logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

okładka: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 206
25 lat „Wysokich Obcasów”

Wysokie Obcasy świętują w kwietniu 25 urodziny. Redakcja serwisu przypomina 25 przełomowych tekstów magazynu, a w sobotę, 13 kwietnia br. ukaże się jubileuszowe wydanie z 25 najlepszymi okładkami. Z okazji urodzin przygotowano również specjalną ofertę subskrypcyjną serwisu Wysokieobcasy.pl oraz wszystkich serwisów Wyborcza.pl w atrakcyjnej cenie dla nowych użytkowniczek i użytkowników  

11.04.2024 | przeczytano: 348 razy (komentarzy: 12)
Raport Piłka w Grze: Medialna dominacja Legii Warszawa w lutym

Legia Warszawa w lutym 2024 r. była zdecydowanie najbardziej medialnym klubem PKO BP Ekstraklasy w Polsce. W Fortuna I Lidze tradycyjnie rządziła Wisła Kraków, a wśród polskich piłkarzy Robert Lewandowski – wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów.

19.03.2024 | przeczytano: 316 razy
Magazyn „Spotkania z Zabytkami” - odświeżona forma i wzrost sprzedaży

„Spotkania z Zabytkami” to jedno z najstarszych czasopism popularnonaukowych w Polsce. Ukazuje się od 1977 roku. W czerwcu 2023 roku wydawanie magazynu przejął Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków. Pismo przeszło gruntowną modyfikację, poszerzając zakres tematyki o dziedziny takie jak: wzornictwo, sztuka, architektura. Magazyn stał się pismem o profilu lifestyle’owym, poświęconym szeroko pojętej tematyce dziedzictwa.

27.02.2024 | przeczytano: 504 razy
Cover Awarts 2023: trwają zgłoszenia do konkursu

Zgłoszenia do Cover awArts 2023, organizowanych przez Decybele Dizajnu są już na półmetku. Coroczny konkurs na najlepszą okładkę i oprawę graficzną albumu muzycznego odbywa się już po raz jedenasty, a jego zwieńczeniem ponownie będzie prezentacja zwycięskich projektów na wystawie, połączonej z rozdaniem nagród – kultowych już statuetek Cover awArts, a w tym roku także nagród pieniężnych.

16.02.2024 | przeczytano: 691 razy
Specjalizacja wspierająca

Zawód ilustrator: Specjalizacja wspierająca

– Aniu, czy potrafisz składać książki? – spytała koleżanka z forum literackiego, na którym udzielałam się jeszcze przed epoką lodowcową. – Jasne! – odparłam pewnie, choć dotychczas przygotowałam zaledwie jeden projekt fikcyjnego magazynu w ramach studenckiego zaliczenia. Ale do odważnych świat należy, prawda?

21.07.2023 | przeczytano: 1388 razy
Artykuły z cyklu Zawód ilustrator

Dobry pomysł i uparte dążenie do celu nie zawsze wystarczą, żeby błyszczeć w social mediach. Ale przy odpowiednim wsparciu droga do sukcesu może okazać się bardziej realna dla coraz większej grupy internetowych twórców.

27.06.2023 | przeczytano: 704 razy

Działania na rzecz zmniejszania negatywnego wpływu na środowisko naturalne, walka z dyskryminacją i o równość płci oraz obrona wolności słowa – to przewodnie zagadnienia raportu opisującego kluczowe projekty z obszaru ESG podjęte przez Grupę Agora i Agorę S.A. w 2022 r. Raport, który przedstawia również cele wyznaczone na 2023 r., jest dostępny na stronie agora.pl/odpowiedzialny-biznes w atrakcyjnej dla czytelników formie.

24.05.2023 | przeczytano: 543 razy
Gdzie jest moja motywacja?

Zawód ilustrator: Gdzie jest moja motywacja?

Mam wrażenie, że współcześnie motywację postrzega się jako magiczny stan, który, gdy już się go osiągnie, sam z siebie sprawi, że dalej wszystko pójdzie już z górki. A to zupełnie nie tak.

20.02.2023 | przeczytano: 1679 razy
Artykuły z cyklu Zawód ilustrator
Grafmasz na targach Remadays

Na zbliżających się targach RemaDays (Nadarzyn koło Warszawy, 1-3.02.2023)  jak co roku nie zabraknie firmy Grafmasz. Na swoim stoisku F1.02a w hali F zaprezentuje ona  pełen proces produkcji pudełek typu Rigid Box w oparciu o ploter tnący, kaszerówki ze stołami montażowymi, urządzenia do klejenia boków pudełka i urządzenia do zawijania okleiny.

25.01.2023 | przeczytano: 1068 razy
Najlepsze okładki 2021 roku wybrane

Poznaliśmy laureatów VIII edycji Konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową. Wręczenie nagród miało miejsce 23 czerwca podczas wernisażu wystawy pokonkursowej w Poznaniu, w 3-piętrowej Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru.

27.06.2022 | przeczytano: 1371 razy
Inwestycja w pierwszą w Polsce maszynę nowej generacji Rapida 105 firmy Koenig & Bauer

Drukarnia AMK Group Rękawek, Kondraciuk Sp.j. realizuje projekt inwestycyjny (częściowo finansowany ze środków unijnych), związany z wprowadzeniem na rynek wysoko przetworzonych opakowań, zabezpieczonych przed podrabianiem. Wykorzystywana w nim będzie opracowana we własnym zakresie technologia, bazująca na specjalnych komponentach i dodatkach stosowanych podczas procesu produkcji, chroniących finalny produkt i gwarantujących jego oryginalność. Opakowania będą drukowane na nowej, wyłonionej w przetargu arkuszowej maszynie offsetowej. Jej wyposażenie kontrolujące procesy druku i uszlachetniania jest – jak podkreśla kierownictwo AMK Group – jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie.

06.04.2022 | przeczytano: 910 razy
Rodzaje ulotek

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Rodzaje ulotek

Spośród wszystkich zapachów dzieciństwa w szczególny sposób pozostał w moim sercu zapach ulotek zachodnich producentów samochodów. W owych czasach kolekcjonowała je dzieciarnia ze wszystkich chyba krajów demoludu. Rynek praktycznie nie istniał, a więc rynek ulotek też był dla nas czymś egzotycznym. Ulotki i inne kolorowe materiały reklamowe pozyskiwaliśmy pisząc błagalne listy do ambasad państw ideologicznie nam wrogich, lub wprost do zachodnich firm.

23.02.2022 | przeczytano: 4599 razy
Hybrydowy ploter Agfa Anapurna H2500i LED w firmie PromoNotes

Od pewnego czasu w parku sprzętowym firmy PromoNotes z Suchego Lasu k. Poznania pracuje hybrydowy ploter Agfa Anapurna H2500i LED. Urządzenie zostało zakupione z myślą o zadrukowywaniu zarówno oklein introligatorskich, stosowanych przy produkcji notesów książkowych (w jakich to przedsiębiorstwo się specjalizuje), jak też innych produktów. Firma zdecydowała się na zakup maszyny pracującej w technice inkjet UV z uwagi na wszechstronność urządzenia w kontekście obsługiwanych podłoży i możliwości produkcyjnych oraz elastycznych atramentów, jakie znajdują w niej zastosowanie. Pozwoliła też na personalizację gotowych produktów, np. poprzez aplikowanie na nich imion i nazwisk użytkowników.

15.02.2022 | przeczytano: 1404 razy
Reklama

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Reklama

Kiedy przypatrzymy się funkcji, historii powstania a także technologii produkcji ulotek, plakatów i gazetek reklamowych, przyznamy, iż da się w miarę sensownie obronić przyporządkowanie ich do jednej grupy. Zanim więc przystąpimy do omawiania poszczególnych produktów wchodzących w skład DRUKÓW REKLAMOWYCH, kilka akapitów wypada poświęcić pojęciu czy też zjawisku, które te produkty łączy. Jest nim bez wątpienia REKLAMA. 

23.12.2021 | przeczytano: 2776 razy
Super Express świętuje jubileusz 30-lecia

Obecnym redaktorem naczelnym Super Expressu jest Grzegorz Zasępa, pierwszym zaś był Grzegorz Lindenberg. Super Express od początku swego istnienia jest stajnią dociekliwych, nieustępliwych dziennikarzy.

26.11.2021 | przeczytano: 908 razy
Produkcja wizytówek

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Produkcja wizytówek

Proces realizacji praktycznie każdego wyrobu poligraficznego rozpoczyna się od prac projektowych, a kończy na procesach introligatorskich i uszlachetniających. Kilka zagadnień z obszaru projektowania omówiliśmy w odcinku poprzednim, a dziś, na koniec naszego wizytówkowego serialu, zapraszam na krótką wycieczkę po działach produkcyjnych zakładu poligraficznego, w którym nasza wizytówka będzie realizowana.

12.11.2021 | przeczytano: 4171 razy
Projektowanie wizytówek

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Projektowanie wizytówek

Wydawać by się mogło, że taki bzdet, jak wizytówka nie powinien sprawiać większych problemów projektowych, ale w praktyce okazuje się, że kolejne pokolenia grafików potykają się o podobne „drobiazgi”. Oczywiście trudno tutaj o jakieś konkretne normy i jedynie słuszne zasady, tym niemniej bez względu na poziom kreatywności i twórczą wenę projektanta, parę podstawowych prawideł warto jednak przestrzegać.

16.10.2021 | przeczytano: 3619 razy
Augmented reality

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Augmented reality

„Plakat jest zazwyczaj odpowiedzią na jakiś wcześniej zadany przez klienta lub samego artystę temat. Może to być konkretny film, spektakl czy też festiwal. Projekt musi być próbą opowiedzenia historii, do której plakat ma nawiązywać. Plakat zawsze musi działać swoim przekazem i znakiem“.

Na temat projektowania plakatów rozmawiałem niedawno z prof. Kają RENKAS, która w swoich pracach często wykorzystuje technikę augmented reality, czyli tzw. rzeczywistość rozszerzoną. Pełny zapis rozmowy znajdziecie Państwo na łamach wakacyjnego (lipiec-sierpień 2021) wydania miesięcznika “Świat Druku”, a na blogu publikujemy fragment związany właśnie z augmented reality.

04.10.2021 | przeczytano: 3422 razy
Podłoża drukowe dla wizytówek

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Podłoża drukowe dla wizytówek

W zależności od fantazji projektanta oraz upodobań klienta, do druku wizytówek stosowane są bardzo zróżnicowane rodzaje podłoży drukowych, od typowych papierów powlekanych począwszy, poprzez papiery ozdobne i czerpane, a skończywszy na tworzywach sztucznych i metalowych blaszkach. Ostateczny wybór podłoża drukowego musi też uwzględniać możliwości i ograniczenia użytych technologii druku i uszlachetniania.

29.08.2021 | przeczytano: 4118 razy
Formaty wizytówek

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Formaty wizytówek

Kreatywność projektantów wizytówek wydaje się nie mieć granic i teoretycznie wizytówka może posiadać nawet format billboardu. W praktyce jednak obowiązują tu pewne normy, za przekroczenie których nie trafia się wprawdzie przed oblicze sprawiedliwości, ale można narazić się na grymas zaskoczenia lub – co gorsza – lekceważenia, ze strony naszego interlokutora, któremu wizytówkę wręczyć pragniemy.

08.08.2021 | przeczytano: 6100 razy
Printone – pierwsze w Polsce wdrożenie urządzania MGI Jetvarnish 3D One

W ostatnich niełatwych miesiącach rynek poligraficzny zanotował spadek marży na druku. Wzrosło natomiast zapotrzebowanie na wysokoprzetworzone produkty w niewielkich nakładach. Drukarnie, chcąc sprostać tym wyzwaniom, poszukują nowych technologii. Drukarnia Soft Vision działająca pod marką PrintONE wartości dodanej upatruje w najnowszej inwestycji – urządzeniu MGI Jetvarnish 3D One od Konica Minolta.

15.07.2021 | przeczytano: 1129 razy
Wizytówki Multiloft

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Wizytówki Multiloft

W naszym wizytówkowym serialu dziś niewątpliwy hit ostatnich lat, jakim jest technologia Multiloft. Ta swoista składanka kilku rodzajów papierów, robi prawdziwą furorę w przemyśle poligraficznym i jako technologia produkcji wizytówek, zasługuje na szczególne zainteresowanie zarówno ze strony klientów drukarń, jak i projektantów wizytówek.

10.07.2021 | przeczytano: 5221 razy
Rodzaje wizytówek

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Rodzaje wizytówek

Czasy się zmieniają, zwyczaje też, ale wbrew pozorom, podstawowe funkcje współczesnych wizytówek, nie odbiegają specjalnie od funkcji, jakie pełniły onegdaj. Nadal służą one głównie wymianie podstawowych danych osobowych. Maleje natomiast liczba stricte prywatnych funkcji wizytówek, na rzecz funkcji służbowych. Nowością może być także rosnąca rola funkcji marketingowych i reklamowych. Z tego punktu widzenia możemy wyróżnić trzy podstawowe rodzaje wizytówek: wizytówki prywatne (osobiste), wizytówki służbowe (imienne i firmowe) oraz wizytówki reklamowe.

26.06.2021 | przeczytano: 7957 razy
Najlepsza okładka płytowa 2020 roku ujawniona

18 czerwca podczas wernisażu wystawy pokonkursowej ujawniono laureatów VII edycji Konkursu 30/30 na najlepszą polską okładkę płytową. Łączna pula nagród wynosiła 15 000 złotych. Nagrodę główną, a zarazem miano najlepszej polskiej okładki płytowej 2020 roku zdobył Łukasz Paluch za front albumu ,,Highlight” kultowego duetu Skalpel. 16-osobowe Jury uzasadniło swój wybór następująco: ,,Za wiarę w siłę konceptu graficznego. Prostą, ale zarazem niebanalną anegdotę wizualną. Umiejętne zobrazowanie dźwiękowej przestrzeni przez abstrakcyjną figurę. Za świadome użycie koloru, kombinację barw oddającą współbrzmienia i kontrasty oraz żywą interakcję światła, tonów i rytmów. Za lapidarność znaku dającą się rozwijać w przemyślaną narrację wizualną, która dopełnia warstwę muzyczną i ją ilustruje, ale równocześnie jest od niej niezależna i autonomiczna.”.

22.06.2021 | przeczytano: 762 razy
Wizytówki – trochę historii

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Wizytówki – trochę historii

Wizytówka to dla mnie przedmiot magiczny, mimo iż współcześnie nie emanuje tym salonowym blichtrem, który unosi się jeszcze z kart Lalki Prusa, Anny Kareniny Tołstoja czy też Idioty Dostojewskiego. Choć nie pachnie już naftaliną i piżmem, nadal skutecznie opiera się elektronicznej ekspansji internetu, komputerów i smartfonów. Jednak nie tylko z tego powodu, poświęcimy temu produktowi kilka kolejnych felietonów.

19.06.2021 | przeczytano: 2659 razy
Projektowanie znaczków pocztowych

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Projektowanie znaczków pocztowych

„Projektowanie znaczków różni się nieco od innych typów projektowania i dla niektórych grafików jest to niewygodne zajęcie. Kilku znanych medialnie grafików próbowało tego fachu i zdarzały się im pojedyncze realizacje, ale później do tego nigdy nie wracali. Jest to bowiem praca dość specyficzna”. Aby przybliżyć jej tajniki, w miejsce tradycyjnego felietonu poligraficznego, publikujemy dziś wywiad, który przeprowadziłem z jednym z czołowych projektantów znaczków pocztowych, panem Andrzejem Gosikiem.

12.06.2021 | przeczytano: 4140 razy
Klasyfikacja produktów poligraficznych

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Klasyfikacja produktów poligraficznych

Podejmując się opisu dowolnego fragmentu rzeczywistości, zarówno tej zewnętrznej – postrzeganej zmysłami, jak i wewnętrznej – psychologicznej, wcielamy się niejako w rolę biblijnego Adama. Czyż nie podstawowym jego właśnie zadaniem, było nazwanie i pogrupowanie porozrzucanych po rajskim ogrodzie obiektów zaledwie co powstałego z nicości świata?

04.06.2021 | przeczytano: 6443 razy
Druk cyfrowy – fakty i mity

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Druk cyfrowy – fakty i mity

Proroctwa na temat rychłego końca offsetu i dyskusje o jego wyższości nad drukiem cyfrowym towarzyszyły mojej pracy zawodowej praktycznie od początku. Mijały dekady, zmieniały się pokolenia, a obie technologie jak istniały, tak istnieją i czują się całkiem nieźle. Wydaje się nawet, iż żyją w specyficznej symbiozie, karmiąc się sobą nawzajem. Tak więc rozpatrywanie druku cyfrowego w opozycji do druku offsetowego nie ma większego sensu, gdyż każda z tych technik ma swoje atuty, a druk cyfrowy w miarę upływu lat znajduje optymalne dla siebie miejsce w szeregu.

29.05.2021 | przeczytano: 2859 razy
II. edycja Konkursu dla grafików na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch

Olbrzymie zainteresowanie, jakim cieszyła się pierwsza edycja Konkursu na projekt okładki książki uszlachetnionej w technologii 3D Touch było jednym z powodów, dla którego drukarnia Totem.com.pl wraz z firmami Konica Minolta oraz PC Print ogłaszają 2. edycję konkursu z pulą nagród wynoszącą łącznie 15 tys. złotych.

27.05.2021 | przeczytano: 564 razy
Błędy składu

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Błędy składu

Dziś prezen­tuję subiek­ty­wny wybór głównych błędów składu, z jakimi spotkałem się w trak­cie „obcow­a­nia” z plikami pro­duk­cyjnymi przesyłanymi do druku przez klien­tów drukarni, w której spędz­iłem prawie połowę życia. Mowa o plikach wynikowych, czyli uznanych przez ich twór­ców za gotowe do druku. Lista obe­j­muje jedynie te błędy, które mimo upływu lat i dwukrot­nej wymi­any pokole­niowej pow­tarzały się najczęściej..

18.05.2021 | przeczytano: 8681 razy (komentarzy: 6)
Korekta i redakcja

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Korekta i redakcja

Wpro­wa­dza­jąc tekst do kom­pu­tera, warto zadbać samemu o wyko­na­nie jego wstęp­nej korekty, nato­miast żadną miarą nie należy rezy­gno­wać z pro­fe­sjo­nal­nej korekty sty­li­stycz­nej i redak­cji języ­ko­wej, co nie­stety staje się obec­nie dość czę­stym zja­wi­skiem. Pamię­tajmy, że źle rozu­miana oszczęd­ność kosz­tów, jaką kusi idea self-publishingu, odbić się może nega­tyw­nie na jako­ści pro­duktu final­nego, a tym samym na powo­dze­niu całego przedsięwzięcia.

07.05.2021 | przeczytano: 3945 razy
Konica Minolta & Druk sensoryczny

We współczesnych, niezwykle trudnych dla wielu branż czasach, ważne jest przyciągnięcie uwagi konsumentów, nie tylko dzięki wysokiej jakości produktom, lecz także efektownym opakowaniom, które będą wyróżniać się na tle konkurencyjnych marek i ich produktów. Jak się okazuje, coraz większe znaczenie we współczesnych nawykach zakupowych mają nie tylko wrażenia wizualne, lecz także zmysł dotyku - dla mnóstwa klientów ważne jest nie tylko by widzieć, lecz także „poczuć” dany produkt. Dlaczego tak istotne są doznania sensoryczne?

19.03.2021 | przeczytano: 632 razy

We współczesnych, niezwykle trudnych dla wielu branż czasach, ważne jest przyciągnięcie uwagi konsumentów, nie tylko dzięki wysokiej jakości produktom, lecz także efektownym opakowaniom, które będą wyróżniać się na tle konkurencyjnych marek i ich produktów. Jak się okazuje, coraz większe znaczenie we współczesnych nawykach zakupowych mają nie tylko wrażenia wizualne, lecz także zmysł dotyku - dla mnóstwa klientów ważne jest nie tylko by widzieć, lecz także „poczuć” dany produkt. Dlaczego tak istotne są doznania sensoryczne?

16.03.2021 | przeczytano: 364 razy

Co zrobić, aby druk dobrej książki był prosty i opłacalny? Jak zainteresować książką potencjalnego czytelnika? I wreszcie - lepiej wybrać drukarnię offsetową czy cyfrową? Canon Polska zainaugurował spotkanie z udziałem czołowych przedstawicieli polskiego rynku książki. Efektów ich dyskusji można teraz odsłuchać jako podcastu w ramach nowego internetowego projektu pt. „Rozmowy o druku”.

10.03.2021 | przeczytano: 419 razy

340 777 zł – taką kwotę zebrała „Gazeta Wyborcza” na rzecz 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzięki licytacjom i eSkarbonce. W tym roku największą popularnością cieszyły się aukcje, na których wystawione były m.in. wędrówka z Adamem Wajrakiem po Puszczy Białowieskiej, możliwość pojawienia się na okładkach tygodników lokalnych „Gazety Wyborczej” oraz prywatny spacer z Leszkiem Balcerowiczem.

25.02.2021 | przeczytano: 272 razy
Nowa kampania Pepsi z udziałem gwiazd światowego futbolu

W czasie gdy światu potrzeba chwili wytchnienia i pozytywnych emocji, Pepsi rozpoczyna nową, niezwykle angażującą kampanię FIZZ, która w sposób charakterystyczny dla tożsamości marki wykorzystuje różnorodne style kultury. Stawiając na połączenie najwyższej klasy muzyki oraz wirtuozerskiego futbolu, kampania Pepsi zachęca świat do zerwania z konwencją, oczekiwaniami, a także wyjścia poza zamkniętą przestrzeń jednorodności. Wśród twarzy kampanii znaleźli się najlepsi piłkarze świata, w tym Leo Messi, Paul Pogba, Shanice van de Sanden oraz Jadon Sancho, a oryginalny film promujący kampanię został stworzony przez brytyjską reżyserkę młodego pokolenia Raine Allen-Miller do podkładu muzycznego z utworu „Rotate” autorstwa Becky G oraz Burna Boy. Kampania potrwa do końca 2021 roku.

23.02.2021 | przeczytano: 1169 razy
Konkurs na okładkę w technologii 3D Touch: wynikiZobacz fotorelację

21 grudnia 2020 r. drukarnia Totem.com.pl oraz firma Konica Minolta ogłosiły wyniki Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch. Spośród setki nadesłanych projektów wybrano 8, ich autorzy otrzymali nagrody w łącznej kwocie 15 tys. złotych.

15.01.2021 | przeczytano: 1496 razy
Komisja Europejska i polscy artyści w walce ze smogiem

Komiks „Paneuropa versus Smog” powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce. Stanowi kontynuację zeszytu z 2019 r. pt. „Paneropa vs. Pandemonium”, a w jego realizację zaangażowali się polscy artyści – scenarzysta Tobiasz Piątkowski i rysownik Przemysław Kłosin oraz miasta partnerskie – Łódź, Katowice i Wałbrzych. Bezpłatna publikacja dostępna jest w punktach informacyjnych UE w Warszawie i Wrocławiu oraz do pobrania w wersji elektronicznej.

04.11.2020 | przeczytano: 921 razy
Dobry Wzór 2020. Wyniki konkursu

Jury 27. edycji konkursu Dobry Wzór wybrało, spośród 114 finalistów, najlepsze produkty i usługi które prezentujemy na wystawie pokonkursowej i w katalogu.

04.11.2020 | przeczytano: 1247 razy
Biedronka wręcza nagrodę 100 tys. zł i odsłania antysmogowy mural

Zakończenie drugiego etapu nagrody Biedronki za książkę dla dzieci Piórko 2020 sieć sklepów ogłosiła w niezwykły sposób. Laureatka kategorii „Ilustracje” tegorocznego Piórka, Magdalena Starowicz, otrzymała od Biedronki czek na 100 tys. zł, a zaprojektowana przez nią okładka książki trafiła na odsłonięty na warszawskim Powiślu mural. Mural wyjątkowy, bo pomalowany farbami oczyszczającymi powietrze ze smogu.

30.10.2020 | przeczytano: 1022 razy
Wielka sobota „Gazety Wyborczej”, poniedziałki z „Ekonomią+”

Od soboty, 1 sierpnia 2020 r. „Gazeta Wyborcza” w weekendy będzie wydawać największy na polskim rynku pakiet magazynów - poza newsową częścią dziennika czytelnicy otrzymają nowy magazyn opinii „Wolna Sobota”, tygodnik dla kobiet „Wysokie Obcasy” oraz magazyn „Ale Historia”, który dotychczas ukazywał się co poniedziałek. Nowością będzie też „Ekonomia+”, czyli magazyn, który poszerzy ofertę „Wyborczej” w poniedziałki.  

30.07.2020 | przeczytano: 998 razy
30/30 - najlepsza polska okładka 2019 ujawniona

13 lipca podczas wernisażu wystawy pokonkursowej poznaliśmy laureatów VI edycji Konkursu 30/30 na najlepszą polską okładkę płytową. Łączna pula nagród wynosiła 12 000 złotych. Zwycięzcą nagrody głównej oraz tytułu najlepszej okładki 2019 roku została praca autorstwa Tomasza Dubiela do albumu ,,Dwunasty dom” duetu Enchanted Hunters. W uzasadnieniu wyboru Jury czytamy: ,,Za nieoczywistą grę kobiecymi wizerunkami — lalek, czarodziejek, dziewczyn z dyskoteki. Efekt dziwności osiągany przez świadomą fotoedycję, przerysowanie oczu i włosów oraz neonowe, nasycone światło. Za intrygującą ilustrację nastroju nieokreślonej tęsknoty i melancholii.”.

15.07.2020 | przeczytano: 1745 razy
Konkurs dla grafików na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch

Drukarnia Totem.com.pl wraz z firmą Konica Minolta ogłosiły konkurs dla grafików na projekt okładki książki uszlachetnionej w technologii 3D Touch. Na jego zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, łącznie 15 tysięcy złotych.

13.07.2020 | przeczytano: 1436 razy
Malarz Rafał Olbiński przygotował okładkę Faktu

„Kto poskleja Polskę” – z takim tytułem 27 czerwca ukazał się dziennik Fakt z ilustracją okładkową przygotowaną przez Rafała Olbińskiego.

29.06.2020 | przeczytano: 992 razy
Rozszerzona rzeczywistość w reklamie to już nie science fiction

Firmom z każdej branży coraz trudniej wyróżnić się na rynku, zaangażować odbiorców i ich utrzymać. Klienci oczekują silnych bodźców i prawdziwych emocji, które umocnią autentyczność marki i jej historię. Według badań, ich uwagę można jednak przyciągnąć jedynie na 8 sekund. O ten czas rywalizują dziesiątki komunikatów jednocześnie. Wygrywa ten, kto wejdzie w interakcję, połączy przestrzeń rzeczywistą i wirtualną, pozwoli na wypróbowanie produktu przed kupnem. Nowy wymiar komunikacji zapewniają technologie takie jak rozszerzona rzeczywistość, która już dawno przestała być traktowana jak science fiction.

25.06.2020 | przeczytano: 1039 razy
„Triumf typografii” Henk Hoeks i Ewan Lentjes

Typografia to coś więcej niż tylko projektowanie krojów pism czy layoutu. Dotyka ważnych dla społeczeństwa kwestii: wolności słowa drukowanego, dyskursu demo­kratycznego. To dzięki sile typografii ów dyskurs przybrał postać gry polegającej na ścieraniu się argumentów i ­kontrargumentów.

20.06.2020 | przeczytano: 2710 razy
Wierzymy w wolność: Polscy twórcy w kampanii Amnesty International

Premierą opowiadania Sylwii Chutnik o młodych osobach LGBTI Amnesty International rozpoczyna obchody 30-lecia swojej działalności w Polsce. W ramach kampanii “Wierzymy w wolność” w kolejnych miesiącach opublikuje teksty Martyny Bundy, Remigiusza Grzeli, Ingi Iwasiów, Wojciecha Kuczoka, Michała Olszewskiego, Wojciecha Tochmana oraz Ludwiki Włodek.

05.06.2020 | przeczytano: 962 razy
Avargraf: maszyny Schmedt do oprawy twardej w drukarni cyfrowej

Avargraf jest jednym z dostawców maszyn i urządzeń introligatorskich, działającym od wielu lat na rynku polskim, a od 2001 roku -dealerem niemieckiej firmy Schmedt GmbH & Co. KG, specjalizującej się w produkcji maszyn do oprawy twardej dla małych i średnich nakładów. Oprócz nowych urządzeń, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem polskich drukarń, Avargraf oferuje również sprzęt używany. W ostatnim czasie do jednej z cyfrowych drukarń w województwie zachodniopomorskim firma dostarczyła zestaw dwóch używanych maszyn marki Schmedt – PräLeg do zawieszania bloków książkowych w okładkę twardą oraz PräForm - do następującego po nim prasowania książek z równoczesnym wypalaniem rowków.c

14.05.2020 | przeczytano: 1168 razy
Nowy Docucutter DC-618 Duplo – dwukrotnie szybszy czas realizacji zleceń

Firma Duplo poinformowała - podczas specjalnej transmisji on-line - o wprowadzeniu do swojej oferty nowego, w pełni automatycznego, wielozadaniowego urządzenia do wykańczania – Docucutter DC-618. To – jak podaje producent - dwukrotnie szybszy następca popularnego modelu DC-616Pro, a także prędkościowo zbliżony do wysokoprodukcyjnego modelu DC-646iPro - oba cieszą się dużą popularnością na całym świecie, również w Polsce. Modułowa budowa nowego urządzenia pozwala użytkownikom rozbudowywać je (o moduły do perforacji, mikroperforacji fragmentarycznej, które są programowane z poziomu komputera) w zależności od potrzeb, co ma nadać inwestycji elastyczny charakter.

01.04.2020 | przeczytano: 976 razy
Solidarni 2020. Prześlij trochę wsparcia: akcja Booksy, Gazety Wyborczej i Wysokich Obcasów

Aplikacja Booksy oraz „Gazeta Wyborcza" i „Wysokie Obcasy" rozpoczynają dziś akcję wsparcia tysięcy fryzjerów, masażystów, kosmetyczek - przedsiębiorców, których działalność polega na bezpośrednich kontaktach z klientami i którzy z dnia na dzień stracili pracę. Za każdą wpłatę z hasłem "Solidarni 2020. Prześlij trochę wsparcia" redakcja dziennika przekaże darczyńcom kod do korzystania z subskrypcji treści na Wyborcza.pl. Dodatkowo, w piątek, 27 marca br. wszystkie wydania lokalne "Gazety Wyborczej" prezentują na swoich okładkach fryzjerów, kosmetyczki i innych drobnych usługodawców, a ich historie można przeczytać na łamach dziennika.

31.03.2020 | przeczytano: 988 razy
1 2 3
Strona 1/5 (artykułów: 206)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764