logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

herb: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 201
Konkurs na logo Tarnowa

Prezydent Miasta Tarnowa ogłasza konkurs na opracowanie znaku graficznego promującego miasto Tarnów.Nagroda główna w konkursie wynosi 6 000 złotych, termin składania prac upływa 30 listopada.

24.10.2007 | przeczytano: 10659 razy
Czy miasta potrzebują logotypu?

Otrzymaliśmy od Urzędu Miasta Krakowa zapytanie ofertowe dotyczące modyfikacji systemu identyfikacji „KRK”. Postanowiliśmy upublicznić odpowiedź, przedstawiającą nasze stanowisko dot. stanu identyfikacji wizualnej polskiej sfery publicznej – bo chyba nie jesteśmy w nim odosobnieni.

07.03.2014 | przeczytano: 8552 razy (komentarzy: 10)
Orzeł przestał być biały

Orzeł przestał być biały... Jak konkretnie wygląda sytuacja z identyfikacją narodową w Polsce i dlaczego jest źle?

15.09.2014 | przeczytano: 6485 razy
Tequila Polska dla marki Lipton

Agencja marketingu zintegrowanego Tequila Polska przygotowała i realizuje wielokanałową kampanię dla marki Lipton pod hasłem ''Gwarancja jakości na każdy listek herbaty''.

13.04.2011 | przeczytano: 6286 razy
5 części projektu Orli DomZobacz fotorelację

O projekcie Orli Dom pisałem tu już trzykrotnie, przedstawiając założenia opracowania uproszczonej wersji godła i efekt końcowy, w postaci Księgi herbu małego RP, a także wykonane przy tej okazji testy. Nie sądziłem, że temat wciągnie mnie na tyle, że projekt Orli Dom zacznie zmierzać ku znacznie szerszemu opracowaniu. W sumie 4 kolejne części pokazały problem godła i jego stosowania w dużo szerszym zakresie - choć nie wyczerpały całości zagadnienia.

06.06.2014 | przeczytano: 6239 razy

Projektowanie symboli firmowych otoczone jest aurą mistycyzmu. Wizja natchnionego artysty i dzieła sztuki często dominuje myślenie o symbolu firmowym jako efektywnym narzędziu marketingu, które powinno być precyzyjnie zaprogramowane i zaprojektowane. Na szczęście symbol firmowy nie dla wszystkich jest jedynie dziełem sztuki. Dla wielu jest narzędziem pracy i atrybutem istnienia na wolnym rynku, a obok nazwy marketingowej - strategicznym elementem tożsamości przedsiębiorstwa.

21.12.2008 | przeczytano: 5158 razy (komentarzy: 2)
Duet projektantów

Historia Polskiego Projektowania (8): Duet projektantów

Reklama w duecie. Przydomowe studio Franciszka i Anny Seifertów. Okazuje się, że wspólna praca małżonków przy realizacjach reklamowych jest jak najbardziej możliwa. Przykładem są chociażby przedwojenne realizacje krakowskiego małżeństwa Franciszka i Anny Seifertów. Nie prowadzili oni typowego dla owych czasów studia czy atelier, a pierwsze zlecenia wykonywali najprawdopodobniej w  swoim mieszkaniu przy Alei Słowackiego 8. Dopiero z czasem, w drugim mieszkaniu usytuowanym w Krakowie przy Alei Mickiewicza 47,udało im się stworzyć osobne pomieszczenie, w którym powstawały liczne projekty z zakresu reklamy[1] .

04.08.2014 | przeczytano: 5134 razy (komentarzy: 1)
Czy prezydent potrzebuje logo?

Na stronie Prezydenta RP ogłoszono konkurs na: Logo Prezydenta, Kancelarii Prezydenta i Centrum Obsługi Kancelarii. Konkurs wzbudził od razu wątpliwości: czy Prezydent potrzebuje logo i czy zamiast niego nie powinien posługiwać się (prawidłowo wyeksponowanym) herbem państwowym? Jako jeden z pierwszych zwrócił na to uwagę bloger Piotr Waglowski. Jego artykuł jest interesujący również ze względu na komentarze (wśród nich głosy projektantów), a także odnośniki do “oddolnych” inicjatyw takich jak serwisy jakiznaktwoj.pl czy www.orlidom.pl, opublikowanej niedawno pracy dyplomowej na temat identyfikacj wizualnej RP, czy choćby dyskusji wikipedystów przygotowujących wpis dotyczący polskiego herbu (notabene – wzór herbu udostępniany przez Kancelarię Prezydenta zaczerpnięto właśnie z Wikipedii!).

06.11.2011 | przeczytano: 5071 razy (komentarzy: 3)
Po co projekt Orli Dom?

Mówiąc najkrócej: aby zakończyć przedłużające się dyskusje na temat kształtu narodowego godła, a wziąć się za konkrety. Celem było pokazanie jak opracowanie tego typu powinno moim zdaniem wyglądać - nie tylko pod względem rysunku, co oczywiście jest istotne - ale przede wszystkim pod względem dopracowania wersji herbu z uwzględnieniem różnych technik wykonania, specyfikacji kolorystycznej itp.

12.06.2012 | przeczytano: 4908 razy
Projekt Orli Dom: Po co testy?

Na stronie Orli Dom prezentuję testy użytkowe mojego projektu narodowego godła. Wydawało mi się, że to sprawa zrozumiała, aliści przy okazji niedawnej rozmowy z młodym projektantem, zostałem zaskoczony krótkim pytaniem - po co to robię? Dobre pytanie!

06.05.2012 | przeczytano: 4614 razy (komentarzy: 12)
1 2 3
Strona 1/21 (artykułów: 201)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764