logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

fundusze unijne: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 34
Jesienią ruszą pierwsze nabory na fundusze unijne z perspektywy na lata 2021–2027

– Programy wciąż są negocjowane przez polski rząd z Komisją Europejską i późną jesienią powinniśmy móc uruchamiać pierwsze konkursy – zapowiada Mikołaj Różycki, zastępca prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W nowej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska otrzyma z Unii Europejskiej łącznie ok. 770 mld zł, a firmy znów będą mogły korzystać z całego wachlarza instrumentów wsparcia w ramach programów krajowych i 16 programów regionalnych.

23.05.2022 | przeczytano: 345 razy
Młode przedsiębiorstwa zainteresowane unijnymi dotacjami

Przeszło sześć na dziesięć młodych przedsiębiorstw chce w przyszłym roku poszukać dla siebie finansowania poprzez fundusze unijne. Niemal co szósty podmiot nie zamierza korzystać z takiego wsparcia. Prawie co trzeci przedsiębiorca chciałby przeznaczyć pozyskane środki na wejście z nowym produktem lub usługą na rynek. Ale tylko nieznacznie mniejsza grupa wzmocniłaby się technologicznie, dokonując zakupu urządzeń, nowych technologii czy oprogramowania.

04.01.2021 | przeczytano: 805 razy
XLIII PK: Fundusze europejskie dla drukarń. Warsztaty praktyczne

Innowacje, innowacje, innowacje! To hasło zdominowało w ostatnich wszystkie działania przedsiębiorstw w zakresie procesu ubiegania się o fundusze europejskie. Podczas spotkania zostaną omówione nie tylko najważniejsze zasady ubiegania się unijne środki oraz szczegółowe harmonogramy uruchamiania konkursów ale również od strony praktycznej zostaną przedstawione istotne aspekty decydujące o końcowym sukcesie.

09.10.2019 | przeczytano: 751 razy
Artykuły z cyklu Patronat Signs.pl
Od stycznia fundusze unijne na rozwój firmy za granicą

2019 r. jest przedostatnim z zakładanych sześciu lat, w których jednymi z największych beneficjentów funduszy unijnych będą małe i średnie przedsiębiorstwa. W nadchodzącym roku tylko w Programie Polska Wschodnia dostępna będzie pula 800 mln zł dofinansowania dla MŚP. Nowością od stycznia będzie zwiększenie dofinansowania na rozwój działalności firmy za granicą – przedsiębiorca może uzyskać na ten cel nawet 800 tys. zł.

28.12.2018 | przeczytano: 606 razy
XLI PK: Fundusze unijne dla drukarń - warsztaty praktyczne

Nowe dotacje unijne do roku 2020 są ukierunkowane przede wszystkim na wzrost innowacyjności polskich przedsiębiorstw oraz wzmocnienie ich potencjału rozwojowego. Podczas spotkania zostaną omówione nie tylko założenia programów wspierających działania inwestycyjne w przedsiębiorstwach, terminy naboru wniosków oraz najważniejsze zasady ubiegania się unijne środki ale również od strony praktycznej zostaną przedstawione aspekty przygotowania wniosku o dofinansowanie wraz z niezbędnymi załącznikami.

01.11.2018 | przeczytano: 1317 razy
Fundusze europejskie dla drukarń tematem Poligraficznych Konfrontacji

Nowe dotacje unijne do roku 2020 są ukierunkowane przede wszystkim na wzrost innowacyjności polskich przedsiębiorstw oraz wzmocnienie ich potencjału rozwojowego. Podczas spotkania zostaną omówione nie tylko założenia programów wspierających działania inwestycyjne w przedsiębiorstwach, terminy naboru wniosków oraz najważniejsze zasady ubiegania się unijne środki ale również od strony praktycznej zostaną przedstawione aspekty przygotowania wniosku o dofinansowanie wraz z niezbędnymi załącznikami.

24.05.2018 | przeczytano: 1911 razy
Dotacje unijne: Będzie łatwiej?

Nowelizacja ustawy wdrożeniowej ma ułatwić korzystanie z unijnych dotacji. Nowe przepisy upraszczają proces ubiegania się o dofinansowanie i ograniczają biurokrację. Tworzą też instytucję Rzecznika Funduszy Europejskich, który będzie dbał o interesy beneficjentów środków unijnych. Na zmianach skorzystają głównie samorządy i przedsiębiorcy, którzy w największym stopniu wykorzystują fundusze z UE.

21.08.2017 | przeczytano: 572 razy
XXXVIII PK: Fundusze europejskie i wsparcie innowacji w poligrafii

Mikro-, średnie i małe przedsiębiorstwa stanowią 99,8 proc. wszystkich firm w Polsce i to właśnie ta grupa przedsiębiorstw może liczyć na znaczące wsparcie ze środków unijnych na lata 2014-2020. Podczas Konfrontacji zostaną zaprezentowane nie tylko najnowsze informacje na temat możliwości pozyskania dofinansowania dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw ze szczególnym uwzględnieniem branży poligraficznej i produkcji opakowań, ale także przedstawimy od strony praktycznej jak sprostać wysokim wymaganiom nowej perspektywy unijnej.

18.01.2017 | przeczytano: 1465 razy

Ministerstwo Rozwoju zaprasza do udziału w „Konkursie dotacji dla prasy lokalnej na działania informacyjne dotyczące Funduszy Europejskich”.

21.07.2016 | przeczytano: 438 razy
Brexit: Co z unijnymi funduszami dla Polski?

Ok. 90 mld euro – tyle do wspólnego budżetu Unii Europejskiej dokłada Wielka Brytania. Jest trzecim płatnikiem netto. Gdy Brexit stanie się faktem tych pieniędzy zabraknie. Budżet Wspólnoty natomiast uchwalono do 2020 roku. Co zatem czeka nasze inwestycje?

28.06.2016 | przeczytano: 623 razy

Departament Funduszy Europejskich (DFE), działający w  strukturach firmy Infosystems SA, może pochwalić się kolejnymi sukcesami. Dwóch jego klientów otrzymało właśnie dotacje na projekty inwestycyjne i badawczo-rozwojowe w ramach nowej perspektywy unijnej 2014-2020. Wśród projektów, które uzyskały dotację w ramach poddziałania 3.2.1 Badania na rynek, znalazły się przygotowane przez zespół DFE projekty firm Pro-Flex Spółka Akcyjna oraz Elpes Sp. z o.o. Otrzymały one odpowiednio - 3 473 440,00 oraz 18 294 080,00 złotych dotacji.

01.06.2016 | przeczytano: 784 razy
Małe firmy: unijne miliardy nie są dla nas

Jedynie co dziesiąta mała firma korzysta bądź zamierza korzystać z funduszy unijnych w ramach perspektywy finansowej 2014-2020. To najniższy wskaźnik w historii. Odstraszają niezmiennie zbyt skomplikowane procedury i trudność w dopasowaniu odpowiedniego programu do własnych potrzeb - wynika z badania Instytutu Badań i Analiz OSB oraz portalu Firmy.net.

20.04.2016 | przeczytano: 879 razy

Wartość wniosków na projekty inwestycyjne i badawczo rozwojowe w nowej perspektywie unijnej 2014-2020, jakie przygotował dla swoich klientów Departament Funduszy Europejskich (DFE) firmy Infosystems SA, osiągnęła w niespełna sześć miesięcy kwotę prawie 240 mln złotych. To prawie połowa wartości wszystkich wniosków, które zostały złożone z pomocą DFE w ciągu 7 lat obowiązywania minionej perspektywy unijnej 2007-2013.

12.02.2016 | przeczytano: 2473 razy

Do 18 marca br. w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości trwa nabór wniosków w Programie Operacyjnym Innowacyjny Rozwój do poddziałania 2.3.1  „Proinnowacyjne usługi IOB dla MSP”. Łączna pula dostępnych środków wynosi 31 mln zł. Spotkanie informacyjne organizowane przez PARP, odbędzie się w Warszawie, 26 stycznia br.

26.01.2016 | przeczytano: 546 razy
964 miliony z gwarancją UE dla polskich MSP

Polscy przedsiębiorcy oczekują łatwiejszego dostępu do finansowania, najchętniej na preferencyjnych warunkach. Dotyczy to w szczególności tych, którym najtrudniej o komercyjne finansowanie, tj. mikro i małych, nowopowstających, innowacyjnych oraz prospołecznych. To przede wszystkim do nich właśnie adresowane jest wsparcie najnowszych polskich pośredników finansowych UE. Pierwsze instrumenty ruszą już na gwiazdkę. Będą to pierwsze w Polsce, wdrożone rynkowo, instrumenty finansowe nowej perspektywy UE, w tym także w ramach tzw. Planu Junckera!

19.12.2015 | przeczytano: 850 razy
Jak pozyskać fundusze unijne: Bezpłatna konferencja online

W dniu 28.10.2015 r. odbędzie się bezpłatna konferencja online upowszechniająca wiedzę o dostępności funduszy (w szczególności unijnych 2014-2020), sposobach ich pozyskiwania oraz praktycznych zasadach realizacji projektów – prowadzona m.in. przez ekspertów z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz UMWW.

25.10.2015 | przeczytano: 615 razy
Październikowe Seminarium Wielkoformatowe Atrium

Atrium Centrum Ploterowe zaprasza na 2-dniowe Seminarium Wielkoformatowe, które odbędzie się w dniach 1 i 2 października 2015 w urokliwym Hotelu Sułkowski Conference & Resort k. Leszna. Przez dwa dni nasi prelegenci i technicy zaprezentują innowacyjne technologie z zakresu: druku UV i LED, druku na szkle, druku sublimacyjnego, szybkiego druku solwentowego.

16.09.2015 | przeczytano: 1500 razy

Firma Infosystems SA, od wielu lat biorąca aktywny udział w imprezach branżowych odbywających się w kraju i zagranicą, po raz kolejny podzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas spotkań branży poligraficznej, jakie miały miejsce w ostatnim czasie. Wzięła udział w dwóch krajowych imprezach branżowych – w seminarium zorganizowanym przez firmę Bobst oraz w 9. konferencji z cyklu „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie".

05.11.2014 | przeczytano: 1172 razy
Małe firmy nie planują korzystać z pomocy UE

Tylko 12,6 proc. mikro- i małych firm będzie starało się pozyskać fundusze z Unii Europejskiej w latach 2014-2020. Zniechęca ich brak odpowiednich programów oraz skomplikowane procedury. Jednocześnie ponad połowa przedsiębiorców pozytywnie ocenia zmiany, jakie zaszły w Polsce w ciągu 10 lat naszej obecności w UE - ujawniło badanie Instytutu Badań i Analiz OSB oraz portalu Firmy.net.

11.09.2014 | przeczytano: 1263 razy
Telewizyjne spoty ZUS za unijne pieniądze

"Jeżeli wolne chwile spędzasz w internecie i zajmujesz się w nim mało pożytecznymi rzeczami, to wpadnij lepiej do e-ZUSu i zobacz czy pracodawca odprowadza za ciebie składki, albo czy twoje dzieci są zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego" – zachęca ruszająca właśnie telewizyjna kampania informacyjna Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pieniądze na kampanię PUE ZUS pozyskał z funduszy unijnych.

02.01.2014 | przeczytano: 1122 razy
J. Lewandowski: łatwiejszy dostęp do unijnych funduszy dla małych firm

Jednym z priorytetów nowej unijnej perspektywy ma być finansowanie przedsiębiorczości, szczególnie małym i średnim firmom. – To jest mieszkanka różnych programów w tym budżecie plus akcja Europejskiego Banku Inwestycyjnego – mówi komisarz UE ds. budżetowych Janusz Lewandowski. Mają one zmniejszać ryzyko banków w finansowaniu europejskich firm.

18.11.2013 | przeczytano: 1075 razy
Fundusze unijne pod większą kontrolą

Polska poradzi sobie z dodatkowymi kontrolami i wymaganiami, które mogłyby utrudniać wykorzystywanie funduszy unijnych z perspektywy finansowej 2014-2020. Już się tego nauczyliśmy – uspokaja komisarz UE ds. budżetu Janusz Lewandowski. Zgodnie z proponowanymi nowymi zasadami wydatkowania pieniędzy z UE, zniknąć ma część biurokracji, ale pojawią się bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące przestrzegania norm. Jak podkreśla komisarz, ich wprowadzenie to efekt życia ponad stan niektórych społeczeństw w Europie.

09.09.2013 | przeczytano: 658 razy
Małe zainteresowanie funduszami UE wśród firm z sektora MŚP

Zaledwie 17,6 proc. małych i średnich przedsiębiorstw skorzystało z funduszy strukturalnych UE w latach 2007-2013. W kolejnych latach ma być jeszcze gorzej. Zainteresowanie skorzystaniem ze środków unijnych w latach 2014-2020 deklaruje tylko 14,2 proc. firm z sektora MŚP – wynika z badań Instytutu Badań i Analiz oraz portalu Firmy.net.

25.07.2013 | przeczytano: 1778 razy
Nadużycia przy wydawaniu unijnych pieniędzy ma ścigać Prokuratura Europejska

Komisja Europejska chce, by od 2015 r. zaczęła działać Prokuratura Europejska. Ma ona skuteczniej ścigać nadużycia przy wykorzystywaniu środków z unijnego budżetu. Rocznie unijny budżet traci na nich pół miliarda euro. Niektóre państwa już jednak zapowiedziały, że nie wezmą udziału w nowym projekcie.

23.07.2013 | przeczytano: 2688 razy
Dolny Śląsk funduje sobie portal regionalny. Cena... 66 mln zł

Dla tych, którzy po ujawnieniu raportu wytykającego Polsce zawyżone koszty budowy autostrad zaczęli żałować, że nie zajęli się drogownictwem, mamy dobrą wiadomość: i w naszej branży da się wyżyć! Oto dolnośląski urząd marszałkowski informuje, że zamierza wyłożyć 66 mln zł na nowy portal regionalny oraz związane z tym działania marketingowe.

23.07.2013 | przeczytano: 3387 razy (komentarzy: 22)
Euro-Reklama i Poligrafia: na co warto zwrócić uwagę?

Na targach EURO-REKLAMA prezentowane będą maszyny i urządzenia do produkcji reklam, upominki reklamowe, cyfrowe maszyny do druku wielkoformatowego oraz wszystko to, co kojarzy się z komunikacją wizualną: nośniki outdoorowe, reklama świetlna i tranzytowa oraz ekspozytory POS. Na co warto zwrócić uwagę?

21.05.2013 | przeczytano: 1157 razy
Duplo Docucutter DC-615 w Centrum Reklamy GrawerPix

Centrum Reklamy GrawerPix to młoda firma poligraficzna z Bobrownik na Śląsku. Prowadzący ją Remigiusz Rygoł i Jacek Bacia przez wiele lat związani z rynkiem reklamy, trzy lata temu postanowili rozpocząć swój własny biznes. Dzięki przemyślanym inwestycjom, do których należy między innymi urządzenie Duplo Docucutter DC-615, po niedługim czasie działalności firma odnotowuje sukcesy.

16.04.2013 | przeczytano: 2184 razy

Kolejny sukces odnotowała firma Infosystems SA, organizując w Łodzi   konferencję poświęconą zwiększaniu efektywności pozyskiwania funduszy europejskich na inwestycje w maszyny i urządzenia poligraficzne, rozbudowę zakładów i innowacyjne systemy komputerowe w tradycyjnej poligrafii oraz w produkcji opakowań. Spotkanie skierowane było do menedżerów zakładów poligraficznych (w tym również drukarń opakowaniowych) regionu łódzkiego.

26.11.2012 | przeczytano: 1294 razy
Nowy budżet UE: połowa pieniędzy dla MSP

– W nowym budżecie Unii Europejskiej znacznie więcej pieniędzy będzie zarezerwowanych dla małych i średnich przedsiębiorstw – mówi minister rozwoju regionalnego, Elżbieta Bieńkowska. Przeznaczonych na ten cel będzie około połowy środków, jakie trafią do nas z Brukseli w latach 2014-2020. – To nie będą łatwe pieniądze – podkreśla minister w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria.

01.10.2012 | przeczytano: 2631 razy

W październiku br. ogłoszony zostanie kolejny konkurs na dofinansowanie wdrożenia nowych technologii - będzie to zapewne ostatnia szansa na skorzystanie z premii technologicznej - poinformowali przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego na konferencji zorganizowanej wspólnie ze Związkiem Banków Polskich. Z informacji ZBP wynika, że zainteresowanie rynku instrumentem nie słabnie.

29.08.2012 | przeczytano: 764 razy
Pomorski Dzień Drukarza - relacja

Pomorski Dzień Drukarza, jaki od wielu już lat odbywa się wiosną w Gdańsku, po raz kolejny przyciągnął wielu uczestników zarówno części oficjalnej jak również biesiadnej. W pierwszej części imprezy (przed południem) wzięli udział przedstawiciele drukarń z Pomorza, sponsorzy i patroni imprezy oraz młodzież z Pomorskich Szkół Rzemiosł, dla której tradycyjnie już przygotowano chrzest drukarski. W wieczornej części imprezy drukarze oraz zaproszeni gości bawili się do białego rana

12.06.2012 | przeczytano: 1846 razy
Ateliers Klimowicz drukuje z Océ

Ateliers Klimowicz z Białegostoku to pracownia projektowo-architektoniczna, która zaledwie parę miesięcy temu rozpoczęła swoją działalność. Jak twierdzi jej właściciel – Karol Klimowicz – od samego początku postawił na wybór maszyn i urządzeń najlepszych producentów. Wśród nich znalazły się urządzenia firmy Océ – skaner wielkoformatowy Océ 4236, ploter wielkoformatowy Océ 2436 oraz składarka Océ 940. Niewątpliwie ważnym urządzeniem w parku maszynowym firmy jest również jeden z nielicznych w Polsce skaner firmy Leica, umożliwiający laserowe skanowanie w technologii 3D, dzięki któremu proces realizacji dokumentacji projektowych od momentu inwentaryzacji laserowej do przekazania inwestorowi skraca się do minimum. Wszystkie te inwestycje towarzyszące powstawaniu firmy Ateliers Klimowicz umożliwiły jej dobry start i wyróżniły ją, jak twierdzi Karol Klimowicz, na tle firm konkurencyjnych.

23.08.2010 | przeczytano: 3925 razy

Agencja interaktywna Freakstudio wspiera kandydaturę miasta Poznania, które będzie ubiegać się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Firma jest autorem oficjalnego serwisu 2016poznan.pl, który jest zarówno podstawą działań promujących kandydaturę w Internecie, jak i narzędziem angażującym internautów do wspierania aspiracji miasta.

16.06.2010 | przeczytano: 838 razy
Avargraf dostarcza nową złamywarkę i oklejarkę  firmie Mikopol

Złamywarka GUK - model K 54/6 KTL FL2-54 oraz oklejarka - Bookline 1800 wzbogaciły w ostatnim czasie park maszynowy drukarni Mikopol z Radzionkowa. Obie maszyny dostarczyła firma Avargraf, przy czym oklejarka to pierwsza maszyna tego typu w Polsce zainstalowana przez tego dostawcę maszyn i urządzeń poligraficznych.

16.08.2009 | przeczytano: 1581 razy
1
Strona 1/1 (artykułów: 34)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764