logo
Polska reklama i poligrafiaPolska reklama i poligrafia

naming: najpopularniejsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 66
Słodycz sprzedawania: nazwa i hasło reklamowe na czekoladowym placu boju

Rynek czekolady w Polsce nie daje się kryzysowi. Chociaż nieco wolniej, jednak wciąż rośnie na przekór zadyszanej gospodarce. I pewnie nadal tak będzie, gdyż wyrobów cukierniczych wciąż spożywamy o połowę mniej niż mieszkańcy krajów zachodnioeuropejskich.

25.02.2013 | przeczytano: 8596 razy
5 warunków dobrej nazwy firmy

Na rynku często można spotkać bardzo podobne do siebie nazwy firm, nazwy produktów, marek i usług, które powstały poprzez zastosowanie obowiązującego w branży stylu. Trudno je od siebie odróżnić i zapamiętać. Zdarza się również, że nazwy firm są mylące lub posiadają zakodowane negatywne skojarzenia, które utrudniają ich efektywne stosowanie. Naming to sztuka tworzenia nazw unikalnych, wspierających sprzedaż a zarazem bezpiecznych prawnie. Jaka więc powinna być nazwa?

28.09.2012 | przeczytano: 6162 razy (komentarzy: 1)
Slogany reklamowe: namawiają, lansują, sprzedają

Dobre slogany reklamowe muszą być oryginalne, zwięzłe, wieloznaczne i eufoniczne. Dobry slogan powinien być łatwy do zapamiętania. Slogany reklamowe są kreowane, aby umożliwiać skuteczne dotarcie z przekazem do grupy docelowej, ukazywać główną korzyść produktu, wyróżniać markę na tle konkurencji. Ale najważniejsze jest, aby slogan reklamowy przekonywał do zakupu.

17.12.2012 | przeczytano: 6065 razy
Osiem cech, jakie musi mieć dobra nazwa produktu

Dobra nazwa produktu to podstawa sukcesu rynkowego marki. Tylko z bezpieczną i unikalną można zbudować silną markę. Aby to było możliwe nazwa musi spełniać dwa podstawowe kryteria: kreatywnie wyróżniać i gwarantować bezpieczeństwo prawne marce.

01.03.2013 | przeczytano: 4805 razy
Lekkie Ż w czterech nowych odsłonach

Marka Żywiec od zawsze wyznacza trendy, kształtując polski rynek piwa. Ubiegłoroczna nowość – piwo Żywiec Jasne Lekkie, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom szczególnie młodszych dorosłych konsumentów, okazała się dużym sukcesem. W tym sezonie Żywiec po raz kolejny zaskakuje, rozwijając ofertę Lekkich Ż z subtelną owocową nutą. Na sklepowych półkach pojawiają się: Żywiec Lekki Oranż 4,5%, Żywiec Lekki Limonż 4,5% i bezalkoholowy Żywiec Lekki Limonż 0,0% oraz dystrybuowany w sieci Żabka – Żywiec Lekki Grejpfruż 4,5%.

08.04.2022 | przeczytano: 4742 razy
Reaktywacja marki jarzębiak: komentarz

Fabryka Wódek i Nalewek w Kaliszu ogłosiła projekt reaktywacji znaków towarowych oraz marki należących do nieistniejących już Polmosów w Sieradzu i Łodzi. Reaktywowana ma być między innymi marka Jarzębiak. Zarząd firmy z Kalisza twierdzi, że reaktywacja marki produktów ma sens biznesowy.

16.02.2012 | przeczytano: 4067 razy
W(y)padki nazewnicze. Naming na eksport

Ograniczeniami, które mogą utrudniać, lub wręcz uniemożliwiać stosowanie nazwy, jest jej znaczenie w innych językach i slangach. Projektowanie nazw, czyli naming, to przede wszystkim proces lingwistyczny i zaniedbania w analizach znaczenia słów skutkują koniecznością wymiany nazwy. Badanie znaczenia nazwy jest szczególnie ważne dla produktów oferowanych na rynkach międzynarodowych. Mamy wtedy do czynienia z setkami języków, slangów czy potocznych wieloznaczności słów.

16.10.2011 | przeczytano: 3989 razy (komentarzy: 2)
Upside tworzy grupę marketingową

Agencja strategiczno-kreatywna Upside zakończyła proces wydzielenia dwóch firm - Video Ex Machina, zajmującej się produkcją kontentu wideo oraz Villan Design, specjalizującej się w realizacji projektów z zakresu komunikacji wizualnej marek. Na czele grupy stanął Janusz Plencler. Wszystkie trzy agencje będą niezależnie rozwijać kompetencje w swoich obszarach biznesowych.

06.10.2017 | przeczytano: 3883 razy
Ceny wykupu domen internetowych, czyli czy warto zadbać o projektowanie nazwy?

W powszechnym mniemaniu projektowanie nazwy to proces prosty. Każdy potrafi zestawić kilka liter. Tylko dlaczego firmy płacą tak wysokie sumy za domeny internetowe lub prawa wyłączności do znaków towarowych? Dlaczego w procesie projektowania nie biorą pod uwagę konsekwencji posiadania domeny różnej od nazwy marketingowej?

11.11.2011 | przeczytano: 3721 razy
Biznesowe znaczenie namingu

Nazwę zdefiniować można jako wymawialną część marki. Obejmuje ona litery, słowa, cyfry oraz ich kombinacje. Pozwala ona zindywidualizować poszczególne produkty wśród wielu istniejących już w danym segmencie rynku. Nazwy własne firm oraz nazwy produktów należą do tzw. znaków deiktycznych, które są pozbawione pierwotnego, znanego szerzej znaczenia. Ich rola polega na identyfikowaniu oraz wyróżnianiu osób, przedmiotów czy obiektów w rzeczywistości pozajęzykowej. Jednak odnosząc się do marketingu warto wspomnieć o funkcji semantycznej tychże nazw własnych. Określenia firm czy produktów zachowują bowiem zdolność przywoływania konkretnych sensów oraz znaczeń odczytywanych przez odbiorców w zależności od doświadczenia oraz wiedzy, którą dysponują. Wybór nazwy dla produktu, usługi czy firmy ograniczony jest nie tylko poprzez normy prawne, zasady współżycia społecznego czy ochronę patentową. Istnieją też dobre praktyki, którymi należy się kierować podczas projektowania nazwy: nie powinna ona budzić negatywnych, nieprzyzwoitych, rasistowskich czy niemiłych skojarzeń.

24.04.2020 | przeczytano: 3346 razy
1 2 3
Strona 1/7 (artykułów: 66)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764