logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

ekologia: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 298
„Experience.Transformation”: Sun Chemical podsumowuje targi Fespa 2023

Rozwiązania do druku cyfrowego, przemysłowego, aplikacji tekstylnych i graficznych oraz projekt 5R, uwzględniający proekologiczne założenia polityki Sun Chemical to najważniejsze elementy obecności tej firmy na tegorocznych targach Fespa 2023. Podczas wydarzenia, odbywającego się w Monachium, promowała ona liczne nowe i udoskonalone rozwiązania ze swojej oferty, w tym serię popularnych atramentów Streamline do druku wielko- i superwielkoformatowego (dedykowanych maszynom różnych producentów wyposażonym w różne głowice) oraz farby sublimacyjne i reaktywne do zastosowań typu soft signage. Swoje miejsce na stoisku znalazły też rozwiązania oferowane przez SunJet – oddział Sun Chemical, specjalizujący się w druku inkjetowym UV.

14.06.2023 | Świat poligrafii | przeczytano: 6770 razy
Starachowice z nową identyfikacją wizualnąZobacz fotorelację

Starachowice prezentują nowy system identyfikacji wizualnej, który łączy innowacyjność z industrialnym duchem miasta, równocześnie podkreślając bliski związek z naturą. Nowa komunikacja ujednolica miejską identyfikację i będzie stosowana zarówno w działaniach wewnętrznych Urzędu Miasta, a także w materiałach promocyjnych. Projekt przygotowała agencja APLAN MEDIA.

04.08.2023 | Techniki, porady, przykłady | przeczytano: 6095 razy (komentarzy: 15)
Ewa Godlewska dyrektorem ds. market access w Headlines Porter Novelli

Ewa Godlewska dołączyła do zespołu ‘Healthcare&Life‘ w Headlines Porter Novelli. Pełni funkcje Dyrektora ds. ’market access’ i edukacji medycznej. Od ponad 7 lat jest związana z branżą farmaceutyczną, realizując projekty z zakresu ochrony zdrowia.

30.10.2014 | Z rynku | przeczytano: 5741 razy
Integart podsumowuje 12. edycję Remadays 2016

W nowej odsłonie targi Poligrafii i Reklamy wyrastają na jedne z największych i najciekawszych w Europie. Liczne rzesze zwiedzających będą je długo wspominać a sąsiedzi z ościennych krajów zazdrościć. Z jednej strony sukces i pochwała za infrastrukturę w Nadarzynie ale z drugiej niedociągnięcia i nieprzystosowanie obiektu w podstawowym zakresie: niestabilne zasilanie, brak Internetu czy zasięgu sieci komórkowych to dla organizatora ogromny minus.

26.02.2016 | Z rynku | przeczytano: 5371 razy
Rozwiązania Sun Chemical na stoisku Atler podczas Remadays 2023

Wśród wystawców tegorocznej edycji targów RemaDays Warsaw 2023 znalazła się po raz kolejny firma Atler. Przedsiębiorstwo, będące polskim przedstawicielem wielu globalnych marek z segmentu cyfrowego druku wielkoformatowego, mogło pochwalić się jednym z największych stoisk w hali F, dedykowanej rozwiązaniom z obszaru poligrafii i reklamy. Jedną z nich jest Sun Chemical – największy na świecie producent farb, lakierów i powłok stosowanych m.in. w poligrafii. Atler od wielu lat jest autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań Sun Chemical dedykowanych cyfrowej produkcji wielkoformatowej. Odwiedzając targowe stoisko, można było zapoznać się z jej bogatym portfolio w tym obszarze – wybrane atramenty Sun Chemical (m.in. ze specjalistycznej serii Streamline ATR, dostępnej wyłącznie w ofercie firmy Atler) były tu wykorzystywane do odbywających się codziennie prezentacji kilku ploterów prezentowanych przez Atler podczas wszystkich dni targowych.

16.03.2023 | Świat poligrafii | przeczytano: 5230 razy
Laureaci VIDICAL 2011 w WilanowieZobacz fotorelację

3 lutego 2011 r. w Muzeum Plakatu w Wilanowie ogłoszono wyniki oraz wręczono nagrody i wyróżnienia Laureatom VII Międzynarodowego Konkursu Kalendarzy i Kart Świąteczno-Noworocznych VIDICAL 2011. Zwycięskie kalendarze wybrane zostały przez jury w składzie: Stanisław Wieczorek, Waldemar Świerzy, Jerzy Łapiński, Franciszek Maśluszczak oraz Robert Kuczera. Jury przyznało nagrody w kategoriach: kalendarz wieloplanszowy, kalendarz plakatowy, kalendarz zdzierak, kalendarze pozostałe oraz karta świąteczno – noworoczna.

15.02.2011 | Konkursy | przeczytano: 4889 razy
Energooszczędne i inteligentne  systemy oświetlenia LED

Długowieczność, innowacyjność, szybkość za- i wyłączania, naturalne białe światło, elastyczne i oszczędne zarządzanie mocą, precyzyjne ukierunkowanie strumienia świetlnego, ekologia i bezpieczeństwo użytkowania – to tylko niektóre korzyści, jakie można uzyskać dzięki zastosowaniu inteligentnych i energooszczędnych systemów oświetleniowych firmy Siled Sp. z o.o. z Gdańska. Zastosowanie ich w zakładzie poligraficznym może przynieść użytkownikowi nawet do 60 % oszczędności związanych z wykorzystaniem energii elektrycznej, przeznaczonej na oświetlenie hal produkcyjnych. Stanowią one alternatywę dla firm, które poszukują redukcji kosztów przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości wyrobu.

20.11.2011 | Świat poligrafii | przeczytano: 4368 razy
HP PVC-Free Wall Paper 175g - ekologiczna fototapeta z klejem

Nowy produkt firmy HP - Wall Paper 175g to udoskonalony następca istniejącego już jakiś czas na rynku papieru do grafiki naściennej 165g. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla zwykłych tapet - materiał do dekoracji wnętrz, jedyny taki na rynku z klejem aktywowanym na wodę.

11.12.2012 | Z rynku | przeczytano: 3858 razy
Architektura spersonalizowana elementem brandingu TME

Budynki biurowe w naszym otoczeniu powstają jak grzyby po deszczu. W krajobrazie wielkich miast przywykliśmy już do zunifikowanej, utylitarnej architektury kodu kreskowego, która oferuje luksusowe, choć najczęściej pozbawione indywidualizmu biurowce pod wynajem. Rzadziej inwestorzy decydują się na budowę obiektu biurowego ściśle dopasowanego do ich własnych potrzeb – budynku, który wyrazi ich tożsamość i stanie się wizytówką firmy. Takie zadanie firma TME (Transfer Multisort Elektronik) – globalny dystrybutor komponentów elektronicznych i elektrycznych – powierzyła łódzkiej pracowni 3DPROJEKT architektura.

20.11.2018 | Z rynku | przeczytano: 3391 razy
Wielkoformatowy system Océ TDS750

Firma Océ wprowadziła do swojej oferty nowy wielkoformatowy system drukujący Océ TDS750. Pozwala on architektom i inżynierom na szybkie, łatwe oraz niezawodne drukowanie, kopiowanie i skanowanie. Oparty na wielokrotnie nagradzanym systemie Océ TDS700, nowy model Océ TDS750 jest rozwiązaniem ekologicznym, które sprawdzi się w różnych środowiskach produkcyjnych.

10.03.2011 | Świat poligrafii | przeczytano: 3171 razy
1 2 3
Strona 1/30 (artykułów: 298)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764