logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

programmatic: najczęściej komentowane

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 282

Ten wynalazek rodem z Polski może spowodować trzęsienie ziemi w branży reklamy internetowej. Cloud Technologies, warszawska spółka IT specjalizująca się w Big Data marketingu, opracowała technologię UnBlock, pozwalającą na wyświetlanie reklam tym internautom, którzy w swoich przeglądarkach zainstalowali wtyczki blokujące (adblockery). Nowe narzędzie do odblokowywania reklam pozwala wydawcom ponownie wyświetlić każdy format reklamowy. Spółka szacuje, że w Polsce reklamę online blokuje około 7 mln użytkowników. UnBlock czeka już na otrzymanie patentu od Urzędu Patentowego RP.

10.05.2016 | przeczytano: 668 razy (komentarzy: 12)

Udział e-commerce w europejskim PKB podwoi się do 2016 r. i wyniesie 4,4 proc. Do 2020 roku osiągnie poziom blisko 7 proc. Polski rynek e-handlu, choć wartościowo jeszcze nie największy, rośnie najszybciej w UE i w tym roku będzie wart 32 mld złotych. Jednak według ekspertów z Sociomantic Labs zaledwie 8 proc. polskich przedsiębiorstw wykorzystuje właściwie swój potencjał e-commerce. Jak osiągnąć długookresowy sukces w e-biznesie?

16.07.2015 | przeczytano: 1020 razy (komentarzy: 8)

Personalizowane jest już niemal wszystko: od produktów i ich opakowań, przez e-mailingi, aż po wyniki w wyszukiwarkach internetowych. Pomimo swych niewątpliwych walorów, istnieją sytuacje, w których źle zrealizowana personalizacja może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Niestety, zdarza się to także najbardziej znanym firmom.

23.10.2015 | przeczytano: 722 razy (komentarzy: 1)
E-reklama: Atrybucja - nowa broń marketera?

Od chwili powstania cyfrowej reklamy, marketerzy stoją przed wyzwaniem – jak znaleźć skuteczną strategię marketingową pozwalającą zmaksymalizować efekty przy określonych kosztach? Z pomocą przychodzą im dopasowane modele atrybucji. Pozwalają one efektywnie wydatkować budżety reklamowe w celu realizacji planowanych wyników sprzedaży.

30.03.2016 | przeczytano: 651 razy (komentarzy: 1)
Polskie e-sklepy nie są gotowe na internacjonalizację

Tylko 14,7 proc. e-sklepów przetłumaczyło witrynę na co najmniej jeden język obcy, a zaledwie 6 proc. z nich korzysta z zagranicznych domen, wynika z najnowszego badania Sociomantic Labs. Te dane dobitnie pokazują, że rodzime e-sklepy nie są przygotowane na ekspansję za granicę. A szkoda, bo taki krok mógłby znacząco zwiększyć ich przychód i zyski. Jak i dlaczego warto przygotować się do internacjonalizacji e- biznesu?

21.04.2016 | przeczytano: 914 razy (komentarzy: 1)

Australijska firma Funbox, oferująca rozwiązania z zakresu RTB i programmatic buyingu, która od września ma swoje przedstawicielstwo także w Polsce powiększyła swoje szeregi.

04.12.2013 | przeczytano: 1235 razy

Karolina Semeniuk dołączyła do zespołu Agencji Reklamowej Q specjalizującej się w programmatic buyingu i mobile marketingu.

04.12.2013 | przeczytano: 1108 razy
Reklama inteligenta na usługach e-commerce

Reklama inteligenta to nowatorski sposób na dotarcie do klientów sklepów internetowych. Jak pokazują ostatnie analizy, jej skuteczność jest 2-krotnie wyższa, niż tradycyjnych form promocji. Dodatkową zaletą jest możliwość zidentyfikowania klienta niezależnie od rodzaju urządzenia, z którego korzysta. Dzięki temu w kanale mobilnym uzyskuje się nawet 4-krotnie lepsze efekty. Co ważne, aż 70 procent internautów akceptuje taki model promocji. Na Zachodzie jest on już szeroko wykorzystywany. Czy rodzimy e-biznes wykorzysta nadarzającą się okazję do zwiększenia zysków?

30.01.2014 | przeczytano: 1009 razy
Jak w ramach tego samego budżetu skuteczniej reklamować się w sieci?

Znane do tej pory modele reklamy internetowej ustępują pola nowym, inteligentnym formom. W ciągu najbliższych 3 lat ich udział w rynku spadnie z 47 do 17 procent, wynika z najnowszych badań. Wzrośnie natomiast znaczenie reklamy osobistej, czyli dopasowanej do potrzeb potencjalnego klienta. Wydatki na nią będą stanowiły połowę wartości rynku reklamowego w USA do 2017 roku, a w Polsce jej udział systematycznie rośnie. Nowy model pomaga też przeciwdziałać sezonowości sprzedaży, co czyni go jednym ze strategicznych kanałów dystrybucji.

21.02.2014 | przeczytano: 976 razy

Dunnhumby Ltd., światowy lider w dziedzinie badań i analizy zachowań konsumenckich, należący do Tesco PLC, ogłosił przejęcie firmy Sociomantic Labs, oferującej innowacyjną technologię reklamy osobistej tzw. programmatic. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

08.04.2014 | przeczytano: 560 razy
1 2 3
Strona 1/29 (artykułów: 282)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764