logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

kampanie społeczne: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 281
Poradnik dla pracodawców: zatrudnienie osoby z niepełnosprawnością

Na stronie akcji www.pracodawcazsercem dostępny jest poradnik dla pracodawców, którzy chcą zatrudniać osoby z niepełnosprawnością. Publikacja zawiera informacje, mające na celu pomoc w zrozumieniu przepisów i ukazanie systemowych form wsparcia dla pracodawców. Poradnik zachęca też do przełamywania stereotypów i oswaja lęki związane z niepełnosprawnością.

02.04.2021 | przeczytano: 287 razy

Jesteśmy w trakcie trzeciej fali pandemii COVID-19, a przed nami Święta Wielkanocne. To trudny czas dla nas wszystkich, w którym musimy wykazać się solidarnością i odpowiedzialnością. Od 1 do 3 kwietnia w telewizji emitowany będzie spot wideo nakłaniający Polaków do ograniczenia kontaktów społecznych oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Tym razem widzowie poznają tragiczną historię żony 39-letniego policjanta, który zmarł na COVID-19.

02.04.2021 | przeczytano: 254 razy

Konieczność poprawy jakości powietrza to dziś wyzwanie cywilizacyjne. Wszyscy, niezależnie od wieku czy poglądów, oddychamy tym samym powietrzem i każdy z nas powinien dbać o to by spełniało ono określone normy. Nowa kampania informacyjno-edukacyjna „Czyste Powietrze - zdrowy wybór. Twój wybór!” zachęcając Polaków do korzystania z dotacyjnego programu Czyste Powietrze odpowiada na to wyzwanie.

26.03.2021 | przeczytano: 189 razy
Marek Chrostowski Head of Media w Cape Morris

Marek Chrostowski objął stanowisko Head of Media w agencji strategiczno-kreatywnej Cape Morris. Wcześniej pracował w domu mediowym ACR Media House.

24.03.2021 | przeczytano: 216 razy
Many Mornings i Zespół Kolorowych Skarpetek w kampanii na rzecz osób z Zespołem Downa

21 marca - to symboliczna data Światowego Dnia Zespołu Downa znanego globalnie jako World Down Syndrome Day. Z tej okazji Many Mornings 21% swojego przychodu z całego trzeciego weekendu marca 2021, na kiedy przypada tegoroczny World Down Syndrome Day przekazuje na rzecz Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani. W tym roku firma zwiększyła też swoje zaangażowanie w promowanie kwestii związanych z włączeniem społecznym osób z zespołem Downa, wspierając stowarzyszenie dodatkową darowizną finansową, umożliwiającą stworzenie spotu kampanii społecznej “Nie do pary jest tu tylko chromosom”.

22.03.2021 | przeczytano: 213 razy
Przedstawiciele świata mediów i sztuki w kampanii „1%% podatku”

Ruszyła kampania apelująca o przekazanie 1 % podatku na rzecz Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom Niedosłyszącym – ECHO. Ambasadorzy akcji uwrażliwiają odbiorców na świat głuchych i niedosłyszących dzieci, migając w Polskim Języku Migowym „KOCHAM MUZYKĘ”. Organizatorem akcji jest 4FUN (4FUN.TV, 4FUN KIDS, 4FUN DANCE) we współpracy z platformą TikTok, SCREEN NETWORK, naEKRANIE.pl oraz Cupsell.pl

19.03.2021 | przeczytano: 507 razy
Kampania „Zespół Kolorowych Skarpetek”. Branża marketingowa wspiera osoby z zespołem Downa

Kilkadziesiąt firm z branży marketingu, mediów i komunikacji zaangażowało się pro bono w koordynowaną przez agencję Resolution kampanię #ZespolKolorowychSkarpetek, organizowaną 21 marca z okazji światowego dnia osób z zespołem Downa.

18.03.2021 | przeczytano: 440 razy
1%% procentuje – nowa kampania Powiślańskiej Fundacji Społecznej

1% procentuje to nowa kampania Powiślańskiej Fundacji Społecznej zachęcająca do przekazania części podatku na tę organizację. Dlaczego warto? Przekonują do tego historie podopiecznych Fundacji, których życie Fundacja odmieniła na lepsze. Za koncept i kreacje odpowiada pro bono agencja Plej.

17.03.2021 | przeczytano: 233 razy
Fundacja Hospicjum Onkologiczne i Grey Group Poland o śmierci innym językiem

Agencja reklamowa Grey Group Poland rozpoczyna działania pro bono dla Fundacji Hospicjum Onkologiczne im. św. Krzysztofa (FHO). W ramach współpracy FHO wspólnie z agencją zrealizują kampanię społeczną, której celem jest pozyskanie finansowania dla fundacji z 1% podatku oraz zmiana sposobu myślenia o śmierci i ostatnich momentach życia spędzonych w hospicjum.

16.03.2021 | przeczytano: 282 razy
Artykuły z cyklu Portfolio
Dzień Kobiet charytatywnie - akcja #Skrzydładladziewczynek

Z okazji Dnia Kobiet Fundacja Świętego Mikołaja rozpoczęła akcję #SkrzydłaDlaDziewczynek. Jej celem jest zebranie środków na pomoc dziewczynkom z Aleppo, które z powodu wieloletniej wojny w Syrii zostały pozbawione dostępu do edukacji. „Dziewczynki marzą o ważnych rzeczach, razem możemy pomóc im rozwinąć skrzydła” – pod takim hasłem odbywa się tegoroczna akcja.

08.03.2021 | przeczytano: 124 razy

Już po raz trzeci marzec obchodzony jest jako Światowy Miesiąc Zdrowia Jamy Ustnej, a jego kulminacja przypada na 20 marca, który ustanowiony został Światowym Dniem Zdrowia Jamy Ustnej (World Oral Health Day). Z tej okazji lekarze stomatolodzy z krakowskiej kliniki Se+ Studia Stomatologii Estetycznej, wraz ze studentami z krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, organizują akcję pod hasłem „Kraków ze zdrowym uśmiechem” skierowaną do mieszkańców miasta. Celem akcji jest promowanie profilaktyki zdrowia jamy ustnej. W jej ramach, eksperci przygotowali bezpłatne instruktaże higieny jamy ustnej oraz konsultacje implantologiczne. Patronem medialnym akcji jest Radio 1.7.

01.03.2021 | przeczytano: 249 razy
„Zobacz mnie” – Kampania 1%% Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

Każdego roku tysiące dzieci w Polsce doświadcza przemocy i odrzucenia. Niewidoczne dla otoczenia, pozostawione bez wsparcia ze strony dorosłych, dzieci zmagają się ze swoimi problemami w poczuciu osamotnienia i bezsilności. To właśnie z myślą o nich powstała nowa kampania SOS Wiosek Dziecięcych. Akcja ma na celu zachęcanie do przekazania 1% podatku na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia, a także uwrażliwienie odbiorców na problem przemocy wobec dzieci i jej dramatycznych skutków.

01.03.2021 | przeczytano: 177 razy
Marka Bioderma wraca z drugą edycją kampanii „Ty czujesz, my dbamy”

W 4Q 2020 roku marka Bioderma uruchomiła kampanię społeczną, której zadaniem było uświadomienie pacjentom, że skóra każdego z nas wysyła sygnały, których nie należy bagatelizować. W ramach kampanii „Ty czujesz, my dbamy” marka chciała nie tylko edukować, ale przede wszystkim realnie pomóc oferując konkretne rozwiązane. W ramach pomocy pacjentom zaoferowanych zostało ponad 500 bezpłatnych konsultacji online z dermatologami. Kampania była realizowana we współpracy z portalem Znany Lekarz oraz Opieka.Farm przy patronacie Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

26.02.2021 | przeczytano: 319 razy
„Podziel się życiem!” - akcja DKMS i Bluerank

Podziel się miłością, podziel się życiem! - to wspólna akcja Fundacji, której misją jest znalezienie Dawcy dla Pacjenta potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku i agencji marketingu internetowego.

23.02.2021 | przeczytano: 360 razy

W nawiązaniu do projektu ustawy dotyczącej wprowadzenia podatku od reklamy internetowej i konwencjonalnej Polskie Stowarzyszenie Public Relations przedstawia poniższe oświadczenie.

22.02.2021 | przeczytano: 121 razy
Kampania CNN #Myfreedomday

Piąta odsłona kampanii CNN #MyFreedomDay ze względu na pandemię zostanie w pełni przeprowadzona przez młodzież w mediach społecznościowych, a jej finał odbędzie się we wtorek, 16 marca. Akcja ma na celu podniesienie świadomości na temat współczesnego niewolnictwa na świecie.

15.02.2021 | przeczytano: 237 razy
Nationale-Nederlanden rusza z kampanią „Rak? To nie tak!”

Z okazji obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem Nationale-Nederlanden rozpoczęło kampanię „Rak? To nie tak!”. W serii filmów poradnikowych firma przekonuje, że oswajając strach, można skuteczniej dbać o swoje zdrowie. Akcję ubezpieczyciela wspierają – Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz Fundacja Kapitan Światełko, organizator Movember Polska.

04.02.2021 | przeczytano: 238 razy

Kampania społeczna „Pracodawca z sercem”, mająca na celu zwiększenie szans osób niepełnosprawnych na rynku pracy zyskała patronat honorowy Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg. Celem akcji jest poszerzenie świadomości w kwestii korzyści dla pracodawców wynikających z zatrudnienia niepełnosprawnych pracowników, a także burzenie stereotypów i barier społecznych związanych z dyskryminacją i sztucznymi podziałami w społeczeństwie.

25.01.2021 | przeczytano: 248 razy
KPRM: #Szczepimysię: spot z byłym żołnierzem AK

Narodowy Program Szczepień wchodzi w kolejną fazę. Rozpoczęła się rejestracja seniorów na szczepienia przeciw COVID-19. Do kampanii informacyjnej #SzczepimySię dołączył płk Witalis Skorupka ps. Orzeł. W Internecie możemy obejrzeć najnowszy spot wideo, w którym 98-letni starszy sierżant Armii Krajowej zachęca Polaków do szczepień.

22.01.2021 | przeczytano: 476 razy
„Sprawdź kto” - kampania informacyjna dla odbiorców prądu i gazu

To już siódma edycja kampanii edukacyjno-informacyjnej Towarzystwa Obrotu Energią. Celem kampanii jest propagowanie wiedzy o rynku energii elektrycznej i gazu oraz budowanie zdrowej konkurencji opartej na zasadach fair play. W kampanii uczestniczą największe spółki energetyczne: Enea, Energa Obrót – spółka zależna Energi z Grupy ORLEN, innogy Polska, Polkomtel oraz TAURON Sprzedaż.

22.01.2021 | przeczytano: 434 razy
Niewidzialna przemoc – SOS Wioski Dziecięce z nową kampanią

Prawie połowa polskich nastolatków doświadczyła agresji w internecie, a 39% z nich nie powiedziało o tym nikomu. Dlaczego? Na to pytanie starają się odpowiedzieć eksperci ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce i Państwowego Instytutu Badawczego NASK we wspólnej kampanii pod hasłem: „Przemoc w internecie zostawia niewidzialne rany”.

18.01.2021 | przeczytano: 518 razy
Odwaga i trafiony insight podstawą sukcesu kampanii społecznej w Libanie

Kampanie społeczne stanowią dla wielu marketerów nie lada wyzwanie. Gdzie szukać insightu, by trafić w istotne potrzeby społeczne? Jak skonstruować komunikację, by spełnić cele kampanii? Kiedy wchodzimy na obszar tradycyjnych obrzędów religijnych, wykonanie założeń wydaje się jeszcze trudniejsze. Donner Sang Compter, organizacja społeczna z Libanu, stawiła czoło zadaniu i osiągnęła mierzalny sukces.

16.01.2021 | przeczytano: 440 razy
Cezary Pazura w animacjach kampanii na temat szczepień

Kampania #SzczepimySię jest szeroko komunikowana za pomocą różnych środków masowego przekazu. Do skorzystania ze szczepień zachęcamy w telewizji, radiu, w Internecie oraz na ulicach miast w całym kraju. Animacje informacyjne na temat szczepień przeciw COVID-19 są już dostępne w mediach społecznościowych Kancelarii Premiera i w najbliższych dniach Polacy będą mogli zauważyć je w mediach. W krótkich materiałach wideo możemy usłyszeć głos ambasadora kampanii Cezarego Pazury. Animacje są kontynuacją spotów, które od kilku dni słyszymy w radiu.

08.01.2021 | przeczytano: 613 razy (komentarzy: 2)
Onkocafe z nową odsłoną kampanii ProstaTa Historia

Czy problemy z prostatą to dla mężczyzn krępujący temat? Zdaniem pacjentów z rakiem gruczołu krokowego tylko wtedy, kiedy samemu się go za taki uzna. Fundacja OnkoCafe w ramach nowej odsłony kampanii ProstaTa Historia przygotowała cykl wywiadów, w którym 10 pacjentów opowiedziało psychologowi na 10 intymnych pytań. Mężczyźni mówią, jak choroba nowotworowa wpłynęła na jakość ich życia i relacje z bliskimi, czy bali się przerzutów i co by zrobili, gdyby mieli do wykorzystania dodatkowe dwa lata. Relacje pacjentów mogą zmienić światopogląd – przyznają przedstawiciele OnkoCafe.

05.01.2021 | przeczytano: 338 razy
Anna Rusowicz i Stanisław Karpiel-Bułecka w klipie „Rodzina”

Anna Rusowicz i Stanisław Karpiel-Bułecka wystąpili w utworze pt. „Rodzina”. Piosenka promuje projekt pod nazwą Ekipa Pełna Życia. Teledysk o tym samym tytule ma właśnie swoją premierę w serwisie YouTube oraz na kanałach społecznościach Stowarzyszenia Muza Dei, które jest odpowiedzialne za realizację projektu.

04.01.2021 | przeczytano: 492 razy
Enea promuje wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim

Enea, stawiając sobie za cel upamiętnienie Powstania Wielkopolskiego i jego bohaterów, stworzyła we współpracy z Towarzystwem Projektów Edukacyjnych, projekt interaktywnych lekcji historii dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Jeszcze szerszy zasięg będzie miał konkurs dla młodzieży, nauczycieli i dyrektorów szkół – wszystko w ramach inaugurowanego właśnie projektu „Z Wielkopolski do Wolnej Polski. Młodzi o 27 grudnia 1918 roku”.

29.12.2020 | przeczytano: 531 razy
I ty możesz uratować komuś życie: kampania edukacyjna

Mężczyzna chwyta się za serce, spada z roweru i umiera na oczach wielu biernych świadków. Niektórzy się przyglądają, ktoś robi zdjęcia. Nie pomaga nikt. Tak zaczyna się film edukacyjny stworzony przez Legionowskie WOPR w ramach kampanii edukacyjnej „I ty możesz uratować komuś życie!”. Rusza akcja świadomościowa o pierwszej pomocy w nagłym zatrzymaniu krążenia skierowana do uczniów. Działania promocyjne wspiera pro publico bono agencja Salus Public Relations Marta Sułkowska.

28.12.2020 | przeczytano: 513 razy
Podsumowanie kampanii 20. edycji Szlachetnej Paczki

Ponad 14 tysięcy obdarowanych rodzin. Łączna wartość przekazanego wsparcia przekraczająca 51 mln zł – mimo wyjątkowo trudnego roku Szlachetna Paczka kolejny raz dotarła z mądrą pomocą do najbardziej potrzebujących, łącząc w szczytnej idei blisko pół miliona Polaków. To zasługa szlachetnych serc wolontariuszy, darczyńców, a także ambasadorów i partnerów programu oraz efekt samej komunikacji kampanii, która w tym roku koncentrowała się na definicji szczęścia.

22.12.2020 | przeczytano: 630 razy
W ciszy nadzieja – AMS z kampanią edukacyjną #NieStrzelamPomagam

Świetlny spektakl prezentowany na Dynamic Backlight AMS zachęca wszystkich, aby w świąteczno-sylwestrowym okresie kierować się empatią w stosunku do zwierząt i zrezygnować z głośnych wystrzałów. AMS zainspirował do udziału w akcji markę Butcher’s oraz dom mediowy MDM.

21.12.2020 | przeczytano: 731 razy
Extrasprawni 2020 - kampania społeczna Fundacji Avalon

23 grudnia startuje ogólnopolska kampania społeczna Fundacji Avalon na rzecz zmiany postrzegania osób z niepełnosprawnościami. Jest to społeczność ponad 3 milionów osób, a więc blisko 10% ogółu polskiego społeczeństwa. Akcja ma na celu łamanie stereotypów dotyczących tej grupy osób poprzez pokazanie, że niepełnosprawność nie jest słabością i nie stoi na przeszkodzie, by rozwijać swoje pasje i czasem zupełnie szalone pomysły na życie. Przykładem jest sport uprawiany przez bohaterów kampanii, ale akcja odnosi się do wszelkich zainteresowań, pasji, pomysłów na życiową drogę rozwoju – a więc wszelkie nasze drobne „słabości”.

21.12.2020 | przeczytano: 230 razy
Nie marnuj... kampania edukacyjna Intermarché

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to jeden z lepszych momentów w roku, by zachęcić do rozsądnego gospodarowania żywnością oraz jej właściwego przechowywania zarówno w domach, jak i w sklepach. Właśnie dlatego na przełomie października i listopada Muszkieterowie przygotowali kampanię edukacyjną pod hasłem „Nie marnuj. Żywność traktuj z szacunkiem”. Akcja skierowana była szeroko – do klientów, właścicieli i pracowników sklepów Intermarché, a także centrali Grupy. Muszkieterowie deklarują, że tego typu działania będą prowadzone cyklicznie.

21.12.2020 | przeczytano: 286 razy
#Współnuta - dentsu z muzycznym wyzwaniem na Święta

W tym roku grupa dentsu przeznacza część budżetu PR na działania dobroczynne - wsparcie psychiatrii dziecięcej. Firma zachęca swoich klientów, partnerów i konkurentów do wzięcia udziału w specjalnym wyzwaniu muzycznym.

18.12.2020 | przeczytano: 402 razy
Fundacja State of Poland z akcją społeczną „Krewki”

Ruszyła akcja społeczna Krewki fundacji State of Poland pozwalającą na łączenie osób cierpiących na COVID-19 z ozdrowieńcami, gotowymi oddać dla nich osocze – źródło przeciwciał i jedyny skuteczny lek na tę chorobę.

18.12.2020 | przeczytano: 455 razy
Caroline Wozniacki w kampanii „Jej Przewaga”/„Advantage Hers”

Zdobywczyni Wielkiego Szlema, Caroline Wozniacki usłyszała o diagnozie - reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS) będąc u szczytu kariery. Pomimo choroby nie przestała być aktywna. Jako ambasadorka światowej kampanii Advantage Hers, wspiera wszystkie pacjentki z przewlekłymi chorobami zapalnymi takimi jak - reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), osiowa spondyloartropatia, łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS) i łuszczyca - dając świadectwo możliwości aktywnego życia z tymi typami schorzeń. Choroby, o których mowa diagnozowane są u ponad 180 mln ludzi na całym świecie.

18.12.2020 | przeczytano: 441 razy
#Seniorchallenge – celebryci pokazują wzruszające chwile z dziadkami

Znane osoby biorą udział w #seniorchallenge i pokazują zdjęcia z bliskimi im starszymi osobami. W ten sposób pomagają Stowarzyszeniu mali bracia Ubogich w świątecznej akcji „Podaruj Wigilię”. Jako jedna z pierwszych zaangażowała się Edyta Herbuś, pokazując zdjęcia i publikując stories ze swoimi dziadkami. Świąteczną kampanię wspierają także Emilia Komarnicka, Magdalena Lamparska, Mela Koteluk czy Rafał Brzozowski.

17.12.2020 | przeczytano: 408 razy
Wystartowała kampania Jedz Bez Wyrzutów

Choć w naszych domach marnujemy gigantyczne ilości żywności, bo aż blisko 3 mln ton rocznie, to są rozwiązania, które pomogą nam to ograniczyć. Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy ruszył właśnie z kampanią społeczną „Jedz Bez Wyrzutów”, której ambasadorami zostali dziennikarka Agnieszka Cegielska oraz szef kuchni Andrzej Polan. Inicjatywa ta ma nas weprzeć w tym by jeść odpowiedzialnie, czyli bez wyrzucania do kosza, bez wyrzutów sumienia i z korzyścią dla środowiska.

17.12.2020 | przeczytano: 294 razy
Kampania społeczna „Spójrz na siebie”

SPÓJRZ NA SIEBIE to pierwsza w Polsce ciałopozytywna kampania dla młodzieży. Co druga 15latka i co trzeci 15latek w naszym kraju nienawidzi własnego ciała. Tak wynika z najnowszego raportu Światowej Organizacji Zdrowia, z maja 2020 roku. Z tego względu powstaje kampania, która poprzez cykl warsztatów, prelekcji oraz konsultacji psychologicznych dokona realnej zmiany w myśleniu nastolatków.

16.12.2020 | przeczytano: 550 razy
Schulz brand friendly wspiera akcję „Podaruj Wigilię”

Agencja Schulz brand friendly wystartowała z niezwykłą akcją wspierającą samotnych seniorów. Zespół przygotował serię autorskich kartek i świątecznych życzeń do wysłania bliskim. Wszystko po to, by wesprzeć akcję „Podaruj Wigilię” Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

16.12.2020 | przeczytano: 230 razy
Akcja edukacyjna Fundacji DKMS

Ich profile instagramowe obserwują setki tysięcy osób. Są różni - zajmują się rozrywką, lifestylem, gamingiem, sportem czy zdrowiem, ale pomimo odmiennych zainteresowań mówią jednym głosem - #JesteśmyZgodni! 15 influencerów zaangażowało się w akcję Fundacji DKMS i na swoich instagramowych profilach edukuje obserwatorów w zakresie idei dawstwa szpiku. Internetowi twórcy pokazują, że warto pomagać innym i można to zrobić w prosty sposób, zostając potencjalnym Dawcą szpiku. Wśród influencerów zaangażowanych w akcję jest Dominik Makowski, znany jako Cyber Marian, który sam zmagał się z chorobą nowotworową krwi.

15.12.2020 | przeczytano: 361 razy
Wyzwanie #400gchallenge nawiązuje współpracę z europejskimi influencerami

Kampania Follow me to be Healthy with Europe campaign ogłosiła nawiązanie współpracy z sześciorgiem europejskich influencerów mediów społecznościowych na ostatni rok jej trwania.

15.12.2020 | przeczytano: 376 razy

Tradycyjnie Banki Żywności w okresie świątecznym organizują zbiórkę żywności dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku za kreację kampanii towarzyszącej zbiórce odpowiada agencja Advalue. Po raz pierwszy akcja przebiega również online. Pod tagiem #UratujmyŚwięta kryje się możliwość podarowania koszyka zakupowego zdalnie, bez wychodzenia z domu.

14.12.2020 | przeczytano: 157 razy
Trwa kampania społeczna „#Nieprzesadzam”

Platforma do nauki języków obcych – Babbel wraz z fundacją Centrum Praw Kobiet w swojej trwającej kampanii społecznej zwiększają świadomość na temat agresji językowej stosowanej wobec kobiet. Jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na fakt, że przemoc to nie tylko przemoc fizyczna, to także przemoc słowna. Język nienawiści to cały czas aktualny problem, również w środowisku zawodowym.

08.12.2020 | przeczytano: 342 razy
Kampania „Alzheimer. Mów o tym głośno!”

Na chorobę Alzheimera choruje w Polsce 300 tys. osób. Mimo powszechności tej choroby, jest ona niestety nadal powodem do wstydu, osamotnienia i niepokoju dla opiekunów osób chorych. Jednak nie musi tak być – nad zmianą takiego stanu rzeczy od kilku lat aktywnie pracuje samorząd województwa mazowieckiego m.in. poprzez działania podejmowane przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. W najnowszej kampanii społecznej, MCPS namawia do tego, aby mówić głośno o chorobie Alzheimera – ponieważ jest to schorzenie, którego przebieg można łagodzić.

07.12.2020 | przeczytano: 335 razy
Bartłomiej Topa z ogromnym obrzękiem na twarzy – chciał pomóc…

...zwrócić uwagę na tragiczną sytuację pacjentów z dziedzicznym obrzękiem naczynioruchowym (HAE), którzy na prawidłową diagnozę czekają średnio aż 13 lat[1].

04.12.2020 | przeczytano: 450 razy
Kampania Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Zabytki to Twoje dziedzictwo. Nie pozwól niszczyć. Reaguj!

Rabunek w domu kolekcjonera, braterska kłótnia o odnalezione pierścienie, morderstwo w imię sztuki, uczta na stole wykutym z nagrobka – to wątki z opowiadań znanych polskich pisarzy poświęconych zabytkom. Hanna Greń, Ryszard Ćwirlej, Bartosz Szczygielski i Marcin Wroński stworzyli emocjonujące historie w ramach kampanii Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Zabytki to Twoje dziedzictwo. Nie pozwól niszczyć. Reaguj!".

03.12.2020 | przeczytano: 402 razy

„Stop kobietobójstwu” - pod tym hasłem powstała kampania Centrum Praw Kobiet oraz agencji Dziadek do orzechów, która od ponad roku pro bono wspiera fundację w przygotowaniu działań marketingowych. To kolejna kampania realizowana wspólnie przez agencję oraz organizację w 2020 roku. Poprzednia powstała pod hasłem „Równość zaczyna się w domu” i podejmowała temat równego podziału obowiązków domowych.

03.12.2020 | przeczytano: 219 razy
Kampania promująca krwiodawstwo „Polsko! Więcej nas łączy, niż dzieli”

W skutek pandemii liczba krwiodawców w wielu punktach poboru w całej Polsce spadła o ponad połowę. Startująca właśnie kampania „Polsko! Więcej nas łączy, niż dzieli” przygotowana przez Stowarzyszenie Leczymy z misją oraz Fundację Mocni na starcie ma na celu promocję krwiodawstwa w tym szczególnym czasie. Jedna osoba może każdorazowo oddać 450 ml krwi. To tak niewiele, a zarazem tak dużo, by pomóc w ratowaniu ludzkiego życia. Oddawanie krwi i osocza jest całkowicie bezpieczne, nawet w trakcie pandemii #COVID19. O komfort przejazdu krwiodawców z regionalnych centrów krwiodawstwa zadba firma iTaxi. Patronem medialnym akcji jest Instytut Monitorowania Mediów IMM.

02.12.2020 | przeczytano: 317 razy
#Niezachowujdystansu – świąteczna kampania Powiślańskiej Fundacji Społecznej

Grudzień zwykle był czasem radosnych przygotowań do Świąt. W tym roku wszystko jest inne. Powiślańska Fundacja Społeczna zbiera środki dla potrzebujących, których łatwo nie zauważyć w czasie izolacji społecznej. Właśnie wystartowała kampania #NieZachowujDystansu do dzieciaków z ubogich rodzin przygotowana pro bono przez agencję Plej.

02.12.2020 | przeczytano: 339 razy
Cash Lajf Balans w województwie warmińsko-mazurskim inspiracją dla młodych przedsiębiorców

Cash Lajf Balans to kampania edukacyjna skierowana do młodzieży z regionu Polski Wschodniej, która ma zainspirować młodych ludzi do założenia własnej działalności gospodarczej. Historie bohaterów kampanii przygotowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej pokazują, że młodzi przedsiębiorcy z województwa warmińsko-mazurskiego, mają szansę realizować z sukcesem marzenia o własnej firmie.

01.12.2020 | przeczytano: 317 razy
Centra handlowe zachęcają ozdrowieńców do oddawania osocza

Westfield Arkadia, Galeria Mokotów i Galeria Wileńska łączą siły ze swoimi najemcami. W odpowiedzi na apele o oddawanie osocza kierowane do ozdrowieńców, z inicjatywy centrów handlowych ruszyła akcja Razem Pomocni. Ozdrowieniec, który po spełnieniu kilku warunków zechce honorowo oddać osocze w warszawskim, Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, otrzyma prezent w postaci vouchera do zrealizowania w wybranym centrum.

01.12.2020 | przeczytano: 538 razy
1 2 3
Strona 1/6 (artykułów: 281)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764