logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

public relations: najczęściej komentowane

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 1583
Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia Agencji Public Relations

Jak informowaliśmy w dniach poprzednich Zarząd Stowarzyszenia Agencji Public Relations już w poniedziałek rano (16 listopada b.r.) poprosił o wyjaśnienia kontrowersji pojawiających się w mediach w temacie działań agencji R4S. W środę późnym popołudniem uzyskaliśmy szczegółowe odpowiedzi od agencji. Na czwartkowym posiedzeniu Zarządu dokument ten został przekazany do analizy członkom kierownictwa SAPR. Już wiemy, że będziemy mieli dodatkowe pytania.

19.11.2020 | przeczytano: 653 razy (komentarzy: 46)
Electromobility Poland wprowadza markę Izera

28 lipca spółka ElectroMobility Poland SA zaprezentowała markę polskich samochodów elektrycznych Izera. Za komunikację PR projektu, materiały wizerunkowe oraz premierę online odpowiada konsorcjum składające się z 38 Content Communication oraz Don’t Worry. Autorem koncepcji marki, logo, hasła oraz identyfikacji wizualnej jest warszawskie biuro agencji strategiczno – brandingowej Dragon Rouge.

13.08.2020 | przeczytano: 1100 razy (komentarzy: 40)
Stagnacja: małe agencje reklamowe z dużymi długami

W I półroczu 2019 r. wydatki na reklamę w Polsce wzrosły jedynie symbolicznie. Po sześciu miesiącach ich dynamika w porównaniu z takim samym okresem ub.r. wyniosła zaledwie 1,2 proc. Stagnacja branży reklamowej odbija się też w bazie danych Krajowego Rejestru Długów. Obecnie widnieje w niej 3733 takich firm – głównie małych agencji. Są winne swoim partnerom 91,5 mln zł. To blisko trzy razy więcej niż 5 lat temu.

30.09.2019 | przeczytano: 1216 razy (komentarzy: 20)
Influncer marketing trampoliną dla biznesu – bezpłatne warsztaty w Idea Hub

Influencer marketing jest obecnie najszybciej rozwijającym się obszarem marketingu – wynika z ankiety przeprowadzonej przez Marketing Hub. Ten rodzaj marketingu generuje największy zwrot z inwestycji ze wszystkich wskazanych przez marketerów działań. Jego tajniki już w czwartek, 22 marca o godz. 19:00 w łódzkim Idea Hub, zdradzać będzie Magdalena Urbaniak, specjalistka ds. public relations, odpowiedzialna za budowanie marki globalnej Brand24.

15.03.2018 | przeczytano: 834 razy (komentarzy: 19)
Największe kryzysy wizerunkowe 2019 roku

Największy kryzys wizerunkowy 2019 roku w Polsce dotyczy Kościoła Katolickiego w związku z publikacjami medialnymi na temat nadużyć hierarchów i księży. Drugi w kolejności związany jest z Marianem Banasiem i Najwyższą Izbą Kontroli na tle wielowymiarowych niejasności wokół nowego Prezesa NIK. Trzeci w kryzysowym rankingu znalazł się Narodowy Bank Polski i kwestia komunikacji wysokich wynagrodzeń najbliższych współpracownic Prezesa NBP. Takie są główne wyniki badania „Kryzysometr 2019/2020” przeprowadzonego wśród dyrektorów komunikacji, menadżerów PR i rzeczników prasowych kluczowych firm rynkowych, instytucji państwowych oraz organizacji pozarządowych. Badanie przeprowadziła agencja Alert Media Communications specjalizująca się w komunikacji antykryzysowej i strategicznym PR.

08.01.2020 | przeczytano: 3037 razy (komentarzy: 19)
Kryzys w dobie post-prawdy. Jak radzić sobie z fake newsami?

Błędy w relacji z klientem, wadliwy produkt czy niewłaściwie prowadzona komunikacja wewnętrzna – eksperci podkreślają, że kryzysy często rodzą się w samych firmach. Co jednak w przypadku, gdy przedsiębiorstwo nie ma sobie nic do zarzucenia, a w sieci krążą fałszywe, obciążające je informacje? Między innymi na takie tematy debatować będą eksperci i praktycy PR, którzy za niecały miesiąc spotkają się w Rzeszowie podczas Kongresu Profesjonalistów Public Relations.

29.03.2018 | przeczytano: 1335 razy (komentarzy: 17)
Agencje PR zdradzają komu i ile płacą

Serwis PRoto.pl opublikował pierwszy w Polsce raport o zarobkach w branży public relations. Jego autorzy dowodzą, że ujawnienie systemu płac przyniesie duże korzyści zarówno pracownikom, jak i agencjom PR-owym oraz ich klientom. Większość badanych agencji zamierza w przyszłym roku utrzymać wynagrodzenia lub je nieco zwiększyć. Zatrudnienie kolejnych pracowników uzależniają zaś od pozyskania nowych klientów.

27.12.2016 | przeczytano: 1000 razy (komentarzy: 7)
Golden Marketing Conference: znamy prelegentów

7-8 września po raz dziewiąty odbędzie się stacjonarna edycja Golden Marketing Conference. Będzie to jedna z pierwszych okazji do spotkania się przedstawicieli branży marketingowej twarzą w twarz. Golden Marketing Conference to dwudniowe wydarzenie skierowane do Top Managementu – członków zarządu, dyrektorów marketingu, osób decyzyjnych w zakresie strategii rozwoju marki, specjalistów ds. public relations oraz osób prowadzących lub zarządzających firmami w Polsce. Organizator konferencji – Grupa MTP - ma jasno wyznaczony cel – przekazać jak najwięcej merytorycznej treści, informacji o trendach i przygotować rynek marketingowy na nadchodzące zmiany.z

22.08.2021 | przeczytano: 905 razy (komentarzy: 6)
Artykuły z cyklu Patronat Signs.pl

W odniesieniu do wywiadu Prezesa ZFPR Adama Jarosza udzielonym dla MMP Online (https://mmponline.pl/artykuly/247450,zwiazek-firm-public-relations-w-obronie-wizerunku) Zarząd Stowarzyszenia Agencji Public Relations (SAPR) protestuje przeciwko fałszowaniu rzeczywistości przez Prezesa ZFPR.

19.03.2021 | przeczytano: 744 razy (komentarzy: 4)

Oranżada Hellena zadbała, by o jej nowości było głośno, jak na wystrzałowy produkt przystało! Do współpracy przy największej kampanii telewizyjnej w historii kategorii szampanów dla dzieci zaangażowała najpopularniejsze artystki młodego pokolenia: Viki Gabor i Roxie Węgiel. W spotach, promujących bezalkoholowy szampan o niepowtarzalnym landrynkowym smaku, piosenkarki zgodnie twierdzą, że Oranżada Hellena Party to gwiazda każdej imprezy! Nastolatki przytaczają różne okazje spożycia napoju. Viki Gabor przyznaje, że urodziny i domówka najlepiej smakują z Oranżadą Hellena Party, a święta i karnawał bez niej uważa za wręcz niemożliwe. Wtóruje jej Roxie Węgiel, która poleca nową odsłonę kultowego napoju na epicką imprezę, street party, piknik czy na bal.

20.11.2020 | przeczytano: 624 razy (komentarzy: 4)
Nowy kierunek zawodowy - Akademia Influencer Managera

Instytut Marki Online i Komunikacji oferuje najwyższej jakości kompleksowe programy zawodowe w obszarze online marketingu, komunikacji i sprzedaży. We współpracy z LTTM (LifeTube, Gameset), największą w Polsce grupą świadczącą usługi z zakresu influencer i gaming marketingu, otwiera nowy kierunek nauczania “Influencer Manager”. “Akademia influencer managera” jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w branży marketingowej, która regularnie korzysta już z usług influencerów i twórców internetowych.

16.01.2023 | przeczytano: 399 razy (komentarzy: 3)

Platforma content marketingowa Whitepress wprowadziła do swojej oferty wirtualne biura prasowe. Są one skierowane zarówno do agencji PR, jak i do małych i średnich firm. Zdecydowana większość funkcji oferowanych przez biuro z założenia pozostanie darmowymi.

17.08.2015 | przeczytano: 2420 razy (komentarzy: 3)
Czego branżę PR uczy współpraca Lorda Kruszwila i samorządu województwa podlaskiego?

Influencer marketing to jedna z mocniej rozwijającej się w ostatnich latach gałęzi marketingu, korzystają z tego narzedzia także PR-owcy. Po wsparcie do twórców zwracają się nie tylko marki komercyjne (od tych globalnych np. Coca-Cola, po mniejsze lokalne np. restauracje i zakłady usługowe), ale też stowarzyszenia, fundacje instytucje pożytku publicznego (np. WOŚP czy Szlachetna Paczka), organizacje turystyczne czy samorządy.

28.01.2020 | przeczytano: 1053 razy (komentarzy: 3)
Klub Dyrektorek i Dyrektorów PR powołany we współpracy ze ZFPR

Grupa doświadczonych liderów ds. relacji korporacyjnych wiodących podmiotów gospodarczych prowadzących działalność w Polsce zdecydowała o powołaniu do życia nowej inicjatywy – Klubu Dyrektorek i Dyrektorów PR (KDPR).

14.07.2021 | przeczytano: 903 razy (komentarzy: 2)
Jak wybrać agencję reklamową dla małej firmy?

Próbując zorientować się w rynku usług reklamowych i public relations w Polsce, można poczuć zawrót głowy. I to nie tylko dlatego, że konkurencja jest ogromna. Duże są także różnice w cenach bardzo podobnych usług.

22.05.2013 | przeczytano: 3797 razy (komentarzy: 2)
Omnibus na straży uczciwości: koniec z fake reviews?

Omnibus to potoczna nazwa unijnej dyrektywy, którą powinni znać wszyscy prowadzący działalność handlową, a zwłaszcza sprzedający online. Dyrektywa wprowadzi sporo pozytywnego zamieszania. Jej implementacja na poziomie krajowym m.in. podejmie walkę z tzw. fake reviews, czyli fałszywymi opiniami.

22.07.2022 | przeczytano: 896 razy (komentarzy: 2)

Rozkręcenie własnego biznesu to niełatwe zadanie, szczególnie gdy chcemy prowadzić działalność w branży o wysokich barierach wejścia. Każdy potencjalny przedsiębiorca powinien dobrze rozumieć to pojęcie i w trakcie analizy wstępnej oraz sporządzania biznesplanu uwzględnić wszelkie trudności związane z pokonaniem potencjalnych barier, by oszacować czy biznes okaże się opłacalny.

19.03.2012 | przeczytano: 39553 razy (komentarzy: 2)

Serwis internetowy reklama.pl został oficjalnym partnerem portalu signs.pl. Ma to umożliwić wymianę informacji pomiędzy nimi oraz ułatwić dotarcie do kolejnych internautów związanych z marketingiem, reklamą i public relations.

26.03.2010 | przeczytano: 1244 razy (komentarzy: 2)

NEWTON PL i NetSprint.pl rozpoczynają współpracę w zakresie monitoringu mediów. Firmy wzajemnie włączają do swoich ofert produkty i usługi świadczone przez partnera. Celem współpracy jest stworzenie najbardziej kompleksowej oferty monitoringu prasy i Internetu na polskim rynku.

03.08.2007 | przeczytano: 918 razy (komentarzy: 1)
Jubileuszowa 15. edycja Konkursu Biuletynów Firmowych

Nowe kategorie i zmiany w Jury to główne zmiany w jubileuszowej edycji Konkursu Biuletynów Firmowych, która wystartowała 19 maja 2015 r.

19.05.2015 | przeczytano: 1826 razy (komentarzy: 1)
„Możesz mi nawrzucać” - Traficar i Ikea Kraków

Na ulice Krakowa wyjechały właśnie pierwsze w Polsce samochody dostawcze na minuty. Oprócz charakterystycznego brandingu Traficara, na pojazdach widnieją różne zabawne hasła. „Możesz mi nawrzucać. Najlepiej z IKEA”, „Zakochałem się w IKEA od pierwszego wożenia”, „Nieważne gdzie. Ważne, że z IKEA” – to tylko niektóre nich. Dlaczego?

05.09.2017 | przeczytano: 1818 razy (komentarzy: 1)
Polska Fundacja Narodowa zadba o swój wizerunek z agencją PR

Jak informuje Polsat News, Polska Fundacja Narodowa, która miała dbać o wizerunek Polski w świecie, sama potrzebuje wizerunkowej pomocy.  Zadania podjęła się agnecja Partner of Promotion, która przez najbliższe pół roku będzie odpowiadać za kontakty Fundacji z mediami.

17.04.2018 | przeczytano: 822 razy (komentarzy: 1)
Pierwsza kampania telewizyjna dla marki acidolac

Polpharma BH Sp. z o.o. 9 lutego, po raz pierwszy rozpoczęła kampanię telewizyjną dla marki acidolac Kampania skierowana jest do matek z dziećmi oraz do lekarzy, którzy mogą rekomendować acidolac jako pierwszy wybór.

22.02.2009 | przeczytano: 2889 razy (komentarzy: 1)
Anna Arak awansowała w  S4

Anna Arak, która współpracuje z S4 od marca 2007 roku awansowała na stanowisko New Business & Marketing Specialist w departamencie RS&D Agencji.

23.08.2007 | przeczytano: 1806 razy (komentarzy: 1)
Słuchacze PR-u u Tischnera dla Kraków Airport

W roku akademickim 2014/2015 słuchacze 12 edycji studiów podyplomowych na kierunku „Nowy public relations” w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischera w Krakowie przygotowali kompleksową kampanię PR dla Kraków Airport

23.07.2015 | przeczytano: 689 razy (komentarzy: 1)
Nowy wizerunek Siódemki S.A.

Firma kurierska Siódemka zmieniła status organizacyjno – prawny, przekształcając się w spółkę akcyjną. Firma rozpoczęła również intensywną kampanię wizerunkową, w ramach której odświeżone zostały dotychczasowe logo, oznakowanie floty oraz kurierów. Za komunikację w procesie wprowadzanych zmian odpowiedzialna będzie agencja public relations CORE PR.

15.06.2009 | przeczytano: 8881 razy (komentarzy: 1)
Kuba Wojewódzki twarzą kampanii Oranżady Hellena

Ruszyła kampania reklamowa Oranżady Hellena. To największa akcja komunikacyjna w historii marki. Głównym bohaterem spotów jest Kuba Wojewódzki.

18.05.2016 | przeczytano: 1170 razy (komentarzy: 1)
Oświadczenie Preal’s w sprawie Warsaw Media House

Oświadczenie w sprawie posługiwania się własnością intelektualną oraz know-how PReal’s przez Warsaw Media House.

18.05.2018 | przeczytano: 2820 razy (komentarzy: 1)

Zetknęliśmy się z informacjami, że osoby podające się za przedstawicieli firmy Nikon kontaktują się za pośrednictwem poczty elektronicznej z właścicielami kanałów w serwisach YouTube i Facebook.

11.02.2022 | przeczytano: 351 razy
New business representative w S4

Do działu RS&D Agencji Reklamowej S4 dołączyła Anna Burda, która zajęła stanowisko new business representative. Jest to kolejna osoba, która w ostatnich tygodniach zasiliła ten departament Agencji.

24.04.2008 | przeczytano: 758 razy
Jerzy Ciszewski laureatem PRotona 2012

Po raz szósty wręczone zostały nagrody w jednym z najważniejszych konkursów polskiej branży public relations – PRotony 2012. Laureatem w kategorii „Osoba/zespół w firmie PR-owskiej” został Jerzy Ciszewski, Prezes MSLGROUP Poland.

23.05.2012 | przeczytano: 1162 razy

Agencja Mediapolis PR nawiązała współpracę z FORT Development. Obsługa klienta rozpoczęła się od aktywności związanych z komunikacją i promocją aktualnie realizowanej inwestycji  przy Krasińskiego 41. Stanowi ona obiekt pokazowy projektu naukowego Miejski Budynek Jutra 2030. Działania na rzecz klienta obejmują kompleksowe usługi public relations.

13.05.2013 | przeczytano: 885 razy
Jabra wzmacnia dział marketingu

Do zespołu marketingu Jabra, marki GN Group, dołączyła Jagoda Leszczyńska jako nowy Enterprise Marketing Manager odpowiedzialny za region CEE.

13.12.2022 | przeczytano: 300 razy

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr przygotował dla swoich studentów nowy kierunek - Komunikacja wizerunkowa, a na nim specjalności: reklama, public relations, branding. Precyzyjnie sprofilowana struktura studiów powoduje, że to kierunek unikatowy w skali kraju.

28.03.2012 | przeczytano: 2559 razy

Neuron APR uruchamia program bezpłatnych strategicznych konsultacji dla małych podmiotów, które dopiero rozpoczynają działania PR. Doradcy, na co dzień pomagający największym klientom, prowadzą spotkania, podczas których konsultują plany komunikacyjne i radzą, jak zorganizować działania promocyjne przedsięwzięć. Agencja chce pomóc małym polskim firmom w rozwoju biznesu i pokazać, jak skuteczne i ważne są działania public relations.

12.03.2013 | przeczytano: 448 razy
Muppety zupełnie legalnie, w restauracjach Subway

W restauracjach SUBWAY trwa promocja związana z produkcją Disney’a „Muppety. Poza prawem”. To efekt trwającej od 2013 roku współpracy, którą amerykański lider restauracji szybkiej obsługi prowadzi z Disneymedia+. Klienci punktów SUBWAY mogą zobaczyć wizerunki kultowych już postaci na materiałach in-store. Do połowy maja wraz z zestawem Kid’s Pak dostępne są też inspirowane filmem kolekcjonerskie torby.

29.04.2014 | przeczytano: 749 razy

Firma Bakotech, specjalizująca się w dostarczaniu na rynek międzynarodowy rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, sieci i infrastruktury IT, rozpoczęła z dniem 1 lipca br. współpracę z Lucky Monday PR&Events. Krakowska agencja odpowiedzialna będzie za działania wizerunkowe na rzecz marek WebTitan oraz SpamTitan w Polsce. 

03.07.2015 | przeczytano: 650 razy
Twoja firma w Social Media: poradnik Marcina Żukowskiego

Od 5 lutego w sprzedaży dostępna jest książka „Twoja firma w Social Media”, czyli podręcznik marketingu internetowego dla małych i średnich przedsiębiorstw.  Jej autorem jest Marcin Żukowski - ekspert mediów społecznościowych, wykładowca oraz team leader agencji interaktywnej Mint Media. Na 192 stronach wyjaśnia on zasady skutecznej komunikacji, bazując na doświadczeniu firm z Polski i zagranicy.

08.02.2016 | przeczytano: 1338 razy
Faktor i Where To Wake klientami agencji PR Synertime

Faktor i Where To Wake to kolejni klienci, którzy zaufali agencji PR Synertime i powierzyli jej swoje działania w sieci. Dla firmy Faktor agencja poprowadzi działania w Google AdWords, a dla Where To Wake  – fanpage na Facebooku i kampanie Facebook Ads.

05.07.2017 | przeczytano: 477 razy
On Board Think Kong realizuje najnowszą akcję marki Optima

Agencja On Board Think Kong realizuje najnowszą akcję dla margaryn funkcjonalnych marki Optima. Akcja jest realizowana pod hasłem „Wyzwanie Optima” i swoim zakresem uwzględnia działania public relations, social media oraz content marketing & SEO.

04.04.2019 | przeczytano: 587 razy
Artykuły z cyklu Portfolio
Open Media jedną z najlepiej ocenianych agencji w Polsce

Krakowska agencja Open Media znalazła się w czołówce najlepiej ocenianych agencji public relations w Polsce. W niezależnym badaniu Kantar Media satysfakcję z usług agencji oceniali sami klienci. Open Media została najlepiej ocenioną agencją pod względem działań policy i public affairs i stanęła na podium w aż 10 kategoriach.

08.10.2019 | przeczytano: 994 razy
Agencja Keypr dla Fundacji Sue Ryder

Fundacja Sue Ryder wybrała Agencję Public Relations keyPR do obsługi całościowych działań komunikacyjnych. Współpraca rozpoczęła się w lipcu 2020 i potrwa 12 miesięcy.

14.08.2020 | przeczytano: 643 razy

W ramach strategii rozwoju agencji, Q&A Communications powiększa swój zespół specjalistów i zaczyna eksploatować nowe obszary działań.

28.10.2014 | przeczytano: 2683 razy

Walk PR od października br. odpowiada za stałą obsługę public relations People – agencji pośrednictwa pracy, specjalizującej się w kompleksowej rekrutacji i doradztwie personalnym.

08.10.2018 | przeczytano: 274 razy

Agencja Lightscape działa na rynku od 13 lat i specjalizuje się w obsłudze marek finansowych, nowych technologii i startupów. Potrzeba realizacji projektu badawczego zrodziła się z feedbacku od klientów agencji, którzy widzieli konieczność działań PR, jednak wskazywali na ich istotne ograniczenie. Chodziło tu o brak możliwości “wpięcia” public relations w mechanizm pozyskiwania leadów i innych działań marketingowych online.

21.10.2021 | przeczytano: 442 razy
Premiera książki SAPR „Instrukcja obsługi Agencji PR”

Rozsądek podpowiada, by produktów używać zgodnie z załączoną do nich instrukcją obsługi. Czy tę zasadę można odnieść także do usług PR? Okazuje się, że tak! Zachęcają do tego autorzy „Instrukcji obsługi Agencji PR”, wydanej przez Stowarzyszenie Agencji Public Relations (SAPR).

11.10.2022 | przeczytano: 363 razy

Agencja Headlines Brand & Corporate Communication wzmacnia swój dział Technology, do którego zadań należy obsługa klientów z branży IT, telekomunikacyjnej, RTV/AGD, itp. Z początkiem grudnia Arkadiusz Piasek, Senior Consultant objął stanowisko szefa Headlines Technology.

11.12.2006 | przeczytano: 708 razy
Mimo zawirowań i kryzysów branża public relations nie zwalnia tempa

– Nie jestem aż tak dużym pesymistą, jeśli chodzi o nadciągający kryzys gospodarczy. Wierzę, że to są czarne chmury, z których nie będzie wielkiej ulewy, i po nich przyjdzie słońce. Z pandemią nauczyliśmy się już żyć, wojna w Ukrainie się skończy i trudne warunki makroekonomiczne też w końcu miną – mówi Przemysław Mitraszewski, prezes zarządu Związku Firm Public Relations. Jak wskazuje, mimo trwających od 2020 roku rynkowych zawirowań i kolejnych kryzysów w branży PR jak na razie nie widać spowolnienia. Wskazują na to m.in. wyniki tegorocznej, pod wieloma względami rekordowej, edycji konkursu Złote Spinacze, w którym po raz kolejny nagrodzono najlepsze kampanie i projekty public relations.

13.12.2022 | przeczytano: 269 razy

Dużo się mówi współcześnie o występowaniu konfliktów pomiędzy dwoma współistniejącymi obszarami zarządzania w organizacji, jakimi są: public relations oraz marketing. Po jednej jak i po drugiej stronie pojawiają się opinie mówiące o braku porozumienia i występowaniu konfliktów.

24.04.2008 | przeczytano: 989 razy
Przemysław Wojak w Q&AConsulting

Przemysław Wojak, dotychczasowy Partner Zarządzający i Dyrektor Kreatywny agencji Tequila Polska został Partnerem w agencji public relations Q&AConsulting. Będzie odpowiadał za rozwój nowych obszarów działania spółki oraz new business.

16.05.2011 | przeczytano: 2542 razy
1 2 3
Strona 1/32 (artykułów: 1583)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764