logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

godło: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 40
Nowe logo dla Polski? Co na to projektanci?

Od kilku dni trwa głosowanie na "logo dla Polski". Sprawa ta wzbudziła sporo emocji. Poniżej zamieszczamy komentarz przygotowany przez Pawła Krzywdę, członka Zarządu STGU, współautora m.in. systemu identyfikacji Policji.

17.10.2014 | przeczytano: 8900 razy (komentarzy: 14)
Orzeł przestał być biały

Orzeł przestał być biały... Jak konkretnie wygląda sytuacja z identyfikacją narodową w Polsce i dlaczego jest źle?

15.09.2014 | przeczytano: 8840 razy
5 części projektu Orli DomZobacz fotorelację

O projekcie Orli Dom pisałem tu już trzykrotnie, przedstawiając założenia opracowania uproszczonej wersji godła i efekt końcowy, w postaci Księgi herbu małego RP, a także wykonane przy tej okazji testy. Nie sądziłem, że temat wciągnie mnie na tyle, że projekt Orli Dom zacznie zmierzać ku znacznie szerszemu opracowaniu. W sumie 4 kolejne części pokazały problem godła i jego stosowania w dużo szerszym zakresie - choć nie wyczerpały całości zagadnienia.

06.06.2014 | przeczytano: 7181 razy
Atelier graficzne Mewa

Historia Polskiego Projektowania (1): Atelier graficzne Mewa

W 1933 roku Jadwiga Hładki, Edward Manteuffel i Antoni Wajwód, wieloletni przyjaciele z warszawskiej Szkoły Sztuk Pięknych postanowili założyć atelier graficzne o wdzięcznej nazwie „Mewa”. Nazwa atelier nie była zupełnie przypadkowa i powstała z zestawienia monogramów założycieli nieformalnej spółki – Manteuffla Edwarda i Wajwóda Antoniego. Jadwiga Hładki prawdopodobnie dołączyła do zespołu nieco później o czym świadczy pierwszy, sygnowany logiem „Mewy” plakat artystki, wykonany na konkurs „Państwowa Odznaka Sportowa” w kwietniu 1933 roku.

01.08.2012 | przeczytano: 7051 razy
Czy prezydent potrzebuje logo?

Na stronie Prezydenta RP ogłoszono konkurs na: Logo Prezydenta, Kancelarii Prezydenta i Centrum Obsługi Kancelarii. Konkurs wzbudził od razu wątpliwości: czy Prezydent potrzebuje logo i czy zamiast niego nie powinien posługiwać się (prawidłowo wyeksponowanym) herbem państwowym? Jako jeden z pierwszych zwrócił na to uwagę bloger Piotr Waglowski. Jego artykuł jest interesujący również ze względu na komentarze (wśród nich głosy projektantów), a także odnośniki do “oddolnych” inicjatyw takich jak serwisy jakiznaktwoj.pl czy www.orlidom.pl, opublikowanej niedawno pracy dyplomowej na temat identyfikacj wizualnej RP, czy choćby dyskusji wikipedystów przygotowujących wpis dotyczący polskiego herbu (notabene – wzór herbu udostępniany przez Kancelarię Prezydenta zaczerpnięto właśnie z Wikipedii!).

06.11.2011 | przeczytano: 6924 razy (komentarzy: 3)
Po co projekt Orli Dom?

Mówiąc najkrócej: aby zakończyć przedłużające się dyskusje na temat kształtu narodowego godła, a wziąć się za konkrety. Celem było pokazanie jak opracowanie tego typu powinno moim zdaniem wyglądać - nie tylko pod względem rysunku, co oczywiście jest istotne - ale przede wszystkim pod względem dopracowania wersji herbu z uwzględnieniem różnych technik wykonania, specyfikacji kolorystycznej itp.

12.06.2012 | przeczytano: 6613 razy
Creative Tension i logo dla Polski: Głos pomysłodawców

W ciągu sześciu dni ponad 115 000 Polaków oddało głos na sprężynę, która najbardziej przypadła im do gustu. Celem prowadzonej kampanii nie jest wyłącznie wybór logo, lecz przedstawienie całej idei budowania Marki Polska, wyrażonej w Creative Tension, stworzonej przez brytyjskiego guru od brandingu - Wallego Olinsa. Nowe logo zostało zakupione przez polskich przedsiębiorców i zostanie nieodpłatnie przekazane na rzecz Skarbu Państwa. Głosowanie na stronie www.logodlapolski.pl potrwa do 28 października.

21.10.2014 | przeczytano: 6352 razy (komentarzy: 9)
Projekt Orli Dom: Po co testy?

Na stronie Orli Dom prezentuję testy użytkowe mojego projektu narodowego godła. Wydawało mi się, że to sprawa zrozumiała, aliści przy okazji niedawnej rozmowy z młodym projektantem, zostałem zaskoczony krótkim pytaniem - po co to robię? Dobre pytanie!

06.05.2012 | przeczytano: 5729 razy (komentarzy: 12)
Herb a logo miasta

Herb miasta to reprezentacyjny i rozpoznawalny znak miasta, symbol samorządu, element tożsamości miasta. Wraz z nazwą miasta tworzy komunikat wizualny jednoznacznie identyfikujący miasto. I dlatego ranga i znaczenie tego narzędzia komunikowania wymaga staranności  i wyobraźni w opisie zasad prezentowania tego znaku.

08.02.2019 | przeczytano: 5720 razy
Konkurs na (tanie) logo Ciechocinka

Burmistrz Ciechocinka organizuje konkurs na promocyjny znak graficzny Ciechocinka. Konkurs jest adresowany do artystów plastyków, twórców nieprofesjonalnych oraz do firm reklamowych. Pula nagród jest raczej symboliczna i wynosi 1500 zł.

13.08.2007 | przeczytano: 5557 razy (komentarzy: 2)
Prawa autorskie do flagi, godła, barw narodowych i herbów

Słyszeliście o pościeli patriotycznej? Może chcecie komuś sprezentować (lub zaprojektować) bluzę czy kubek z motywem polskiej flagi lub herbu województwa? Prawo wyraźnie zakazuje umieszczania symboli państwowych – i tylko państwowych – na przedmiotach przeznaczonych do obrotu handlowego. Przynajmniej co do zasady. Czy wiąże się to z prawami autorskimi? Po części tak, mimo że same symbole państwa… nie są objęte ochroną prawa autorskiego. Skomplikowane? Zdecydowanie tak. Dlatego powstał ten artykuł, z którego artyści, publicyści, naukowcy i handlowcy dowiedzą się na jakich zasadach mogą wykorzystywać symbole, od narodowych po lokalne. A więc, jaki znak Twój?

30.12.2019 | przeczytano: 4898 razy
Nowe logo Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016

18 lutego 2013 r.: Zaprezentowano nowy znak graficzny Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Logotyp został wybrany spośród prawie 600 projektów nadesłanych w ramach ogólnopolskiego konkursu. Autorem zwycięskiego projektu jest Jerzy Osiennik.

18.02.2013 | przeczytano: 4244 razy (komentarzy: 1)
Piwne etykiety: aktualne tendencje w projektowaniu

Etykieta odgrywa ważną rolę w przekazaniu informacji odbiorcy o danym produkcie, może też określić grono odbiorców. Jest reklamą produktu i tworzy wizerunek producenta. Jak prezentują się w tym przypadku małe, lokalne czy nowe browary, rywalizujące o klienta? Jak wykorzystują siłę etykiety? 

03.05.2013 | przeczytano: 4007 razy
MKiDN: Planujemy uporządkowanie, a nie zmianę symboli narodowych

Nie będzie zmian w symbolach narodowych – poinformowało MKiDN w oświadczeniu dotyczącym projektu Ustawy o symbolach państwowych Rzeczypospolitej Polskiej

03.08.2018 | przeczytano: 3405 razy (komentarzy: 52)
Projekt Orli DomZobacz fotorelację

Od ponad 20 lat toczą się bardziej lub mniej intensywne boje o poprawienie rysunku herbu Orła Białego oraz zapisów ustawy o godle. Jak widać gołym okiem - bez efektów. W publicznych dyskusjach na ten temat ujawnia się raz po raz brak zrozumienia i zainteresowania ze strony decydentów.

25.04.2012 | przeczytano: 2850 razy
Nowe stroje reprezantacji na EURO 2012: logo Nike i PZPN, orzełka brak

Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, na którym odbędzie się mecz Polska –Włochy, zaprezentowano nowe koszulki reprezentacji. Polska drużyna, jako pierwsza spośród drużyn europejskich współpracujących z firmą Nike, zaprezentowała stroje, w których zawodnicy zagrają na EURO 2012. Brak orzełka, którego zastąpiono mutacją logo PZPN, wywołał falę komentarzy.

09.11.2011 | przeczytano: 2612 razy
PZPN: jednak powrót orła

Polski Związek Piłki Nożnej po rozmowach ze sponsorem technicznym – firmą Nike – podjął decyzję o przywróceniu godła narodowego na koszulki reprezentacji Polski w piłce nożnej - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez PZPN.

22.11.2011 | przeczytano: 2591 razy (komentarzy: 1)
Logo Senatu za 110 tysięcy. Jak było naprawdę?

W marcu br. informowaliśmy o rozpisaniu konkursu na zaprojektowanie i wdrożenie systemu identyfikacji wizualnej dla Senatu i Kancelarii Senatu RP. W sieci pojawiły się właśnie alarmujące doniesienia o "nowym logo Senatu" które kosztować ma ponad 110 tys. zł.

17.10.2017 | przeczytano: 2470 razy (komentarzy: 17)
Nowa tożsamość wizualna Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie autorstwa agencji Lotna

Lotnicza Akademia Wojskowa to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych uczelni w Polsce. Legendarna "Szkoła Orląt" od 95 lat kształci i szkoli pilotów, nawigatorów i kadrę lotniczą na potrzeby zarówno wojskowe, jak i cywilne.

18.11.2020 | przeczytano: 2032 razy
Slimitin Woman z Banah Group

Do licznego grona marek, dla których kreuje Banah Group, dołączył Slimitin Woman, suplement diety z szerokiego portfolio firmy Europlant PhytoPharm. Właśnie rozpoczyna się pierwsza kampania wizerunkowa preparatu. Działania obejmują prasę, radio oraz outdoor.

21.05.2009 | przeczytano: 1916 razy
1 2
Strona 1/2 (artykułów: 40)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764