoko ku górze, a konkurencję pozostawić daleko w tyle? Sposobów może być naprawdę wiele, bo internet nie ma żadnych granic. Niektórzy grają uczciwie. Są też i tacy, którzy wybierają drogę na skróty. Pozwól więc, że opowiem Ci w tym poście o manipulacji tekstem na którą warto zwracać uwagę.

23.09.2019 | przeczytano: 5920 razy
Projekt Tymczasem: Kampania piwa EB z udziałem raperów

EB startuje z nowymi spotami telewizyjnymi wpisującymi się w platformę TYMCZASEM, w ramach której marka udowadnia, że etap poszukiwania i poznawania siebie ma fundamentalne znaczenie w życiu człowieka. Kampania telewizyjna składa się z czterech spotów – każdy dedykowany jednemu raperowi: Sokołowi, Pezetowi, Żabsonowi i Sitkowi.

20.07.2018 | przeczytano: 5468 razy
Grupa Eskadra na otwarcie Galerii Katowickiej

Aż pięć dni trwało uroczyste otwarcie Galerii Katowickiej. Nowa galeria handlowa wybudowana została w centralnym punkcie miasta, bezpośrednio przy budynku dworca głównego. Za linię kreatywną oraz organizację akcji promocyjnych  galerii odpowiada Grupa Eskadra.

24.09.2013 | przeczytano: 5169 razy

Sąd Okręgowy w Krakowie, wyrokiem z dnia 5 listopada 2003 roku, w sprawie przeciwko radiu RMF FM, oddalił powództwo Juliusza Machulskieg, który domagał się 150 tys. zł, uważając że wykorzystanie cytatu "ciemność, widzę ciemności" z filmu Seksmisja było naruszeniem jego praw autorskich oraz ustawy o nieuczciwej konkurencji, w szczególności zasady dobrych obyczajów w reklamie.

05.11.2003 | przeczytano: 5035 razy
Konkurs na logo Solidarnej Polski rozstrzygnięty: zamiast nagrody - zlecenie

Klub Solidarna Polska zaprezentował logo partii, która ma zadebiutować na zbliżającym się kongresie załozycielskim. Wbrew zapowiedziom, zamiast 5 tys. zł nagrody, autor zwycięskiego projektu otrzymał od Solidarnej Polski zamówienie na wykonanie „szerszej wizualizacji”, która będzie zaprezentowana w trakcie kongresu.

22.03.2012 | przeczytano: 4848 razy (komentarzy: 5)
1 2 3
Strona 1/17 (artykułów: 162)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764