logo
Polska reklama i poligrafiaPolska reklama i poligrafia

naming: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 66
Konkurs na nazwę dla polskich myśliwców F-35

W związku z zakupem przez Wojsko Polskie F-35 Sztab Generalny Wojska Polskiego ogłosił konkurs na nazwę dla nowych myśliwców.

14.04.2024 | przeczytano: 440 razy (komentarzy: 10)
2increatives z nową identyfikacją wizualną

W 2016 roku 2increatives była pierwszą w Polsce agencją kreatywną dedykowaną głównie Instagramowi. Z okazji swoich 7 urodzin marka zmienia nie tylko identyfikacją wizualną, ale także oficjalnie rozszerza zakres usług.

26.10.2023 | przeczytano: 566 razy
Czy sprawdzenie nazwy w KRS i CEDIG wystarczy by się nią posłużyć?

Otwieram własne studio, ale wciąż nie mam pomysłu na nazwę. Ostatnio jednak byłam w kinie na filmie, w którym bohaterka ma fikcyjne konto na Instagramie, którego nazwa jest świetna. Sprawdziłam w KRS i CEIDG i taka nazwa nie jest zarejestrowana. Czy w takim razie mogę ją wykorzystać? 

01.11.2022 | przeczytano: 1219 razy
Lekkie Ż w czterech nowych odsłonach

Marka Żywiec od zawsze wyznacza trendy, kształtując polski rynek piwa. Ubiegłoroczna nowość – piwo Żywiec Jasne Lekkie, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom szczególnie młodszych dorosłych konsumentów, okazała się dużym sukcesem. W tym sezonie Żywiec po raz kolejny zaskakuje, rozwijając ofertę Lekkich Ż z subtelną owocową nutą. Na sklepowych półkach pojawiają się: Żywiec Lekki Oranż 4,5%, Żywiec Lekki Limonż 4,5% i bezalkoholowy Żywiec Lekki Limonż 0,0% oraz dystrybuowany w sieci Żabka – Żywiec Lekki Grejpfruż 4,5%.

08.04.2022 | przeczytano: 4743 razy
Hardmade z nowymi smakami i spotem TV

Hardmade — marka piwa dla nowej generacji młodych dorosłych, wraca w tym sezonie z nowym spotem, by jeszcze mocniej podkreślić — Możesz wszystko, ale nie musisz nic. Na półki sklepowe trafią aż trzy soczyste nowości inspirowane światem lemoniad i ice tea. Drugi sezon Hardmade na rynku piw smakowych to przy okazji nowy rozdział — bez alkoholu i bez presji.

04.04.2022 | przeczytano: 1087 razy
Agencja Od kuchni wprowadza na rynek roślinną markę Planty

Planty, nowy gracz na rynku polskich produktów roślinnych, powierzył kompleksowe stworzenie swojej marki oraz planu komunikacji i strategii marketingowej warszawskiej agencji Od kuchni. To kolejna marka z sektora food & lifestyle, która zaufała Od kuchni, zlecając jej stworzenie brandu od podstaw oraz bieżącą obsługę.

21.03.2022 | przeczytano: 1054 razy
Już trzydzieści agencji w SAPR

PR Inspiration z Krakowa, Rocket Science Communications z Warszawy i KARAT-e z Poznania to trzy kolejne agencje, które zostały członkami Stowarzyszenia Agencji Public Relations (SAPR). Tym samym w Stowarzyszeniu jest już trzydzieści firm PR z 9 różnych miast Polski tworząc coraz silniejszy głos różnorodnej branży usług PR.

01.04.2021 | przeczytano: 1616 razy
Piwo Hardmade – You can but you don't have to

Hardmade to nowa marka piwa smakowego dla nowej generacji konsumentów. Hasło – YOU CAN BUT YOU DON’T HAVE TO jest zaproszeniem do świata marki, ale też nienachalną inspiracją do próbowania nowych rzeczy.

19.03.2021 | przeczytano: 2980 razy

Agencja employer branding & corporate communication LoveJob powiększa grono klientów z obszaru tworzenia angażującej komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. W wyniku przetargu została wybrana przez dział Business Development jednej z firm z branży FMCG do prowadzenia działań w zakresie brandingu i komunikacji.

17.03.2021 | przeczytano: 2166 razy
Ekstrakt.studio - nowe studio komunikacji wizualnej w grupie Cut The Mustard

Startuje nowe studio komunikacji wizualnej i projektów graficznych: Ekstrakt - spółka należąca do grupy Cut The Mustard.

16.03.2021 | przeczytano: 1274 razy
Biznesowe znaczenie namingu

Nazwę zdefiniować można jako wymawialną część marki. Obejmuje ona litery, słowa, cyfry oraz ich kombinacje. Pozwala ona zindywidualizować poszczególne produkty wśród wielu istniejących już w danym segmencie rynku. Nazwy własne firm oraz nazwy produktów należą do tzw. znaków deiktycznych, które są pozbawione pierwotnego, znanego szerzej znaczenia. Ich rola polega na identyfikowaniu oraz wyróżnianiu osób, przedmiotów czy obiektów w rzeczywistości pozajęzykowej. Jednak odnosząc się do marketingu warto wspomnieć o funkcji semantycznej tychże nazw własnych. Określenia firm czy produktów zachowują bowiem zdolność przywoływania konkretnych sensów oraz znaczeń odczytywanych przez odbiorców w zależności od doświadczenia oraz wiedzy, którą dysponują. Wybór nazwy dla produktu, usługi czy firmy ograniczony jest nie tylko poprzez normy prawne, zasady współżycia społecznego czy ochronę patentową. Istnieją też dobre praktyki, którymi należy się kierować podczas projektowania nazwy: nie powinna ona budzić negatywnych, nieprzyzwoitych, rasistowskich czy niemiłych skojarzeń.

24.04.2020 | przeczytano: 3351 razy
Agencja Brandingowa Tango na Międzynarodowych Targach w Dubaju

W tym tygodniu Tango podbijało Dubaj. Jako agencja brandingowa specjalizujemy się w projektach dla branży spożywczej, dlatego nie mogło nas zabraknąć na największych na świecie Targach Żywności Gulfood 2020 w Dubaju.

28.02.2020 | przeczytano: 2374 razy
Food marketing - jak zachwycić klientów nowym produktem?

Food marketing to termin, którym interesuje się coraz większa liczba managerów. Rynek gastronomiczny w Polsce bowiem od dekady stale rośnie. Dziś jest wart ponad 36 mln złotych. Stanowi to szansę dla firm z branży HoReCa, które planują wprowadzić nowe produkty. Podpowiadamy jaka powinna być strategia komunikacji marki, aby premiera nowości produktowych nie została przysłonięta przez działania konkurencji.

16.12.2019 | przeczytano: 1724 razy
Uwaga specjaliści od namingu: Konkurs na nazwę planety!

Międzynarodowa Unia Astronomiczna (IAU) wraz z Polskim Towarzystwem Astronomicznym (PTA) ogłaszają ogólnonarodowy konkurs na nazwy dla planety pozasłonecznej i jej gwiazdy. To część globalnej inicjatywy podjętej w ramach obchodów stulecia IAU – każdy kraj otrzymuje prawo nadania nazwy jednej gwieździe oraz krążącej wokół niej planecie. Swoje propozycje może zgłosić każdy – dowolna osoba, organizacja, szkoła lub instytucja.

22.06.2019 | przeczytano: 1958 razy
Packaging Innovations 2019 - Relacja Tango

W dniach 2-3 kwietnia w EXPO XXI Warszawa odbyły się 11. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, podczas których zaprezentowane zostały oferty największych producentów i dostawców opakowań z całego świata. Jest to wydarzenie z tradycjami, o międzynarodowym charakterze i ugruntowanej pozycji na rynku.

08.04.2019 | przeczytano: 2117 razy
Sponsoring w sporcie – czyli korzyść dla obu stron

Totolotek, będąc najdłużej działającym w Polsce legalnym operatorem zakładów wzajemnych, idealnie wpisuje się w długą historię rozgrywek o Puchar Polski. Po nowelizacji ustawy hazardowej w 2017 roku sponsoring stał się głównym narzędziem reklamy zakładów bukmacherskich.

01.02.2019 | przeczytano: 1554 razy
Swiss Krono z Promoagency wprowadza kolekcję Walldesign

Marka SWISS KRONO wprowadziła do swojej oferty nowość – elementy dekoracyjne WALLDESIGN. Za strategię komunikacji, kampanię launchingową oraz materiały marketingowe nowego produktu odpowiadała agencja PromoAgency.

16.05.2018 | przeczytano: 2371 razy
Nowe narzędzie dla PRowców - system do podpowiadania nazw domen

„Potrzebuję nazwę dla nowej marki produktów”, „Realizujemy nowy projekt, poszukaj wolnej domeny”… O ile jesteś agencją namingową, takie zlecenie nie stanowi większego wyzwania. Dla PRowca to zdecydowanie większy nakład wysiłku, więc warto ułatwić sobie pracę sięgając po darmowe narzędzie do podpowiadania atrakcyjnych nazw domen generycznych.

29.03.2018 | przeczytano: 2169 razy (komentarzy: 13)

Polska grupa lodziarni „u Lodziarzy”, serwująca naturalne, rzemieślnicze lody przeszła w ostatnim czasie delikatny rebranding. Od teraz punkty z brązowym szyldem działają pod marką Wytwórnia Lodów Polskich. Zmiana ma na celu jeszcze silniejsze zaakcentowanie przywiązania do rodzimych tradycji tworzenia lodów.

11.12.2017 | przeczytano: 1380 razy
Upside tworzy grupę marketingową

Agencja strategiczno-kreatywna Upside zakończyła proces wydzielenia dwóch firm - Video Ex Machina, zajmującej się produkcją kontentu wideo oraz Villan Design, specjalizującej się w realizacji projektów z zakresu komunikacji wizualnej marek. Na czele grupy stanął Janusz Plencler. Wszystkie trzy agencje będą niezależnie rozwijać kompetencje w swoich obszarach biznesowych.

06.10.2017 | przeczytano: 3884 razy
Nazwa może przesądzić o sukcesie firmy

Zła nazwa firmy jest jak zły fundament dla domu – przez to wszystko może się zawalić – przekonuje Tomasz Banasik z Nazywamy.com. Jak podkreśla, można zmienić wszystko, logo, identyfikację wizualną, ale nie nazwę. Na tym polu sytuacja w polskich firmach jest znacznie lepsza niż jeszcze kilkanaście lat temu. Coraz częściej też sięgają one po pomoc profesjonalistów, również te małe i średnie przedsiębiorstwa.

27.09.2017 | przeczytano: 2091 razy (komentarzy: 24)
Laboratorium Komunikacji zmienia nazwę na Generations

Z końcem września Laboratorium Komunikacji oficjalnie zmieniło nazwę na Generations. Agencja nadal będzie umacniać swoje kompetencje w marketingu młodzieżowym oraz rodzinnym.

04.10.2016 | przeczytano: 1582 razy
Euro 2016: Pół miliarda euro dla UEFA od sponsorówZobacz wideo

Największe imprezy sportowe to okręty flagowe światowego marketingu sportowego – przekonuje Grzegorz Kita, prezes Sport Management Polska. Wysoka frekwencja, a więc i coraz większe przychody ze sprzedaży biletów sprawiają, że również sponsorzy coraz więcej inwestują w wydarzenia sportowe. Trwające Euro może przynieść UEFA blisko 2 mld euro, z czego blisko 0,5 mld euro pochodzi od sponsorów. Również polski marketing sportowy, przede wszystkim dzięki Euro 2012, ruszył z miejsca.

21.06.2016 | przeczytano: 1871 razy
Mało znane związki namingu i projektowania graficznego. Wywiad z  Krzysztofem Łabno

O związkach namingu i projektowania graficznego pisze się bardzo rzadko. Niestety niesłusznie, bowiem specjaliści z tych dziedzin mogą się wiele od siebie nauczyć. Rozmawiając, wymieniając się konstruktywnymi uwagami, opiniując swoją pracę mają szansę poznać wzajemnie specyfikę „myślenia słowami i symbolami graficznymi”. Świadomość ograniczeń, możliwości, trendów, sposobów tworzenia tych dwóch najbardziej podstawowych komunikatów marketingowych siłą rzeczy przekładać się musi na jakość identyfikacji firmy. Stąd też potrzeba rozmawiania. Niniejszy wywiad to zaledwie wprowadzenie do tej ciekawej tematyki. Z pewnością wiele pytań należy jeszcze zadać, na wiele pytań koniecznie trzeba jeszcze odpowiedzieć.

19.09.2015 | przeczytano: 2194 razy
Call-to-action: Nazwa motywująca do działania

Wezwanie do akcjicall-to-action – zazwyczaj kojarzymy ze reklamami internetowymi. lub bardziej ogólnie z przyciskami internetowymi. Te ostatnie za pomocą czasowników oraz odpowiednio motywującej szaty graficznej nakłaniają do wykonania pożądanego działania. Jednak pojęcie call-to-action można z powodzeniem rozszerzyć.

13.08.2015 | przeczytano: 2165 razy
Logo PGE na Stadionie Narodowym: Umowa na 5 lat

PGE Polska Grupa Energetyczna została partnerem tytularnym Stadionu Narodowego w Warszawie. Od dziś najnowocześniejsza arena wielofunkcyjna w Polsce nosi nazwę PGE Narodowy. Umowę pomiędzy operatorem stadionu – spółką PL.2012+, a PGE Polską Grupą Energetyczną, podpisano na pięć lat.

16.07.2015 | przeczytano: 2099 razy (komentarzy: 6)
Siła wyrazu. Dobra nazwa dla firmy

Wymyślanie nazwy dla nowej firmy to jeden z pozornie najprzyjemniejszych elementów procesu jej tworzenia. Tymczasem sprawa ta spędza sen z powiek wielu startującym przedsiębiorcom. Rola nazwy jest bowiem ogromna, a stworzenie czegoś co „pomoże robić biznes” wcale nie jest proste.

27.05.2014 | przeczytano: 2177 razy

Nazwa produktów spożywczych często opiera się na stosowaniu uznanych konwencji. Wystarczy, że jakaś marka odniesie sukces, konkurenci jak najszybciej próbują z tego skorzystać. Powstaje konwencja nazewnicza. Nazwy produktów spożywczych nawiązujące do lidera powstają szybko, nie zawsze w sposób rozsądny.

20.04.2013 | przeczytano: 2101 razy

Ptasie Mleczko to wyrób cukierniczy, mlecznej pianki w polewie czekoladowej. Według firmowej anegdoty, produkt i nazwę Ptasie Mleko wymyślił Jan Wedel w roku 1936. Obecnie nazwa ptasie mleczko to nazwa potoczna dla kategorii produktów i marka należąca do firmy E. Wedel.

08.04.2013 | przeczytano: 2160 razy
Osiem cech, jakie musi mieć dobra nazwa produktu

Dobra nazwa produktu to podstawa sukcesu rynkowego marki. Tylko z bezpieczną i unikalną można zbudować silną markę. Aby to było możliwe nazwa musi spełniać dwa podstawowe kryteria: kreatywnie wyróżniać i gwarantować bezpieczeństwo prawne marce.

01.03.2013 | przeczytano: 4807 razy
Słodycz sprzedawania: nazwa i hasło reklamowe na czekoladowym placu boju

Rynek czekolady w Polsce nie daje się kryzysowi. Chociaż nieco wolniej, jednak wciąż rośnie na przekór zadyszanej gospodarce. I pewnie nadal tak będzie, gdyż wyrobów cukierniczych wciąż spożywamy o połowę mniej niż mieszkańcy krajów zachodnioeuropejskich.

25.02.2013 | przeczytano: 8596 razy
Renaming nazwy

Nie ma firmy bez nazwy. Czasami nazwa nie pasuje do prowadzonego biznesu lub do nowej strategii firmy. Potrzebna jest jej zmiana. Taki proces, potocznie określany, jako renaming nazwy, wcale nie jest rzadkością. Na przykład na warszawskiej giełdzie już ponad 100 spółek zmieniało swoją nazwę. Z perspektywy strategii biznesowej renaming nazwy jest elementem procesu budowania silnej rynkowo marki.

19.02.2013 | przeczytano: 1819 razy
The Story przeprowadziło rebranding marki Weegree

The Story zaprojektowało markę Weegree, działającą w branży HR i oferującą dostarczanie wykwalifikowanych pracowników w budownictwie i przemyśle, logistyce oraz IT. Agencja była odpowiedzialna za naming, brand design i  strategię pozycjonowania firmy w segmencie human resources.

17.02.2013 | przeczytano: 3343 razy

Nazwy produktów występują w reklamach, działaniach Public Relations, są podstawą tworzenia opracowań Corporate Identity. Nazwy produktów mogą mieć cechy perswazyjne - dlatego są kluczowym elementem budowania marki. Projektowanie nazwy produktów stanowi początek istnienia każdej marki. Nazwa jest codziennie w olbrzymiej ilości komunikatów, zarówno pisanych jak i mówionych, prezentowana klientom. Powielana kształtuje znajomość produktu i wysoką świadomość marki. W tym kontekście staje się oczywiste, dlaczego nie należy lekceważyć procesu tworzenia nazwy produktu.

07.02.2013 | przeczytano: 3246 razy
Jakie wymagania musi spełniać nazwa produktu spożywczego?

Oznakowanie środka spożywczego nie może wprowadzać konsumenta w błąd. Ograniczenie to dotyczy w szczególności charakterystyki środka spożywczego, w tym jego nazwy, rodzaju, właściwości, składu, ilości, trwałości, źródła lub miejsca pochodzenia, metod wytwarzania lub produkcji. Oznakowanie nie może także wprowadzać w błąd przez przypisywanie środkowi spożywczemu działania lub właściwości, których nie posiada. Oznakowanie nie może sugerować, że środek spożywczy posiada szczególne właściwości, jeżeli wszystkie podobne środki spożywcze posiadają takie właściwości.

05.02.2013 | przeczytano: 2806 razy
Dobra nazwa marketingowa: Jak wyróżniać nazewnictwem produkty?

Wszystko, co nas otacza, ma swoją nazwę. Jeśli produkt nie ma nazwy, nie istnieje, jako marka. Porozumiewamy się, komunikujemy w świecie tworzonym przez nazwy. Teoretycznie wybór nazw jest nieograniczony. Obok nazw polskich, tradycyjnych, w każdej chwili możemy sięgnąć po te z innych kultur, z innych języków. Nazwy produktów, które nie pasują fonetycznie do naszego polskiego „ucha” – posiadają jednak pewną cechę, która jest również nieodzownym elementem wizerunku marki – wyróżniają się!

29.01.2013 | przeczytano: 2323 razy
Jak powstaje dobra nazwa produktu?

Dobra nazwa produktu czy usługi nie może powstać zupełnie przypadkowo. Na świecie jest zarejestrowanych ponad 20 milinów znaków towarowych. Dlatego dziwi fakt, że wiele agencji reklamowych tak niefrasobliwie i beztrosko zdaje się na łut szczęścia, czy ślepy traf. Trafna nazwa firmy to z reguły efekt przemyślanego procesu kreatywno – analitycznego, niezwykle rzadko zaś przypadku.

14.01.2013 | przeczytano: 1585 razy
Ekspertyzy i audyt nazwy produktu - jak zaprojektować bezpieczną nazwę

Zaprojektowanie dobrej nazwy dla produktu lub usługi, która będzie mogła skutecznie funkcjonować na rynku, wiąże się z wieloma uwarunkowaniami. Podobnie wprowadzenie nazwy już istniejącej na nowy rynek jest związane z wieloma ograniczeniami. Aby nazwa się przyjęła, aby odniosła sukces, potrzebne jest jej odpowiednie przygotowanie. Audyt nazwy produktu gwarantuje bezpieczeństwo stosowania na rynku, a odpowiednio dobrane analizy odpowiadają na pytania o potencjale i sile nowej nazwy. Testy perswazyjności określą stopień użyteczności nazwy dla realizacji celów firmy. Testy lingwistyczne mówią o potencjale perswazyjnym, jaki niesie nazwa produktu.

07.01.2013 | przeczytano: 1373 razy
Nazwa dla nowej firmy: ograniczenia prawne a Marketing

Na pozór, nazwa firmy to tylko sposób oznakowania. Unikatowa nazwa wspiera budowanie pozycji rynkowej. Jednak, aby nazwa dla nowej firmy właściwie wypełniała swoje funkcje, należy zadbać o bezpieczeństwo prawne związane z nazwaniem przedsiębiorstwa.

19.12.2012 | przeczytano: 1783 razy
Kosmiczna Trufla z maczkiem od Orchidea Creative Group

Opakowanie pralin czekoladowych firmy Śnieżka-Invest Sp. z o.o., przenosi nas w odległą konstelację słodkości. Koncepcja projektowa - jak i naming produktu - to dzieło firmy Orchidea Creative Group.

18.12.2012 | przeczytano: 2236 razy
Slogany reklamowe: namawiają, lansują, sprzedają

Dobre slogany reklamowe muszą być oryginalne, zwięzłe, wieloznaczne i eufoniczne. Dobry slogan powinien być łatwy do zapamiętania. Slogany reklamowe są kreowane, aby umożliwiać skuteczne dotarcie z przekazem do grupy docelowej, ukazywać główną korzyść produktu, wyróżniać markę na tle konkurencji. Ale najważniejsze jest, aby slogan reklamowy przekonywał do zakupu.

17.12.2012 | przeczytano: 6067 razy
Grupa Azoty: Czy siłą można budować markę?

Grupa Kapitałowa Azoty Tarnów zmieniła nazwę. Oczekiwano, że będzie bardziej ciekawa, innowacyjna i silna marketingowo. Tymczasem kapitałowa góra urodziła mysz. Czy Grupa Azoty to dobra nazwa?

11.12.2012 | przeczytano: 2002 razy
Azoty Tarnów wprowadzają nową nazwę i logo: Grupa AzotyZobacz fotorelację

Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. (Azoty Tarnów), będąc jednostką dominującą w Grupie Kapitałowej Azoty Tarnów wprowadzają na rynek nową, wspólną markę „Grupa Azoty”. Marką tą będą się posługiwać wszystkie spółki należące do Grupy.

11.12.2012 | przeczytano: 3245 razy

Kreowanie dobrego hasła reklamowego jest nie tylko uzupełnieniem identyfikacji marki. To odrębny komunikat przekazujący informację o unikalnych i wyróżniających wartościach marki. Hasło reklamowe to zwięzłe zdanie, znajdujące się obok znaku towarowego, które niesie przesłanie marki i jest zorientowane na silnie oddziaływanie na grupę docelową.

05.12.2012 | przeczytano: 2310 razy
Nowa nazwa dla miasta

Japońskie miasto Izumisano chce zmienić nazwę. Zarząd miasta wystawił niedawno prawa do nazwania nową marką miasta na sprzedaż. Ten, kto da najwięcej, będzie mógł lansować w ten sposób swoją markę. Naming rights wkraczają do coraz szerszych sfer życia. Londyńczycy niedawno zostali zaszokowani planami zmiany nazw stacji metra. Po obiektach sportowych i kulturalnych, obiektem sprzedaży stają się nawet nazwy miast.

04.12.2012 | przeczytano: 1432 razy
Czy wolno zarejestrować dowolną domenę internetową?

Otóż nie. Zgłaszając domenę internetową nie wolno wykorzystać cudzego znaku towarowego. Znaki towarowe mogą mieć formę słowną, słowno-graficzną i graficzną. Domena internetowa nie może naruszać praw własności do nazwy lub znaku słowno-graficznego.

30.11.2012 | przeczytano: 1134 razy
Nazwy numeryczne: Innowacyjny naming

Nazwa stanowi o wyróżnieniu marki. Każdy menedżer chciałby unikalnej, niepowtarzalnej, łatwej do zapamiętania i sugestywnej nazwy. Istnieje kilka konwencji formalnych nazywania marek. Naming oferuje wiele konwencji nazewniczych.

30.11.2012 | przeczytano: 2134 razy
Geograficzne nazewnictwo produktów

Nazewnictwo produktów jest najczęstszym polem wpadek nazewniczych. Najczęściej problemy dotykają nazewnictwa produktów motoryzacyjnych. Co ciekawe, najwięcej wpadek nazewniczych dotyczy rynków hiszpańskojęzycznych. Przykład SEAT’a Ronda dotyczy produktu hiszpańskiego i zastosowania nazwy w języku węgierskim.

19.11.2012 | przeczytano: 1652 razy
Dreamliner: historia powstania nazwy samolotu

Tematem dnia był Dreamliner, który wylądował na lotnisku Okęcie w Warszawie. LOT jest pierwszą europejską linią lotniczą, w której pojawił się Dreamliner. Skąd się wzięła nazwa Dreamliner? Robocza nazwa modelu Boening 787 to 7E7. Zarząd firmy nie był jednak zainteresowany kolejną nazwą numeryczną. Uznano, że oznaczenie cyfrowe jest nudne i powszechne – unikalna nazwa marketingowa miała dodatkowo wyróżnić nowy produkt Boeninga.

16.11.2012 | przeczytano: 2367 razy
Gwiazda telewizji autorką niechcianej nazwy

Na rynku agencji namingowych w Polsce pojawiła się nowa gwiazda. Jest nią znana z programu TVN „Kuchenne rewolucje” Magdalena Gessler. Jako restauratorka, jest właścicielką i współwłaścicielką kilkunastu restauracji. Popularność zdobyła prowadząc program telewizyjny "Kuchenne rewolucje". I to właśnie jej udział w tym programie, pozwolił na prezentację kolejnego talentu znanej celebrytki.

14.11.2012 | przeczytano: 1307 razy
1 2
Strona 1/2 (artykułów: 66)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764