logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

godło: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 40
Nowe logo dla Polski? Co na to projektanci?

Od kilku dni trwa głosowanie na "logo dla Polski". Sprawa ta wzbudziła sporo emocji. Poniżej zamieszczamy komentarz przygotowany przez Pawła Krzywdę, członka Zarządu STGU, współautora m.in. systemu identyfikacji Policji.

17.10.2014 | przeczytano: 8877 razy (komentarzy: 14)
Orzeł przestał być biały

Orzeł przestał być biały... Jak konkretnie wygląda sytuacja z identyfikacją narodową w Polsce i dlaczego jest źle?

15.09.2014 | przeczytano: 8838 razy
5 części projektu Orli DomZobacz fotorelację

O projekcie Orli Dom pisałem tu już trzykrotnie, przedstawiając założenia opracowania uproszczonej wersji godła i efekt końcowy, w postaci Księgi herbu małego RP, a także wykonane przy tej okazji testy. Nie sądziłem, że temat wciągnie mnie na tyle, że projekt Orli Dom zacznie zmierzać ku znacznie szerszemu opracowaniu. W sumie 4 kolejne części pokazały problem godła i jego stosowania w dużo szerszym zakresie - choć nie wyczerpały całości zagadnienia.

06.06.2014 | przeczytano: 7174 razy
Atelier graficzne Mewa

Historia Polskiego Projektowania (1): Atelier graficzne Mewa

W 1933 roku Jadwiga Hładki, Edward Manteuffel i Antoni Wajwód, wieloletni przyjaciele z warszawskiej Szkoły Sztuk Pięknych postanowili założyć atelier graficzne o wdzięcznej nazwie „Mewa”. Nazwa atelier nie była zupełnie przypadkowa i powstała z zestawienia monogramów założycieli nieformalnej spółki – Manteuffla Edwarda i Wajwóda Antoniego. Jadwiga Hładki prawdopodobnie dołączyła do zespołu nieco później o czym świadczy pierwszy, sygnowany logiem „Mewy” plakat artystki, wykonany na konkurs „Państwowa Odznaka Sportowa” w kwietniu 1933 roku.

01.08.2012 | przeczytano: 7040 razy
Czy prezydent potrzebuje logo?

Na stronie Prezydenta RP ogłoszono konkurs na: Logo Prezydenta, Kancelarii Prezydenta i Centrum Obsługi Kancelarii. Konkurs wzbudził od razu wątpliwości: czy Prezydent potrzebuje logo i czy zamiast niego nie powinien posługiwać się (prawidłowo wyeksponowanym) herbem państwowym? Jako jeden z pierwszych zwrócił na to uwagę bloger Piotr Waglowski. Jego artykuł jest interesujący również ze względu na komentarze (wśród nich głosy projektantów), a także odnośniki do “oddolnych” inicjatyw takich jak serwisy jakiznaktwoj.pl czy www.orlidom.pl, opublikowanej niedawno pracy dyplomowej na temat identyfikacj wizualnej RP, czy choćby dyskusji wikipedystów przygotowujących wpis dotyczący polskiego herbu (notabene – wzór herbu udostępniany przez Kancelarię Prezydenta zaczerpnięto właśnie z Wikipedii!).

06.11.2011 | przeczytano: 6916 razy (komentarzy: 3)
Po co projekt Orli Dom?

Mówiąc najkrócej: aby zakończyć przedłużające się dyskusje na temat kształtu narodowego godła, a wziąć się za konkrety. Celem było pokazanie jak opracowanie tego typu powinno moim zdaniem wyglądać - nie tylko pod względem rysunku, co oczywiście jest istotne - ale przede wszystkim pod względem dopracowania wersji herbu z uwzględnieniem różnych technik wykonania, specyfikacji kolorystycznej itp.

12.06.2012 | przeczytano: 6605 razy
Creative Tension i logo dla Polski: Głos pomysłodawców

W ciągu sześciu dni ponad 115 000 Polaków oddało głos na sprężynę, która najbardziej przypadła im do gustu. Celem prowadzonej kampanii nie jest wyłącznie wybór logo, lecz przedstawienie całej idei budowania Marki Polska, wyrażonej w Creative Tension, stworzonej przez brytyjskiego guru od brandingu - Wallego Olinsa. Nowe logo zostało zakupione przez polskich przedsiębiorców i zostanie nieodpłatnie przekazane na rzecz Skarbu Państwa. Głosowanie na stronie www.logodlapolski.pl potrwa do 28 października.

21.10.2014 | przeczytano: 6338 razy (komentarzy: 9)
Projekt Orli Dom: Po co testy?

Na stronie Orli Dom prezentuję testy użytkowe mojego projektu narodowego godła. Wydawało mi się, że to sprawa zrozumiała, aliści przy okazji niedawnej rozmowy z młodym projektantem, zostałem zaskoczony krótkim pytaniem - po co to robię? Dobre pytanie!

06.05.2012 | przeczytano: 5720 razy (komentarzy: 12)
Herb a logo miasta

Herb miasta to reprezentacyjny i rozpoznawalny znak miasta, symbol samorządu, element tożsamości miasta. Wraz z nazwą miasta tworzy komunikat wizualny jednoznacznie identyfikujący miasto. I dlatego ranga i znaczenie tego narzędzia komunikowania wymaga staranności  i wyobraźni w opisie zasad prezentowania tego znaku.

08.02.2019 | przeczytano: 5700 razy
Konkurs na (tanie) logo Ciechocinka

Burmistrz Ciechocinka organizuje konkurs na promocyjny znak graficzny Ciechocinka. Konkurs jest adresowany do artystów plastyków, twórców nieprofesjonalnych oraz do firm reklamowych. Pula nagród jest raczej symboliczna i wynosi 1500 zł.

13.08.2007 | przeczytano: 5550 razy (komentarzy: 2)
Prawa autorskie do flagi, godła, barw narodowych i herbów

Słyszeliście o pościeli patriotycznej? Może chcecie komuś sprezentować (lub zaprojektować) bluzę czy kubek z motywem polskiej flagi lub herbu województwa? Prawo wyraźnie zakazuje umieszczania symboli państwowych – i tylko państwowych – na przedmiotach przeznaczonych do obrotu handlowego. Przynajmniej co do zasady. Czy wiąże się to z prawami autorskimi? Po części tak, mimo że same symbole państwa… nie są objęte ochroną prawa autorskiego. Skomplikowane? Zdecydowanie tak. Dlatego powstał ten artykuł, z którego artyści, publicyści, naukowcy i handlowcy dowiedzą się na jakich zasadach mogą wykorzystywać symbole, od narodowych po lokalne. A więc, jaki znak Twój?

30.12.2019 | przeczytano: 4877 razy
Nowe logo Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016

18 lutego 2013 r.: Zaprezentowano nowy znak graficzny Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Logotyp został wybrany spośród prawie 600 projektów nadesłanych w ramach ogólnopolskiego konkursu. Autorem zwycięskiego projektu jest Jerzy Osiennik.

18.02.2013 | przeczytano: 4238 razy (komentarzy: 1)
Piwne etykiety: aktualne tendencje w projektowaniu

Etykieta odgrywa ważną rolę w przekazaniu informacji odbiorcy o danym produkcie, może też określić grono odbiorców. Jest reklamą produktu i tworzy wizerunek producenta. Jak prezentują się w tym przypadku małe, lokalne czy nowe browary, rywalizujące o klienta? Jak wykorzystują siłę etykiety? 

03.05.2013 | przeczytano: 4006 razy
MKiDN: Planujemy uporządkowanie, a nie zmianę symboli narodowych

Nie będzie zmian w symbolach narodowych – poinformowało MKiDN w oświadczeniu dotyczącym projektu Ustawy o symbolach państwowych Rzeczypospolitej Polskiej

03.08.2018 | przeczytano: 3396 razy (komentarzy: 52)
Projekt Orli DomZobacz fotorelację

Od ponad 20 lat toczą się bardziej lub mniej intensywne boje o poprawienie rysunku herbu Orła Białego oraz zapisów ustawy o godle. Jak widać gołym okiem - bez efektów. W publicznych dyskusjach na ten temat ujawnia się raz po raz brak zrozumienia i zainteresowania ze strony decydentów.

25.04.2012 | przeczytano: 2846 razy
Nowe stroje reprezantacji na EURO 2012: logo Nike i PZPN, orzełka brak

Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, na którym odbędzie się mecz Polska –Włochy, zaprezentowano nowe koszulki reprezentacji. Polska drużyna, jako pierwsza spośród drużyn europejskich współpracujących z firmą Nike, zaprezentowała stroje, w których zawodnicy zagrają na EURO 2012. Brak orzełka, którego zastąpiono mutacją logo PZPN, wywołał falę komentarzy.

09.11.2011 | przeczytano: 2610 razy
PZPN: jednak powrót orła

Polski Związek Piłki Nożnej po rozmowach ze sponsorem technicznym – firmą Nike – podjął decyzję o przywróceniu godła narodowego na koszulki reprezentacji Polski w piłce nożnej - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez PZPN.

22.11.2011 | przeczytano: 2586 razy (komentarzy: 1)
Logo Senatu za 110 tysięcy. Jak było naprawdę?

W marcu br. informowaliśmy o rozpisaniu konkursu na zaprojektowanie i wdrożenie systemu identyfikacji wizualnej dla Senatu i Kancelarii Senatu RP. W sieci pojawiły się właśnie alarmujące doniesienia o "nowym logo Senatu" które kosztować ma ponad 110 tys. zł.

17.10.2017 | przeczytano: 2463 razy (komentarzy: 17)
Nowa tożsamość wizualna Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie autorstwa agencji Lotna

Lotnicza Akademia Wojskowa to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych uczelni w Polsce. Legendarna "Szkoła Orląt" od 95 lat kształci i szkoli pilotów, nawigatorów i kadrę lotniczą na potrzeby zarówno wojskowe, jak i cywilne.

18.11.2020 | przeczytano: 2027 razy
Slimitin Woman z Banah Group

Do licznego grona marek, dla których kreuje Banah Group, dołączył Slimitin Woman, suplement diety z szerokiego portfolio firmy Europlant PhytoPharm. Właśnie rozpoczyna się pierwsza kampania wizerunkowa preparatu. Działania obejmują prasę, radio oraz outdoor.

21.05.2009 | przeczytano: 1915 razy
Powrót orła na koszulki reprezentacji?

We wtorek 15 listopada w Sejmie odbyła się konferencja prasowa PO dotycząca godła na koszulkach reprezentacji Polski w piłce nożnej. W konferencji udział wzięli posłowie Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska Roman Kosecki, Cezary Kucharski oraz Andrzej Biernat.

15.11.2011 | przeczytano: 1880 razy
150-lecie Bayer: jak zmieniało się logo

Krzyżujący się napis Bayer w okręgu – to symbol grupy Bayer, która w bieżącym roku obchodzi 150-lecie istnienia. To jeden z najlepiej rozpoznawalnych znaków towarowych na świecie. Został wpisany do rejestru Cesarskiego Urzędu Patentowego 109 lat temu – w 1904 roku. Początkowo oznaczano nim „leki dla ludzi i zwierząt, środki dezynfekujące i konserwujące, barwniki smołowe i preparaty chemiczne do celów fotograficznych i barwienia”. Od 1914 roku sygnowano nim również środki ochrony roślin.

15.05.2013 | przeczytano: 1705 razy
Dwa słowa o logo

Logo jest przede wszystkim znakiem towarowym marki, który spełnia funkcję marketingową i informacyjną. Jest ono elementem, który znakuje działalność firmy i pozwala wyróżnić się na tle konkurencji.

09.10.2014 | przeczytano: 1468 razy
Logo Polski: głosowanie przedłużone. Będą debaty i kampania edukacyjna

W związku z dużym zainteresowaniem opinii publicznej oraz mediów inicjatywą społeczną logo promocyjne Polski organizatorzy – Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Konfederacja Lewiatan, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Pracodawcy RP - postanowili przedłużyć wybory do 14 grudnia. Równocześnie zapowiadają dalsze prowadzenie kampanii informacyjno-edukacyjnej oraz konsultacji społecznych dotyczących budowania i identyfikacji Marki Polska.

30.10.2014 | przeczytano: 1435 razy (komentarzy: 2)
Canon: Prezentacja Océ Colorado 1650 w Bytomiu

Po występach na najważniejszych światowych targach i polskiej premierze podczas FestiwaluDruku.pl, Océ Colorado 1650 z technologią UVgel rusza w Polskę, aby zaprezentować paletę swych możliwości. Już 2-3 października zawita do Bytomia, gdzie na specjalnym pokazie organizowanym wspólnie z firmą DMPlot i Tuplex, będzie można na żywo przekonać się o jej możliwościach. Wstęp wolny – wystarczy tylko wcześniejsze zgłoszenie swojego przybycia.

24.09.2019 | przeczytano: 1359 razy
Orzeł uratowany? Ustawa o symbolach państwowych do grubej poprawki!

Czy Orzeł uniknie opadającej powieki i pozłacanych nóg? Po fali krytyki, Ministerstwo Kultury rezygnuje z części kontrowersyjnych rozwiązań w nowelizacji przepisów o symbolach państwowych. Nadal jednak forsuje zmiany w narodowym hymnie.

01.02.2022 | przeczytano: 1307 razy
Jaki znak nasz? Diagnoza i co dalej

Jak ma być a nie jest – tak można określić spotkanie zorganizowane przez Mateusza Machalskiego, w którym uczestniczyli Andrzej Ludwik Włoszczyński, Adam Twardoch oraz Marcin Władyka. Planowana konferencja ze względu na reżim sanitarny zamieniona została w czteroodcinkowe nagranie dyskusji, w której, wbrew wcześniejszym planom, niestety nie mogłam wziąć udziału z powodu samoizolacji. O ile zmienna, niestabilna sytuacja związana z COVID–19, choć uciążliwa, zapewne będzie miała swój kres, o tyle diagnoza o tymczasowości oraz braku realnych rozwiązań dla komunikacji polskiego państwa trwa od… cóż, praktycznie od zawsze. 

16.02.2021 | przeczytano: 1269 razy
Michał M. Lisiecki: Polskie media czekają duże zmiany

Michał M. Lisiecki, wydawca „Wprost” i „Do Rzeczy”, uważa, że zmiany w polskich mediach są konieczne, żeby sprostać konkurencji ze strony zagranicznych podmiotów, które są większością na rynku mediowym w kraju. Lisiecki zapowiada, że chce budować wysokie standardy dziennikarstwa i dbać o merytoryczną debatę w Polsce. W uznaniu m.in. za odwagę i bezkompromisowość prezes PMPG Media otrzymał godło z siedziby ostatniego prezydenta II RP Ryszarda Kaczorowskiego.

04.12.2015 | przeczytano: 1187 razy

BADANIE | E-zakupy 2015

Od dwóch lat serwis Ceneo.pl, we współpracy z TNS Polska, przygląda się zwyczajom zakupowym polskich internautów. Tegoroczny raport wyraźnie wskazuje, że rynek e-zakupów cały czas się rozwija: rośnie poczucie bezpieczeństwa, a wraz z nim częstotliwość kupowania w sieci. Coraz częściej transakcji dokonujemy na ekranie smartfonu i tabletu. Specjalne miejsce w raporcie poświęcone jest dostawcom – okazuje się bowiem, że ich usługi stanowią kluczowe kryterium zadowolenia z zakupów na odległość.

23.10.2015 | przeczytano: 1123 razy

Firma Eniro Polska, wydawca Panoramy Firm i właściciel wyszukiwarki www.pf.pl po raz trzeci została Solidnym Pracodawcą Roku w ogólnopolskim konkursie organizowany przez Grupę Media Partner. To potwierdza, że w szczególny sposób dba o swoich pracowników.

28.05.2009 | przeczytano: 1090 razy
W Chinach i o Chinach - Konkurs fotograficzny

Byłeś w Chinach i chcesz się podzielić swoimi zdjęciami? Znalazłeś chińskie inspiracje w Polsce? Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza do uczestnictwa w konkursie fotograficznym. Dla najlepszych Instytut przygotował nagrody o łącznej wartości 5000 zł oraz wystawę prac, która odbędzie się w MCK w Krakowie już w czerwcu.

08.05.2012 | przeczytano: 976 razy
Cisowianka laureatem godła Superbrands już dziewiąty raz z rzędu

24 maja 2018 roku w nowo otwartym Hotelu Europejskim w Warszawie najsilniejsze i najbardziej wartościowe polskie marki nagrodzone zostały godłem Superbrands i Superbrands Polska Marka. Po raz dziewiąty z rzędu laureatem tego cennego trofeum została CISOWIANKA, co jest potwierdzeniem siły tej marki i zaufania jakim od lat obdarzają ją konsumenci.

28.05.2018 | przeczytano: 972 razy
W Chinach i o Chinach 2015 - Konkurs fotograficzny

Byłeś w Chinach i chcesz się podzielić swoimi fotografiami? Znalazłeś chińskie inspiracje w Polsce? Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza do uczestnictwa w III edycji konkursu fotograficznego. Dla najlepszych Instytut przygotował nagrody o łącznej wartości  3600 zł oraz wystawę, która odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie w listopadzie 2015 roku.

18.09.2015 | przeczytano: 943 razy
SGGW wprowadza nowy system identyfikacji wizualnej

Zmienione godło, nowa paleta barw, autorskie czcionki, grafika nawiązująca do charakteru uczelni, nowe strony internetowe – to tylko część elementów Systemu Identyfikacji Wizualnej SGGW, który uczelnia zaprezentuje w najbliższy wtorek. W tym terminie ruszają także Wirtualne Dni Otwarte dla kandydatów na studia.

19.04.2021 | przeczytano: 823 razy
Marka Graal wzmacnia działania reklamowe i zgarnia nagrody

Pierwsze półrocze 2020 roku było dla Grupy Kapitałowej Graal niezwykle intensywne. Pomimo ograniczeń związanych z pandemią marka odnotowała wzrosty sprzedaży, a produkty Graal wyróżnione zostały czterema prestiżowymi nagrodami konsumenckimi. W czerwcu zrealizowana została największa w historii firmy kampania reklamowa, obejmująca swym zasięgiem TV, internet, prasę branżową i punkty sprzedaży. Marka intensyfikuje też aktywność w mediach społecznościowych.

08.07.2020 | przeczytano: 707 razy
Ideo: Santander Consumer Bank z serwisem www

Santander Consumer Bank S.A. należy do jednej z największych grup finansowych na świecie. Drugi rok z rzędu otrzymał godło Firma Przyjazna Klientowi. By jeszcze bardziej podnieść poziom satysfakcji Klientów, Bank zdecydował się przebudować swój serwis internetowy.

24.11.2015 | przeczytano: 688 razy
Symbole narodowe chętnie stosowane w handlu

Wydarzenia sportowe i państwowe nie mogą się obyć bez symboli narodowych, często także na ubraniach czy gadżetach. Godło, barwy narodowe i hymn nie mogą być jednak co do zasady umieszczane na przedmiotach przeznaczonych do sprzedaży. Dozwolona jest za to forma stylizowana artystycznie, która zawiera elementy dodane przez twórcę. Nie mogą one jednak narażać na śmieszność symboli narodowych i ich obrażać. Za zniszczenie i znieważenie grozi kara grzywny, a nawet pozbawienia wolności.

05.05.2017 | przeczytano: 642 razy
Rolmarket nowym klientem agencji Biuro Podróży Reklamy

Agencja Biuro Podróży Reklamy została wybrana w konkursie ofert przez firmę Rolmarket, do współpracy w obszarze Social Media.

20.03.2018 | przeczytano: 641 razy
Godło „Doceń polskie” w promocji „Piwniczanki”

Woda Mineralna Piwniczanka w trzech stopniach zawartości gazu została w ubiegłym roku nagrodzona certyfikatem „Doceń polskie” i tytułem TOP PROUDKT. Godło programu propagującego rodzimą żywność zamieszczono nie tylko na etykietach wody, ale także m.in. na billboardach.

20.06.2016 | przeczytano: 476 razy

Odnotowuje się coraz więcej przypadków podszywania się pod Urząd Patentowy RP i prób wyłudzania pieniędzy od podmiotów, które składały wnioski o rejestrację znaków towarowych – alarmuje serwis Prawo.pl. W 2021 r. do Urzędu Patentowego wpłynęły informacje o 227 takich zdarzeniach, w tym roku było ich już 153.

14.02.2022 | przeczytano: 455 razy
1
Strona 1/1 (artykułów: 40)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764